PDA

View Full Version : Брекетите оправят ли разстоянието между зъбите?



Soy_tu_mujer
12-23-2007, 17:13
Da pitam po zapoznatite....

Breketite mogat li da opravqt razstoqnieto m/u zubite... za krivi zubi mn qsno, no razstoqnieto mogat li da opravqt.... ili samo da gi izpravq. zashtoto kudeto i da 4eta vijdam samo informaciq 4e breketite se slagat pri krivi zubi i nepravilna zahapka...! :) ako ima po-zapoznat po vuprosa shte se radvam se dade kompetenten otgovor:)



Moderated by miloto
т.7 от Правилника :!:

gorska
12-23-2007, 17:37
Понеже аз съм носила брекети, според мен, напълно логично е да оправят и разстоянието.Все пак те стягат зъбите и така да се каже ги притискат един към друг, зависи как точно ти ги сложат. Не съм напълно сигурна, че е така, но не вярвам някой друг тук да е. По-добре се посъветвай със зъболекар или поразрови в интернет. :)

FRIEND_1
12-24-2007, 06:08
Имах голямо разстояние между зъбите! Носих брекети 2 години и сега зъбите са ми супер :grin:

Madness
12-24-2007, 08:14
Аз знам,че не могат.Брекетите въртят зъба около оста му...
Аз съм носила апаратчета 1 до 4 клас...и ми оправиха зъбите,да.Пък и те бяха адски зле...
Ама праят кариеси...
И все пак мисля,че са по-далавера от брекетите,поне можеш да ги свалиш (:

FRIEND_1
12-24-2007, 12:59
Странно...На мен точно с брекети ми се оправи разстоянието :?

kakadu
12-24-2007, 18:58
Ако не оправят ше си остана цял живот с дупки. 8-)

Presley
12-24-2007, 19:42
Да,оправят го!

linka92
12-24-2007, 21:56
Аз знам,че не могат.Брекетите въртят зъба около оста му...
Аз съм носила апаратчета 1 до 4 клас...и ми оправиха зъбите,да.Пък и те бяха адски зле...
Ама праят кариеси...
И все пак мисля,че са по-далавера от брекетите,поне можеш да ги свалиш (:

Да,да,ама не.Когато 1 зъб ти е крив или имаш малка "портичка" м/у предните 2 зъба(някакъв малък дефект просто) тогава може да се оправи с тези шини,които се махат и се слагат,но когато проблема ти е по голям,положението става много по-сериозно и тогава единствено брекетите са в състояние да оправят зъбите ти.Говоря от личен опит.Носих 5 години шини и отгоре и отдолу,отгоре зъбите ми бяха в трягично състояние(не преувеличавам),а отдолу имах един крив зъб.Е,отдолу се оправиха,но отгоре-не.Сега нося 2 години брекети и зъбите са ми перфектни,след 6 месеца ще ги махам.И да,не е много приятно да си с брекети,има случаи,в които искаш да ги махнеш и да потънат в дън земя,но усилията и неразположението наистина си струват.

По темата:Да,оправят и раздаличени зъби.Имах "порта" м/у предните 2 зъба(на гораната челюст) и на 2рата седмица ми се оправи(не преувеличавам).Така че,ако имаш финансовата възможност слагай ги,няма да съжаляваш.По-добре 2 години(най-много) да си с брекети,отколкото цял живот с криви зъби.

FatPanda
12-25-2007, 07:39
тези шини които могат да се махат се наричат скоби и бързо оправят зъбите,ако ги носиш постоянно.Брекетите ги носиш около 1-2 години (зависи) и като ти ги махнат трябва да носиш скоби,за да не ти се върнат обратно зъбите.

Madness
12-25-2007, 10:18
miSs^SixTy,не оспорвам тва,което казваш...не се имам за разбирач...
Обаче...
От началото на първи до края на четвърти клас носех долу и горе.Горе имах голямо ръзстояние между предните два зъба,кучешките растяха отвисоко...как да го обясня...като на диво прасе бяха ебаси : |
Казваха,че имам малка челюст и много зъби...
Отдолу почти нямах проблеми,само това с малката челюст...

И всичко се оправи :)

linka92
12-25-2007, 12:04
miSs^SixTy,не оспорвам тва,което казваш...не се имам за разбирач...
Обаче...
От началото на първи до края на четвърти клас носех долу и горе.Горе имах голямо ръзстояние между предните два зъба,кучешките растяха отвисоко...как да го обясня...като на диво прасе бяха ебаси : |
Казваха,че имам малка челюст и много зъби...
Отдолу почти нямах проблеми,само това с малката челюст...

И всичко се оправи :)

Ама,то и аз не споря,не е голяма гордост да си с криви зъби(за мен става дума).М/у другото моите бяха дори по-зле-имах порта м/у предните 2 зъба,кучешките бяха отгоре на челюстта,а 2рите зъби-единия въобще не се виждаше(беше зад кучешкия),а др-я беше напред,смисъл бодеше ми устната и при това положение носих 5 год. шини и не ми се оправи дори 1 зъб.Редовно ги носех.

И както казах преди това,ако проблема е сериозен(като моя примерно) само с шини няма да се размине момичето.Ако положението е по-добре- има шанс и с шини да се оправи.

DisciplineAndOrder
12-25-2007, 13:28
Да,доколкото съм запозната.

Bonbonenata
12-25-2007, 19:26
Носила съм брекети. Да, помагат.

Nadelina
12-25-2007, 19:50
Az nosih dosta vreme shini koito se mahat.. Cheliusta mi e malka i kazvaha che ne moje da sybere vsichkite zybi koito imam v ustata.. Vtorite ne se vijdaha zashtoto bqha skriti ot ogromnite pyrvi dva zyba... Izvajdaha mi postoqnno zybi s nadejdata che neshtata shte se opravqt.. a rezultata beshe che zahapkata mi taka se izkrivi che pyrvia goren se dopirashe sys dupkata mejdu vtori i treti dolni... Beshe pylen ujas za men zashtoto togava se poqvi zyb koito stoeshe i me roveshe otzad.. kato se usmihnesh stoeshe kato dyvka.. a zybolekarkata kaza che s nego ne moje da se opravi! Slojih breketi sled dylyg razmisal zashtoto smqtah che nqma smisal i moje bi zybite mi shte stanat oshte po zle... Nosih gi 2 godini i polovina i sega zybite mi sa perfektni!!! Nauchih dosta za breketite i za tehnia mehanizam.. i sym ubedena che te premahvat i razstoqnieto mejduu zybite!

adizitk1
12-28-2007, 13:59
Ако разстоянието ти е между най-предните два зъба на горния ред,ЗАДЪЛЖИТЕЛНО НЕ ГО МАХАЙ,ДОРИ НЕ СЕ И ОПИТВАЙ!Всички с разстояние между тези два зъба,които познавам са богати,това носи богатство.Даже майка ми има една позната,която е имала разстояние между зъбите и е била богата,после си го е махнала и е обедняла страшно мн.