PDA

View Full Version : Химия : Анфо или Анфо К ?



12-21-2007, 20:06
Не спира да ме тормози тази тема.
Искам нещо което наистина да гърми (много шум се изисква)?
Може да давате и други предложения.
Бризантни мисля , че са по-добри от инизиращите, но нямам много опит в по-хардкор нещата.
Всичко е в името на науката!

alex
12-21-2007, 20:14
Не бих ти дал съвет макар да съм правил бая такива неща в лабораторията ни :) но само ще те посъветвам всяко нещо което тестваш как гърми го прави с много гълъг фитил и ползвай задължително ръкавици, предпазни очила и ако имаш дори каска. Много е вероятно да т еудари някой шрапнел или доряща смес.

alex
12-21-2007, 20:18
Виж тази снимка която направих преди близо 7-8 години. В десния ляв ъгъл виждаш една крива която идва от експлозията към мен. Е това беше шрапнел излетял от това което тествах и ме удари в рамото. Ако беше окото щях да съм сляп сега. А след като изгорих ръката си и цялат ами длас остана без кожа спрях да се занимавам с такива неща макар да ги учишхме в училище :)

http://gallery.biolozite.com/d/117984-1/5_G.jpg

Съвет: откажи се преди да си пострадал много :)

12-21-2007, 20:22
Не бих ти дал съвет макар да съм правил бая такива неща в лабораторията ни :) но само ще те посъветвам всяко нещо което тестваш как гърми го прави с много гълъг фитил и ползвай задължително ръкавици, предпазни очила и ако имаш дори каска. Много е вероятно да т еудари някой шрапнел или доряща смес.
Така си е , но какво да правя? Сори, не ми се живее вегитативен живот от училище-къщи-училище-къщи. Да не говорим, че съм си и болен от пиромания ; (
Фосфор + обезцветител за коса, наиш как парят на гола плът? (бях сложил капачка на контейнера и гръмна заради налягането -.-)
А ти седиш неприлично близо до експлозията ;р
Никога не съм снимал, каквото съм гръмвал => просто седя на далеч и ги гърмя на открито (на някое поле).