PDA

View Full Version : Коя от 10-те божии заповеди мислите,че най-често нарушавате?



JivaRana
12-27-2007, 12:52
И коя мислите,че е най-важна и в никакъв случай не трябва да нарушаваме?

Blab
12-27-2007, 12:58
Колебаех се м/у твоя отговор и този, който избрах. Съжалявам, но безгрешни люде няма.

Смятам, че 5, 6 и 9 са най-"важни".

Decu
12-27-2007, 14:02
Мисля, че не лъжествидетелствай най-често я нарушавам, но все пак и това не често (:

RoyTheReaper
12-27-2007, 14:09
Тази за изговарянето. Редовно богохулствам. :P 8-)

Най-важна е "не убивай". Живота е най-висшата ценност, независимо какво казват или не казват религиите.

Disrespect
12-27-2007, 14:17
първата 8-)

InitialD
12-27-2007, 15:39
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно. :cry:

Mortificatiоn777
12-27-2007, 22:33
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно. :cry: Друг път. :) Можеш да го изговаряш колкото си искаш. Богохулството идва от сърцето, не от устата.

InitialD
12-28-2007, 00:58
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно. :cry: Друг път. :) Можеш да го изговаряш колкото си искаш. Богохулството идва от сърцето, не от устата.

Ако беше така заповедта щеше да е формулирана по друг начин!

stealthyGirl
12-28-2007, 01:49
"Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно."
Абеее.. така и така съм християнка, 'щото такива са всички (повечето хора де, ок).....

bloodfrozen
12-28-2007, 11:02
Според мен най-често нарушавам тая за напразното споменаване..
Но си мисля дали иконите не нарушават втората заповед.. :-o

adizitk1
12-28-2007, 13:55
Според мен най-важната Божия заповед е,че не трябва да се убива,защото всичко друго може да се поправи,но не можеш да върнеш човешкия живот.

sentient_
12-28-2007, 15:19
И коя мислите,че е най-важна и в никакъв случай не трябва да нарушаваме?
Според мен - "Не убивай" , никой не е достатъчно велик или важен за да отнеме човешки живот

gabi_94
12-28-2007, 16:29
Тази за изговарянето. Редовно богохулствам. :P 8-)

Най-важна е "не убивай". Живота е най-висшата ценност, независимо какво казват или не казват религиите.

+1! и аз като почна Боже, Боже ами сега, леле Боже и т. н. напразно, но иначе и аз мисля че "убивай" никога, никога не трябва да нарушаваме, тя е най-важна според мен!

EJI4eTy
12-28-2007, 17:21
"Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно." :oops:

Mortificatiоn777
12-28-2007, 22:26
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно. :cry: Друг път. :) Можеш да го изговаряш колкото си искаш. Богохулството идва от сърцето, не от устата.

Ако беше така заповедта щеше да е формулирана по друг начин!


Exodus 20:7 (KJV)
Thou shalt not take the name of the LORD thy God in vain; for the LORD will not hold him guiltless that taketh his name in vain.

Формулирана е различно. :)

mulgore
12-28-2007, 22:49
Първата и третата....

DisciplineAndOrder
12-28-2007, 22:54
Може би третото...

Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно.

IKisseDAGirL
12-29-2007, 07:57
Третата. А иначе всички се водят за важни, иначе нямаше да са заповеди.

rakiQ
12-29-2007, 08:41
5-тата ...........

RAWRRR
12-30-2007, 19:00
Аз съм Бог и нямаш други богове освен мене.
(Атеист съм,даже смятам религията за нещо егоистично и присъщо на слабите характери)

Не пожелавай дома на ближния си..
(Понякога съм завистлива,предимно към по-успели и по-умни хора от мен,но това е по-скро възхищение или благородна завист)

Не прелюбодействай.
(Понякога съм доста сексуална)

Защо никой не е отбелязал като най-нарушавана "заповед" : не убивай. 8-)

Mooo6no
12-30-2007, 19:22
"Помни съботния ден, за да го освещаваш; шест дни работи и върши в тях всичките си работи, а седмият ден е събота на Господа, твоя Бог. Да не вършиш в него никаква работа." - Аз никой ден не върша работа, перманентно. :P 8-)

thefreakykid
12-30-2007, 20:02
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно.

RoyTheReaper
12-30-2007, 21:49
Аз съм Бог и нямаш други богове освен мене.
(Атеист съм,даже смятам религията за нещо егоистично и присъщо на слабите характери)



Това означава, че нарушаваш тази заповед точно веднъж... а не често. :lol:

И аз съм така. ;)

FelisDirus
01-03-2008, 23:45
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно.
Случвало се е да го изговарям.

Помни съботния ден, за да го освещаваш; шест дни работи и върши в тях всичките си работи, а седмият ден е събота на Господа, твоя Бог. Да не вършиш в него никаква работа.
И тази не спазвам

Почитай баща си и майка си, за да ти бъде добре и да живееш дълго на земята.
Не мога да ги почитам, не мога да ги уважавам, не са ми мили. А може би ще се променя, когато видя, че те ме уважават, вярват в мен и нещата са по-различни от сега.

Тааа, много съм я потъпкала тая заповед.

Не убивай.
Мухи, комари и други гадини броят ли се? Много ми е интересно що си мислите, че се отнася само за нас, хората.

Не прелюбодействай.
И тук съм грешна.

Не кради.
Тук също

Не лъжесвидетелствай против ближния си.
Тук наааааа-най-много! Нашите естествено...


Не пожелавай дома на ближния си; не пожелавай жената на ближния си, нито нивата му, нито роба му, нито робинята му; ни вола му, ни осела му; нито някакъв негов добитък – нищо, което е на ближния ти.

Случва се да завиждам - понякога със злоба, но друг път най-добронамерено.

01-04-2008, 08:07
не ги деля по важност, нарушенията съм подкрала по азбучен ред :grin:

HopeLesss
01-04-2008, 11:04
Може би това, че не почитам родителите си, или по-скоро баща си. За мен той не съществува.

^dishdogz^
01-06-2008, 11:19
всичките :D ..шега разбира се само ей тия двете :
Аз съм Господ, Бог твой, да нямаш други богове освен мене.
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно.

rosskata
01-06-2008, 11:36
Викам на сестра ми "КОя ли нарушавам най -често... БОже, сигурно е тази" :lol:

Само не знам кой е тоя дето убива най- често... Да му се порадвам... :P

ThunderGoddess
01-07-2008, 19:51
1,2, и аз съм господ, твоя Бог, да нямаш други бгове освен мене. Даа си го навре в гъза гадния ревнивец, ще имам пък :-P

CrazyWitch
01-08-2008, 15:40
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно.

Това е И при мен :-D

Reed
01-08-2008, 16:09
Не лъжесвидетелствай...тази,ка то че ли ..

Force
02-08-2008, 14:26
Тва за под4итането на майката и бащата нещо не се връзва с мене :D

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-16-2008, 08:21
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно.

а аз за наи малкото нещо.. - О БОЖЕ!! :D

shivacheva
02-16-2008, 09:03
Не лъжесвидетелствай. (Не лъжи.)
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно.

Мисля,че тези най-вече... :(

lsd43
02-16-2008, 09:19
Ми не почитам родителите си ,но все пак те сами си го натресоха,тъй че не пука особено!

demons_of_my_soul
02-16-2008, 13:56
бахму мамата...
Що не може повече от един одговор да маркирам... :-x

djudjutu
02-16-2008, 15:24
Според мен не трябва да се убива, мисля , че е най важно

special_girl_SS
02-17-2008, 10:36
Еми аз нали съм си работна, та в и събота не си почивам :-D
Ако изключим тва, мисля че е лъжата... :?

Amely
02-18-2008, 14:54
Аз съм Господ, Бог твой, да нямаш други богове освен мене.
Е туй или го спазваш или не, не моеш редовно да го нарушаваш... мислете малко кат правите анкети и ткис (не може всички да пишат без да мислят, както аз правя)

Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята; не им се кланяй и не им служи.
А тука Найтуиш и такиз броят ли се?
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно.
Много често я нарушавам.
Помни съботния ден, за да го освещаваш; шест дни работи и върши в тях всичките си работи, а седмият ден е събота на Господа, твоя Бог. Да не вършиш в него никаква работа.
Аз всичките дни ги уважавам и почитам, затова никога не работя. Но в Съботния ден (сегашна Неделя) най-често се пишат домашни.. (да, понякога и аз пиша домашни) и то към 12...
Почитай баща си и майка си, за да ти бъде добре и да живееш дълго на земята.
Ем, обичам си ги, ама...
Не убивай.
Колко гадиники (комарки, флрбарки и ткис, дан си помислите нещо) съм изтребила... те нали се броят?
Не прелюбодействай.
Е хубу, тфа го спазвам. Не прелюбодействам :P
Не кради.
Много рядко, но го нарушавам.
Не лъжесвидетелствай против ближния си.
Ами... налага се. Нарушавам. Често.
Не пожелавай дома на ближния си; не пожелавай жената на ближния си, нито нивата му, нито роба му, нито робинята му; ни вола му, ни осела му; нито някакъв негов добитък – нищо, което е на ближния ти.

