PDA

View Full Version : Какво сме ние?



adizitk1
12-29-2007, 09:23
Един човек сънувал,че е пеперуда.Като се събудил,се запитал,дали той е човек,който сънува,че е пеперуда,или е пеперуда,която сънува,че е човек?А вие как мислите,кое е по-възможно?Според мен е първото,защото пеперудата не сънува(тя няма мозък).

tetito
12-29-2007, 09:35
Za6to peperudata da njama mozak.Otkade mojem da badem sigurni 4e njama.Nima i tja ne jivee?Moje pak i tja da e inteligentna po svoi si na4in.Vse pak ne moje da sadim po van6nija vid na ne6tata.

adizitk1
12-29-2007, 09:39
Добре,ама тоя мозък къде ще се побере?Тя може да е умна за пеперуда,но именно мозъка е този,който ни кара да сънуваме.

tetito
12-29-2007, 09:57
Dobre ne mojela da sanuva!Dokaji go. Argumentirai se.

TheArchEnemy
12-29-2007, 11:23
пеперудата има мозък в съотношение с размерите и.иначе нямаше да може да лети,да яде,да вижда без мозък,който да и дава тези команди.не знам дали може да сънува,но щом кучетата и котките могат защо и тя да не може.едва ли някой се е занимавал да изследва точно това,но би било интересно :)

zloto
12-29-2007, 11:47
Пеперудата не може да сънува... нейният организъм е устроен по много по-различен и прост начин от този на хората... тя живее само за да снесе и после умира доколкото знам... абсурдно е пеперудата да сънува че е човек, обратното би било по-възможно...
А колкото до въпроса в анкетата - това, което вижда човека е по-реално, защото той освен да различава образи и цветове, може и да осмисли видяното... друг е въпроса, че и човека не винаги вижда каквото трябва :)

Mortificatiоn777
12-29-2007, 11:54
Мозъкът е просто орган, бе, хора. Умът, съзнанието, ни карат да сънуваме. Не мозъкът.

DisciplineAndOrder
12-29-2007, 12:18
според теб как може да се установи,като дори не знаем дали пеперудите могат да сънуват...?

adizitk1
12-30-2007, 11:53
Ами мозъкат е умът и съзнанието,а това,че никой не се е занимавал не е така,защото иначе откъде ще се вземе информацията за пеперудите в 9 клас? :)

WILD__BOY
12-30-2007, 20:41
пробвай по-глупаво да го измислиш :D

ThunderGoddess
12-31-2007, 11:58
Хахаха. В случая важна е концентрацията на мозък, а не големината. Демек - качеството, не количеството. Човек използва само 20% от мозъка си. Ние можем далеч повече неща, отколкото правим. Докато да вземем делфините и слоновете - те имат по-малки мозъци, но използват пълния капацитет. Нови изследвания доказват, че делфините дори се смеят - а само умните се смеят. Не се знае за пеперудите. Щом виждат, те могат да мислят. Нищо не можем да разберем на това ниво ;)

hanu
01-24-2008, 08:55
Трепач .Мозък и Ум са различни неща....
пр: директорката на гимназията в която уча има мозък ,но никои до сега не си е позволява дори да намекне че тя притежава и ум :D :D
Виж пеперудата е дриг въпрос,като бяхме невръсни и почти неопотребявани в час по биология ни учеха ,че тя има съъъъвсем маааалко мозъченце.
Но ако е вярно ,че всички имаме души (ТОВА Е НЕПОТВЪРДЕНА ТЕОРИЯ) и те се реят насам натан в търсене на нещо си и това което преживяват е СЪН , то съм обеден че пеперудата е имала нещастието да попадне временно в човешко тяло... :) горката пипируууууууууууда :grin: