PDA

View Full Version : Вярвате ли в Бог?



Страници : 1 [2] 3

Nam3less3
09-11-2008, 18:41
Единственното което може да разграничи истината от лъжата са доказателствата и фактите...Ако ги няма,то всяко едно нещо може да е лъжа.
"-Замълчи!Чевей е заял душата ти!-Да я изяде,защо ми е дупа сляпа!"От филма за хан Апарух
Аз искам да живея с истината,колкото и да е болезнена и грозна я предпочитам пред розовата и красива лъжа и измислица!Не може да си сигурен кое е лъжа и измислица. Истината не е болезнена, ами ти си твърде горд и самоуверен, и не може да си представиш че великия ти ум греши, и че аз съм прав. Това, че Бог съществува и че имаме безсмъртна душа, не е измислено за да прави хората по-щастливи.
:grin: Напротив ... хората лъжат за да не ги боли. Истината е болезнена , но все пак е истина. Ти грешиш ... защото не можеш да докажеш вярата си. А Бог е създаден в съзнанието на хората точно за да са по-щастливи. прераждането и живота след смъртта са създадени в съзнанието на хората защото се страхуват от смъртта.Повечето хора не се страхуват от смъртта, а всичко това ти изглежда много привлекателно да е измислено за да прави хората щастливи. И радвай се, че е истина, добра истина. Защото Бог е добър. Такива мнения че не мога да докажа вярата си или че се самозаблуждавам не ме бъркат, просто знам че това, което твърдя е истина, а винаги ще има "такива" като вас да ми казват че греша.
Да, този спор се води от доста време и едва ли ние ще го разрешим. Но все пак мислиш ли че има нещо перфектно??? Няма нищо , перфектно ...но има стремеж към него. Следователно перфектният ти Бог несъществува.Точно Бог е единственото перфектно нещо. Перфектното добро.

mistake
09-11-2008, 18:44
Единственното което може да разграничи истината от лъжата са доказателствата и фактите...Ако ги няма,то всяко едно нещо може да е лъжа.
"-Замълчи!Чевей е заял душата ти!-Да я изяде,защо ми е дупа сляпа!"От филма за хан Апарух
Аз искам да живея с истината,колкото и да е болезнена и грозна я предпочитам пред розовата и красива лъжа и измислица!Не може да си сигурен кое е лъжа и измислица. Истината не е болезнена, ами ти си твърде горд и самоуверен, и не може да си представиш че великия ти ум греши, и че аз съм прав. Това, че Бог съществува и че имаме безсмъртна душа, не е измислено за да прави хората по-щастливи.
:grin: Напротив ... хората лъжат за да не ги боли. Истината е болезнена , но все пак е истина. Ти грешиш ... защото не можеш да докажеш вярата си. А Бог е създаден в съзнанието на хората точно за да са по-щастливи. прераждането и живота след смъртта са създадени в съзнанието на хората защото се страхуват от смъртта.Повечето хора не се страхуват от смъртта, а всичко това ти изглежда много привлекателно да е измислено за да прави хората щастливи. И радвай се, че е истина, добра истина. Защото Бог е добър. Такива мнения че не мога да докажа вярата си или че се самозаблуждавам не ме бъркат, просто знам че това, което твърдя е истина, а винаги ще има "такива" като вас да ми казват че греша.
Да, този спор се води от доста време и едва ли ние ще го разрешим. Но все пак мислиш ли че има нещо перфектно??? Няма нищо , перфектно ...но има стремеж към него. Следователно перфектният ти Бог несъществува.Точно Бог е единственото перфектно нещо. Перфектното добро.
Не...вие го създадохте перфектен в съзнанието си...а в живота перфектното и безгрешното несъществуват. А и ако Бог е създал Вселената , след като твърдиш че е безгрешен ... защо е разпръснал на толкова различни посоки всички тези планети и галактики. Не трябва ли според безгрешността на Бог всичко да е подредено?

Nam3less3
09-11-2008, 18:47
Бог не живее на земята, където няма перфектно и безгрешно. Вселената също не е перфектна, защото е място за нас.

mistake
09-11-2008, 18:50
Ама нали уж Бог е перфектен , защо създава неща пълни с грешки??? След като е перфектен - той не трябва да греши... А щом греши значи не е перфектен ... А щом не е перфектен значи Бог не съществува...

Nam3less3
09-11-2008, 18:53
Ама нали уж Бог е перфектен , защо създава неща пълни с грешки??? След като е перфектен - той не трябва да греши... А щом греши значи не е перфектен ... А щом не е перфектен значи Бог не съществува...Щото ние сме грешни. Пък и вселената не може да се каже че е пълна с грешки чак, ако Бог е перфектен, ние не сме, поради свободната ни воля може да сме и зли.

mistake
09-11-2008, 18:58
Ама нали уж Бог е перфектен , защо създава неща пълни с грешки??? След като е перфектен - той не трябва да греши... А щом греши значи не е перфектен ... А щом не е перфектен значи Бог не съществува...Щото ние сме грешни. Пък и вселената не може да се каже че е пълна с грешки чак, ако Бог е перфектен, ние не сме, поради свободната ни воля може да сме и зли.
Ако той е перфектен няма да допуска грешки в происведенията си...

Nam3less3
09-11-2008, 19:01
Ама нали уж Бог е перфектен , защо създава неща пълни с грешки??? След като е перфектен - той не трябва да греши... А щом греши значи не е перфектен ... А щом не е перфектен значи Бог не съществува...Щото ние сме грешни. Пък и вселената не може да се каже че е пълна с грешки чак, ако Бог е перфектен, ние не сме, поради свободната ни воля може да сме и зли.
Ако той е перфектен няма да допуска грешки в происведенията си...Нашите души са със свободна воля... абе изобщо кво тръвам да ти обяснявам, грешките са наши, а не на Бог. Тия основни въпроси щом грешно ги разбираш...

mistake
09-11-2008, 20:13
Ама нали уж Бог е перфектен , защо създава неща пълни с грешки??? След като е перфектен - той не трябва да греши... А щом греши значи не е перфектен ... А щом не е перфектен значи Бог не съществува...Щото ние сме грешни. Пък и вселената не може да се каже че е пълна с грешки чак, ако Бог е перфектен, ние не сме, поради свободната ни воля може да сме и зли.
Ако той е перфектен няма да допуска грешки в происведенията си...Нашите души са със свободна воля... абе изобщо кво тръвам да ти обяснявам, грешките са наши, а не на Бог. Тия основни въпроси щом грешно ги разбираш...
Добре , по твоята теория Вселената е създадена от Бог (който е безгрешен- съвършен). След като е безгрешен би било редно да създава само перфектни неща ... но Вселената не е перфектна. Всички планети , галактики, звезди са разпръснати напълно безразборно. Следователно Вселената не е създадена от Бог ... защото той несъществува .

Nam3less3
09-11-2008, 21:27
Ама нали уж Бог е перфектен , защо създава неща пълни с грешки??? След като е перфектен - той не трябва да греши... А щом греши значи не е перфектен ... А щом не е перфектен значи Бог не съществува...Щото ние сме грешни. Пък и вселената не може да се каже че е пълна с грешки чак, ако Бог е перфектен, ние не сме, поради свободната ни воля може да сме и зли.
Ако той е перфектен няма да допуска грешки в происведенията си...Нашите души са със свободна воля... абе изобщо кво тръвам да ти обяснявам, грешките са наши, а не на Бог. Тия основни въпроси щом грешно ги разбираш...
Добре , по твоята теория Вселената е създадена от Бог (който е безгрешен- съвършен). След като е безгрешен би било редно да създава само перфектни неща ... но Вселената не е перфектна. Всички планети , галактики, звезди са разпръснати напълно безразборно. Следователно Вселената не е създадена от Бог ... защото той несъществува .В твойте очи не съществува. Тая логика на мислене е пълна глупост. Изобщо защо ли споря, като истината е една, а ти явно не я знаеш и няма как да ти влезе в главата.

Kman
09-12-2008, 00:11
Разкая се Господ, че беше направил човека на земята, и огорчи се в сърцето Си. (Битие 6:6)
Тогава Господ се разкая за злото, което бе казал, че ще направи на людете Си. (Изход 32:14)
Разкаях се, гдето поставих Саула цар, понеже той се отвърна от да Ме следва, и не извърши повеленията Ми. А това нещо възмути Самуила, и той викаше към Господа цялата нощ. (Царе 15:11)
А когато ангелът простря ръката си към Ерусалим, за да го погуби, Господ се разкая за злото, и рече на ангела, който погубваше людете: Стига вече; оттегли сега ръката си. И ангелът Господен бе близо до гумното на евусеца Орна. (Царе2 24:16)
Ти си Ме отхвърлил, казва Господ, Отишъл си надире, Затова ще простра ръката Си против тебе та ще те погубя; Дотегна Ми да показвам милост. (Еремия 15:6)
Ако следвате да живеете в тая земя, Тогава ще ви съградя, и няма да ви разоря, Ще ви насадя, и няма да ви изкореня; Защото се разкаях за злото, което ви сторих. (Еремия 42:10)
Господ се разкая за това: Няма да бъде, казва Господ. Това е, което Господ Иеова ми показа: Ето, Господ Иеова вика на съд чрез огън; и огънят изпояде голямата бездна, и щеше да изпояде и Израилевият дял. Тогава рекох: Господи Иеова, престани, моля Ти се! Как да се издигне Яков? защото е малък. Господ се разкая затова: И това няма да бъде, казва Господ Иеова. (Амос 7:3-6)
Ще ги удрям един о друг, Бащите и синовете заедно, казва Господ; Няма да пожаля, нито да пощадя, нито да покажа милост Та да ги не изтребя. (Еремия 13:14)
Защото жителката на Марот горчиво ожида благото, Понеже зло слезе от Господа до ерусалимската порта (Михей 1:12)

Още цитати искаш ли и то не от къде да е,а от "словото божие"

Nam3less3
09-12-2008, 00:15
Това е стария завет. Той е специфичен. Аз ползвам новия завет. Християнство, Христос, Новия завет.

Kman
09-12-2008, 00:21
Е как.....нали е все божието слово,а то неможе да греши,защото това ще означава че самия бог греши....

Nam3less3
09-12-2008, 00:23
Е как.....нали е все божието слово,а то неможе да греши,защото това ще означава че самия бог греши....Не съм чел стария завет, но не казвам че е грешно. В стария завет става въпрос за други неща, които не съм изследвал, но ако искаш утре ще питам и ще ти огвороя за значението на гореизложеният от тебе цитат.

Ivs Jonas
09-12-2008, 10:37
не вярвам в нищо. отнасям се с респект към всички религии, но в доста от тях не ми допадат някои неща. засега имам най-големи симпатии към будизма.

Antisocial_
09-12-2008, 13:47
В кой бог да вярвам ... богове много.Книги, като примерно Библията, посветени на тях- още повече!

Kman
09-12-2008, 13:53
И кого ще питаш....папата...гугъл...

Antisocial_
09-12-2008, 14:40
Имам грешка в предишния си пост - под "да вярвам" имах впредвид "дали вярвам".Извинявам се и не питам папата или гугъл, а авторът защо при наличието на толкова много религии, той е обърнал внимание само на една.

Nam3less3
09-13-2008, 01:44
В кой бог да вярвам ... богове много.Книги, като примерно Библията, посветени на тях- още повече!Много религий, един Бог.

Christ
09-13-2008, 08:47
В кой бог да вярвам ... богове много.Книги, като примерно Библията, посветени на тях- още повече!Много религий, един Бог.


Нито една религия, един Бог.

Kman
09-13-2008, 10:56
Колкото повече религии-двойно повече противопоставящи се богове.Като не влючаваме религиите без богове и всичките останали вярвания и иделогизми.
И всичките подвластни на времето,предпочитанията,зн анията,технологиите,обичаи те,епохите ценностите и морала на хората,които на своя страна са подвластни кръговрата на живота,който от своя страна е подвластен от друг по голям кръговрат,но и едновременно много важен за подобните си кръговрати които са пдовластни на този по голям кръговрат,който от своя страна е подвластен на друг кръговрат и така се получава кръговрат от кръговрати....една постоянна непроменлива,ена постоянна безчувствена движеща се машина,подвластна дори на най-малките кръговратчета,но и едновременно независима.Ето зашо няма нищо вечно....и ето защо с всеки край се слага ново начало и всичко което противоречи на тези кръговрати...като безсмъртие и вечни души,са чисто и просто прумици на човешкото недоразвито съзнание....

Nam3less3
09-13-2008, 14:05
Колкото повече религии-двойно повече противопоставящи се богове.Като не влючаваме религиите без богове и всичките останали вярвания и иделогизми.
И всичките подвластни на времето,предпочитанията,зн анията,технологиите,обичаи те,епохите ценностите и морала на хората,които на своя страна са подвластни кръговрата на живота,който от своя страна е подвластен от друг по голям кръговрат,но и едновременно много важен за подобните си кръговрати които са пдовластни на този по голям кръговрат,който от своя страна е подвластен на друг кръговрат и така се получава кръговрат от кръговрати....една постоянна непроменлива,ена постоянна безчувствена движеща се машина,подвластна дори на най-малките кръговратчета,но и едновременно независима.Ето зашо няма нищо вечно....и ето защо с всеки край се слага ново начало и всичко което противоречи на тези кръговрати...като безсмъртие и вечни души,са чисто и просто прумици на човешкото недоразвито съзнание....Що не напишеш книга. Във форума ти думите нямат много ефект.

mistake
09-13-2008, 15:29
Колкото повече религии-двойно повече противопоставящи се богове.Като не влючаваме религиите без богове и всичките останали вярвания и иделогизми.
И всичките подвластни на времето,предпочитанията,зн анията,технологиите,обичаи те,епохите ценностите и морала на хората,които на своя страна са подвластни кръговрата на живота,който от своя страна е подвластен от друг по голям кръговрат,но и едновременно много важен за подобните си кръговрати които са пдовластни на този по голям кръговрат,който от своя страна е подвластен на друг кръговрат и така се получава кръговрат от кръговрати....една постоянна непроменлива,ена постоянна безчувствена движеща се машина,подвластна дори на най-малките кръговратчета,но и едновременно независима.Ето зашо няма нищо вечно....и ето защо с всеки край се слага ново начало и всичко което противоречи на тези кръговрати...като безсмъртие и вечни души,са чисто и просто прумици на човешкото недоразвито съзнание....Що не напишеш книга. Във форума ти думите нямат много ефект.
Твоите още по-малко.

Nam3less3
09-13-2008, 16:36
Колкото повече религии-двойно повече противопоставящи се богове.Като не влючаваме религиите без богове и всичките останали вярвания и иделогизми.
И всичките подвластни на времето,предпочитанията,зн анията,технологиите,обичаи те,епохите ценностите и морала на хората,които на своя страна са подвластни кръговрата на живота,който от своя страна е подвластен от друг по голям кръговрат,но и едновременно много важен за подобните си кръговрати които са пдовластни на този по голям кръговрат,който от своя страна е подвластен на друг кръговрат и така се получава кръговрат от кръговрати....една постоянна непроменлива,ена постоянна безчувствена движеща се машина,подвластна дори на най-малките кръговратчета,но и едновременно независима.Ето зашо няма нищо вечно....и ето защо с всеки край се слага ново начало и всичко което противоречи на тези кръговрати...като безсмъртие и вечни души,са чисто и просто прумици на човешкото недоразвито съзнание....Що не напишеш книга. Във форума ти думите нямат много ефект.
Твоите още по-малко.Мойте имат, защото са свързани с теми и неща, които някой хора не отричат, а не към доказване.

Kman
09-13-2008, 17:19
A моите са свързани с теми които са приети от милиони хора по цял свят,и това са същите тези хора които правят лекарствата и спомагат за развитието на новите технологии които спасяват човешки животи :) Но отхвърлени от хората които си мислят че под земята живеят дяволчета,а в небесата ангелчета....

Nam3less3
09-13-2008, 17:54
A моите са свързани с теми които са приети от милиони хора по цял свят,и това са същите тези хора които правят лекарствата и спомагат за развитието на новите технологии които спасяват човешки животи :) Но отхвърлени от хората които си мислят че под земята живеят дяволчета,а в небесата ангелчета....Тия нови технологий и лекарства НЕ СА ОТХВЪРЛЕНИ ОТ НИКОЙ. Това, че вярваш в Бог, не значи че си против науката, и тя няма нищо общо с вярването, за кой път да ти го казвам, май нищо не схващаш. Тъй че мненията ти се основават на лъжи. Ангелите и дяволите са просто отражения на доброто и злото в мислите ни, никой не вярва в рогати демони. Толкова малко разбираш, а толкова много знаеш да оплюваш, тъй че не спори.

mistake
09-13-2008, 22:02
Колкото повече религии-двойно повече противопоставящи се богове.Като не влючаваме религиите без богове и всичките останали вярвания и иделогизми.
И всичките подвластни на времето,предпочитанията,зн анията,технологиите,обичаи те,епохите ценностите и морала на хората,които на своя страна са подвластни кръговрата на живота,който от своя страна е подвластен от друг по голям кръговрат,но и едновременно много важен за подобните си кръговрати които са пдовластни на този по голям кръговрат,който от своя страна е подвластен на друг кръговрат и така се получава кръговрат от кръговрати....една постоянна непроменлива,ена постоянна безчувствена движеща се машина,подвластна дори на най-малките кръговратчета,но и едновременно независима.Ето зашо няма нищо вечно....и ето защо с всеки край се слага ново начало и всичко което противоречи на тези кръговрати...като безсмъртие и вечни души,са чисто и просто прумици на човешкото недоразвито съзнание....Що не напишеш книга. Във форума ти думите нямат много ефект.
Твоите още по-малко.Мойте имат, защото са свързани с теми и неща, които някой хора не отричат, а не към доказване.
Тези някои хора са също толкова заблудени , колкото и ти.

Nam3less3
09-13-2008, 22:18
Едни и същи приказки пишеш с различни изрази. Никога не може да си сигурна дали съм заблуден, или дали казвам истината.

mistake
09-13-2008, 22:25
Едни и същи приказки пишеш с различни изрази. Никога не може да си сигурна дали съм заблуден, или дали казвам истината.
Какво каза? ХАХ .. ти пишеш едни и същи приказки с еднакви изрази. Никога не казвай нещо , в което неможеш да бъдеш 100% сигурен. А я кажи как премина последния ти разговор с Бог? :grin:

Christ
09-13-2008, 22:26
Млъквайте, бе..

Nam3less3
09-13-2008, 22:52
Млъквайте, бе..Най-смисленото мнение в темата. :D

anichkaaaaa
09-13-2008, 22:54
Млъквайте, бе..Най-смисленото мнение в темата. :D
:-D

mistake
09-13-2008, 22:57
Млъквайте, бе..Най-смисленото мнение в темата. :D
Ама аз не говорех...

mistake
09-13-2008, 23:02
А той вярва ли в нас?
Ами питай го. :grin:

Nam3less3
09-13-2008, 23:37
А той вярва ли в нас?
Ами питай го. :grin:Offline е сега.Бог е вечно "online", ако използваме подобни технически изрази.

mistake
09-13-2008, 23:40
А той вярва ли в нас?
Ами питай го. :grin:Offline е сега.Бог е вечно "online", ако използваме подобни технически изрази.
Я тогава попитай Бог .. дали той вярва в нас. Отговори на човека! Че той не може да се свърже с него , а пък и на мен не ми е по силите.

Nam3less3
09-13-2008, 23:50
А той вярва ли в нас?
Ами питай го. :grin:Offline е сега.Бог е вечно "online", ако използваме подобни технически изрази. Явно е инкогнито (или както се пише моя е на EN) :lol:
Ти сам го блокираш.

Nam3less3
09-13-2008, 23:53
Бог едва ли се "явява" хората, които не вярват в него, заради това ;)

mistake
09-13-2008, 23:55
Бог едва ли се "явява" хората, които не вярват в него, заради това ;)
Ех , само предположения...нищо друго не се отбира от теб. На теб да не би да ти се е "явил"?

Nam3less3
09-13-2008, 23:57
Бог едва ли се "явява" хората, които не вярват в него, заради това ;)
Ех , само предположения...нищо друго не се отбира от теб. На теб да не би да ти се е "явил"?Може би. Религията не е наука, че да работи със доказателства.

Nam3less3
09-13-2008, 23:58
Бог едва ли се "явява" хората, които не вярват в него, заради това ;)Джойнт ли пуши? :smt033И да съм пушил, джойнтът не стимулира подобни явления :lol:

mistake
09-13-2008, 23:59
Бог едва ли се "явява" хората, които не вярват в него, заради това ;)
Ех , само предположения...нищо друго не се отбира от теб. На теб да не би да ти се е "явил"?Може би. Религията не е наука, че да работи със доказателства.
Стига с това "едва ли ,"може би'' , "сигурно". Говори точно и ясно.

Nam3less3
09-14-2008, 00:04
Вече забраих ква беше темата :(
А под "да ти се яви Бог" имам предвид събития, които да са по един или друг начин свързани или породени от Бог. Видения, случки и т.н.

mistake
09-14-2008, 00:06
Няма смисъл да споря с човек , който незнае на каква тема спори... :(

Nam3less3
09-14-2008, 00:08
Няма смисъл да споря с човек , който незнае на каква тема спори... :(Спорът трябва да има граница на разбиранията. За мене и за тебе тя е различна, тъй че реален спор не може да има :(

mistake
09-14-2008, 00:09
Няма смисъл да споря с човек , който незнае на каква тема спори... :(Спорът трябва да има граница на разбиранията. За мене и за тебе тя е различна, тъй че реален спор не може да има :(
Тогава защо до сега спореше с мен? и какъв беше тоя спор... нереален? :-o

Nam3less3
09-14-2008, 00:12
Няма смисъл да споря с човек , който незнае на каква тема спори... :(Спорът трябва да има граница на разбиранията. За мене и за тебе тя е различна, тъй че реален спор не може да има :(
Тогава защо до сега спореше с мен? и какъв беше тоя спор... нереален? :-oДа, и доколкото помня ти почна да спориш с мене :D

mistake
09-14-2008, 00:14
Няма смисъл да споря с човек , който незнае на каква тема спори... :(Спорът трябва да има граница на разбиранията. За мене и за тебе тя е различна, тъй че реален спор не може да има :(
Тогава защо до сега спореше с мен? и какъв беше тоя спор... нереален? :-oДа, и доколкото помня ти почна да спориш с мене :D
Паметта може и да ти изневерява...

Nam3less3
09-14-2008, 00:17
Може, но дори и аз да съм почнал да споря, то е защото съм прочел неверни твърдения за вярващите. 8)

mistake
09-14-2008, 00:18
Може, но дори и аз да съм почнал да споря, то е защото съм прочел неверни твърдения за вярващите. 8)
Еййй.. ма не можеш да си сигурен.

Nam3less3
09-14-2008, 00:20
Може, но дори и аз да съм почнал да споря, то е защото съм прочел неверни твърдения за вярващите. 8)
Еййй.. ма не можеш да си сигурен.Ами аз съм вярващ, значи лично за мене тези твърдения са били грешни, а повечето от тях бяха универсални, произхождащи от базовата точка на вярване, следователно се отнасяха за почти всички вярващи. :grin:

mistake
09-14-2008, 00:22
Може, но дори и аз да съм почнал да споря, то е защото съм прочел неверни твърдения за вярващите. 8)
Еййй.. ма не можеш да си сигурен.Ами аз съм вярващ, значи лично за мене тези твърдения са били грешни, а повечето от тях бяха универсални, произхождащи от базовата точка на вярване, следователно се отнасяха за почти всички вярващи. :grin:
еее да... Грешни са за тея , които не приемат истината за истина.

Nam3less3
09-14-2008, 00:23
Има различни истини. И накрая се стига до едната истина. Ти още ще имаш да преминаваш през различни истини за да я достигнеш :D

mistake
09-14-2008, 00:24
Има различни истини. И накрая се стига до едната истина. Ти още ще имаш да преминаваш през различни истини за да я достигнеш :D
Истината е винаги една! Лъжите са много! :)

Nam3less3
09-14-2008, 00:26
Има различни истини. И накрая се стига до едната истина. Ти още ще имаш да преминаваш през различни истини за да я достигнеш :D
Истината е винаги една! Лъжите са много! :)Човек живее с лъжи, които приема за истина, докато не достигне по-висша истина или по-нисша лъжа :)

mistake
09-14-2008, 11:59
Има различни истини. И накрая се стига до едната истина. Ти още ще имаш да преминаваш през различни истини за да я достигнеш :D
Истината е винаги една! Лъжите са много! :)Човек живее с лъжи, които приема за истина, докато не достигне по-висша истина или по-нисша лъжа :)
Така като гледам едва ли скоро ще достигнеш до "по-висшата истина"

Nam3less3
09-14-2008, 14:11
Има различни истини. И накрая се стига до едната истина. Ти още ще имаш да преминаваш през различни истини за да я достигнеш :D
Истината е винаги една! Лъжите са много! :)Човек живее с лъжи, които приема за истина, докато не достигне по-висша истина или по-нисша лъжа :)
Така като гледам едва ли скоро ще достигнеш до "по-висшата истина"Защото вече няма такава :-D

mistake
09-14-2008, 17:58
Има различни истини. И накрая се стига до едната истина. Ти още ще имаш да преминаваш през различни истини за да я достигнеш :D
Истината е винаги една! Лъжите са много! :)Човек живее с лъжи, които приема за истина, докато не достигне по-висша истина или по-нисша лъжа :)
Така като гледам едва ли скоро ще достигнеш до "по-висшата истина"Защото вече няма такава :-D
Не ,гънките на мозъка са ти прекалено малко за да те отведът към истината. Ти откриваш истината с душата си. А мозъка ти оставяш като ненужна вещ , нежеаещ да го използва. Не виждаш ли че вече паяжини е хфанал.
Използвай понякога и него - няма да ти навреди...

Nam3less3
09-14-2008, 18:36
Има различни истини. И накрая се стига до едната истина. Ти още ще имаш да преминаваш през различни истини за да я достигнеш :D
Истината е винаги една! Лъжите са много! :)Човек живее с лъжи, които приема за истина, докато не достигне по-висша истина или по-нисша лъжа :)
Така като гледам едва ли скоро ще достигнеш до "по-висшата истина"Защото вече няма такава :-D
Не ,гънките на мозъка са ти прекалено малко за да те отведът към истината. Ти откриваш истината с душата си. А мозъка ти оставяш като ненужна вещ , нежеаещ да го използва. Не виждаш ли че вече паяжини е хфанал.
Използвай понякога и него - няма да ти навреди...Аз съм сигурно от малкото, които използват мозъка си по тия теми. Ако не беше така, нямаше да пиша толкова в раздела. Ама просто вие не разбирате от вяра, така че ви изглежда че аз не разбирам. :P

mistake
09-14-2008, 18:57
Има различни истини. И накрая се стига до едната истина. Ти още ще имаш да преминаваш през различни истини за да я достигнеш :D
Истината е винаги една! Лъжите са много! :)Човек живее с лъжи, които приема за истина, докато не достигне по-висша истина или по-нисша лъжа :)
Така като гледам едва ли скоро ще достигнеш до "по-висшата истина"Защото вече няма такава :-D
Не ,гънките на мозъка са ти прекалено малко за да те отведът към истината. Ти откриваш истината с душата си. А мозъка ти оставяш като ненужна вещ , нежеаещ да го използва. Не виждаш ли че вече паяжини е хфанал.
Използвай понякога и него - няма да ти навреди...Аз съм сигурно от малкото, които използват мозъка си по тия теми. Ако не беше така, нямаше да пиша толкова в раздела. Ама просто вие не разбирате от вяра, така че ви изглежда че аз не разбирам. :P
Значи грешката ти в случая е , че се мислиш за нещо повече от другите.

Nam3less3
09-14-2008, 19:01
Не, току що описа себе си. Ти се мислиш за правата, а всички останали са заблудени и са под твоето ниво :D

mistake
09-14-2008, 19:04
Не, току що описа себе си. Ти се мислиш за правата, а всички останали са заблудени и са под твоето ниво :D
Защо винаги се опитваш или да извърташ думите ми , или да ги използваш срещу мен? Нямаш ли си собствено мнение и собствен начин на изразяване? Аз съм права в случая , но не съм казала че някой е под нивото ми (ти си измисли).

Nam3less3
09-14-2008, 19:09
Не, току що описа себе си. Ти се мислиш за правата, а всички останали са заблудени и са под твоето ниво :D
Защо винаги се опитваш или да извърташ думите ми , или да ги използваш срещу мен? Нямаш ли си собствено мнение и собствен начин на изразяване? Аз съм права в случая , но не съм казала че някой е под нивото ми (ти си измисли).Ти никога не може да разбереш дали си права или не, защото до края на живота ти не може да разбереш дали съществува или не съществува Бог. Дори и ти, дълбоко в себе си знаеш че има вероятност да съществува и да грешиш, тъй че не бъди сигурна че си права :D

mistake
09-14-2008, 19:27
Не, току що описа себе си. Ти се мислиш за правата, а всички останали са заблудени и са под твоето ниво :D
Защо винаги се опитваш или да извърташ думите ми , или да ги използваш срещу мен? Нямаш ли си собствено мнение и собствен начин на изразяване? Аз съм права в случая , но не съм казала че някой е под нивото ми (ти си измисли).Ти никога не може да разбереш дали си права или не, защото до края на живота ти не може да разбереш дали съществува или не съществува Бог. Дори и ти, дълбоко в себе си знаеш че има вероятност да съществува и да грешиш, тъй че не бъди сигурна че си права :D
Ако знаех , че има вероятност да греша , нямаше да съм сигурна в правотата си. пфф, научи се да се изразяваш...

Nam3less3
09-14-2008, 19:34
Аз съм още по-сигурен в моята, което означава че един от 2мата греши жестоко. Само че, след като не си вярвала никога и след като не разбираш същността на религията, ти познаваш само една от двете страни на спора, и заради това не може да си сигурна в правотата си.

Kman
09-15-2008, 10:06
Аз съм вярвал и дори доста по добре от тем разбирам същността не религията.
Разликата ни с теб неймлесс е че аз търся информация кое,как,защо,а ти запълваш тази липса на информация със "духовните" си норми и вярвания.
"Аз съм още по-сигурен в моята, което означава че един от 2мата греши жестоко. "
Хахааааа добро утро...неможе да има две самотричащи се истини...едната е винаги лъжата,а другата истината.След като мислиш че има едно същество/енергия на кяото трябва да служим,кланяме и подчинаваме....хубууу вярвай си,но за мене това си контрол...служиш,кланяш,под иняваш...нямаш право да се противопоставяш....самото противопоставяне се има за дяволско и зло ако е срещу господ,но ако е срещу враговете на господ е нещо хубаво....като египтяните vs евреите,голямо меле е бил този зблъсък на интереси.Не мислиш ли че е малко нарцистично да се имаш за най-знаещ,най-могъщ и прочие....а всъщност това е поредната измислца на егото "най",няма такова нещо винаги ще има нещо което ще е повече...казва се кръговрат,ще се опитам да направя една схема и да я пейстна да ти помажа за какво имам на предвид.

ma6ete
09-16-2008, 17:11
Еее аз колко съм го чакал да дойде,ама не идва,дори съм горял библията,некролози,икони,а а го няма този пич.

Nam3less3
09-16-2008, 20:00
Аз съм вярвал и дори доста по добре от тем разбирам същността не религията.
Разликата ни с теб неймлесс е че аз търся информация кое,как,защо,а ти запълваш тази липса на информация със "духовните" си норми и вярвания.
"Аз съм още по-сигурен в моята, което означава че един от 2мата греши жестоко. "
Хахааааа добро утро...неможе да има две самотричащи се истини...едната е винаги лъжата,а другата истината.След като мислиш че има едно същество/енергия на кяото трябва да служим,кланяме и подчинаваме....хубууу вярвай си,но за мене това си контрол...служиш,кланяш,под иняваш...нямаш право да се противопоставяш....самото противопоставяне се има за дяволско и зло ако е срещу господ,но ако е срещу враговете на господ е нещо хубаво....като египтяните vs евреите,голямо меле е бил този зблъсък на интереси.Не мислиш ли че е малко нарцистично да се имаш за най-знаещ,най-могъщ и прочие....а всъщност това е поредната измислца на егото "най",няма такова нещо винаги ще има нещо което ще е повече...казва се кръговрат,ще се опитам да направя една схема и да я пейстна да ти помажа за какво имам на предвид.Никога не си вярвал, а ако си вярвал, не може да спреш... То е ясно колко си вярвал и колко си разбрал... Ма тъй е, не всеки може да вярва, ма кат не можеш, не си прави грешни изводи за неща, които не си разбрал. Всичкото това дето го казваш не е истина за религията, няма такива неща като контрол, наивност, кръговрати и не знам си кво там.

Kman
09-16-2008, 21:05
Нямало било....а какво е хранителна верига,а какво е кръговрат на живота...един индивди като умре,примерно човек,става храна за червейте,после те стават храна за някое др животно,после то става храна за някое друго,после и то и следващото и след известен период от време същите хранителни протеини и минерали стигат до човешки индивид който ги изяжда....в природата няма нищо празно,всичко бива употребено от природата всяка един малък атом.
О недей да говориш без да познаваш живота ми,бил съм толкова дълбоко вярващ и съм отправял толкова много молби че си нямаш и на идея...изчел съм толкова литература че просто е абсурдно да ми казваш че не разбирам от религията понеже не вярвам.Всъщност точно сляпата вяра ти пречи да разбереш религията....едно голямо браво на крайст,който чете и се интересува за неща които са далеч от рамките на религията и според моето мнение разбира доста повече от теб в какво вярва.Вземи малко пример от него....

Nam3less3
09-16-2008, 21:23
Нямало било....а какво е хранителна верига,а какво е кръговрат на живота...един индивди като умре,примерно човек,става храна за червейте,после те стават храна за някое др животно,после то става храна за някое друго,после и то и следващото и след известен период от време същите хранителни протеини и минерали стигат до човешки индивид който ги изяжда....в природата няма нищо празно,всичко бива употребено от природата всяка един малък атом.
О недей да говориш без да познаваш живота ми,бил съм толкова дълбоко вярващ и съм отправял толкова много молби че си нямаш и на идея...изчел съм толкова литература че просто е абсурдно да ми казваш че не разбирам от религията понеже не вярвам.Всъщност точно сляпата вяра ти пречи да разбереш религията....едно голямо браво на крайст,който чете и се интересува за неща които са далеч от рамките на религията и според моето мнение разбира доста повече от теб в какво вярва.Вземи малко пример от него....Кръговрата е просто част от природата. Вярата ми не е сляпа, чел съм много за нея и против нея и си обяснявам всичко. И съм човек без рамки. Чел съм много за религия, окултизъм, наука, и всичко се връзва в общата ми идея за Вселената.

Kman
09-17-2008, 16:59
Вселената е част от кръговрат,който в е аст от друг кръговрат,който е част от друг кръговрат и който е част от друг кръговрат...като се получава кръговрат съставляващ множество кръговрати който на своя страна се съставляват от други кръговрати,като се започне от най-малки въздействия,взаймоотнощен я и втръзка между молекули и атоми,като се премине през хранителнма верига и двъжение на планетите около слънцата,до едни невероятно огромни кръговрати движещи всичко,но едновременно зависими от всичките тезси множесво кръговрати и определящ теяхни фукции и т.н.Това е като една самозадвижваща се непрестанна машина със множество запчатки зависещи една от друга,но и едновременно независими....след като неможеш да го разбереш това,значи неможеш да си го представиш,което означава че ти е слабо въображението,а в много случай това е много по полезно дори от каквато и да е информация.Както Айнщайн казва "въображението е по важно от знанието" и въпреки че много от неговите теории са оборени,дори аз самия съм оборвал неговите теории,просто няма как да не се съглася с това негово твърдение....може да е греашл за много неща,но и прав за много неща,а това е породено от времената в които е живял,ти рпедставяш ли си Айнщайн до какви огромни познания е щял да достигне ако живее в нашите времена на свободна информация,права и независимост....

MiLGaR0sSa
09-18-2008, 19:43
Врявам...не ме питайте защо..просто вярвам..това не ми е внушение от някого-родител,роднина,приятел..ся каш винаги съм вярвала!

Kman
09-18-2008, 19:48
И аз сякаш винаги съм си мислел че луната и слънцето се въртят около нашата плоска планета....

Nam3less3
09-18-2008, 21:49
И аз сякаш винаги съм си мислел че луната и слънцето се въртят около нашата плоска планета....На тебе нищо не ти влиза в главата май? Това че вярваш в Бог, няма нищо общо с разбиранията ти за земята..

DJmx
09-19-2008, 04:32
Вярвам,че има някаква висша сила...
Има някой/нещо...
и аз така смятам

Kman
09-19-2008, 11:24
"На тебе нищо не ти влиза в главата май? Това че вярваш в Бог, няма нищо общо с разбиранията ти за земята.."
Свързани са и то прекалено много,иначе Джурдано Бруно нямаше да бъде убит от католическата църква...и ако ти неможеш да го озъснаеш....какъв вярващ си ти тогава....абсолютно никакъв,мислиш си че вярата ти била отделно от целия свят,но същевременно управлява света :lol: вече започваш да пишеш абсурди....

Nam3less3
09-19-2008, 14:20
"На тебе нищо не ти влиза в главата май? Това че вярваш в Бог, няма нищо общо с разбиранията ти за земята.."
Свързани са и то прекалено много,иначе Джурдано Бруно нямаше да бъде убит от католическата църква...и ако ти неможеш да го озъснаеш....какъв вярващ си ти тогава....абсолютно никакъв,мислиш си че вярата ти била отделно от целия свят,но същевременно управлява света :lol: вече започваш да пишеш абсурди....Католическата църква, която убива, не я свързвам с религията. Това е извращение.

Kman
09-19-2008, 15:28
:lol: е как ще е извращение като ти варващ в АБСОЛЮТНО СЪЩОТО в което вярват и католиците....нима ти не следваш същите закони и ценности които и те следват....нима не варваш в бог като тях....християнството,катол цизма и протестантстовото произлизат от еврейските вярвания....Христос е бил Еврейн първо на първо и вярата му е била еврейска,сега еврейте вярват в същото което вярваш и ти....
Разлиакат е сам в начина на тълкуване на библията,иначе е абсолютно една и съща религия и вярата ти не се различава с нищо повече от един католик,протестант или еврейн....защото имам един и същ корен.

Nam3less3
09-20-2008, 03:16
:lol: е как ще е извращение като ти варващ в АБСОЛЮТНО СЪЩОТО в което вярват и католиците....нима ти не следваш същите закони и ценности които и те следват....нима не варваш в бог като тях....християнството,катол цизма и протестантстовото произлизат от еврейските вярвания....Христос е бил Еврейн първо на първо и вярата му е била еврейска,сега еврейте вярват в същото което вярваш и ти....
Разлиакат е сам в начина на тълкуване на библията,иначе е абсолютно една и съща религия и вярата ти не се различава с нищо повече от един католик,протестант или еврейн....защото имам един и същ корен.То е ясно колко грешно е тълкуването на средновековната католическа църква... Еврейте вярват в юдаизма, което е друга религия. Християните вярват в Новия Завет.

snejana67
09-21-2008, 13:34
в бог не , но вярвам,че човек има неразгадани все още духовни способности,може би всичко е енергия и светлина-защо не?

valkanovb
09-21-2008, 13:38
:lol: е как ще е извращение като ти варващ в АБСОЛЮТНО СЪЩОТО в което вярват и католиците....нима ти не следваш същите закони и ценности които и те следват....нима не варваш в бог като тях....християнството,катол цизма и протестантстовото произлизат от еврейските вярвания....Христос е бил Еврейн първо на първо и вярата му е била еврейска,сега еврейте вярват в същото което вярваш и ти....
Разлиакат е сам в начина на тълкуване на библията,иначе е абсолютно една и съща религия и вярата ти не се различава с нищо повече от един католик,протестант или еврейн....защото имам един и същ корен.
Аха
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
А за вярващите:От къде идва бог?

Christ
09-21-2008, 13:39
@valkanovb: Слаб аргумент. Не идва Бог, а ние идваме. Фундаментална грешка е да се мисли, че човек е в центъра на събитията. Бог е създал времето и Той не подлежи на него. На Бог не му трябва време, за да съществува, докато на нас ни трябва.

k`man: Неправилно. Католиците вярват, че Мария, майката на Христос е зачената като Него, непорочно, и е безгрешна. Също вярват, че тя има част в спасението на хората. Аз не вярвам това. Католиците вярват, че с "индулгенция", прост документ, могат да бъдат опростени греховете ти. Аз не го вярвам.

Евреите отричат Христос и не вярват това, което ние.


в бог не , но вярвам,че човек има неразгадани все още духовни способности,може би всичко е енергия и светлина-защо не? Защото има и още 2 вида материя?

MP
09-21-2008, 17:10
Бог е изпратил божествени сперматозоиди в космически кораби,така се е родил ИСУС ! Вярвам !

valkanovb
09-21-2008, 18:23
@valkanovb: Слаб аргумент. Не идва Бог, а ние идваме. Фундаментална грешка е да се мисли, че човек е в центъра на събитията. Бог е създал времето и Той не подлежи на него. На Бог не му трябва време, за да съществува, докато на нас ни трябва.

k`man: Неправилно. Католиците вярват, че Мария, майката на Христос е зачената като Него, непорочно, и е безгрешна. Също вярват, че тя има част в спасението на хората. Аз не вярвам това. Католиците вярват, че с "индулгенция", прост документ, могат да бъдат опростени греховете ти. Аз не го вярвам.

Евреите отричат Христос и не вярват това, което ние.


в бог не , но вярвам,че човек има неразгадани все още духовни способности,може би всичко е енергия и светлина-защо не? Защото има и още 2 вида материя?
Всичко има начало.Това е доказано.Тогава питам кой е създал Бог или как се е появил?

Christ
09-21-2008, 20:06
Как е доказано, че всичко има начало?

Ако Бог наистина е създал света, то всичко в света има начало. Това задължава ли Бог да има начало?

Kman
09-22-2008, 13:43
Всяко начало има своя край и с всеки край се полага началото на нещо друго,нарича се кръговрат.Работата е там че този така да се нарече "закон" важи нясвякъде във вселената,не само на нашата планета.

Christ
09-22-2008, 13:46
Всяко начало има своя край и с всеки край се полага началото на нещо друго,нарича се кръговрат.Работата е там че този така да се нарече "закон" важи нясвякъде във вселената,не само на нашата планета. Под света имам предвид абсолютно всичко.

Nam3less3
09-22-2008, 17:09
Всяко начало има своя край и с всеки край се полага началото на нещо друго,нарича се кръговрат.Работата е там че този така да се нарече "закон" важи нясвякъде във вселената,не само на нашата планета.Между другото не можеш да докажеш тази твоя теория :-D

schrei
09-22-2008, 18:17
Не!!!Несъществува за мен... :?

Kman
09-22-2008, 19:01
"Между другото не можеш да докажеш тази твоя теория"
Кое немога да докажа :lol: (реторичен въпрос)
когато ти умреш ще станеш за храна на червейте,а те ще станат храна за някой по големи индивиди и те от своя страна ще станат храна за някой по големи хищници,след което тези хищници стават храна за оюе по големи хищници докато накрая пак се стигне до човека,дори и да не вземем като отправна точка човека,каквото и да вземем като отправна точка,то пак ще стигнем до него след като се завърти кръговрата и това се нарича хранителна верига.И това е само една нищожна част от целия огромен кръговрат който е съставен от множество кръговрати за които има свидетелсво навсякъде.Дори примерно водните ресурси....водата в някоя река примерно се изпарява,стига до определена сфера в нашата планета където прата отново се превръща в водни капки и пада на земята,после тази вода стига пак до някой водо източник и се слива с друга вода или бива изсмукана от растенията които като фотосинтезират я отделят и тя пак се изпарява....
Още други доказателства които не произлизат от бибилията и й противоречат,защото са част от един постоянен кръговрат съставлявана от мирко и макро,които си всзаймодействат и са независими един от друг едновременно.Като една самозадвижваща се машина.Макрото е най-огрмния кръговрта във вселената,а микрото е при атомите.
Ето защо няма нищо вечно,защото този кръговрат налага едно постоянно движение и една постоянна промяна,която е неизбежно да се случи и няма значение дали е положителна или отрицателна,защото светът ще продължи да съществува каквото и да е тя.Например с динозаврите....измрели са,но света не е свършил,дори и човешкия индивид да изчезне светът няма да свърши,до и планетата земя да гръмне,светът пак няма да изчезне....

In_And_Out_of_Love
09-26-2008, 09:50
Обясни ми къде е тази по голяма част на кръговрата тогава и каде я видя във вселената...
Обясни ми как "Големият Взрив" се вписва в кръговрата?
Искаш да ми кажеш, че на всеи няколко милиарда години има нов голям взрив? Ако е така кажи ми как се стига до него????
Не ми казвай не мога да ти го докажа, но е така, защото тогава ставаш един от нас които вярваме в недоказаните от науката неща...
Ако големият взрив не се вписва в кръговрата значи много се лъжеш ако вярваш, че всичко е кръговрат!
Историята кръговрат ли е...? Ако е кръговрат, то тогава коя висша сила отговаря за неговото поддържане? И така пак упряхме на въпроса съществува ли господ... Ето ти едно доказателство за неговото съществуване! Той учавства в поддръжката на кръговрата на планетата, защото земята е съставена от нежива не способна да мисли материя и не е възможно да се поддържа непроменен този кръговрат освен ако някой не се е погрижил за това! Сега ще кажеш, че с течение на еволуцията кръговратът се е приспособил и е възникнал, но аз пак ще те попитам кой е отговорен за еволуцият и приспособяването на живата материя? Микроорганизмите са първите организми възникнали на земята и както ни е известно те не могат да мислят от което следва че не могат сами да се грижат за себе си, така, че някой го прави вместо тях и това не сме ние! Ние имаме мозък можем сами да се справяме с проблемите и затова не усещаме бог и затова губим вяра в него, защото той ни помага когато наистина имаме нужда от него! Тежките болести като Рак и СПИН са лечими от самите нас ако ние вярваме в това, но ни е насадено, че от тях се умира и заотова умираме! Ако човек е с нагласата, че никоя болест не може да го убие това наистина ще е така!!! Прочети някоя по различна книга от научните и тогава ми разправяй кое съществува и кое не! Твоят мозък е програмиран да мисли, че това което не е доказано не съществува и затова не вярваш в НИЩО! А само в прости научни работи... Науката не е всичко! Едва ли някога ще го разбереш.... :)

SiegHeil
09-26-2008, 09:52
А Бог кой го е създал..досега не съм получил адекватен отговор на тоя въпрос..

In_And_Out_of_Love
09-26-2008, 10:06
Е аз пък от каде да знам да не мислиш, че като вярвам в него и мога да ти кажа всичко относно тоя въпрос, но знам че той е създал живота на земята, но определено не е за 6 дни въпреки, че не може да си абсолутно сигурен в нищо ;)

SiegHeil
09-26-2008, 10:10
Значи твоя Бог е еднакво недоказан колкото и Големия взрив ;)

Kman
09-26-2008, 10:41
Според досегашните открития вселената е възникнала от определени взаймодействия...згъстяван и разширяване....в момента вселената се разширява след няколко трилиярда години може да почне да се свива...ей ти кръговрат.СЕга докато говорим доакзват големия взвир със колайдера,а самия кръговрат е самозадвижващ се.Няма сила,тая сила хоата са си я измислили като оспокоение.
А и господ няма никаква взърка с този кръговрат,защото всяко нещо което е започнало трябва да свърши,тоест и бог трябва да свърши и силата му и т.н.А и ценностите и морала които вървят с религията също не следват тези природни закономерности...всичко трябва да се променя няма значение в каква насока просто трябва да се променя,защото кръговрата налага едно постоянно движение и постоянна промяна,такова нещо като стоене на едно място,стоицизъм и статичност не съществуват,дори ти сега докато стоиш пред компа се движиш заедно с планетата по нейната орбита.А и има една българска поговорка че човек се учи докато е жив,защото ако се застоиш на едно място изоставаш от това движение.
В религията има споменато само едно начало и един край,но със всеки край се слага началото на едно ново начало,а и самия господ и силата кяото въплатява трябва да има както начало,така и край...а се био твърдяло че бил вечен и винаги съществувал.....НЯМА НИЩО ВЕЧНО!На това учи природата....може да има определени закономерности,но дори и те се променят,защото има взаймодействие между микро и макро.Всичко се променя,всичко има начало и край,всичко се движи и е невъзможно да има нещо или някой който да е вечен било то сила,било то закономерност или каквото и да било....религията ти налага едно ограничено мислене и си много далеч от това което е важното във вселената.
Не е важното да се молиш на някъв си бог,не е важното да съжаляваш и да си тормозиш нервите и съвестта....важното е да си живееш живота така че да си щастлив,да се развиваш,да еволюираш...звучи малко егоестично,но е така.И не щастието налагано от масите,не щастието налагано от семейството,не щастието,налагано от приятели или нещо си там друго,а от твоето щастие,но за тази цел трябва да откриеш самия себе си и да опознаеш вселената без да имаш външния влияния и убеждения от религиозни насоки....защото има невероятно много хора които с голямо удоволствие ще те излъжат и ще правят пари на твой гръб,докато ти стоиш в пълно неведение и мъгла.....всъщност в момента ти стоиш точно в такава мъгла,от която се правят много пари закоито ти дори и не подозираш.Смирението и примиренеито налагат едно застояване на едно място,а през това време колелата се въртят и всичко се променя и развива,а непримирението(което е противостоящо на религиозните ценности) налага промяна налага развитие и си в постоянно движение....а живота е движение.

Christ
09-26-2008, 18:06
SiegHeil, Бог не е създание.

SiegHeil
09-26-2008, 19:46
А къде е логиката Бог да е вечен а singularity или там тоя първия атом да не е ? :>

LadY_AnonYmitY
09-26-2008, 21:24
В наше време има милиони източници на информация!Това как е създадена земята е доказано,как се е появил цивотът на земята също,дори чудесата които въпросният Бог(уважение към вярващите! е направил-подпалване на гладове,разделяне на червено море ...всичко мили драги мои е доказано от Учени!!!Съответно ...НЯМА БОГ И НИКОГА НЕ Е ИМАЛО!!!Осъзнайте сев 21 век живеем...освен това...Интернета се смята за излишно и забранено удоволствие от Божиите закони...кво търсите тук драги ми празноглавци?!(както казва даскалката ми по БеЛ) 8)

Nam3less3
09-27-2008, 07:11
] В наше време има милиони източници на информация!Това как е създадена земята е доказано,как се е появил цивотът на земята също,дори чудесата които въпросният Бог(уважение към вярващите! е направил-подпалване на гладове,разделяне на червено море ...всичко мили драги мои е доказано от Учени!!!Съответно ...НЯМА БОГ И НИКОГА НЕ Е ИМАЛО!!!Осъзнайте сев 21 век живеем...освен това...Интернета се смята за излишно и забранено удоволствие от Божиите закони...кво търсите тук драги ми празноглавци?!(както казва даскалката ми по БеЛ) 8) Явно не си наясно с нещата, тия работи сме ги дискутирали, и хора като вас явно не разбират нищо от религията. Има Бог, но за вас дълго време няма да има.

Christ
09-27-2008, 08:58
А къде е логиката Бог да е вечен а singularity или там тоя първия атом да не е ? :>

Защото... singularity е част от създадената Вселена. =п

SiegHeil
09-27-2008, 09:40
Ако Бог е от друго измерение където не съществува време защо и singularity да не идва от тама ? ^^

Christ
09-27-2008, 10:24
Ако Бог е от друго измерение където не съществува време защо и singularity да не идва от тама ? ^^

Защото singularity e състояние. :Р

SiegHeil
09-27-2008, 11:02
Тука вече се обърках 8-) ...кво състояние, тва е първия ултра плътен и бла-бла атом който се е разширил и бла-бла ?

