PDA

View Full Version : Как да го преодолея?



Heaven_Can_Wait
12-28-2007, 09:28
Здравейте! Имам един немалък според мен проблем... 8-[ Сега съм в нов клас, който вече много си обичам. НО имам само 1 момиче, с което дружа, просто защото се запознахме преди първия учебен ден и си писахме в скайп. Дори и тя вече си намери други, ако могат така да се нарекат, приятели... Но не мога да се държа естествено. Все гледам да им се харесам, а то имам чувството, че става обратното. Всеки си е сформирал някаква групичка, с която се влачи, а аз се оказва, че оставам сама през междучасията. Проблема ми е, че не мога да разговарям с хората. Не знам как да ги заговоря, как да се сприятеля с тях, какво да им кажа просто... В часовете всички много ме "обичат", защото горе-долу си знам нещата и им давам да преписват... :D Ноо... като дойде междучасието какво правя... отивам до вратата на стаята, оглеждам се, и пак влизам вътре. Просто не знам какво да правя... не знам дори къде да си сложа ръцете, не знам дали ме разбирате... И това не е само с новия клас, а като цяло с хора, и от малка съм си така. Почват да ме мислят за.. сдухана. Има само няколко човека, пред които просто съм си хипер отпусната. Но пред другите не мога... :( Ако можете да помогнете с нещо, някой съвет, ще съм ви благодарна. Пробвала съм преди време да си мисля готови фрази, които да казвам.. просто до там стигам вече... :-o :( :cry:
Другия ми проблем е, че се държат с мен като с по-малка...някой идва и ме гушва и следва "ооо, бебито ми тоо..." :neutral: Това пък защо? Какво да направя? Когато давам някакво предложение, никой не ме слуша...не обръщат внимание. Все едно не съществувам...Защоо? :(

dshiznit
12-28-2007, 09:33
Нечи си здухана ама си си здухана. Кфо да прайш ли? Ми начи намери някой здухари и си здухвайте междучастията заедно. :D \:D/

PETRU6KA PAMU6KA
12-28-2007, 09:34
Ami taka kato gledam samo4uvstvieto ti ne e mn golqmo mojebi za6toto si v nov klas :? za tova imai pove4e vqra v sebesi i im pokaji 4e ne misli6 samo kak da im se haresa6 i 4e nqma6 drygi priqteli i zatova iska6 da im se podmazva6 Taka te si vuobrazqvat 4e sa ne6to pove4e ot teb i im haresva da e taka Zapoznai se s hora ot drugite klasove :-P i ne se zatvarqi v sebesi a pokaji 4e moje6 da bude6 qk 4ovek :-({|=

Heaven_Can_Wait
12-28-2007, 09:37
Zapoznai se s hora ot drugite klasove

Добра идея, но КАК? Не знам как да ги заговоря, по какъв начин да се запозная с тях... :roll:

Enchantress
12-28-2007, 09:39
Дръж се естествено,не се опитвай да им се харесаш.Не бъди прекалено мълчалива,разбери от какво се интересуват и може би по-лесно ще намериш тема за разговор.И не забравяй,бъди себе си!Успех!

JivaRana
12-28-2007, 10:25
Винаги става така новите ученици да бъдат отхвърляни по някакъв начин от другите,защото всеки вече си е намерил някои с които да е приятел в училище.В моя клас преди имаше такова момиче и всички се държаха много гадно с него,но според мен не е честно така.Това,че си нова в класа не значи,че трябва да бъдеш отхвърлена,представям си как се чувстваш :? Опитай се да заговориш някои твой съученици,който са ти по-приятни и смяташ,че биха могли да ти бъдат приятели.Няма значение за какво ги заговаряш,просто говори по-често с тях :)

