PDA

View Full Version : Вярвате ли в Бог?



Страници : [1] 2 3

Sashakiss
12-23-2007, 20:31
Аз лично никога не съм вярвал в Господ.Не вярвам и сега.

Kisses_P
12-23-2007, 20:43
Аз също не вярвам.Вярвам само в себе си.КАквото си го направиш,такова ще бъде \:D/

sladка_ягодка
12-23-2007, 21:17
Аз също не вярвам в Бог!

Nu[m]b
12-24-2007, 01:57
В кой бог дали вярвам? :neutral:

Mortificatiоn777
12-24-2007, 18:06
Да, вярвам в Бог. (Голямата буква е деноминатора)

Iria
12-25-2007, 17:37
НЕ!

Mortificatiоn777
12-25-2007, 22:03
Що пък трябва да му вярвам?!? :lol: :lol:

Saymon90
12-26-2007, 10:34
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=144794

една от многото....

democratos
12-26-2007, 11:09
ВЯРВАМ!!!!!
Без него няма смисъл съществуването ни.
Дори в подписа ми го има.

Madness
12-26-2007, 12:33
Вярвам,че има някаква висша сила...
Има някой/нещо...

macka_bez_zadrajki
12-26-2007, 17:57
Разбира се че вярвам :)

Mortificatiоn777
12-26-2007, 21:43
ВЯРВАМ!!!!!
Без него няма смисъл съществуването ни.
Дори в подписа ми го има. :lol: Америка пък точно е най-набожната страна... Моля те. :-D

Decu
12-27-2007, 11:21
И аз вярвам.

RiseGirl
12-29-2007, 06:23
ами не вярвам много много в Бог, но според мен има някаква сила..абе нз :neutral: както каза Madness има някой или нещо, но.... :neutral:

IKisseDAGirL
12-29-2007, 07:55
Вярвам ;-)

shivacheva
12-29-2007, 10:43
ами не вярвам много много в Бог, но според мен има някаква сила..абе нз :neutral: както каза Madness има някой или нещо, но.... :neutral:

Sonnenkinder
01-03-2008, 02:08
С възможно най-голямата декламативност,на която съм способен,завявам-НЕ!

CrazyWitch
01-08-2008, 15:58
b]В кой бог дали вярвам? :neutral:

Бог е един за всички. Това е ТОЙ! Аз вярвам в силата! За мене това е Бог.. Сила, вяра, надежда.

ThunderGoddess
01-08-2008, 19:16
Не, това е голяма, двусмислена простотив. Бъка от различни богове, не знаеш в кого да вярваш :) Ей тоя ме кефи :evil:

lsd43
01-22-2008, 16:16
Вярвам ! :)

jarod
01-23-2008, 16:25
обосновавайте са! 8)

Аз вярвам

ето и мойта обосновка:



Електроните, които се въртят безспирно около ядрото с невероятната скорост от 1 000 км. в секунда, никога не се сблъскват помежду си. Това, че електроните, които по нищо не се различават един от друг следват различни орбити, е изключително поразително и очевидно е дело на сътворение.

Въздухът, водата, планините, животните, растенията, тялото ви, столът, на който седите, с една дума всичко което виждате, докосвате и усещате, от най-лекото до най-тежкото, е съставено от атоми. Всяка една от страниците на книгата, която държите, се състои от милиарди атоми. Атомите са толкова малки частици, че дори с най-силните микроскопи не е възможно да бъде забелязан нито един от тях. Диаметърът на един атом е едно на един милион от милиметъра.

Въпреки че е толкова малък, атомът притежава система, която е толкова безупречна, уникална и комплексна, че спокойно може да бъде сравнена с тази на Вселената.

Всеки атом се състои от едно ядро и електрони, които се въртят в силно отдалечените от него орбити. Електроните са частици, които точно както Земята се върти около оста си като същевременно се върти и около Слънцето, се въртят около ядрото на атома. Това въртене, подобно на това на планетите, се осъществява непрекъснато и в съвършен ред по пътища наречени орбити. Но съотношението между размерите на Земята и Слънцето е много по-различно от мащаба в атома. За да направим сравнение между големината на електроните и тази на Земята нека уголемим един атом колкото размера на Земята, то тогава електронът ще бъде голям само колкото една ябълка.

Десетки електрони, които се въртят в една толкова малка област, че е незабележима дори и през най-мощните микроскопи, създава едно много комплексно движение в атома. Най-забележителното тук е, че тези електрони, които обграждат ядрото като броня от електрически заряд, не претърпяват ни най-малка злополука. Всъщност и най-малката злополука настъпила в атома може да доведе до катастрофа. Но такава злополука никога не се случва. Целият процес протича безупречно.

Ако те имаха различни обеми и бързини, то за тях щеше да е нормално да са подредени по различни орбити около ядрото. Така например подреждането на планетите в Слънчевата ни система следва тази логика. Планетите, които имат напълно различни обеми и скорости, по естествен начин са разположени в различни орбити около Слънцето.

Но случаят с електроните в атома е напълно различен от този с планетите. Електроните са напълно идентични, но заемат различни орбити около ядрото: как така те следват тези пътища безпогрешно, как така те не се сблъскват, въпреки че имат невероятно малки размери и се движат с невероятни скорости? Тези въпроси ни водят към една-единствена точка: единствената истина, срещу която се изправяме в лицето на този уникален ред и деликатно равновесие, е съвършеното Божие сътворение.

Електроните са малки частици, които са почти две хилядни от размера на неутроните и протоните. Един атом съдържа равен брой електрони и протони, и всеки електрон има отрицателен (-) заряд равен на положителният (+) заряд, носен от всеки един от протоните. Общият положителен (+) заряд в ядрото и общият отрицателен (-) заряд на електроните взаимно се балансират и атомът става неутрален.

Електрическият заряд, който притежават, принуждава електроните да се подчинят на определени закони на физиката. Един от тези физични закони е този, че „частиците с един и същи електрически заряд се отблъскват, а тези със срещуположен се привличат”.

Първо, при нормални условия електроните, всеки един от които е отрицателно зареден, би трябвало да следват този закон и да се отблъскват помежду си, както и да се разпръснат надалеч от ядрото. Това обаче не се случва . Ако електроните се разпръснат от ядрото , то тогава Вселената щеше да се състои от безполезни протони , неутрони и електрони, които блуждаят в празното пространство. Второ, в съгласие със закона положително зареденото ядро би трябвало да привлича отрицателно заредените електрони и те щяха да се залепят за него. В такъв случаи ядрото щеше да привлече всички електрони и атомът щеше да избухне на вътре.

Нито едно от тези неща обаче не се случва . Гореспоменатата скорост на необикновеното движение на електроните (1,000 км / сек), силата на отблъскване, която упражняват един на друг, и силата на привличане, която ядрото упражнява над електроните, са основани на едни толкова точни стойности, че тези противоречащи си три фактора съвършено се балансират помежду си . В резултат на това , тази величествена система в атома работи без да се разпадне . Дори и само една от тези сили, въздействащи върху атома, да стане малко по-голяма или по-малка отколкото трябва да бъде , то атомът никога нямаше да съществува.

Освен тези фактори, ако ядрените сили, свързващи протоните и неутроните на ядрото един с друг, не съществуваха, то протоните, които имат еднакъв заряд, нямаше дори да могат да се доближат един до друг, пък камо ли да се съединят помежду си в атома. По същият начин неутроните никога нямаше да могат да се прикрепят към ядрото. В резултат на това нямаше да има никакво ядро, а от там и никакъв атом.

Всички тези деликатни изчисления са показател, че дори един-единствен атом не е безцелен, а действа под безусловния контрол на Бог. В противен случаи щеше да бъде неизбежен края на Вселената, в която живеем, още преди да е настъпило началото й. Този процес още в самото начало щеше да започне да тече в обратен ред и Вселената нямаше да може да се формира. Бог, Творецът на всичко, Всемогъщият и Премъдрият, обаче е установил едно изключителна точно равновесие в атома, така както е установил и всички равновесия във Вселената благодарение, на които атомът продължава да съществува в един съвършен ред.

Галена_Петрова
01-23-2008, 19:48
Да вярвам!

Presley
01-24-2008, 00:59
Вярвам.
Не мисля,че е нужно да се обосновавам.Просто това е нещо,в което вярвам.Все в нещо трябва да вярваш,эа да черпиш надежда от някъде.Това е едно от малкото неща,в които вярвам.Добре ,че е то ,че иначе щях да съм нихилистка. :D

Sevt
01-26-2008, 07:49
Да.

namina
01-26-2008, 19:01
ВЯРВАМ!!!!!
Без него няма смисъл съществуването ни.
Дори в подписа ми го има.

koman
01-26-2008, 19:09
май само когато ми отърва :(

DeSpEratE_girl
01-27-2008, 15:16
Да вярвам!

vasito06
01-30-2008, 18:55
ВЯРВАМ - ДА !!!

Wicked.Little.Thing.
02-02-2008, 21:36
Ами НЕ!!!! :evil:

alexandrinka
02-03-2008, 20:23
За много хора явно зву4и смешно но според мен :) винаги трябва да вярваш в нещо за да успееш независимо БОГ или предмет или в себе си , аз ли4но вярвам и в себе си и в Господ :) всеки има право на мнение нали ? :)

amatorium
02-07-2008, 12:29
Da vqrvam. Nai sa mi smeshni tiq, chiito otgovor e : "Vqrvam v sebe si!". Jalki sa prosto. 8)

^LoLiPoP^
02-07-2008, 12:57
Да, вярвам!

ThunderGoddess
02-07-2008, 13:30
Da vqrvam. Nai sa mi smeshni tiq, chiito otgovor e : "Vqrvam v sebe si!". Jalki sa prosto. 8)
Що? На мен са ми смешни тези, които си мислят, че дори да има бог, той се бърка в най-малките дела на хората ... глупости. Човек сам кове съдбата си :-P

Christ
02-07-2008, 21:39
Da vqrvam. Nai sa mi smeshni tiq, chiito otgovor e : "Vqrvam v sebe si!". Jalki sa prosto. 8)
Що? На мен са ми смешни тези, които си мислят, че дори да има бог, той се бърка в най-малките дела на хората ... глупости. Човек сам кове съдбата си :-P Тези, които вярват в Господ Бог, а не в някакъв "дух", вярват че Той се "бърка" и в най-малките ти деяния.

amatorium
02-07-2008, 22:07
Chovek edinstveno izbira onova, koeto putqt pred nego mu razstila. Nishto poveche.

Jesus_is_good
02-07-2008, 22:30
Ехх философи :)
Ако да,защо?
Ако не,защо?

Roumen
02-07-2008, 23:00
Някой казват "вярвам в себе си, вярвам в моите две ръце, че с тях ще направя нещо". Ей, безумецо, кой ти е дал тия две ръце??!

Jesus_is_good
02-08-2008, 07:57
\:D/

apparition
02-08-2008, 08:04
грешно е да се казва БОГ...а по-правилно е Светата троица...
ии незнам ...май не вярвам не съм сигурна въпреки 4е религията е създадена да манипулира хората...не оспорвам факта 4е Иисус е живял
и тези неща които са писани за него не са истина ;) особено в Библията..пълно е с грешки просто и как ше ме убедят 4е преди създаването на Адам и Ева не е имало хора,растения,животни...абе пълни глупости :-x иначе аз вярвам в науката

но наистина имало е ситуации в които съм се молила на Господ, а в последно време много вярвам в зодии и ако щете вярвайте винаги дневния ми хороскоп е верен 8)

Christ
02-08-2008, 08:08
грешно е да се казва БОГ...а по-правилно е Светата троица...
ии незнам ...май не вярвам не съм сигурна въпреки 4е религията е създадена да манипулира хората...не оспорвам факта 4е Иисус е живял
и тези неща които са писани за него не са истина ;) особено в Библията..пълно е с грешки просто и как ше ме убедят 4е преди създаването на Адам и Ева не е имало хора,растения,животни...абе пълни глупости :-x иначе аз вярвам в науката

но наистина имало е ситуации в които съм се молила на Господ, а в последно време много вярвам в зодии и ако щете вярвайте винаги дневния ми хороскоп е верен 8) :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

apparition
02-08-2008, 08:11
:lol: :lol: :lol: кое е смешното

Christ
02-08-2008, 09:31
:lol: :lol: :lol: кое е смешното

Исус Христос Е Бог, Светия Дух Е Бог. Троицата е едно. Да вярваш в теорията за еволюцията и да се молиш на Бог си е чиста проба лицемерие. Сега и некви зодии намесваш... Абе не знам. Оправяй се. Дано Бог ти покаже пътя.

amatorium
02-08-2008, 09:47
:lol: :lol: :lol: кое е смешното

Znachi nqkolko korekcii tuk. Bog e bog. Neka ne izpadame v Svetata Troitsa i vtoro Iisus ne e Bog. A zodiite nqmat nishto obshto puk s temata.

