PDA

View Full Version : За хората, които разбират от фитнес



KENZO
12-23-2007, 12:07
Imam edin mn tup vupros ma dano nikoi mi pomogne kakva e razlikata mejdu da trenira6 za relef i masa ](*,) .I nikoi ako moje da pomogne az sum na 15 179cm 34biceps treniram ot 1mece i ne6to spored vas za relef ili za masa da treniram.Mersi predvaritlno \:D/


т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

KENZO
12-23-2007, 12:13
A i zabravix 70 kg sum

Escarina
12-23-2007, 12:30
Говори с инструктор. Иначе да тренираш за релеф -това е да си оформиш тялото, а за маса - да качиш мускулна маса.

Canis_Dirus
12-23-2007, 12:40
разликата е в храненето.

Sashakiss
12-23-2007, 19:18
Трениране + нисковъглехидратно меню = релеф

Трениране + високовъглехидратно меню = маса

Маса може да се постигне и без трениране, да знаеш
:D :D :D :D

x-PeRiMenT
12-23-2007, 20:29
Няма такова нещо като трениране за маса или за релеф. Мускулът си има има релеф независимо дали го тренираш или не. Така си се родил. Така се разжда всеки. Всичко зависи от храненето, както се отбеляза по-горе. Масата я трупаш чрез редовно натораване на мусулите и чрез храната. Ако искаш да си релефен целта ти се свежда до намаляне количеството подкожни мазнини и вода, което се постига чрез ниско въглехидратна диета и чрез кардио дейност. Но искам да отбележа, че не е добра идея да гониш релефа преди да си качил масата. Това е в общи линии. Ако имаш въпроси - питай.

KENZO
12-24-2007, 06:18
Zna4i iska6 da kaje6 4e e po dobre za momenta da treniram za masa.Az xoda po 3 puti v sedmixata tva dobre li e ili moje i o6te.Mersi predvaritelno

KENZO
12-24-2007, 06:23
a i o6te ne6to da te pitam.6e mi povliaeli na rasteja.Az sum na 15 i sum 179 6toto nikoi kazvat 4e vliae drugi ne. \:D/

koman
12-24-2007, 06:57
нищо не влиае спокойно , тва е просто извинение (за повечето) защото ги мързи да ходят :wink: 179 ... че ти 2 метра ли искаш да станеш :D аз съм 175 и не искам да ръста повече :-| . Релеф е това (http://dobri-2007.hit.bg/12.jpg) ( тоя е с 3% мазнини )
А тоя (http://dobri-2007.hit.bg/2.JPG) явно качва само маса ( с 20% мазнини е тоя) Разликата е в това колко % са ти подкожните мазнини и в това до колко са изразени мускулите. Както казаха по-горе при НВД се прави релеф при ВВД се качва маса :roll: Предполагам че ти нямаш кой знае ква маса при положение че си 179 на 70 кг ... затова ЯКО КАЧВАЙ МАСА :Р ако искаш да ти предложа някви добавки драсни 1 ред на private :?

Canis_Dirus
12-24-2007, 07:01
Що решихте, че НВД е задължително за релеф, а ВВД за маса? Познавам хора, които качват на НВД и то много чисто.
А допреди 7-8 години в България такова нещо като НВД почти нямаше и бодибилдърите си сваляха на вископротеинова. Те и сега така си свалят, но както и да е.

На никого не му трябват повече от 10 процента мазнини когато качва. над 10% мазнини се качва повече мазно, отколкото калории. Цялата тая bulk история вони яко.

koman
12-24-2007, 07:13
Що решихте, че НВД е задължително за релеф, а ВВД за маса? Познавам хора, които качват на НВД и то много чисто.
На НВД супер трудно ще качват :) тъй като са на отрицателен калориен баланс :wink: явно НВД-то на твойте познати не е ставало [-o<


На никого не му трябват повече от 10 процента мазнини когато качва. над 10% мазнини се качва повече мазно, отколкото калории.

