PDA

View Full Version : Гризане на нокти :( Помощ



bebeto0o
12-28-2007, 17:19
Хора моля ви дайте идей как да спра да си гриза ноктите? Има ли някой с този проблем и как се справяте 8-[ Кажете нещо за мазане за ... незнам и аз.. PlSsSs HeLlLPpP 8-[ 8-[ 8-[ Апък и кажете някоя идеика за декорация между другото и каквото се сетите за маникюр ама основно против гриване :lol: :lol: :lol: 8-[ 8-[ 8-[

Hey_yo
12-28-2007, 17:22
Слагаш си люта чушка на пръстите или намазваш с нещо на истина люто и ще видиш как ще спреш! :D :-P

SandForGaara
12-28-2007, 17:22
Споко и аз си ги гриза.Даже много.Но все пак когато съм на почивка спирам и исцяло успявам да ги докарам до нормално.
Просто се утпосни по празниците и ше се оправи. :smt006

ludoto_f
12-28-2007, 17:30
Голямо търпение :-D

glezan4e
12-28-2007, 17:30
ima edni gor4ivi lakove ( ne sa skypi - 2 - 3 leva ) mnogo sa efikazni...btw i az si grizqh noktite, no po4nah da se lakiram redovno.. i pri polojenie 4e gubeh po dva 4asa za manikiur si gi pazeh pove4e i ot o4ite .. da gi griza - ne mi minava6e prez uma ... i ve4e 3 godini sym s vinagi gotin manikiur ;)

chefzz
12-28-2007, 17:34
режи си ноктите и няма да има кво да гризеш :D

des4eto_93
12-28-2007, 18:06
i az imah takav prioblem ama kato si napravq hubav manikur savesta ne mi dava da gi grizq ama sega ima dr problem mn lesno mi se 4upqt ;(

ra4ence
12-28-2007, 18:11
И моите се чупят мн лесно,на 2-3 дни се чупи по някой :( Ужасно е... Уж слагам заздравител,но няма никакъв ефект. Струва ми се,че като се лакирам по-малко се чупят..

dan4ety
12-28-2007, 18:41
Еми пусни си дълъг маникюр. Кака така беше направила. Много искаше дълги нокти и за това спря да ги гризе и са й много готини ноктите. Или както някой каза ги намажи с нещо мнооого люто :-D Или както glezan4e каза - горчиви лакове. Ама има и още един вариант - сложи си изкуствени нокти. Те нали са твърди и няма да можеш да ги гризеш. ;) И дано да спреш по-скоро :)

Sunny_stz
12-28-2007, 18:56
Ами трябва единствено и само воля!И аз имам навик пък да си чопля пръстите и ми стават на рани...понякога не го правя,ама като ме хване крастата......даже и главата съм си чоплила...абе зле са тия навици,трябва да си наложим да не го правим!

Fellian
12-28-2007, 19:28
И аз имах същия проблем ,ама какво стана зъбите ли ми омекнаха или ноктите станаха по-корави и започнаха да ме болят забите :D

poolity_vd
12-28-2007, 19:32
Не си спомням дали някой ми каза или го гледах някъде,но казаха че това гризане на ноктите е на нервна основа-като тикове :( и аз го имам тоя проблем обаче отидох и си сложих изкуствени нокти и сега не мога да ги гриза :-D и съм много happy от това че немога да ги гриза :)

punkrock
12-28-2007, 19:34
Еми то има такива специални лакове за нокти, които били горчиви. Купи си такъв :)

GaBiIi__
12-28-2007, 20:08
em macka kakto kazaxa predi men ot gor4ivite lakove e nai dobre tezi na perfekt sa hubavi i sa ne pove4e ot 2 3 lv ai uspex :-)

christina_aguilera
12-28-2007, 20:11
И аз преди си ги гризях и затова майка ми веднъж ми взе горчив лак за нокти (около 2 лв струва) и оттогава не ги гриза вече :)

Liar
12-28-2007, 20:11
И моите се чупят мн лесно,на 2-3 дни се чупи по някой :( Ужасно е... Уж слагам заздравител,но няма никакъв ефект. Струва ми се,че като се лакирам по-малко се чупят..
Да,наистина е така.Ако си сложиш заздравител и отгоре лак ноктите се чупят по-малко.Това маникюристка ми го каза.Каза и да не си оставям ноктите без лак.
А и аз преди си чоплех ноктите и по-точно само палеца,чак съм го разкървавявала.Обаче спрях дори не знам защо.Сега като прочетох темата се сетих че съм правила такова нещо.Може и от нерви да е било нз =)

DisciplineAndOrder
12-28-2007, 22:02
И аз преди си ги гризях и затова майка ми веднъж ми взе горчив лак за нокти (около 2 лв струва) и оттогава не ги гриза вече :)

да,и с мен беше същото.
ако не искаш с такъв лак,намажи ги с люта чушка 8-)

rakiQ
12-29-2007, 06:38
и аз от как се помна си гриза ноктите
приятеля ми и той
8-) :lol:

то не беха лакове то небеха лимони...
НЕМА БАТЕ !
тряя мн да искаш да спреш и да имаш голямо търпение ..

бях спряла да ги гриза за няколко месеца и като стана по-изнервена обстановката пак почнах...

и преди 1 месец пак ги пуснах обаче пак...

са мисля пак да ги пускам :D :D 8-) 8-) :D

ама на теб ти тряя само колкото да израсте нещо и ти ще си кажеш
"оо няма я виж кви са яки така" :---)

успех се пак ::: :-s

sladkish_14
12-29-2007, 09:49
Пффффф :cry: Няма лакове,нито чушки,нито лимони,нито изкуствени нокти или тем подобни...ям всичко :neutral: даже и изкуствените нокти :cry: на мен нищо не ми помага,само веднъж ги пуснах за няколко седмици,защото щях да имам среща с едно момче :oops: ..ама накрая се отложи и аз пак ги изядох..интересното е,че когато не сме на училище не ги ям постоянно..ида ли там и като знам,че ще ме изпитват става страшно :D ...на нервна основа е :-# :-D :neutral:

Madness
12-29-2007, 10:20
Гриза ги от години...
И само си викам,че ще спра...
Деа...
Гадно е,еб.али са ми се ноктите вече,меки са,къси са...
Пф...

Не знам,решението е просто да спреш. :-s

krisi_l@loka
12-29-2007, 12:55
Еми преди две години си ги гризях..вече не :) А как да спреш ? Еми просто спри 8-) ;) Опитай се да не ги гризеш ;)

Ice_Queen_
12-29-2007, 13:50
И аз до преди година и нещо си ги чопках,ала бала..ама от рас спрях и сега си имам дълги,хубави нокти.наложих си че предпочитам красиви нокти от колкото издъфкани и грозни!..сега дори се отвращавам при идеята да ги нямам..себеконтрол!

N0_feAR
12-29-2007, 15:23
мацваш люта чушка на пръстите си и после опитай да гризнеш веднъж , гарантирам ти че след това ще се избавиш от вредния навик 8-)
пп:Сестра ми постоянно си гризе ноктите и кожичките. Купи си горчив лак, ама да ти кажа не я виждам да е спряла. Па кат' я вида с пръст в устата бой през ръцете и готово. 8-)

BeBsItO
12-29-2007, 15:40
az su6to si gi grizq6 do predi 3 g, i izvednuj si pstavih za cel da s epromenq kam dobro..... i se sprqh sama. bez nikvi lakove. si4ko e vapros na volq

maci
12-29-2007, 20:32
ami da ti kaja ima si pri4ina toq navik...4yvala sum 4e grizane na nokti ili skurcane sus zubi moje da sa dovedeni ako ima6 glistiglisti. :-| no nz do kolko e vqrno :shock:

_InSaNe_
12-30-2007, 18:40
еммм за съжаление и аз имам тоя проблем :( от малка имам този навик и хиляди пъти съм се пробвала да спра да ги ям ама не става..обаче сега ще пробвам с тези горчиви лакове или нещо такова...ама наистина твърдо съм се решила да спра да ги ям :D :D :)

blaaaa
12-30-2007, 19:06
И аз го имам същия проблем от много време.Искам да спра,но не мога :( Според мен всичко е от нерви и нито люти чушки помагат,нито лакове.Всичко е воля и търпение,които аз очевидно нямам :neutral:

Ag
12-30-2007, 19:30
Как успявате да ги изгризете? :( Аз ако съм с къси нокти откачам.Не съм свикнала да съм с къси-знам си дългите и тва е. :wink: :wink:

Amy lifestyle =]
12-31-2007, 13:01
Мдамм, както вече казаха - горчиви лакове.
На Перфект има :) 2 или 3 лв, в зависимост от тва от къде си ги купиш :)

Sa6iTyYy
12-31-2007, 13:14
M to i az nemoga az puk sam 4uvala 4e e kato cigarine nemoe6 da spre6 az nemoga o6te ot kakt osa pomna si gi griza i sega sam taka am nemoga i nemoga trqbva da probvam takiva lakove no nz dali 6te pomognat 6te probvam \:D/

VampireGirl666
12-31-2007, 19:13
И аз не мога да се оправя с този проблем.Пробвах с горчив лак,но свикнах с вкуса му :D и той ми е безполезен.Трябва да имаш голямо желание просто и когато искаш да ги изгризеш да си кажеш че не трябва.Просто воля.

Pedigree
12-31-2007, 19:38
Аз също си ги гризках,но когато започнах да се лакирвам спрях...
пробвай и ти. :) Илиии пък ги мажи с нещо гадно,щом ги гризнеш да ти
става гадно и да спреш. :)

rakiQ
01-08-2008, 09:12
кофти е това ,грозно е ама кво се прави...

до преди няколко месеца не можах да ги спря да ги гриза...

но сега мога да спра когато си поискам!!

просто като се нервирате за нещо не гледайте ръцете си... не лапайте пръстите си...

въртете косата си например (само не скубете :lol: )

maackata
01-09-2008, 13:26
Prepora4vam ti da si vzeme6 ne6to protiv grizane na nokti ima raztvorii i takiva lakove bezcvetni deto gor4at kat go blizne6 i ne ti davat da si gi grize6.Ina4e i az imah toq problem no kat mn malko kat pootrasnah postepeno sprqh da gi griza.