Jesus_is_good
02-08-2008, 09:58
Писал съм романи с доказателства в тоя форум че еволюцията е глупост.Че науката се доказва в днешно време но не може да замести Него,защото аз лично съм испитвал неговата помощ.Мога само да ви съжелявам вас,които нямата никакъв смисъл на живот.
Пък и всички теории за създаването на света са просто нелепи.
Това е точно все едно да е 100% сигурно да си хвана джакпота от тотото.
Пак и тва със зодийте...
Уран плутон и юпитер имат токова общо със сексуалният ми живот,колкото песачинката на 23 градуса северна ширина и чорапа ми...

ThunderGoddess
02-08-2008, 14:23
Бог бая се е погрврил с теб, докато те е създавал, явно наистина е имал настроение за бъзици. Създал е мозъка ти с такъв малък капацитет, че още не си се научил да пишеш правилно. Това че си написал купища, тонове романи за това, че еволюцията е грешна, не доказва твърдението ти. Важно е количеството, а не качеството. Изобщо нямаш право да говориш за култура, наука или нещо от рода при положение, че не можеш да пишеш. И докато не се научиш, няма да създаваш добро впечатление, да всяваш респект в хората и те няма да ти вярват. СъжалЯвам, дарлинг, а твоите съжалЕния не трябват на хората, които вярват в науката. "Зодийте" са опити за характеристика на хората според положението на плантеите в определен преиод от време. За някои хора важат, а за други не. Има 166 различни прототипа за всяка зодия според кобинациите от асцендент и трета зодия, а освен това зависи много и от възпитанието. А това някакъв идиот със голямо саночувствие и самоувереност да ми се бърка в идиота, само защото бил дърт като света, че и повече, хич не ми харесва като идея и не го одобрявам.

Ivs Jonas
02-10-2008, 00:06
az ve4e se 4udq na kakvo da vqrvam i v kogo da vqrvam...

ANTI
02-10-2008, 01:13
така да напавена темата да се чудиш в кой бог да вярваш.
Тангра, Буда, алах, Зевс, християнския бог , сатаната или някой друг.
Аз съм атеист принципно, но понякога се възприемам и към Скандинавските богове (один, Тор)
КАто умра ще отида във Валхала.

tankistabg
02-10-2008, 06:38
Вярвам в Тангра!

mulgore
02-10-2008, 10:33
^ И аз вярвам в Тангра и в Бог също..

tankistabg
02-10-2008, 10:51
^ И аз вярвам в Тангра и в Бог също..

По точно казано БОГ тангра.

lsd43
02-10-2008, 12:14
Аз пък си вярвам в Бог ,Исус и Светият дух ,много пъти ,когто съм изпадал в трудни моменти е имало сила която ми е помагала и аз вярвам че тази сила е Бог!

Democrat
02-10-2008, 15:30
Вярвам. Ревностен християнин съм.
In God I trust!

Christ
02-10-2008, 20:00
Вярвам. Ревностен християнин съм.
In God I trust! In your ass you trust.

prettyIdeath
02-11-2008, 04:04
Атеизка съм!

petity12
02-11-2008, 14:35
Az vqrvam napalno...vypreki 4e ponqkoga v men ima notki na samnenie no vse pak...ako nqma nqkakva "vis6a sila" ... moje bi vsi4ko bi bilo palen haus... 8)

lsd43
02-11-2008, 18:14
Az vqrvam napalno...vypreki 4e ponqkoga v men ima notki na samnenie no vse pak...ako nqma nqkakva "vis6a sila" ... moje bi vsi4ko bi bilo palen haus... 8)

Да така е прав(а) си без власт има анархия ,а такова нещо във яселената би било пагубно!

CaSsIe
02-12-2008, 16:29
не вярвам. За мен това са глупости

Lychezar
02-12-2008, 18:42
Не вярвам в Бог!

"Няма нищо по лесно от това,да бъдеш идеалист за сметка на другите.Преситеният човек лесно може да се присмива на материализма на гладните хора,които искат обикновен хляб вместо възвишени идеи."- Карл Маркс

chocoleptic
02-12-2008, 19:58
Вярвам в Себе си да !!

hooliganka89
02-13-2008, 09:36
Аз вярвам в Бог и съм очудена колко много хора не вярват това е някав ужас :shock:
По време на турското робство колко са искали да ни покрастят и колко много българи са предпочели да умрат пред това да вярват в Алах,а днеска вие не вярвате във нищо... :lol:

IdiOtKa
02-17-2008, 10:34
ами не че вярвам точно в Бог, Господ или нещо от сорта...по скоро вярвам в доброто li ddz ...ае ...

vamp
02-17-2008, 17:06
Аз вярвам в Бог и съм очудена колко много хора не вярват това е някав ужас :shock:
По време на турското робство колко са искали да ни покрастят и колко много българи са предпочели да умрат пред това да вярват в Алах,а днеска вие не вярвате във нищо... :lol:
И когато целия ти живот се преебава,нещастен си,тогава вярваш в Бог ли?
А за турското робство...То си е постигнало целта,много малко чисти българи са останали,навсякъде гледам мелези.
Хубаво е да вярваш в нещо,по хубаво е да си щастлив.
Преди 3 години се молех на Господ за любов,здраве и щастие.
Получих разочарование,страдание и проблеми.
Извода какъв е?Чакай 100 години защото Господ е много зает и няма време за всички или не заслужавам да се занимава с мен?
Защо ли вече губя вярата си или почти съм я загубил...

Christ
02-17-2008, 19:32
Аз вярвам в Бог и съм очудена колко много хора не вярват това е някав ужас :shock:
По време на турското робство колко са искали да ни покрастят и колко много българи са предпочели да умрат пред това да вярват в Алах,а днеска вие не вярвате във нищо... :lol:
И когато целия ти живот се преебава,нещастен си,тогава вярваш в Бог ли?
А за турското робство...То си е постигнало целта,много малко чисти българи са останали,навсякъде гледам мелези.
Хубаво е да вярваш в нещо,по хубаво е да си щастлив.
Преди 3 години се молех на Господ за любов,здраве и щастие.
Получих разочарование,страдание и проблеми.
Извода какъв е?Чакай 100 години защото Господ е много зает и няма време за всички или не заслужавам да се занимава с мен?
Защо ли вече губя вярата си или почти съм я загубил...

Колко криворазбрана остава вярата... Ти какво добро си направил на хората, за да направи Бог на теб добро?

Muse_of_Madness
02-18-2008, 18:00
Цитирам песента, която метълите пяха на концерта на Хелоуин тази година. Много подходяща за случая.

Nqkoisitama
02-21-2008, 20:15
ВЯРВАМ!!!!!
Без него няма смисъл съществуването ни.
Дори в подписа ми го има.

AMERIKA NAD VSI4ko..... OMG sram me e 4e ima Bulgari kato tebe... Nadqvam se nikoga da ne poznavam 4ovek kato teb :?

AvaLan4e
02-23-2008, 20:32
Мхм (= <3 Да. Бог в детайлите. Бог навсякъде. Божествената красота, животът, светлината ('= И как не искам понякога да има Бог и как искам понякога да вярвам повече, безпределно повече и да ми олекне, когато няма друг изход. (= най-страшните звуци са молбата към Бога от напълно обедения в неговото отсъствие, този животински стон на изтерзано същество (= имаме нужда. Всеки ни предава, сами себе си подкопаваме, само едно същество може да прости всичко, но не и да остане завинаги, а имаме нужда, имаме нужда, имаме нужда и до тогава ще има Бог (= В тъмнината нямам нужда от Него. Дано го е нямало в тези моменти. И се надявам да го няма в ужасните моменти и липсата на състрадание. Да. Моля се и да не знае как са изтезавани създанията му, как животните плачат със сълзи и хората не ги усещат, как слънцето залязва за някои и не се показва дори на пук, въпреки, че светлината още осветява тази душа.

JivaRana
02-23-2008, 20:48
Аз вярвам,че има някаква сила(или Бог както я наричат хората),която винаги е с нас и така да се каже ни контролира, но понякога като виждам какви неща стават по света,с хората,дори с мен и губя вяра...но може и причината да е в нас...От друга страна виждам и как на добри хора им се случват лоши неща и си задавам въпроса "Ако имаше Бог би ли позволил това?!?"Иначе ми се е случвало да се моля или да си говоря на Бог и в хубави и в лоши моменти(въпреки, че незнам какво точно е Бог и дали изобщо го има), но има и много причини, поради които вярвам.И вярата понякога ми помага, и в лоши моменти ми дава сила някак си..немога точно да го обясня.Безкрайно много неща мога да напиша по тази тема,но стига засега.

olive_oil
02-24-2008, 16:40
вярвам.

idealnata_t
03-24-2008, 14:12
на6ия бог е красив мъдър добър този който ни помага и ни закриля...но наистина ли е такъв ? наистина ли съ6тесвува някъде там велика сила наре4ена БОГ не6то наистина мистериозно ...според мен не съ6тествува . има не6то което е като инстинкт в на6ия живот и може би когато се помолим и по слу4айност се полу4и (нали зн 4е целия живот е слу4айност) ние запо4ваме да вярваме сляпо ебз да се запитаме наистина НЕ СЕ ЛИ ЛЪЖЕМ ? СПОРЕД ВАС ?

03-25-2008, 19:54
Ima bog !

kudravoto
03-26-2008, 14:53
vqrvam

emilythestrange
04-06-2008, 20:31
вярвам,естествено.
да си истински българин означава да си християнин.

punkarkata
04-14-2008, 16:42
ami az vqrvam bi trqbvalo da ima nqkakva sila nz mislq 4e vsu6nost vqrata koqto niii imame tva e na6iq bog nz vseki si ima mnenie! no mislq 4e ima

dqdo_mraz
04-15-2008, 03:39
господ на кале !!!! :grin: :grin:

lsd43
04-15-2008, 10:30
Вярвам и не вярвам .

ThunderGoddess
04-15-2008, 12:01
вярвам,естествено.
да си истински българин означава да си християнин.
Истинските българи не са християни. Истинските християни са юдеите - толкоз. Това е тяхната народна религия. Да си истински българин, ако толкова държиш, означава да вярваш в Тангра. Но в кръвта ни тече славянска и тракийса кръв - окей - хващаме и техните богове - Перун, Лада, Дажбог, Дионис, Тракиййския конник, Бендида - в това би трябвало да вярва истинския българин :) Щото християнството не е и никога няма да бъде българска религия. Не може религията, заради която са умрели 58 БЪЛГАРСКИ болярски рода - зверски изколени, изкормени - включаемо жените и децата, да стане символ на българина. Нелогично. Неетично и недопустимо.

Vanderveken
04-15-2008, 15:09
Плашещ е броят гласували ,че не вярват.

Shadow_Walker
05-03-2008, 10:31
Вярвам и аз не знам защо...
не съм от фанатиците, които мислят, че господ им е предопределил живота, че господ на всяка крачка ги следи какво правят, че ще горим във вечния огън и т.н....
не вярвам в половината глупости от Библията...
Въпреки, че това с любовта към хората радва ;]

Вярвам в нещо абстрактно, което може да ти даде опора в изключително трудни моменти както и помощ в дадени ситуации.

EarthShaker
05-04-2008, 14:17
Плашещ е броят гласували ,че не вярват.

или е по-плашещ броя на тези, които вярват? Като овчици поемат по пътя начертан от църквата... заблудени хора

Christ
05-04-2008, 16:31
Плашещ е броят гласували ,че не вярват.

или е по-плашещ броя на тези, които вярват? Като овчици поемат по пътя начертан от църквата... заблудени хора :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Добре, де, не беше толкова смешно. :) Да мислиш, че християнството е църквата... абе не знам кой е заблудения. :-D

nether
05-05-2008, 01:26
вярвам,естествено.
да си истински българин означава да си християнин.
Истинските българи не са християни. Истинските християни са юдеите - толкоз. Това е тяхната народна религия. Да си истински българин, ако толкова държиш, означава да вярваш в Тангра. Но в кръвта ни тече славянска и тракийса кръв - окей - хващаме и техните богове - Перун, Лада, Дажбог, Дионис, Тракиййския конник, Бендида - в това би трябвало да вярва истинския българин :) Щото християнството не е и никога няма да бъде българска религия. Не може религията, заради която са умрели 58 БЪЛГАРСКИ болярски рода - зверски изколени, изкормени - включаемо жените и децата, да стане символ на българина. Нелогично. Неетично и недопустимо.
АХхахахах, за тебе май всичко, което не е християнство го препоръчваш, а само християнството плюеш... Неетично незнам си какво... Всеки има правото сам да определя вярата си, стига да е с навършена 14 годишна възраст. Няма значение в историята, колко езичници са измряли, колко рода и тн., това е ИСТОРИЯ. След Разпъването и възкресението на Исус Христос, много хора тръгват по неговия път и стават Християни, може някои да го правят за собствена облага или с политическа цел, но наистина е имало и все още има истински християни и винаги ще има. И вече млъкни с тези езически измишльотини, защото започвам да те съжелявам.
А да и за юдеизма... леко да ти поясня. Те не вярват в Исус Христос, а само в Стария завет. Така че не ми говори за християнската вяра при положение, че не знаеш даже какъв цвят е корицата на Библията.