ХАХ калориите не се качват , а и тва беше тъпо :-D качването на мазнини хич не зависи от % на BF (телесни мазнини) а от това какво ядеш :!:

Canis_Dirus
12-24-2007, 07:27
Що решихте, че НВД е задължително за релеф, а ВВД за маса? Познавам хора, които качват на НВД и то много чисто.
На НВД супер трудно ще качват :) тъй като са на отрицателен калориен баланс :wink: явно НВД-то на твойте познати не е ставало [-o<
Или е било с положителен калориен баланс с цел да се качва. Все пак малко хора свалят при 4500-5000 калории.


ХАХ калориите не се качват , а и тва беше тъпо :-D качването на мазнини хич не зависи от % на BF (телесни мазнини) а от това какво ядеш :!:
Напраотив много зависи. Мисли за всяка мастна клетка като фабрика за мазнини. Едва 2% от телсните мазнини се произвеждат в черния дроб. Другите 98% се произвеждат в мастните депа - около корема, кракта и тн.
Вземи прочети нещо информативно. Примерно The truth about bulking на Christian Thibaudeau . настоящ бодибилдър, бивш трибоец и вероятно най-известният треньор в Канада.

и да имам грешка от бързо писане. Над 10% мазнини се качва повече мазнини, отколкото мускул.

KENZO
12-24-2007, 07:31
KOMAN mersi ok kaji gore dolu na taia viso4ina kolko kg triabva da sum za da moje kato treniram da prava muskuli \:D/ i napravo kaji niakakvi dobavki da znam mersi i 6te poslu6am

koman
12-24-2007, 07:40
Или е било с положителен калориен баланс с цел да се качва. Все пак малко хора свалят при 4500-5000 калории.

то ако е с положителен калориен баланс вече не е НВД :) нали се сещаш че зада сваляш трябва от BMR-то да извадиш Х брой калории и обратното зада качваш


Напраотив много зависи. Мисли за всяка мастна клетка като фабрика за мазнини. Едва 2% от телсните мазнини се произвеждат в черния дроб. Другите 98% се произвеждат в мастните депа - около корема, кракта и тн.
Вземи прочети нещо информативно. Примерно The truth about bulking на Christian Thibaudeau . настоящ бодибилдър, бивш трибоец и вероятно най-известният треньор в Канада.

и да имам грешка от бързо писане. Над 10% мазнини се качва повече мазнини, отколкото мускул.

:lol: пак ти казвам че зависи от храната ! Тва никаде не съм го видял или прочел или пък чул, че над 10% се качват мазнини повече ... Докажи ми



KOMAN mersi ok kaji gore dolu na taia viso4ina kolko kg triabva da sum za da moje kato treniram da prava muskuli \:D/ i napravo kaji niakakvi dobavki da znam mersi i 6te poslu6am

най-елементарното е височината-100=килограмите които са ти нужни да подържаш зада си жив и здрав :D . сметни си BMR-то след това вече си правиш хранителен режим ... тука ще видиш бая зор ама ако искаш резултати трябва да се потрудиш [-( ето линк (http://www.bb-team.org/articles/914) сега разпределяш яденията да са поне 7-8 пъти на ден ! гледай да не се тъпчеш като прасе на 1 път ! Ако имаш някви проблеми с тва ще ти дам направо моята диета която спазвам , просто трябва да си я прегодиш вече според теб как ще ти е най-удачно да я спазваш. Добавки ? Хмм изчакай още малко да станат 2 месеца и си вземи някакъф протеин + креатин + глутамин (класиката 8-) ) а ако качваш трудно и си с бърз метаболизъм направо вземи един гейнър ( пиши ми на private да ти вкарам няколко оферти) :smt003

Canis_Dirus
12-24-2007, 07:51
то ако е с положителен калориен баланс вече не е НВД :) нали се сещаш че зада сваляш трябва от BMR-то да извадиш Х брой калории и обратното зада качваш
Това беше смешно. НИсковъглехидратна диета може да е и на положителен баланс. 300 грама протеин 350 грама мазнини 60 грама въглехидрати - това са 4600 калории. За теб това отрицателен баланс ли е? А въглехидратите са под 20% от общите калории, че даже под 1 грам на килограм тегло (ако си над 60 кг).