Ох, завист, завист.

Аз съм ебаси грешното човече... *засрам* :oops:

Muse_of_Madness
02-18-2008, 18:02
Шибани са до една.
Стар завет= Готино садистично фентъзи U тоалетна хартия.

demons_of_my_soul
02-18-2008, 18:10
Ако направите сръвнение м/у стария и новия завет ще видите че "Ицката" яко е променил заповедите дадени на Мойсей...!

Christ
02-18-2008, 19:35
Ако направите сръвнение м/у стария и новия завет ще видите че "Ицката" яко е променил заповедите дадени на Мойсей...! "Ицката" не е променил нищо. Старите са важали до идването Му.

demons_of_my_soul
02-18-2008, 19:41
напротив...
Променил е смисълат им...!

Christ
02-18-2008, 19:46
напротив...
Променил е смисълат им...! Променил ти е и правописа.

demons_of_my_soul
02-18-2008, 19:53
хехех заби ме..!
ама наистина ги е променил!

Christ
02-18-2008, 19:57
хехех заби ме..!
ама наистина ги е променил! Как?

demons_of_my_soul
02-18-2008, 20:20
Исус съди не само деянието, но и мисалта за него!

Naughty_
02-19-2008, 20:01
аз най- често нарушавам - "Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно" :x :?

Christ
02-19-2008, 21:39
Исус съди не само деянието, но и мисалта за него! Винаги е било така. :)

skatemore
02-20-2008, 14:00
не кради , не лъжи , :oops:

izzy
02-23-2008, 21:51
Помни съботния ден, за да го освещаваш; шест дни работи и върши в тях всичките си работи, а седмият ден е събота на Господа, твоя Бог. Да не вършиш в него никаква работа.

prekaleno 4esto 6 dni po4ivam i sled tva na 7miq su6to

VerryBerry
02-24-2008, 10:48
най-често нарушавам 3тата.. :oops:

Christ
02-24-2008, 20:47
Сега като се замисля, какво значение има като всички сме грешници?

Sarabi
03-01-2008, 17:53
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно.
Дали пък не изцепвам през средно 12 минути "О, Боже" и не се ебавам по всякакъв начин 8-) .
Иначе лъжесвидетелстване не точно, ама лъжата... перкам яко покрай "безобидните ми разходчици с приятелки". 8-)

sweet_baby_cool
03-02-2008, 19:53
Spored men nai-4esto naru6avam mai 3 se pada " Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно. " Emi 4esto kazvam :::: Ooooo, Boje...

saninka91
03-03-2008, 08:50
"Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно." Ей това според мен ,защото нон стоп казваме "О боже Господи" или "Мили боже"

Duvessa
03-16-2008, 10:15
,,Аз съм Господ, Бог твой, да нямаш други богове освен мене." и ,,Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно."

metal_princess. ™
03-16-2008, 15:13
moje bi tfa:
Помни съботния ден, за да го освещаваш; шест дни работи и върши в тях всичките си работи, а седмият ден е събота на Господа, твоя Бог. Да не вършиш в него никаква работа.

"Ne ubivai" sy6to naru6avam... :-x ponqkoga ubivam nasekomi :P

ForgottenHopes
04-25-2008, 17:59
Ъъъ, нито едно от изброените. И не се шегувам. Почти... безгрешна съм. :) Хаха.

voodoodoll1
04-25-2008, 18:21
Не лъжесвидетелствай против ближния си. :D :D :D

evi_vd
04-28-2008, 09:22
Помни съботния ден, за да го освещаваш; шест дни работи и върши в тях всичките си работи, а седмият ден е събота на Господа, твоя Бог. Да не вършиш в него никаква работа.

