PDA

View Full Version : Кандидатстване



malko mace
12-20-2007, 19:55
Здравейте!Знам,че има много такива теми,но от доста време не се е завъртала такава и мисля,че е време да открием темичка и за 2007/2008.Та нека тук VII,VIII и XII клас да пишат в кои гимназии,техникуми и университети искат да кандидатстват(като можете да пишете и в каква паралелка-с какъв език примерно),с какво ще кандидатствате и т.н.....Също така нека това да е мястото,където да споделяме към какви професии се ориентираме(какво искаме да работим,с какво искаме да се занимаваме,какво ни се отдава...)...Та мисля,че общо взето е това :) Надявам се да сте ме разбрали и да пишете! :grin: :-)
Аз първа ще се разпиша в темата-
Аз съм VII клас и засега съм се ориентирала към 9 ФЕГ "Алфонс дио Ламартин"с втори чужд език английски език.
Все още не знам с какво ще се занимавам в бъдеще,но може би с мениджмънт и маркетинг...това да уча в университета... :roll: Има време...
А сега сте вие!!!

Blab
12-20-2007, 20:05
Точно в момента всичко ми е адски разбъркано.Не знам коя съм и къде се намирам.
Искам всичко да се нареди.
Искам да съм щастлива, независимо с какво се занимавам.
Ще кандидатствам в СУ и УНСС, журналистика и финанси/счетоводство и контрол. А (по-)следващата година мисля да запиша един НАТФИЗ, театрознание, за да мога "законно" да пиша за театър.
Вече не смея да си правя дългосрочни планове, защото във всеки един момент нещо "изниква" на пътя ми, отклонявайки посоката.

nedincetoOo
12-20-2007, 20:12
Здравейте... аз също съм седми клас и май вече си намерих конкурент на изпитите. Аз също се ориентирам към 9 ФЕГ "Алфонс дио Ламартин", обаче се чудя още за втория език. И аз може би английски, ама все пак от първи клас уча английски, а от трети ходя и на допълнителни курсове... незнам.
Ъм.. професия. Искам да стана журналист и ще направя всичко възможно мечтата ми да се осъществи. Обичам да пиша, да знам всичко за всички и най-вече първа да научавам новините :P Най-вече защото писането ми се отдава и защото някакси се чувствам по спокойна когато го правя...

Еми, какво друго... успех на всички на изпитите!!!

Blab
12-20-2007, 20:14
^ пише се "иЗпит"
Ще ти трябва за журналистиката.Поне така си мисля. :roll:

vodolei4e_m
12-20-2007, 21:56
Аз си мисля за Русенски университет А.К. и после прехвърляне в Лондон,Варна или Букурещ според зависи накъде ще ме отвее животът

w0sh
12-20-2007, 22:22
Софийски - право/психология/връзки с обществеността.

kakadu
12-21-2007, 06:14
Лесотехнически-ветеринарна/БФ/Психология-СУ. Засега това.

zloto
12-21-2007, 07:23
Лесотехнически - ландшафтна архитектура
но дотогава има доста време...

shadow4e
12-21-2007, 10:01
be_true, не знам как стои въпросът с НАТФИЗ, ама по принцип за остналатие университети нямаш право да учиш в два /освен, ако единият не е частен пр. НБУ/. В останалите ти искат дипломата и тя стои там до завършването. За в НАТФИЗ нямам представа как е, но си проучи, за да не се разочароваш после.


П.п. и аз исках да запиша в един редовно, а в друг задочно, ама не става...

Blab
12-21-2007, 11:31
be_true, не знам как стои въпросът с НАТФИЗ, ама по принцип за остналатие университети нямаш право да учиш в два /освен, ако единият не е частен пр. НБУ/. В останалите ти искат дипломата и тя стои там до завършването. За в НАТФИЗ нямам представа как е, но си проучи, за да не се разочароваш после.


П.п. и аз исках да запиша в един редовно, а в друг задочно, ама не става...
Сенчице, цялото време е пред нас. :)
Да започнем от някъде, пък после - смело напред. :wink:
Успех!