Christ
09-27-2008, 12:42
Тука вече се обърках 8-) ...кво състояние, тва е първия ултра плътен и бла-бла атом който се е разширил и бла-бла ? Това е състоянието му. :P Иначе и учените не знаят какво е предизвикало експлозията.

Abigoria
09-27-2008, 18:08
Яко атеизъм...

LadY_AnonYmitY
09-27-2008, 20:20
Хаха...аз не съм била на ясно...аз не стоя зад тезата ,че има Бог понеже няма доказаелства...вярно ще кажеш - Догма,това е вярата...но не ... исказвам мнение и нямаш право да обсъждаш колко разбирам и колко не...разбирам точно толкова ,че да не съм с промит мозук и да вярвам в несъществуващи Богове,още по -малко да се кланям и да изпълнявам нечии безсмислени заповеди...

Kman
09-27-2008, 20:22
тя залбудаъа може да е както съзнателна,така и несъзнателна....като тази на неймлесс,нали така духвни водачо...

Christ
09-27-2008, 20:25
] Хаха...аз не съм била на ясно...аз не стоя зад тезата ,че има Бог понеже няма доказаелства...вярно ще кажеш - Догма,това е вярата...но не ... исказвам мнение и нямаш право да обсъждаш колко разбирам и колко не...разбирам точно толкова ,че да не съм с промит мозук и да вярвам в несъществуващи Богове,още по -малко да се кланям и да изпълнявам нечии безсмислени заповеди...

Робиня на собствения си грях. Изпълняваш заповедите на емоциите си, които не съществуват.

Nam3less3
09-27-2008, 20:26
тя залбудаъа може да е както съзнателна,така и несъзнателна....като тази на неймлесс,нали така духвни водачо...И не забравяй подсъзнателна :D

LadY_AnonYmitY
09-27-2008, 21:12
Вярвай ми нищо не изпълнявам,казвам това което мисля ,а не това което Бог ми казва,и правя това коео мисля за редно...ти си се кланяй на илюзоения свят ,в който живееш няма да ти преча с въздръста да пропиляваш живота си за абсолютни глупости,вместо да убеждаваш населението от 13 до 21 годишна възръст че има Бог...Аз ти пожелавам късмет!...Нека бог те пази... :?

Nam3less3
09-27-2008, 21:13
] Вярвай ми нищо не изпълнявам,казвам това което мисля ,а не това което Бог ми казва,и правя това коео мисля за редно...ти си се кланяй на илюзоения свят ,в който живееш няма да ти преча с въздръста да пропиляваш живота си за абсолютни глупости,вместо да убеждаваш населението от 13 до 21 годишна възръст че има Бог...Аз ти пожелавам късмет!...Нека бог те пази... :?
Определено малка част от форума чете тия теми, и повечето тийнейджъри нямат интерес към тях. Тука не вербуваме никой :D

LadY_AnonYmitY
09-27-2008, 21:21
Действително си прав...малка част от форума се зачита тук...а жалкото е че в подобни теми,се спори за нещо недоказуемо...тва може да си продължи до пенсиите и на най възрастният тук 8)

Christ
09-28-2008, 07:09
Не вярвам в никакви богове.
Единствено вярвам в принципа на Вселената:
Когато получаваш - трябва да даваш, когато даваш, ти получаваш.
Ся 100% някой набожен ше ме заяде за нещо...

За какво?

Christ
09-29-2008, 18:03
Не вярвам в никакви богове.
Единствено вярвам в принципа на Вселената:
Когато получаваш - трябва да даваш, когато даваш, ти получаваш.
Ся 100% някой набожен ше ме заяде за нещо...

За какво?k`man нема как да не изтропа нещо...

Е, той не е набожен. 8)

gaijin1005
09-30-2008, 08:23
Не, неговото име не е Бог, а Вяра... Бог = Вярата

hgfh
10-03-2008, 18:11
вярвам че там горе има нещо .. ама какво е и аз незнам

Kman
10-03-2008, 20:24
троп троп...с червените галоши потропа бате K`man :lol:
"Не, неговото име не е Бог, а Вяра... Бог = Вярата"
Уат дъ фак... :lol:

schrei
10-03-2008, 20:30
Атеистка съм :?

Christ
10-03-2008, 21:48
троп троп...с червените галоши потропа бате K`man :lol:
"Не, неговото име не е Бог, а Вяра... Бог = Вярата"
Уат дъ фак... :lol: :shock:

SWASTICA
10-04-2008, 10:03
Най-жалкото е, че всички се водят по скапани моди, сега на мода е да бъдеш атеист и ето, вече 40-50% от харата стават такива...
И най-накрая вярвате в чашката, нали така?

Kman
10-04-2008, 11:54
"Мода" както ти се изрази е нещо характерно за една епоха,но в света има толкова много различия и толкова много различни моди за подражание,че никога не е имало една водеща .Да разглейждаш атеизма като мода е прекалено повърхностно.Мода....модел за подражание,така може да бъде наречен стил на обличане,начин на говорене и дори начин на мислене,но можеш ли да наречеш стремжа към власт мода,можеш ли да наречеш парите мода....Всъщност отговорите на тези въпроси са доста разширени,мащабни и много зависещи от гледната точка.Но работата е там че човек трябва да умее да чете между буквите,да се вглежда в детайлите,да вижда нещата от многото различни гледни точкии да вниква в дълбокия хаотичен замисъл на всичко(теорията на хаоса).А определянето за нещо като модерно е признак на консерватизъм,защото поставяш определени неща в рамки.Ти казваш "това е модерно" но не се замсиляш нито за признаците които го определят като модерно,нито за това кой,как и защо го е комерисализирал като моредно и вече спрямо характера ти,разбиранията,средата и др.,ти се определяш като "фешън" или "антифешън".
.....това е консерватизъм,да вървиш със стадото,да бъдеш като всички други останали воден от страх да не бъдеш отхвърлен и пренебрегнат.А точно страха е най-лошото нещо.Ставайки все по популярен атеизма отхвърля едни концепции и поставя нови....промяна,характерна за кръговрата на живота(псотоянно има промени).Защото това което не се променя,това което не се адаптирам към постоянно променящия се кргъоврат,просто изостава и не оцелява.И все пак нека не забравяме че човек е социално същество и индивидуалното оцеляване зависи предимно от адаптирането и променянето в обществото.

Still1ME1Still1HERE
10-04-2008, 12:46
Не,по-скоро не вярвам.Има ме-наще са ме създали(до колкото знам).В библията бил на небето-измислили самолета и на небето се оказало,че има купесто-дъждовни облаци.Дяволът,пук бил в земята.Копали,копали и намерили...ЗЕМЯ.После пък се оказало,че освен Земята имало и Вселена,която уж е безкрайна.То и земята била плоска...А ми е интересно христянството не било ли разпространявано от Иисус?Преди това имало ли го е в смисъл,то идва от Иисус ХРИСТОС,но преди това имало ли го е като вяра?Според мен хората с психични проблеми са създавали религиите.Вярвам в еволюцията.

darking
10-04-2008, 13:29
Преди това имало ли го е в смисъл,то идва от Иисус ХРИСТОС,но преди това имало ли го е като вяра?
Случайно да си чувал за старият завет?

Ще задам един въпрос към всички вярващи(другите да не се бъркат!) - Защо точно пък Християнството трябва да е правилното? Има толкова много други религии - защо другите са измислица, а Християнството не е? Така или иначе за никоя религия няма доказателства.

Искам само да кажа, че във горният абзац не съм влагал никакво лично мнение, т.ч не ме съдете още преди да съм дал гледната си точка.

Sensuality
10-04-2008, 15:04
вярвам :)

Kman
10-04-2008, 15:29
А ми е интересно христянството не било ли разпространявано от Иисус?Преди това имало ли го е в смисъл,то идва от Иисус ХРИСТОС,но преди това имало ли го е като вяра?
Исус е Евреин,юдеин,преди него е имало един богоизпран народ,или поне така се наричали те.Евреиския народ е този...народ с голямо его,заради което бил постоянно тероризиран.Знаете ли защо Хитлер се е насочил главно към евреите,защото те са били и все още са най-големите богаташи,а парите не са ги постигнали с друго,а с много скъперничество,алчност и егоизъм....за да направиш толкова много пари трябва или да си спечелил от тото-то или да си такъв човек...Не ги мразя,но не ги и харесвам евреите.Всъщност християнството произтича от евреите и юдаизма.

Still1ME1Still1HERE
10-06-2008, 14:04
А ми е интересно христянството не било ли разпространявано от Иисус?Преди това имало ли го е в смисъл,то идва от Иисус ХРИСТОС,но преди това имало ли го е като вяра?
Исус е Евреин,юдеин,преди него е имало един богоизпран народ,или поне така се наричали те.Евреиския народ е този...народ с голямо его,заради което бил постоянно тероризиран.Знаете ли защо Хитлер се е насочил главно към евреите,защото те са били и все още са най-големите богаташи,а парите не са ги постигнали с друго,а с много скъперничество,алчност и егоизъм....за да направиш толкова много пари трябва или да си спечелил от тото-то или да си такъв човек...Не ги мразя,но не ги и харесвам евреите.Всъщност християнството произтича от евреите и юдаизма.Точно и аз знаех това,но не бях на 100 процента сигурен :)

На другия кух-да чувал съм,но тогава знаех,че не се е наричало христянство и за тва питай >.<

Nam3less3
10-06-2008, 16:03
А ми е интересно христянството не било ли разпространявано от Иисус?Преди това имало ли го е в смисъл,то идва от Иисус ХРИСТОС,но преди това имало ли го е като вяра?
Исус е Евреин,юдеин,преди него е имало един богоизпран народ,или поне така се наричали те.Евреиския народ е този...народ с голямо его,заради което бил постоянно тероризиран.Знаете ли защо Хитлер се е насочил главно към евреите,защото те са били и все още са най-големите богаташи,а парите не са ги постигнали с друго,а с много скъперничество,алчност и егоизъм....за да направиш толкова много пари трябва или да си спечелил от тото-то или да си такъв човек...Не ги мразя,но не ги и харесвам евреите.Всъщност християнството произтича от евреите и юдаизма.Ей тоя въпрос ми е любимия, за Хитлер, еврейте, Христос, и нацитата които мразят християнството само щото Христос бил еврейн :D

Christ
10-06-2008, 16:08
А ми е интересно христянството не било ли разпространявано от Иисус?Преди това имало ли го е в смисъл,то идва от Иисус ХРИСТОС,но преди това имало ли го е като вяра?
Исус е Евреин,юдеин,преди него е имало един богоизпран народ,или поне така се наричали те.Евреиския народ е този...народ с голямо его,заради което бил постоянно тероризиран.Знаете ли защо Хитлер се е насочил главно към евреите,защото те са били и все още са най-големите богаташи,а парите не са ги постигнали с друго,а с много скъперничество,алчност и егоизъм....за да направиш толкова много пари трябва или да си спечелил от тото-то или да си такъв човек...Не ги мразя,но не ги и харесвам евреите.Всъщност християнството произтича от евреите и юдаизма.Ей тоя въпрос ми е любимия, за Хитлер, еврейте, Христос, и нацитата които мразят християнството само щото Христос бил еврейн :D

Хитлер е католик.

Nam3less3
10-06-2008, 16:13
Доколко ли е бил, съдейки по действията му.

Psih
10-08-2008, 11:36
ВЯРВАМ!!!!!
Без него няма смисъл съществуването ни.
Дори в подписа ми го има.

хъх.. как ме развесели не е истина. пхах..
сигурен ли си, че ако го нямаше тоя дедко нямаше да ме има сега.
бог създал 'сичко, създал е на баба ми нивата :D
като го има бог защо на Марс има наличия на живот, тоя ли ги е създал? не, не.
християнството е създадено в Рим за да си решат проблемите.
а и като цяло религиите са произлезли от прости селяни, които са нямали как да разберат от къде аджеба сме се появили.

In_And_Out_of_Love
10-08-2008, 14:52
Вижте сега..
Тук сме се събрали хора с различно образование, възпитание, принципи, интереси, разбирания за света и най-много различни характери.Всичките тези неща изброени по горе оформят нашето съзнание и разбирания за света...
Сигурен съм, че ще се съгласите с мен ако кажа, че никой не може да повлияе на мнението ви просто като напише един или дори 100 коментара, защото вие сте свикнали да мислите по начина, по който мислите! Свикнали сте да възприемате нещата по начинът, по който ги възприемате.Това се е оформило в продължение на години! Мислите ли, че просто с няколко коментара ще промените мисленето на другия?
Всеки вярва в нещо. За мен не е важно кой в какво вярва, а е важно просто да вярвате в него наистина!
Аз вярвам в Бог, просто защото съм възпитан така.
Колкото и да опитвате не можете да промените това.
За мен Бог просто съществува не е нужно да си го доказвам по баналния научен път...

Но знаете ли защо пишете в тази тема? Може би не сте се замисляли върху този въпрос?Повечето от вас го правят защото искат да изразят личното си мнение с което да направят някаква промяна в мисленето на другите. Макар и да не го осъзнавате това е така.
Това е опит за лишение от личен избор, или поне аз мисля така... :)
Но в крайна сметка хора като к'man, Nam3less3, mistake, Christ остават с надеждите си, че ще променят нещо без да осъзнават, че надеждата е илюзия породена от голямо желание... :)

Ако все още смятате, че си струва да спорите по подобни теми, тогава ОК няма проблеми продължавайте! Просто исках да ви кажа мнението си... :) Приятен ден на всички от мен! :)

Kman
10-08-2008, 16:36
надеждата била илюзия породена от голямото желане.....пф ха-хаааааааа
Понякога дори да не желаеш нещо,ти се надяваш то да се случи.Гледаш от прекалено "добряшката" страна на нещата.Мненията ти повече приличат на някво хипи....честно....

SiegHeil
10-08-2008, 18:53
Но в крайна сметка хора като к'man, Nam3less3, mistake, Christ остават с надеждите си, че ще променят нещо без да осъзнават, че надеждата е илюзия породена от голямо желание... :)
Адски точно...вече ми писна да гледам едни и същи мнения ( по точно на неймлес и к'мен) в пордължение на няколко месеца вече...или въпросните индивиди са адски ограничени, или си нямат личен живот, аз до тоя извод стигнах 8-)

Christ
10-08-2008, 19:08
Но в крайна сметка хора като к'man, Nam3less3, mistake, Christ остават с надеждите си, че ще променят нещо без да осъзнават, че надеждата е илюзия породена от голямо желание
Аз нищо не променям.. :Р

Nam3less3
10-08-2008, 20:23
Но в крайна сметка хора като к'man, Nam3less3, mistake, Christ остават с надеждите си, че ще променят нещо без да осъзнават, че надеждата е илюзия породена от голямо желание... :)
Адски точно...вече ми писна да гледам едни и същи мнения ( по точно на неймлес и к'мен) в пордължение на няколко месеца вече...или въпросните индивиди са адски ограничени, или си нямат личен живот, аз до тоя извод стигнах 8-)Не мисля, че сме ограничени, защото мненията са извън рамките на ограничеността. Имам личен живот(за к'ман нз :D ), мисля, че моята форумна активност е не по-голяма от твоята, следователно и ти нямаш личен живот :-D

SiegHeil
10-08-2008, 20:53
Както и да е, няма и аз да си бия главата в стената като вас 8-)

Kman
10-09-2008, 08:51
Това че пиша тук не означава че нямам личен живот.Но честно казано не ме интересува мнението на външни хора спрямо личния ми живот.Прави ми удоволствие да споря и затова все още търкам клавиатурата.Относно надеждата....поздрав с песента My Winamp is playing: Soulfly - No Hope = No Fear

mistake
10-10-2008, 21:24
Вижте сега..
Тук сме се събрали хора с различно образование, възпитание, принципи, интереси, разбирания за света и най-много различни характери.Всичките тези неща изброени по горе оформят нашето съзнание и разбирания за света...
Сигурен съм, че ще се съгласите с мен ако кажа, че никой не може да повлияе на мнението ви просто като напише един или дори 100 коментара, защото вие сте свикнали да мислите по начина, по който мислите! Свикнали сте да възприемате нещата по начинът, по който ги възприемате.Това се е оформило в продължение на години! Мислите ли, че просто с няколко коментара ще промените мисленето на другия?
Всеки вярва в нещо. За мен не е важно кой в какво вярва, а е важно просто да вярвате в него наистина!
Аз вярвам в Бог, просто защото съм възпитан така.
Колкото и да опитвате не можете да промените това.
За мен Бог просто съществува не е нужно да си го доказвам по баналния научен път...

Но знаете ли защо пишете в тази тема? Може би не сте се замисляли върху този въпрос?Повечето от вас го правят защото искат да изразят личното си мнение с което да направят някаква промяна в мисленето на другите. Макар и да не го осъзнавате това е така.
Това е опит за лишение от личен избор, или поне аз мисля така... :)
Но в крайна сметка хора като к'man, Nam3less3, mistake, Christ остават с надеждите си, че ще променят нещо без да осъзнават, че надеждата е илюзия породена от голямо желание... :)

Ако все още смятате, че си струва да спорите по подобни теми, тогава ОК няма проблеми продължавайте! Просто исках да ви кажа мнението си... :) Приятен ден на всички от мен! :)
Съгласна съм , но само с част от написаното. При положение , че не знаеш нищо за отсрещния човек , просто не го коментирай. Този сайт е за изразяване на личното мнение на всеки един от нас. Не очаквам да променя нещо , а просто да бъда разбрана. Аз не вярвам в Бог - ти вярваш. Еми ок. Просто периода в който спорех с един от изброените по-горе личности беше точно заради натякването му на мнението си, при положение че не може да се обоснове и аргоментира. И в последствие уточних , че няма смисъл да споря с него. Но може би не си забелязал отсъствието от споровете тук и не пропусна да споменеш ника ми. И все пак след като ти не спориш с никой , защо изобщо се намесваш и пораждаш конфликт? Ти също бе изразил мнението си , но продължаваш да го натякваш.

play_life
10-11-2008, 10:00
НЕ ВЯРВАМ !! 8-)

crazygirl13
10-12-2008, 17:04
аЗ вЯрВаМ!

NoCommentGirl
10-19-2008, 21:05
Не вярвам...преди години семейството ми се опита да ми го наложи като ми внушаваше мисли от типа на "Ако не вярваш в Бог си лош.Ако не вярваш в Бог не си достоен за каквото и да е.Това, че не изповядваш християнството е много неправилно." .Е опитваха се, аз се подведох много здраво и почнах всяка неделя да ходя на църква и такива простотии.Е пак не ме огря божията светлина.Не не вярвам, защото каквото и да си помисля (имам предвид каквото и да си пожелая наум)
ставаше точно обратното.Въпреки всичките ми молитви които отправях към Него пак ми се случваха преебани простотии.И така наложената от семейството ми вяра избледняваше все повече и повече, сега съм позора на семейството защото заявих че съм атеистка и пак продължавам да пиша простотии от моя живот заради които 100% ще почнете да ме плюете.Все тая.Толкоз от мен... :D

Nam3less3
10-19-2008, 22:29
Не вярвам...преди години семейството ми се опита да ми го наложи като ми внушаваше мисли от типа на "Ако не вярваш в Бог си лош.Ако не вярваш в Бог не си достоен за каквото и да е.Това, че не изповядваш християнството е много неправилно." .Е опитваха се, аз се подведох много здраво и почнах всяка неделя да ходя на църква и такива простотии.Е пак не ме огря божията светлина.Не не вярвам, защото каквото и да си помисля (имам предвид каквото и да си пожелая наум)
ставаше точно обратното.Въпреки всичките ми молитви които отправях към Него пак ми се случваха преебани простотии.И така наложената от семейството ми вяра избледняваше все повече и повече, сега съм позора на семейството защото заявих че съм атеистка и пак продължавам да пиша простотии от моя живот заради които 100% ще почнете да ме плюете.Все тая.Толкоз от мен... :DТрябва да знаеш в какво вярваш, а не безцелно да ходиш из църкви и да се молиш празно.

NaughtyWhisper
10-20-2008, 07:38
Някои хора не правят разлика между Бог и Дядо Коледа...както и да е..

anichkaaaaa
10-20-2008, 19:15
Някои хора не правят разлика между Бог и Дядо Коледа...както и да е.. :)

anichkaaaaa
10-20-2008, 19:16
Някои хора не правят разлика между Бог и Дядо Коледа...както и да е.. :)

Jumbie483
10-29-2008, 16:34
НЕ, твърдо не вярвам :?

mistake
10-30-2008, 16:18
Някои хора не правят разлика между Бог и Дядо Коледа...както и да е.. :)
И каква е разликата ... в едното вярват децата , а в другото хората несигурни в себе си...

Nam3less3
10-30-2008, 16:37
Някои хора не правят разлика между Бог и Дядо Коледа...както и да е.. :)
И каква е разликата ... в едното вярват децата , а в другото хората несигурни в себе си...Искаш да кажеш сигурни в себе си. Щото е точно тъй. Атеистите да не изказват мнение за неща, които не разбират.

Kman
10-31-2008, 17:06
А ти изказваш мнение за неща от които си нямаш и "хал хабер".
Ако хората бяха сигурни в себе си нямаше да търсят никаква помощ от който или каквото да било....

Nam3less3
10-31-2008, 17:43
А ти изказваш мнение за неща от които си нямаш и "хал хабер".
Ако хората бяха сигурни в себе си нямаше да търсят никаква помощ от който или каквото да било....Това да вярваш в Бог, не значи да се молиш постоянно за помощ. Бог не е Дядо Коледа.

Kman
10-31-2008, 18:08
Какво дава вярата....сигурност и подкрепа,за какво търсят хората бог,за подкрепа...било то емоционална или морална.
Я вземи да първо да разбереш какво е християнство
второ да разбереш неговата изтория
и трето да разбереш човешката психика
и тогава може и да ти стане ясно за какво говоря...

mistake
10-31-2008, 19:45
Някои хора не правят разлика между Бог и Дядо Коледа...както и да е.. :)
И каква е разликата ... в едното вярват децата , а в другото хората несигурни в себе си...Искаш да кажеш сигурни в себе си. Щото е точно тъй. Атеистите да не изказват мнение за неща, които не разбират.
Казах това , което исках да кажа. Несигурността те кара да търсиш някаква помощ , за да се почувстваш сигурен. Вярвайки в Бог си въобразяваш ,че той би могъл да ти даде това , от което се нуждаеш , а именно тази сигурност , породена от нереални и въображаеми неща ...

CeLyVka
10-31-2008, 20:23
Не вярвам в Бог ! Един въпрос към вярващите: "Бог" помага ли ви/откликва ли на молитвите ви ? :D :D

BlackRevenger
10-31-2008, 21:47
Вярвам в Бог до някъква степен .... Ама малко не ми се струва истинско и за това не вярвам

Christ
10-31-2008, 22:04
Не вярвам в Бог ! Един въпрос към вярващите: "Бог" помага ли ви/откликва ли на молитвите ви ? :D :D Да.

CeLyVka
11-01-2008, 09:27
Не вярвам в Бог ! Един въпрос към вярващите: "Бог" помага ли ви/откликва ли на молитвите ви ? :D :D Да.

И с какво ти е помогнал, че ми стана интересно

hrisis
11-01-2008, 10:16
Аз вярвам!

Kman
11-01-2008, 11:27
Праща му невидима енергия....о Анакине,сине божи....кънтрол дъ форс :lol: 8-)

Christ
11-01-2008, 11:49
Праща му невидима енергия....о Анакине,сине божи....кънтрол дъ форс :lol: 8-)

Плаща ми наема. Проблем?

CeLyVka
11-01-2008, 12:03
Праща му невидима енергия....о Анакине,сине божи....кънтрол дъ форс :lol: 8-)

ахахха сигурно това ще е :D :D :D

Christ
11-01-2008, 12:03
К'во сте се зарибили всички с тия енергии, бе?

Казах вече, плаща ми наема.

CeLyVka
11-01-2008, 12:06
К'во сте се зарибили всички с тия енергии, бе?

Казах вече, плаща ми наема.



Извинявай за въпроса, ноооо ТИ ДОБРЕ ЛИ СИ ?

betterman
05-26-2010, 13:34
и аз вярвам

usa4ever
05-26-2010, 22:27
Да .

BlackEyedPeas
07-27-2010, 21:00
Преди не, но сега ДА! Още от началото на тази година преминах през много трудности и започнах да се моля и станаха много странни неща. В последно време за каквото и да се помоля, всичко се сбъдва, чак леко е плашещо.

bonbonche005
07-27-2010, 22:51
НЕ... Не знам защо но винаги съм мислела и продължавам да мисля , че това са пълни глупости. ( С извинение към вярващите )

gandalfepi4
08-02-2010, 15:37
Не вярвам че син който изнасилва майка си, за да бъде роден с цел линчуването си което да потуши гнева му, породен от факта че хората които е създал смотани са смотани е достоен за название по-различно от олигофрен. Освен това от всички религиозни книги няма и един грам вярна история, наука или предсказания. Защо аз или който и да е трябва да вярваме в "бог" според когото проказа се лекува като убиеш птица, натопиш друга птица в кръвта ѝ и я използваш като парцал с който да пръскаш прокажения, изкъпеш се и после си сложиш агнешка кръв в ухото и палеца и после да ти се изсипе останалата кофа с кръв върху главата???

kadishona
08-04-2010, 17:01
Не вярвам че син който изнасилва майка си, за да бъде роден с цел линчуването си което да потуши гнева му, породен от факта че хората които е създал смотани са смотани е достоен за название по-различно от олигофрен. Освен това от всички религиозни книги няма и един грам вярна история, наука или предсказания. Защо аз или който и да е трябва да вярваме в "бог" според когото проказа се лекува като убиеш птица, натопиш друга птица в кръвта ѝ и я използваш като парцал с който да пръскаш прокажения, изкъпеш се и после си сложиш агнешка кръв в ухото и палеца и после да ти се изсипе останалата кофа с кръв върху главата???Направи един IQ тест и ако накрая ти се покаже трицифрено число аз си режа главата....

Това което говориш е също толкова изопачено, колко като циганина на кражбата казва взимане на заем!

Claymore
08-04-2010, 18:24
Бог!?
Като не съм го видяла или не съм го пипнала значи го няма! xD

gandalfepi4
08-04-2010, 18:56
Това което говориш е също толкова изопачено, колко като циганина на кражбата казва взимане на заем!

5и свещеникът да заповяда да заколят едното птиче в пръстен съд над текуща вода.

6После да вземе живото птиче, кедровото дърво, червената вълна и исопа и да натопи тях и живото птиче в кръвта на закланото над текущата вода птиче;

7и седем пъти да поръси очищаемия от проказата и да го обяви за чист, а да пусне живото птиче на полето.

...

14После свещеникът да вземе от кръвта на приноса за престъпление, и свещеникът да я тури на края на дясното ухо на очищаемия, на палеца на дясната му ръка, и на палеца на дясната му нога.

16и свещеникът да натопи десния си пръст в маслото, което има в лявата си длан, и с пръста си седем пъти да поръси от маслото пред Господа;

17и от останалото масло, което има в дланта си, свещеникът да тури края на дясното ухо на очищаемия, на палеца на дясната му ръка, и на палеца на дясната му нога, върху кръвта на приноса за престъпление;

18а останалото масло, което е в дланта на свещеника, да тури на главата на очищаемия, и свещеникът да направи умилостивение за него пред Господа.


или за по-просто левит 14:2 до 52 и ако обичаш преди да ми казваш че изпопачавам нещо си прочети маймунската приказка или просто кажи че греша или изопачавам, или директно лъжа защото *.....* а не само да ми сипеш разни празни и необосновани обвинения. не за друго, просто изглежда че казвам вярни неща които не ти харесват но не можеш да обориш никак :-D

ПП правил съм 3-4 теста (1-2 от сайтове одобрени от менса) от нета поне и ВИНАГИ са ми давали резултат около 115-120

MochaOnMyLips
08-04-2010, 20:22
@gandalfepi4: Между "Вярвам в Бог (= някаква висша сила)" и "Вярвам в идиотщините, написани преди безсрамно много време в Библията" има малка разлика.
Аз не вярвам. Не вярвам, че Разумът е в началото, защото Разумът е комплексен, съставен от по-прости елементи. Не можеш в началото да имаш къща, ако преди това не си имал тухли, нали?

MochaOnMyLips
08-04-2010, 20:23
@gandalfepi4: Между "Вярвам в Бог (= някаква висша сила)" и "Вярвам в идиотщините, написани преди безсрамно много време в Библията" има малка разлика.
Аз не вярвам. Не вярвам, че Разумът е в началото, защото Разумът е комплексен, съставен от по-прости елементи. Не можеш в началото да имаш къща, ако преди това не си имал тухли, нали?

ZipFail
08-04-2010, 22:45
Това е само ако вярваш, че всяко нещо има начло и край..т.е. че времето е общовалидно ;)

UNITED2
08-04-2010, 23:31
Разбира се,че вярвам.. :?
Който не вярва да помисли малко за к'во е на тоя свят и за к'во се бори...
Все пак всеки си избира в к'во да вярва... :D

gandalfepi4
08-05-2010, 04:08
Разбира се,че вярвам.. :?
Който не вярва да помисли малко за к'во е на тоя свят и за к'во се бори...
Все пак всеки си избира в к'во да вярва... :D

Мисля че единственият почтен, смел и уважителен избор е истината НЕЗАВИСИМО каква е тя.

Ако се даде поне едно доказателство за някъв бог ще вярвам, но за момента има само книжки пълни с глупости и хора които си режат пишките в тяхно име, а това не е много благородна кауза за "борба" и "смисъл", както ти каза.

ZipFail
08-05-2010, 11:28
gandalfepi4, християнството и исляма не са единствените религии, отново правиш генерализирани изводи от частни случаи ;)

gandalfepi4
08-05-2010, 12:08
знам, знам. просто мисля че 90% от религиозните четящи тука са такива :-o

поне скоро не съм чел коментар от будист или хиндуист... или пък сайънтолог :D пък и няма значение щото в крайна сметка всички религии които са деистични и за които знам че съществуват се основават на книги или някакви писания, а те са точно като библията, корана и тората - пълни с митове, глупави правила и смешки. просто горния ми пост преспокойно може да се отнесе и за някой който почита древногръцките богове.

пък и ако трябва да бъда откровен, религиите срещу които ИМАМ нещо против са тези които нараняват хора - не виждам как будистки монах ще тръгне да си бие жената ако не иска да му пусне, нито пък индиец който ритуално пие кръв и яде месо от човек (това е така при католиците ако не знаеш), нито пък даоист да си спира децата да ходят на училище защото ТАМ им преподавали лъжи за еволюция, голям взрив и глобално затопляне, нито пък за атеист ( 8-) )който е тръгнал да осакатява половите органи на дете против волята му, без някаква медицинска причина и като го излага на напълно излишен риск и го наранява ненужно.

ПП ей, кадишонец, къде се изгуби бе? нали уж бях изопачавал светото писание с моите глупости за кръв в ушите?

eminemfenka
08-05-2010, 13:03
Твърдо вярвам . :)

08-05-2010, 13:25
Така като гледам, повечето от вас са много заблудени.. всички религии са изкуствено създадени с цел разделение и войни. Бог няма ! Атеизмът е ключът към прогреса !

gandalfepi4
08-05-2010, 14:08
Така като гледам, повечето от вас са много заблудени.. всички религии са изкуствено създадени с цел разделение и войни. Бог няма ! Атеизмът е ключът към прогреса !

aко наистина мислиш това си идиот

08-05-2010, 14:41
Така като гледам, повечето от вас са много заблудени.. всички религии са изкуствено създадени с цел разделение и войни. Бог няма ! Атеизмът е ключът към прогреса !

aко наистина мислиш това си идиот

Да, мисля го ! Както искаш ме наричай.. посочи ми едно доказателство, че има Бог, или пък причина, поради която да вярвам в него?? Как може да има такива наивници..

gandalfepi4
08-05-2010, 15:58
^ пич, аз съм атеистЪТ във "философия и религия", аз троля деистите и аз написах доооста постове че и теми с гаднички въпроси към теистите. нямам доказателство за бог/ове и за'тва не вярвам.

от друга страна пък да смяташ че всички религии са създадени като инструменти за манипулация, а пък атеизъма е ключ към прогреса, за мен поне, НЕ Е много по-различно от тъпи, малоумни, релиозни задници казващи че религията те учила на морал, библията на наука, а иисус на любов. това са все лъжи и ти, аз и те го знаем (+ че е статистически доказано че те повече се развеждат, убиват, гледат порно, имат повече скрити педали, са ЗА измъчването на потенциално невинни хора, са по-тъпи, прецакват човешки права и медицина, наука, образование)

атеизмът е свързан с по-готини, умни, развити и щастливи страни и следоватлно е възможно да е свързан с прогрес НО това което е КЛЮЧ към него е чисто и просто логика/разум/критично мислене наречи го както искаш (че започнеш ли да мислиш критично често ставаш атеист ДА, но това не е важно)

след като си каза глупостта ти си за мен просто един фундаменталист. а а бъдеш фундаменталист НЕ Е умно/логично/критично. надявам се да греша но ми се струва че просто излишно демонизираш религиите и санктифицираш атеизма. (ако пак ще ми отговаряш "критично" ми виж мненията за 1-2 мин за да видиш що за човек съм, че да ми интерпретираш думите по-ясно)

notlike
08-05-2010, 16:32
Да, аз съм доста набожен. Реално, не се моля толкова често, защото си мисля, че някои неща човек трябва да си ги прави сам. А и Господ помага, ама в кошара не вкарва. Когато се е налагало, съм се молил, и съм постигал своето. Така че - определено. Разбира се, не припадам в църквата, а и не ходя всяка седмица, но когато има повод го правя с удоволствие и после се чувствам някак си "извисен", ако може така да се нарече. :)

MochaOnMyLips
08-05-2010, 20:51
Това е само ако вярваш, че всяко нещо има начло и край..т.е. че времето е общовалидно ;)

Все още нямам основателна (че и неоснователна) причина да вярвам в друго. Поне сега за сега.

MochaOnMyLips
08-05-2010, 20:57
Между другото, gandalfepi4, християнството е донесло и едно-две хубави неща на хората. Аз лично не познавам нито един задник, който да е вярващ, а познавам много задници, както и доста вярващи. Не че не си прав в общия случай, но понякога си малко... краен?

gandalfepi4
08-06-2010, 04:35
Между другото, gandalfepi4, християнството е донесло и едно-две хубави неща на хората. Аз лично не познавам нито един задник, който да е вярващ, а познавам много задници, както и доста вярващи. Не че не си прав в общия случай, но понякога си малко... краен?

хе хе, знам че християнството ни е донесло поне едно страшно красиво нещо и по-точно Super Mega Death Christ v2.0!!!

http://pix.motivatedphotos.com/2009/7/5/633824075606409575-SuperMechaDeathChrist.jpg

a иначе изобщо не съм краен... просто смятам че всеки християнин, мюсюлманин или евреин трябва да бъде заведен в концлагер и принуден да прави датиране на материали и вкаменелости на повече от 6 000 години, да чете пасажите от книгата си които обикновено не се четът от тях и да, прави ДНК сравнения между хора, маймуни и банани до краят на мизерния си живот!!!!!!

но краен? нееее, не бих се нарекъл краен :)

и знам че няма смисъл но ще сложа малко пасажи от библията



12Очите Му бяха огнен пламък, на главата Му бяха много корони и носеше написано име, което никой не знаеше, а само Той;

13и беше облечен в дреха, попръскана с кръв; и името Му беше Божието слово.

14И небесните войски, облечени в бял и чист висон, следваха подир Него на бели коне.

15Из устата Му излизаше остър меч, за да порази с него народите; и Той ще ги управлява с желязна тояга и ще стъпче лина на лютия гняв на Бога Всемогъщий.

16И на дрехата и на бедрото Му имаше написано име: Цар на царете, и Господ на господарите.

17После видях един ангел, стоящ в слънцето; и, извиквайки със силен глас, каза на всички птици, които летят посред небето: Дойдете, събирайте за великата Божия вечеря,

18за да ядете месата на царе и месата на хилядници, месата на юнаци и месата на коне и на ония, които яздят на тях, дори месата на всичките човеци, свободни роби, малки и големи.

19И видях звяра и земните царе и войските им събрани да воюват против яздещия на коня и против Неговото воинство.

20И звярът биде уловен, и с него лъжепророка, който бе извършил пред него знаменията, с които измами ония, които бяха приели белега на звяра, и които се покланяха на неговия образ; та двамата бидоха хвърлени живи в огненото езеро, което гори с жупел.

21А останалите бидоха набити с меча на яздещия на коня, с меча, който излизаше от устата Му. И всичките птици се наситиха от месата им.

Kaley
08-10-2010, 14:05
добре де, gandalfepi4, нали не вярваш в Бог? Какъв е смисъла да прекарваш толкова време в тоя форум и да спориш с вярващите? Знаеш, че няма да разубедиш никой. Няма ли да ти е по-лесно да си гледаш животеца и да оставиш християните в ''заблуда''? Според мен няма смисъл да изследваш нещо и да му обръщаш толкова внимание след като то не съществува.

gandalfepi4
08-11-2010, 08:27
^ вече си ме питала бе. и все пак:

1 - уважение бе. ако не ми пукаше за хората мислиш ли че щях да си хабя клавиаурата?

2 - всъщност имам надежда че може да променя мнението на някого и ако това стане бих бил доста щастлив :) виждал съм много хора които са станали атеисти/агностици или поне са изоставили конвенциалната, организирана религия и са доста по-щастливи и свободни, ако се интересуваш мога и да ти покажа.

3 - би било доста мръсно от моя страна да оставя някой да живее в заблуда без да ми пука. най-вече когато тази заблуда може да го накара да мрази черни/хомосексуални/другорелигиозни хора, да не вярва на училището, да не се лекува (или децата си), да си хаби парите за защита на педофили и десетки други глупости

пък и все пак не знам за атеист да си е убил децата от "любов" или атеист да е ял от мозъка на бебето си. (ако искаш доказателства пиши и пускам веднага)

4 - но НАЙ-ВЕЧЕ от скука :oops:

BladeOfMySoul
08-11-2010, 23:51
Ами незнам, ако кажа има Бог или няма Бог ще е едно и също, все капан на съзнанието, възможно е да има, но не вярвам защото съм скептична към почти всичко, дори и имащо рационално обяснение, така че...

Nam3less3
08-12-2010, 21:41
^ вече си ме питала бе. и все пак:

1 - уважение бе. ако не ми пукаше за хората мислиш ли че щях да си хабя клавиаурата?

2 - всъщност имам надежда че може да променя мнението на някого и ако това стане бих бил доста щастлив :) виждал съм много хора които са станали атеисти/агностици или поне са изоставили конвенциалната, организирана религия и са доста по-щастливи и свободни, ако се интересуваш мога и да ти покажа.

3 - би било доста мръсно от моя страна да оставя някой да живее в заблуда без да ми пука. най-вече когато тази заблуда може да го накара да мрази черни/хомосексуални/другорелигиозни хора, да не вярва на училището, да не се лекува (или децата си), да си хаби парите за защита на педофили и десетки други глупости

пък и все пак не знам за атеист да си е убил децата от "любов" или атеист да е ял от мозъка на бебето си. (ако искаш доказателства пиши и пускам веднага)

4 - но НАЙ-ВЕЧЕ от скука :oops:Я, ти още ли си тука? На колко хора успя да промениш мнението :D

@Kaley, не му обръщай внимание, каквото и да напишеш, той си знае неговото :-D

UNITED2
08-12-2010, 22:39
Пф не се обиждайте ама да не вярваш в Бог ? WTF ?
Ми тогава в к'во да вярвам,в маслиново дърво или шоколод ? :shock:
Та нали всички сме негови творения :? Пък и к'во ми пука аз вярвам и е невъзможно някой да разруши вярата ми :grin:

ZipFail
08-13-2010, 01:06
Пф не се обиждайте ама да не вярваш в Бог ? WTF ?
Ми тогава в к'во да вярвам,в маслиново дърво или шоколод ? :shock:
Та нали всички сме негови творения :? Пък и к'во ми пука аз вярвам и е невъзможно някой да разруши вярата ми :grin:
:lol: :lol: :lol:

UNITED2
08-13-2010, 01:10
Пф не се обиждайте ама да не вярваш в Бог ? WTF ?
Ми тогава в к'во да вярвам,в маслиново дърво или шоколод ? :shock:
Та нали всички сме негови творения :? Пък и к'во ми пука аз вярвам и е невъзможно някой да разруши вярата ми :grin:
:lol: :lol: :lol: Има смешно в цялата работа но поне кажи к'во е ? :razz:

Nam3less3
08-13-2010, 07:26
Пф не се обиждайте ама да не вярваш в Бог ? WTF ?
Ми тогава в к'во да вярвам,в маслиново дърво или шоколод ? :shock:
Та нали всички сме негови творения :? Пък и к'во ми пука аз вярвам и е невъзможно някой да разруши вярата ми :grin:А тъй прав си.

UNITED2
08-13-2010, 13:01
Пф не се обиждайте ама да не вярваш в Бог ? WTF ?
Ми тогава в к'во да вярвам,в маслиново дърво или шоколод ? :shock:
Та нали всички сме негови творения :? Пък и к'во ми пука аз вярвам и е невъзможно някой да разруши вярата ми :grin:

Искаш да кажеш, че имаш нужда да вярваш в нещо и изпитваш трудност да прозреш вариант в който не вярваш, а се уповаваш на собственото си познание за света?

Шокиращо...
И к'во му е шокиращото ? :shock:
Човек трябва да вярва в Бог,всеки в определени моменти стига до там,че да му се моли.Повярвай ми аз и семейството ми сме стигали и вярваме,че Бог ми помогна да оживея.Просто имам нужда да вярвам и вярвам :-| Ама това съм си аз и всеки може да прави к'вото си иска ;)

UNITED2
08-13-2010, 14:06
Добре не трябва но е добре да вярва :D
Аз си имам основания да вярвам и просто усещам,че в дадени моменти Бoг ми помага,можеби си въобразявам или всичко е съвпадение.... Имам чувството,че ако не вярвам няма да съм същия просто ще ми тежи на съвестта ддз :booooomb: Е не точно така но нещо такова,не знам как да си го обясня :D Не съм толкова набожен,да взема да се моля постоянно или нещо такова но определено вярвам в Бог,вярвам в Ада и Рая и така.. :-| Сигурно всичко е защото така съм възпитан :-|
А ти защо не вярваш ?

Kaley
08-13-2010, 18:13
^ вече си ме питала бе. и все пак:

1 - уважение бе. ако не ми пукаше за хората мислиш ли че щях да си хабя клавиаурата?

2 - всъщност имам надежда че може да променя мнението на някого и ако това стане бих бил доста щастлив :) виждал съм много хора които са станали атеисти/агностици или поне са изоставили конвенциалната, организирана религия и са доста по-щастливи и свободни, ако се интересуваш мога и да ти покажа.

3 - би било доста мръсно от моя страна да оставя някой да живее в заблуда без да ми пука. най-вече когато тази заблуда може да го накара да мрази черни/хомосексуални/другорелигиозни хора, да не вярва на училището, да не се лекува (или децата си), да си хаби парите за защита на педофили и десетки други глупости

пък и все пак не знам за атеист да си е убил децата от "любов" или атеист да е ял от мозъка на бебето си. (ако искаш доказателства пиши и пускам веднага)

4 - но НАЙ-ВЕЧЕ от скука :oops:Я, ти още ли си тука? На колко хора успя да промениш мнението :D

@Kaley, не му обръщай внимание, каквото и да напишеш, той си знае неговото :-D




знам.. 8-) btw ти вярваш ли ?

Kaley
08-13-2010, 18:14
^ вече си ме питала бе. и все пак:

1 - уважение бе. ако не ми пукаше за хората мислиш ли че щях да си хабя клавиаурата?

2 - всъщност имам надежда че може да променя мнението на някого и ако това стане бих бил доста щастлив :) виждал съм много хора които са станали атеисти/агностици или поне са изоставили конвенциалната, организирана религия и са доста по-щастливи и свободни, ако се интересуваш мога и да ти покажа.

3 - би било доста мръсно от моя страна да оставя някой да живее в заблуда без да ми пука. най-вече когато тази заблуда може да го накара да мрази черни/хомосексуални/другорелигиозни хора, да не вярва на училището, да не се лекува (или децата си), да си хаби парите за защита на педофили и десетки други глупости

пък и все пак не знам за атеист да си е убил децата от "любов" или атеист да е ял от мозъка на бебето си. (ако искаш доказателства пиши и пускам веднага)

4 - но НАЙ-ВЕЧЕ от скука :oops:Я, ти още ли си тука? На колко хора успя да промениш мнението :D

@Kaley, не му обръщай внимание, каквото и да напишеш, той си знае неговото :-D



знам.. 8-) btw ти вярваш ли ?

RedJeans
08-13-2010, 18:28
Аз не,защото Бога са измислили,защото не са можели да си обясняват нещата.В една тема ме "смъмриха",че било 21 век(не помня за какво ставаше въпрос).В 21 век вече си обясняваме защо вали,защо има ден и нощ....Света е материален-не духовен.Човек няма душа и не отива никъде след като умре.Когато мозика му спре да работи и нищо не става(смисъл не се прераждаш,не ходиш в рая/ада).Заради религията са умрели прекалено много хора и мисле,че в 21 век трябва да е ясно,че не същестува Бог и духове и всякакви такива паранормални и божества.Просто са ви възпитали с мисълта,че света е духовен и че има Бог и веи не можете да усмислите значението на живота.

UNITED2
08-13-2010, 18:32
Аз не,защото Бога са измислили,защото не са можели да си обясняват нещата.В една тема ме "смъмриха",че било 21 век(не помня за какво ставаше въпрос).В 21 век вече си обясняваме защо вали,защо има ден и нощ....Света е материален-не духовен.Човек няма душа и не отива никъде след като умре.Когато мозика му спре да работи и нищо не става(смисъл не се прераждаш,не ходиш в рая/ада).Заради религията са умрели прекалено много хора и мисле,че в 21 век трябва да е ясно,че не същестува Бог и духове и всякакви такива паранормални и божества.Просто са ви възпитали с мисълта,че света е духовен и че има Бог и веи не можете да усмислите значението на живота.
Има духове,има Бог има и хора които не вярват в тях,ти си една от всички..
Нямам нищо против не вярвай,това си е твоето мнение :)

UNITED2
08-13-2010, 18:36
Чаааакай малко,

ако не вярваш в Бог или друго свръсъздание/разум, то това означава, че светът е изцяло материален и няма нищо духовно? :shock:
+1 :)

RedJeans
08-13-2010, 18:38
Като умрете ще видите.... :D Няма да споря с бас.Аз съм абсолютно сигурна в това и съм абсолютно права.

UNITED2
08-13-2010, 18:40
Като умрете ще видите.... :D Няма да споря с бас.Аз съм абсолютно сигурна в това и съм абсолютно права.
Ти шЪ видиш ;)

Nam3less3
08-13-2010, 18:51
знам.. 8-) btw ти вярваш ли ?Да, но ми беше писнало да пиша тука заради безкрайните безплодни спорове с обичайните атеисти 8-)

Nam3less3
08-14-2010, 16:05
Чаааакай малко,

ако не вярваш в Бог или друго свръсъздание/разум, то това означава, че светът е изцяло материален и няма нищо духовно? :shock:
+1 :)Естествено, ако не вярваш в Бог или свръхразум или нещо подобно, значи няма как да вярваш в духовните, нематериални неща.

gandalfepi4
08-14-2010, 19:59
много странно. атеистите говорят за доказателства, а вярващите за "ми не знам... имам усещане... а бе вервам!!!"

само не мога да разбера едно - защо като толкова искате да вярвате в нещо, решавате да вярвате в някакъв касапин с пропити с кръв дрехи, очи от огън, меч в устата и странен афинитет към мъчения, който е предсказал че света ще свърши преди 2000 години...

а не в шинто религиите, буда или някоя от другите религии които са основани на обич, равенство, бъдене на едно с вселената, мир и тн но не съдържат някакви кървища, провалени пророчества, гаври с науката, разни вицове дето трябва да са морал и инцест?

по-уважително ми се струва някак си (само да кажа че християните са длъжни да ми отговорят по принцип, но не държа в случая)

Nam3less3
08-14-2010, 22:29
много странно. атеистите говорят за доказателства, а вярващите за "ми не знам... имам усещане... а бе вервам!!!"

само не мога да разбера едно - защо като толкова искате да вярвате в нещо, решавате да вярвате в някакъв касапин с пропити с кръв дрехи, очи от огън, меч в устата и странен афинитет към мъчения, който е предсказал че света ще свърши преди 2000 години...

а не в шинто религиите, буда или някоя от другите религии които са основани на обич, равенство, бъдене на едно с вселената, мир и тн но не съдържат някакви кървища, провалени пророчества, гаври с науката, разни вицове дето трябва да са морал и инцест?

по-уважително ми се струва някак си (само да кажа че християните са длъжни да ми отговорят по принцип, но не държа в случая)Абе човек ти наистина нищичко не разбираш от християнство, пък кво да говорим за други религии и духовни учения. Тва все едно да споря с първокласник. Няма да ти отговарям, и то не защото не мога, ами защото ако обсъждам тия теми с някого, бих предпочел да е с вярващ, а не с атеист, на който каквото и да му кажеш, няма да се промени(т.е. всичко е безсмислено). И ти не ми отговаряй на тоя пост.

gandalfepi4
08-15-2010, 06:09
^ споко бе, к'во се палиш? прочетох библията и намерих това което описах, прочел съм някои неща за будизма и открих другото което написах и това е то.

едното просто ми се струва доста по-мирно, просто (и според бръсначът на окам, вярно) и приятно + една страхотна доза реализъм която юдейските религии нямат. и за'тва ми беше люботпитно защо мохамедани/ юдеи/ християни си избират да обичат педофил изнасилвач/ си режат пишките в името господне/ участват в ритуален канибализъм.

това е то, единственото нещо което питах е "защо ТИ мислиш така" а не ти спорих за истинноста на избора ти :)

Nam3less3
08-15-2010, 09:50
^ споко бе, к'во се палиш? прочетох библията и намерих това което описах, прочел съм някои неща за будизма и открих другото което написах и това е то.

едното просто ми се струва доста по-мирно, просто (и според бръсначът на окам, вярно) и приятно + една страхотна доза реализъм която юдейските религии нямат. и за'тва ми беше люботпитно защо мохамедани/ юдеи/ християни си избират да обичат педофил изнасилвач/ си режат пишките в името господне/ участват в ритуален канибализъм.

това е то, единственото нещо което питах е "защо ТИ мислиш така" а не ти спорих за истинноста на избора ти :)Имам чувството, че никога не си я чел, или не си я разбрал. Не вярвам в никакви касапи и педофили. Мога само да ти кажа, че християнството е най-трудният и най-верният път към Бог, но това не омаловажава другите религии, нито е повод всички вярващи да изберат пътя на християнството. Но ти, като атеист, не може да разбереш за какво говоря, за това казвам, че спорът е безсмислен, но ако искаш мога да ти отговоря на някой въпроси.

gandalfepi4
08-15-2010, 10:30
^ ок: защо християнство а не будизъм?

и педофилията е от исляма, пишкорязането от юдеизма а кървавия, устомеч, огнеок исус от откровение щото май те обърках

Kaley
08-15-2010, 18:50
aa gandalfepi4, то не е просто усещане.. то е УСЕЕЩАНЕ, цепиш. Пък и не се основаваме само на усещания. Бог работи във живота на вярващите, помага ни, посочва ни правилните решения по един или друг начин. Но един атеист не би разбрал подобно нещо. Едни вярват, други не, няма как. И Исус не е пророкувал Грабването и т.н. за преди 2000 години. СЕГА живеем в последно време, вече виждаме някои белези на края, описани в Новия Завет, като земетресения, други природни стихии, но това е само началото, не самия край, както се казва.
BTW препоръчвам филма Left behind (Оставените), на който не го е гледал. Айде със здраве.

gandalfepi4
08-15-2010, 19:56
^ ох, аз мислех че е просто "усещане", а не "УСЕЩАНЕ" *феиспалм* мноо съм прост братче, права си.

