PDA

View Full Version : Изготвяне на диета



_crazy_baby_
12-29-2007, 09:24
Някои които е по навътре с тези работи може ли да ми изготви няква диета и съответно тренировка проблемните ми зони са бедра хан6 и талия ако трябва да кажа не6то друго кажете :cry: :mrgreen:

slun4evo
12-29-2007, 09:46
Ако позволиш аз бих се пробвала.Значи искаш диета, но аз ще ти дам един прост режим на хранене.
1. Сутрин не се оставяй гладна.Закуската е задължителна.Хапни например, черен хляб с варено яйце или мюсли с мляко.Нещо което да те държи поне до обяд.Ако огладнееш до тогава, можеш да си позволиш някакъв плод(ябълка например).
2. На обяд не се тъпчи с пици и тостери.По-добре изяж една голяма купа салата, ще се оптрази по-полезно на организма ти.Салата яж колкото искаш от нея не се пълнее.Можеш и плодове да хапнеш за десерт(само да не е банан).Ако имаш проблеми с кръвното или си в цикъл хапни няколко парченца черен шоколад.
3. На вечеря е хубаво да заредиш организмът си с месо.Не е препоръчително да се тъпчеш със свинско и друго тежко и мазно месо.Добре е да си направиш пиле иили риба.Внимавай със солноцата, колкото по-малко сол, толкова по-добре. Олиото също намали до крайност. Задължително прибави салатка към вечерята.

Сега ще ти поговоря за това какво трябва и какво нбе трябва да ядеш. Не пий много газирано и алкохол.Намали сладкото и никога не го съчетавай с хляб.Ограничи чипсовете, пиците и другите мазнотии с каквито днес всички се хранят.Хапвай по-често, но по малко.

Искаше и упражнения.Знам много, но няма как да ти ги покажа, а ми е трудно да ти ги обесня, затова най-добре през свободното си време да ходиш на фитнес.Там има уреди за бедра, които ще ти помогнат. Половин един час въртене на велоергометъра ще доведе до добри резултати. Ще ти кажа само по-често да се движиш.Излизай на дълги разходки с приятели, ходи на планина, да плуваш.Танцувай, ако не обичаш дискотеки, танцувай в къщи.Танца винаги освобождава не смао от калории, но и от емоции.

Това мога да ти помогна.Но те предупреждавам, на мен този режим ми помогна много, но всяко тяло е различно и за по голяма сигурност се консултирай и с някой друг.Дано съм ти помогнала и дано се справиш успешно.Пожелавам ти за новата година, ново и стегнато тяло. :)

EJI4eTy
12-29-2007, 10:10
според мен с тия диети само си съсипвате здравето ... даа станете некфи анорексички ..... пф ... по дубре започни да спортуваш редовно , ходи на фитнес - това повече помага от диетите :wink: