PDA

View Full Version : Да "бъдем себе си" или не?



hristowow
12-27-2007, 14:56
Здравейте... докато четях разни теми във форума, се запитах, защо много хора пишат, че не искат да се променят? Аз мисля, че така няма да изгубим себе си, а ще усъвършенстваме хубавите си страни, например в любовта. Също така много хора пишат "бъди себе си". Разбира се за някой хора да бъдат привлекателни е равнозначно на това да бъдат себе си, но ако например някой е срамежлив и не умее да говори интересно, трябва ли пак да бъде себе си или трябва да се промени? Ако някой каже, че пак трябва да бъдем себе си, защото "хората трябва да те харесват такъв какъвто си", то това звучи много приятно..., но тогава ще имаме много по-малко хора, които да ни харесват, нали?
Интересно ми е да чуя мнението ви по въпроса и ако можете да кажете, защо именно мислите така.
Мерси! :)

JivaRana
12-27-2007, 15:34
Лично аз искам да променя много неща у себе си и не мисля,че това ще ми навреди,а напротив.Например това,че съм срамежлива и като се запозная с някой си загубвам думите,просто нямам какво да му кажа. :neutral: Като свикна вече с даден човек тогава се отпускам и почвам повече да говоря..Просто съм такава,но искам да го променя защото в днешно време трябва да си по отворен за да успееш в живота.По принцип мисля,че всеки има нужда да промени нещо в себе си,защото всички имаме свойте недостатъци :)

MiMcHeToOo
12-27-2007, 15:50
Темата ти ме накара тотално да зацикля, защото много взех да мисля..

BeBsItO
12-27-2007, 15:58
vsi4ko tova = vsi4ko zavisi ot situaciqta!!!



ako se zamislim realno 4ovek si struva d apromenq samo nedostatacite, toest da promeni tova ''sebe si'' ,no 4ovek koito ima savsem malak propusk v jivota si nqkade.... ne si struva da se promenq, za6toto ponqkoga to4no tozi propusk mu pridava 4ar i 4ove4nost. se pak ne moje da sme idealni :)

ABSOLUTme
12-27-2007, 16:06
Не бих се променила заради някого.Бих се променила заради себе си,както ти каза - за да се усъвършенствам,да стана 'по-добра'.
Въпреки,че съвършени хора няма.. :)

Presley
12-27-2007, 16:15
Права си.Наистина понякога може промяната да е эа добро.

koalka
12-27-2007, 16:59
Ако човека е срамежлив ти не може да не си го видял от началото...то си личи още тогава.Но пък точно това може да те е привлекло в него, по-интересно става, когато не говори много, но достатъчно, когато има какво да разкриваш и т.н.
Еми, това "бъди себе си" е доста изтъркано, но пък си е самата истина.Ако се правиш на някой друг, колкото и да се прикриваш в един хубав момент всичко си проличава, все с нещо ще се издадеш..

MoOnLiGhT_ShAdOw
12-27-2007, 18:15
Да, може малко хора да те харесват, ама това са хора, които те харесват заради тебе, а не заради някой друг... Ето това са хората, с които си заслужава да дружиш!

AtMosFera
12-27-2007, 18:40
Аз съм на принципа,че човек трябва да бъде себе си само пред неколцина отбрани от него хора.Пред другите-не.За кво да се показвам пред някви,за които ми е през гъза?Няма смисъл,пък и тва често се оказва насочено с/у теб. Нека си седят в заблуда :)

bebe_s_bazuka
12-27-2007, 18:42
Да, може малко хора да те харесват, ама това са хора, които те харесват заради тебе, а не заради някой друг... Ето това са хората, с които си заслужава да дружиш!

+1

ra4ence
12-27-2007, 19:03
Пффффффф това е сложен въпрос. Зависи от мнооого неща. Зависи какъв е залогът. Дали би се примирил и би променил нещо в себе си,за да спечелиш нещо много по-важно,или да не си правиш тоя труд и да си като магаре на мост.
АЗ лично никога досега не съм търпяла някой да ми казва какво как да правя и да променям в себе си. Казвах- като не ти харесвам,прав ти път.
Да,ама не. Ако човекът наистина си заслужава,значи и промяната си струва :) Няма един отговор за всички човешки истории..няма как да има...всеки си е индивидуален и сам си рпеценява в създалото се положение дали да се промени,или не :)
Важното е да сме сигурно и че въпросните промени са за наше добро. Проумеем ли го и възприемем ли го вътре в сееб си..значи промяната е на 99% изпълнена :)

babity
12-27-2007, 19:41
темата е прекалено философска за повечето деца тук... любимата ми фраза: "всяко нещо си има плюсовете и минусите"! както можеш да спечелиш, така и да загубиш от промяната. същото се отнася и до това да не направиш съотвената промяна. относно мненията от типа: "бъди себе си", то това е най - лесният начин да "отбиеш номер", когато се налага да дадеш съвет някому!

punkrock
12-27-2007, 19:55
Дори и да е изтъркано "бъди себе си" си е много вярно. Няма смисъл да се преструваш само за да се харесаш на всички. Просто винаги ще има някой, който да не те харесва, дори и да си "себе си".
Но ако си срамежлив си струва да се промениш, поне да се опиташ да бъдеш по-отворен към хората, защото е много важно да можеш да общуваш свободно с околните.
Ние се променяме в различни етапи от живота си, учим се от грешките си и израстваме. Не си струва да се променяш заради един човек, защото може да стане по-лошо, трябва да се усъвършенстваш и променяш заради себе си, заради бъдещето си и малко заради другите :)

AliceSw
12-27-2007, 20:55
при всяка връзка човек се променя, колкото и да го отрича..."нагажда" се в някаква степен към партньора...е виж да копираш интересите и вкусовете на някого, само за да те хареса, е меко казано идиотско...

DiTko
12-27-2007, 21:05
Трябва да усъвършенстваме положителните си черти и качества, а същевременно да се опитваме да поправим недостатъците си. Обаче тези недостатъци и положителни черти, които ние чувстваме, че имаме, а не тези, за които хората ни казват. Т.е. трябва да се чувстваме добре в самите себе си, а не да се опитваме да се харесваме на околните.

krem4et0
12-28-2007, 12:47
Винаги съм била себе си и съм показвала моето аз пред хората. Ако ме приемет такава, каквато съм-ще сме приятели и ще общуваме. Ако не ме харесват-ей, там е пътят-да си ходят. Защо ми е да се правя на нещо, което не съм, след като не мога вечно да играя този театър? Ами ако с дадения човек нещата се задълбочат? можеш ли години наред да криеш истинското си аз? Много мразя хора, които нямат реална преценка за себе си и се правят на това, което не са!

Iv4eTy
12-28-2007, 13:04
Това да бъдеш себе си независи от това дали се променяш, за защо го правиш. Всеки човек с течение на времето се променя просто няма начин. Но друг е въпроса защо, ако го правиш защото смяташ че е нужно за да си щастлив значи просто се осъвършенсваш, но ако се променяш само за да се харесаш на някого или за да си като дадена група хора... и да не харесваш промените в себе си , но да ги правиш това вече е измяна на себе си. Така че хората се променят и пак са себе си... важното е като се променяш да не загубиш себе си :P

hristowow
12-28-2007, 16:30
Мерси за мненията до тук. Искам само на някой от вас да кажа, че нямам предвид да се преструвате на такива, каквито не сте, защото все едно както вие казвате няма дълго да успеете да заблудите, хората, а да се промените, тоест, ако не сте забавни НЕ да се правите на забавни, а да СТАНЕТЕ ДЕЙСТВИТЕЛНО забавни, като се промените. :)
:)

krem4et0
12-28-2007, 19:40
Аз хич не съм забавен човек и дори не се старая да бъда.....ама покрай мъжа пропих напоследък доста простотия и дори пускам лафове, макар и много рядко............но това не ме е променило-аз пак съм твърде сериозна на фона на мъжа. Човек не се мени бързо(за месец-2). Промяна неизбежно има, но тя става доста бавно и са нужни много усилия!

hristowow
12-28-2007, 19:50
Кремче, ти сама го каза....след като не се стремиш да бъдеш забавна, сигурно промяната ще бъде много бавна или направо невъзможна, защото както е казано "На сила не можеш да дадеш."