и само за да си по-наясно (сори ама ме домързя да търся на бг)

Matt 10:23: [Jesus said to his disciples] 'When they persecute you in one town, flee to the next; for truly, I say to you, you will not have gone through all the towns of Israel, before the Son of man comes'.


Matt 16:28: [Jesus said to the disciples], 'Truly, I say to you, there are some standing here who will not taste death before they see the Son of man coming in his kingdom'.


Mark 9:1: And he [Jesus] said to them [the disciples], 'Truly, I say to you, there are some standing here who will not taste death before they see that the kingdom of God has come with power'.


§ Mark 13:30: [After detailing events up to end of world, Jesus says] 'Truly, I say to you, this generation will not pass away before all these things take place'.



Mark 14:62: And Jesus said [to the high priest - died 1st cent. AD] 'You will see the Son of man seated at the right hand of Power, and coming with the clouds of heaven'.





Rom 13:12: The day is at hand.



1 Cor 7:29: The appointed time has grown very short; from now on, let those who have wives live as though they had none.



1 Cor 7:31: For the form of this world is passing away.



Phil 4:5: The Lord is coming soon.



1 Thess 4:15: We who are alive, who are left until the coming of the Lord.



Hebrews 1:2: In these last days he has spoken to us by a Son.



Hebews 10:37: For yet a little while, and the coming one shall come and shall not tarry.



James 5:8: The coming of the Lord is at hand.



1 Peter 1:20: He [Christ] was destined before the foundation of the world but was made manifest at the end of the times.



1 Peter 4:7: The end of all things is at hand.



1 John 2:18: It is the last hour; and as you have heard that antichrist is coming.



Rev 1:1: The revelation of Jesus Christ (i.e., the end of the world)...to show to his servants what must soon take place.



Rev 3:11: [Jesus said] 'I am coming soon'.



Rev 22:6: And the Lord...has sent his angel to show his servants what must soon take place.



Rev 22:20: [Jesus said] 'Surely I am coming soon'.

Nam3less3
08-15-2010, 20:52
Тия цитати по принцип е хубаво да се тълкуват не поотделно, ами дадени заедно с целия текст около тях. А и са от различни глави на библията.
Относно Откровението, кой знае за какво става въпрос? Може това, което е написано там вече да е минало, може да е далечно бъдеще, може да не се има предвид края на света, ами друго събитие.
Както и да е, човек трябва сам да се спаси. Тия неща са индивидуални, а не масови.

gandalfepi4
08-15-2010, 21:38
^ сигурен ли си? щото аз съм чел целия Матей (все пак не някакво невероятно дълго) и ми се струва (и не само на мен) че Исус доста директно, буквално и недвусмислено говори точно за това надълго и нашироко, но то просто не е станало.

ако ти знаеш по-добре от мен, моля те, изясни ми го. това е една от основните причини да не вярвам в яхвето тъй че имаш шанс да ме "спасиш" ако ми го поясниш (което ти е дълг), освен това е и "въпрос за вярата ти" което също те заставя (според Исус) да ми дадеш отговор.

чакам :)

Nam3less3
08-15-2010, 21:54
^ сигурен ли си? щото аз съм чел целия Матей (все пак не някакво невероятно дълго) и ми се струва (и не само на мен) че Исус доста директно, буквално и недвусмислено говори точно за това надълго и нашироко, но то просто не е станало.

ако ти знаеш по-добре от мен, моля те, изясни ми го. това е една от основните причини да не вярвам в яхвето тъй че имаш шанс да ме "спасиш" ако ми го поясниш (което ти е дълг), освен това е и "въпрос за вярата ти" което също те заставя (според Исус) да ми дадеш отговор.

чакам :)Хаха ок. Задай си точно въпроса, коя е тая причина и какво не ти харесва в евангелието на Матей.

TheJin
08-16-2010, 09:09
Не..

gandalfepi4
08-16-2010, 14:31
ми ок. в матей исус говори кога ще свърши света, казва че някои от хората на които говори в момента (примерно един еврейски "съдия" конкретно май) няма да са умрели когато второто пришествие се случи, че до края на поколението ще е станало, че е на вратата и тн и тн и тн.

има ги всичките конкретни пасажи в предния ми пост, виж какво пише преди тях ако не знаеш и ми дай обяснение защо света не е свършил както месията доста ясно предсказва.

Nam3less3
08-16-2010, 22:22
ми ок. в матей исус говори кога ще свърши света, казва че някои от хората на които говори в момента (примерно един еврейски "съдия" конкретно май) няма да са умрели когато второто пришествие се случи, че до края на поколението ще е станало, че е на вратата и тн и тн и тн.

има ги всичките конкретни пасажи в предния ми пост, виж какво пише преди тях ако не знаеш и ми дай обяснение защо света не е свършил както месията доста ясно предсказва.Утре ще ти кажа, че трябва да го прочета цялото, а сега съм уморен.

gandalfepi4
08-17-2010, 17:25
аре де пич! адски ми е любопитно, бързай :smt026

rozenkrants
08-17-2010, 18:16
вярвам в бог,но не и в християнския :)

Nam3less3
08-17-2010, 21:29
аре де пич! адски ми е любопитно, бързай :smt026

http://www.pravoslavieto.com/bible/nz/mat.htm

Добре айде посочи ми от тоя сайт точните цитати, прегледах ги(ония които беше дал от Матей), и не разбрах какво толкова им се чудиш, нищо проблемно няма в тях.


вярвам в бог,но не и в християнския :)

Че то Бог е един, дали ще е мюсюлманския, християнския или някой друг... Какво толкова не му харесваш на "християнския"? Напълно нелогично изказване. :-o

gandalfepi4
08-18-2010, 06:41
Че то Бог е един, дали ще е мюсюлманския, християнския или някой друг... Какво толкова не му харесваш на "християнския"? Напълно нелогично изказване.

хммм... интересно. а защо да не са 2? или 7-8 например? така и не разбрах как всички монотеисти директно казват че ако има такова същество то ще е единствено

gandalfepi4
08-18-2010, 09:48
PS

23А когато ви гонят от тоя град, бягайте в другия; защото истина ви казвам: Няма да изходите Израилевите градове докле дойде Човешкият Син.

e?

28Истина ви казвам: Има някои от стоящите тука, които никак няма да вкусят смърт докле не видят Човешкия Син идещ в царството Си.

??????????

Марко 9
1И рече им: Истина ви казвам: Има някои, от тук стоящите, които никак няма да вкусят смърт, докле не видят Божието царство дошло в сила.

:-D

30Истина ви казвам: Това поколение (40 години на еврейски мерки)няма да премине, докле не се сбъдне всичко това.

...

1 Солунци 4:15
15 Защото това ви казваме чрез Господното слово, че ние, които останем живи до Господното пришествие, няма да предварим починалите.

:oops:

1 Йоаново 2:18
18Дечица, последно време е; защото както сте чули, че иде Антихрист, и понеже сега има много антихристи, от това знаем, че е последно време.


:razz:

1 Петрово 1:20
20Който (Jizus) наистина беше предопределен преди създанието на света, но се яви в окончанието на времената за вас,


:D

7А краят на всичко е наближил; и тъй, живейте разумно и трезвено, за да се предавате на молитва.

:lol:

Или много хора са на 2000 години или Бог смята, че 2000 (най-малко) от 6000 (1/3) години са "в края" на периода :?

провери контекста, ако желаеш

December
08-18-2010, 11:21
Че то Бог е един, дали ще е мюсюлманския, християнския или някой друг... Какво толкова не му харесваш на "християнския"? Напълно нелогично изказване.

хммм... интересно. а защо да не са 2? или 7-8 например? така и не разбрах как всички монотеисти директно казват че ако има такова същество то ще е единствено
Обаче само вие двамцата си пишете в темата :D
И аз се чудя защо да няма примерно 10 или повече.Има религии които се изповядват към десетки(че и повече) божества.Единият когато искат реколдата да е плодовита,друг когато искат да вали примерно ;д Не знам доколко се получава,и колко си вярват...но не е тва въпроса.
Дразни ме,че христянският Бог е един и има нещо от рода "Аз съм твоя единствен Бог" и т.н. Или примерно "Ако не вярваш в мене ще отидеш в Ада" и други подобни.Къде го има това в Будизма примерно...
Не ми харесва самата идея на христянството и всичкото това вглъбяване.

Леле как ме мързи да ви прочета всичките неща ;д И в крайна сметка Nam3less3 ти си христянин така ли?
А gandalfepi4 ти май си атеист ли? Ахх голяма химия има между вас :razz: Имам чувството,че може да си говорите до края на света,когато нали Бог ще реши кой да вземе в рая ;д Със сигурност ще вземе Nam3less3 в знак на благодарност задето е защитавал позициите му ;д

:lol: Ама и аз едни истории съчинявам :lol:

Nam3less3
08-18-2010, 11:30
Че то Бог е един, дали ще е мюсюлманския, християнския или някой друг... Какво толкова не му харесваш на "християнския"? Напълно нелогично изказване.

хммм... интересно. а защо да не са 2? или 7-8 например? така и не разбрах как всички монотеисти директно казват че ако има такова същество то ще е единствено
Обаче само вие двамцата си пишете в темата :D
И аз се чудя защо да няма примерно 10 или повече.Има религии които се изповядват към десетки(че и повече) божества.Единият когато искат реколдата да е плодовита,друг когато искат да вали примерно ;д Не знам доколко се получава,и колко си вярват...но не е тва въпроса.
Дразни ме,че христянският Бог е един и има нещо от рода "Аз съм твоя единствен Бог" и т.н. Или примерно "Ако не вярваш в мене ще отидеш в Ада" и други подобни.Къде го има това в Будизма примерно...
Не ми харесва самата идея на христянството и всичкото това вглъбяване.

Леле как ме мързи да ви прочета всичките неща ;д И в крайна сметка Nam3less3 ти си христянин така ли?
А gandalfepi4 ти май си атеист ли? Ахх голяма химия има между вас :razz: Имам чувството,че може да си говорите до края на света,когато нали Бог ще реши кой да вземе в рая ;д Със сигурност ще вземе Nam3less3 в знак на благодарност задето е защитавал позициите му ;д

:lol: Ама и аз едни истории съчинявам :lol:Християнин съм, а в религиите с много богове, не мисля че става въпрос точно за богове, а за висши духове, които са наричани богове в тия религии. И най-високо стои ултимативният Бог :D

@gandalfepi4 изчакай след малко ще ти отговоря, че ще ми трябва повечко време.

gandalfepi4
08-18-2010, 12:09
чекам, щом си ме не си забравил ше чекам 8-)

ЕЙ DECEMBER! какви са тези релии с десетки че и повече божества бе? аз си мислех че има най-много 10-15 при политеистичните, а тези при които са наистина супер много са (както каза неймлес) не'ви духове и подобни. я кажи че се интересувам от митологии принципно

Nam3less3
08-18-2010, 12:25
23А когато ви гонят от тоя град, бягайте в другия; защото истина ви казвам: Няма да изходите Израилевите градове докле дойде Човешкият Син.

Ако прочетеш цялата глава ще разбереш, че докато апостолите обикалят градовете да проповядват, Христос ще възкръсне, преди да са минали през всички градове. Поне буквално. Но мисля, че може да има и преносен смисъл. Както и да е, това не е от важните цитати.

28Истина ви казвам: Има някои от стоящите тука, които никак няма да вкусят смърт докле не видят Човешкия Син идещ в царството Си.

Не знам от коя глава е тоя цитат, но сигурно или значи, че тия стоящи тука ще са живи да видят разпъването на кръст на Христос, или ще са живи и през второто завръщане на Христос(естествено преродени, а не че ще живеят хиляди години).

Марко 9
1И рече им: Истина ви казвам: Има някои, от тук стоящите, които никак няма да вкусят смърт, докле не видят Божието царство дошло в сила.

Същото като горното.

30Истина ви казвам: Това поколение (40 години на еврейски мерки)няма да премине, докле не се сбъдне всичко това.

Докато не се сбъдне кое?

Тия цитати така извадени от контекста нищо не означават, но съм сигурен, че ако прочетеш внимателно главите, от които са, ще разбереш за какво става въпрос. Нямам време да ги чета всичките. А и има книги, които ги тълкуват. А и са маловажни, същността не е в тях. Никой не знае какво представлява Второто Пришествие, нито кога ще е. Пък и може да се разбира както за всеки човек индивидуално, така и за целия свят.

gandalfepi4
08-18-2010, 13:35
аре бе брато! нали 2 пъти ти казах да прочетеш малко преди цитата за да видиш дали го вадя от контекста или не :-x

за'тва слагам главите отгоре (а където съм изпуснал можеш преспокойно да го копи-пейстнеш в гугъл и да видиш веднага главата и пасажа)

за 5 минути труд не си си направил. дадох ти 10 неща където се говори за края на света че ще дойде "скоро, чука на вратата, последните дни са сега, преди това поколение да свърши, докато са живи тези на които говоря(2 пъти)" и тези от по-горния ми пост които имат още в същия дух " има още малко време, светът свършва, ние които ще сме живи до идването на ЛОРДА, краят на всички неща идва, последният час е, второто пришествие иде скоро, идвам скоро (от исус и пак 2 пъти) "

гледано буквално и просто всичките тези неща единодушно сочат че "някой" е имал идея че света ке свърши "скоро". какво толкова метафорично може да има в "доде сте живи ще стане" това е БЕЗУМИЕ

моля те. ще играем една игра за малко:

ти си бог и идваш на земят която си направил преди 4 000 години и искаш да им кажеш че света ще свърши, какво ще наравиш?

ще кажеш ли "няма да ви кажа точно кога, може утре, може след 1000 години но ще стане и дупе да ви е яко"

или

"докато това поколение не свърши, докато сте живи, докато не обиколите градовете, скоро" и още 10 пъти в същия дух И ДА ОЧАКВАШ ЧЕ ТЕ ЩЕ СЕ ПОТЯТ ДА ГО ИНТЕРПРЕТИРАТ МЕТАФОРИЧНО КАТО ВРЕМЕ СЛЕД ПОВЕЧЕ ОТ ДВАДЕСЕТ ВЕКА??????


защо по дяволите някой би правил казал нещо толкова просто и едносмислено като светът ще свърши еди-кога си като някаква извратена басня която на първи поглед казва едно време и то доста точно, единодушно и в духа на нещата НО ако се изкилифарчиш и гледаш под някаква напълно необективна гледна точка всеки отделен пасаж можеш с триста зора да изкопчиш някакъв преносен смисъл?

ако се гледат нещата като едно цяло те показват че хората са очаквали света да свърши скоро, ако това обаче не е станало и ти се опитваш да ги защитиш ще започнеш да вадиш някакви конспирации за това как някой на простите селяни им е говорил в двусмислени, криптични, параболи прикрити като наълно директно и ясно съобщение.

това е лудост брато! не е метафора, не е гатанка, не е и спарта а си е чиста проба лудост! в поста с английските неща

копират главите с пасажите (номерата им) в biblegateway, кажи му да ги търси на бг и виж за какво се говори преди и след тях (не са нужни гигантски детайли) и виж какви титанични усилия се изискват за да видиш нещата така. имаш ли идея колко са хората които са ги вярвали в някакъв период от времето но след като са отхвърлили религията или са я заменили с друга вече са ги гледали по нормалния начин понеже той е най-логичен и смислен?

виж ги в контекст, мисля че мога и да намеря още малко неща.

gandalfepi4
08-18-2010, 13:48
ето марк 13

-к'ъв готин храм.

-той ще бъде разрушен (джизъс)

-уоу, кога ще станат тези неща (звезди падат от небето, слънцето спира да свети, исус иде с гръм и трясък за да си събере стадото)

-ей сега, поколението няма да е свършило... :?

ииии разбира се той под поколение говори метафорично за период след 3000 години защото на никой не му е хрумнало на акъла че тъпия храм ще е само руина след толкова време.

ТЕЗИ НЕЩА не са сле случили, дето ме пита по-рано.

пък и нека да бъдем педантични-използваните за "поколение" думи в библията са:

генезис-роднинска линия, род, роднини

генос-народ, раса, националсност

геннема-отрочество, деца

генеа-сегашно поколение, много близка генеалогия, група от хора живеещи по едно и също време.

я познай кой термин е използван в случая :x

генеа е ако ти е счупеен саркастометъра и с това знание можеш а надариш всички идиоти които започват "исус говори за друго нещо, виж оригиналния превод, не е такова поколение ами човешкият род(защото е адски логично да се предположи че господ ще започне да съди хората петстотин милиарда години след като са измрели до крак, напълно логично е в крайна сметка)"

пича си говори НАПЪЛНО буквално за тяхното си поколение на гръцки, а на еврейски - още по-точно - 40 години. 'ко праим са?

всичко си напасва-другите подобни изказвания, генералния тон, логиката, буквалността, превода и тн. само фактологията куца ма това не енещо ново за библията нали? само дето този път става въпрос за директно пророчество от бог, което се е провалило гръмко :?

все пак ще чакам отговора ти с нетърпение, може пък пак нещо да не съм разбрал :)

Nam3less3
08-19-2010, 13:55
Ох добре, но след няколко дена ще ти отговоря, че ся нямам мн време да чета всичките тия глави. Но все пак те съветвам, да си купиш книги като Добротолюбие или някаква книга с православно тълкуване на библията, и много неща ще ти се изяснят. И преди да подлагаш под съмнение тия тълкувания, ги прочети.

December
08-19-2010, 14:52
ЕЙ DECEMBER! какви са тези релии с десетки че и повече божества бе? аз си мислех че има най-много 10-15 при политеистичните, а тези при които са наистина супер много са (както каза неймлес) не'ви духове и подобни. я кажи че се интересувам от митологии принципноАми и аз не знам точно :lol: Аз от съвсем скоро се интересувам от религиите като цяло,просто си нямам работа и взех да се вкарвам и аз в някви филми ;д
Та засега Уика ми е интересна най-много.Нещо като вещерство,но не онези Сатанински измишльотини от хорър филмите.Общо взето като гледам там има повече божества на които хората се молят при правенето на различни магии/заклинания.Ама и аз съм си доста неориентирана,по-добре виж сам.Има и доста неща на български,дори един сайт със рецепти(?) за магии ( http://www.teenspace-bg.net/okultno/magii.htm ). Абе не знам до колко работият тия магийки,просто ми е интересно да чета.И има и в други сайтове,писани рецепти(?пх колко готварско,ама не се сещам за друга дума ;д) за молитви към еди кои си бог,ако искаш реколтата ти да е плодовита....и такива подобни.

И на мене са ми доста интересни тези с многото богове.Като от учебниците по история ;д Обаче нещо не ме бива в търсенето. Ти за кои религи си чел?И такива които все още да се практикуват :-o

Nam3less3
08-19-2010, 15:12
ЕЙ DECEMBER! какви са тези релии с десетки че и повече божества бе? аз си мислех че има най-много 10-15 при политеистичните, а тези при които са наистина супер много са (както каза неймлес) не'ви духове и подобни. я кажи че се интересувам от митологии принципноАми и аз не знам точно :lol: Аз от съвсем скоро се интересувам от религиите като цяло,просто си нямам работа и взех да се вкарвам и аз в някви филми ;д
Та засега Уика ми е интересна най-много.Нещо като вещерство,но не онези Сатанински измишльотини от хорър филмите.Общо взето като гледам там има повече божества на които хората се молят при правенето на различни магии/заклинания.Ама и аз съм си доста неориентирана,по-добре виж сам.Има и доста неща на български,дори един сайт със рецепти(?) за магии ( http://www.teenspace-bg.net/okultno/magii.htm ). Абе не знам до колко работият тия магийки,просто ми е интересно да чета.И има и в други сайтове,писани рецепти(?пх колко готварско,ама не се сещам за друга дума ;д) за молитви към еди кои си бог,ако искаш реколтата ти да е плодовита....и такива подобни.

И на мене са ми доста интересни тези с многото богове.Като от учебниците по история ;д Обаче нещо не ме бива в търсенето. Ти за кои религи си чел?И такива които все още да се практикуват :-oАко ти се занимава с магии и окултизъм, си купи книги като Големият ключ на Соломон, Тайната Доктрина(основополагащото произведение на теософията, написано от Елена Блаватска), Посвещение: Човешко и Слънчево и Писма за окултната медитация(от Алис Бейли, Великата Бяла Ложа), книгите за Агни Йога на Елена Рьорих и т.н. Всичките ги има в книжарници като Хеликон. Но моят съвет е да не се занимаваш с такива неща, това са много сериозни и опасни работи, които само малцина могат да владеят, и то със специална цел.

purple00
08-26-2010, 07:26
Аз вярвам в Бог и съм очудена колко много хора не вярват това е някав ужас :shock:
По време на турското робство колко са искали да ни покрастят и колко много българи са предпочели да умрат пред това да вярват в Алах,а днеска вие не вярвате във нищо... :lol:

да :shock:

quexxe
08-27-2010, 13:32
Вярвам, но е голям подлец спрямо нас...

Nam3less3
08-27-2010, 13:37
Вярвам, но е голям подлец спрямо нас...Сами сме си виновни.

quexxe
08-27-2010, 13:56
В кое сме виновни, съфорумнико? В това, че сме поставени между две религии и ако избереш грешната отиваш в Ада? В това, че скъпият ни Бог е всемилостив и че ни е устроил, така че да бъдем оскотени и често да показваме най - грозната си част и най - вече е тръгнал да ни съди за грешките... Ами да не ни е създавал такива! Нали той ни е дал душа, тяло и не знам си какво си още... И лошото и доброто, той ги е дал - защо ни търси сметка? И нали е от "добрите", защо загиват толкова невинни и изстрадали хора? В негова чест или тази на "ангелите" му. И защо хора се избиват заради глупавите му религии? Мохамед "педофила" и Иисус изстрадали и въскресения и не знам си к'во си... Време е да ни каже защо ни поставя в такива рамки, а после да ни съди за това и онова? Нали той самият е създал човека и човешката природа... Всесилният, милостивият, абе, на баба ми хвърчилото!

ZipFail
08-27-2010, 14:16
Доста заблуден си :)

KumchoValcho
08-27-2010, 19:16
Имам различна представа за Бог.

Di
08-27-2010, 19:59
да

Nam3less3
08-27-2010, 20:29
В кое сме виновни, съфорумнико? В това, че сме поставени между две религии и ако избереш грешната отиваш в Ада? В това, че скъпият ни Бог е всемилостив и че ни е устроил, така че да бъдем оскотени и често да показваме най - грозната си част и най - вече е тръгнал да ни съди за грешките... Ами да не ни е създавал такива! Нали той ни е дал душа, тяло и не знам си какво си още... И лошото и доброто, той ги е дал - защо ни търси сметка? И нали е от "добрите", защо загиват толкова невинни и изстрадали хора? В негова чест или тази на "ангелите" му. И защо хора се избиват заради глупавите му религии? Мохамед "педофила" и Иисус изстрадали и въскресения и не знам си к'во си... Време е да ни каже защо ни поставя в такива рамки, а после да ни съди за това и онова? Нали той самият е създал човека и човешката природа... Всесилният, милостивият, абе, на баба ми хвърчилото!Няма само две религии, нито едната е грешна, нито ще идеш в ада само защото си избрал не тая ами оная религия. Бог не ни е създавал такива, ами сами сме станали грешни, виж притчата за Адам и Ева примерно. Откъде знаеш, че има невинни хора? Щом живееш на тая земя, не си невинен. Хората се избиват за религиите защото са прости, и най-вече защото някой измамници ги използват за политически и икономически цели, въобще това е очевидно. :-o

UNITED2
08-27-2010, 22:43
Aбе аз вярвам в Бог но наистина има неща които не ми се връзват... :booooomb: Добре айде кажете ми например,днес се раждат две деца едното в богато и пребогато семейство,другото във бедно и страдащо семейство ?!? И двете са невинни но защо едното трябва да живее в разкош другото в изнемогване,та нали пред Бог всички сме еднакви,мамка му ? :( И аз съм чувал,че ако избереш християнство пред исляма вървиш в ада,също и обратното :? К'ви са тия простотии просто не знам :?
Ще ви задам и друг въпрос нали уж е доказано,че гейовете,лесбиийките и такиваните хора просто се раждат такива е защо тогава това се смята за грях ? Нали Бог ги създава тези хора защо трябва да отиват в ада ?
Вярно не е приятно,и аз не удобрявам подобен тип връзки но така и така не мога да си отговоря на въпроса,щом Бог ги е създал такива няма право да ги наказва вие как мислите ? Някой по разбиращ да ми обясни,че ми е много интересно :D :booooomb:

Nam3less3
08-28-2010, 00:36
Aбе аз вярвам в Бог но наистина има неща които не ми се връзват... :booooomb: Добре айде кажете ми например,днес се раждат две деца едното в богато и пребогато семейство,другото във бедно и страдащо семейство ?!? И двете са невинни но защо едното трябва да живее в разкош другото в изнемогване,та нали пред Бог всички сме еднакви,мамка му ? :( И аз съм чувал,че ако избереш християнство пред исляма вървиш в ада,също и обратното :? К'ви са тия простотии просто не знам :?
Ще ви задам и друг въпрос нали уж е доказано,че гейовете,лесбиийките и такиваните хора просто се раждат такива е защо тогава това се смята за грях ? Нали Бог ги създава тези хора защо трябва да отиват в ада ?
Вярно не е приятно,и аз не удобрявам подобен тип връзки но така и така не мога да си отговоря на въпроса,щом Бог ги е създал такива няма право да ги наказва вие как мислите ? Някой по разбиращ да ми обясни,че ми е много интересно :D :booooomb:Няма невинни хора, нито деца. Това, че някой е роден в богато семейство, не значи, че живота му ще е лек или щастлив. А предствави си примерно, че някой много греховен човек, например престъпник, умре. И се ражда в следващия си живот в бедно и нещастно семейство, като наказание за предишните му грехове, и като изпитание. Защото чрез страданието човек се усъвършенства. В никакъв ад няма да ходиш, само заради избор на дадена религия. Тия простотии са човешко дело. Никъде не е казано, че гейовете и лесбийките ще отидат в ада, само защото са се родили такива. А и както написах, може да са се родили такива заради предишни грехове.

Bianc0
08-28-2010, 00:38
Докато не видя,не вярвам!

UNITED2
08-28-2010, 00:56
Aбе аз вярвам в Бог но наистина има неща които не ми се връзват... :booooomb: Добре айде кажете ми например,днес се раждат две деца едното в богато и пребогато семейство,другото във бедно и страдащо семейство ?!? И двете са невинни но защо едното трябва да живее в разкош другото в изнемогване,та нали пред Бог всички сме еднакви,мамка му ? :( И аз съм чувал,че ако избереш християнство пред исляма вървиш в ада,също и обратното :? К'ви са тия простотии просто не знам :?
Ще ви задам и друг въпрос нали уж е доказано,че гейовете,лесбиийките и такиваните хора просто се раждат такива е защо тогава това се смята за грях ? Нали Бог ги създава тези хора защо трябва да отиват в ада ?
Вярно не е приятно,и аз не удобрявам подобен тип връзки но така и така не мога да си отговоря на въпроса,щом Бог ги е създал такива няма право да ги наказва вие как мислите ? Някой по разбиращ да ми обясни,че ми е много интересно :D :booooomb:Няма невинни хора, нито деца. Това, че някой е роден в богато семейство, не значи, че живота му ще е лек или щастлив. А предствави си примерно, че някой много греховен човек, например престъпник, умре. И се ражда в следващия си живот в бедно и нещастно семейство, като наказание за предишните му грехове, и като изпитание. Защото чрез страданието човек се усъвършенства. В никакъв ад няма да ходиш, само заради избор на дадена религия. Тия простотии са човешко дело. Никъде не е казано, че гейовете и лесбийките ще отидат в ада, само защото са се родили такива. А и както написах, може да са се родили такива заради предишни грехове.
Човече т'ва за прераждането са пълни глупости... :booooomb:

Nam3less3
08-28-2010, 01:20
Човече т'ва за прераждането са пълни глупости... :booooomb:Без прераждането нищо нямаше да има смисъл. Прераждането е в същността на света.

UNITED2
08-28-2010, 01:25
Човече т'ва за прераждането са пълни глупости... :booooomb:Без прераждането нищо нямаше да има смисъл. Прераждането е в същността на света.
Добре,нека си представим,че хората се прераждат.
Значи искаш да кажеш,че когато един човек е извършвал грехове и не е бил "праведен" (така да се каже),се преражда в страдащ човек (бедняк,гей,тъпанар.. :D )... По тази логика,човека винаги ще си се преражда във страдащ,никога няма да искупи греховете си и все ще е нещастник така ли ? Просто не е логично да съществува прераждане,и аз по едно време мислех,че можеби има но после осъзнах,че е невъзможно.Истината е,че се раждаме,умираме и плащаме за греховете си,вървим някъде си на някое място и повече не се връщаме... Определено вярвам в живота след смъртта но изобщо не съм съгласен с наказанията които са отредени за "неверниците",просто никой не заслужава подобни истезания :shock: :D Абе като умрем ще видим 8)

Nam3less3
08-28-2010, 01:28
Човече т'ва за прераждането са пълни глупости... :booooomb:Без прераждането нищо нямаше да има смисъл. Прераждането е в същността на света.
Добре,нека си представим,че хората се прераждат.
Значи искаш да кажеш,че когато един човек е извършвал грехове и не е бил "праведен" (така да се каже),се преражда в страдащ човек (бедняк,гей,тъпанар.. :D )... По тази логика,човека винаги ще си се преражда във страдащ,никога няма да искупи греховете си и все ще е нещастник така ли ? Просто не е логично да съществува прераждане,и аз по едно време мислех,че можеби има но после осъзнах,че е невъзможно.Истината е,че се раждаме,умираме и плащаме за греховете си,вървим някъде си на някое място и повече не се връщаме... Определено вярвам в живота след смъртта но изобщо не съм съгласен с наказанията които са отредени за "неверниците",просто никой не заслужава подобни истезания :shock: :D Абе като умрем ще видим 8)Според мен пък най-логичното нещо е прераждането. А и то обяснява и предава смисъл на много неща. Без прераждане не знам какво ще правя :D

UNITED2
08-28-2010, 02:13
Човече т'ва за прераждането са пълни глупости... :booooomb:Без прераждането нищо нямаше да има смисъл. Прераждането е в същността на света.
Добре,нека си представим,че хората се прераждат.
Значи искаш да кажеш,че когато един човек е извършвал грехове и не е бил "праведен" (така да се каже),се преражда в страдащ човек (бедняк,гей,тъпанар.. :D )... По тази логика,човека винаги ще си се преражда във страдащ,никога няма да искупи греховете си и все ще е нещастник така ли ? Просто не е логично да съществува прераждане,и аз по едно време мислех,че можеби има но после осъзнах,че е невъзможно.Истината е,че се раждаме,умираме и плащаме за греховете си,вървим някъде си на някое място и повече не се връщаме... Определено вярвам в живота след смъртта но изобщо не съм съгласен с наказанията които са отредени за "неверниците",просто никой не заслужава подобни истезания :shock: :D Абе като умрем ще видим 8)Според мен пък най-логичното нещо е прераждането. А и то обяснява и предава смисъл на много неща. Без прераждане не знам какво ще правя :D
Поредното доказателство,че човек вярва в к'вото му изнася :D
На някой си му е по добре да не вярва в Бог,друг се чувства по добре като вярва и въобще всичко е въпрос на психика,ето ти вярваш в прераждането защо,и аз не знам... така и така няма да помниш нищо като се преродиш 8-)

ZipFail
08-28-2010, 02:27
Не разбрах как само това че си бедняк/гей/тъпанар те прави лош човек ?
Ето каква е най-популярната логика за прераждането: Да речем, че в миналия си живот си бил гаден тип. Причинявал си болка, бил си престъпник и т.н. В тоя живот просто ще ти се върне - ще те ограбят, ще те пребият на улицата, ще се разболееш от нещо лошо. Ако въпреки това се усвършенстваш, станеш по-добър човек, изкачиш се с едно стъпало нагоре в разбирането си за света - значи си изпълнил задачата си. Никой не наказва "неверниците" за нищо...просто каквото си посял - такова жънеш ;)


А как си обясняваш разказите на хора от минали животи ?
Има много убийства разкрити по показания на хора, които твърдят, че помнят как са били убити.. ;)

UNITED2
08-28-2010, 03:03
Не разбрах как само това че си бедняк/гей/тъпанар те прави лош човек ?
Ето каква е най-популярната логика за прераждането: Да речем, че в миналия си живот си бил гаден тип. Причинявал си болка, бил си престъпник и т.н. В тоя живот просто ще ти се върне - ще те ограбят, ще те пребият на улицата, ще се разболееш от нещо лошо. Ако въпреки това се усвършенстваш, станеш по-добър човек, изкачиш се с едно стъпало нагоре в разбирането си за света - значи си изпълнил задачата си. Никой не наказва "неверниците" за нищо...просто каквото си посял - такова жънеш ;)


А как си обясняваш разказите на хора от минали животи ?
Има много убийства разкрити по показания на хора, които твърдят, че помнят как са били убити.. ;)
Toчно такъв отговор очаквах,мерси човече :D
А и кога съм казал,че който е гей и бедняк е лош човек просто нали уж който е гей бива "наказан от Бог'' защото "това е грях" ? Това имах в предвид,никога не съм казал,че те са лоши хора просто съм сигурен,че все пак до някъква степен бедните хора,страдат не мислиш ли ?
И баща ми обаче е на същото мнение като вас,твърдо вярва в прераждането и даже ми разказа как няк'во дете в Индия или Египет не помня точно 8-) Когато започнало да говори,казало,че има жена и деца еди къде си и е умрял от еди какво си и всичко било вярно :shock:
Дано сте прави и да има прераждане,че хич не ми се ходи на "оня свят " :razz:

gandalfepi4
08-28-2010, 05:54
^ мале това го обожавам. има някаква информация която почти 100% доказва някакъв страхотен, паранормален феномен и тя е толкова широко-разпространена че даже човек на другия край на света я знае НО нито една новинарска емисия, вестник или научно списание (които принципно биха се ИЗБИЛИ за да отразят това) не я знае :D

това е като "знанието" че човек олеква с 21 гр. след като умре ама ако се поразтърсиш за самият експеримент няма да можеш да спреш да се смееш след 5 мин :?

толкова сте лековерни и некритични, уважавайте се малко бе 'ора!