PDA

View Full Version : Училище-без насилие



CVETELLINA
12-21-2007, 12:52
Здравейте на всички:)

От много време не съм писала теми във форума,ноо сега реших да напиша тази.Това е във връзка с кaмпанията на UNICEF-"Училище без насилие".Още докато гледах рекламата по телевизията се замислих,че във всяко едно българско училище..било то в село или град има поне 5-6-10 такива агресивни деца,за каквито се споменава в рекламата..такива деца,от които всички се страхуват..Във всяко едно българско училище има насилие..децата са страшно агресивни и лоши..и доста пъти нараняват физически и психически своите съученици.Според мен училището трябва да е място,на което да ходиш с желание,а не със страх.Това е,което исках да кажа..а това е рекламната кaмпания на UNICEF
:arrow: http://www.unicef.bg/page.php?key=video&id=21
..самата реклама е много хубава.Надявам се всеки да се замисли за това,как се държи с останалите,и как се държат останалите с него..защото ние всички сме еднакви..и нищо не ни дава право да унижaваме и нараняваме другите,както и другите нямат никакво право да ни нараняват :)

Очаквам вашите мнения по този въпрос ;-)

FeelTheBeat
12-21-2007, 14:35
Училище. Много широко понятие.
В нашето училище няма такова насилие. Всичко си е нормално и се радвам. Психическият тормоз вече е нещо различно. Всеки един от нас го е изпитвал това чувство и не е особено приятно.
Кампанията е добро начало за нещо по-хубаво.

tetito
12-21-2007, 16:05
V staria mi klas ima6e nogo slu4ai na nasilie.Moite sau4enici i sau4eni4ki se prebivaha postojano.Uj sediah na strana no izvenaj zapo4naha da me zapla6vat i ve4e me be6e strah da otida na u4ili6te.Njamah s kogo da spodelja a i u4ili6tnoto rakovodstvo ne predprie ni6to vapreki 4e be6e uvedomeno.Nakraja se mahnah.Radvam se 4e uspjah!Ve4e sam spokoina za6toto znam 4e ne moga da bada naranena. [-o<

Chukasimo
12-24-2007, 19:23
важното е ти да си тоя дето другите ги е страх от него 8)

macka_bez_zadrajki
12-26-2007, 15:58
Аз напълно съм съгласна с мнението на FeeL_The_Beaт
Но за съжаление си мисля,че гадните дечица,които се мислят за голямата работа и тормозят другите,дори и да не го правят в училище ще продължават да го правят навън :(

fiama
12-26-2007, 16:51
Навсякъде около нас има насилие, но когато започнат да го проявяват и децата, е адски грозна гледка. Причините за това насилие сред децата обаче се коренят дълбоко в цялото ни общество и в семействата, и честно казано не виждам кога и как нещата биха се променили.

pirataaaaa
12-26-2007, 18:19
Аз напълно съм съгласна с мнението на FeeL_The_Beaт
Но за съжаление си мисля,че гадните дечица,които се мислят за голямата работа и тормозят другите,дори и да не го правят в училище ще продължават да го правят навън :(

Така запо4ват вси4ки убийци и т.н, но колкото и да се говори тва все едно нищо няма да се промени (който и да го 4ета) такива деца идеот4ета само ше се засмеят...

Hot_Chocolate
12-26-2007, 21:01
"Училище без насилие" е хубава идея, но за жалост невъзможна за изпълнение!!!

gimikik
12-27-2007, 00:45
че що да е невъзможно възможно е със дистанционно обучение тоест чрез интернет жалко че аз не можах да се възползвам от това дано моите деца дай боже да могат баси кефа хем се образоваш хем си свободен ,хем няма се занимаваш с некви копеленца дето неможе да говориш кат човек с тях както е и моето положение откакто съм на даскало чудя се кога ли ще разберем че всички сме хора независимо какви са различита помежду ни вместо да живеем се самоунищожаваме и се изяждаме от злоба един друг тва ако го кажете на някой от моя клас ще те гледа кат извънземно мисля че ви стана ясно за какво става въпрос :shock:

CVETELLINA
12-27-2007, 07:58
Навсякъде около нас има насилие, но когато започнат да го проявяват и децата, е адски грозна гледка. Причините за това насилие сред децата обаче се коренят дълбоко в цялото ни общество и в семействата
На същото мнение съм.. :roll: но пък трябва по някакъв начин нещата да се променят,защото това насилие и тази агресия ни съсипват цялото общество..и както каза,gimikik- "Всички сме хора" :)

gabi_94
12-27-2007, 08:52
Навсякъде около нас има насилие, но когато започнат да го проявяват и децата, е адски грозна гледка. Причините за това насилие сред децата обаче се коренят дълбоко в цялото ни общество и в семействата, и честно казано не виждам кога и как нещата биха се променили.

