PDA

View Full Version : Гаден проблем



mesmerize
12-29-2007, 09:45
Здравейте снощи ме изписаха от болницата
откриха ми язва на дванадесетопръстника :( . На 26 сутринта ме приеха със силни болки в горната част на корема. Всичко беше наред тези дни нито ме боля корема нито нищо .... Не се храних много там нямах апетит просто. Когато се прибрах вчера, вечерта почна да ме наболява корема така все едно не съм ял цял ден. Днеска пак ми е уж се храня.... и маи е леко подут. Не са силни болки, но е неприятно - кофти такова. Да ходя ли пак в тъпата болница тъкмо ме изписаха :(
много гадно такова точно преди Нова Година 8-[

tetito
12-29-2007, 09:50
Spored men trjabva da se konsultira6 s njakakvo medecinsko lice,za6toto moje da se okaje opasno.

prettyIdeath
12-29-2007, 11:15
Spored men trjabva da se konsultira6 s njakakvo medecinsko lice,za6toto moje da se okaje opasno.
1+ .. Не чакай... отиди на лекар

batkodoki
12-29-2007, 11:50
пол&възраст?

когато са те изписвали трябва да са ти предписали спец лекарства. те трябва да се вземат без прекъсване доста дълго време. ако ги спреш или прекъснеш болката отново ще се появи. най-вероятно са ти предписали инхибитори на протонната помпа. скъпи са и често пациентите заради това ги и прекъсват, но са най-доброто с което към момента разполагаме. има и друг тип блокери - много евтини, но с по-слаб резултат. въпреки, че има хора при които точно вторите дават по бърз начален ефект при лечението.
от значение са също и диетични грешки: алкохол, цигари, кафе, кисело, люто....и т.н

mesmerize
12-29-2007, 13:27
Мъж 22 години
Изписаха ми Probitor 20mg. само това както и диета (без алкохол, запръжки, солено, кисело, люто и тн.)
Като си свия корема чувствам болка под гръдния кош. Хапчетата ги пия от снощи. Да не е нещо от гастроскопията?

batkodoki
12-29-2007, 13:53
probitor е точно инхибитор на прот.помпа. добро е, но явно и при теб ще му трябва време за да усетиш ефекта му.

повечето дуоденални язви са от типа "гладна язва", при тях често болката отшумява ако се хапне сухар, препечен хляб, бисквити...