PDA

View Full Version : Вярвате ли в Бог?



Страници : 1 2 [3]

quexxe
08-28-2010, 10:15
Приятелю, той ни е поставил в този кръг и ни е дал всички наши качества, следователно очаква да ги покажем и след това да ни съди за грешките... И как така не ни е създал такива?

Да не би да ни е дал само добри и тези лоши качества да са паднали от небето? "Всеки човек си има добра и лоша страна."

Както казах, за мен не е милостив, а всезнаещ подлец... Признавам го в едно - умее да обърква живота на хората.

UNITED2
08-28-2010, 11:26
^ мале това го обожавам. има някаква информация която почти 100% доказва някакъв страхотен, паранормален феномен и тя е толкова широко-разпространена че даже човек на другия край на света я знае НО нито една новинарска емисия, вестник или научно списание (които принципно биха се ИЗБИЛИ за да отразят това) не я знае :D

това е като "знанието" че човек олеква с 21 гр. след като умре ама ако се поразтърсиш за самият експеримент няма да можеш да спреш да се смееш след 5 мин :?

толкова сте лековерни и некритични, уважавайте се малко бе 'ора!
Е моля ти се,ако очакваш това в списание а го прочетеш.. :razz:
Баща ми го беше прочел в книга,точно сега не помни в коя :D
И искам да те попитам,ти в к'во вярваш ? :) Не си длъжен да отговаряш но ще се радвам да ми кажеш,може и да те разбера !

Nam3less3
08-29-2010, 00:03
Дано сте прави и да има прераждане,че хич не ми се ходи на "оня свят " :razz:Оня свят определено би бил по-добър. За мен земята е ад. Но все пак животът тук е най-доброто училище. Надявам се обаче никога да не се раждам пак на тая нещастна планета 8-)

gandalfepi4
09-02-2010, 15:37
И искам да те попитам,ти в к'во вярваш ? :) Не си длъжен да отговаряш но ще се радвам да ми кажеш,може и да те разбера !

вярвам в това, в което трябва да вярвам, защото не мога да докажа. за всичко останало cи има наука и експерименти и логика.

но магията, прераждането, богове - не (не съществува причина)

не съм виждал никакви доказателства за тяхното съществуване HO съм виждал много доказателства срещу съществуването им... уви.

ZipFail
09-02-2010, 17:44
Какви са ти доказателствата срещу прераждането ?

mech0
09-02-2010, 21:23
И искам да те попитам,ти в к'во вярваш ? :) Не си длъжен да отговаряш но ще се радвам да ми кажеш,може и да те разбера !

вярвам в това, в което трябва да вярвам, защото не мога да докажа. за всичко останало cи има наука и експерименти и логика.

но магията, прераждането, богове - не (не съществува причина)

не съм виждал никакви доказателства за тяхното съществуване HO съм виждал много доказателства срещу съществуването им... уви.
Я ми обясни само пророчествата от Фатима тогава. Сигурно имат чисто научно обяснение, да, и то, е че Бог съществува!!!

gandalfepi4
09-03-2010, 16:31
Какви са ти доказателствата срещу прераждането ?

ми мисля логично:

прераждане-раждане с памет за цял един живот - раждане с пълен мозък??????

това е аналогично (за мен) с това да отвориш едно кенче бира и от него да изтекът два литра, братче. нема как да стане тоя номер са! няма как да побереш повече информация в компа отколкото му е капацитета и няма начин едно малко бебе да се роди с оформен мозък на 60-70 годишен човек и да му се налага да се учи да дриска в цукало отново.

дори да е нещо имплицитно запомнено (и съответно да ти идва по-малко и след време) пак ще има страхотни знания за неща които не би трябвало да знае и следователно да се превърне във феномен (ходене, говорене, сложно плуване, играене на шах/табла/комп такива неща, готвене, ебане, оправление на превозни средства и опериране с техника, битка и тн и тн и тн)

тези неща веднъж научени си стоят и ги правиш несъзнателно, тъй че дори и "нещо" да ти налива знания в недоразвития мозък, което е невъзможно само по себе си, няма как да си спомняш накакви глупави неща от стария живот а директно ще започнеш да сглобяваш мебели или да пишеш структурирана поезияя, примерно и ПОСЛЕ чак да ти дойде обяснението.

gandalfepi4
09-03-2010, 16:54
Я ми обясни само пророчествата от Фатима тогава. Сигурно имат чисто научно обяснение, да, и то, е че Бог съществува!!!

по принцип отговарям откровено и се опитвам да избягвам личните нападки, когато не мога да се обоснова поне, но ТИ!!!!!...

как смееш да ми доказваш бог с ТЪПИТЕ пророчества на "дева мария" бе малоумен кретен такъв! ти чел ли си ги дори???

ако просто си говориш наизуст без да си ги чел значи си просто дебил който не вижда очевидния факт, че това което е известно като пророчествата на фатима са глупости казани на някакви португалски селянчета които невероятно, супер, ултра, мега бегло биха могли, при подходяща нагласа, да бъдат свързани с въпросните събития.

ако обаче си ги чел и НАИСТИНА смяташ че дева мария е решила(а тя кога па започна да дава пророчества да ми опадат мъдете не знам) да се явява на някакви пишлемета и да им говори за някакви глупости дето не ги засягат по възможно най-крипичния, двусмислен и неразбираем начин вместо да се яви на някой "важен" чичка и да му каже "брато, папата е преебан, и европа ще бъде наебана два пъти... аре със здраве че имам за двама мъже вечеря да готвя." (което е МНОГО полезно и религиозно знание наистина, много в духа на стария завет) най-продуктивното нещо на което си способен е да си удряш кухата глава в кенефа докато не го счупиш в което имам пълна вяра че ще успееш :booooomb:

наистина, как може, отвратително е че някой може да навира това в лицето на когото и да е и да очаква нещо повече от присмех или фейспалм :?

ти дори знаеш ли нещо за контроверсиите около тях? човече вземи се в ръцеи прочети въпросните "тайни", които мара е разкрила на три овчарчета с идеята че това е нещо много умно и удачно

gandalfepi4
09-03-2010, 17:01
Ох добре, но след няколко дена ще ти отговоря, че ся нямам мн време да чета всичките тия глави. Но все пак те съветвам, да си купиш книги като Добротолюбие или някаква книга с православно тълкуване на библията, и много неща ще ти се изяснят. И преди да подлагаш под съмнение тия тълкувания, ги прочети.

забрави ли бе 8-) аре че ми е интересно много това

mech0
09-03-2010, 17:38
Я ми обясни само пророчествата от Фатима тогава. Сигурно имат чисто научно обяснение, да, и то, е че Бог съществува!!!

по принцип отговарям откровено и се опитвам да избягвам личните нападки, когато не мога да се обоснова поне, но ТИ!!!!!...

как смееш да ми доказваш бог с ТЪПИТЕ пророчества на "дева мария" бе малоумен кретен такъв! ти чел ли си ги дори???

ако просто си говориш наизуст без да си ги чел значи си просто дебил който не вижда очевидния факт, че това което е известно като пророчествата на фатима са глупости казани на някакви португалски селянчета които невероятно, супер, ултра, мега бегло биха могли, при подходяща нагласа, да бъдат свързани с въпросните събития.

ако обаче си ги чел и НАИСТИНА смяташ че дева мария е решила(а тя кога па започна да дава пророчества да ми опадат мъдете не знам) да се явява на някакви пишлемета и да им говори за някакви глупости дето не ги засягат по възможно най-крипичния, двусмислен и неразбираем начин вместо да се яви на някой "важен" чичка и да му каже "брато, папата е преебан, и европа ще бъде наебана два пъти... аре със здраве че имам за двама мъже вечеря да готвя." (което е МНОГО полезно и религиозно знание наистина, много в духа на стария завет) най-продуктивното нещо на което си способен е да си удряш кухата глава в кенефа докато не го счупиш в което имам пълна вяра че ще успееш :booooomb:

наистина, как може, отвратително е че някой може да навира това в лицето на когото и да е и да очаква нещо повече от присмех или фейспалм :?

ти дори знаеш ли нещо за контроверсиите около тях? човече вземи се в ръцеи прочети въпросните "тайни", които мара е разкрила на три овчарчета с идеята че това е нещо много умно и удачно
Пич, успокой се малко и просто ми го обясни научно, може ли, мисля че не ти е по силите? И ми обясни ситуацията със движението на слънцето потвърдена от толкова хиляди хора, която се е случила при последното и появяване там. Ако може да ми кажеш и нешо за билокаиите на сестра Мария Хесус де Агерда ще съм ти наистина благодарен.

gandalfepi4
09-03-2010, 17:58
^ честно казано дори не знам какво е "билокаи" нито пък съм чувал за въпросната мария джизъс де ахерда, нито пък за "ситуацията с движението на слънцето", пък и не можах да намеря в нета. ако ти ми кажеш нещо повече за тях започвам да отговарям доколкото ми е по силите ИЛИ ако не мога ме доближаваш до бог/спасение и аз изпадам в ексатаз и ти благодаря до сетния си дъх със сълзи на очи...

а за научно обяснение на това "тайните" - ОК, нема се плашиш:

тъпи овчарчета започват да плещят глупости, които според тях са от мара магдалена и въпросните неща се използват от църквата за да конвертира малодушни люде.(което пък е ТОЧНО това което мислят християните за начина по който мохамед получава корана)

мисля че биха били значително по-достоверни ако просто бяха паднали от космоса с много искри и божествена светлина, издълбани върху материал който е непознат на земните хора и не се подчинява на физиката на това измерение...

но това е само за мен де. така и не разбирам смисъла от тях във всеки случай :-o

mech0
09-03-2010, 18:14
^ честно казано дори не знам какво е "билокаи" нито пък съм чувал за въпросната мария джизъс де ахерда, нито пък за "ситуацията с движението на слънцето", пък и не можах да намеря в нета. ако ти ми кажеш нещо повече за тях започвам да отговарям доколкото ми е по силите ИЛИ ако не мога ме доближаваш до бог/спасение и аз изпадам в ексатаз и ти благодаря до сетния си дъх със сълзи на очи...

а за научно обяснение на това "тайните" - ОК, нема се плашиш:

тъпи овчарчета започват да плещят глупости, които според тях са от мара магдалена и въпросните неща се използват от църквата за да конвертира малодушни люде.(което пък е ТОЧНО това което мислят християните за начина по който мохамед получава корана)

мисля че биха били значително по-достоверни ако просто бяха паднали от космоса с много искри и божествена светлина, издълбани върху материал който е непознат на земните хора и не се подчинява на физиката на това измерение...

но това е само за мен де. така и не разбирам смисъла от тях във всеки случай :-o
Думата е билокация, извиняввай за правописа. Ами как ще го знаеш като не ти изнася, дори инквизицията не е могла да уличи сестрата, която твърди че с помощта на ангели е пътувала над 700 пъти до Новия свят и е покръстила някои племена още преди пристигането на мисионерите по тези места. Относно това със слънцето :

Именно на 13 октомври 1917 г. се случва и т.нар. Чудото на Слънцето, след което дори и Ватиканът поглежда по-сериозно на случая. Заради популярността, която случката получава, на въпросния 13 октомври в областта Кова да Ирия присъстват над 70 000 човека, които очакват чудото, което Дева Мария е обещала да направи.

Изливащият се цял ден дъжд над множеството изведнъж спира, а тежките дъждовни облаци правят път на съвсем тънки сребристи облачета, които прикриват Слънцето така, че 70-те хиляди присъстващи да могат спокойно и без опасност за здравето си да гледат към него. И когато всички очи са вперени в слънчевия диск, чудото изведнъж се случва – Слънцето започва да мени цвета си и да се върти досущ като огнено кълбо, докато най-накрая сякаш пада от небето към земята и изчезва.

Колкото и това популярно описание на случката да звучи доста неправдоподобно в наше време, не трябва да подминаваме факта, че и най-тиражните вестници в Португалия, които по онова време са били отявлени противници на църквата, не успяват да намерят логично обяснение на случилото се. Специалният пратеник на проправителствения “У Секуло” пише: “Слънцето изведнъж започна да се движи против всякакви физични и научни правила. В същия момент, в който затанцува, то започна да сменя и цветовете си.” В същия дух са репортажите и на “Ордем” и “У Диа”, които също не намират други думи, за да опишат странното последно явяване на Богородица по друг начин освен като “Чудото на Слънцето”.

gandalfepi4
09-03-2010, 19:13
ох, мечо, колко ме зарадва :-D ето ти

http://en.wikipedia.org/wiki/Miracle_of_the_Sun#Critical_evaluation_of_the_even t

то даже се е случвало и преди това нещо. а колко се смях на това че като са гледали през облаците и не са се бъгнали очите им :D

утре за другото

ZipFail
09-03-2010, 19:26
само да вмъкна, нищо че вече се отклонихте от темата: не става въпрос за знания а само за откъслечни спомени.

ПП: супер коравия подпис имаш 8-)

gandalfepi4
09-04-2010, 15:29
ох, мечо, колко ме зарадва :-D ето ти

http://en.wikipedia.org/wiki/Miracle_of_the_Sun#Critical_evaluation_of_the_even t

то даже се е случвало и преди това нещо. а колко се смях на това че като са гледали през облаците и не са се бъгнали очите им :D

утре за другото

ми за билокациите не знам какво има да обяснявам тъй като не намерих нещо документирано (въпреки че в който и религиозен сайт да влизах все пишеше колко добре е документирано това, без да дава нищо разбира се) та ако ти имаш нещо давай

mech0
09-04-2010, 20:08
ох, мечо, колко ме зарадва :-D ето ти

http://en.wikipedia.org/wiki/Miracle_of_the_Sun#Critical_evaluation_of_the_even t

то даже се е случвало и преди това нещо. а колко се смях на това че като са гледали през облаците и не са се бъгнали очите им :D

утре за другото

ми за билокациите не знам какво има да обяснявам тъй като не намерих нещо документирано (въпреки че в който и религиозен сайт да влизах все пишеше колко добре е документирано това, без да дава нищо разбира се) та ако ти имаш нещо давай
Ами да, в интернет няма почти нищо точно написано, всичко е разводнено на английски, а на български даже няма. Най - вероятно на испански има много материал, но едва ли някои от нас с теб разбира този език. И все пак - най - сигурният ми източник остава роман, написан от Хавиер Сиера, повлиян именно от сестра де Агреда. Накрая на романа е поместена и кратка хронология на истинските събития - през юли 1629 група индианци (хумани) от Ню Мексико отиват в мисията "Сан Антонио" в Ислета и молят франсисканците да ги покръстят. Индианците разказват как една малда Синя дама им се явявала нощем и им съобщила за пристигането на група монаси в мисията. Тя ги изпратила да доведат отците да покръстят племето, и така и станало в мисията индианците заварили току що пристигнали 22 монаси. Това е първото племе посетено от Синята дама, следват още племена района на Тексас, Ню Мексико и Аризона. По същото време в Испания се заговаря за монахиня, която изпадала в транс и левитирала пред очите на другите сестри. Макар никога да не е напускала родното си село, тя разказвала неща, които само човек ходил до Америка можел да види. През април 1631 е изпратен ортец Бенавидес да провери историята на Синята дама. Същитят този човек година по - рано е описал в своя известен мемориалза за чудото на покръстванията, на които е станал свидетел като пазител на провинция Ню Мексико. Мемориалът е отпечатан даже в кралската печатница в Мадрид, а копие от него, включващо и разпитът на сестра Мария Хесус де Агреда и заключението, че тя е причината за появлението на Синята дама в Америка е пратено на Папа Урбан 8 през февруари 1634. На два пъти - през 1635 и 1650 година Синята дама е разпитвана от Инквизицията, разкривайки нещата, които е преживяа по време на тези билокации, но НИКОГА не е била съдена, въпреки че по това време са се надигнали гласове, че било богохулство да се говори, че някаква проста монахиня се появявала пред индианците, а не самата Дева Мария. Важо е да се спомене, и че кралят на Испания Филип 4 е уавжавал много сестра де Агреда и писмата, които и е писал, говорят много повече за личността на монарха от всеки друг документ от епохата.

gandalfepi4
09-05-2010, 06:28
^ роман??? :smt104 толкова арогантна и твърда убеденост са базирани на РОМАН?!

мечо недей така бе! ако всички бяхме така да сме тръгнали с кирки и лопати да търсим дева мария под стъклената пирамида във франция защото има "основан на факти, логичен" роман който казва че е там. как може да се обиждаш така бе човек :shock:

аз си мислех че наистина ще ми дадеш някакви необясними, документи които поне ще ме разколебаят па ти... :?

ако беше тръгнал да ми говориш за "мистериозните" рани на вярващите щеше да имаш повече успех отколкото с това

mech0
09-05-2010, 08:35
^ роман??? :smt104 толкова арогантна и твърда убеденост са базирани на РОМАН?!

мечо недей така бе! ако всички бяхме така да сме тръгнали с кирки и лопати да търсим дева мария под стъклената пирамида във франция защото има "основан на факти, логичен" роман който казва че е там. как може да се обиждаш така бе човек :shock:

аз си мислех че наистина ще ми дадеш някакви необясними, документи които поне ще ме разколебаят па ти... :?

ако беше тръгнал да ми говориш за "мистериозните" рани на вярващите щеше да имаш повече успех отколкото с това
А бе ти ИДИОТ ли си, написах, че след романа човекът е написал няколко страници с истинските факти, такива каквито ги е взел от Кралската библиотека в Мадрид, от манастира в Агреда и Бог знае от къде още. :-x

Nam3less3
09-05-2010, 10:23
Не разбирам какво искате да докажете. Тук всеки е убеден в мнението си, става въпрос за вяра, и някакви си линкове в някакъв си форум нито могат да докажат нещо, нито са фактор във вярата на хората.
Както казвам, споровете между атеисти и вярващи са напълно досадни и безплодни, и ако искаме свестни теми в които да обсъдим нещо, то тези теми трябва да са само за хора, които вярват в нещо, иначе ще се получат безкрайни и безсмислени спорове като този.

gandalfepi4
09-05-2010, 11:14
А бе ти ИДИОТ ли си, написах, че след романа човекът е написал няколко страници с истинските факти, такива каквито ги е взел от Кралската библиотека в Мадрид, от манастира в Агреда и Бог знае от къде още. :-x

па дай да ги видим тея факти бе брат! що стоим у тъмнина кога имало документация, дай ги тея факти и ми запуши устата... клавиатурата.

какво само ми казваш и ти като онея сайтове че имало факти и те доказвали че ставали някакви магии? дай ги и да се приключва, съмнявам се че ако са толкова важни за някаква институция тя ще ги пази под ключ, при положение че само и единствено може да спечели от излагането им. дай ги и тогава ще има радост и мир :D

и неймлес още не си ми отговорил за оня превод брато! не забравяй такива неща молим те 8)

mech0
09-05-2010, 12:19
А бе ти ИДИОТ ли си, написах, че след романа човекът е написал няколко страници с истинските факти, такива каквито ги е взел от Кралската библиотека в Мадрид, от манастира в Агреда и Бог знае от къде още. :-x

па дай да ги видим тея факти бе брат! що стоим у тъмнина кога имало документация, дай ги тея факти и ми запуши устата... клавиатурата.

какво само ми казваш и ти като онея сайтове че имало факти и те доказвали че ставали някакви магии? дай ги и да се приключва, съмнявам се че ако са толкова важни за някаква институция тя ще ги пази под ключ, при положение че само и единствено може да спечели от излагането им. дай ги и тогава ще има радост и мир :D

и неймлес още не си ми отговорил за оня превод брато! не забравяй такива неща молим те 8)
Ами съжаляввам, но ти просто си ужасно тесногръд човек и докато не си махнеш капаците от очите и не почнеш да четеш като хората, а не през ред нищо няма а се получи. Това, което написах в дългия пост са сбити ИСТИНСКИ факти, преписани от книгата, които авторът е преписал от ОРИГИНАЛНИ документи, след приключаване на романа, не мога да разбера защо се правиш на малоумен? Ако толкова искаш и други факти напиши Мария Агреда на английски и чети, но пак ти казвам, че на испански има предостатъчно материал, но се съмнявам някой от нас с теб да го владее.

gandalfepi4
09-05-2010, 13:23
в интерес на истината говоря малко испански 8)

както и да е де, факти не видях. само и единствено - "тези хора са видели чудо" и други подобни изказвания. видях ОБАЧЕ че "свидетелите" не са много единодушни какво са видели, видях че специалните хора които са документирали слънчевата активност в този ден не са намерили нищо необикновено, видях че за мултилокациите на младата дама няма доказателства или документация.

само и единствено "това е станало така според еди-кой си и е документирано" (като "и е документирано" присъства САМО в религиозните сайтове или пдф-ове които прегледах)

а за тесногръдието ми можеш да ми цунеш барабанката щото аз повярвах на физическо доказателсво за паранормални същества (докато не разбрах че съм бил излъган) а това вървеше срещу ВСИЧКО в което вярвах и приемах за вярно :o

Blo0dRos3
09-05-2010, 13:28
Вярвам разбира се :wink: И никой няма да ме убеди че няма Бог :P

mech0
09-05-2010, 14:02
в интерес на истината говоря малко испански 8)

както и да е де, факти не видях. само и единствено - "тези хора са видели чудо" и други подобни изказвания. видях ОБАЧЕ че "свидетелите" не са много единодушни какво са видели, видях че специалните хора които са документирали слънчевата активност в този ден не са намерили нищо необикновено, видях че за мултилокациите на младата дама няма доказателства или документация.

само и единствено "това е станало така според еди-кой си и е документирано" (като "и е документирано" присъства САМО в религиозните сайтове или пдф-ове които прегледах)

а за тесногръдието ми можеш да ми цунеш барабанката щото аз повярвах на физическо доказателсво за паранормални същества (докато не разбрах че съм бил излъган) а това вървеше срещу ВСИЧКО в което вярвах и приемах за вярно :o
Каквото и да предстаявм за тези билокации очевидно, че няма да ги погледнеш на сериозно. Факт е, че е имало такова нещо и никой учен не мое да го обясни. Радвам се, че опита да заформим някаква дискусия, която за съжаление стигна до никъде - ти ще си останеш атеист, аз вярващ и много трудно това би се променило.

Nam3less3
09-06-2010, 09:03
и неймлес още не си ми отговорил за оня превод брато! не забравяй такива неща молим те 8)След няколко дена, че сега ще съм зает 8-)

Pantheratigris
09-06-2010, 10:26
За мен Бог няма материална форма на нещо,Бог е надеждата,нещото което ни кара да вървим напред ,на което се уповаваме.И няма значение как хората наричат бог-Шива,Буда ,Аллах или както и да етам,Бог е един и той е във вскеи един от нас.

Bukmopu
09-07-2010, 18:36
Не,вярвам в хората.Няма никаква висша сила,която направлява живота ни,всичко е в наши ръце,но понякога сме прекалено мързеливи или глупави да направим нещо стойностно с живота си и сме готови дори да прехвърлим отговорността на нещо,което не виждаме и никога не сме виждали,но не и да се стегнем.Това ми е мнението,най-стегнато изказано. :-D

Verminaard
09-07-2010, 22:19
http://prikachi.com/images/890/2486890r.jpg
Повече има ли нужа да продължаваме темата?

Nam3less3
09-08-2010, 09:32
Не,вярвам в хората.Няма никаква висша сила,която направлява живота ни,всичко е в наши ръце,но понякога сме прекалено мързеливи или глупави да направим нещо стойностно с живота си и сме готови дори да прехвърлим отговорността на нещо,което не виждаме и никога не сме виждали,но не и да се стегнем.Това ми е мнението,най-стегнато изказано. :-DБог не направлява живота на никой, всеки има свободна воля. И не разбирам как някой може да прехвърля отговорност на Бог?

Vetrogon
09-08-2010, 09:40
за мен религията е нещо, което може да направи живота ти малко по-търпим. тя не променя съдби сама по себе си, не те издига в обществото, не прави живота ти по добър. създала е повече войни и бунтове отколкото е помогнала за разрешаването на такива. мисля че светът щеше да е мн по-добър без религията. както го е казъл Джон Ленън в Imagne :)

Nam3less3
09-08-2010, 09:51
за мен религията е нещо, което може да направи живота ти малко по-търпим. тя не променя съдби сама по себе си, не те издига в обществото, не прави живота ти по добър. създала е повече войни и бунтове отколкото е помогнала за разрешаването на такива. мисля че светът щеше да е мн по-добър без религията. както го е казъл Джон Ленън в Imagne :)Не религията, а хората са създали войни и бунтове :-o

vIKToriYa
09-11-2010, 14:57
вярвам ..... но не му се моля и никога не съм го правила :)

gandalfepi4
09-13-2010, 08:55
Ох добре, но след няколко дена ще ти отговоря, че ся нямам мн време да чета всичките тия глави. Но все пак те съветвам, да си купиш книги като Добротолюбие или някаква книга с православно тълкуване на библията, и много неща ще ти се изяснят. И преди да подлагаш под съмнение тия тълкувания, ги прочети.

аре бе брато! няколко дена каза а то цял месец мина :booooomb:

казвай джизъс излъгал ли е или не и да се свършва са! не може да е чак толкова трудно нали?

важно е все пак и за тебе, и за мене. да не говорим че ти се предоставя ултра-готината възможност да отговориш на въпрос на който християнин, който приема библията за вярна не е могъл да отговори до сега (не знам защо)

Greennight
09-13-2010, 21:59
Да,вярвам.

karinchety
09-19-2010, 18:57
АЗ ВЯРВАМ...Още от самато ми раждане БОГ ни е спасил мен и мама :) А и през годините аз много пъти съм се уверявала в съществуването му... :)

goblin0306
09-27-2010, 20:30
Разбира се, че НЕ вярвам. Религията е най-голямата простотия на света и не мога да повярвам, че толкова много хора са се заблудили в нея.

Как може да не вярвате в теорията на еволюцията? При положение, че е най-логичното обяснение за произхода на човека? Но не, вие вярвате в господ, че той е създал човека от кал (това е малоумно) 8-) :D :D

Предполагам, че тогава господ и той сам се е създал от кал? :D :D

Кви са тия глупости, света троица, па не знам си кво, не знам си що?

Исус бил превърнал вода във вино, па после го убили и възкръснал :lol:

Моля ви се, не на мен тия простотии. Я хванете и се стегнете малко.

Вие СЕРИОЗНО ли вярвате, че господ ви е определил вече живота, и че като му се молите, той ще ви помага в трудни моменти?

Цитат: "Ама аз веднъж не бях учил по математика, та се помолих на господ да ми се размине, и на другия ден, училтеката се разболяла" :lol: :lol: :lol: :lol: Колко такива тъпи обяснения съм чувал, просто не е истина.

И кво, плашите се като виждате колко хора не вярват? Вижте в каква лайняна държава живееме, потънала в мизерия и мъка.

Но пак сме горе долу добре. А хората в Африка? Тези които умират от глад и жажда и са пълни с кви ли не болести? Хммм, не, те явно не са добри хора и за това господ не им помага (ирония). Няма господ. Ако имаше, добрите хора нямаше да страдат и умират, а само боклуците пълни с пари и власт да са щастливи.

И после защо хората не вярват в лайняната утайка, наречена господ.

НИКОЙ не може да каже как е създаден света и човека. Но просто е жалко и малоумно да си го обяснявате с господ. Вие хората които вярвате в господ, сте точно като малоумните примитивни хора, които създавали митове, за да си обяснят необяснимите за тях неща.

Видяли светкавица, и затова почнали да се молят на некъв камък, защото решили, че то е причината за това.

Вместо да се опитате да разсъждавате по разумен и логичен начин, вие на всяка пречка, или трудност, почвате да се молите на господ, защото сте прекалено жалки, слаби и малоуни същества.

Живота, щеше да е 1000 пъти по-добър, без религия.

ПС: Не мога да се сдържа, затова ще спомена отново колко сте заблудени и жалки. Наистина ми е жал за вас.

miiimeto
10-02-2010, 13:52
Разбира се че вярвам в Бог и съм абсолютно сигурна . че той е жив и че умря за моите грехове на кръста и един ден ще съм с Него на Небето :)

Nam3less3
10-04-2010, 14:34
Разбира се че вярвам в Бог и съм абсолютно сигурна . че той е жив и че умря за моите грехове на кръста и един ден ще съм с Него на Небето :)Браво, точно така. И аз се надавям този ден да дойде по-скоро, животът тук е хубав, но има и твърде много нещастия.

FuriouS
10-04-2010, 14:43
Аз Вярвам в БОГ, но повече вярвам в КАРМАТА ;)

Nam3less3
10-04-2010, 14:45
Аз Вярвам в БОГ, но повече вярвам в КАРМАТА ;)Кармата си съществува, какво означава това, че вярваш повече в нея, отколкото в Бог? Това е безсмислено, а и ако не вярваш в Бог, няма как и да вярваш в кармата и всички подобни неща.

filmimilmi
10-04-2010, 16:29
Аз Вярвам в БОГ, но повече вярвам в КАРМАТА ;)Кармата си съществува, какво означава това, че вярваш повече в нея, отколкото в Бог? Това е безсмислено, а и ако не вярваш в Бог, няма как и да вярваш в кармата и всички подобни неща.
Какви учебници четеш? :shock:
Кармата няма нищо общо с Бог. Най-лесната справка е тук http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0
или някой учебник по философия от 10 клас. :)

Nam3less3
10-04-2010, 17:04
Аз Вярвам в БОГ, но повече вярвам в КАРМАТА ;)Кармата си съществува, какво означава това, че вярваш повече в нея, отколкото в Бог? Това е безсмислено, а и ако не вярваш в Бог, няма как и да вярваш в кармата и всички подобни неща.
Какви учебници четеш? :shock:
Кармата няма нищо общо с Бог. Най-лесната справка е тук http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0
или някой учебник по философия от 10 клас. :)Учебници ли? Не разбирам за какво говориш. Вярно, че християнството не говори много за кармата по специфични причини, но не я отрича. Но кармата е духовно нещо, и ако не вярваш в Бог, няма как и да вярваш в такива процеси.

FuriouS
10-04-2010, 17:08
Аз НЕ съм казал, че не вярвам в БОГ ;)

gandalfepi4
10-04-2010, 18:52
Аз Вярвам в БОГ, но повече вярвам в КАРМАТА ;)Кармата си съществува, какво означава това, че вярваш повече в нея, отколкото в Бог? Това е безсмислено, а и ако не вярваш в Бог, няма как и да вярваш в кармата и всички подобни неща.

брато будистите са атеисти и вярват в кармата. много атеисти вярват в духове или разни други паранормални глупости. просто това че не вярваш че има "бог" не означава автоматично че си рационалист или каквото и да е. аз примерно за малко повярвах в паранормални работи (призраци което даже значи и душа) преди да разбера че съм бил излъган и пак си бях атеист.

и обратното важи - гледай колко християни има които вярват в еволюцията въпреки че противоречи на генеалогията, хронологията и фактологията на библията.

Nam3less3
10-04-2010, 20:49
Аз Вярвам в БОГ, но повече вярвам в КАРМАТА ;)Кармата си съществува, какво означава това, че вярваш повече в нея, отколкото в Бог? Това е безсмислено, а и ако не вярваш в Бог, няма как и да вярваш в кармата и всички подобни неща.

брато будистите са атеисти и вярват в кармата. много атеисти вярват в духове или разни други паранормални глупости. просто това че не вярваш че има "бог" не означава автоматично че си рационалист или каквото и да е. аз примерно за малко повярвах в паранормални работи (призраци което даже значи и душа) преди да разбера че съм бил излъган и пак си бях атеист.

и обратното важи - гледай колко християни има които вярват в еволюцията въпреки че противоречи на генеалогията, хронологията и фактологията на библията.Интересно ми е, тия хора ако не вярват в Бог пък вярват в духовните неща, как ще обяснят паранормалните и духовните явления?

gandalfepi4
10-05-2010, 11:58
^ми кво да ти кая - едно време въпросът ти е минавал през следните формулировки:

как ще обясниш дъгата без бог? тя е явно паранормална!

как ще обясниш гравитацята без бог, не може нещо да виси в нищото без да го ържи някаква невидима паранормална сила?

как ще обясниш това че сме живи, откъде излизат мислите ни ако не от невидим полубог (душа) кожто ни обладава?

и тн и тн и тн. всичко е паранормално докато не го обясниш, всичко е магя ако не знаеш как дежства в момента в кожто разбереш и повториш нещо то спира да е паранормално. така и с бог всъшност, една от причините поради които съм атеист - как може да се роди от празното пространство което даже не е и вакуум някакво съвършенно създание с неограничени сили? еж това е магя, другото може да се обясни рано или късно. нали ако на некож циганин му покажеш тъч скржжн ще те обяви за исус на минутата? 8-)

KatzKun
10-29-2010, 17:21
Много Богове, много чудо.
Аз лично писах "Да", макар че пантеистките ми езически виждания са.... доста по-сложни, отколкото бих могъл да изпиша в това съобщение, без да ми окапят пръстите....

beyonce2121
11-03-2010, 18:36
Кръстена съм, но не вярвам.. не съм въспитана точно така, но просто не вярвам! :)

imagination888
11-18-2010, 12:53
Не вярвам в Господ, Аллах и т.н., не вярвам в църквата, вярвам, че тия неща църквата и божиите заповеди например са създадени, за да ни контролират. Но вярвам, че има някаква сила, някаква енергия, която ни помага или ти сам си помагаш стига да го искаш.

mortor
11-18-2010, 16:02
Не вярвам :)

goblin0306
11-27-2010, 03:59
[/quote]Интересно ми е, тия хора ако не вярват в Бог пък вярват в духовните неща, как ще обяснят паранормалните и духовните явления?[/quote]

Това беше най, ама най-голямата глупост която четох досега.
1- Вие вярващите сте 1 към 1 с тези примитивните хора, които видяли мълня, не могли да си обяснят какво е и от къде се е появила, затова почнали да се молят на некъв камък примерно :D Само слаб човек може да постъпи така. Да избере лесния път. Вместо да се опита НАИСТИНА да разбере от какво е съставена тази мълния и защо се е появила, нашите просто решили, че е прекалено трудно да търсят истината и почват да си измислят историй, чрез които да си обяснят нещата за тях непознати. Наричат се МИТОВЕ!

2- "ако не вярват в Бог пък вярват в духовните неща, как ще обяснят паранормалните и духовните явления?". Като за начало, господ не е обяснение за непознатото! Вие се надявате и искате да е така. Но не можете по никакъв начин да го докажете. Ние също не можеме. Но поне ние не казваме, че знаеме всичко. Ние се опитваме да разбереме истината чрез науката. Като казвам истината, имам впредвид научното ДОКАЗАТЕЛСТВО за произхода на живота и човека. Вие просто си знаете вашите безумно малоумни "доказателства" (митове). Никой не е казал, че ще узнаеме истината сега. Но ако хората престанат да търсят, никога няма да я намерят (вие сте тези които не търсят, защото сте се заблудили, че вече сте я намерили). Убеден съм, че дори след като умра хората все още няма да са я намерили. Все пак за 2000 години не е намерена, така че едва ли през краткия ми живот ще я намерят.
3- Вие си мислите, че този който не вярва в "господ" е сатанист, грешник и зъл човек без капка морал, или пък мангал, помак или турчин, който е дошъл на земята с единствената цел да ви направи и вас такива. Нека да ви е ясно. Атеистите не вярваме не само в християнството, но и в която и да е религия която се основава само на вяра, без нито едно минимално доказателство.
Става ми лошо като се сетя, че всичките вие се чувствате доволни от себе си, ЗАЩОТО ВЯРВАТЕ, защото си мислите че е задължително да сте част от стадото, и тъй като вярвате в божество, се чувствате като добри хора.
Аз съм атеист, и въпреки това знам какво е морал, образовам се, както правите и вие, хетеросексуален съм, както и вие, спазвам законите и съм дарявал както и пари, така и кръв. Това го казвам, за да ви кажа, че не е нужно да вярваш в бог за да си добър, за да имаш морал и ценности.

4- Замисляте ли се защо вярвате? Сега вие вярвате във "господ бог исус и тримата глупаци", защото сте се родили в България, където голяма част от населението вярва в него. Вашите родители дори не са ви дали правото на избор, да изберете в коя религия да вярвате, ако въобще ще вярвате в такава. Те директно от малки са ви надували главите с простотии, карали са ви да боядисвате яйца на великден и тъй нататък. Правилно ли ви се струва? Да нямате право на избор? Я си помислете ако се бяхте родили в турция. Родителите ви щяха да ви говорят само за ислям и за аллах и кви ли не измишльотини. Не ми казвайте, че не е така, защото като сте били малки, те не са ви дали библията, корана и другите свещени книги, не са ви казали прочети ги, размишлявай над тях и реши в коя да вярваш, ако въобще ще вярваш в някоя. Не сте имали право на избор. Следователно, ако бяхте родени в турция, сега щяхте да вярвате в алах. Сега не вярвате в алах нали така? Но пък ако бяхте родени в турция, 1000% нямаше да вярвате в исус. Така че като се замисли човек, е все едно не вярвате в исус и сега. Защото РОДИТЕЛИТЕ ВИ щяха да ви ПРИНУДЯТ да вярвате в алах.

5- Защо съм атеист? Защото от както съм се родил роднините ми са ми говорили за бог и исус и педро. Вярвах (все едно че имах избор), но бях пълен със съмнения. Като станах на 13-14 осъзнах, че това са пълни простотии, и че няма никакъв смисъл цялата тази история. Не може във 2ри клас да съм имал един единствен урок относно теорията на еволюцията, а пък да имам "Християнска религия" като учебен предмет! Това е грях!
Как може да вярвам сляпо в нещо, което не ми дава нито 1 доказателство за това, че е истина, а даже ме кара да не го оспорвам, да не се съмнявам в това нещо и ме задължава да вярвам в него, иначе ще горя в ада до края на вечността. Като малък (7-8 годинки) вярвах, но защото ме беше страх от ада, а не защото наистина вярвах.
Сега съм си отворил очите и колкото повече ми говорят за бог, толкова повече се убеждавам, че е лъжа.

Мога да продължавам до утре да си пиша мнението по въпроса, но сигурно ще ми отнеме няколко дена докато напиша всичко, а определено няма да си заслужава труда, защото едва ли някой ще прочете това до края и ще се ОПИТА поне МАЛКО да МИСЛИ над това което написах, преди да ме изкара психар, болен промит мозък или сатанист.

gandalfepi4
11-27-2010, 08:50
^ бати психара 8-)

CookieMonster
11-27-2010, 17:08
Вярвам.. Просто няма човек, който не вярва и може да даде доказателства, че не съществува. :)

gandalfepi4
11-27-2010, 17:25
Вярвам.. Просто няма човек, който не вярва и може да даде доказателства, че не съществува. :)

само кажи какви ги искаш пич - от библията мога по фактология и по сравняване на пасажи, от морална гледна точка мога, от философска отдавна са решили въпроса, от научна, от емпатия каквото се сетиш го моем. избери си едно или всичките направо и ш'ти докаем че богу ти го нема.


да не говорим че изобщо пада не на невярващите да докажат че го няма, а на вярващите че го има - утвърден принцип е и в науката, и в живота. НИКОЙ учен не е казвал "Ми вие сте отговорни да ми опровергаете хипотезата вместо да ме карате да я доказвам". и аз, и ти, и всеки друг на тази планета е роден БЕЗ да знае какво е това нещо бог и има ли почва у нас ерго тежестта на доказването пада на този който прави претенцията.

както и да е де не е важно щото с най-голямо удоволствие мога да изпиша (отново) двеста страници с най-различни, неопровержими доказатеслтва "против"

Nam3less3
11-27-2010, 17:26
Прочетох оня дълъг пост от миналата страница, и мога да кажа на човека, че нишо ново не е написал, нито нещо интересно.

gandalfepi4
11-27-2010, 17:30
Прочетох оня дълъг пост от миналата страница, и мога да кажа на човека, че нишо ново не е написал, нито нещо интересно.

wut post? :-o

goblin0306
11-28-2010, 08:16
Моя предполагам

HoBoJIyHuE
12-22-2010, 20:17
Мисля, че вярвам... Доста неща са необясними за мен.Винаги за всяко нещо си има причина! Примерно ,когато ти се размине нещо..после си задаваш въпроса:Как за Бога,се случи това :? Както казаха някои преди мен...Има нещо..има някаква сила.. Ама кой знае :) :neutral:

Nam3less3
12-22-2010, 20:26
Мисля, че вярвам... Доста неща са необясними за мен.Винаги за всяко нещо си има причина! Примерно ,когато ти се размине нещо..после си задаваш въпроса:Как за Бога,се случи това :? Както казаха някои преди мен...Има нещо..има някаква сила.. Ама кой знае :) :neutral:Вярата не трябва да е базирана на незнание и липса на обяснение за света.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 11:25
Мисля, че вярвам... Доста неща са необясними за мен.Винаги за всяко нещо си има причина! Примерно ,когато ти се размине нещо..после си задаваш въпроса:Как за Бога,се случи това :? Както казаха някои преди мен...Има нещо..има някаква сила.. Ама кой знае :) :neutral:Вярата не трябва да е базирана на незнание и липса на обяснение за света.

А всички това правят.Но така е, като човешката раса е глупава и поробена, от каквато и да била гледна точка.

Nam3less3
12-23-2010, 15:31
Да. Вярата е знание.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 23:53
Да. Вярата е знание.

Никога.

gandalfepi4
12-24-2010, 11:53
отново - зная че в хладилника има пица/вярвам че в хладилника има пица

вярата е почти по дефиниция липса на знание.

ако знаеш че имаш пица в хладилника не можеш да вярваш това понеже ще знаеш

ако вярваш че в хладилника има пица то можеш да кажеш предполагам че има пица - синоними са


ти се гордееш с липсата си на знание по някакви причини. ако знаеше че има бог то не би ти се налагало да вярваш в него по същия начин по който на мен не ми се налага да вярвам в масата ми щото е пред очите ми.

как може да вярваш че имаш гащи като ги виждаш и усещаш?

не неймлес ти просто не знаев и за това вярваш

(и да - FUCK запетайки)

Nam3less3
01-02-2011, 14:20
Забравих да допълня - вярата е дар и знание.

01-02-2011, 19:45
Забравих да допълня - вярата е дар и знание.

"Вярата е знание"-БхахаххахахахахахахахахМу ахаххахахаха...

Nam3less3
01-03-2011, 12:44
Забравих да допълня - вярата е дар и знание.

"Вярата е знание"-БхахаххахахахахахахахахМу ахаххахахаха...Ти пък кво разбираш. Нямаш познания по духовните теми и няма как да знаеш, че вярата е знание, и то най-голямото. Липсата на вяра е невежество съответно.

01-03-2011, 13:45
Забравих да допълня - вярата е дар и знание.

"Вярата е знание"-БхахаххахахахахахахахахМу ахаххахахаха...Ти пък кво разбираш. Нямаш познания по духовните теми и няма как да знаеш, че вярата е знание, и то най-голямото. Липсата на вяра е невежество съответно.

Неразбирам от духовно...Хах...ти разбираш...хах...
Вярата е липса на знание...Гандалфя даде пример за това скоро...

Nam3less3
01-03-2011, 14:23
Забравих да допълня - вярата е дар и знание.

"Вярата е знание"-БхахаххахахахахахахахахМу ахаххахахаха...Ти пък кво разбираш. Нямаш познания по духовните теми и няма как да знаеш, че вярата е знание, и то най-голямото. Липсата на вяра е невежество съответно.

Неразбирам от духовно...Хах...ти разбираш...хах...
Вярата е липса на знание...Гандалфя даде пример за това скоро...Стига си писал във всяка тема. Не може да казваш какво е вярата, щото нямаш представа за какво става въпрос, нито има нещо общо с онзи пример. И както казах, вярата е знание, и стига ма опонира. Все едно аз да ти казвам че в момента си с руса коса, а ти да си с черна реално, но аз пак да твърдя че си с руса. Т.е. такова безсмислено нещо пишеш.

01-03-2011, 14:25
Забравих да допълня - вярата е дар и знание.

"Вярата е знание"-БхахаххахахахахахахахахМу ахаххахахаха...Ти пък кво разбираш. Нямаш познания по духовните теми и няма как да знаеш, че вярата е знание, и то най-голямото. Липсата на вяра е невежество съответно.

Неразбирам от духовно...Хах...ти разбираш...хах...
Вярата е липса на знание...Гандалфя даде пример за това скоро...Стига си писал във всяка тема. Не може да казваш какво е вярата, щото нямаш представа за какво става въпрос, нито има нещо общо с онзи пример. И както казах, вярата е знание, и стига ма опонира. Все едно аз да ти казвам че в момента си с руса коса, а ти да си с черна реално, но аз пак да твърдя че си с руса. Т.е. такова безсмислено нещо пишеш.

Бих могъл да кажа съшото за теб...

Nam3less3
01-03-2011, 14:28
Бих могъл да кажа съшото за теб...Ти почна първи. Превърна форума от място с дълги и полезни постове в спам с по 1-2 изречения във всяка тема. [-X

01-03-2011, 14:30
Бих могъл да кажа съшото за теб...Ти почна първи. Превърна форума от място с дълги и полезни постове в спам с по 1-2 изречения във всяка тема. [-X

Бих могъл да кажа същото...

Nam3less3
01-03-2011, 14:31
Бих могъл да кажа съшото за теб...Ти почна първи. Превърна форума от място с дълги и полезни постове в спам с по 1-2 изречения във всяка тема. [-X

Бих могъл да кажа същото...И аз бих могъл да кажа същото.

01-03-2011, 14:37
Бих могъл да кажа съшото за теб...Ти почна първи. Превърна форума от място с дълги и полезни постове в спам с по 1-2 изречения във всяка тема. [-X

Бих могъл да кажа същото...И аз бих могъл да кажа същото.

Значи аз спамя?Ок!!!

Nam3less3
01-03-2011, 14:38
Значи аз спамя?Ок!!!Е това е очевидно. Научен факт. Даже вярвам в него.

01-03-2011, 14:39
Значи аз спамя?Ок!!!Е това е очевидно. Научен факт. Даже вярвам в него.

Еми радвам се за теб....Ти си по същия начин...ако нямаш нещо против... :)

Nam3less3
01-03-2011, 14:41
Значи аз спамя?Ок!!!Е това е очевидно. Научен факт. Даже вярвам в него.

Еми радвам се за теб....Ти си по същия начин...ако нямаш нещо против... :)Имам, защото не е така. Аз си бях написал мненията, после ти ми отговори на всяко едно, после и аз така, и никога не оставяш последното мнение в някоя тема да е мое :(

01-03-2011, 14:44
Значи аз спамя?Ок!!!Е това е очевидно. Научен факт. Даже вярвам в него.

Еми радвам се за теб....Ти си по същия начин...ако нямаш нещо против... :)Имам, защото не е така. Аз си бях написал мненията, после ти ми отговори на всяко едно, после и аз така, и никога не оставяш последното мнение в някоя тема да е мое :(

Ю 2

Nam3less3
01-03-2011, 14:46
Значи аз спамя?Ок!!!Е това е очевидно. Научен факт. Даже вярвам в него.

Еми радвам се за теб....Ти си по същия начин...ако нямаш нещо против... :)Имам, защото не е така. Аз си бях написал мненията, после ти ми отговори на всяко едно, после и аз така, и никога не оставяш последното мнение в някоя тема да е мое :(

Ю 2Но ти почна първи, и вече ми омръзна да преглеждам всяка тема и да пиша на 20 места. А и давам информация, а ти само я контрираш, т.е. не пишеш нищо конструктивно.

01-03-2011, 14:49
Значи аз спамя?Ок!!!Е това е очевидно. Научен факт. Даже вярвам в него.

Еми радвам се за теб....Ти си по същия начин...ако нямаш нещо против... :)Имам, защото не е така. Аз си бях написал мненията, после ти ми отговори на всяко едно, после и аз така, и никога не оставяш последното мнение в някоя тема да е мое :(

Ю 2Но ти почна първи, и вече ми омръзна да преглеждам всяка тема и да пиша на 20 места. А и давам информация, а ти само я контрираш, т.е. не пишеш нищо конструктивно.

Ю 2(просто не се сещам за нещо подобно).