magneziq
12-21-2007, 14:54
tztztz spoko we hora tva kandidatstvaneto hi4 ne e stra6no 6te vidite kolko e prosti4ko i kak vsi4ko se narejda bez problem -az sega sam VIII klas -tova lqto kandidatstvah -moje da se kaje 4e ama hi4 ne sam u4ila (s koeto ne se gordeq ma kakto i da e) iskarah 3,607 po matematika(tam sa mn zle) :D i 4,607 po balgarski ezik i literatura.bqh pisala 105-to u4ili6te na parvo mqsto s italianski ezik(risuvatelna paralelka)-prieha me tam no posle se otpisah poneje razbrah 4e sa me prieli v NPGPF(nacionalna profesionalna gimnaziq po poligrafiq i fotografiq) za koeto napravo kato 4uh i umrqh ot radost-tam sega sam v paralelka s grafi4en dizain i ispanski ezik (otdelno se izu4avat angliiski i balgarski),fotografite u4at(angliiski,balgarski i nemski)-za poligrafite ne znam!Tova u4ili6te e mn dobro i e na nivo-nqma drugo takova na balkanite.namira se v kvartal Strelbi6te.a we da vi kaja tova u4ili6te vi go prepora4vam NO e mn trudno da vlezete(tam ne se za4itat rezultatite ot ispitite po bg i matematika!!!),gleda se ocenkata ot ispita koito se provejda v samoto u4ili6te toi e (risunka na obemno tqlo (kub,kana,4a6a,4iniika,piramida...)s moliv ili vaglen)tr da razbirate ot svetlosenki-nai dobre posetete nqkolko uroka ako iskate 6te vi dam telefona na 1 mn dobra u4itelka pri koqto hodih i az -kazva se Nia Pushkarova-po6ta( niapush@yahoo.com) web page http://ime.sonance.net telefon +359(0) 898312030 tq e zavar6ila tova u4ili6te-spored men po dobro u4ili6te ot NPGPF nqma da namerite ako iskate da se zanimavate s fotografiq,grafi4en dizain,programirane,poligrafiq i tem podobni

tItEufFf
12-21-2007, 16:45
7 клас съм..
1-во желание - Първа Езикова Гимназия - Английски
2-о желание - Пета Езикова Гимназия - Немски
3-о желание - Математичекса гимназия - Английски и Информатика
4-о желание - Икономе Раковски (тука още не съм разучила и не знам какви езици има)

SuNsEt
12-22-2007, 17:53
Ами понеже аз си знам способностите и за това съм се насо4ила към гимназий с по-нисък бал(сравнение със френската и немската...)
1во желание-164(2ра испанска)
2ро желание-ПГИЧЕ "Св.Методий
3то желание-Хм...още не съм решила.но тези 2те гимназии със сигурност :wink:

kahn
12-22-2007, 19:21
Ами понеже аз си знам способностите и за това съм се насо4ила към гимназий с по-нисък бал(сравнение със френската и немската...)
1во желание-164(2ра испанска)
2ро желание-ПГИЧЕ "Св.Методий
3то желание-Хм...още не съм решила.но тези 2те гимназии със сигурност :wink:
Аве ти луд ли си, бягай от тва даскало колко може по -далеч .Има само 2-ма свестни учителя там!Другите ти съкращават живота ,особено тази по химия!И най-важното като за последна година решиха да ни отровят живота!

SuNsEt
12-23-2007, 08:39
Ами понеже аз си знам способностите и за това съм се насо4ила към гимназий с по-нисък бал(сравнение със френската и немската...)
1во желание-164(2ра испанска)
2ро желание-ПГИЧЕ "Св.Методий
3то желание-Хм...още не съм решила.но тези 2те гимназии със сигурност :wink:
Аве ти лудА ли си, бягай от тва даскало колко може по -далеч .Има само 2-ма свестни учителя там!Другите ти съкращават живота ,особено тази по химия!И най-важното като за последна година решиха да ни отровят живота! хЪх...Сигурно си прав...Но никъде не е лесно,пък и като гледам майка ми колко се е напрегнала с тия гимназий...по-добре там от колкото да си остана в 51 СОУ [-(

kahn
12-23-2007, 10:53
Ами понеже аз си знам способностите и за това съм се насо4ила към гимназий с по-нисък бал(сравнение със френската и немската...)
1во желание-164(2ра испанска)
2ро желание-ПГИЧЕ "Св.Методий
3то желание-Хм...още не съм решила.но тези 2те гимназии със сигурност :wink:
Аве ти лудА ли си, бягай от тва даскало колко може по -далеч .Има само 2-ма свестни учителя там!Другите ти съкращават живота ,особено тази по химия!И най-важното като за последна година решиха да ни отровят живота! хЪх...Сигурно си прав...Но никъде не е лесно,пък и като гледам майка ми колко се е напрегнала с тия гимназий...по-добре там от колкото да си остана в 51 СОУ [-(
Дадох ти приятелски съвет,това даскало е тъпо и това си е ,ама 51 май не е по-добе

belerofone
12-24-2007, 07:50
Лесотехнически - ландшафтна архитектура
но дотогава има доста време...

Браво подкрепям те с две ръце.....

Ами аз малко го минах този период но да ви кажа каквото и да се мисли на този етап винаги следват промени в последния момент....

Аз исках едно единствено нещо.....МЕДИЦИНА.....Приеха ме но мама и тати казаха НЕ няма да плащам за едната никаква специалност да ми практикуваш 10 години да учиш още 10 и да правиш после професура.....