AutumnTears
05-05-2008, 06:19
moje bi otnovo ne sum dostatu4no kompetentna no naskoro gledah filma strastite hristovi dobre tam vidqh 4e nakraq se proqvqva gospod no za6to skoro ne e imalo takiva slu4ai v koito gospod da se qvqva osven otdelnite slu4ai s1s sektite ?

05-05-2008, 11:13
АЛЛАХ Е ЕДИНСТВЕНИЯ БОГ И МОХАМЕД Е НЕГОВИЯ ПРОРОК!

lsd43
05-05-2008, 11:24
АЛЛАХ Е ЕДИНСТВЕНИЯ БОГ И МОХАМЕД Е НЕГОВИЯ ПРОРОК!

Ако не си разбрал тук става въпрос за христинският Бог и неговият син Исус ,а не твоят лайнян Аллах и говненцето му Мохамед!

Christ
05-05-2008, 20:33
moje bi otnovo ne sum dostatu4no kompetentna no naskoro gledah filma strastite hristovi dobre tam vidqh 4e nakraq se proqvqva gospod no za6to skoro ne e imalo takiva slu4ai v koito gospod da se qvqva osven otdelnite slu4ai s1s sektite ?

На сектите кура ми се е явявал.

AutumnTears
05-06-2008, 06:02
moje bi otnovo ne sum dostatu4no kompetentna no naskoro gledah filma strastite hristovi dobre tam vidqh 4e nakraq se proqvqva gospod no za6to skoro ne e imalo takiva slu4ai v koito gospod da se qvqva osven otdelnite slu4ai s1s sektite ?

На сектите кура ми се е явявал.
zatova kazah otdelnite slu4ai s1s sektite za6toto a su6to mislq 4e sa pulna izmislica

it_ends_tonight_
05-06-2008, 11:04
тва всичкото с Христос е пълна измислица,разровете се из исторически извори, из книги за мистика в Хеликон и ще разберете, че всичко е велика промивка на мозъци! FUCK JESUS !

nether
05-06-2008, 23:41
тва всичкото с Христос е пълна измислица,разровете се из исторически извори, из книги за мистика в Хеликон и ще разберете, че всичко е велика промивка на мозъци! FUCK JESUS !
Хахахахахахахахаха, е има много версий, много книги. Ти явно си решил да извадиш някоя книга нечувана, невиждана и да прочетеш нещо написано с комерсиална цел като филма и книгата "Шифърът на Леонардо". Ама всеки си вярва, в квот си иска все пак...

Sashakiss
05-12-2008, 16:20
Нов въпрос:

Вярвате ли във:
Вселенския разум?
Вселенската библиотека?
Световния език?
Денят на страшния съд Mod-1 - Господ идва и праща Вярващите в рая, а Невярващите на специално обучение с цел да станат Вярващи?
А в общоприетия ден на Страшния съд?

Christ
05-13-2008, 09:08
Нов въпрос:

Вярвате ли във:
Вселенския разум?
Вселенската библиотека?
Световния език? За пръв път ги чувам тези трите.
Денят на страшния съд Mod-1 - Господ идва и праща Вярващите в рая, а Невярващите на специално обучение с цел да станат Вярващи? Не.
А в общоприетия ден на Страшния съд? Да.

Jeuelle
05-13-2008, 09:25
Вярата ми не граничи с фанатизъм...

StepToMe
05-16-2008, 19:51
дае, абсурд, как бих могла да вярвам. Това е абсолютна манипулация - измислено, за да има кой да обвиняваме за грешките си. Даже е някакъв знак за подценяване на самия себе си - "не мога сам, Господ ще ми помогне" - как ли пък не. Просто всичко е измислено за една заблуда. Както сега така и тогава си е имало манипулатори и хора, които да им се вържат и да се убедят в нещо напълно невъзможно. Това естествено си е лично мое мнение. Гледайте филма Zeitgeist.

Christ
05-16-2008, 21:21
дае, абсурд, как бих могла да вярвам. Това е абсолютна манипулация - измислено, за да има кой да обвиняваме за грешките си. Даже е някакъв знак за подценяване на самия себе си - "не мога сам, Господ ще ми помогне" - как ли пък не. Просто всичко е измислено за една заблуда. Както сега така и тогава си е имало манипулатори и хора, които да им се вържат и да се убедят в нещо напълно невъзможно. Това естествено си е лично мое мнение. Гледайте филма Zeitgeist.

Zeitgeist :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


http://youtube.com/watch?v=ej_coXEnKEI

NaughtyWhisper
05-16-2008, 22:04
Да определиш вярата си чрез филм...бахти хората има честно. Имаше и някви които искаха да докажат че няма Бог с цитати от песни на Manowar или там квото беше. Скоро и в телетъбиси ще почнете да вярвате бе АЛОООООООО!

Аз съм вярващ да. И НЕ САМО ЗА ДА ИМА КОЙ ДА ОБВИНЯВАМ ЗА ГРЕШКИТЕ СИ!!! В Библията преди хиляди години са написани неща , открити от науката само преди десетилетия.
Как ще си обясните началото на всичко?! Просто на нищото му е писнало да е нищо , гръмнало е , и сме се пръкнали ние ! Баси якото..
Както и да е..

И аз не знам кво съм седнал да пиша.. както се казва "Не спори с идиоти..само си хабиш думите". Много ви здраве.

Christ
05-17-2008, 07:34
"Не спори с идиоти..само си хабиш думите". Много ви здраве.

Matthew 7:6

Give not that which is holy unto the dogs, neither cast ye your pearls before swine, lest they trample them under their feet, and turn again and rend you.

А също така и не се поддавай много на тъй нареченото "creationism" движение. Малко послъгват... :-D

ThunderGoddess
05-17-2008, 09:04
Аз ви препоръчвам The Meaning of life, има го в замунда. Той не е за определяне на вярата, но осмива много яко християнството и несъответствието на тази религия със съвременния свят. Много съм се смяла. Малко е стар и е мюзикъл, но английския хумор в него си струва :)

chocoleptic
05-17-2008, 11:52
Аз ви препоръчвам The Meaning of life, има го в замунда. Той не е за определяне на вярата, но осмива много яко християнството и несъответствието на тази религия със съвременния свят. Много съм се смяла. Малко е стар и е мюзикъл, но английския хумор в него си струва :)
Както несъответствия има и доста съответствия ! Не може да се спори , защото и двете страни нямат достатъчно аргументи ..
За да си вярващ не трябва задължително да вярваш на всички неща написани в Библията .. :-o

lsd43
05-17-2008, 12:27
Тоя "Зайнгест" е тъп филм гледал съм го и не изтъкнаха особено точни аргументи защо християнството е фалш и пак ще се повторя,и за тези които вярват и тези които не вярват ,няма сигурно доказателство ,че има или няма Бог ,това е въпрос на вяра.Никой от вас не го е виждал и точно поради това никой от вас не може да каже дали има или няма.

NaughtyWhisper
05-17-2008, 13:36
Matthew 7:6
[quote]Give not that which is holy unto the dogs, neither cast ye your pearls before swine, lest they trample them under their feet, and turn again and rend you.


:wink: Шапка ти свалям на теб! Разбирам те и защо не спориш с тия ..... W/E

Lunatic-
05-17-2008, 22:40
тоя "Бог" е ебаси ташака
слабо ме интерсува

Kaos_Urbano
05-17-2008, 22:41
Не,не вярвам.А и няма защо..

gangstata
05-18-2008, 00:40
не..

Sashakiss
05-18-2008, 09:57
В Библията преди хиляди години са написани неща , открити от науката само преди десетилетия.


Но е доказано и че доста неща от Библията не са верни. Например Потопът.

Christ
05-18-2008, 10:10
В Библията преди хиляди години са написани неща , открити от науката само преди десетилетия.


Но е доказано и че доста неща от Библията не са верни. Например Потопът. Източници?

Jesus_is_good
05-18-2008, 12:20
Да нали :-o и за това учените толкова се чудят как може високи планини да изглеждат все едно са били дъно на океан.

Blo0dyBitch
05-18-2008, 21:55
от малка не вярвам...мислех си,че има някои там и т.н,но последната година доста мислих по въпроса...случиха ми се 1-2 хубави неща и всичко друго доста брутални гадости... януари 2007 отидох на църква(попринцип не ходя)...и сякаш за да ми се докаже,че няма бог,стана точно обратното на всичко за което се помолих
в краина сметка стигам до извода,че човек всичко сам си прави,вместо да вярвам в бог,вярвам в себе си-знам си възможностите,пределите и слабостите,не мога да си се разочаровам сама...даже и да има бог,не ми е нужен,имам себе си
звучи глупаво,особено за вярващите,но това съм аз и за сега не ми се е случило нищо,което поне малко да ми е променило мисленето...

SlYn4iCe
05-21-2008, 12:01
По принцип не вярвам, но пък като отида на църква и се замислям ... :) и все пак се моля и паля свещичка за здраве, дори да не вярвам

Националист
05-22-2008, 08:54
“…Атеизмът (безбожието) е чифутска болест...”
- Достоевски, писател

WhiteDove
05-29-2008, 18:17
Аз лично никога не съм вярвал в Господ.Не вярвам и сега.
Значи се атеистка .Всеки има право на избор на какво и кой да вярва!Аз лично не само вярвам,но съм убедена,че има Господ!
Peace! :)

pathetic
05-29-2008, 22:05
Вярвам.
В моя.

kristo
05-31-2008, 16:30
Естествено, че вярвам! Слава на Господ Иисус Христос и Да живее България!

diver
06-04-2008, 00:20
Не вярвам.
Защото няма,господ е в всеки един от нас.Много хора намират нужната опора в него,и в това няма нищо лошо.Не е задължително нещо да съществува наистина за да вярваш в него.Аз лично ненавиждам християнството,защото безброй войни са водени,и безброй животи са дадени в името господне.

6o6kotooo
06-04-2008, 07:12
Винаги съм вярвала в Бог !

Christ
06-04-2008, 10:00
:shock:


Нема такива мнения, просто.

paola_Rey
07-04-2008, 06:41
Аз също не вярвам.Вярвам само в себе си.КАквото си го направиш,такова ще бъде \:D/+1 :)

kristo
07-04-2008, 14:28
Не вярвам.
Защото няма,господ е в всеки един от нас.Много хора намират нужната опора в него,и в това няма нищо лошо.Не е задължително нещо да съществува наистина за да вярваш в него.Аз лично ненавиждам християнството,защото безброй войни са водени,и безброй животи са дадени в името господне.
Е не, неграмотните хора на тоя свят наистина са безброй... Точно пък в името на "Господ" не са дадени жертви. Ако има дадени жертви с предтекст, че се дават в името на "Бог", определено е лъжа и то огромна. Още по-малко в името на Господ Исус Христос. Този, който отива да трепе мюсюлмани, юдеи, будисти и пр. друговерци и казва, че го прави в името Христово със сигурност е лъжец, измамник, фарисеин... С две думи- никакъв християнин. То е казано, че и Антихриста ще дойде в "името" на Христос и ще се представи за него, но много бързо ще се докаже, че това не е Христос, понеже Христос никога няма да подтиква хората да се самоизбиват, още по-малко да убиват в негово име. Напротив, Христос дойде, за да ни спаси, за да ни покаже истинският път на спасението, свободата и вечният живот. Всеки друг, който се представя от негово име и че следва неговите завети, а подстрекава към насилие, е лъжепророк, лъжехристиянин и още по-малко последовател на Христа.
А относно това, че всеки човек бил "Господ", е от това по-голямо безумие не бях чувал. Само ми кажи има ли и един човек(освен Иисус Христос, който обаче е Бог в човешко тяло), който да не умира, а да живее вечно, тоест да е безсмъртен? Щото ако наистина се имаш за "Бог", най-малкото трябва да живееш вечно, тоест да си безсмъртна. И не само това, но безсмъртието е единственото доказателство за божественост. Е, аз човек, който да живее вечно не съм виждал, освен един и именно заради това, че е Възкръснал и Безсмъртен, тоест вечно жив, вярвам, че Той е Бог. Единственият Бог. Единственият, Който прие човешко тяло, умря по човешки, но Възкръсна. А само Бог може да Възкръсне и да е Безсмъртен. Така че не говори тъпизми, които даже децата от детската градина не говорят.

Nam3less
07-05-2008, 00:13
Вярно хората тука пишат много глупости. На повечето от тях са отговерени в другата тема.

Christ
07-05-2008, 01:55
Винаги съм вярвала в Бог ! И кво си направила като си вярвала винаги?

death_wish_
07-07-2008, 09:25
Да, вярвам в Бог и се радвам, че съм отгледана в семейство, в което всички са християни.

Nam3less
07-07-2008, 11:44
Да, вярвам.



Винаги съм вярвала в Бог ! И кво си направила като си вярвала винаги?Защо трябва да е направила нещо?Хората вярват в Бог, защото само така чувстват закрила от някой, който ще им помогне.Дори да сме сами на този свят, не пречи да вярваме в нещо, което ни дава сила да продължим, бля-бля-бля.Като не ти се вярва не вярвай!
Тия дето ги описа са вашия вид, лицемерите. Като вярваш в Господ не значи да се молиш всичко да ти се оправи. Човек първо сам трябва да си помогне, после Господ ще му помогне. Хората си нямат и идея за Господ. Малко са тия, дето знаят в какво точно вярват. А тва да вярваш на себе си вместо да вярваш на Бог е тийнейджърски лаф.

kristo
07-07-2008, 12:38
Не знам защо си мислите, че Господ е задължен винаги да ни помага/та ако щете и по принцип да ни помага/. Защото ние сме му задължени. Ако реши ще ни помогне, ако реши да не ни помага, няма да ни помага. Примирете се с този факт. Ако искаме да ни помогне трябва да му се моли искренно. Тогава има много най-голям шанс да ни помогне. Но не да искаме да се съгласява с всяка наша прищявка.

Nam3less
07-07-2008, 13:03
Не знам защо си мислите, че Господ е задължен винаги да ни помага/та ако щете и по принцип да ни помага/. Защото ние сме му задължени. Ако реши ще ни помогне, ако реши да не ни помага, няма да ни помага. Примирете се с този факт. Ако искаме да ни помогне трябва да му се моли искренно. Тогава има много най-голям шанс да ни помогне. Но не да искаме да се съгласява с всяка наша прищявка.Господ да не ти е дядо коледа. Хората си мисялт че трябва да се молят и квото се молят ще се случи. Изобщо не е така.

kristo
07-07-2008, 17:50
Не знам защо си мислите, че Господ е задължен винаги да ни помага/та ако щете и по принцип да ни помага/. Защото ние сме му задължени. Ако реши ще ни помогне, ако реши да не ни помага, няма да ни помага. Примирете се с този факт. Ако искаме да ни помогне трябва да му се моли искренно. Тогава има много най-голям шанс да ни помогне. Но не да искаме да се съгласява с всяка наша прищявка.Господ да не ти е дядо коледа. Хората си мисялт че трябва да се молят и квото се молят ще се случи. Изобщо не е така.
Че аз на дядо Коледа никога не съм му се молил :lol:. Просто казах, че има шанс ако се молим искерно на Бога, Той да чуе молбите ни и да ни помогне. Може и да не ни помогне разбира се.

Christ
07-07-2008, 17:54
Ако питаме с вяра, ще ни се даде. Но ако имаме вяра няма да мислим толкова за себе си и да се молим за пари и тн. Разбирате, нали?

KariZma
07-07-2008, 18:00
Не знам защо си мислите, че Господ е задължен винаги да ни помага/та ако щете и по принцип да ни помага/. Защото ние сме му задължени. Ако реши ще ни помогне, ако реши да не ни помага, няма да ни помага. Примирете се с този факт. Ако искаме да ни помогне трябва да му се моли искренно. Тогава има много най-голям шанс да ни помогне. Но не да искаме да се съгласява с всяка наша прищявка.Господ да не ти е дядо коледа. Хората си мисялт че трябва да се молят и квото се молят ще се случи. Изобщо не е така.

Начина за изискване от Бог е чрез молитва, а вече дали Той ще ни даде това което ние искаме е Негово решение.
понякога Бог ни прави услуга като не ни дава това което желаем, защото вижда че то няма да е добро за нас.Той знае от какво имаме нужда, но ние не!
Същото е и с родителите и децата, понякой път родителите непозволяват нещо на своите деца, защото виждат че това ще им навреди. Тогава неказваме че нямаме родители и не ги отписваме, само защото не са ни угодили. Но го правим спрямо Бог. Защото си мислим че Той трябва да ни помогне по 1 начин, но всъщност Той има по - добър план за нас, от нашия!

Christ
07-08-2008, 10:00
@BallFace: И какво като вярваш в Бог?





21 Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! ще влезе в небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.

22 В онзи ден мнозина ще Ми рекат: Господи! Господи! не в Твоето ли име пророкувахме, не в Твоето ли име бесове изгонвахме, и не в Твоето ли име направихме много велики дела?

23 Но тогава ще им заявя: Аз никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие.


Тук се говори за тези, които наистина са вярвали и са направили нещо по въпроса, което е било грешно. Господи, Господи значи, че се набляга на Господи. Ако те не отидат в Царството Небесно, тогава "вярващите" ли ще идат?

Да вярваш в Христос, значи да Го обичаш. Да го обичаш значи да спазваш учението Му. А Той със сигурност не учи просто да вярваме.

Вярвате си в някъв там ваш си бог...

ISSP
07-09-2008, 22:42
b]В кой бог дали вярвам? :neutral:
Бог е един... другото не са богове а само култове... аз вярвам... и знам че го има... :)

ISSP
07-09-2008, 22:45
Тук се говори за тези, които наистина са вярвали и са направили нещо по въпроса, което е било грешно. Господи, Господи значи, че се набляга на Господи. Ако те не отидат в Царството Небесно, тогава "вярващите" ли ще идат?

Да вярваш в Христос, значи да Го обичаш. Да го обичаш значи да спазваш учението Му. А Той със сигурност не учи просто да вярваме.

Вярвате си в някъв там ваш си бог...

Я поясни по точно да вида дали имаш истинска представа за нещата...

Christ
07-09-2008, 23:35
Тук се говори за тези, които наистина са вярвали и са направили нещо по въпроса, което е било грешно. Господи, Господи значи, че се набляга на Господи. Ако те не отидат в Царството Небесно, тогава "вярващите" ли ще идат?

Да вярваш в Христос, значи да Го обичаш. Да го обичаш значи да спазваш учението Му. А Той със сигурност не учи просто да вярваме.

Вярвате си в някъв там ваш си бог...

Я поясни по точно да вида дали имаш истинска представа за нещата...

Защо да нямам точна представа за нещата?

Като си роден отново от Светия Дух, не си просто "вярващ" като повечето хора в "църквата" по Великден и Коледа. (Които дори не са "християнски" празници)

ISSP
07-09-2008, 23:52
Тук се говори за тези, които наистина са вярвали и са направили нещо по въпроса, което е било грешно. Господи, Господи значи, че се набляга на Господи. Ако те не отидат в Царството Небесно, тогава "вярващите" ли ще идат?

Да вярваш в Христос, значи да Го обичаш. Да го обичаш значи да спазваш учението Му. А Той със сигурност не учи просто да вярваме.

Вярвате си в някъв там ваш си бог...

Я поясни по точно да вида дали имаш истинска представа за нещата...

Защо да нямам точна представа за нещата?

Като си роден отново от Светия Дух, не си просто "вярващ" като повечето хора в "църквата" по Великден и Коледа. (Които дори не са "християнски" празници) ми не са ... не и с тез имена...коледа - РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО; великден -Възкресение Христово

ISSP
07-09-2008, 23:55
Също в библията не пише да палите свещи... а да вдигнете ръце към Бога...

Christ
07-10-2008, 00:17
Също в библията не пише да палите свещи... а да вдигнете ръце към Бога...

Което е символично значение да имаме доверие.


Ако ми кажеш къде пише кога е роден Христос в Библията... :) 25ти Декември е рождеството на почти всяко езичническо божество. :-D



И на същото място имаше овчари, които живееха в полето, и пазеха нощна стража около стадото си.

В Йерусалим и близкият му Витлеем овчарите прибират овцете си от Септември до Април, когато е студено. Даже и сняг може да има.

Исус е роден от Април до Септемрви. В този диапазон.

macy_day_parade
07-10-2008, 08:42
Icon is the last chance for hope when there's no such thing as heroes between us... :cry:

Не вярвам!

258
07-12-2008, 19:54
Без коментар :|

kristo
07-13-2008, 11:29
]Без коментар :|
Защо, коментирай да видим "за" или "против" вярата в Бог си?

krisiiiiito
07-13-2008, 17:18
ами не знам ... милиони хора по света вярват и са набожни и когато им се случи нещо си казват Ето Господ ми помага , а това може да е чист късмет... аз не знам дали вярвам...преди време мой много близък МЛАД човек и роднина си отиде от този свят ... ии защо тогава Господ не му помогна... къде беше?? ... може би има някаква сила , но не е доказано ... а аз докато не видя не вярвам ... [излях си душата]

Christ
07-13-2008, 17:23
ами не знам ... милиони хора по света вярват и са набожни и когато им се случи нещо си казват Ето Господ ми помага , а това може да е чист късмет... аз не знам дали вярвам...преди време мой много близък МЛАД човек и роднина си отиде от този свят ... ии защо тогава Господ не му помогна... къде беше?? ... може би има някаква сила , но не е доказано ... а аз докато не видя не вярвам ... [излях си душата]

Защото Господ няма морална облигация да ни помага.

AutumnTears
07-13-2008, 19:23
vie i harakter mu izgradihte oba4e :lol:

Christ
07-13-2008, 19:41
vie i harakter mu izgradihte oba4e :lol: Ами... Той има. :D

AutumnTears
07-14-2008, 06:07
vie i harakter mu izgradihte oba4e :lol: Ами... Той има. :D
mushmuli :lol:

Christ
07-14-2008, 10:49
vie i harakter mu izgradihte oba4e :lol: Ами... Той има. :D
mushmuli :lol:


Ние вярваме в личностен Бог... 8)

Nam3less
07-14-2008, 10:59
ами не знам ... милиони хора по света вярват и са набожни и когато им се случи нещо си казват Ето Господ ми помага , а това може да е чист късмет... аз не знам дали вярвам...преди време мой много близък МЛАД човек и роднина си отиде от този свят ... ии защо тогава Господ не му помогна... къде беше?? ... може би има някаква сила , но не е доказано ... а аз докато не видя не вярвам ... [излях си душата]Ти кво си мислиш, че ако вярваш в Бог животът ти трябва да е песен ли? Страданието е необходимо и важно. А очевидци като тебе са много зле, "квото не видя с очите си не вярвам" бла бла, има хора които виждат не само с очите си.

Christ
07-14-2008, 11:17
ами не знам ... милиони хора по света вярват и са набожни и когато им се случи нещо си казват Ето Господ ми помага , а това може да е чист късмет... аз не знам дали вярвам...преди време мой много близък МЛАД човек и роднина си отиде от този свят ... ии защо тогава Господ не му помогна... къде беше?? ... може би има някаква сила , но не е доказано ... а аз докато не видя не вярвам ... [излях си душата]Ти кво си мислиш, че ако вярваш в Бог животът ти трябва да е песен ли? Страданието е необходимо и важно. А очевидци като тебе са много зле, "квото не видя с очите си не вярвам" бла бла, има хора които виждат не само с очите си.

... Ти фани си оправи доктрината, пък после проповядвай. :lol:

xaxa
07-14-2008, 19:54
"Вярвате ли в Бог?"
a toi vqrva li ni

ISSP
07-15-2008, 00:16
аз няма да споря за това кой е по добър проповедник... защото не споря по принцип... и ви благославям...за тва че сте заинтересовани за това дали има Бог и какъв е той... само едно ще ви кажа... За Исус Няма значение каде си, кой си, как си живял преди, той иска да направи нещо за теб, Бог е поискал от нас да се обичаме , да си помагаме, ... и твоят живот е важен, той е ценен за Бога и Бог се интересува от теб. ... Исус Ви ОБИЧА!

SunShinePearl
07-15-2008, 00:37
Mi otgovorih s da za6toto naistina posledno vreme tva se 4udq i nemoga da si dam otgovor ponqkoga si mislq 4e ima a ponqkoga 4e nqma

БОНБОНЧЕ
07-15-2008, 16:10
разбира се че вярвам.

БОНБОНЧЕ
07-15-2008, 16:10
да вярвам в бог

mistake
07-19-2008, 22:22
Не вярвам в нищо , което не е доказано...Бог се вписва в недоказаните до сега неща. :)

Kman
07-29-2008, 22:46
аз съм против религиите,божествата,магии те и тем подобните глупости...

ViNyArD
07-30-2008, 01:13
Вярвам, че нещо ни е създало. Дали е Бог, Аллах и тн. няма никакво значение. Може да вярваш в Бог, защото имаш нужда да усещаш, че някой те закриля. Защо няма малко дете, което вярва в Бог, то си има родители, които в неговите очи са пълните му закрилници. Бог може да е и дете изродче, но всички се надяваме, че ще е някой, който ни обича. :-o

Christ
07-30-2008, 09:12
Вярвам, че нещо ни е създало. Дали е Бог, Аллах и тн. няма никакво значение. Може да вярваш в Бог, защото имаш нужда да усещаш, че някой те закриля. Защо няма малко дете, което вярва в Бог, то си има родители, които в неговите очи са пълните му закрилници. Бог може да е и дете изродче, но всички се надяваме, че ще е някой, който ни обича. :-o

http://nihilcredo.files.wordpress.com/2008/04/facepalm1.jpeg

Myrth
07-30-2008, 09:50
http://nihilcredo.files.wordpress.com/2008/04/facepalm1.jpeg



XAxaaxaxaxAXAxaX :D :D :D

sexy_baby_originale
08-05-2008, 19:45
Вярвам само в себе си и в собствените си възможности.Когата греша гледам да се уча от грешките си.

xaxa
08-05-2008, 21:01
http://nihilcredo.files.wordpress.com/2008/04/facepalm1.jpeg



XAxaaxaxaxAXAxaX :D :D :DaxzzZzZ :D :D :D :D xxaxaxa :D ax :D ax :D a :D :D :D axxaxa :-D :D :D :D axxaxaxaxa

Kman
08-06-2008, 09:25
Вярвам в приказките на братя грим ,шехерезада,дядо коледа,малки ангелчета и дяволче по пелени със крилца в различни видове и типове......да бе да...... :lol: :razz: :D :lol: 8-) :lol:

karituuu__kukla
08-06-2008, 11:52
ЕстественО,че вярвам в Бог... ;-) И мнОго пъти съм се убеждавала сама ,че има Бог.. :smt049

anichkaaaaa
08-09-2008, 16:29
да

bishop
08-14-2008, 22:57
Не вярвам в нищо , което не е доказано...Бог се вписва в недоказаните до сега неща. :)

+1

bishop
08-14-2008, 22:58
ЕстественО,че вярвам в Бог... ;-) И мнОго пъти съм се убеждавала сама ,че има Бог.. :smt049

просто не мога да се сдържа да не те попитам.
как точно си се убеждавала?

