PDA

View Full Version : Моля ви за мнение



ko_sta
12-29-2007, 23:42
Здравейте на всички.
Проблема ми е следния : че с приятелката ми направихме белята направихме я , закъсняваше и с няколко дни , купихме си тестче SureCheck и какво се оказа - двете чертички цъфнаха , а аз при вида им направо прибледнях , както и да е няма да говоря за това сега. Имам две въпросчета - чувал съм че със секс , така нареченото бебе може да се убие , но също знам че може и да настъпят някой усложнения , като това плода да остане в нея организмът и да не може да го изхвърли и ред други неща - Вярно ли е?
Другото което искам да знам е за аборта - казаха ми че щом е напрарен до 10-тата седмица , вероятността за услоежнения е много малка - така ли е ?

toni_boni
12-30-2007, 00:01
Със секс няма да убието зародиша :neutral: всякакви бабини рецепти, пиене на билки за умъртвяване на плода и т.н. са пълна глупост и наистина може да доведат до по-лоши последствия! Относно аборта ... колкото по-рано, толкова по-добре и по-безопасно за момичето.

BaByCaT
12-30-2007, 01:01
Със секс няма да убието зародиша :neutral: всякакви бабини рецепти, пиене на билки за умъртвяване на плода и т.н. са пълна глупост и наистина може да доведат до по-лоши последствия! Относно аборта ... колкото по-рано, толкова по-добре и по-безопасно за момичето.

+1 ;-)

ubuntu
12-30-2007, 01:33
Ако е на 18+ ок няма проблем дори и техните може да не разберат за гафа ако имате сумата ... но ако е под 18 проблема е голям .... ще трябва да каже на техните за да направи аборта ... и последствията и за двамата ще бъдат сериозни особено ако родителите и не знаят че прави секс .... Успех .. дано минете между капките :)

swords1010
12-30-2007, 02:23
Със секс, наистина няма как да убиете бебето (не и докато е зародиш).
В първите седмици може да се направи медицински аборт, тоест бременността може да се прекрати чрез медикаменти. След това вече трябва истински аборт.

prettyIdeath
12-30-2007, 04:59
Със секс, наистина няма как да убиете бебето (не и докато е зародиш).
В първите седмици може да се направи медицински аборт, тоест бременността може да се прекрати чрез медикаменти. След това вече трябва истински аборт.

А за медицинския аборт пак не тряа ли и вашите да се включат?

ludoto_f
12-30-2007, 05:58
Леле как сте оставили да се стигне до бременност..
Но що се отнася до секса няма да помогне.. Само аборт и мисля, че колкото може по бързо! :neutral:

bp1912fc
12-30-2007, 06:06
ако има 18+ е добре , но съм чувал че ако момичето за 1ви е забременяло и прави аборт има вероятност да не може да има повече деца... Моля ако греша някой да ме поправи...

ko_sta
12-30-2007, 10:55
Със секс, наистина няма как да убиете бебето (не и докато е зародиш).
В първите седмици може да се направи медицински аборт, тоест бременността може да се прекрати чрез медикаменти. След това вече трябва истински аборт.
до колко седмици след бременноста може да се направи този медицински аборт ?


ако има 18+ е добре , но съм чувал че ако момичето за 1ви е забременяло и прави аборт има вероятност да не може да има повече деца... Моля ако греша някой да ме поправи....
как тей за 1ви път ли какво имаш точно впредвид , но не мисля че е много вярно защото , майка ми преди да ме е родила е била бременна с близнаци убила ги е и сега ето ме мене здрав и читав.[/quote]

stefity
12-30-2007, 11:02
a momi4eto na kolko e,6toto ako e nad 18 nqq problemi,oba4eee ako e maloletna i tehnite razberat mislq daje 4e mogat i da te sudqt,ama nz :neutral: Taka 4e kaji pone na kolko e za da znaem kakvi suveti da ti dadem :-s

*SwEeTy_KiTtY*
12-30-2007, 11:10
Със секс, наистина няма как да убиете бебето (не и докато е зародиш).
В първите седмици може да се направи медицински аборт, тоест бременността може да се прекрати чрез медикаменти. След това вече трябва истински аборт.
до колко седмици след бременноста може да се направи този медицински аборт ?