И СПОРЕД МЕН ТОВА НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ! МНОГО МАЛКО СА СЛУЧАИТЕ, КОГАТО НАСИЛНИЦИ СА СЕ ПРОМЕНЯЛИ КЪМ ПО-ДОБРО! ПОВЕЧЕТО ПЪТИ ОТИВАТ ТОЛКОВА ДАЛЕЧ, ЧЕ ЕДИН ДЕН СЕ ОЗОВАВАТ В ЗАТВОРА! МОЕТО УЧИЛИЩЕ Е ПЪЛНО С НАСИЛИЕ- ФИЗИЧЕСКО И ОСОБЕНО ГОЛЯМО ПСИХИЧЕСКО НАСИЛИЕ! ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАМ И ЧАКАМ С НЕТЪРПЕНИЕ ДА СЕ МАХНА ОТ ТОЯ КЛАС, ОТ ТОВА ДАСКАЛО И ОТ ТОЯ ГРАД! ПИСНА МИ ВСЯКА ВЕЧЕР СЛЕД ДАСКАЛО ДА СЕ ПРИБИРАМ ПО ТЪМНО СЪС ТРЕПЕРЕЩО СЪРЦЕ, БЪРЗА КРАЧКА И СПРЕЙ В РЪКА!

pirataaaaa
12-27-2007, 09:07
Навсякъде около нас има насилие, но когато започнат да го проявяват и децата, е адски грозна гледка. Причините за това насилие сред децата обаче се коренят дълбоко в цялото ни общество и в семействата, и честно казано не виждам кога и как нещата биха се променили.

И СПОРЕД МЕН ТОВА НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ! МНОГО МАЛКО СА СЛУЧАИТЕ, КОГАТО НАСИЛНИЦИ СА СЕ ПРОМЕНЯЛИ КЪМ ПО-ДОБРО! ПОВЕЧЕТО ПЪТИ ОТИВАТ ТОЛКОВА ДАЛЕЧ, ЧЕ ЕДИН ДЕН СЕ ОЗОВАВАТ В ЗАТВОРА! МОЕТО УЧИЛИЩЕ Е ПЪЛНО С НАСИЛИЕ- ФИЗИЧЕСКО И ОСОБЕНО ГОЛЯМО ПСИХИЧЕСКО НАСИЛИЕ! ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАМ И ЧАКАМ С НЕТЪРПЕНИЕ ДА СЕ МАХНА ОТ ТОЯ КЛАС, ОТ ТОВА ДАСКАЛО И ОТ ТОЯ ГРАД! ПИСНА МИ ВСЯКА ВЕЧЕР СЛЕД ДАСКАЛО ДА СЕ ПРИБИРАМ ПО ТЪМНО СЪС ТРЕПЕРЕЩО СЪРЦЕ, БЪРЗА КРАЧКА И СПРЕЙ В РЪКА!

Къде у4иш бее ? Даже със спрей в ръка ? Ако бях моми4е иии както гледам си малка 94 щях да кажа на някой да ме пребира било то добър приятел или родител...

gabi_94
12-27-2007, 09:25
Навсякъде около нас има насилие, но когато започнат да го проявяват и децата, е адски грозна гледка. Причините за това насилие сред децата обаче се коренят дълбоко в цялото ни общество и в семействата, и честно казано не виждам кога и как нещата биха се променили.

