PDA

View Full Version : Форамтиране на хард диск



Valento
12-22-2007, 19:09
Здравейте кажете как да си форматирам хард диска спешно е

trg_ahmed
12-22-2007, 19:24
Ами 1во да питам:
Знаеш ли,че когато си форматираш хард-а всичко в самия диск който ще форматираш ще се изтрие!
2ро форматира се като натиснеш дясното копче върху съответното копче и там трябва да пише "Форматиране..." и влизаш там и там си избираш настройки както искаш иии така .....

chipi_kaoo
12-26-2007, 17:02
Има 100 начина... с Partition magic може, ако си слагаш ХР то сам си го форматва, може да сложиш системна дискете и пишеш: format c: /q като така форматираш диск С: а /q е за бър формат, да не чакаш много. Ако не разбираш много от тва, по-добре не дей да се пробваш сам :-o :-P

RoyTheReaper
12-27-2007, 13:19
Ако ще форматираш C, ти трябва диск на Windows XP. Там е сравнително лесно, просто следваш инструкциите. И все пак за първия ти формат е добре да извикаш някой разбиращ приятел, който да те надзирава.

Valento
12-27-2007, 15:19
Един тъп въпрос: Какво означава форматиране, и защо се форматира?Каква е целта да се форматира диска?
Форматирането е да ти разкара всички фаилове от хард диска;) и вече се оправих сам с форматирането лесно е благодаря за отг!

amadeuskb
12-29-2007, 10:45
Аз на пред да занеш че с Partition magic v8 се правят най-добре партишаниете.Ако харда ти е голям примерно 250 Гб разбирасе ,че ще отнеме повече време.Аз моят ,които е 250 го цепнах на C/D.Ц-то е 50 ГБ а Д-то е 200.А и ако не позлваш тази програма не може да направиш форматиране на C - Там където е Windowsa ,котао копютъра ти работи.Трябва да го решнеш и от там вече позваш преинсталация,форматиране и.т.н