ние с мама всяка събота чистиме вкъщи :О ама тук пише че седмия ден е събота..не е ли неделя седмия ден, може ли някой по-религиозен и информиран по въпроса ми обясни кога не трябва да се труда :D

kuklichka_bg
04-28-2008, 09:26
of pove4eto pak v4era edna fr mi vika 4e koito spazvalbojiite zapovedi shtql da im hubav jivot da da (: xaxa

hole
04-28-2008, 10:30
1, 3, 4 и 5

enrique_fenka
04-30-2008, 09:50
Аз нищо не нарушавам :-|

Christ
04-30-2008, 18:50
Аз нищо не нарушавам :-| :-D

Stamera
05-12-2008, 09:46
брей тука от книга "Изход" ала-бала копвате брееееей набожен бил народа :grin: :grin: :grin:

нарушавам беусловно много "Не прелюбодействай!!" ...
дано бог ми прости, че не искам да се опържа като картоф във ада :grin: :grin: :razz: :razz:

Spook
05-14-2008, 20:28
Всеки ден убивам...........баща си.............. левче по левче. 8-) 8-)

Lunatic-
05-15-2008, 21:56
всички заповеди трябва да се нарушат
иначе за какво си жив ? 8-)

anichkaaaaa
08-10-2008, 18:04
4есто ми се слу4ва несъзнателно да наруша 3 заповед :?

nailana
08-10-2008, 18:50
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно. :cry: Друг път. :) Можеш да го изговаряш колкото си искаш. Богохулството идва от сърцето, не от устата.

Това като го прочетох и.........останах без думи.Прочети Библията и ще разбереш,че грешиш.И то много.

nailana
08-10-2008, 18:51
Според мен най-често нарушавам тая за напразното споменаване..
Но си мисля дали иконите не нарушават втората заповед.. :-o

Нарушават я.

Natalia
08-10-2008, 21:18
Не убивай.

защото се убивам някакви пеперуди или мравки такива неща.. :(

Nam3less2
08-12-2008, 17:29
Някой от заповедите могат да бъдат нарушени, и то без това да е грях, като например да не убиваш по време на война. Тия заповеди са основни нравствени закони, когато се е оформял контрол над тълпата от времето на Стария Завет. В днешно време човек не може да оцелее без да ги нарушава, но те са твърде общи и не важат много за Новия Завет.

Kman
08-12-2008, 19:21
"Някой от заповедите могат да бъдат нарушени, и то без това да е грях,"
Но нали като ги нарушаваш и увеличаваш шанса да отидеш в ада :lol:
гласувах първата,въпреки че почти всички
И между другото имам възражение към всчиките законченца....

Аз съм Господ, Бог твой, да нямаш други богове освен мене.---колко егоестично,а ако съм будист пак ли ще отида в ада.

Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята; не им се кланяй и не им служи.---Понеже господ не е фотогеничен и не му харесва да му правят портрети и пак същата история....ами ако вярвам в Зевс...

Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно. ---Понеже бог необича славата и ни забранява да го споменаваме постоянно,само по поводи......уфффф божкеййййй

Помни съботния ден, за да го освещаваш; шест дни работи и върши в тях всичките си работи, а седмият ден е събота на Господа, твоя Бог. Да не вършиш в него никаква работа.---Ами ако съм шофиор на камион и работя 15-20 дена нон стоп и после 15-20 дена почивка

Почитай баща си и майка си, за да ти бъде добре и да живееш дълго на земята.---Ами ако те тормозят психически,физически и емоционално.....трябва да си казваме че са прави и че с право бият децата си за дреболии или просто защото са се напили и така им е кефнало

Не убивай.---Ами ако ти е застрашен живота и всичко опира до максимата убиваш или биваш убит.

Не прелюбодействай.---Понеже Адам е имал една жена и сега всички трябва да имаме само една жена.....бог нехаресва секса,въпреки че новородените се считат за божи дар.Самия той не е заченат след сексуален акт и значи ако правиш секс с някоя друга жена освен твоята си в грях,обаче ако тя роди се счита за божи дар

Не кради.---Ами ако умираш от глад и за да доживееш следващия ден ти се налага да откаднеш една ябълка.Или открадваш или умираш...е може и да караш на милостиня...

Не лъжесвидетелствай против ближния си.---Точно така,кажи на съдията че не е извършил това изнасилване....

Не пожелавай дома на ближния си; не пожелавай жената на ближния си, нито нивата му, нито роба му, нито робинята му; ни вола му, ни осела му; нито някакъв негов добитък – ---Ами ако въобще не ми е ближен......един мой френд има по хубав компютър....грях ли е да искам да имам същия или пък ако той решил че иска да го продаде....немога ли да пожелая да го купя.

Christ
08-12-2008, 19:25
"Някой от заповедите могат да бъдат нарушени, и то без това да е грях,"
Но нали като ги нарушаваш и увеличаваш шанса да отидеш в ада :lol:
гласувах първата,въпреки че почти всички
И между другото имам възражение към последната заповед(всъщност имам възражение към всчиките,само че тая най-ми се наби в ума)....ами ако не ми е ближен позволено ли е...

Нищо не може да овеличи шанса ти за Ада. :-D

ScionOfStorm
08-12-2008, 22:21
1, 3, 4 и 5

lsd43
08-12-2008, 22:23
1, 3, 4 и 5

И аз така :)

EverythingButTheGirl
08-13-2008, 08:09
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно. :cry:

и аз така ..,а най-важнато според мене са 5 и 6 ( :

hgfh
10-05-2008, 20:12
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно.

bishop
10-05-2008, 20:59
хм, първата я погазвам щото не вярвам в него. четвъртата също не я спазвам щото в събота ходя на английски. петата донякъде ама си имаме спорове от време на време, няма човек който да заслужава да му се подчинявам безпрецедентно. а да и шестата не зачитам щото всяка секунда милиони микроби загиват заради мен.

Nam3less3
10-06-2008, 16:59
Заповедите са от Стария Завет, и са били предназначени за оформяне на контрол над тълпата. Те не трябва да се разбират буквално и елементарно като повечето наивни хора. Не трябва да убиваш, но това не значи да се оставиш да умреш вместо да се самозащитаваш. Но е ясно, че заповедите са основа на нравите на доброто. И то най-първичните, пределно ясно е че не трябва да си убиец, ако искаш да си на страната на доброто.

Christ
10-06-2008, 17:02
Заповедите са от Стария Завет, и са били предназначени за оформяне на контрол над тълпата. Те не трябва да се разбират буквално и елементарно като повечето наивни хора. Не трябва да убиваш, но това не значи да се оставиш да умреш вместо да се самозащитаваш. Но е ясно, че заповедите са основа на нравите на доброто. И то най-първичните, пределно ясно е че не трябва да си убиец, ако искаш да си на страната на доброто.


Аха, първата заповед и тя ли е за контрол над тълпата?

Nam3less3
10-06-2008, 17:12
Заповедите са от Стария Завет, и са били предназначени за оформяне на контрол над тълпата. Те не трябва да се разбират буквално и елементарно като повечето наивни хора. Не трябва да убиваш, но това не значи да се оставиш да умреш вместо да се самозащитаваш. Но е ясно, че заповедите са основа на нравите на доброто. И то най-първичните, пределно ясно е че не трябва да си убиец, ако искаш да си на страната на доброто.


Аха, първата заповед и тя ли е за контрол над тълпата?Защо не, да са хората вярващи и заедно да вярват в Бог. Това е обединение.

Christ
10-06-2008, 17:17
Заповедите са от Стария Завет, и са били предназначени за оформяне на контрол над тълпата. Те не трябва да се разбират буквално и елементарно като повечето наивни хора. Не трябва да убиваш, но това не значи да се оставиш да умреш вместо да се самозащитаваш. Но е ясно, че заповедите са основа на нравите на доброто. И то най-първичните, пределно ясно е че не трябва да си убиец, ако искаш да си на страната на доброто.


Аха, първата заповед и тя ли е за контрол над тълпата?Защо не, да са хората вярващи и заедно да вярват в Бог. Това е обединение.

Обединението под нещо е различно от "контрол"

Nam3less3
10-06-2008, 17:26
Имам предвид, че епохата, в която е станало това, е била когато е оформен контрол над тълпата.

Kman
10-06-2008, 18:33
"Имам предвид, че епохата, в която е станало това, е била когато е оформен контрол над тълпата."
Шса сетииииииииииш,при цялото оформление на библията е била тази цел... "силата на мнозинството е наслада за плахите"(забравих кой мислител го е казал)

Nam3less3
10-06-2008, 19:26
"Имам предвид, че епохата, в която е станало това, е била когато е оформен контрол над тълпата."
Шса сетииииииииииш,при цялото оформление на библията е била тази цел... "силата на мнозинството е наслада за плахите"(забравих кой мислител го е казал)Библията не е порочна и няма за цел контрол.

DevilWish
10-10-2008, 16:14
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно.
И след това за лъжата и най-накрая това "Да нямаш други Богове..."

xXxXSweetDreamsxXxX
10-10-2008, 16:19
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно. :-o

Metal_kids
10-10-2008, 16:40
Ами първата :oops:

KariZma
10-10-2008, 17:09
Заповедите са от Стария Завет, и са били предназначени за оформяне на контрол над тълпата. Те не трябва да се разбират буквално и елементарно като повечето наивни хора. Не трябва да убиваш, но това не значи да се оставиш да умреш вместо да се самозащитаваш. Но е ясно, че заповедите са основа на нравите на доброто. И то най-първичните, пределно ясно е че не трябва да си убиец, ако искаш да си на страната на доброто.

Къф си ти бе?!?! :x
Понякога се изказваш като абсолютен атеист!

10те Божии заповеди НЕ са написани за подчинение на ''тълпата''!
Бог си ги е написал ЯСНО и ТОЧНО! Изброил е само 10 правила, не 100, не 1000 а 10, които ако ги спазваме всичко ще бъде ОК!
Но ест това неможе и няма да стане.


Писна ми от хора които възприемат Библията като книга с метафори и пословици...

Nam3less3
10-10-2008, 17:33
Заповедите са от Стария Завет, и са били предназначени за оформяне на контрол над тълпата. Те не трябва да се разбират буквално и елементарно като повечето наивни хора. Не трябва да убиваш, но това не значи да се оставиш да умреш вместо да се самозащитаваш. Но е ясно, че заповедите са основа на нравите на доброто. И то най-първичните, пределно ясно е че не трябва да си убиец, ако искаш да си на страната на доброто.

Къф си ти бе?!?! :x
Понякога се изказваш като абсолютен атеист!

10те Божии заповеди НЕ са написани за подчинение на ''тълпата''!
Бог си ги е написал ЯСНО и ТОЧНО! Изброил е само 10 правила, не 100, не 1000 а 10, които ако ги спазваме всичко ще бъде ОК!
Но ест това неможе и няма да стане.


Писна ми от хора които възприемат Библията като книга с метафори и пословици...Имам предвид че епохата е била такава. Заповедите по това време са послужили за обединяване на тълпата, за възприемане на моралните и съвестни ценности на доброто.

IvJonas
10-10-2008, 18:20
'Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно.'

всеки ден го казвам по 1000 пъти. има ли значение..не вярвам в Господ. (пак го направих)

jghgh
10-10-2008, 20:10
"Почитай баща си и майка си, за да ти бъде добре и да живееш дълго на земята."
"Не изговаряй името Господне напразно"

и "Не лъжи" ...

ForgottenHopes
10-24-2008, 12:12
Ако има Ад, то всички ще отидем там... Гледайте го от хубавата страна, поне ще сме заедно. И дано да има компютри там.

Lysit0
10-24-2008, 13:05
То неможе да се каже, ''ето тая е най- важна и трябва да я спазиме,a тая панеже е по- маловажна дай да я пренебрегнем.'' За мен всички са важни,но можеби,най- най- греховното е да убиеш ,както и човек,така и животно.Когато Бог е решил ,той ще си прибере човека или животното при него,но не трябва да му се мешаме в работата.

Christ
10-24-2008, 20:41
То неможе да се каже, ''ето тая е най- важна и трябва да я спазиме,a тая панеже е по- маловажна дай да я пренебрегнем.'' За мен всички са важни,но можеби,най- най- греховното е да убиеш ,както и човек,така и животно.Когато Бог е решил ,той ще си прибере човека или животното при него,но не трябва да му се мешаме в работата.

Не знам в кой бог вярваш, но на моят Бог никой не може да Му се меша в работата.

Nam3less3
10-24-2008, 21:02
Заповедите са от Стария Завет, и са били предназначени за оформяне на контрол над тълпата. Те не трябва да се разбират буквално и елементарно като повечето наивни хора. Не трябва да убиваш, но това не значи да се оставиш да умреш вместо да се самозащитаваш. Но е ясно, че заповедите са основа на нравите на доброто. И то най-първичните, пределно ясно е че не трябва да си убиец, ако искаш да си на страната на доброто.

Къф си ти бе?!?! :x
Понякога се изказваш като абсолютен атеист!

10те Божии заповеди НЕ са написани за подчинение на ''тълпата''!
Бог си ги е написал ЯСНО и ТОЧНО! Изброил е само 10 правила, не 100, не 1000 а 10, които ако ги спазваме всичко ще бъде ОК!
Но ест това неможе и няма да стане.


