PDA

View Full Version : Потене на дланите



H8_mE
12-22-2007, 21:12
Абе хора не мога да разбера защо постоянно ми се потят дланите!Аз за нищо не се притеснявам ,е случва се и да се притесня ,но не постоянно ,а дланите постоянно ми се потят!+ това ям много и слабея не разбирам нещо какво става тук!Някой да има обяснение за потенето освен притеснението :-o Съвсем скоро си направих пълна кръвна картина- нищо ми няма просто недоумявам! Help pls! :neutral:

russianmafiaboss
12-22-2007, 21:25
на колко год си?
може да е хормонално

H8_mE
12-22-2007, 21:28
На 16 съм!

ProstoAz
12-23-2007, 07:21
На ендокринолог отиди, може да имаш проблеми с щитовидната жлеза.

ProstoAz
12-23-2007, 07:54
А слабеенето? Абсолютно задължително е да посети лекар!

batkodoki
12-23-2007, 08:02
Абе хора не мога да разбера защо постоянно ми се потят дланите!Аз за нищо не се притеснявам ,е случва се и да се притесня ,но не постоянно ,а дланите постоянно ми се потят!+ това ям много и слабея не разбирам нещо какво става тук!Някой да има обяснение за потенето освен притеснението :-o Съвсем скоро си направих пълна кръвна картина- нищо ми няма просто недоумявам! Help pls! :neutral:

повишен апетит + редукция на тегло + потене на дланите...трябва да се мисли за тиреотоксикоза! особено ако е съчетано и с честа дефекация, психическа напрегнатост, тахикардия, смущения в съня, тремор на ръцете....

ОПЛ->талон за ендокринолог-> талон за TSH, T4, T3. това са хормони. по НЗОК е безплатно /почти/. на фрее - струват по 6-9лв всеки. правят ги във вс лаб.
"пълната кръвна картина" няма да отчете проблема. там може да има само нормогранични или повишени стойности на кръвната захар и дисбаланс е електролитите.
меродавни са хормоналните нива. ако са в норма - след месец ги повторете в друга лаб

H8_mE
12-23-2007, 19:07
Абе хора не мога да разбера защо постоянно ми се потят дланите!Аз за нищо не се притеснявам ,е случва се и да се притесня ,но не постоянно ,а дланите постоянно ми се потят!+ това ям много и слабея не разбирам нещо какво става тук!Някой да има обяснение за потенето освен притеснението :-o Съвсем скоро си направих пълна кръвна картина- нищо ми няма просто недоумявам! Help pls! :neutral:

повишен апетит + редукция на тегло + потене на дланите...трябва да се мисли за тиреотоксикоза! особено ако е съчетано и с честа дефекация, психическа напрегнатост, тахикардия, смущения в съня, тремор на ръцете....

ОПЛ->талон за ендокринолог-> талон за TSH, T4, T3. това са хормони. по НЗОК е безплатно /почти/. на фрее - струват по 6-9лв всеки. правят ги във вс лаб.
"пълната кръвна картина" няма да отчете проблема. там може да има само нормогранични или повишени стойности на кръвната захар и дисбаланс е електролитите.
меродавни са хормоналните нива. ако са в норма - след месец ги повторете в друга лаб

Хм може и да е това,защото наскоро много често изпадах в доста стресови ситуаций,при които започвах да треперя цялата сякаш ми ставаше много студено и дланите ми се потяха супер яко,а бяха студени,много се разтройвах и сега и от най-малкото негативно чувство ми става горе-долу така,но по-умерено!+ това когато легна да спя заспивам сигурно след час,час и половина и сънят ми е неспокоен!През деня постоянно за най-малкото нещо ми се свива стомаха ("става ми на топка") и за месец и нещо загубих около 6-7 кг!прочетох обаче,че болестта,за която е споменал batkodoki се среща при трета или четвърта възраст,а аз съм далече от тези възрасти!Обаче моят личен лекар е доста несериозен и няма да ми обърне никакво внимание,както когато му казах,че коляното ме боли постоянно и исках да предприеме нещо той нищо не направи и така или иначе ,то още ме боли,заедно с гърбът! аУ някъг пълен ужас е! Благодаря ви за отговорите и вниманието! :mrgreen:

batkodoki
12-23-2007, 19:33
Напълно съм съгласен с batkodoki,но при това положение,повишеното разграждане на белтъци няма ли да доведе до спад във мускулната сила?
Артериалното налягане е с увеличена пулсова амплитуда, поради пониженото диастолно и леко повишено систолно артериално налягане.
Сърдечната честото се ускорява при това заболяване,трябва да го забележи.
Както каза batkodoki-лекар :)


:) лекар ли ще ставаш? похвално, ще се радвам да те препитвам по ликвидациите ;)

ако е тиреотоксикоза - много вероятно е да разгръща постепенно клиничната картина докато манифестира всички класически симптоми.

хубаво е да се отбележи, че ако навремето нашите професори имаха приказка: "колеги, ако при вас дойде млад мъж с оплаквания като от тиреотоксикоза, със симптоми на тиреотоксикоза, с клиника и параклиника на тиреотоксикоза - това не е тиреотоксикоза. търсете друго!"- днес всече не е вярно. след Чернобилската авария в момента % мъже/жени е изравнен, и най-лошото е че превалират млади момчета и момичета, като даже момчетата имат лек превес!

в началната фаза на тиреотоксикозата болния е хиперактивен, задоволява се с малко сън, винаги е бодър, има чудесен апетит-винаги е гладен, готов за действие, хиперсексуален, в секса може чутовни неща, мислите му летят, помни лесно и бързо. и т.н....е да, поти се много по дланите, отслабва, ходи често до тоалетна - но всичко това най-често ако е М отдава на "спорта", "залата", "зоба" и т.н.....или на "диетата", "йогата", "хапчето" и т.н ако е Ф
бавно но сигурно клиниката се развива - кожата добива мек нежен копринен вид, очите добиват блясък - и всичко това се приема за положителна промяна, което и не налага посещение при лекаря.
после идва тахитардията - ускорен сърдечен пусл в покой 100-200 удара в минута, повишено кръвно, повишена температура, рязко повишена физическа умора на фона на психична екзалтация.....и т.н.....