Christ
08-14-2008, 23:16
ЕстественО,че вярвам в Бог... ;-) И мнОго пъти съм се убеждавала сама ,че има Бог.. :smt049

просто не мога да се сдържа да не те попитам.
как точно си се убеждавала?

Сега като спомена и на мен ми стана интересно. :-D

Nam3less2
08-15-2008, 01:24
ЕстественО,че вярвам в Бог... ;-) И мнОго пъти съм се убеждавала сама ,че има Бог.. :smt049

просто не мога да се сдържа да не те попитам.
как точно си се убеждавала?

Сега като спомена и на мен ми стана интересно. :-DИма "случки", от които се убеждаваш. Именно заради това гледам да не се дразня от мнения, обиждащи вярата изобщо, каквито има в този форум, но не понасям тази несправедливост.

theolog
08-21-2008, 21:45
1. Вярвам в един Бог Отец, Вседържител, Творец на небето и земята, на всичко видимо и невидимо.
2. И в един Господ Иисус Христос, Сина Божий, Единородния, Който е роден от Отца преди всички векове: Светлина от Светлина, Бог истинен от Бог истинен, роден, несътворен, единосъщен с Отца, чрез Когото всичко е станало.

3. Който заради нас, човеците, и заради нашето спасение слезе от небесата и се въплъти от Духа Светаго и Дева Мария и стана човек.

4. И бе разпнат за нас при Понтия Пилата, и страда, и бе погребан.

5. И възкръсна в третия ден, според Писанията.

6. И възлезе на небесата и седи отдясно на Отца.

7. И пак ще дойде със слава да съди живи и мъртви и царството Му не ще има край.

8. И в Духа Светаго, Господа, Животоворящия, който от Отца изхожда, Комуто се покланяме и го славим наравно с Отца и Сина, и Който е говорил чрез пророците.

9. В едната, света, вселенска (съборна) и апостолска Църква.

10. Изповядвам едно кръщение за опрощаване на греховете.

11. Чакам възкресение на мъртвите.

12. И живот в бъдещия век! Амин.

ganima
08-23-2008, 16:55
аз вярвам че има нещо висше....но не ми се вярва че това е точно този бог,когото хората описват.Имам си свои и тои ми помага ;)

Kman
08-24-2008, 00:09
".........11. Чакам възкресение на мъртвите.

12. И живот в бъдещия век! Амин."
"АААААААААЛЕЛУЯ" най-после се появи един перфектен пример за фанатик :grin:

Nam3less2
08-25-2008, 12:12
Целта, смисълът и същността на религийте и вярванията е духовен прогрес. Освен тях има и окултни учения като кабала, златната зора, розенкройцерите и т.н.

Christ
08-25-2008, 12:26
Nam3less, като казваш, че всяка религия е път към Бога, наричаш Исус лъжец.

Summer_Spirit
08-25-2008, 14:24
Не вярвам в каквито и да било богове. Макар да съм на мнение,че не всичко има своето логично обяснение и доказателства за съществуване.
Може би има някаква висша сила във Вселената...и все пак вярвам,че човек трябва да разчита на себе си,защото животът си е негов и трябва да бъде изживян както намери за добре.

Kman
08-25-2008, 15:17
Целта, смисълът и същността на религийте и вярванията е духовен прогрес. Освен тях има и окултни учения като кабала, златната зора, розенкройцерите и т.н.


Nam3less, като казваш, че всяка религия е път към Бога, наричаш Исус лъжец.

Май се пооплетохте в разсъжденията си а?
Няма такова нещо като душевност,а сила(не няква свръхестествена имам на предивд) която неможем да проомеем,която също лежи на природните закони и след години ще бъде открито на какво се гради тази сила,как влияе и какво я предизвиква и ще стане ясно,че такова нещо като душеност не съществува.Всичко си има логично и научно обяснение.

Christ
08-25-2008, 15:38
Целта, смисълът и същността на религийте и вярванията е духовен прогрес. Освен тях има и окултни учения като кабала, златната зора, розенкройцерите и т.н.


Nam3less, като казваш, че всяка религия е път към Бога, наричаш Исус лъжец.

Май се пооплетохте в разсъжденията си а?

Той не е от наш'те...

SeXyL[!]Nk@
08-25-2008, 22:00
Естествено,че вярвам :!: :!:
Аз изповядам християнските добродетели и морал,но смятам,че вярата дава свобода на човешкит дух,а религията го поставя в рамките на забраните.За това е добре,човек сам да избере своите морални норми и да се чувства конфортно в тях.Човек трябва да си остане земен до където и да е стигнал.Познавам всички човешки потребности,разбирам хората и техните дребни радости.Радвам се,когато срещам усмихнати и спокойни хора.Обичам да наблюдавам животните,защото те са чисти и благородни.Обичам птиците,обичам слънцето,обичам Бог и децата.

Kman
08-26-2008, 15:50
"божи психопат"
8-) това беше добро

Nam3less3
08-27-2008, 02:28
Целта, смисълът и същността на религийте и вярванията е духовен прогрес. Освен тях има и окултни учения като кабала, златната зора, розенкройцерите и т.н.


Nam3less, като казваш, че всяка религия е път към Бога, наричаш Исус лъжец.

Май се пооплетохте в разсъжденията си а?
Няма такова нещо като душевност,а сила(не няква свръхестествена имам на предивд) която неможем да проомеем,която също лежи на природните закони и след години ще бъде открито на какво се гради тази сила,как влияе и какво я предизвиква и ще стане ясно,че такова нещо като душеност не съществува.Всичко си има логично и научно обяснение.Науката и логиката имат и по-висши равнища, с които може да се обясни всичко това, което твърдим. И все пак нямат място в тия теми.

Kman
08-27-2008, 16:01
Защо да нямат място.....трябва да сме невероятно благодарни на науката и учените,а и благодарение на техните открития можем пре спокойно да оборим религиозните ви глупости,които бълват постоянно и от които започва леко да ми писва......хора които са толкова много убедени че след смъртта си няма да умрат.... СА СТРАХЛИВЦИ!.

ХОРАТА КОИТО СА ТОЛКОВА МНОГО УБЕДЕНИ В СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА ЗАДГРОБЕН ЖИВОТ СА СИ ЧИСТО И ПРОСТО СТРАХЛИВЦИ И УМЪТ ИМ ПОРАЖДА ВСЕВЪЗМОЖНИ ГЛУПОСТИ ПОРОДЕНИ ОТ СТРАХА ИМ ОТ СМЪРТТА!
А СТРАХЪТ.....дой идва от незнанието и невежеството.Ако знаеш какво се крие в тъмното,няма да те е изстрах от тъното,така е и със страхът от смърта!

Nam3less3
08-28-2008, 01:41
Защо да нямат място.....трябва да сме невероятно благодарни на науката и учените,а и благодарение на техните открития можем пре спокойно да оборим религиозните ви глупости,които бълват постоянно и от които започва леко да ми писва......хора които са толкова много убедени че след смъртта си няма да умрат.... СА СТРАХЛИВЦИ!.

ХОРАТА КОИТО СА ТОЛКОВА МНОГО УБЕДЕНИ В СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА ЗАДГРОБЕН ЖИВОТ СА СИ ЧИСТО И ПРОСТО СТРАХЛИВЦИ И УМЪТ ИМ ПОРАЖДА ВСЕВЪЗМОЖНИ ГЛУПОСТИ ПОРОДЕНИ ОТ СТРАХА ИМ ОТ СМЪРТТА!
А СТРАХЪТ.....дой идва от незнанието и невежеството.Ако знаеш какво се крие в тъмното,няма да те е изстрах от тъното,така е и със страхът от смърта!Точно тия хора не ги е страх от смъртта, а задгробният живот е факт, и това всичкото не пречи на начина ти на живот, ами ти помага... Невежеството е да не го знаеш това. Науката няма нищо общо с религията, науката изучава нашият физически свят, а религията не го отразява изобщо. Ако нещо в библията ти се струва антинаучно, то е или "басня", или е истина, която не можеш да разбереш, или да свържеш с физическите закони. Което е нормално.

mistake
08-28-2008, 07:34
Защо да нямат място.....трябва да сме невероятно благодарни на науката и учените,а и благодарение на техните открития можем пре спокойно да оборим религиозните ви глупости,които бълват постоянно и от които започва леко да ми писва......хора които са толкова много убедени че след смъртта си няма да умрат.... СА СТРАХЛИВЦИ!.

ХОРАТА КОИТО СА ТОЛКОВА МНОГО УБЕДЕНИ В СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА ЗАДГРОБЕН ЖИВОТ СА СИ ЧИСТО И ПРОСТО СТРАХЛИВЦИ И УМЪТ ИМ ПОРАЖДА ВСЕВЪЗМОЖНИ ГЛУПОСТИ ПОРОДЕНИ ОТ СТРАХА ИМ ОТ СМЪРТТА!
А СТРАХЪТ.....дой идва от незнанието и невежеството.Ако знаеш какво се крие в тъмното,няма да те е изстрах от тъното,така е и със страхът от смърта!Точно тия хора не ги е страх от смъртта, а задгробният живот е факт, и това всичкото не пречи на начина ти на живот, ами ти помага... Невежеството е да не го знаеш това. Науката няма нищо общо с религията, науката изучава нашият физически свят, а религията не го отразява изобщо. Ако нещо в библията ти се струва антинаучно, то е или "басня", или е истина, която не можеш да разбереш, или да свържеш с физическите закони. Което е нормално.
Да, точно тези хора ВЕЧЕ не се боят от смъртта , поради факта ,че са си измислили задгробния живот и вярват в съществуването му. "А задгробния живот е факт" -факт е защото ти казваш и твърдиш това. А твойте думи са думи на "просто вярващ" .

Nam3less3
08-28-2008, 10:59
Защо да нямат място.....трябва да сме невероятно благодарни на науката и учените,а и благодарение на техните открития можем пре спокойно да оборим религиозните ви глупости,които бълват постоянно и от които започва леко да ми писва......хора които са толкова много убедени че след смъртта си няма да умрат.... СА СТРАХЛИВЦИ!.

ХОРАТА КОИТО СА ТОЛКОВА МНОГО УБЕДЕНИ В СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА ЗАДГРОБЕН ЖИВОТ СА СИ ЧИСТО И ПРОСТО СТРАХЛИВЦИ И УМЪТ ИМ ПОРАЖДА ВСЕВЪЗМОЖНИ ГЛУПОСТИ ПОРОДЕНИ ОТ СТРАХА ИМ ОТ СМЪРТТА!
А СТРАХЪТ.....дой идва от незнанието и невежеството.Ако знаеш какво се крие в тъмното,няма да те е изстрах от тъното,така е и със страхът от смърта!Точно тия хора не ги е страх от смъртта, а задгробният живот е факт, и това всичкото не пречи на начина ти на живот, ами ти помага... Невежеството е да не го знаеш това. Науката няма нищо общо с религията, науката изучава нашият физически свят, а религията не го отразява изобщо. Ако нещо в библията ти се струва антинаучно, то е или "басня", или е истина, която не можеш да разбереш, или да свържеш с физическите закони. Което е нормално.
Да, точно тези хора ВЕЧЕ не се боят от смъртта , поради факта ,че са си измислили задгробния живот и вярват в съществуването му. "А задгробния живот е факт" -факт е защото ти казваш и твърдиш това. А твойте думи са думи на "просто вярващ" .За мен е толкова ясно че има задгробен живот, колкото е ясно че небето е синьо. По-скоро ти си просто вярващ че няма задгробен живот, а аз пък съм наясно че има.

Kman
08-28-2008, 13:12
Ти не си наясно,ти си заблуден и живееш в измисления си свят......и аз не съм "просто вярващ" аз съм против всякаква вяра,религия,заблуда и илюзия!
Ти си ФАНАТИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ ИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИК!

