PDA

View Full Version : Несподелена любов или най-прекият път към отчаянието



dodger
12-20-2007, 18:34
Здравейте, пиша в този форум, защото виждам, че тук се пише, чете и отговаря. А аз просто имам нужда да споделя нещо и да знам, че някой ме е чул. Може би щях да се справя със ситуацията, в която съм изпаднал, ако имах с кого да поговоря, но уви! Сега да ви кажа какво се случи с мен и кое ме кара да мисля, че любовта остава несподелено чувство за някои хора. Аз съм на 21 години и май не съм вече тийнеджър, но физически и психически още се чувствам като такъв. Развивах се по-бавно от връстниците ми, дори сега често ме питат "Имаш ли 18?" и заради това си изградих комплекси, които все още се опитвам да преодолея. Та това лято (м. август) си намерих работа като продавач в един голям магазин (там започнах с идеята да изградя от себе си общителна личност заради контактите с много хора) и там се запознах с колежка, която е невероятна сладурана, красива е, много е секси и е толкова мила и сърдечна, че направо всеки може да се влюби в нея. Аз си прецених шансовете още в самото начало, т.е. нулеви и си казах, че тя ще ми бъде просто колежка (да уточня също, че тя е с две години по-голяма от мен и си има сериозен приятел). Обаче момичето реши, че съм голям сладур (не знам все още как го разбира това тя), много пъти е идвала при мен (ние работим в различни помещения) и ми е казвала "голям си сладур/много си сладък", галейки ме с ръка! Казвала ми е, че ме харесва, че имам хубави очи и ме е хвалила пред другите колеги. За три месеца тя достатъчно ме предразположи не само да я харесвам, но и да се влюбя в нея. Сега може би си мислите, че съм плах и дори малко глупав, че още не съм направил крачка, но просто тя си е такава - мила с всички (тя е Везни, а аз - странен Водолей). Големият ми проблем е, че тя не знае, че съм влюбен в нея. Намеквал съм й, опитвал съм се да й направя комлимент, но не и насаме, защото не зная нейния график, тя не си ползва Skype и ако трябва да й кажа нещо, то трябва да е в работно време, което за мен е рисково (работата ми се следи, а освен това бързо се разнасят слухове). Досега съм й посветил три стихотворения и не съм сигурен дали да й ги дам, защото така трябва да й се обясня, а ме е страх, че тя ще промени отношението си към мен, т.е. няма да отвърне на чувствата ми и вече няма да ми обръща толкова внимание. А тези мигове, когато тя е покрай мен са толкова ценни за мен... Всяка нейна усмивка ме изпълва с желание за живот, всеки път, когато ме погледне, ми става приятно, че аз, който толкова години съм бил пренебрегван и съм оставал незабелязан, сега съм обект на нечие внимание. Имам чувството, че тя ми е сродна душа, душа - близнак. Имам чувството, че с нея мога да се разбера само с един поглед. Харесвам всичко в нея и всеки ден, когато почивам или когато тя почива, просто е празен, пуст и отчайващо отегчителен. Напоследък настроенията ми се променят толкова често, че както редувам депресия и неземно щастие, някой специалист може да ми изпише диагноза "невменяем". Но любовта е лудост, нали..., а какво тогава е несподелената любов? Колко ли пъти съм се питал - как може точно това момиче да харесва нещо в мен и то да е недостатъчно, как мога аз да я спечеля, като си има сериозен приятел и като не мога да й дам почти нищо друго, освен любовта си? Защо ми се случва всичко това в момент, когато работя и уча редовно, издържам се сам, нямам все още стабилен живот и единственото нещо, което може да обърка всичко и най-вече живота ми, се казва ЛЮБОВ. Най-неприятното е, че няма с кого да споделя любовната си мъка. Нямам приятели, които познават нея и единственият човек, с когото мога да говоря е тя, а такава възможност все не може да ми се отвори. А отвори ли ми се, се опасявам, че ще се откажа. Просто толкова ми се насъбра в главата, че всяко нещо, което правя, може да излезе голяма глупост. Това чувство "несподелена любов" вече ми се случва за втори път /първият беше в трети клас / и не знам дали ще мога да го преодолея. Зачетох се в подобни теми във форума и най-честият съвет беше "не е само тя, има и други, гледай напред". Но как да погледна друго момиче, след като веднага го сравнявам с нея и едва ли не момичето не го забелязвам. Вече дори ми се случва да припозная гласът й, смехът й и дори самата нея в далечината и само заради това, че копнея да я чуя, видя, а да не ви говоря как ми се иска да я грабна и да я понеса нанякъде, и да си я прегръщам, и да й се радвам...
Ами това е моята мъка, благодарен съм на всеки, който е прочел тази тема и се надявам да не са много тези, на които им се е случвало или ще им се случи да изпитат това чувство несподелената любов. УСПЕХ В ЛЮБОВТА!

babity
12-20-2007, 18:58
голям ентусиаст тряа да си, ако се заблуждаваш, че някой ше го прочете тва... ако някой балък се мине да го прочете цялото да напрай резюме!