Писна ми от хора които възприемат Библията като книга с метафори и пословици...Христос е казал, че лицемерци са ония, които твърдят, че не работят в съботния ден, но биха спасили овцата си, ако падне в кладенец. Т.е. да твърдиш, че никаква работа не вършиш в събота е лицемерно.

Pagan_man
10-26-2008, 11:40
моя бог не ми поставят правила.

Kman
10-26-2008, 11:58
Тук има ли някой който може да чете между редовете!?!?!?!?!?!?!?!

YzyrpatoR
10-28-2008, 22:51
То неможе да се каже, ''ето тая е най- важна и трябва да я спазиме,a тая панеже е по- маловажна дай да я пренебрегнем.'' За мен всички са важни,но можеби,най- най- греховното е да убиеш ,както и човек,така и животно.Когато Бог е решил ,той ще си прибере човека или животното при него,но не трябва да му се мешаме в работата.

Не знам в кой бог вярваш, но на моят Бог никой не може да Му се меша в работата.
А каква му е работата ? :razz:

Christ
10-28-2008, 23:27
То неможе да се каже, ''ето тая е най- важна и трябва да я спазиме,a тая панеже е по- маловажна дай да я пренебрегнем.'' За мен всички са важни,но можеби,най- най- греховното е да убиеш ,както и човек,така и животно.Когато Бог е решил ,той ще си прибере човека или животното при него,но не трябва да му се мешаме в работата.

Не знам в кой бог вярваш, но на моят Бог никой не може да Му се меша в работата.
А каква му е работата ? :razz: Каквато е.

Kman
10-30-2008, 11:14
Да се радва на творенията,най ще ми е интересно какво е правил вечния бог преди да създаде вселената и какво ще прави след като я унищожи....

Christ
10-30-2008, 11:36
Да се радва на творенията,най ще ми е интересно какво е правил вечния бог преди да създаде вселената и какво ще прави след като я унищожи....

Не разбираш естеството на Бог. При Него няма време.

Nam3less3
10-30-2008, 17:09
"Не убивай."Че да не си убила някой :D

Kman
10-31-2008, 19:03
Аз се признавам за виновен....згафих лука,наруших същата тази заповед "не убивай".....убих една муха,но тя не ми оставяше никакъв друг избор....

"Не разбираш естеството на Бог. При Него няма време."
Я обясни къде е това "при него"!?

Nam3less3
10-31-2008, 19:06
Аз се признавам за виновен....згафих лука,наруших същата тази заповед "не убивай".....убих една муха,но тя не ми оставяше никакъв друг избор....

"Не разбираш естеството на Бог. При Него няма време."
Я обясни къде е това "при него"!?Шегуваш ли се? Става въпрос за това да не убиваш хора, не мухи.

BlackRevenger
10-31-2008, 22:54
първата и третата , иначе за кради и убивай изобщо не (нали за преписването на нещо не е кражба :D че тогавааа малиии)

Kman
11-01-2008, 12:38
А чекай ся.....къде прочете "Не убивай хора"?То пише само "Не убивай",не е оточнено какво....ами ако убиеш някоя животинка и още 100000 човека решат да убият такава животинка,което не се води за грях и тази животинка и изчезне от лицето на Земята и в следствие на това се промени всичко и изчезнат още 10 вида животни.....
ами ако сред тези 10 вида е и човека....

Jigi
11-07-2008, 23:11
Фък шибаните християнски сектантщини.

xbLaHx
12-14-2008, 09:19
Не мога да преценя коя нарушавам най-често..иначе мисля,че всички заповеди са еднакво важни :(

mitternacht
12-14-2008, 14:08
Да не пожелаваш нещо на ближния... е невъзможно да се изпълни.
Напълно изряден психично човек винаги ще се стреми да живее по-добре, и ще взема някой друг за пример.Иначе, означава да няма никаква борбеност и стремеж за развитие.

zai4ety13
01-06-2009, 18:31
не ми се четяха всички коментари,направо си казвам
според мен най-често нарушавани са това че изричаме името на бог без никва причина например"божее как можи така" и това с лъжата.последно време всички сме такива лицемери и много лъжем,за всичко,дори причтелите си. според мен най-лошия грях който може да нарушиш е да убиеш някой защото живота е най-ценното нещо ,може би само този които те е създал(тоест майката и бащата0 могат да те наранят,макар че и това е нередно....но както и да е.аз съм чела за господ,но не вярвам в него.всеки има право да исбира в какво да вярва така че не ми казвайте нищо :)
иначе темата е мн хубава ,браво

Rofl4e
01-06-2009, 20:39
Почитай баща си и майка си, за да ти бъде добре и да живееш дълго на земята.
Не убивай.
Не прелюбодействай.
Не кради.
Не лъжесвидетелствай против ближния си.
^ най важни.. :) а аз мисля че нарушавам от всички по малко :)освен да крада :-)

Nam3less3
01-07-2009, 15:21
Да не пожелаваш нещо на ближния... е невъзможно да се изпълни.
Напълно изряден психично човек винаги ще се стреми да живее по-добре, и ще взема някой друг за пример.Иначе, означава да няма никаква борбеност и стремеж за развитие.Едно е да завиждаш, друго е да се стремиш.

