PDA

View Full Version : Обица на езика..?!



KiSs_mY_LiPs
12-24-2007, 16:52
Ами първо незнам дали темата е точно за тук.. но мисля че тук е най-правилното място :-# :) И сега към темата .. искам да си пробия езика..обаче мн приятели ми казват " недей ще сажеляваш.. можеш да умреш ако ми уцелили някаф нерв.. :-x :-x ](*,) .. и тем подобни.." Искам да ви питам.. дали боли и дали найстина е толкова упасно :cry: Благодаря предварително :)

ubuntu
12-24-2007, 17:04
Ми за целта няма сама да си го пробиваш а ще ходиш при спец
Аз също мислех да го дупча ама като знам че 1 седмица или две трябва да съм на течна храна се отказах понеже защото аз без месо на масата не сядам .... не мога да се нахраня .... :grin:
Но е яко ... готино е :)))

KiSs_mY_LiPs
12-24-2007, 17:07
ами аз така или иначе ще хода при специалит.. Убаче една приятелка на един мои приятел :D ходила при някакъф "специалит" но като и го пробил и вече неможела да усешта вкусове :-# :-# и също тъка вероятносста голяма ли е да стане и при мен тъка..?

ubuntu
12-24-2007, 17:25
Ми затва не ходи в студиата за пиърсинг или при козметичката която ти оправя краката ... а ходи в болница ... :) ;-) Първо ще ти вземат по малко пари и второ работата е по сигурна :))) ;-) :wink: :wink:

techCandy
12-24-2007, 17:35
Дааам, първо ще ти падне езика, това е много болезнено, няколко дни ще
агонизираш, след това ще се инфектира, ще агонизираш още няколко дни и ще умреш. Покъртително неграмотна си, трябва да добавя.....
Щом те е шубе да се пробиваш, стой си у вас. Щом си и малоумна да слушаш какво ти говорят някакви непросветени кифли, наистина....стой си у вас....

`Death`Whore``
12-24-2007, 17:37
При лекар не се ходи за правене на пиърсинг.

ubuntu
12-24-2007, 17:54
При лекар не се ходи за правене на пиърсинг.
Всъщност се ходи .... един познат в поликлиниката си проби езика.... !!!
При тва му излезна почти за без пари :)

`Death`Whore``
12-24-2007, 17:55
Сестра ми ще те пробие по-качествено от лекар. Не съм чувала добри отзиви от пробити при лекари. А и хората в студиата поне го правят ЛЕГАЛНО, а лекарят го прави, за да вземе малко пари под масата.

ubuntu
12-24-2007, 18:31
Сестра ми ще те пробие по-качествено от лекар. Не съм чувала добри отзиви от пробити при лекари. А и хората в студиата поне го правят ЛЕГАЛНО, а лекарят го прави, за да вземе малко пари под масата.
E нз ква била далаверата 8лв за консумативи са му взели + обицата ... към 15 лв му е излензло . . . вярно че в студиата го правят кажи речи всеки ден и имат голям опит ... ама хирурга си е хируг ... знае кое какво е поне :) нз въпроса е спорен!

`Death`Whore``
12-24-2007, 18:33
Принципно и пиърсърите имат сертификати...и би трябвало да имат представа от анатомия.

ubuntu
12-24-2007, 18:53
Принципно и пиърсърите имат сертификати...и би трябвало да имат представа от анатомия.
Тва е най малкото .... все пак могат да засегнат нерви които не е препоръчително да бъдат засегнати . . въпроса е спорен ...

`Death`Whore``
12-24-2007, 18:58
Точно за това ти говоря.

Presley
12-24-2007, 19:38
Преди доста време си пробих еэика.Ако те е страх дали боли -не боли.Самото пробиване почти не го усещаш.Усещаш единствено една моментна болка,която дори не е силна.Но мен лично след мас-два доста эапочна да ме боли.Еэикът ми доста се наду,абе беше си голяма мъка.Эатова и я махнах.Просто не обичам да се мъча :D
Но то е доста индивидуално.Примерно момичето,с което эаедно отидохме да се пробием,нито я боля пробимането,нито пък след това.И до ден днешен си е с обецата на еэика и не е иэпитвала никакъв дискмфорт.
А эа нервите...мисля,че са глупости.атиди на някое по-хубавко място и не се тревожи.