Bolt_f
12-20-2007, 19:20
Така... първо, нито това което човекът е написал е дълго, нито имаме нужда от резюме. Това че повечето хора от тоя форум ги мързи дори да четат, не им дава причина да слагат тъпи постове навсякъде попълвайки си броя на отговори за деня, стремейки се към изключително малоумното Повишаване (супер фен, мега фен... дрън дрън..."
Сега, по темата. Първо, ТИ СИ ВОДОЛЕЙ! За това реших да ти отговоря..... а това че момичето е везни може би е проблем.... но далеч не мисли че зодиите всъшност определят нещо.
Според мен единственият съвет който можеш да получиш от мен е :бъди спонтанен. Бъди интересен за нея. Захващай теми които нямат никакъв смисъл на пръв поглед, но ги прави по смислени от всички останали. Когато я видиш не и казвай Здравей, как си... измисли нещо интересно. Жените обичат това...... а аз зная че е в кръвта ти, ТИ СИ ВОДОЛЕЙ за бога! :))))))))))))
Хм... само исках да кажа за стихотворенията... НЕ! Не и ги давай в никакъж случай. Не мисля че още си наясно дали ТЯ ТЕ заслужава. Не хаби излишно думите които така или иначе често биват разбирани по различен начин от този който ти би желал. Запази ги..... ако някой ден усетиш че тя наистина те заслужава, и ги прочети..... но не сега. Рано е.
Забрави всякакви любовни признания на работното място. Сухо е. Защо просто не я поканиш на разходка, сега няма ли сняг?? Кънки? Ако не- някое кафе.... Но в никакъв случзй не следвай шаблона. Бъди.... не бъди себе си, бъди повече от това!!!
Не се подценявай. Тийнейджъри, изглеждащи на по20 години и също чувстващи се така, ..... това не ги прави по-зрели. Ти си повече от всичко, защото си ти.
И последно... мисля че преди да започнеш какъвто и да било любовен живот, би било добре да проведеш един разговор със себе си. Защото най-важното е да се чувстваш добре с това което си, ...

Желая ти прекрасни мигове....... :)

russianmafiaboss
12-20-2007, 19:38
голям ентусиаст тряа да си, ако се заблуждаваш, че някой ше го прочете тва... ако някой балък се мине да го прочете цялото да напрай резюме!
+9999999999999

ubuntu
12-20-2007, 19:42
Имам подобен проблем . . .съвет от мен каквото и да правиш забрави да и казваш какво чувстваш... това ще я отблъсне рязко и става много по трудно почти невъзможно да я спечелиш... Аз я направих грешката защото мислех че сме доста близки и нямаме кво да крием един от друг но всъщност не - избързах . . .. вижте се някъде след работа и малко по малко и намекни какво искаш.... най-голямата глрешка кояо ,можешс е да я притиснеш много и да избързаш . . .. УСПЕХ дано поне ти не си прецакан . . . . и дано все пак се получи нещо между вас. . . .

babity
12-20-2007, 20:06
само щото ме наредиха, че ме мързи да чета (което е вярно) се напънах и ти прочетах постчето... само едно мога да ти кажа: СПРИ ДА СЕ ВМАНИАЧАВАШ ЧОВЕЧЕ!!! Всичко тва, неземната любов и бля, бля, бля прочее... е само някво тъпо внушение! Докато продължаваш да живееш с илюзията, че само тя е на тоя свят и си го натякваш постоянно няма да видиш хубаво, уверявам те! Далеч не искам да съм груба, ама защо смяташ, че тя не усеща комплексите ти и не ти обръща специално внимание не защото те харесва или нещо такова, а чисто и просто за да ти помогне като на приятел и да се опита да ти покачи самочуствието...? Не прави грешката да и казваш каквото и да било за "чуствата" ти, най - малко пък и давай стихотворенията ти, освен ако разбира се не изгаряш от желание да изгубиш единствения човек, за който си се хванал като удавник за сламка. и вместо да си губиш времето с напразни надежди и мечти седни и си помисли как да си разшириш кръга от познати/приятели, да си увеличиш извънработните контакти с хора, започни да излизаш по - често и като спреш да се вманиачаваш с тва момиче ще намериш друго, което ще те харесва и обича. Успех на теб в любовта!!!