Кандидатствах по спешност с История Френски език и Литература.....Влезнах Международни отношения и Право в ЮЗУ и СУ.....Сега съм в ЮЗУ.....

Препоръка......НЕ си правете сметките просто се съсредоточете само в това което ще ви трябва при кандидатстването ........Нали се изразих ясно.....

Айде Дерзайте драги и ви стискам палци за влизане където и да било.....

ДА почерпите после....

LaDy_DaQnA
12-24-2007, 10:55
Az sym se naso4ila sym Nemskata gimnaziq v Love4 .... 1-vi ezik nemski baaaa mnou iskam da vleza 4esnu :P

Bukcu
12-24-2007, 11:32
Аз съм 7-ми клас и съм се насочила към:
1.НПМГ-биология. <--- Това ми е най-силното желание!
2.Търговско банкова гимназия.
3.НФСГ.

Decu
12-24-2007, 21:24
7-ми клас съм (:
НФСГ, Класическата, някоя езикова...абе има време 8-)

Sunny_stz
12-26-2007, 18:28
Аз съм се насочила към музиката...просто друго не ме вълнува..Не съм създадена да уча....да се забия над учебника с часове....Сега съм 11-ти клас в музикалното у4илище с флейта,мисля с нея да продължа в Музикалната академия в София.....само там искам и знам че е много трудно влизането в поп и джаз отдел :-k Но ще разуча те първа!Има ли някои който се занимава с музика?Някой който мисли да продължава с това или вече е в академията,ще ми е интересно да контактувам с такъв човек ,понеже в нащо даскало има малко хора които свирят...........е само се води че го правят...

RoyTheReaper
12-27-2007, 13:24
Аз пак съм кандидат-студент. :-D

Ще уча компютърно инженерство в Лондон, но още преговарям с университетите.

Към всички колебаещи се: не отивайте в ТУ! Адската дупка е.

VampireGirl666
12-27-2007, 17:05
Аз съм 7 клас и се колебая дали да кандидатствам.Незнам защо,но повечето ми приятели ще кандидатстват защото всички други го правили,това стана като някаква мода.Аз обаче може би още не съм готова да се разделя с училището ми,чувствам се в мой води,а като отида в някое друго даскало ще трябва да се запознавам с нови хора с различни характери и ми е някак гадно.Със сигурност обаче знам че ще се пробвам на изпити,за да проверя мойте знания и ако имам нужните точки бих влязла в 1ва английска,18 СОУ.Айде да свършвам,защото почнах много да философствам :D

Enchantress
12-28-2007, 10:12
Ми аз съм 8 клас сега,миналата година кандидатствах,приеха ме там,където исках,в НГДЕК(мн яко даскало,поне за мен де). :)

belerofone
12-28-2007, 15:24
Аз пак съм кандидат-студент. :-D

Ще уча компютърно инженерство в Лондон, но още преговарям с университетите.

Към всички колебаещи се: не отивайте в ТУ! Адската дупка е.

С кой университет преговаряш точно.И със стипендия ли ще си.Питам защотто имам голям опит с кандидадстването в чужбина...И дори с Лендон в частност...

~Jenito93~
12-28-2007, 15:51
Хаха ... ще си имаме зайци във ФСГ!? :-D

hriskata22
03-18-2009, 04:27
Аз съм 7 клас и се колебая дали да кандидатствам.Незнам защо,но повечето ми приятели ще кандидатстват защото всички други го правили,това стана като някаква мода.Аз обаче може би още не съм готова да се разделя с училището ми,чувствам се в мой води,а като отида в някое друго даскало ще трябва да се запознавам с нови хора с различни характери и ми е някак гадно.Със сигурност обаче знам че ще се пробвам на изпити,за да проверя мойте знания и ако имам нужните точки бих влязла в 1ва английска,18 СОУ.Айде да свършвам,защото почнах много да философствам Very Happy
_________________
vampireGirl666 ne si prava za6toto ti i sled 8 klas 6te se zapoznavash s drugi hora a i 6te si nameri6 po hubava profesiq
az sa6to se kolebaq dali da kandidatstvam zashtoto pak shte go pravq az i sano edno momiche i mi e gadno.Lichno az ne iskah zashtoto sam ot selo i mislq che nqma da me priemat vapreki che cqla godina hodq na uroci in plovdiv
nqkolko vaprosa
1) pomognaha li vi tolkova mnogo urocite?
2) posavetvaite me za nqkakvi uchilishta da sa hubavi ?

moite jelqniq v momenta sa
1) matematicheskata gimnaziq
2) targovska gimnaziq
3)ruskata gimnaziq

a i posledno nqkakvi mneniq za u4ili6tata koito sam si izbrala molq??? :neutral: :neutral: :neutral: