PDA

View Full Version : Проблем с фонетиката!!!



limon4e_f
12-26-2007, 13:27
Здравейте!Ам преди около година (може и повече) ми се прецака фонетиката.Пробвах една програма , която не свърши особено полезна работа , пък и по едно време ми искаше някакъв ключ...После ме посъветваха да си изтегля българската фонетика(което и направих).Нещата с нея потръгнаха с изключение на това , че трябваше да си оправям настройките на компа на всяко трето включване ( незнайно защо).Та след известно време и тя се бъгна и аз отново останах без кирилица...Пробвах се на направя нещо с файла на фонетиката , но той беше компресиран ( а аз не мога да се оправям с такива файлове...първият път стана по случайност).
Моля Ви , добри хора ( :wink: ), ако имате малко свободно време и търпение , помогнете ми , защото ми дойде до гуша от този проблем.Колкото и да е малък , създава много неприятности.
Благодаря ви предварително! :smt003 :-)

limon4e_f
01-26-2008, 17:41
МОЛЯ , HELP!!!ОЩЕ НЕ СЪМ СЕ ОПРАВИЛА С ТАЗИ ФОНЕТИКА , А МНОГО ДЪРЖА ДА ПИША НА КИРИЛИЦА!

LizZz
01-26-2008, 17:43
Намери ме в скайп :P

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
01-26-2008, 17:51
Преди известно време и аз имах такъв проблем.. Някои неща ми излизаха с неразбираеми букви.. Но относно писането не съм имала проблеми.. :? Викнах един приятел, който разбира и ми помогна:):) Техниците не дойдоха.. :? При теб не знам как е, но мисля, че всички Windows-и поддържат кирилица... не може да я няма.. :? Все в настройките за езиците е.. потърси я.. ако не се реши проблема, се консултирай с някой познат, който разбира или в краен случай с техници...

XceSS
01-26-2008, 20:10
Заповядай BG phonetic (http://www.metodii.com/BG_Phonetic.exe) Btw това е новия стандарт за БГ подредбата на клавиатурата с която рано или късно трябва да свикнем незнам как :-D

magneziq
01-31-2008, 09:30
отиваш в:
1.Start Menu
2.Control Panel
3.Date,Time,Language,and Regional Options
4.Regional and Language Options
5.Languages
6.Details...
7.търсиш къде пише BG Bulgarian Keyboard
8.избираш Bulgarian [New Phonetic]
9.Add...
10.Input language:Bulgarian
11.Keyboard layout/IME-сложи тикче в кутийката
12.Избери: Bulgarian [New Phonetic]
13.OK
14-Честито вече трябва да имаш фонетика!