Nam3less3
08-28-2008, 15:59
Ти не си наясно,ти си заблуден и живееш в измисления си свят......и аз не съм "просто вярващ" аз съм против всякаква вяра,религия,заблуда и илюзия!
Ти си ФАНАТИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ ИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИК! и си атеист-фанатик, тука обсъждаме какви ли не теми и наши си работи свързани с религията, а ти идваш и спамиш във всяка с добре-познатите ни твой мнения. Заради такива като тебе в тоя форум и една тема не можем да обсъдим. Даже може да се оплача на модераторите :grin:

mistake
08-28-2008, 16:19
Ти не си наясно,ти си заблуден и живееш в измисления си свят......и аз не съм "просто вярващ" аз съм против всякаква вяра,религия,заблуда и илюзия!
Ти си ФАНАТИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИ ИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИИК! и си атеист-фанатик, тука обсъждаме какви ли не теми и наши си работи свързани с религията, а ти идваш и спамиш във всяка с добре-познатите ни твой мнения. Заради такива като тебе в тоя форум и една тема не можем да обсъдим. Даже може да се оплача на модераторите :grin:
Ние изказваме мнение , след като ти коментираш мненията ни и ние коментираме твоите. Какво значи да се обсъжда тема? Да се говори , разсъждава и мисли върху нея. Ние в случая какво правим?

Kman
08-28-2008, 16:42
Ти си атеист-фанатик, тука обсъждаме какви ли не теми и наши си работи свързани с религията, а ти идваш и спамиш във всяка с добре-познатите ни твой мнения. Заради такива като тебе в тоя форум и една тема не можем да обсъдим. Даже може да се оплача на модераторите
О...значи искаш само ти крайст и даркинг и дълог да си пишете тука и никой да не ви противоречи така ли?не допускате да има и друга страна която да ви противоречи.....та вие вече многократно изгубихте спора,а сега се мъчите да ни иозкарате виновни нас,че ви спамим и пречим....на какво ви пречим...да заблудения ви живот ли?Неблагодарници....

mistake
08-28-2008, 21:23
"За мен е толкова ясно че има задгробен живот, колкото е ясно че небето е синьо. "
:D :D :D Значи изобщо нищо не ти е ясно приятел. Небето зад предмета е абстракция. Реалността изчезва. Вместо земна атмосфера, ВЪЗДУХ - пред нас небето застава като пределна стена на Света, абстрактен екран. Следователно => небето е въздух , а въздуха не е син.

Kman
08-28-2008, 23:00
Небето представлява множество атмосфери след които има косомос-вакуум.Небето изглежда синйо заради слънцето и заради много химични вещества които го съставляват и като прибавим и множеството комплекси от сложности на земна претегляне,температурата,п речупването на светлината,изпаренията и други природни закони които също влая на това което виждаме....наистина....небето само изглежда синйо....точно както и на тебе само ти изглежда че има,а реално всъщност няма Smile
Имай на предвид че видимия спектър нанашето око е много малък и определението синйо е прекалено сложе,защото първо един син свят има много нюанци и там други примеси които са едно много по развито око въобще не изглеждат синйо......очите на хората прекалено слаб орган и това което виждаме е в много малък периметър и заключенията които си вадим за цветовете реално не са такива.като вземете на предвид и пречупването на светлината и успеха на учените на направят строиство което може да направи цял танк невидим благодарение на пречупването на светлината и слабото око на човека,можем спокойно да кажем че докато едно нещо не бъде доказано то вероятноста да е съвсем различно нещо от това което изглежда е леко казано огромна!!!!

Pagan_man
08-29-2008, 00:20
Обаче ако Один и Тор фанат тоя бог и отрочето му ще ги счупят от бой.

Nam3less3
08-29-2008, 03:58
Ти си атеист-фанатик, тука обсъждаме какви ли не теми и наши си работи свързани с религията, а ти идваш и спамиш във всяка с добре-познатите ни твой мнения. Заради такива като тебе в тоя форум и една тема не можем да обсъдим. Даже може да се оплача на модераторите
О...значи искаш само ти крайст и даркинг и дълог да си пишете тука и никой да не ви противоречи така ли?не допускате да има и друга страна която да ви противоречи.....та вие вече многократно изгубихте спора,а сега се мъчите да ни иозкарате виновни нас,че ви спамим и пречим....на какво ви пречим...да заблудения ви живот ли?Неблагодарници....???
С вас не може да се спори, тъй че не сме губили никъв спор.
И за какво трябва да съм благодарен, че се опитваш да ми отвориш очите ли? Все едно слепеца да ми казва кое е истина и кое не е. И няма по-невъзможно нещо на света от това да съм заблуден.. Никой не може да ми казва дали съм заблуден или не, щото никой не разполага с фактите, с които разполагам.

Kman
08-29-2008, 11:49
С фактите които ти твърдиш че имаш,но отказваш да споделиш което навява на мислъта че най-вероятно ги нямаш.....това е една от вероятностите поради които не ги споделяш тези факти.
Всъщност реално погледнато изгуби спора...

"И няма по-невъзможно нещо на света от това да съм заблуден"
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА!
невъзможнтие са в съзнанието ти,но има и факти и истини и измислици,неможеш да кажеш че една лъжа е реално съществуващ факт,говоря за религията и неможеш да кажеш че един реално съществуващ и доказан факт е лъжа,говоря за науката......а точно това се опитваш да кажеш.

Защо да не можем да ти казваме....ти на нас ни казваш че сме заблудени,а ние знаейки че сме прави да приемаме лъжите и простотиите ти за истината.....че тялото ми вибрира че има някаква мнооооооо голяма сила,която неможе да бъде обяснена,която протиречи на всички научни и природни закони,,която противоречи на самото съществуване на света,на еволюцията и всичко останало,която сте си кръстили бог и който ще си излеее гнева и ще унищожи човечеството.Вярата ви предвещава апокалипсис,поздравления на тези които са осъзнали че това е религия на агресията.

mimz_rap
08-29-2008, 13:10
Вярвам :)

Pagan_man
08-29-2008, 14:25
в кой от боговете вярваш.
:D

antifreeze
08-29-2008, 21:22
Абслолютен убеден атеист! k`man евала! Но за съжаление когато човек е предубеден е много трудно да приеме друго освен неговото мнение дори когато направо очевАдно...

Christ
08-29-2008, 23:28
Абслолютен убеден атеист! k`man евала! Но за съжаление когато човек е предубеден е много трудно да приеме друго освен неговото мнение дори когато направо очевАдно... Ти не си ли бредубедена?

Nam3less3
08-30-2008, 00:44
С фактите които ти твърдиш че имаш,но отказваш да споделиш което навява на мислъта че най-вероятно ги нямаш.....това е една от вероятностите поради които не ги споделяш тези факти.
Всъщност реално погледнато изгуби спора...

"И няма по-невъзможно нещо на света от това да съм заблуден"
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА!
невъзможнтие са в съзнанието ти,но има и факти и истини и измислици,неможеш да кажеш че една лъжа е реално съществуващ факт,говоря за религията и неможеш да кажеш че един реално съществуващ и доказан факт е лъжа,говоря за науката......а точно това се опитваш да кажеш.

Защо да не можем да ти казваме....ти на нас ни казваш че сме заблудени,а ние знаейки че сме прави да приемаме лъжите и простотиите ти за истината.....че тялото ми вибрира че има някаква мнооооооо голяма сила,която неможе да бъде обяснена,която протиречи на всички научни и природни закони,,която противоречи на самото съществуване на света,на еволюцията и всичко останало,която сте си кръстили бог и който ще си излеее гнева и ще унищожи човечеството.Вярата ви предвещава апокалипсис,поздравления на тези които са осъзнали че това е религия на агресията.Престави си че е истина това, и че ти грешиш. Ти не можеш да разбереш дали грешиш, но някой могат. И за това ти го казват.

Kman
08-30-2008, 02:29
Именно и ти дори неможеш да знаеш дали грешиш.....ами ако съм прав....абе я да си вярвам на науката и знанията,че мноооо скъпи тея услуги за кръщение и погребение станали.....като че ли е по евтиничко да си бъда атеистче....
А я си представи че аз съм прав и че всики учени са прави,е нали все пак аз изхождам заключенията си от науката.Представи си само живот без страх,страдание и глад....

mistake
08-30-2008, 08:20
С фактите които ти твърдиш че имаш,но отказваш да споделиш което навява на мислъта че най-вероятно ги нямаш.....това е една от вероятностите поради които не ги споделяш тези факти.
Всъщност реално погледнато изгуби спора...

"И няма по-невъзможно нещо на света от това да съм заблуден"
НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА!
невъзможнтие са в съзнанието ти,но има и факти и истини и измислици,неможеш да кажеш че една лъжа е реално съществуващ факт,говоря за религията и неможеш да кажеш че един реално съществуващ и доказан факт е лъжа,говоря за науката......а точно това се опитваш да кажеш.

Защо да не можем да ти казваме....ти на нас ни казваш че сме заблудени,а ние знаейки че сме прави да приемаме лъжите и простотиите ти за истината.....че тялото ми вибрира че има някаква мнооооооо голяма сила,която неможе да бъде обяснена,която протиречи на всички научни и природни закони,,която противоречи на самото съществуване на света,на еволюцията и всичко останало,която сте си кръстили бог и който ще си излеее гнева и ще унищожи човечеството.Вярата ви предвещава апокалипсис,поздравления на тези които са осъзнали че това е религия на агресията.Престави си че е истина това, и че ти грешиш. Ти не можеш да разбереш дали грешиш, но някой могат. И за това ти го казват.
Много неща можеш да кажеш , ама малко -да докажеш.

Lorraine
08-30-2008, 08:34
Бог съществува-вярвам напълно!Ние и въздуха не го виждаме,но дишаме все пак нали?Няма да разтягам локуми и да обяснявам как е създадено всичко-интересувам се много от тази тема,чела съм книги за това и света като цяло и знам ,че съществува!

mistake
08-30-2008, 08:46
Бог съществува-вярвам напълно!Ние и въздуха не го виждаме,но дишаме все пак нали?Няма да разтягам локуми и да обяснявам как е създадено всичко-интересувам се много от тази тема,чела съм книги за това и света като цяло и знам ,че съществува!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Въздуха..........
това е нещо доказано. Ти много неща не виждаш , но ги усещаш. Бог не го виждаш , но не го и усещаш.
И сега само да обясня какво е въздуха:
Въздух- наименование за сместа от газове, която съставлява земната атмосфера.
Състав на въздуха:78,084% Азот (N2)
20,947% Кислород (О2)
0,934% Аргон (Ar)
0,033% Въглероден диоксид (CO2)
И има и др остатъци като на Ne,He, Kr т.н.

П.П. - С целта си да защитиш теорията , че Бог съществува Пишеш пълни простотии. Преди да намишете нещо , първо го обмислете добре .
:D :D :D :D :D :D
Тцтцтц , та ти живееш с помоща на въздуха, как можеш да даваш такива примери :lol:

darking
08-30-2008, 09:14
Ти много неща не виждаш , но ги усещаш.

Много неща можеш да кажеш , ама малко -да докажеш.

Exactly!

mistake
08-30-2008, 10:39
Ти много неща не виждаш , но ги усещаш.

Много неща можеш да кажеш , ама малко -да докажеш.

Exactly!
Еми точно де , ти твърдиш че Бог съществува - но не можеш да го докажеш , следователно той несъществува.
Както не можем да видим Бог , так и въздуха , но въздуха го усещаме , ние живеем чрез него. Дишаме. Докато Бог нито го усещаме , нито живеем чрез него. Щом нито го виждаш , нито усещаш значи несъществува.

AdmiralJohn
08-30-2008, 10:59
Виновен до доказване на противното.Ако това го променим леко може да стане:
Не съществува до доказване на противното, ама никой не може да докаже, че съществува, така че...

mistake
08-30-2008, 11:07
Виновен до доказване на противното.Ако това го променим леко може да стане:
Не съществува до доказване на противното, ама никой не може да докаже, че съществува, така че...
така че , домомента приемаме ,че несъществува! 8)

darking
08-30-2008, 11:12
Еми точно де , ти твърдиш че Бог съществува - но не можеш да го докажеш , следователно той несъществува.
Както не можем да видим Бог , так и въздуха , но въздуха го усещаме , ние живеем чрез него. Дишаме. Докато Бог нито го усещаме , нито живеем чрез него. Щом нито го виждаш , нито усещаш значи несъществува.
Няма нищо за доказване. Ние сме Бог! Няма начин как го назоваваме - "Бог", "всички ние", "всичката материя и енергия",... - то си е все "просто всичко". Докосни с лявата си ръка дясната и ето - докосваш Бог...и го усещаш.

Не ми се пише 100 пъти: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=3627433#3627433

mistake
08-30-2008, 11:15
Еми точно де , ти твърдиш че Бог съществува - но не можеш да го докажеш , следователно той несъществува.
Както не можем да видим Бог , так и въздуха , но въздуха го усещаме , ние живеем чрез него. Дишаме. Докато Бог нито го усещаме , нито живеем чрез него. Щом нито го виждаш , нито усещаш значи несъществува.
Няма нищо за доказване. Ние сме Бог! Няма начин как го назоваваме - "Бог", "всички ние", "всичката материя и енергия",... - то си е все "просто всичко". Докосни с лявата си ръка дясната и ето - докосваш Бог...и го усещаш.

