PDA

View Full Version : Варицела.....



Bounty
12-26-2007, 11:37
Първо Честита Коледа на всички...дано Дядо Коледа ви е донесъл хубави подаръци,защото на мен ми донесе ПЪПКИ :lol: Моля ви кажете за колко време минават тези гадости...Пъпките избиха на 22 имам ли шанс да празнувам Нова Година поне.Моля ви който е карал да каже нещо

mtg1992bg
12-26-2007, 11:48
Гаден номер от страна на шарката. Аз боледувах в 6 клас, Разболях се, като симптомите се проявиха точно на 1 декември . По принцип карантинния период е около 14-20 дена, в които не бива да се срещаш с хора, които не са боледували, за да не ги заразиш. Аз на 20 декември тогава пак тръгнах на училище и никого не заразих. Ако на 22 са се появили първите пъпки, шансът да оздравееш до 31 е просто нищожен, но това зависи и от шарката - някои я карат супер леко. И все пак е опасно да не заразиш някого. Наистина е кофти, но за по-сигурно празнувай вкъщи с някой, който вече е карал ;-) .

ПП: не си го изкарвай на пъпките, защото после тъпкано ще ти го върнат с някой белег :? !

Bounty
12-26-2007, 11:51
7 дни е периода, в който мога да заразя...толкова ми е и болничния не дават повече.Ама пъпките кога ще се махнат.....това за 20 дни са глупости

mtg1992bg
12-26-2007, 12:03
Ами нз, на мене личната лекарка някакъв такъв период ми каза, наистина 20 дена за карантина ми се струват много, ама...
А за пъпките не зная. Честно казано не помня при мене как беше, а и при всеки е различно. Аз имах доста упорит обрив , но не зная при теб как е. В най-добрия случай може и да се махнат до Нова година.
Е, ами пожелавам ти да се оправиш до тогава!

Madness
12-26-2007, 12:40
2-3 седмици се мотах с пъпки...
Супер гадно беше...аз съм била някъде 3-4 клас...
Знам,че колкото по-голям си(на години нали),толкова по-тежко я изкарваш...
Брата тогава беше на 4-5 май и имаше 10 пъпки,аз имах и в устата деа...

kakadu
12-26-2007, 12:41
На мен карантината ми беше 10 дни, успях да заразя брат ми. :evil: Обаче имах следи от обривите повече от месец, а на някои места ще ми останат белези. Не ги чеши мехурите и ако много те сърби може да ги мажеш с ментолов спирт.

krisi_l@loka
12-29-2007, 14:14
2-3 седмици се мотах с пъпки...
Супер гадно беше...аз съм била някъде 3-4 клас...
Знам,че колкото по-голям си(на години нали),толкова по-тежко я изкарваш...
Брата тогава беше на 4-5 май и имаше 10 пъпки,аз имах и в устата деа...
А от кой тръгна всичко 8) Аз май само ви заразих, а си я изкарах мн леко :P

ThePowerOfLove
12-29-2007, 18:43
Еми аз съм карала в 4-5 клас. На мен карантината ми беше 10 дена нали да не се срещам с други. Но пъпките изчезнаха някъде към 15-20 ден не помня точно [-(

AliceSw
12-29-2007, 21:49
пъпките няма да се махнат...боледувах в 9-ти клас...нямаше ми нищо освен няколко пъпки...но след карантината имах поне седмица още пъпки и ходех с шапка :lol:

ra4ence
01-02-2008, 16:20
Минава за 10-15 дни :) Не се яде сладко,защото предизвиква още по-голям сърбеж. Мажете се с ментолов спирт,а след това с бебешка пудра. Определено намалява сърбежа :) Избягвайте къпането,защото така се разнася заразата. Подмивайте си се..там..мн внимателно ;)

А,да.. и да ви кажа,че аз 3 пъти имах варицела :) Имунитета не бил за цял живот,а за около 2 години :)

Vincitore
10-22-2008, 18:51
Аз сега съм болна от варицела и напротив-лекарката ми каза че може да се къпя-даже е препоръчително :(