PDA

View Full Version : Проблем с противозачатъчните :/



bebe_zaiche
12-27-2007, 12:05
Здравейте, извинявам се, че пак досаждам. Та.. Ситуацията е следната:

Трябват ми спешно противозачатъчни, тъй като събота заминавам за друг град за седмица при приятеля ми и естествено ще правим секс. Отидох при личната ми лекарка, тя каза, че не може да ми даде направление, чак след Нова Година ще може. А нямам пари за частен преглед. Въпросът ми е ако си взема ”Ясмин” достатъчно ефикасни ли ще са? Утре (петък) ми свършва мензиса, а от събота трябва да почна хапчетата, тъй като тогава почва секс маратона. Нямам никакви хормонални проблеми, не съм боледувала от венерически болести, нямам хронични болести като цяло... Чакам мнения.

gavro64eto
12-27-2007, 12:24
na kolko godini si?

bebe_zaiche
12-27-2007, 12:30
На 18.

FelisDirus
12-27-2007, 12:48
...

bebe_zaiche
12-27-2007, 12:58
...

alex
12-27-2007, 12:58
Най-добре питай произволен фармацефт в аптеката. Но за твоята възраст ще ти препоръчат Новинет. Както и да е- не са важни хапчетата а кота се пият. Те се започват в точно определен ден от цикъла ти, не можеш просто да ги започнеш от днес и да очаваш резултат. Пъвтото и последното хапче трябва да бъдат изпити спрямо графика който не бива да нарушаваш по никакъв начин. Всяко отклонение от предписаното на опаковката намалява драстично ефикасността на хапчетата.

`Death`Whore``
12-29-2007, 08:31
Няма никаква вероятност да бъдеш предпазена през следващата 1 седмица. Противозачатъчните се почват от първия ден на менструацията. Ако се почнат след него, не си защитена въобще през следващата 1 седмица. Да не говорим, че ако ги започнеш след това, не е много ясно дали ще подействат и след това и гинеколозите не го препоръчват.