И СПОРЕД МЕН ТОВА НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ! МНОГО МАЛКО СА СЛУЧАИТЕ, КОГАТО НАСИЛНИЦИ СА СЕ ПРОМЕНЯЛИ КЪМ ПО-ДОБРО! ПОВЕЧЕТО ПЪТИ ОТИВАТ ТОЛКОВА ДАЛЕЧ, ЧЕ ЕДИН ДЕН СЕ ОЗОВАВАТ В ЗАТВОРА! МОЕТО УЧИЛИЩЕ Е ПЪЛНО С НАСИЛИЕ- ФИЗИЧЕСКО И ОСОБЕНО ГОЛЯМО ПСИХИЧЕСКО НАСИЛИЕ! ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАМ И ЧАКАМ С НЕТЪРПЕНИЕ ДА СЕ МАХНА ОТ ТОЯ КЛАС, ОТ ТОВА ДАСКАЛО И ОТ ТОЯ ГРАД! ПИСНА МИ ВСЯКА ВЕЧЕР СЛЕД ДАСКАЛО ДА СЕ ПРИБИРАМ ПО ТЪМНО СЪС ТРЕПЕРЕЩО СЪРЦЕ, БЪРЗА КРАЧКА И СПРЕЙ В РЪКА!

Къде у4иш бее ? Даже със спрей в ръка ? Ако бях моми4е иии както гледам си малка 94 щях да кажа на някой да ме пребира било то добър приятел или родител...

ми ако знаеш в какъв квартал живея и тебе ще те е страх! мене са ме и заплашвали и ми е много гадно, щото едно момиче от нашия клас наскоро я изнасилиха едни дето веднъж ме следяха и какво ли не са ми говорили! Родителите ми са на работа, никой от приятелите ми не живее, там където аз живея.

swords1010
12-27-2007, 09:37
Смея да твърдя, че в моето училище насилието също е голямо. Рекламния клип на кампанията ме накара много да се замисля по темата и напълно подкрепям кампанията. Надявам се, че ще се постигне успех.

prettyIdeath
12-27-2007, 10:16
И аз мога да се похваля с това че в нашето даскало няма насилие.. е освен ония лапещаци които се правят на "Скалата" "Гробаря" и т.н..... Ама то от там се почва... Копират от тях всичко.. и хватки и псувни ... и глей после сеира като дойдат родителите 8-)

pirataaaaa
12-27-2007, 11:17
Навсякъде около нас има насилие, но когато започнат да го проявяват и децата, е адски грозна гледка. Причините за това насилие сред децата обаче се коренят дълбоко в цялото ни общество и в семействата, и честно казано не виждам кога и как нещата биха се променили.

И СПОРЕД МЕН ТОВА НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ! МНОГО МАЛКО СА СЛУЧАИТЕ, КОГАТО НАСИЛНИЦИ СА СЕ ПРОМЕНЯЛИ КЪМ ПО-ДОБРО! ПОВЕЧЕТО ПЪТИ ОТИВАТ ТОЛКОВА ДАЛЕЧ, ЧЕ ЕДИН ДЕН СЕ ОЗОВАВАТ В ЗАТВОРА! МОЕТО УЧИЛИЩЕ Е ПЪЛНО С НАСИЛИЕ- ФИЗИЧЕСКО И ОСОБЕНО ГОЛЯМО ПСИХИЧЕСКО НАСИЛИЕ! ИСКРЕНО СЕ НАДЯВАМ И ЧАКАМ С НЕТЪРПЕНИЕ ДА СЕ МАХНА ОТ ТОЯ КЛАС, ОТ ТОВА ДАСКАЛО И ОТ ТОЯ ГРАД! ПИСНА МИ ВСЯКА ВЕЧЕР СЛЕД ДАСКАЛО ДА СЕ ПРИБИРАМ ПО ТЪМНО СЪС ТРЕПЕРЕЩО СЪРЦЕ, БЪРЗА КРАЧКА И СПРЕЙ В РЪКА!

Къде у4иш бее ? Даже със спрей в ръка ? Ако бях моми4е иии както гледам си малка 94 щях да кажа на някой да ме пребира било то добър приятел или родител...

ми ако знаеш в какъв квартал живея и тебе ще те е страх! мене са ме и заплашвали и ми е много гадно, щото едно момиче от нашия клас наскоро я изнасилиха едни дето веднъж ме следяха и какво ли не са ми говорили! Родителите ми са на работа, никой от приятелите ми не живее, там където аз живея.