:lol: пак ти казвам че зависи от храната ! Тва никаде не съм го видял или прочел или пък чул, че над 10% се качват мазнини повече ... Докажи ми
А аз ти казвам, че ако си над 10% мазнини, колкото и да ядеш ще качваш повече мазнини, отколкото мускул. особено, ако ядеш действително за маса с голям положителен калориен баланс

Доказателства.
Първо (http://yourtotalhealth.ivillage.com/diet-fitness/is-number-fat-cells-you-have-predetermined.html)
Второ (http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=1268956)
Колкото повече мастни клетки имаш, толкова по-лесно се качват мазнини. Над 10-12% ТМ се качват яко мазнини. Особено при бодибилдърите, които качват калориини мускули.

koman
12-24-2007, 08:15
Доказателства.
Първо (http://yourtotalhealth.ivillage.com/diet-fitness/is-number-fat-cells-you-have-predetermined.html)
Второ (http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=1268956)
Колкото повече мастни клетки имаш, толкова по-лесно се качват мазнини. Над 10-12% ТМ се качват яко мазнини. Особено при бодибилдърите, които качват калориини мускули.

интересно, :wink:

P.S без химия толкова белтък неможе да се освои :wink: сещаш се каде ще отиде ... в тоалетната #-o

Master_88
12-24-2007, 20:02
Добавки ? Хмм изчакай още малко да станат 2 месеца и си вземи някакъф протеин + креатин + глутамин (класиката 8-) ) а ако качваш трудно и си с бърз метаболизъм направо вземи един гейнър ( пиши ми на private да ти вкарам няколко оферти) :smt003

Това е пълна глупост,на този етап не му трябват тези неща. Първите 6-8 месеца се расте много по-бързо,отколкото след това и няма смисъл още сега да си изстрелва патроните,при положение,че още ще се учи и ще усвоява техниката на упражненията и храненето. Като стигне до застой тогава може да вземе тези добавки,за да му помогнат възможно най-много

koman
12-24-2007, 22:02
тялото привиква макс до 3 месеца !


още ще се учи и ще усвоява техниката на упражненията и храненето.

тука си прав


Като стигне до застой тогава може да вземе тези добавки,за да му помогнат възможно най-много

лол тва да не са вълшебни хапчета ...

П.С моето мнение е че след 2-3 месеца можеш да почнеш с добавките ако си наясно с описаните по горе неща.
П.С2 аз добавки пия точно след 1 месец от както почнах да тренирам и определено съм доста по-добре развит от момчето което почна да тренира заедно с мен (без добавки) и 2мата сме с еднакъф тип тяло!

Master_88
12-25-2007, 07:40
Привиква се за 3 месеца ако си прави едни и същи упражнения без никаква промяна. А при положение че първите месеци се расте по-бързо,не виждам защо са му добавки,той като свикне с тех и след време не му действат както в началото,какво ще прави.. Креатинът в частност се взима когато имаш някакъв потенциал,който да развиеш,имаш някаква основа и си стигнал до определено ниво. Ти го пий общо година и ще видиме дали после ще ти действа като в началото

koman
12-25-2007, 08:01
тва не е алкохол че да те хваща по трудно след време :lol:
креатина се пие на "цикли" пиеш Х време почиваш Х време и пак така
протеина си е нужен както и на 1 годинка така и на 101 !

Master_88
12-25-2007, 08:35
Хаха,много добре знам.. Пий си го тогава още от първия в месец в залата... EnJoY :)

KENZO
12-26-2007, 14:24
Nz oba4e vob6te ne sum naiasno kakvo triabva da pia ma 6e pitam instruktura.Zna4i iskate da kajete 4e sled 3 mesec ima razlika,a pri polojenie 4e ne zimam ni6to koga 6e imam vidima razlika