AnoNim4e
12-28-2007, 10:54
Prosto budi sebe si,ne se opitvai da im se haresa6 ,a se druj normalno i se otpusni,nqma da te izqdat,ako otide6 pri tqh ili gi zagovori6 ili otide6 da se zapoznae6 s horata ot dr klasove,ne budi zatvorena v sebesi,imai po-visoko samo4uvstvie i 6te se spravi6 !!! \:D/

jarod
12-28-2007, 11:18
офф / скочи от третия етаж.... а това беше друго ..... офф нестаа щото довежда до законът на Мърфи "Всяко решение развъжда нови проблеми" като например да останеш без глава

стани нахална ...... питай вечерта къде ще ходят и
тръгвай със тях ...... иначе нестааа

love_enrique
12-28-2007, 14:15
Във всеки клас има такива хора,които определяме като "сдухани" Наистина сигурно е гадно но разберете нещо-Вие трябва да отидете при света,той няма да дойде при вас...

BuBs
12-28-2007, 19:27
ми както всички ще ти кажа опитай се да общуваш с другите ,макар че още отначало хората си влизат в някоя групичка и си се движат там.трудно се променят работите. :? някой обаче като искат да влязат в някоя компания почват доста да копират от хората,това обаче не е добре щото хората те намразват...има един такъв в класа ми =;

BaTe_Martoo
12-29-2007, 12:08
Нечи си здухана ама си си здухана. Кфо да прайш ли? Ми начи намери някой здухари и си здухвайте междучастията заедно. :D \:D/
:lol:

NerazreshenSimvol
12-29-2007, 15:49
С времето ще се оправиш, ще се отпуснеш и така... Мога само да те посъветвам да не бъдеш прекалено мила, защото ще ти се качат на главата :!: Когато е нужно "поозъби" се малко! :smt084 Покажи им, че не си безхарактерна. Няма да им се хареса, но поне ще започнат да те уважават повече, пък и ще ти стане по-лесно да се държиш естествено, когате не всички те мислят за мила и добричка. Не бъди равнодушна и ще видиш, че ще се намерят хора, които ще те оценят, не само защото им даваш да преписват, а защото си човек като тях, както с положителни, така и с отрицателни качества.

st1ka
12-29-2007, 16:13
..

zloto
12-29-2007, 20:19
Такъв ти е характера просто... аз съм абсолютно същата и нямам близки приятели в класа ми, иначе с хора които познавам от повече време общувам нормално...
Ако това че си сама ти е неприятно, просто ги заговаряй... ти си за първа година в новото училище и засега може да са се оформили на групички, но до 12 клас повечето групички ще си променят членовете, ще стават скандали и ще има нови приятелства... може също така както досега си била не особено разговорлива, изведнъж да се промениш (или някой или нещо да те промени) и да станеш по-общителна :)

sasha_90
12-29-2007, 21:03
И аз съм като теб,без разлика.Попринцип съм "отворена",но само сред близки,но в училище винаги съм била по-затворена и не знам защо.Опитай да говориш по-често със съучениците си и им покажи,че и ти си човек,а не просто предмет допълващ стаята.Успех!

Heaven_Can_Wait
12-30-2007, 15:32
Мерси за съветите на всички, ще се радвам и на още отговори! :-) Мисля, че знам откъде идва проблема ми с ниското самочувствие, но не знам как да се преборя с него. Та... до четвърти клас много се разбирах със съучениците си. Дори се е случвало да се сбиват кой да седи до мен...и тем подобни. Но след четвърти клас се наложи да се местя в друго даскало, където всички бяха 5-та година заедно, а аз бях новата. И тогава се затворих в себе си. Всички започнаха да се държат с мен като с животно. Така до 7-ми клас, докато не изкарах изпитите и влязох в що-годе добро даскало, където никой с никой не се познава. Бях си казала, че ще си бъда просто това, което съм, както до 4-ти клас. НО не мога... останали са ми лошите спомени от 5-ти до 7-ми клас. Въпреки, че всички се държат добре с мен, самочувствието ми вече съвсем го няма. Освен това и винаги съм била срамежлива. :neutral: Опитвам се да го променя, но промяна не се забелязва... :neutral:

JivaRana
12-30-2007, 16:43
И аз като теб съм срамежлива.С този клас сега съм вече втора година,а съм по-близка само с 3-4 момичета,от които 2 познаваах от преди,но те ми стигат.А и така мисля,че си ми е по-добре,първо защото не всички ми допадат като хора,а и не ми трябват толкова приятели,по добре малко,но истински,както казват хората :) Проблема при теб е,че не си ги познавала досега и нямаш някой,с който да си по-близка.Както казах и преди опитай да се сближиш с хората,които ти допадат,едва ли са всички,затова няма нужда да се подмазваш на всички.И нали казваш,че те търсят за подсказване,а иначе не ти обръщат внимание,това значи,че те използват,затова няма нужда да си толкова добра с тях.Така че избери тези хора,които мислиш,че са по свестни,то това си личи и си говори с тях(ако седиш с някое момиче се сближи с него).Е,дано намериш някои приятели,за да не ти е толкова самотно както досега :wink:

sladkoto_devil4e
12-31-2007, 12:47
ами нз какво да те посъветвам аз имам абсолютно същият проблем невероятно трудно ми е да говоря с хора чувствам се неудобно сред много хора и т.н винаги съм искала да преодолея тоя проблем но се иска много ама много воля. Една моя приятелка ми предложи решение срещаш хора по коридора и отиваш и се запознаваш (взимаш им скайпа и т.н) първо е много трудно, но после става лесно а и погледни го от добрата страна ще имаш повече приятели :D :D :D Запомни че трябва да успееш да се справиш с тоя проблем и въобще не се притеснявай че си сдухана няма такова нещо. Много е важно да имаш самочувствие и съм сигурна че ще успееш :D

ThunderGoddess
12-31-2007, 13:12
Имам същия проблем ... абсолютно ... По същия начин много ме обичат като стане въпрос за препис. Все пак мися, че не съм в някаква изходна позиция и напредвам лека-полека и затова ще ти кажа следното нещо: Ако в класа има групички, трябва да зи ибереш едната. Не може да бъдеш приятелка със 20 човека едновременно. Можеш да поддържаш добри отношения с всички в класа, но просто си избираш определените хора и ходиш с тях. Примерно накрая на часа пишеш бележка: Ей, къде ше ходите да ядете междучасието. Като ти кажат, питаш дали може да дйдеш с тях. Лека - пллека движиш се с тях, ходиш по оюкоридорите с тях, слушаш за какво си говориш и се обаждаш от време - навреме нали и няма да разбереш кога си се интегрирала и си станала част от един кръг от приятелки. Въпрос на време е да ги спечелиш, да ги накараш да ти се доверят ... и така. А за това, че ти викат "Ооо, бебчо", не обръщай внимание. Може да си с някаква сладка физиономийка като на бебе и затва, просто да ги кефиш, че си симпатяга :) Вникакъв случай, не смятам, че то цели да те обиди. Абе ... просто след като са те тромозели от пети до седми клас не може да очакваш изведнъж да се хвърлиш в дълбините на запознанствата и всичко да е било, както преди. Приеми, че нещо е прекършено и никога няма да бъде същото и толкоз - и мен ме тормозеха от четвърти клас нататък. Нищо не мога да напрвя. Това те променя като човек. Страха от общуване ще си остане, поне така мисля. Прави малки стъпки напред, напредвай полека, за да си сигурна, че после няма да избягаш и да се върнеш в изходна позиция. Това е ажното - като пистгнеш някакъв резлутат в общуването, после да не го заебеш и да си тръгнеш изплашена да не те наранят.

adizitk1
12-31-2007, 15:39
Сприятели се с тези,с които можеш да се държиш естествено.С времето ще се отпуснеш и пред другите.