Тва е ужасно..., ако бях на твое място щях да се изместя в даскало близо до мен ии да съм само 1 смяна, иии кой е този град бе изнасилвания преследвания ?

lilit_666
12-30-2007, 19:25
Сега съм в ново даскало и веднага усетих разликата.Тук не съм била свидетел на насилие(ест на всякъде има хора,които не са ни приятни,но това е др въпрос).
В старото бях от тормозените деца.Психическият тормоз е по-страшен от физическия,а там ги имаше и двете.Уж беше и най-елтното даскало,ама уви,заради дестина 4евека най-стойносните хора си заминаха от там.
ЗА ВС Е ВИНОВЕН ДИРЕКТОРА!!!-той не взима никакви мерки с/у такива деца..Ако имаше един як контрол над агресивното поведение,вместо да се чудят как допълнително да ни озверят с униформи,матури...поне в училище щеше да е безопасно и приятно.То за такива да се направят специални училища в които след 3 прояви на агресия да се пращат.Това му е цаката.

TANATA
12-30-2007, 21:24
abe kakvo i da se pravi BG si e BG.Strahotna cel i kampaniq ama kakto kazah BG si e BG nqma da se promenim

CapNuSS
01-01-2008, 15:48
нека ми скочат де!Аз ша ги науча какво е насилие.Само да са насаберат повече.Ше ги избия сичките насилвачи :razz:

Daniella_
01-01-2008, 19:36
Тази кампания е измислена по повод смъртта на едно момиче от Англия ,което се самоубива в следствие насилие от съучениците си.Тя написала нещо като предсмъртно писмо ,в което е написало стихотворение ,което е прочетено на погребението й.Това стихотворение става нещо като сценалий на рекламата.

А по темата мога да кажа ,че това най-вече идва от възпитанието на родителите.

BuBs
01-01-2008, 20:09
В нашето училище няма чак такова насилие ама има доста идиоти които се правят на голяма работа...Апък това видео много ми харесва.... :::

Dundy
01-02-2008, 09:10
важното е ти да си тоя дето другите ги е страх от него 8)
мен ако питаш важно е никой да не го е страх от никого.Знаеш ли ,че в клипа думите,които се казват ги е казало едно 14-годишно момче,дето се е самоубило заради такива като тебе

chipi_kaoo
01-02-2008, 09:20
важното е ти да си тоя дето другите ги е страх от него 8)
НЕ е това важното. Важното е да си гледаш себе си, и да не се занимаваш с другите. Да не ти пука кво ше каже некво тарикатче кадето се прави на голямата работа. такива НЕ заслужават ии да се изплюеш на тях!!! Какво като някое дете/ученик е по-умно от другите и схваща по-бързо... веднага почват "Зубар" ала бала.... и аз бях така и все още съм умен :grin: :D и какво подиграваха се... на мен не ми и пукаше ама грам.... те оставаха на поправки... на мен не ми и пукаше за тях.... некви кат скочат на бой... и аз скачам... няма да търпя някакъв да ме командва или да ми взима страха... всеки да си глада себе си... не сме на училище да се бием... а да учим, за това оставете хората сами да решат какво да правят с живота си, защото с насилието поражда насилие. Не се бийте без да са Ви предизвикали, естествено, че ако някой ми скочи на бой, няма да му права мили очички, и да му обяснявам , че това не е правилно... ще му избия зъбките, защото ако се оставя един да ме набие, ще се намери втори и трети и т.н. :-P

DevilWish
01-02-2008, 11:22
В училището до 8ми клас ги имаше такива олигофрени . . . какво да се прави малки лапета .Дано им се върне на всички тъпкано :-x :x :!:

CVETELLINA
01-03-2008, 16:35
Това не го знаех,че е направена тая кампания във връзка със смъртта на дете...но до там води това насилие..
chipi_kaoo е прав,че когато едно дете е по-умно от останалите..те вместо да се опитват да бъдат и те умни,го обиждат и тормозят по всякакъв начин,което е супер тъпо..то това се проявявя повече от 1ви до 7ми 8ми клас,когато децата са малки..после малко като пораснат не е чак така според мен..но все пак мисля,че не трябва да е така :?

•._.•No_NaMe•._.•
01-03-2008, 16:59
mn dobra ideq no e nevazmojno za izpalnenie :neutral: