PDA

View Full Version : Такава ли трябва да бъде хининовата вода?



cskasladyrana
12-24-2007, 17:24
Ами въпроса ми може да е малко тъпичък , но тей като до сега не съм използвала Хининова вода и си нямам и идея каква трябва да бъде :? Днес ми я донесоха от Бг едни наши познати ,но на нея пише :Хининова вода, а под нея лосион и мирише на спирт shock: Такава ли трябва да бъде за растеж на косата?


PS.Малко объркано стана ,но ако все пак някой ми е разбрал въпроса нека да каже за да знам дали мога да я използвам :)

Благодаря предварително и ВЕСЕЛА КОЛЕДА :smt006

т.7 от Правилника!

Модерирано от sh3_1s_7h3_0n3

Exothermic
12-24-2007, 17:29
Ами да,би трябвало това да е,но честно казано
няма кой-знае какъв ефект,да не кажа никакъв... :roll:

chipi_kaoo
12-24-2007, 17:31
Хининовата вода си е за по-бърз разтеж да косата, а доколкото съм виждал и мирисал, то не ми миришеше на спирт, но може сега да има и някъкви допълнителни съставки, които стимулират разтежа.

Presley
12-24-2007, 19:44
Хининовата вода си е за по-бърз разтеж да косата, а доколкото съм виждал и мирисал, то не ми миришеше на спирт, но може сега да има и някъкви допълнителни съставки, които стимулират разтежа.
Да.

А може и да е някакъв лосион эа лице..

cskasladyrana
12-24-2007, 22:00
Плссс ако някой знае какво е и дали става за коса да каже ,тей като имам цели 5 шишенца :shock: Трябва да знам дали ще мога да ги използвам или не :cry: 8-[

abvgdejzi
12-25-2007, 12:31
hininovata voda e v malko 6i6ence sa6to kato tezi na spirta no ne trqbva da miri6e na spirt i e leko rozova na cvqt az sam izpolzvala a dori v momenta izpolzvam hininov 6ampoan no 4esno kazano nito ednoto ne deistva

DisciplineAndOrder
12-25-2007, 13:25
мисля,че не трябва да мирише на спирт...моята поне не е такава.

fiama
12-25-2007, 14:12
А розова ли е на цвят? Тази, която ползвах преди миришеше на спирт и беше лосион, и бях много доволна от нея. Ползвай я спокойно! :)

Kisses_P
12-25-2007, 16:16
ПОпринцип хинина трябва да има леко горчив вкус и розов на цвят.Имах на милва преди и от пусто любопитство да вида вкуса-е горчив беше.Сега имам на Панацея/само таква имала в аптеката и мама ми я зела/ и тя леко ми мирише на спирт,но е розова на цвят.АКо не е много силен мириса на спирт я позлвай спокойно

Iria
12-25-2007, 16:46
Ползвай я.

chipi_kaoo
12-25-2007, 16:55
Ползвай я.
Защо :?: Ако от спирта който съдържа и окапе косата :-o Кво ше праим тогава? Я по добре си купи друга, от друга аптека, и питай фармацефта дали трябва да е така, се пак не съм фармацефт ма така смятам, че е най добре :-P

cskasladyrana
12-25-2007, 17:35
Ползвай я.
Защо :?: Ако от спирта който съдържа и окапе косата :-o Кво ше праим тогава? Я по добре си купи друга, от друга аптека, и питай фармацефта дали трябва да е така, се пак не съм фармацефт ма така смятам, че е най добре :-P


Ами проблема е ,че не съм си в Бг, а тук в Германия не мога да си намеря Хининова вода :-k Точно за това помолих наши познати да ми донесът....А и мен също ме е страх да не ми окапе косата от този спирт :cry:


fiama...Да водата е розова и мирише все едно вътре си е само спирт.. нищо друго :shock: :shock: А марката е няква мн измислена ...."Купро 94 ЕООД Г. Оряховица"
Тааа сиг ли си ,че мога да я ползвам без да ми окапе косата?

chipi_kaoo
12-25-2007, 17:44
Не дей да рискуваш. Дори и някой да ти каже: "Нищо няма да ти стане, тва си е спир", нали не той ще се маже, и неговата коса си е на мястото. Е попитай някой лекар там или някой който разбира от тези работи. Не е шега тва, шот ти ше си ходиш с гола глава. Аз съм виждал преди 1-2 години, майка ми ползваше, и си спомням че миришеше приятно, косата и миришеше много хубаво, така че сега може да е осъвременена формулата, но не си струва риска. :P :twisted:

chipi_kaoo
12-25-2007, 18:50
Sega sam po informiran, otidoh pri mam4eto i ia pitah dali niakade ima hininova voda, i tia mi dade na firma ot G.Oriahovica... mai e sashtata, v prozra4no plastmasovo shishenci i biala kapoa4ka, na etiketa pishe losion, no nqma sadarjanie. Naistina mirishe malko na spirt, no maika mi ia e polzvala i kaza, 4e tova na a hininova voda, a samo niakvi himikali, i vaobshte nima promeni v kosatai, nito polojitelni nito otricatelni. Kaza 4e tia e polzvala takava v bialo shishence, i si e mirishela normalno, taka 4e dori i da ia polzvash niama da ima efekt. Dano ti donesat druga :P :P :P

cskasladyrana
12-25-2007, 19:04
Да водата е напълно същата :P Еее сладур страшно ти благодаря за помоща ...Направо си супер :-) Те че няма да ми донесът нова ...няма,но смятам да пробвам тази ...да видим може нещо да стане (не трабва да губя надежда , нали все пак няма странични ефекти :grin: :grin: :lol: )Още веднъж БЛАГОДАРя и Весела Коледа :P

chipi_kaoo
12-26-2007, 08:48
Да водата е напълно същата :P Еее сладур страшно ти благодаря за помоща ...Направо си супер :-) Те че няма да ми донесът нова ...няма,но смятам да пробвам тази ...да видим може нещо да стане (не трабва да губя надежда , нали все пак няма странични ефекти :grin: :grin: :lol: )Още веднъж БЛАГОДАРя и Весела Коледа :P
Моля :-$ Е майка още не е без каса, ма не е и с най-фешън коса... така че пробвай :P

gabi_94
12-26-2007, 08:56
ПОпринцип хинина трябва да има леко горчив вкус и розов на цвят.Имах на милва преди и от пусто любопитство да вида вкуса-е горчив беше.Сега имам на Панацея/само таква имала в аптеката и мама ми я зела/ и тя леко ми мирише на спирт,но е розова на цвят.АКо не е много силен мириса на спирт я позлвай спокойно

И мойта е на Панацея и е розова, имам приятелка дето е от друг град, рядко се виждаме и видях я лятото с доста къса коса, сега скоро я видях и каза че от 2 месеца я използвала тая хининова вода на Панацея, косата и беше сравнително по-дълга, доста по-дълга! Надявам се и на мен да ми помогне, то все пак си зависи и от самата коса! По темата, ако много мирише на спирт, по добре не я използвай!

Broken2505
12-26-2007, 09:21
Ефект от Хининовата вода има. Само престанете да си гледате непрекъснато косите, защото ще ви се струва, че не расте.
Опитайте се поне 2-3 седмици да не я гледате и ще забележите, че е порастнала.

Liar
12-28-2007, 20:33
Ами щом ти мирише на спирт може да я разредиш с розова вода.Обаче щом хининовата вода не трябва да се нанася по цялата дължина на косата щот я изсушавала значи може би е нормално да има спирт...И все пак защо ще си изсушавате растящата коса?Освен това доколкото разбрах хининът в тая вода е само 2% което няма да даде голям ефект.Но не мога да говоря със сигурност щот не съм я ползвала.