Sarityyy
01-28-2009, 13:23
Последната я нарушаваме най - много. Хората са такава завистлива напаст, че неам думи. Всеки си е казвал "Ех, тоя к'ва хубава кола има." или " Нейните дрехи са по- хубави от моите." ; " Те се обичат повече от нас." ... Признайте си няма такъв който да е нямал подобми мисли ;)

wentura
01-28-2009, 13:31
Не прелюбодействай. Много често го нарушавам.. Но мисля,че и от 10-те заповеди имам по малко :)

gret4ety
02-17-2009, 06:10
Ами според мене не трябва да се нарушава "Не кради" щото се наказва със затвор :lol: Аз нарушавам най-често не споменавай името на бога :P

NaNa_SladuRana
02-22-2009, 13:14
не прелюбодействай

Axe_vs_Sword
03-01-2009, 11:24
Най-често нарушавам "Помни съботния ден, за да го освещаваш; шест дни работи и върши в тях всичките си работи, а седмият ден е събота на Господа, твоя Бог. Да не вършиш в него никаква работа."
А за най-важен смятам "Не убивай", защото Бог е дал живот и той трябва да го взима.

addicted2y0u
03-01-2009, 14:50
Не мога да кажа коя нарушавам най - често, но нарушавам :

3.Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно.
4.Помни съботния ден, за да го освещаваш; шест дни работи и върши в тях всичките си работи, а седмият ден е събота на Господа, твоя Бог. Да не вършиш в него никаква работа. - а, аз винаги в Неделя чистя, прибирам, оправям, уча и всичк0....
9.Не лъжесвидетелствай против ближния си. - мн0г0 рядк0 ми се е случвал0, н0...
10.Не пожелавай дома на ближния си; не пожелавай жената на ближния си, нито нивата му, нито роба му, нито робинята му; ни вола му, ни осела му; нито някакъв негов добитък – нищо, което е на ближния ти. - е п0желавала съм си няк0га, няк0и неща

Най - важна е "Не убивай" според мен......ник0й 0свен Господ сп0ред мен не е сп0с0бен да 0тнеме ч0вешки жив0т... :)

Е, не съм мн0г0 грешна нали.... :oops:

neznaesh
03-11-2009, 13:45
Аз съм Господ, Бог твой, да нямаш други богове освен мене. - Не съм я нарушила. Може би щях, но ситуацията беше сложна.
Не си прави кумир и никакво изображение на онова, що е горе на небето, що е долу на земята, и що е във водата под земята; не им се кланяй и не им служи. - Не съм го правила.
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно. - Случва ми се, но все по-често се усещам и се опитвам да се контролирам.
Помни съботния ден, за да го освещаваш; шест дни работи и върши в тях всичките си работи, а седмият ден е събота на Господа, твоя Бог. Да не вършиш в него никаква работа. - Спазвам го..
Почитай баща си и майка си, за да ти бъде добре и да живееш дълго на земята. - Тази заповед я нарушавам, макар и половинчато.
Не убивай. - Никога! Това е най-"важната" от всички.
Не прелюбодействай. - Не съм го правила, или поне така си мисля.. Всъщност само веднъж..
Не кради. - Случвало ми се е. Не се гордея..
Не лъжесвидетелствай против ближния си. ^^ Поисках Му прошка. Повече не го направих.
Не пожелавай дома на ближния си; не пожелавай жената на ближния си, нито нивата му, нито роба му, нито робинята му; ни вола му, ни осела му; нито някакъв негов добитък – нищо, което е на ближния ти. - Не съм го правила.

Complicated
03-26-2009, 15:24
Не изговаряй името на Господ, твоя Бог, напразно.

Всеки ден я нарушавам по много пъти :oops: 8-)

betterman
05-26-2010, 13:43
Почти всички за жалост...