w0sh
12-20-2007, 22:05
Тука се съзтезавате кой ше напише най-дългата безсмислица май.

kael
12-20-2007, 22:14
само щото ме наредиха, че ме мързи да чета (което е вярно) се напънах и ти прочетах постчето... я дай едно резюме ;)

Lambo
12-20-2007, 22:24
Само едно мога да кажа - май наистина се развиваш много бавно... Всички знаем как е в началото като си мислиш, че си ужасно влюбен в някои... После започват разочарованията, несподелената любов, чудиш се кво да правиш и накрая разбираш че няма любов... на 16 ... Съжелявам ако съм прозвучал гадно, но училището освен че служи за това някви даскали да ти се правят на интересни и да ти казват колко важно било тва и онова, също служи и за запознаване със света и това да разбереш как да живееш в него... Проблема които ти имаш сега го имат повечето 7мокласници от които бъка форума. Доколкото разбирам мацето ти е първата и да ти кажа нещо - никога не става с първата... Ако искаш една връзка да е успешна трябва да имаш опит, да знаеш кво да правиш... А ся кво ще правиш? Готов ли си за нея? Дори и да се съгласи да бъде с теб зняаеш ли как да се държиш, къде ще я водиш в събота и неделя, кво да я правиш като и се шиба? Ако си мислиш че отговора е да, аз ти казвам отсега че е не... Съжелявам ако съм прозвучал гадно, но това е света...

dodger
12-20-2007, 22:50
Благодаря на всички, които прочетоха темата, благодаря и на тези, които ми отговориха. Това ще ми помогне да си събера мислите. На тези, на които темата не им харесва, моля да не оставят мнения, защото има много младежи с моя проблем, на които им е от полза да видят, че има и други като тях, още повече, че по темата получих много хубави съвети, които също биха помогнали на "изпадналите в беда".

babity
12-21-2007, 04:57
само щото ме наредиха, че ме мързи да чета (което е вярно) се напънах и ти прочетах постчето... я дай едно резюме ;)

еми някъв пич на 20 или колкото е там, че забрайх. няма социални контакти приятели и такива и се хваща на няква работа като консултант или нещо подобно и там си харесва колежката (даже се вманиачава) и общо взето темата е някъв вид хленчене и философстване около тва колко я обича и колко е тежка несподелената любов. ся се чудел дали да признае на колежката си, която му била казала, че е сладък...

п.с. авторът да не се чуства нареден, просто тва е резюмето....

babity
12-21-2007, 05:10
само щото ме наредиха, че ме мързи да чета (което е вярно) се напънах и ти прочетах постчето... я дай едно резюме ;)

еми някъв пич на 20 или колкото е там, че забрайх. няма социални контакти приятели и такива и се хваща на няква работа като консултант или нещо подобно и там си харесва колежката (даже се вманиачава) и общо взето темата е някъв вид хленчене и философстване около тва колко я обича и колко е тежка несподелената любов. ся се чудел дали да признае на колежката си, която му била казала, че е сладък...

п.с. авторът да не се чуства нареден, просто тва е резюмето....
Винаги могат да систематизират проблемите си в няколко реда...Просто се увличат!

Нали?! И после ние сме криви, че не им четем постовете...

kael
12-21-2007, 07:58
само щото ме наредиха, че ме мързи да чета (което е вярно) се напънах и ти прочетах постчето... я дай едно резюме ;)

еми някъв пич на 20 или колкото е там, че забрайх. няма социални контакти приятели и такива и се хваща на няква работа като консултант или нещо подобно и там си харесва колежката (даже се вманиачава) и общо взето темата е някъв вид хленчене и философстване около тва колко я обича и колко е тежка несподелената любов. ся се чудел дали да признае на колежката си, която му била казала, че е сладък...

п.с. авторът да не се чуства нареден, просто тва е резюмето....
Винаги могат да систематизират проблемите си в няколко реда...Просто се увличат!

Нали?! И после ние сме криви, че не им четем постовете... автора : ае браааат ти на колко си ве на 12 ли я се земи в ръце ве .... прави като задръстените си връстници хвани си 15/4 годишна ...

