PDA

View Full Version : Диафрагма и спермициден гел



bebe_zaiche
12-26-2007, 19:05
Въпросът ми е към тези, които имат някакъв опит с диафрагмата и спермицидния гел като средства за предпазване от бременност. Пък и тези дето нямат опит могат да се обадят де :) Та, въпросът ми е доколко предпазват, на какви цени горе-долу са и всякакви подробности около използването им. Тъй като с приятеля ми правим секс на повече 2 пъти месечно и не ми се иска да пия противозачатъчни, а пък той не толерира презервативи, ме осени идеята за диафрагмата и спермицидния гел дали няма да са удобни за случая. Чакам отговорите ви :)

Kanela
12-26-2007, 19:10
Ефикасни са,обаче диафрагмата не се поставя лесно.Трябва на гинеколог да ти я сложат за най-сигурно :-o Докато свикнеш сама... :)

bebe_zaiche
12-26-2007, 19:14
Ефикасни са,обаче диафрагмата не се поставя лесно.Трябва на гинеколог да ти я сложат за най-сигурно :-o Докато свикнеш сама... :)

Мисля, че мога и сама да се справя с набутването. Като един много любознателен индивид, постоянно се разучавах с пръсти от вътре и познавам вагината си до дъното колкото пътя от хладилника до компютъра :) Значи си сигурна, че са достатъчно ефикасни, и той спокойно ще може да свършва с мен? А как точно се прилага спермицидния гел, ала бала.. Цени, глупости.. Някакви такива подробности да знаеш?

Kanela
12-26-2007, 19:29
М предполагам,че са високо ефикасни комбинирано...Да си го погледнем направо-спермицидния гел "обездвижва" подвижните сперматозоиди,а ако въобще някой стигне здрав до шийката,няма как да влезе....и гела рано или късно го убива... :)
Геловете мисля,че не са по-скъпи от противозачатъчните :) Т.е. около 12 лв може би...
Иначе ето малко инфо,което ще ти трябва.


Какво представлява диафрагмата?

Това представлява латексова чашка с пружинен механизъм по неговите крайща, чиято функция е да задържи устройството в областта на вагината. Обикновено диафрагмите се произвеждат в различни размери. Така че преди употребата и е необходимо на всяка жена да се измери диагоналната дължина на вагиналния канал.

Механизмът на предпазване от забременяване при този метод се дължи на изграждането на механична бариера пред сперматозоидите. Диафрагмите се поставят непосредствено преди половия акт, като повърхността, която плътно приляга към шийката на матката, се намазва с спермицид. Обикновено след половия контакт устройството трябва да остане поне 6 часа, за да може да окаже търсения ефект. Именно толкова е и времето и на действие. Ако е необходимо протекцията да продължи повече време без премахване на диафрагмата, обикновено вътрешната и повърхност се намазва повторно със спермицит.

Ефективността на метода варира в широки граници - от 5 до 15% в зависимост от мотивацията на жената, от подходящо избраната и поставена диафрагма. Предимствата и са, че не се наблюдават страничните ефекти на хормоналните препарати. Освен това жените сами могат да контролират контрацепцията си и могат да използват диафрагмата и по време на менструация. Недостатъците включват освен твърде вариабилната ефикасност, и възможността за болка и ерозивни изменения на маточната шийка при неправилно поставена диафрагма. При жени с наднормено тегло поставянето на диафрагмата често е затруднено. Освен това се наблюдават уретрални инфекции и ако диафрагмата не се премахне до 24 часа след половия контакт, има възможност да се развие токсичен шоков синдром. При недобра хигиенна поддръжка тя води до появата на неприятна миризма. Поради това поне един път на всеки 24 часа тя трябва да се изважда и внимателно да се почиства с топла вода и сапун.

bebe_zaiche
12-27-2007, 09:09
Благодаря за отговора :) В крайна сметка се замислих и реших, че ще е по-лесно с противозачатъчни. Днес ще ходя да говоря с една гинеколожка :) В случай, че някой погледне в тази тема, имам въпрос:

Мензиса ми свършва утре (петък). Ако почна противозачатъчните в събота и още в събота почна да правя секс, би трябвало да са ефикасни нали? За съжаление на преглед ще мога да отида чак след Нова Година, а до събота ми трябват противозачатъчни. Според вас онези, Ясмин, ще свършат ли работа?.. :)

Kanela
12-27-2007, 09:35
Противозачатъчните е задължително да се предпишат от гинеколог след видеозон и за да бъдат ефективни от първото хапче,е нужно да ги започнеш в първия ден ОТ цикъла си,следователно ще трябва да чакаш месец :wink: Ако ги почнеш сега,7 дни няма да са ефективни(доколкото знам) 8) Но за да се увериш,питай гинеколог :) Може веднъж да не свършва в теб или с презерватив..няма да умре :-| За твое добро е ;-) После с хапченцата е спокойствие...(аз лично съм на хапчета) :wink: Само да се изчака точния момент

bebito0o
12-27-2007, 09:39
ам...аз не съм ползвала ,но и не бих,звучи неудобно да хойш по улицата с такова ауу пък и ме е страх д ане земе д астане не6то #-o

swords1010
12-27-2007, 09:43
Всъщност диафрагмата е ефикасна, но както казаха, трудно се поставя и наистина е хубаво гинеколог да я постави първия път и да ти изясни някои подробности. Колкото до спермицидния гел... не бих те посъветвал да пробваш, тъй като ако не бъде апликиран правилно може да не си свърши работата както трябва.

bebe_zaiche
12-27-2007, 12:07
Противозачатъчните е задължително да се предпишат от гинеколог след видеозон и за да бъдат ефективни от първото хапче,е нужно да ги започнеш в първия ден ОТ цикъла си,следователно ще трябва да чакаш месец :wink: Ако ги почнеш сега,7 дни няма да са ефективни(доколкото знам) 8) Но за да се увериш,питай гинеколог :) Може веднъж да не свършва в теб или с презерватив..няма да умре :-| За твое добро е ;-) После с хапченцата е спокойствие...(аз лично съм на хапчета) :wink: Само да се изчака точния момент
Цял месец? Сега го втасах.. Не зная какво да правя. А колкото до презервативите.. Той е от мъжете, които не понасят презервативи. От самата мисъл може да му спадне, камо ли да получи удоволствие => и аз няма да получа удоволствие.

vaniLL
12-27-2007, 13:11
Противозачатъчните е задължително да се предпишат от гинеколог след видеозон и за да бъдат ефективни от първото хапче,е нужно да ги започнеш в първия ден ОТ цикъла си,следователно ще трябва да чакаш месец :wink: Ако ги почнеш сега,7 дни няма да са ефективни(доколкото знам) 8) Но за да се увериш,питай гинеколог :) Може веднъж да не свършва в теб или с презерватив..няма да умре :-| За твое добро е ;-) После с хапченцата е спокойствие...(аз лично съм на хапчета) :wink: Само да се изчака точния момент
Цял месец? Сега го втасах.. Не зная какво да правя. А колкото до презервативите.. Той е от мъжете, които не понасят презервативи. От самата мисъл може да му спадне, камо ли да получи удоволствие => и аз няма да получа удоволствие.

ami da , no ako nqmate dr nachin za predpazvane ot bremennost ... edva li shte e takyv egoist . nqmam nikakva predtava ot otnosheniqta vi i t.n , no do kolkoto pomnq ste otdavna zasedno i mu imash dovoerie i dyrjish na nego :smt001 i toi na teb
kolkot i glupavo da zvuchi , moje da mu stiskat prezervativite ... spred mene zaradi tebe shte napravi kompromis i nqma da ostanesh nezadovolena :-) :-) :-) :-)
priqtno izkarvane i se zabavlqvai mnogo :smt006 :-)

bebe_zaiche
12-27-2007, 15:56
Противозачатъчните е задължително да се предпишат от гинеколог след видеозон и за да бъдат ефективни от първото хапче,е нужно да ги започнеш в първия ден ОТ цикъла си,следователно ще трябва да чакаш месец :wink: Ако ги почнеш сега,7 дни няма да са ефективни(доколкото знам) 8) Но за да се увериш,питай гинеколог :) Може веднъж да не свършва в теб или с презерватив..няма да умре :-| За твое добро е ;-) После с хапченцата е спокойствие...(аз лично съм на хапчета) :wink: Само да се изчака точния момент
Цял месец? Сега го втасах.. Не зная какво да правя. А колкото до презервативите.. Той е от мъжете, които не понасят презервативи. От самата мисъл може да му спадне, камо ли да получи удоволствие => и аз няма да получа удоволствие.

ami da , no ako nqmate dr nachin za predpazvane ot bremennost ... edva li shte e takyv egoist . nqmam nikakva predtava ot otnosheniqta vi i t.n , no do kolkoto pomnq ste otdavna zasedno i mu imash dovoerie i dyrjish na nego :smt001 i toi na teb
kolkot i glupavo da zvuchi , moje da mu stiskat prezervativite ... spred mene zaradi tebe shte napravi kompromis i nqma da ostanesh nezadovolena :-) :-) :-) :-)
priqtno izkarvane i se zabavlqvai mnogo :smt006 :-)
В крайна сметка се спряхме на свещички :)

BaTe_Martoo
12-27-2007, 20:27
Vie jenite ste ludi bate , tfa ne si e ralta ;-)

aniezina
12-28-2007, 08:36
Vie jenite ste ludi bate , tfa ne si e ralta ;-)
Защо да сме луди? Защото мислим вместо вас ли? Защото вие само извършвате обръщателно постъпателни движения, свършвате и всичко според вас е дотам, а не се осещате че всичко е премисляно от нас за да не се налага после да сменяте памперси. на всичкото отгоре се съобразяаме и със вас, и накрая пак сме луди ](*,)

mokka
12-28-2007, 08:53
Vie jenite ste ludi bate , tfa ne si e ralta ;-)
Защо да сме луди? Защото мислим вместо вас ли? Защото вие само извършвате обръщателно постъпателни движения, свършвате и всичко според вас е дотам, а не се осещате че всичко е премисляно от нас за да не се налага после да сменяте памперси. на всичкото отгоре се съобразяаме и със вас, и накрая пак сме луди ](*,)

Подкрепям на 10000000000000 %