DisciplineAndOrder
12-25-2007, 12:48
една-две седмици на сокчета и пюренца... :roll:

fake
12-25-2007, 15:22
ubuntu,
бог да опази света от съветници като тебе
при лекар за пиърсинг не се ходи.
това, че по някой път става сполучливо, е чиста проба късмет. твърде много отвращаващи случаи на пробити от лекар съм виждала и съм чувала за такива.
студиата за пиърсинг са измислени точно за тази цел. както когато искаш да си подстрижеш косата не отиваш при водопроводчик, а при фризьор, така и когато искаш да си направиш пиърсинг, отиваш при пиърсър. разбира се не в някое квартално студийце със съмнителен произход. в страната има достатъчно вече утвърдени студиа с добро име.
да засегнеш вена или нерв в езика...трябва бая да си се напил, да дупчиш без клампа и клиента да се сцепва да си мърда езика..и пак ще ти е трудно. както може би ви е известно, пиърсинга се прави в центъра на езика, докато вените и нервите са отстрани, ако не вярваш, потърси си учебник по анатомия, аз вкъщи вече си имам.

"един познат се проби при лекар почти без пари" - браво бе, спестявайте пари от собственото си здраве. ама после като ви зарастне обицата в езика, щото лекаря не е знаел, че трябва да сложи дълга обица, а не къса, или като почнат да ви болят зъбите щото обицата е прекалено напред, или не дай си боже се възпали нещо, щото повечето лекари идея си нямат с какво се промиват обици, ходите постудиата да се оплаквате и да търсите помощ.

онова за вкусовете ти гарантирам, че не е вярно. вкусовите брадавици се намират по цялата повърхност на езика, сещаш се - отпред е за сладко, от двете срани е за солено, отстрани и по-назад е за кисело май, и за горчиво е най-отзад, в средата на езика, където се слага обицата, вкусовите брадавици са най-малко, и дори да бъдат засегнати при пробиването, няма начин това да повлияе на вкусовите усещания
п.с. това за седмицата течна храна също не е вярно, ти ше умреш ако живееш само на сокчета ебаси или нищо няма да остане от теб. не се препоръчват твърди храни, наистина, но ако не усещаш дискомфорт при ядене, няма проблем, само трябва да се въздържаш от люто, кисело, солено, както и от горещи храни

Grumpy
12-26-2007, 06:58
Еми аз лично преди да се продупча доста се разрових за малко повече инфо...искам да ти кажа че шанса да ти уцилет нерв или да не усещаш вкусове е 1 на 1000...Вече тва дали ше ти се подуе дали ше те боли си е индивидуално...мен лично нито ми се поду нито ме болеше...обаче мн ме беше страх да ям твъри храни и 1 седмица карах на бебешки храни и пюрета...Бях станала скелет на батерии....Та такам....според мене ако наистина го искаш тва...просто го направи... :smt003

DevilWish
12-27-2007, 20:50
Еми аз имам . . . не ме болеше грам ама изобщо сериозно ;-)
След това обаче ми беше 4-5 дни подут малко езика и на буквите с и ш фъфлех ,но съвсем леко.И направих яка диетка - не съм яла нищо през това време и тъкмо отслабнах ;-) А не съм яла ,защото ме болеше не ами просто ме беше страх и ядох само кроки (зрънчо - царевични пръчки) и сладолед (мн. помага да знаеш ;-) )
ПС - Сигурно ще ти дадат едно да се жабуркаш с него - по-добре недей на мен за това ми стоя подут толкова време иначе спада директно на следващия ден . .. ако съм на теб само 1-2 дни максимум ще се жабуркам.
И задължително на 3-4 ден катот и поспадне малко езика смени обицата с по-къса ,иначе не може да ти спадне до край езика ;-)
Надявам се да помогнах ;-)

br0nX
01-04-2008, 20:13
abe psihopati kfo lyjite hodih pri 1 doktor shik v burgas i tq me probi 25 lea s obicata
ezika se podu i taka 2 vecheri 3tata vecher qdoh popara 4tata sok 5tata vecher qdoh nekfi filiiki ama mnogo bavno i veche subota si qdoh syvsem normalno ne e zadyljitelno da q smenqsh no sled 2-3 meseca q smeni s 16 milimetra za da ne se razshirqva dupkata
za 1vo probivane si kupi obica 20 ili 22 milimetra uspeh ;)

fake
01-05-2008, 16:37
ПС - Сигурно ще ти дадат едно да се жабуркаш с него - по-добре недей на мен за това ми стоя подут толкова време иначе спада директно на следващия ден . .. ако съм на теб само 1-2 дни максимум ще се жабуркам.
И задължително на 3-4 ден катот и поспадне малко езика смени обицата с по-къса ,иначе не може да ти спадне до край езика ;-)
Надявам се да помогнах ;-)
подуването на езика няма нищо общо с "нещото за жабуркане"
жабуркането е задължително поне първите 10 дни, защото "нещото за жабуркане"(най-често Сандрин или Биодент) действа антисептично и предпазва от инфекции
нали се сещаш, че една рана трябва да се промива, за да не се инфектира

обицата се сменя не по-рано от 10я ден. дългата обица се слага иманно за да има място за подутия език, и сменянето с по-къса може да има лоши последствия - не си виждала врастнала в езика обица сигурно, но те уверявам, не е приятна гледка.

lisanka11
02-09-2008, 12:06
Hora na 12 sam, maikami e lekar i tq ne mi dava da si probiq ezika hi4 ne me interesuva za bolkata ili za poduvaneto na ezika , na iskam savet da mi dadete kak da nakaram maikami da mi pozvoli. hora izkukvam molq vi barzo da mi napi6ete otgovor ako imate
bb mn va lofkam si4ki

lussi
02-10-2008, 20:00
Obecata na ezika e svarzana s dosta diskomfort pone v na4aloto.
Edna sau4eni4ka se produp4i predi okolo mesec. Purviq den kato doide poluvinata klas q bazikashe kak govori kato 4ili si e izqla zakuskata na barzo predi da vleze v staqta, ama ostavi tva za 2 sedmici otslabna dosta zaradi hraneneto s te4nosti, a tq beshe slabi4ka i predi...

A za lisanka11, mi iz4akai da porasnesh :wink: ne budi netarpeliva , nqma kvo da izkukvash samo na 12 si ima vreme za vsi4ko, nishto ne si zagubila :)

PollyPoi
02-11-2008, 15:59
Дааам, първо ще ти падне езика, това е много болезнено, няколко дни ще
агонизираш, след това ще се инфектира, ще агонизираш още няколко дни и ще умреш. Покъртително неграмотна си, трябва да добавя.....
Щом те е шубе да се пробиваш, стой си у вас. Щом си и малоумна да слушаш какво ти говорят някакви непросветени кифли, наистина....стой си у вас....
=; =;

PollyPoi
02-11-2008, 16:04
една-две седмици на сокчета и пюренца... :roll:
мога да ти кажа че при всеки е различно!!! една фр като се прби и 1 месец не можа да се оправи като пиеше вода я болеше...при мен пък беше много по различно....ядох пюрета най много 4 дни... така че не говори на изуст без да си просветен/а по темата :?

PollyPoi
02-11-2008, 16:09
Еми аз имам . . . не ме болеше грам ама изобщо сериозно ;-)
След това обаче ми беше 4-5 дни подут малко езика и на буквите с и ш фъфлех ,но съвсем леко.И направих яка диетка - не съм яла нищо през това време и тъкмо отслабнах ;-) А не съм яла ,защото ме болеше не ами просто ме беше страх и ядох само кроки (зрънчо - царевични пръчки) и сладолед (мн. помага да знаеш ;-) )
ПС - Сигурно ще ти дадат едно да се жабуркаш с него - по-добре недей на мен за това ми стоя подут толкова време иначе спада директно на следващия ден . .. ако съм на теб само 1-2 дни максимум ще се жабуркам.
И задължително на 3-4 ден катот и поспадне малко езика смени обицата с по-къса ,иначе не може да ти спадне до край езика ;-)
Надявам се да помогнах ;-)
не всъщност изобщо не помогна щото ти ако си яла "кроки" не значи че и другите трябва да ядът "кроки"!! при всеки е различно пак казвам!! аз на 2рия ден съм яла сандвич от макдоналдс така че....
и с "това нещо за жабуркане" всъщност трябва да се промива иначе езика ще ти стане на гъз :o

skatemore
02-11-2008, 20:21
Ами първо незнам дали темата е точно за тук.. но мисля че тук е най-правилното място :-# :) И сега към темата .. искам да си пробия езика..обаче мн приятели ми казват " недей ще сажеляваш.. можеш да умреш ако ми уцелили някаф нерв.. :-x :-x ](*,) .. и тем подобни.." Искам да ви питам.. дали боли и дали найстина е толкова упасно :cry: Благодаря предварително :)


"синееее синееееееее и аз бях някога млад и зелен ама тогава май и баща ти не беше роден "

отиваш в студиото даваш 25 лева и се плезиш казват ти поеми си въздух ти поемаш той казва сега изкараи и в момента който го каже те пробожда и ти слага обицата после пиеш некъв разтвор и те боли езика

divacheee
03-29-2008, 22:59
Ами първо незнам дали темата е точно за тук.. но мисля че тук е най-правилното място :-# :) И сега към темата .. искам да си пробия езика..обаче мн приятели ми казват " недей ще сажеляваш.. можеш да умреш ако ми уцелили някаф нерв.. :-x :-x ](*,) .. и тем подобни.." Искам да ви питам.. дали боли и дали найстина е толкова упасно :cry: Благодаря предварително :)


Повече от две години имам обичка на езика .. и нямах никакви проблеми ... като изключим фъфленето първите две седмици :-D

_FaShIoN_
03-30-2008, 13:33
Az li4no su6to mn haresvam obicata na ezika,no me e strah da se probiq a adski mn iskam,no imam priqtelki koito se probiha i si4kite kazaha 4e ne boli,ama sled tova e gadno,za6toto si 1 sedmica na te4na hrana,moje da ti se infektira,moje ezika ti prosto da ne ponese takova ne6ty... :) :)

MaRiNkA_16
03-30-2008, 16:00
idi v stydio i 6te ti obqsnqt plusovete i minysite :-o

m3ch3ncee
03-31-2008, 08:30
Znachii..spored men obica na ezika e qko..obache az lichno ne bih go probvala na sebe si :D makar che iska...no strashno e zashtoto moje da ti suzdade mn problemi.. :o Puk i ne go pravi samo za da si moderna..napravi go ako go iskash naistina :)

Infernal_Creature
04-04-2008, 18:52
Пробий си не е нищо страшно :) аз имам три на езика.Е вярно една седмица и нещо бях на течни храни,но пък после ти е гот,обаче най-много се радва гаджето :D а и не боли ако отидеш при специалист няма да има никакъв проблем(на мен ми го пробиха в поликлиника)

PoLiToOo
04-04-2008, 23:25
мен лично не ме боля...даже още първия ден си хапнах стабилно..въпрос на организъм, драга :grin: :grin:

5StaR
04-05-2008, 00:26
Имам познати които са си слагали, като те дупчат не боли, обаче след това езика ти се подува, неможеш да говориш/ядеш нормално + мн е гадно като ти влиза храна под пиерсинга + може да се възпалява и става гадно.

04-19-2008, 17:04
оох.... :D
амм така...няма да умреш,споко 8) 8) 8) начиии има риск да се притъпи вкуса,ама е ааадски малък....1 на 2-3 хиляди....мм да-боли докато те дупчат....ама не се умира от такава болка 8) споко,преживавя се... :D най-страшното екато видиш иглата,имаш чувството че ще ти я забият в мозъка...вв интересн наистината,когато гледаш е по-страшно...казвам ти го от опит...не се умира :D

MiSs_DioR_CheRiE
04-21-2008, 16:18
Xm i az iskam da si produp4a ezika.. nqkoi ako moje da mi predloji hubavi studia v sofiq ... ako moje nqkoi s li4en opit su6to da kaje ... ms :)

Sarabi
04-22-2008, 05:35
Пхах... супер много уважавам лекарите, но за пиърсинг трябва да съм ненормална да отида при тях.
Иначе имам обица на езика от година и половина. Аз ще те посъветвам да отидеш в някое хубаво студио (както казаха не кварталната фризьорка) и просто да слушаш пиърсъра кво ти говори, защото той най - добре си знае работата. Каквото ти каже ако трябва си го записваш (щото гледам, че си залухава и вярваш на глупости) и го следваш точка по точка, за да не си докараш сама на главата някоя инфекция и после да обвиняваш пиърсъра. На него това му е работата, това е учил. Както можеш да очакваш от инжинер да разбира най - добре от жички, така можеш да очакваш от един пиърсър да разбира най - много от пиърсинги, тъпо е да твърдиш, че някой знае и може по - добре от него точно това.

Мен не ме боля нито като ме дупчиха, нито след това. Естествено езика си ми беше подут и т.н всички дискомфорти, но си набивах баничка още на следващия ден, "течната храна" е пълна глупост. Единствения ужас беше като си захапя обицата ахах хах , тогава ми се мреше :lol:

bubiii
05-12-2008, 20:37
hah .. spokoinoo ne boli .. az sega imam obica na ezika .. ii moga da ti kaja che samoto probiwane waubshte be boli .. dori ne usetih kogame probiha ..no sled katu ti mine upoikata malko shte te boli .. ii parwite 4 5 dena shte trqbwa da si sama na woda sokowe i supi .. ii ezikati shte se podue noo ti zadaljitelnu trqbwa da si kupish "sandrin" to pomaga za spadanetu na ezika .. aa ii za da ne te boli tokowa mnogo ezika sii hupuwai "aulin" isipi si cqlutu prahche nad i pod ezika ii pii woda .. ii shte widish che nqma da te boli .. haiide uspeh ii za da ne si zagubish wkusowete kaji da te probiqt malko po nazad ;) spokoinu ubicata sama shte si doide napred katu ti spadne ezika .. az imam ubica wechi ut polowin godina ii mi e doshla dosta napred :P :-)

tedsSs
05-13-2008, 20:25
Оффф, абе я по-добре не си дупчи езика. Той ти е даден, за да го използваш за наистина важни неща, като хранене, а не за украса и за да го "кичиш" с някви топченца и тем подобни.. (нищо лично към тези, които си дупчат органините)

lqlqgirl
05-30-2008, 19:09
Dali nqkade prodavat izkustveni obici za ezika v Sofia ??

sky_l
08-19-2008, 21:03
Dali nqkade prodavat izkustveni obici za ezika v Sofia ??

Има ли такива изобщо? :-o

fake
08-20-2008, 18:35
има, ама според мен много лесно падат, щото се държат само на вакуум. в дарк муун и на тъмно ги продават.

chocoleptic
08-24-2008, 09:11
Пфтт тея изкуствени обици са толкова противни,колкото и изкуствените татоо-та.
Или го правиш,или не...
И не мога да ви разбера какво се плашите толкова от някаква минимална болка?!
:?

deadly_ff
08-24-2008, 15:15
Аз имам обеца и при продупкването не ме боля,след това 3-4 дена докато ми сложат малка обица ме дразнеше,но не ме е боляло!

raggamuffin
08-27-2008, 15:51
А бе ако толкова искаш болката няма да те притеснява...
Имам извесни болки ама след пробиването нормално е ...
Ти пък кво питаш за чуждо мнение ..
Не може да ти улучат нерв ако са професионални се пак тва им е работата ...
Не му мисли толкова
Ходи и се пробий :-D

girlche
04-11-2009, 17:23
моля ви кажете ми според вас нормално ли е едно 12 годишно момиче да си пробие езика.аз съм на толкова , но хипер мн искам.не съм питала майка си и съм почти сигурна,че ако я питам тя ще ми откаже. :? :? :(

DevilWish
04-11-2009, 17:27
Аз имам обица на езика - грам болка няма да почувстваш.Не усетих абсолютно нищо и ето 2 години по-късно нито един път съм нямала проблеми ;)

clever
04-11-2009, 18:06
Оффф, абе я по-добре не си дупчи езика. Той ти е даден, за да го използваш за наистина важни неща, като хранене, а не за украса и за да го "кичиш" с някви топченца и тем подобни.. (нищо лично към тези, които си дупчат органините)
+1

xXgorgeousXx
04-26-2009, 19:02
Абе хора да ви питам (тия дет имате пиърсинг на езика най-вече) преди 3 дена си пробих езика, и само 1 нещо ме притеснява, има едно такова вдлъбнато където е обицата, ще се махне ли, казаха ми,че ще се махне, тва е щото е подут езика, ама я кажете и вие.. ? 8)

p.s. и кога горе/долу ще се махне?

clever
04-26-2009, 19:42
Абе хора да ви питам (тия дет имате пиърсинг на езика най-вече) преди 3 дена си пробих езика, и само 1 нещо ме притеснява, има едно такова вдлъбнато където е обицата, ще се махне ли, казаха ми,че ще се махне, тва е щото е подут езика, ама я кажете и вие.. ? 8)

p.s. и кога горе/долу ще се махне?
това е подутинка
до няколко дни ще се маххне
споко

xXgorgeousXx
04-28-2009, 09:32
Тенкс :)

xXgorgeousXx
05-02-2009, 09:23
Абе хора как да си почистя обицата отдолу топчето има нещо бяло - котлен камък ли кво там..? Пробвах е така се оплезих и с клечка за уши ама не става, трябва да сваля обицата ли кво? Я кажете..Малко ме е страх, от 2 седмици вече ми е обицата.. 8)

Nitroglycerin
05-02-2009, 09:46
Да умираш няма ,ама миожеш да загубиш напълно усещането за вкус ,не ти трябва ,и тази дупка с времето се разширява (ако си носиш обицата де) ,в дупката е събират микроби който предизвикват кариеси и други инфекций.

Bastor
05-02-2009, 11:33
Ами първо незнам дали темата е точно за тук.. но мисля че тук е най-правилното място :-# :) И сега към темата .. искам да си пробия езика..обаче мн приятели ми казват " недей ще сажеляваш.. можеш да умреш ако ми уцелили някаф нерв.. :-x :-x ](*,) .. и тем подобни.." Искам да ви питам.. дали боли и дали найстина е толкова упасно :cry: Благодаря предварително :)Аз предлагам да седнеш да се научиш да пишеш грамотно първо, пък тогава-когато имаш малко акъл в главата, си помисли дали точно така искаш да привличаш вниманието на хората...

edyyyyyyyyyyyyyyy
11-23-2009, 18:31
ami as dnes si probih ezika... nito me bolq pri probivaneto.... nito mi se podu... samo deto nemoga da qm no tova sa podrobnosti veche :D
probi mi go hirurg..:) mnogo tochno :)

NaGaStYlE
03-10-2010, 12:46
така,спри да слусшаш хората които нищо незнаят :D преди 10 дена точно си дупнах и аз езика,цялата работа е в това че точно 2 дена ми беше много трудно да хапвам..... крем супички и такива за 3,4 дена мах,иска си саможертвата сега ми остават оште 10 дена да ми сложат малката обица.Ако искаш да ме питаш дирекно нещо скъпе "housefen1" надявам се сам помогнал 8)

varSAritai
03-10-2010, 22:34
Как мое да сравневате ЛЕКАР или ХИРУРГ с некав НАРКОМАН дет праи пиерцинг :) стегнете се моля !

Abigoria
03-11-2010, 05:55
Как мое да сравневате ЛЕКАР или ХИРУРГ с некав НАРКОМАН дет праи пиерцинг :) стегнете се моля !

Наркоманът е учил за да прави пиърсинги. Учил е точно къде да дупчи, как и пр. Докато Лекарят или Хирургът са си лекар и хирург. Те са учили обща медицина, и вероятно специализирали нещо.Но НЕ са обучени да правят пиърсинги. Те са лекари, а не пиърсъри. Примерно, ти би се доверил на човек с книжка, или на човек без книжка да те закара до някъде? Пиърсърите са типовете с книжки ;)

varSAritai
03-11-2010, 08:13
Как мое да сравневате ЛЕКАР или ХИРУРГ с некав НАРКОМАН дет праи пиерцинг :) стегнете се моля !

Наркоманът е учил за да прави пиърсинги. Учил е точно къде да дупчи, как и пр. Докато Лекарят или Хирургът са си лекар и хирург. Те са учили обща медицина, и вероятно специализирали нещо.Но НЕ са обучени да правят пиърсинги. Те са лекари, а не пиърсъри. Примерно, ти би се доверил на човек с книжка, или на човек без книжка да те закара до някъде? Пиърсърите са типовете с книжки ;)
аз вече сам се доверявал не веднъж на "човека с книжка" но сам обеден че 1 лекар какъвто ще да е зн по добре анатомията на човешкото тяло отколкото пича дет дупчи ;)

Djia
03-11-2010, 10:26
хахахахха като чух тва можеш да умреш щях да падна,ако се засегне нерв може да изгубиш вкусовите си качества,до смърт няма да се стига споко :D
като толкова много искаш отиди при пиърсър повтарям ПИЪРСЪР не в някой салон за красота при няква неграмотна козметичка :P
и няма нищо лошо в тва да си дупнеш езика,ама след време омръзва ,поне на мен за 1 година ми омръзна ;)

Abigoria
03-11-2010, 17:48
Как мое да сравневате ЛЕКАР или ХИРУРГ с некав НАРКОМАН дет праи пиерцинг :) стегнете се моля !

Наркоманът е учил за да прави пиърсинги. Учил е точно къде да дупчи, как и пр. Докато Лекарят или Хирургът са си лекар и хирург. Те са учили обща медицина, и вероятно специализирали нещо.Но НЕ са обучени да правят пиърсинги. Те са лекари, а не пиърсъри. Примерно, ти би се доверил на човек с книжка, или на човек без книжка да те закара до някъде? Пиърсърите са типовете с книжки ;)
аз вече сам се доверявал не веднъж на "човека с книжка" но сам обеден че 1 лекар какъвто ще да е зн по добре анатомията на човешкото тяло отколкото пича дет дупчи ;)
Пак казвам- лекарят не дупчи, той лекува. Пиърсърите държат курсове и наистина разбират от тва, което правят. Те са обучени да дупчат и знаят точно къде и как да го правят, това им е професията. Един лекар ти познава анатомията, но това не значи, че няма да ти прецака органа, нали? Имам позната, дето не се дупчи при пиърсър и лекува поразии от лекар около година.

Ама не ми се спори, никога, повтарям, НИКОГА не бих се пробила при лекар. Просто искам да имам език после ;)

varSAritai
03-12-2010, 11:45
Как мое да сравневате ЛЕКАР или ХИРУРГ с некав НАРКОМАН дет праи пиерцинг :) стегнете се моля !

Наркоманът е учил за да прави пиърсинги. Учил е точно къде да дупчи, как и пр. Докато Лекарят или Хирургът са си лекар и хирург. Те са учили обща медицина, и вероятно специализирали нещо.Но НЕ са обучени да правят пиърсинги. Те са лекари, а не пиърсъри. Примерно, ти би се доверил на човек с книжка, или на човек без книжка да те закара до някъде? Пиърсърите са типовете с книжки ;)
аз вече сам се доверявал не веднъж на "човека с книжка" но сам обеден че 1 лекар какъвто ще да е зн по добре анатомията на човешкото тяло отколкото пича дет дупчи ;)
Пак казвам- лекарят не дупчи, той лекува. Пиърсърите държат курсове и наистина разбират от тва, което правят. Те са обучени да дупчат и знаят точно къде и как да го правят, това им е професията. Един лекар ти познава анатомията, но това не значи, че няма да ти прецака органа, нали? Имам позната, дето не се дупчи при пиърсър и лекува поразии от лекар около година.

Ама не ми се спори, никога, повтарям, НИКОГА не бих се пробила при лекар. Просто искам да имам език после ;)
ok само въпрос ти имаш ли пиерсинг ?

Abigoria
03-12-2010, 21:01
^На езика не, иначе имам 6 общо :) Имах и на веждата, ама махнах обицата, щото не се харесвах

miluffka
03-19-2010, 21:21
аз пък незнам даже за какво са ви обици на езика щте се плезиш ли немога да разбера а неможе да ме обедии некой че за него ше си я сложи секи гледа да е интерен а не мисли за последсвията понякога са фатални приемете го като съвет за какво ви е и с тфа и без тфа никой няма да ви върне даже без него изглеждаш по добре и по естествено повечето хора с татоси и пиерсинги имат лоша слава дори и да неее е така някои като кажеее ехеех тая колко свирки сигорно е праила и такива глупости който може и да не се вярни ама ела и ги обеди и докажи някой като си е наумил така и тфа е

melsinkaa
04-26-2010, 08:47
Темата е стара ама като я прочетох ми стана смешну за някой хора който се правят на философи а даже нямат обица на езика..първо ако все още не си си пробила езика.. или има някой който да чете тази тема и се чуди к'во да прави и иска савет.. ПРИ ЛЕКАР НЕ ХОДИ ДА ТИ ПРОБИВАТ ЕЗИКА !!! ИМА СИ СПЕЦИАЛИСТИ ЗА ТАЗИ РАБОТА .. ОТИДИ ПРИ ТОЗИ ЗА КОЙТО СА ТИ КАЗВАЛИ ЧЕ Е НАЙ-ДОБРИЯ В ГРАДА .. наистина може да спреш да усещаш вкусове ама това ще стане ако идеш при някой некадарник който незнае как да си върши работата.. наистина има такава вена(нерв) която ако се уцели може да умреш ама това пък вече незнам при кой трябва да си отишла за да ти я уцелят и да стане.. Аз лично съм с пиърсинг на езика от бая време вече не ме болеше изобщу даже когато ме пробиваха после езика се подува и започва да боли ама е поносима болка не е болка за умиране аз 2 седмици карах на млека прачки почнах след 1вата седмица ама от тес Слънчо лапаш нещо гълташ нищо..Сухи пасти ядах след 1 седмица и 2-3 дена чупих ги на малки хапки..пюренца може да ядеш ако ги обичаш аз лично не ги обичаш и неядах..нещо друго да не изпусна ама мисля че няма абе общо взето нетрябва първоначално да нарушаваш храненето щото да не стане нещо и да си напраиш нещо на езика щото е много чувствителен в началото..не е страшно който се колебае да отида няма да умре от това само да гледа да е при най-добрия че като гледам кви скучай има тука и какви глупости ви предлагат да ходите при лекари се хванах за главата :) аз си смених обицата на 11 ден..щото ми омръзна с голяма и я смених с малка макар че ми бе надут езика още ама не ми пукаше.. ама не го препоръчвам изчакайте си да спадне :)