AddictedToTrance
12-21-2007, 09:46
С затаен дъх прочетох и последния ред от историята ти. Но идва и проблема, че всъщност немога да ти помогна с нищо защото съм твърде малък а и не съм минал по твоя път, че да съм наясно с ситуацията и да мога да ти помогна до колкото мога.

А за останалите като kael/babity/swastica вие усвен да си показвате простотията и да дразните народа в форума другото правители ?
В интернет всички сте големи ама в живота .... а? Та да си дойдем на думата на кой му е нужно да ви чете простотията, тука да не ви е форум за изхвалане на хормони / ядове и т.н.
Ае моля ви се земете се спрете, че всяка тема неможе да мине без някои от вас да си покаже простотията

w0sh
12-21-2007, 10:23
С затаен дъх прочетох и последния ред от историята ти. Но идва и проблема, че всъщност немога да ти помогна с нищо защото съм твърде малък а и не съм минал по твоя път, че да съм наясно с ситуацията и да мога да ти помогна до колкото мога.

А за останалите като kael/babity/swastica вие усвен да си показвате простотията и да дразните народа в форума другото правители ?
В интернет всички сте големи ама в живота .... а? Та да си дойдем на думата на кой му е нужно да ви чете простотията, тука да не ви е форум за изхвалане на хормони / ядове и т.н.
Ае моля ви се земете се спрете, че всяка тема неможе да мине без някои от вас да си покаже простотията


ЛОЛЛОЛОЛО Човеече взимаш себе си както и целия форум твърде насериозно.
Това е тъжно.

AddictedToTrance
12-21-2007, 11:25
С затаен дъх прочетох и последния ред от историята ти. Но идва и проблема, че всъщност немога да ти помогна с нищо защото съм твърде малък а и не съм минал по твоя път, че да съм наясно с ситуацията и да мога да ти помогна до колкото мога.

А за останалите като kael/babity/swastica вие усвен да си показвате простотията и да дразните народа в форума другото правители ?
В интернет всички сте големи ама в живота .... а? Та да си дойдем на думата на кой му е нужно да ви чете простотията, тука да не ви е форум за изхвалане на хормони / ядове и т.н.
Ае моля ви се земете се спрете, че всяка тема неможе да мине без някои от вас да си покаже простотията


ЛОЛЛОЛОЛО Човеече взимаш себе си както и целия форум твърде насериозно.
Това е тъжно.
Верно е, беше ми кипнало.

ice_f90
12-21-2007, 12:35
Така... първо, нито това което човекът е написал е дълго, нито имаме нужда от резюме. Това че повечето хора от тоя форум ги мързи дори да четат, не им дава причина да слагат тъпи постове навсякъде попълвайки си броя на отговори за деня, стремейки се към изключително малоумното Повишаване (супер фен, мега фен... дрън дрън..."
Сега, по темата. Първо, ТИ СИ ВОДОЛЕЙ! За това реших да ти отговоря..... а това че момичето е везни може би е проблем.... но далеч не мисли че зодиите всъшност определят нещо.
Според мен единственият съвет който можеш да получиш от мен е :бъди спонтанен. Бъди интересен за нея. Захващай теми които нямат никакъв смисъл на пръв поглед, но ги прави по смислени от всички останали. Когато я видиш не и казвай Здравей, как си... измисли нещо интересно. Жените обичат това...... а аз зная че е в кръвта ти, ТИ СИ ВОДОЛЕЙ за бога! )))))))))))
Хм... само исках да кажа за стихотворенията... НЕ! Не и ги давай в никакъж случай. Не мисля че още си наясно дали ТЯ ТЕ заслужава. Не хаби излишно думите които така или иначе често биват разбирани по различен начин от този който ти би желал. Запази ги..... ако някой ден усетиш че тя наистина те заслужава, и ги прочети..... но не сега. Рано е.
Забрави всякакви любовни признания на работното място. Сухо е. Защо просто не я поканиш на разходка, сега няма ли сняг?? Кънки? Ако не- някое кафе.... Но в никакъв случзй не следвай шаблона. Бъди.... не бъди себе си, бъди повече от това!!!
Не се подценявай. Тийнейджъри, изглеждащи на по20 години и също чувстващи се така, ..... това не ги прави по-зрели. Ти си повече от всичко, защото си ти.
И последно... мисля че преди да започнеш какъвто и да било любовен живот, би било добре да проведеш един разговор със себе си. Защото най-важното е да се чувстваш добре с това което си, ...

