PDA

View Full Version : Нервни кризи !!!??!



djovisna
12-22-2007, 11:15
az sum na 17 godini i ot 7 meseca poluchavam nervni krizi. Strashno mnogo boli. Pochva da mi bie mn barzo sarceto pi6ti mi glavata racete mi treperat i zapochvat da mi se paralizirat prustite ot noktite nagore. posinqvat mi racete i prustite mi sa gunat navsqkade i se opuvat sami napravo imam chuvtvoto che nqkoi mi gi izviva nakade li ne ot tam nagore paralizira mi se cheineto, obicata na ezika mi potiva napravo. trudno mi e da govora pochvam da se zadahvam. sled okolo 2 min zapochva sushtoto s krakata vdurvqvat mi se ot tam i stomaha i se zadushavam i izpitvam strashna bolka. vikam si taksi che idva po burzo ot lineikata. dokato stigna do speshnoto veche i v liceto sum posinqla useshtam kak mi prichrnqva lovi ma edna sestra i aide vutre. 3 ampuli diazepam i sled 30 min veche moga da si hoda ako ma darjat krakata. pribiram se reva kato malko dete ne moga da si kaja imeto. abe jalka gledka sum.. na nikoi ne go pojelavam! rpibiram se lqgam i zaspivam na drugiq den stavam i ne si usshtam tqloto.mn me umorqva vsqka edna kriza. ne moga da si vodq normalen jivot a i priqtelite mi kato ma gledat ma sujalqat az ne iskam sujalqnie mi lechenie. otidoh pri moita lekarka i tq mi vika "na 17 godini ne e vazmojno tva deto mi go kazvash" pravi mi ekg i mi vika che sarceto mi bilo mn slabo. kat da e tva beshe golqmiq pregled i taka i ne razbrash zashto se poluchava tva kak se lekuva nishto ne razbrah. tva beshe purviq put. sldvashtite krizi mi se poqviha kato bqh na stara zagora i tam lekarq mi vika tva ne e vazmojno. sled 1 mesec pauza na tiq krizi poslednata mi beshe nai qkata napravo ma prebi. otivam az do doktorkata che trqbvashe da i davam tam edni guposti na maika mi i dokat chakam da mi gi napishe i pochnaha da mi iztrupvat racete.. pomislih si che sum sa obarkala ma mn si bqh prava. paraliziraha mi sa racete pochna da boli i pak sushtata istoriq i onaq otvarq vratata i vika na ti knijkata, a puk az ne moga da q zema racete mi sini. Kaza mi vizai. vlqzoh i padnah na zemqta pomna samo kat sa svestih che mi kaza che trqbva da otida na psihiatur ch s tva surce moga i do 25 da ne izkaram. dade mi napravlenie hodih na psihiatur. probelma mi bil che mn se palq. izpisa mi antilepsin i leksotan da si gi piq da ne sa qdosva. e da ma az gi piq i mi sa spi nprekusnato ne sum mn mn adekvatna gubat mi sa momenti nz kvo prikazvam. sprqh da gi piq shtoto si iskam normalen jivot ama puk i taka ne stava dneska sum v ochakvane da ma izbii sedvashtata kriza che mi poiztrupvat racete obache mn ma machi idva za 5 min i izchezva ne ma paralizira izcqlo mi samo racet do kitkite i taka mi e cql den prez okolo 30 min. mn sa izvinqvam che vi zanimavam s moite gluposti obache ako nqkoi moje nqkak si da mi pomogne.. shtoto ako chakam na lekarite... shte si ostana s chakaneto.blagodarq predvaritleno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sweet__Dream
12-22-2007, 11:39
Nedei togava da si tolkova razdraznitelna.Uspokoi se.Naistina ne ti e priqtno,no misli polojitelno.Pogovori s priqteli,s maika si,s nqkoi blizuk.Izlizai pove4e na 4ist vuzduh i ne se vprqgai mnogo.Jivotut e mnogo truden i ako o6te ot sega se predavame lesno,kakvo 6te stane po natatuk??Uspokoi se...Jelaq ti vsi4ko hubavo i si pesti nervite.. :) \:D/ Ne sum lekar i edva li bih mogla da ti pomogna po drug na4in,no se nadqvam,4e vse pak sum ti donesla malko uteha.. :)

AtMosFera
12-22-2007, 12:52
Nedei togava da si tolkova razdraznitelna.Uspokoi se.Naistina ne ti e priqtno,no misli polojitelno.Pogovori s priqteli,s maika si,s nqkoi blizuk.Izlizai pove4e na 4ist vuzduh i ne se vprqgai mnogo.Jivotut e mnogo truden i ako o6te ot sega se predavame lesno,kakvo 6te stane po natatuk??Uspokoi se...Jelaq ti vsi4ko hubavo i si pesti nervite.. :) \:D/ Ne sum lekar i edva li bih mogla da ti pomogna po drug na4in,no se nadqvam,4e vse pak sum ti donesla malko uteha.. :)


Да бе,то ако беше толкова лесно лечението нямаше да има лекари за тая работа!Еми аз на твое място бих отишла в Александровска б-ца или Мед.академия при специалисти(ако си от др град :arrow: в наи-добрата болница там).
Внимавай с тея депресанти,че зависимостта се гради лесно и тогава вече ще имаш double problem.Рано ти е за паркизани и пр.,така че направи вс по силите си да си осигуриш по-качествено лечение.Успех ти желая

soulripper
12-22-2007, 18:15
хей девойче, не се тревожи-това са признаци на депресивна невроза!Не разбрах от кой град си ,но отиди на лекар,но преди това се посъветвай с родителите да намерите най-добрият психиатър в града .С депресиите шега не бива,но изход определено има!Ако имаш нужда от помощ можеш да отидеш в София на психиатър ,има добри лекари в болниците (не говоря за психиатриите ,а за болниците ).Ако искаш инфо можеш да пишеш ЛС.
Успех-вземи мерки на време , изход има ,но не се залъгвай-не е лесно!
ПОЗДРАВИ!

batkodoki
12-23-2007, 16:48
едно време се казваше "хистерия", днес има други, модерни имена но все е същото.
вярно е, че не е типично за много млад човек, но какво ли не прави акцелерацията.
обяснимо е особено ако младия човек е от женски пол.

психиатъра се е презастраховал малко с лексотана. може и без него. а за антилепсина е трябвало просто да намалите дозата - не да го изхвърляте!