ако има 18+ е добре , но съм чувал че ако момичето за 1ви е забременяло и прави аборт има вероятност да не може да има повече деца... Моля ако греша някой да ме поправи....
как тей за 1ви път ли какво имаш точно впредвид , но не мисля че е много вярно защото , майка ми преди да ме е родила е била бременна с близнаци убила ги е и сега ето ме мене здрав и читав.[/quote]

Майка ти е имала късмет!Дано и приятелката ти да го има...Кажи на колко е години...да знаем какъв по-точен съвет да ти дадем,защото тва със възрастта е много важно!

ko_sta
12-30-2007, 11:22
на 17 е

stefity
12-30-2007, 11:26
на 17 е

охххх лошо че няя 18 :( :( :( ама поне пак е голяма,а не някво лапе на 14 или 15 и мисля че щом е на 17 ще мине малко по добре с техните,поне така се надявам :neutral: ем пич предлагам ти аборт,и дано да мине без усложнения :twisted: :wink: айде късмет :smt001

ko_sta
12-30-2007, 11:38
ами този медицински аборт ? до колко седмици след бремеността може да подействат не искам да я човъркат и особенно това че за първи път прави аборт и няма да има деца

stefity
12-30-2007, 11:42
еми до колкото знам май до 10-тата седмица или нещо подобно,или беше повече,ако бъркам поправете ме :neutral:

Mirelchetoo14
12-30-2007, 11:56
Какво е медицински аборт?
Медицински е абортът, при който се използват единствено медикаменти за прекъсване на бременност. Медицинските изследвания сочат, че такъв аборт трябва да се прави само до 56-ия ден след първия ден от последния менструален цикъл.

Какво точно представлява?

Абортът се извършва в три стъпки. Първата се състои в инжекция, която спира бременността в матката чрез подтискане образуването на прогестерон. Без него матката е неспособна да задържи плода.

При втората стъпка се прилага лекарство, което кара матката да се съкращава, /причитняват се контракции/ и по този начин се изхвърля плода.

При третата стъпка лекарят ще провери чрез ултразвук дали бременността е премахната окончателно.

Колко време отнема?

Процесът на аборт започва веднага, след като ви е приложена инжекцията. Наблюдава се кървене, което понякога може да достигне 14 дни.

Ефикасен ли е този метод?

Процентът на успеваемост е около 92-96. Ако не се получи необходимият резултат се налага да се използва вакуум.Аспирацията с вакуум действа като се изсмуква съдържимото в матката.

Какво ще чувствам?

За повечето жени медицинския аборт е като ранно помятане. Възможно е:

- да ви се вие свят

- да усещате силни спазми

- да ви се гади и да повръщате

- да имате диария

- да имате постоянна болка в корема

- да имате лека треска

Лекарят ще ви предпише необходимите лекарства за облекчаване на симптомите.

Какви са рисковете?

Медицинският аборт е безопасен. Но има известни рискове при процедурата:

- непълен аборт – в този случай се прибягва до нова доза лекарство или се използва вакуумна аспирация

- алергична реакция

- инфекция

- кръвоизлив

- неустановена извънматочна бременност

Трябва да се свържете незабавно с лекаря си, ако:



- имате твърде висока температура

- имате твърде обилно кървене

- имате съсиреци, по-големи от среден лимон

- имате твърде силни болки в корема, които не се повлияват от болкоуспокояващи лекарства

След аборта, вие ще започнете да се чувствате все по-добре с всеки изминал ден. Гаденето, повръщането и виенето на свят би трябвало да изчезнат до 24 часа след инжекцията.

Защо медицинският аборт е за предпочитане пред класическия?

- прави се без упойка

- може да се направи при ранна бременност, веднага след като е установена

- жените се чувстват по-добре, отколкото при стандартния аборт

- жените съобщават, че чувстват този аборт по-естествено, нещо като спонтанен аборт

- за медицинския аборт никой няма да разбере, не е като при постъпване в болница