PDA

View Full Version : Любими цитати от книги



sexx_na_exx
12-26-2007, 23:35
аре тука фсеки да казва некъф цитат от любимата му книга :P
аз няям кфо да кажа щот незнам кфо ме кефи :lol:

JivaRana
12-27-2007, 13:30
Аз се сещам само за един,който е малко дългичък: "Има една легенда за птичката,която пее само веднъж в живота си,но по-сладко от всяко друго земно създание.Още щом напусне гнездото си,тя дири трънлив храст и няма покой,докато не го намери.Тогава запява сред безпощадните му клонки,притискайки гръд към най-дългия им и остър шип,за да умре,извисена над своята агония,надпяла и чучулигата, и славея.Възхитителна песен,заплатена с живота.Но целият свят притихва заслушан и дори Бог на небето се усмихва.Защото най-хубавото се добива само с цената на голяма болка...или поне така е според легендата." От "Птиците умират сами" :twisted:

Blab
12-27-2007, 14:06
Нямам "любима" книга. :wink:

Уайлд:
-"Life is not governed by will or intention. Life is a question of nerves, and fibres, and slowly built-up cells in which thought hides itself and passion has its dreams. You may fancy yourself safe and think yourself strong. But a chance tone of colour in a room or a morning sky, a particular perfume that you had once loved and that brings subtle memories with it, a line from a forgotten poem that you had come across again, a cadence from a piece of music that you had ceased to play - I tell you, Dorian, that it is on things like these that our lives depend. Browning writes about that somewhere; but our own senses will imagine them for us. There are moments when the odour of lilas blanc passes suddenly across me, and I have to live the strangest month of my life over again."
-"It is love, and not German philosophy, that is the true explanation of this world."
-"Nowadays people know the price of everything and the value of nothing."
-"To love oneself is the beginning of a lifelong romance."
-"There is only one thing in the world worse than being talked about, and that is not being talked about."

-"The only way to get rid of a temptation is to yield to it."
-"Truth is rarely pure and never simple."
-"Experience is the name everyone gives to their mistakes."

Яворов:
"Аз се познавам. Не съм правила нищо друго освен да диря в себе си онова добро и светло, което бих могла да ти донеса и дам. Видиш ли, как свободно говоря за това - аз?Аз се слушам и сама се учудвам. То се дължи, види се, на тая продължителна работа, да търся в себе си, дето... дето намерих много неща, но така противоречиви... Аз на зная кое да нарека добро и кое лошо, кое светло и кое тъмно. Аз имам нужда от твоето присъствие, Христо, от твоя поглед... от твоето дихание... Сякаш душата ми е една пустиня, в която може да цъфне живот само след като я ороси твоето дихание. Но имам ли аз душа? Струва ми се, че съм едно бездушно тяло, само тяло, което чака твоята душа, предопределена да се въплъти в него."

Екзюпери:
-"Ако искам да видя пеперуди, ще трябва да изтърпя две-три гъсеници."
-"Много по-мъчно е да съдиш сам себе си, отколкото да съдиш другите. Ако можеш да съдиш себе си правилно, значи ти си истински мъдрец."
-"Най-хубавото се вижда само със сърцето. Най-същественото е невидимо за очите."
-"Съвършенството е достигнато, не когато няма какво повече да се добави, а когато няма какво да се премахне."

Шекспир:
-"This above all: to thine own self be true."
-"All the world 's a stage, and all the men and women merely players. They have their exits and their entrances; And one man in his time plays many parts..."
-"Be not afraid of greatness: some are born great, some achieve greatness and some have greatness thrust upon them."

DisciplineAndOrder
12-27-2007, 14:55
"Ако мога,умирайки,да кажа:'Животът е толкова хубав',тогава нищо друго няма да има значение.Ако и аз мога така да повярвам в себе си,тогава нищо друго няма да има значение." -Марио Пузо -'Кръстникът'

"Съвестта и страхът в действителност са едно и също нещо.Съвестта е официалното име на страха,неговата фирма.Това е всичко." -Оскар Уайлд- 'Портретът на Дориан Грей'

"Много по-мъчно е да съдиш сам себе си, отколкото да съдиш другите. Ако можеш да съдиш себе си правилно, значи ти си истински мъдрец." -Антоан дьо Сен Екзюпери

и още много любими цитати имам...