kobrichka
12-28-2007, 20:09
Накара ме да се замисля и то много.....бъди себе си може да означава много неща.Няма човек,който да не се е променил с течение на врамето.Аз на 13-14 години не можех и думичка да отлепя,умирах от срам.бях толкова притеснителна,че просто нямам думи,но..... сега съм на 17 години почти 18 и честно казано съм се променила толкова много,че в момента думата срам е непонятна за мен.Не съм се променила,заради някого,а заради самата себе си.Хубаво е човек да се променя,когато самият той го иска,а не приятели или гадже.Но съм твърдо за това,че трябва да бъдем такива каквито сме,аз бях срамежлива и не смятам,че това е било нещо срамно,напротив във всяко нещо има и плюсове и минуси.Честно казано не знам,малко почвам да си противореча,което не е нормално за мен....но добре е да бъдеш себе си,защото така откриваш хората които наистина държат на тебе и те обичат такава каквато си.Абе както каза Iv4eTy " важното е като се променяш да не загубиш себе си "

krem4et0
12-29-2007, 06:15
Кремче, ти сама го каза....след като не се стремиш да бъдеш забавна, сигурно промяната ще бъде много бавна или направо невъзможна, защото както е казано "На сила не можеш да дадеш."
Абе аз да стана забавна е толкова вероятно, колкото слонъ да тежи 40 кила...........За това не се и напрягам. Ако има нещо, което е по силите ми да променя, се опитвам и го провеням. Ама с невъзможни мисии не се заемам!

RoyTheReaper
12-29-2007, 07:03
Никога не съм гледал положително на лафове от типа "еми това съм аз, който не ме понася да се изнася, аз няма да тръгна да се променям и да се правя на такъв какъвто не съм, искам да бъда себе си". Идиотско е. Човек трябва непрекъснато да разпознава лошите си страни и да се стреми да ги променя.

sladko_dete
12-29-2007, 08:55
Това, че човек в тинейджърските си години се променя си е факт, ние всеки ден меним настроенията, мненията, възгледите си. Обаче авторката много да ме извинява, ама аре давай да сме супер отракани за да имаме много приятели... е, тъпо е! Има различни хора, с различни темпераменти, едни са по тихи, други по приказливи, и точно това е хубавото, че всички сме различни, и сме себе си. Вярно е, ако лъжем, крадем, избухваме лесно, имаме лоши навици и т.н, то тогава човек трябва да направи усилия да се промени, ЗА ДА СЕ ЧУВСТВА ТОЙ САМИЯ ПО- ДОБРЕ, а не за да го одобрят хората! И колкото и лощи черти да имаш, все ще има някой, който ще те харесва заради себе си, а не заради маски и роли...!!!

slun4evo
12-29-2007, 09:01
Според мен трябва да си себе си, какво като си срамежлив, такъв си, защо да се променяш.Всеки търси нещо различно, ако всички бяхме еднакви то какво щеше да стане тогава.Има достатъчно други хора, но ако някой те харесва, то той ще се влюби какъвто и да си.

krem4et0
12-29-2007, 09:37
Никога не съм гледал положително на лафове от типа "еми това съм аз, който не ме понася да се изнася, аз няма да тръгна да се променям и да се правя на такъв какъвто не съм, искам да бъда себе си". Идиотско е. Човек трябва непрекъснато да разпознава лошите си страни и да се стреми да ги променя.
Едно е да осъзнавам лошите си страни, но съвсем различно е да се променя. Ето, аз имам много лоша страна-не си държа езика зад зъбите и често това наранява майка ми. Хиляди пъти съм се опитвала да си трая, когато трябва, но просто не мога. Не ми е на сърце да правя нещо против волята си или вечно аз да опъвам в къщи..................за това и споря. Осъзнавам тази си лоша страна, но просто не мога да я променя-волята ми не е достатъчно силна, за да надделее над характера ми!

`Death`Whore``
12-29-2007, 09:39
Идеята е, че преди всичко човек трябва сам да поиска да се промени. Преди това обаче трявба да реши дали лошата черта пречи на него. Ако той мисли, че не е сериозна, или даже я харесва, а на друг не му харесва...да го приеме. Хората са низ от рпедкрасни качества и лоши такива. Да обичаш някого означава да приемеш лошите му страни.

hristowow
12-29-2007, 11:08
Не съм авотрКА, а автор моля. :D

hristowow
12-29-2007, 11:14
Според мен трябва да си себе си, какво като си срамежлив, такъв си, защо да се променяш.Всеки търси нещо различно, ако всички бяхме еднакви то какво щеше да стане тогава.Има достатъчно други хора, но ако някой те харесва, то той ще се влюби какъвто и да си.

никога няма да бъдем еднакви.
Хората нямат желание да се променят, а после когато някой се отдръпне от тях само се самосъжаляват, вместо да се усъвършенстват.
Например, всички сме чели теми, където някои пишат, че са срамежливи, което пък им пречи, за някое момче или момиче. Всеки може да се промени, работата е, че хората просто не искат и използват за оправдание, че "ще загубат себе си", въпреки че това няма да стане, те просто ще усъвършенстват хубавите си страни!!! А би трябвало да признаят, че просто не искат да вземат нещата в свои ръце.

hristowow
12-29-2007, 11:18
Това, че човек в тинейджърските си години се променя си е факт, ние всеки ден меним настроенията, мненията, възгледите си. Обаче авторката много да ме извинява, ама аре давай да сме супер отракани за да имаме много приятели... е, тъпо е! Има различни хора, с различни темпераменти, едни са по тихи, други по приказливи, и точно това е хубавото, че всички сме различни, и сме себе си. Вярно е, ако лъжем, крадем, избухваме лесно, имаме лоши навици и т.н, то тогава човек трябва да направи усилия да се промени, ЗА ДА СЕ ЧУВСТВА ТОЙ САМИЯ ПО- ДОБРЕ, а не за да го одобрят хората! И колкото и лощи черти да имаш, все ще има някой, който ще те харесва заради себе си, а не заради маски и роли...!!!
Защо да е тъпо да се усъвършенстваме, за да имаме повече приятели??? Да сме супер отракани, за да имаме повече приятели, ако наистина ще имаме повече ИСТИНСКИ приятели, защо НЕ? Колкото повече приятели толкова по-добре. Освен това защо мнозина от вас говорят, за роли и маски. Аз имам предвид действително, да се промените, а не да играете роли!!!

`Death`Whore``
12-29-2007, 12:49
death whore ahhahahahahahaha къв е тоя луд подпис е мадам :lol: :lol: :lol:
Mademoiselle, благодаря. А подписът е от серията "Идиотки говорят смехории" 8-)

Vilsy
12-29-2007, 14:57
Никога не бих спряла да се променям,защото с всеки изминал ден аз виждам колко несъвършенства има в мен.

`Death`Whore``
12-29-2007, 15:05
Откога мечтая за роклята на Мортиша...обаче е трудна за ушиване :? А и нямам маникюр :cry:

`Death`Whore``
12-29-2007, 15:11
Добре, де, малко съм дебела за Мортиша...но говоря сериозно. :wink:

А за роклята - виж детското "Семейство Адамс"...роклята е по-различна . Тази е леко гадна.

Escarina
12-29-2007, 15:15
Първо има разлика между усъвършенстване и промяна. Второ, поне по себе си съм забелязала, чес времето характера ми уляга, но определено не съм забелязала някаква съществена промяна. По въпроса да бъдеш или да не бъдеш себе си - предпочитам да съм себе си и хората да ме възприемат такава, каквато съм в действителност, от колкото с отракания ми характер само да ме плюят зад гърба ми (мисля, че всички сме се нагледали на такива истории). Ако някой се заблуждава, че като е много як и печен и висчки му се възхищават е намерил много истински приятели искрено му съчувствам за наивността. Истинските приятели не се намират на всяка крачка, а колкото и да се усъвършенстваме всеки си има своите кофти черти и малкото хора които могат да ги преглътнат и да те обичат въпреки тях са истинските приятели. А не вярвам всеки с който излизате на кафе или си разменяте по някоя приказка да е такъв?

`Death`Whore``
12-29-2007, 15:20
Много ти разбира главата. Всъщност имам блуза с ръкави като нейните. И да, това е роклята...и е култова. Прозрачното е за други рокли. А ти рокли носиш ли всъщност? 8-)

hristowow
12-29-2007, 15:41
KillSwitchEngage и Death Whore карайте се на ЛС или някъде другаде!

`Death`Whore``
12-29-2007, 15:42
1. Не се караме.
2. Кой ти е искал мнението?

hristowow
12-29-2007, 15:55
1. Не се караме.
2. Кой ти е искал мнението?
Добре не се карате, но нали не пишете по темата?
До колкото знам темата не е за семейство Адамс, Мортиша и нейната рокля, нали така?