PDA

View Full Version : Информация за месечния цикъл...



ot4aqniq
12-28-2007, 18:20
Здравейте!Значи днес си говорих с един приятел че на нова година щял да бъде с гаджето му обаче нямало да могат да направят нищо защото тя тогава била в цикъл.И аз малко не разбрах.Какво пречи това?Като е в цикъл момичето по принцип нали 4-5 до 7 дена го боли корема и излиза кръв г/д 100мл...И също да питам значи че щом е в цикъл примерно не може той да бърка с пръстите си във вагината или да се заиграе там с езика си :D.Съжалявам ако е проста темата ама рядко пиша във форуми и много не ъм на "ти" с правила и прочие.Ако смятате че е голяма простотия я триите аз просто искам да разбера нещо повече :)

JivaRana
12-28-2007, 18:25
:-o :-s #-o

fiama
12-28-2007, 18:26
Като за начало- цикъл е периодът от настъпването на една менструация, до настъпването на следващата. Менструация (мензис, менструално кървене) е самото време, през което момичето кърви. Има разлика между двете понятия. Приятелят ти явно е имал предвид, че приятелката му ще е в мензис на НГ. Не че не може да се прави секс по време на менструация, но не всеки го практикува. За някои хора е гнусно и нехигиенично. Колкото до бъркането с пръсти и лизането- еми не особено подходящи ми се струват.

ot4aqniq
12-28-2007, 18:26
:-o :-s #-oнеобразован съм знам.моля не ми се смеите :cry: :cry: :cry: :cry:

JivaRana
12-28-2007, 18:29
на теб лично ще ти е приятно ли това??

щом е в цикъл примерно не може той да бърка с пръстите си във вагината или да се заиграе там с езика си

ot4aqniq
12-28-2007, 18:31
на теб лично ще ти е приятно ли това??

щом е в цикъл примерно не може той да бърка с пръстите си във вагината или да се заиграе там с езика сими гаджето му се пада малко кучка...да не кажа много...опитвала е всичко с всеки

batkodoki
12-28-2007, 18:43
няма причина някой да ти се смее. никой не се ражда научен.

няма причина в технически смисъл да не могат да правят секс. (още повече, че секса далеч не се изчерпва само с вагинално проникване на пениса). у някои хора има чисто психологически задръжки да го правят в този период като отглас на наслоени древни табута.

но пък при мнозина двойки имащи рядко възможност да общуват сексуално това не е проблем.