PDA

View Full Version : Акнето



bority1994
12-25-2007, 15:05
Сори,че се повтарям,ама имам един въпрос.Някъде бях чула,а и тук четох,че противозачатъчните помагали да се махне акнето.Аз съм на 13,още нямам мензис и се чудя,дали трябва да си взема или е вредно още за мен да ползвам такива хапчета.Моля ви отговорете,защото с тия пъпки на лицето не ми се излиза от вкъщи... ](*,) :x

dan4ety
12-25-2007, 15:30
То, доколкото знам, не е полезно по принцип да се пият. Пък за пъпките си вземи лосион или нещо такова. И на мене не ми харесват пъпките, но на кой ли пък му харесват?! Айде, и не се тъпчи с такива глупости ;)

chipi_kaoo
12-25-2007, 15:33
Не си разбрала правилно, те са некви хормони които започваха с "д" и те са срещу акнето, но от тях се пълнее, и действат като противозачатъчни а не се продават като противозачатъчни, използвай други препарати, щото с тея хормони е много опасно :-P

Liar
12-25-2007, 19:03
Чувала съм добри отзиви за "Акне Аут"(ма не го знам лосион ли е гел ли е =p).Можеш в същото време и да пиеш бирена мая може би ще ти помогне.Също така намали пърженото и мазното.

LuCiFersAngeL
12-25-2007, 20:07
Съвременните противозачатъчни са ниско дозирани и странични ефекти като напълняване са много малко вероятни, дори почти невъзможни. Аз пия противозачатъчни от 8 месеца и теглото ми не се е променило изобщо!
Към авторката: Ние не можем да ти дадем достатъчно компетентно мнение. Най-добре иди при гинеколог и кажи за проблема си. Той ще ти даде съвет дали можеш да вземаш противозачатъчни и точно кой тип са подходящи за теб. Успех! А иначе "Акне аут" също много помага :mrgreen:

Broken2505
12-26-2007, 09:18
На мен ми помогнаха витамини Герикапс. Съдържат витамин А и витамин Е.
Може да си вземете Геритамин Нео. Същото е като Герикапс, но на друга фирма.

bority1994
12-26-2007, 10:06
Мерси за отговорите.Вчера ми донесоха Garnier Pure A и мисля,че днеска има по-добър резултат :)