melsinkaa
04-26-2010, 08:55
и междо другото една приятелка има 3 обици на езика :) ако си мислите че е болка за омиране и е супер страшно едва ли тя щеше да има 3 и да е с тях вече години.. :)

melsinkaa
04-26-2010, 09:01
ооо забравих нещо много важно за тези който ще се дупчат 1вите 2-3 седмици изрично ЗАБРАНЕНО ДА ЯДЕТЕ ТОПЛИ НЕЩА ИЛИ НАЙ - ВЕЧЕ ДА ПИЕТЕ НЕПИИТЕ ЗАЩОТО ЕЗИКА ВИ НЕЗАБАВНО ЩЕ СЕ ПОДУЕ ИЗЧАКАЙТЕ МАЛКО ПРЕДИ ДА ПОЧНЕТЕ ДА ПИЕТЕ ЧАЙ-ЧЕТА И ТАКИВА ГОРЕЩИ НЕЩА ;) И ДРУГОТО КОЕТО Е .. ПО ДОБРЕ СИ ВЗЕМАЙТЕ ОБИЦА СЪС ЖЕЛЯВО НА КОЕТО СТОЯТ ТОПЧЕТАТА ОТ КОЛКОТО ЕДНО СЕ ЕДНО СЕЛИКОНОВО ТАКОВА.. ТО РАЗРАНЯВА ЕЗИКА НЕ НА ВСИЧКИ ПРИ ВСЕКИ Е РАЗЛИЧНО АМА ИМА ХОРА НА КОЙТО НЕ ИМ СЕ ОТРАЗЯВА ДОБРЕ ТАКА ЧЕ ВЗИМАТЕ ЛИ СИ НОВА ОБИЦА СЪС ЖЕЛЯЗНА ТРАБИЧКА ТАКА ДА СЕ ИЗКАЖА ДА Е АИДЕ УСПЕХ НА ВСИЧКИ КОЙТО СЕ КОЛЕБАЕТЕ :D :D :) :grin: :-)

kristi1994
07-28-2010, 21:44
zdraweeite as sum na 13 ii nashte ne mi dawaha da si napra piarsing xD kazvaha 4e ako si naprawa shte me obiqt .. ;] i edin den otidox 30 lv i si probix ezika pribrah se nashte oshte ne znaqt ;] pro probivaneto nqma nikva bolka useshtash samo kak iglata minava prezz ezika a tova za te4nata hrana spokoino az na wtoriq den qdoh meso i nqmashe bolka nito se poduh fufleh malko no .. malko ! :D taka 4e spokoino nito se gubqt vkusove nito neshto otiwate i se probivate ;] ! NEBOLI !

jojankaa
09-30-2010, 17:14
дннес си пробих изика като цяло '' лоол '' деня беше много инетерсен :) ОТИДОХ В СТУДИО и съм много доволна от както вие го нарекохте '' наркомана '' който дупчи .... аз лично не усетих кога стана и не ме болеше яка съм 2 пюренца :o гладна съм ама малко по малко ще се оправи супички а ууууууу сещаш се нали ;д ? ам друго какво да ти кажа това за жабуркането е много важно без него ще те боли и ще се инфектира мноого :? така че слушай човека в студиото какво ти казва и това е ! айде успех :) 8)

fani988
10-08-2010, 18:04
izkam da popitam dali moje da se d1v4e d1vka kogato si s obica na ezika? blagodarq predvariteno

jenatanadqvolaa
06-10-2011, 14:29
Да,дъфка се дъфче....аз искам да питам за най-хубавото студио в София,в което мога да отида?

MrProopeR
08-11-2011, 23:27
Вижте хора..изобщо не боли !!! Съвсем малко е гадното накрая когато ти вадят абоката само.. аз имам обица .. .. не съм се пробивал при специалист.. напротив ..пробиването ми излезе точно 2.00 лева.. ! без сандрина.. ! :) Иии няма нищо опасно...на течна храна 1-та седмица .. след употреба на каквото и да е.. се жабурка с сандрин.. ии това е общо взето най важното !!.. :)

kyon
08-12-2011, 09:22
Зависи и от теб и от тоя дет' те дупчи :D По хубаво не си прави.