Дебел Идиот
12-27-2007, 15:13
буууу буууууууууууууууу бууууууу ](*,)
долу книгитеееееееееееееееееее еееееееееееееееееееее :smt002

ABSOLUTme
12-27-2007, 15:19
Някой няма ли да изрецитира нещо и от Хари Потър? 8-)

fake
12-27-2007, 15:21
"...човек може да издържи две седмици на глад, много години без покрив над главата си, но не може да издържи на самотата.Тя е най-лошото от всички мъчения, от всички страдания."

DisciplineAndOrder
12-27-2007, 15:35
"Птичката с тръна в гърдите следва неумолим закон. Сама не знае какво я кара да забие шипа в сърцето си и да умре, пеейки. Когато острият трън я пронизва, тя не подозира, че я очаква смърт; само пее и пее, докато не и останат сили да издаде нито звук повече. Но ние - когато ние забиваме шипа в гърдите си, знаем. Разбираме. И все пак го правим. Все пак го правим."-Колийн Макълоу -"Птиците умират сами"

" В своя живот , в мислите си, в своя глад и амбиции, в скъперничеството и жестокостта си, в своята добрина и щедрост, човешките същества попадат в мрежите на доброто и злото.Според мен това е едничката приказка, която имаме- тя живее на всички интелектуални и емоционални равнища."-Джон Стайнбек- "На изток от рая"

HexGirl
12-27-2007, 16:01
''-O mili moi me4o 6te me obi4a6 li ve4no?popita kristofar robin-dori kogato stana i na 100 i pogrozneia i se zbru4kam?
-Da kristofar robin-kaza puh
-O mili moi me4eo - kaza kristofar robin I se zaiska4va po stulbite hvanal puh za kraka i prodaljava6e da se 4uva ritmi4noto tup tup tup ot glavata na puh udria6ta se v stulbite :D
eto i o6te edin
''-dale4 li e vavilon?
-na niakolko me4ti ot tuk.''

HopeLesss
12-28-2007, 09:25
"Граф Монте Кристо" на Александър Дюма

"На този свят няма нито щастие, нито нещастие, има само сравняване между едно състояние и друго. Нищо повече. Само който е изпитал безгранична злочестина, може да изпита безгранично щастие. Човек трябва да е пожелал да умре, за да разбере колко хубав е животът."

"... до деня, когато Господ ще удостои човека да му разкрие бъдещето, цялата човешка мъдрост се включва в тия две думи:
Чакай и се надявай !"

RAWRRR
12-28-2007, 20:34
"И най-добрите помисли
на мишките и хората
пораждат често само
теглила и горести"

Робърт Бърнс

Но аз го срещнах в "За мишките и хората" на Джон Стайнбек.

zloto
12-28-2007, 22:28
- Какво има, бе?
- Скъса се една струна на китарата ми.
- Нали си имаш още 5?
- Ъхъ. Ама не знам как да свиря на тях.
- Ми ти не знаеше как да свириш на 6, а? Вече си по-малко невеж.

Супер много съм се смяла на това, както и на много други от книгите на Пратчет :)

HexGirl
12-28-2007, 23:16
- Какво има, бе?
- Скъса се една струна на китарата ми.
- Нали си имаш още 5?
- Ъхъ. Ама не знам как да свиря на тях.
- Ми ти не знаеше как да свириш на 6, а? Вече си по-малко невеж.

Супер много съм се смяла на това, както и на много други от книгите на Пратчет :)eto pak moia lubim ot prat4et :
-ti nali razbira6 ot raztenia
-m,da
-tazi guba iade li se?
-za6to pita6 mislia 4e da
-emi normalno li e da i,a prozor4eta i vrata
ne e mn to4no za6toto knigata ne mi e pod raka da citiram to4no no be6e ne6to v toia smisal :D

GreenFairy
01-17-2008, 21:39
Кат заговорихме за Пратчет... :
"Светлината си въобразява, че се движи по-бързо от всичко всичко друго, но бърка. Колкото и да припира, открива, че мракът е стигнал пръв и вече я чака."
Иначе ся чета една негова книга на англ.( не че не съм я чела на бг, ама карай) и тва ме кефи много: "How long have you been sixteen? Since I was fifteen, of course!" :D
И още едно(жалко че не си го спонмям съвсем точно) от "Жътварят" :
Смърт:" Преди и аз имах скелет на кон, но му падна главата..." Като го четох беше половон час истеричен смях...