Не ми се пише 100 пъти: http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?p=3627433#3627433
Ама не е пък така :grin:
И на мен ми писна да се повтарям , дрънката всевъзможни глупости и си мислите че сте прави.
АБЕ ХОРА , ПРИЕМЕТЕ ГО - НЯМА БОГ!

darking
08-30-2008, 11:18
Явно нищо не схващаш. Ако няма Бог, то значи ни няма и нас. Въобще прочете ли това, което написах или не можеш да го разбереш?

То ако приемахме всичко от библията буквално(а не трябва), аз съм по-голям атеист и от вас двамата с k' man взети заедно :o

mistake
08-30-2008, 11:20
Явно нищо не схващаш. Ако няма Бог, то значи ни няма и нас. Въобще прочете ли това, което написах или не можеш да го разбереш?

То ако приемахме всичко от библията буквално(а не трябва), аз съм по-голям атеист и от двамата с k' man взети заедно :o
Абе човече ние сме си хора , а не Богове. Бог не съществува. той не е в нас. Просто го няма. Как не го разбра?!?

Nam3less3
08-30-2008, 11:53
Има Бог, как не разбрахте че не може да ни противоречите? Ние си знаем че има, вие каквото и да ни кажете няма да промените този факт. Има Бог, вие грешите, ние знаем истината.

Myrth
08-30-2008, 12:19
Проблемът на някои от вас е, че влагат твърде крайно съмнение във всичко...нещо от рода 'щом никой не го е доказал и обяснил, значи приемаме, че не съществува'.


Древните хора не са могли да си обяснят явления като гръмотевиците и бурите и са им придавали свръхестествен характер, като по-късно учените дават обяснение на 'свръхестественото' и го превръщат в естествено. Въпрос на време е всичко да бъде обяснено и с това обясняване да изникват още куп необясними неща, важното е да си любознателен и да търсиш истината, да не се изказваш като на село:


Щом нито го виждаш , нито усещаш значи несъществува.

mistake
08-30-2008, 12:26
Възможно е след време този спор да бъде разрешен. Но до момента няма доказателства , че Бог съществува и не мога да приема Бог за истина. За да вярваш в нещо , трябва да си сигурен в него. Те твърдят ,че имат доказателства , но къде са?

Myrth
08-30-2008, 12:34
Което не ти дава повод да отсичаш, че БОГ НЯМА!!!!, нали? :)

mistake
08-30-2008, 12:38
Едно нещо или го има , или не. няма средно положение.Няма доказателства , че го има , значи до момента за мен несъществува.

Nam3less3
08-30-2008, 12:38
Възможно е след време този спор да бъде разрешен. Но до момента няма доказателства , че Бог съществува и не мога да приема Бог за истина. За да вярваш в нещо , трябва да си сигурен в него. Те твърдят ,че имат доказателства , но къде са?Не може да слагаш думата Бог с думи като доказателства, факти, логика и наука в едно изречение. Доказателство няма да получиш, докато не повярваш, а за да вярваш не трябва да си лицемерен, любопитен и т.н. Мозъка ви не ви стига да проумеете смисълът на вярата, вие нищичко не знаете за нея, така че не се обаждайте на теми свързани с Бог и т.н. Смятам да ви предложа за бан поради провокаций, неуважаване мнението на другите и оспамване на целия раздел с едни и същи спорове.

mistake
08-30-2008, 12:41
Възможно е след време този спор да бъде разрешен. Но до момента няма доказателства , че Бог съществува и не мога да приема Бог за истина. За да вярваш в нещо , трябва да си сигурен в него. Те твърдят ,че имат доказателства , но къде са?Не може да слагаш думата Бог с думи като доказателства, факти, логика и наука в едно изречение. Доказателство няма да получиш, докато не повярваш, а за да вярваш не трябва да си лицемерен, любопитен и т.н. Мозъка ви не ви стига да проумеете смисълът на вярата, вие нищичко не знаете за нея, така че не се обаждайте на теми свързани с Бог и т.н. Смятам да ви предложа за бан поради провокаций, неуважаване мнението на другите и оспамване на целия раздел с едни и същи спорове.
Не можеш просто да вярваш , не го ли разбра. За да вярваш трябва да си сигурен , че е истина. Аз никъде не съм те убидила. Всеки си има мнение и всеки си гоо изказва. Така както ти имаш право да пишеш в този форум , така имам право и аз.

Pagan_man
08-30-2008, 12:42
Явно нищо не схващаш. Ако няма Бог, то значи ни няма и нас. Въобще прочете ли това, което написах или не можеш да го разбереш?

То ако приемахме всичко от библията буквално(а не трябва), аз съм по-голям атеист и от вас двамата с k' man взети заедно :o
А я ми обясни нещо - тъй като има мн религии и вярвания , които са изчезнали - защо още има ора, при положение , че те пак са богове и са нас и значи ние пак не требва да съществуваме.

Myrth
08-30-2008, 12:42
Ако сега се изправя и кажа "Да, аз вярвам в Бог и Го обичам!", ще е лицемерие...защото просто не го усещам...не усещам тази обич, която всеки истински християнин трябва да изпитва. Отнасям се с пълно уважение към всичко Божие и гледам съзнателно да не богохулствам, но чувства на обич не мога да си наложа.

Kman
08-30-2008, 14:58
"Има Бог, как не разбрахте че не може да ни противоречите? Ние си знаем че има, вие каквото и да ни кажете няма да промените този факт. Има Бог, вие грешите, ние знаем истината."

Истината кяото Християнстото проповядва е една,а истините които всички друго религии проповядват са много....просто неможе да има хиляда истини.Една е истината.
Защо неможем да ти противоречим,като ти точно това правиш,противоречиш на нас.Е как можеш да докажеш че ние грешим и че ти си прав и че тази твоя истина всъщност не е една лъжа скрита зад красиви думи,като всяка друга лъжа.

"Не може да слагаш думата Бог с думи като доказателства, факти, логика и наука в едно изречение."
Защо,къде има такъв закон и забрана да не се прави.

" Доказателство няма да получиш, докато не повярваш, "
Това ми прилича все повече на една голяма несправедливост от сорта "храна няма да получиш,докато не ми се поклуниш"
Това са думи на господ-АР към роб,просто перифразирани.

"вие нищичко не знаете за нея"
От къде си сигурен,като ти неможеш да бъдеш сигурен дори в твоята теория и неможеш да опровергаеш фактите които стоят срещу религията.

"Смятам да ви предложа за бан поради провокаций, неуважаване мнението на другите и оспамване на целия раздел с едни и същи спорове."
Охооо...аз съм пуснал само една тема...ти вече колко теми пускаш,все свързани с религията....май нещо се опитваш да ни я набиеш в главите.Не сме ние тези които неуважаваме и спамим целия раздел.Ние просто спорим,а ти пускаш всякви теми свързани с религията в които не искаш да пишем.....това ми прилича на дискриминация и егоизъм.Не искаш никой да спори с теб....тогава защо пишеш вярвате ли,как мислите....и ти незнаеш какво да мислиши пускаш анкети и незнам си кво.....защо,за да питаш другите хора за това до което и сам можеш да достигнеш с изводи и заключения.Твоя път е по лесния,отъпкания.

AdmiralJohn
08-31-2008, 10:47
Мозъка ви не ви стига да проумеете смисълът на вярата, вие нищичко не знаете за нея, така че не се обаждайте на теми свързани с Бог и т.н.
А вашите не са достатъчно развити да разберат, че живеят в реалния свят и там сте сами, без да помощ от някаква си висша сила.



Защо точно говорип за банове.Човек не може ли да си изкаже мнението, то просто не съвпада с твоето...в повечето случаи.

mistake
08-31-2008, 11:13
Мозъка ви не ви стига да проумеете смисълът на вярата, вие нищичко не знаете за нея, така че не се обаждайте на теми свързани с Бог и т.н.
А вашите не са достатъчно развити да разберат, че живеят в реалния свят и там сте сами, без да помощ от някаква си висша сила.



Защо точно говорип за банове.Човек не може ли да си изкаже мнението, то просто не съвпада с твоето...в повечето случаи.

Просто започвам вече да се изнервям. Кат не ти харесва кво говора , защо се опитваш да ме успорваш, тва е безсмислено. Този форум е за всеки които иска да изкаже мнение. Все ми е тая дали на теб ти харесва или не. Ще си говоря каквото искам. И неми казвай къде да пиша и къде не.

Christ
08-31-2008, 14:35
Щом нито го виждаш , нито усещаш значи несъществува.

Ако си гледал(а) Матрицата ще се отречеш от това твое твърдение. :?

NaughtyWhisper
08-31-2008, 17:50
Мозъка ви не ви стига да проумеете смисълът на вярата, вие нищичко не знаете за нея, така че не се обаждайте на теми свързани с Бог и т.н.
А вашите не са достатъчно развити да разберат, че живеят в реалния свят и там сте сами, без да помощ от някаква си висша сила.



Защо точно говорип за банове.Човек не може ли да си изкаже мнението, то просто не съвпада с твоето...в повечето случаи.

Човече.. не разбра ли, че вярата в Бог не се свежда до това, човек да очаква от небето да му падне куфарче с кинти, или няква мацка?

За бана.. прегледай темите в раздела. Виш какви са и колко от тях завършват със същият спор.

AdmiralJohn
09-01-2008, 07:50
За спор са нужни две страни.Защо точно ние да сме "лошите".Ние си изказваме мнението :)

antifreeze
09-02-2008, 23:12
Абслолютен убеден атеист! k`man евала! Но за съжаление когато човек е предубеден е много трудно да приеме друго освен неговото мнение дори когато направо очевАдно... Ти не си ли бредубедена? знаех че ще попиташ :smt011 ... и не не съм... преди време и аз бях вярваща...но не като останалите просто да има какво да казвам когато ме попитат...беше си доста сериозно...

vuryss
09-03-2008, 08:02
Мнозина са призвани, малцина са избрани ;)

Всеки ще чуе словото, но малко ще го повярват. Но да се надяваме че идва скоро...

Kman
09-03-2008, 10:33
мда е малзина за спешъл пийпъл,а словото което излиза от библията само си противоречи.Доста двусмислена книгжка си имате...

Nam3less3
09-03-2008, 10:48
мда е малзина за спешъл пийпъл,а словото което излиза от библията само си противоречи.Доста двусмислена книгжка си имате...Противоречи в заблудените ти очи. Аз ти казвам че не си противоречи.

Kman
09-03-2008, 10:51
МММммммм верно ли,я докажи та да стане ясно кое не му противоречи
На едно място пише не трявбва,а на друго място пише че при еди какви си условия трябва.
Ем като не противоречи,ти защо не си "обръщаш другата буза",а продължаваш спора :)

Lysit0
09-03-2008, 13:35
Вярвам

Nam3less3
09-04-2008, 01:41
МММммммм верно ли,я докажи та да стане ясно кое не му противоречи
На едно място пише не трявбва,а на друго място пише че при еди какви си условия трябва.
Ем като не противоречи,ти защо не си "обръщаш другата буза",а продължаваш спора :)Това "да си обърнеш другата буза" пък изобщо няма смисъл в тая ситуация. Дай примери за тия сложни противоречия къде какво пишело и после какво му противоречало.

lost_in_candyland
09-04-2008, 12:59
NE :lol:

Kman
09-04-2008, 16:43
Колко пъти да давам....има си гуугл,а и ако се поразтършуваш из този раздел ще намериш поне на три места където съм ги давал тези противоречия....не ми се пише вече за 4 път същите протичоречия,егати мързела дето те гони че неможеш да влезеш в гугл и да ги намериш.

slun4ice_90
09-04-2008, 17:27
Врвам и то много.Винаги,когато имам някакъв сериозен проблем отивам на църква и се моля.Помага ми,определено това. :) Има господ естествено това,че не го виждаме не означава,че го няма... :?

Kman
09-04-2008, 18:52
Мда е и си мислиш че той ти чува молбите....и твоите и на хилядите гладуващи хора по целия свят... самозаблуждаваш се.
Като имап сериозен проблем,по добре недей да губиш време в ходене насам на там,ами започни да търсиш решение на проблема....

Ronnie
09-07-2008, 21:26
VQRVAM..!!

Nam3less3
09-08-2008, 21:31
Мда е и си мислиш че той ти чува молбите....и твоите и на хилядите гладуващи хора по целия свят... самозаблуждаваш се.
Като имап сериозен проблем,по добре недей да губиш време в ходене насам на там,ами започни да търсиш решение на проблема....Като не знаеш нищо за вярването, не се опитвай да го критикуваш. Кво си мислиш, че като излъжеш някой че се самозаблуждава ще промениш нещо?