Желая ти прекрасни мигове.......

babity
12-21-2007, 14:38
А за останалите като kael/babity/swastica вие усвен да си показвате простотията и да дразните народа в форума другото правители ?
В интернет всички сте големи ама в живота .... а? Та да си дойдем на думата на кой му е нужно да ви чете простотията, тука да не ви е форум за изхвалане на хормони / ядове и т.н.
Ае моля ви се земете се спрете, че всяка тема неможе да мине без някои от вас да си покаже простотията

явно тука доста хора са бавни... мислех, че е само един, ама ей на, още един... ти тъп ли си, къв си? в интернет всички били големи... ха! ти все едно на живо ше ти стиска да ми кажеш всичко тва, а? а на бас, че няма да можеш! и само да ти кажа както и на всички пуберчета, които смятат, че тук ще може да им се реши проблема, че тва, което прайте е супер тъпо! повечето, да не казвам всички, сте супер жалки! чесно, съжалявам ви! как може да очакваш адекватен съвет от някой, който не те познава?! а? а ако само се опиташ да ми измрънкаш, че може да си нямате приятели или познати ше ти кажа, че в тоя случай сте осте по - жалки, защото вместо да излезете навън, да се огледате и да си намерите "сродна душа" било то приятел, гадже или квото и да е, седите пред компа и чакате шепа непознати, които в повечето случаи се гаврят с вас да ви решат проблемите! еми не става! форумите, скайпове, сайтове за запознанства и прочее са създадени за забавление, а не за да търсите отговори на много значими, екзистенциални въпроси, а относно мен, каел и свастика... ние точно това правим с вас - забавляваме се!!!

gPa3HuTeJl
12-21-2007, 14:45
Е*й му маиката к'ви биячи се изкарахте просто не е истина...

babity
12-21-2007, 18:33
Е*й му маиката к'ви биячи се изкарахте просто не е истина...

Внимааай, аз съм мнооо Джи! :razz: :razz: :razz:

dodger
12-21-2007, 22:21
Моля за внимание, обръщам се и към модераторите! Тази тема е пълна с излишни мнения! Вече ви казах - ако не ви харесва темата, моля, не поствайте! Аз съм една забледена душа, объркана от внушение, прерастнало в любов. Всичко, което споделих, може да се случи не само на мен. Хората искат да четат по темата. Не им отнемайте тази потребност. Колкото до мен, благодарен съм за положителните отзиви (мнения със съвет), това наистина ми помогна. Реших да оставя нещата на съдбата - каквото стане, това ще бъде. Аз ще се опитам да преодолея увлечението си, най-малкото, за да не засегна честта си, излагайки се с тийнеджърки изяви (детско-романтични обяснения в любов). Ще боли, това го знам, но това, което не ни убива, ни прави по-силни.
P.S. Още веднъж благодаря на всички, прочели или коментирали темата. Това ме спокои донякъде и ми даде сили да взема тъй важното решение за мен - какво да правя. И не му умувайте много, когато и на вас ви се случи нещо подобно, друго ще говорите.

babity
12-21-2007, 22:44
Моля за внимание, обръщам се и към модераторите! Тази тема е пълна с излишни мнения! Вече ви казах - ако не ви харесва темата, моля, не поствайте! Аз съм една забледена душа, объркана от внушение, прерастнало в любов. Всичко, което споделих, може да се случи не само на мен. Хората искат да четат по темата. Не им отнемайте тази потребност. Колкото до мен, благодарен съм за положителните отзиви (мнения със съвет), това наистина ми помогна. Реших да оставя нещата на съдбата - каквото стане, това ще бъде. Аз ще се опитам да преодолея увлечението си, най-малкото, за да не засегна честта си, излагайки се с тийнеджърки изяви (детско-романтични обяснения в любов). Ще боли, това го знам, но това, което не ни убива, ни прави по-силни.
P.S. Още веднъж благодаря на всички, прочели или коментирали темата. Това ме спокои донякъде и ми даде сили да взема тъй важното решение за мен - какво да правя. И не му умувайте много, когато и на вас ви се случи нещо подобно, друго ще говорите.

вместо да пишеш тук лирически отлконения може да си създадеш повече контакти с повече хора, следователно повече излизане и нови запознанства, някое от които може и да ти донесе споделена любов! тук не е мястото където ще намериш адекватен отговор на терзанията си!!!