Kman
09-08-2008, 23:30
Ха - Ха - Ха - Ха - ХаХ
Знам доста повече от теб за вярата.
критиката е нещо хубаво,ако няма критика то тогава някоя очелата кривогледа 1,60 идиотка ще може да стане мис свят.Трябва да има критика.
"Кво си мислиш, че като излъжеш някой че се самозаблуждава ще промениш нещо?"
Ако си мислиш че някой от небето те наблюдава като в биг брадър или че няква сила витае около теб...доста се самозалъгваш!
Ама и какво да ти говоря като ти си нямаш и на идея от науката психология,за теб всичко е даденост и не подлежи на промяна(писано било).Като по прочетеш малко повече по психология тогава ела да спориш с мен.Спорил съм с доста по начетени вярващи,а ти си гола вода в споровете.

mistake
09-09-2008, 21:33
Мда е и си мислиш че той ти чува молбите....и твоите и на хилядите гладуващи хора по целия свят... самозаблуждаваш се.
Като имап сериозен проблем,по добре недей да губиш време в ходене насам на там,ами започни да търсиш решение на проблема....Като не знаеш нищо за вярването, не се опитвай да го критикуваш. Кво си мислиш, че като излъжеш някой че се самозаблуждава ще промениш нещо?
Пфф.. какво знаеш за вярата? Че трябва първо да повярваш в нещо и тогава доказателствата ще дойдат при теб? Хах.. интересно. Как така ще повярваш в нещо, в което и ти самия не си убеден? За да повярваш в нещо е нужно убеждение , а ти го нямаш , при положение ,че нямаш доказателства. Не можеш проето ей така да повярваш в него и да чакаш сами доказателствата да почнат да тичат към теб.
Вярвам в тебе Господи , я сега дай доказателства ,че съществуваш...
пффф... глупости на търкалета...

Kman
09-09-2008, 21:39
mistake да спориш с консервативни фанатици е все едно и също да обясниш на правец какво е терабайт.

Christ
09-09-2008, 21:59
mistake да спориш с консервативни фанатици е все едно и също да обясниш на правец какво е терабайт.

Същото както и на терабайт правец... нали?


Това, че вярвам, че Вселената е създадена, не значи, че съм неграмотен. (Баси, колко запетаи... нещо не е наред) Интересува ме науката, но не ме интересуват спекулациите й.

Не можеш да ми кажеш какво е причинило Големия Взрив. Мълчи.

Kman
09-09-2008, 22:22
Не е важен самия взрив а последствията от него....
"Мълчи." Уууу това заплаха ли беше или накакъв вид заповед....
Мълчанието е моят най-голям лукс,от който съм се отказал за да защитавам интересите и гледната ми точка!
Уффф пак трябва да обяснявам....
Този мой израз е с дълбок смисъл който ти явно не разбираш за момента....
Един човек да обясни на правец....първо правец е с невероятно малко памет и е невероятно малка скорост.....правец можем да го разбираме като първо стапало на развитие на което аз дадох пример за капацитета и спосбностите на ума....средното стъпало е терабайта и сегашните компютри,а най-високото ще бъде изкуствения интелект(най-късно до 50 години ще бъде комерсиализиран).И понеже компютърът е като образец на човешкия мозък,то сравнението на човешки мозък с компютър е най-добро.
Второ....терабайт е единица за обем на информация,а правец е модел на компютър който е правил с битове и байтове.Т.е. са несъпоставими....едноото е единица а другото начален вид,който е боравил също с единици за обем на информация,но много по малки.

"Вселената е създадена"
Вселената не е създадена....а е константа в която се побират всички променливи....защото имайки на предвид понятието "няма нищо вечно" се има на предвид че всичко е един кръговрат и след смърта на едно трябва да има създаване на нещо друго.Така че преди да има вселена е имало нещо друго...кръговрата е константата!


"Интересува ме науката, но не ме интересуват спекулациите й. "
Спекулацийте са от хората като мен,които се интересуват от науката,но са само "фенове",а не учени.

Я ми кажи Christ,отхвърляш ли моята спекулация според която "любовта" е на хормонална основа?
Каквото и да кажеш...все ще си противоречиш със себе си
Ако кажеш "да",то си противоречиш със религиозните си убеджения,защото религиозните ценности се оповават на любовта,а ако кажеш "не" си противоречиш със самия себе си и твърдението ти: "Интересува ме науката",защото това ще означава че въобще не се интересуваш от науката.

Nam3less3
09-11-2008, 14:36
Всичките ти спекулаций са грешни, щом гледах само научната страна на нещата. Тва не е форум за наука.

mistake
09-11-2008, 15:07
Всичките ти спекулаций са грешни, щом гледах само научната страна на нещата. Тва не е форум за наука.
Всяко нещо има логично обяснение. За всяко съществуващо нещо има доказателства...

Nam3less3
09-11-2008, 15:41
Всичките ти спекулаций са грешни, щом гледах само научната страна на нещата. Тва не е форум за наука.
Всяко нещо има логично обяснение. За всяко съществуващо нещо има доказателства...Логичните обяснения и доказателствата не са достъпни за всеки.

mistake
09-11-2008, 18:25
Всичките ти спекулаций са грешни, щом гледах само научната страна на нещата. Тва не е форум за наука.
Всяко нещо има логично обяснение. За всяко съществуващо нещо има доказателства...Логичните обяснения и доказателствата не са достъпни за всеки.
Не са достъпни само за тези, които не ги търсят и не искат да са достъпни за тях...

Nam3less3
09-11-2008, 18:45
Всичките ти спекулаций са грешни, щом гледах само научната страна на нещата. Тва не е форум за наука.
Всяко нещо има логично обяснение. За всяко съществуващо нещо има доказателства...Логичните обяснения и доказателствата не са достъпни за всеки.
Не са достъпни само за тези, които не ги търсят и не искат да са достъпни за тях...Т.е. за вас?

mistake
09-11-2008, 18:50
Всичките ти спекулаций са грешни, щом гледах само научната страна на нещата. Тва не е форум за наука.
Всяко нещо има логично обяснение. За всяко съществуващо нещо има доказателства...Логичните обяснения и доказателствата не са достъпни за всеки.
Не са достъпни само за тези, които не ги търсят и не искат да са достъпни за тях...Т.е. за вас?
Ти нямаш доказателства за съществуването на това в което вярваш... или се лъжа???

Nam3less3
09-11-2008, 18:54
Всичките ти спекулаций са грешни, щом гледах само научната страна на нещата. Тва не е форум за наука.
Всяко нещо има логично обяснение. За всяко съществуващо нещо има доказателства...Логичните обяснения и доказателствата не са достъпни за всеки.
Не са достъпни само за тези, които не ги търсят и не искат да са достъпни за тях...Т.е. за вас?
Ти нямаш доказателства за съществуването на това в което вярваш... или се лъжа???Имам, но това че не съм ги споделил не значи, че не съществува. А и аз не видях доказателства за това, че не съществува Бог. :? Пък и не може да има подобни доказателства, няма как да не се докаже неизвестното.

mistake
09-11-2008, 18:55
Всичките ти спекулаций са грешни, щом гледах само научната страна на нещата. Тва не е форум за наука.
Всяко нещо има логично обяснение. За всяко съществуващо нещо има доказателства...Логичните обяснения и доказателствата не са достъпни за всеки.
Не са достъпни само за тези, които не ги търсят и не искат да са достъпни за тях...Т.е. за вас?
Ти нямаш доказателства за съществуването на това в което вярваш... или се лъжа???Имам, но това че не съм ги споделил не значи, че не съществува. А и аз не видях доказателства за това, че не съществува Бог. :? Пък и не може да има подобни доказателства, няма как да не се докаже неизвестното.
Когато нямаш доказателства за нещо , го приемаш за несъществуващо.

Nam3less3
09-11-2008, 19:02
Аз лично, персонално и индивидуално си имам доказателства.
А и да нямах, това нищо не значи, ами е вяра.
Когато имаш вяра за нещо, го приемаш за съществуващо, без да си търсиш доказателства.

Kman
09-11-2008, 19:02
Единственното което може да разграничи истината от лъжата са доказателствата и фактите...Ако ги няма,то всяко едно нещо може да е лъжа.
"-Замълчи!Чевей е заял душата ти!-Да я изяде,защо ми е дупа сляпа!"От филма за хан Апарух
Аз искам да живея с истината,колкото и да е болезнена и грозна я предпочитам пред розовата и красива лъжа и измислица!

Nam3less3
09-11-2008, 19:05
Единственното което може да разграничи истината от лъжата са доказателствата и фактите...Ако ги няма,то всяко едно нещо може да е лъжа.
"-Замълчи!Чевей е заял душата ти!-Да я изяде,защо ми е дупа сляпа!"От филма за хан Апарух
Аз искам да живея с истината,колкото и да е болезнена и грозна я предпочитам пред розовата и красива лъжа и измислица!Не може да си сигурен кое е лъжа и измислица. Истината не е болезнена, ами ти си твърде горд и самоуверен, и не може да си представиш че великия ти ум греши, и че аз съм прав. Това, че Бог съществува и че имаме безсмъртна душа, не е измислено за да прави хората по-щастливи.

mistake
09-11-2008, 19:27
Единственното което може да разграничи истината от лъжата са доказателствата и фактите...Ако ги няма,то всяко едно нещо може да е лъжа.
"-Замълчи!Чевей е заял душата ти!-Да я изяде,защо ми е дупа сляпа!"От филма за хан Апарух
Аз искам да живея с истината,колкото и да е болезнена и грозна я предпочитам пред розовата и красива лъжа и измислица!Не може да си сигурен кое е лъжа и измислица. Истината не е болезнена, ами ти си твърде горд и самоуверен, и не може да си представиш че великия ти ум греши, и че аз съм прав. Това, че Бог съществува и че имаме безсмъртна душа, не е измислено за да прави хората по-щастливи.
:grin: Напротив ... хората лъжат за да не ги боли. Истината е болезнена , но все пак е истина. Ти грешиш ... защото не можеш да докажеш вярата си. А Бог е създаден в съзнанието на хората точно за да са по-щастливи. прераждането и живота след смъртта са създадени в съзнанието на хората защото се страхуват от смъртта.

Nam3less3
09-11-2008, 19:35
Единственното което може да разграничи истината от лъжата са доказателствата и фактите...Ако ги няма,то всяко едно нещо може да е лъжа.
"-Замълчи!Чевей е заял душата ти!-Да я изяде,защо ми е дупа сляпа!"От филма за хан Апарух
Аз искам да живея с истината,колкото и да е болезнена и грозна я предпочитам пред розовата и красива лъжа и измислица!Не може да си сигурен кое е лъжа и измислица. Истината не е болезнена, ами ти си твърде горд и самоуверен, и не може да си представиш че великия ти ум греши, и че аз съм прав. Това, че Бог съществува и че имаме безсмъртна душа, не е измислено за да прави хората по-щастливи.
:grin: Напротив ... хората лъжат за да не ги боли. Истината е болезнена , но все пак е истина. Ти грешиш ... защото не можеш да докажеш вярата си. А Бог е създаден в съзнанието на хората точно за да са по-щастливи. прераждането и живота след смъртта са създадени в съзнанието на хората защото се страхуват от смъртта.Повечето хора не се страхуват от смъртта, а всичко това ти изглежда много привлекателно да е измислено за да прави хората щастливи. И радвай се, че е истина, добра истина. Защото Бог е добър. Такива мнения че не мога да докажа вярата си или че се самозаблуждавам не ме бъркат, просто знам че това, което твърдя е истина, а винаги ще има "такива" като вас да ми казват че греша.

mistake
09-11-2008, 19:39
Единственното което може да разграничи истината от лъжата са доказателствата и фактите...Ако ги няма,то всяко едно нещо може да е лъжа.
"-Замълчи!Чевей е заял душата ти!-Да я изяде,защо ми е дупа сляпа!"От филма за хан Апарух
Аз искам да живея с истината,колкото и да е болезнена и грозна я предпочитам пред розовата и красива лъжа и измислица!Не може да си сигурен кое е лъжа и измислица. Истината не е болезнена, ами ти си твърде горд и самоуверен, и не може да си представиш че великия ти ум греши, и че аз съм прав. Това, че Бог съществува и че имаме безсмъртна душа, не е измислено за да прави хората по-щастливи.
:grin: Напротив ... хората лъжат за да не ги боли. Истината е болезнена , но все пак е истина. Ти грешиш ... защото не можеш да докажеш вярата си. А Бог е създаден в съзнанието на хората точно за да са по-щастливи. прераждането и живота след смъртта са създадени в съзнанието на хората защото се страхуват от смъртта.Повечето хора не се страхуват от смъртта, а всичко това ти изглежда много привлекателно да е измислено за да прави хората щастливи. И радвай се, че е истина, добра истина. Защото Бог е добър. Такива мнения че не мога да докажа вярата си или че се самозаблуждавам не ме бъркат, просто знам че това, което твърдя е истина, а винаги ще има "такива" като вас да ми казват че греша.
Да, този спор се води от доста време и едва ли ние ще го разрешим. Но все пак мислиш ли че има нещо перфектно??? Няма нищо , перфектно ...но има стремеж към него. Следователно перфектният ти Бог несъществува.