PDA

View Full Version : Правата на женените и неженените



loveme123
12-30-2007, 11:11
Според вас трябва ли двойките които живеят на семейни начала(без брак) да имат същите права като тези които са се подписали в ритуалната зала и са дали обет да са вечно заедно? От голямо значние ли е брака според вас? ДА, това е знак за истинска любов и за желание за съвместен живот, но смятате ли, че дори без брак хората проявяват същите чувства един към друг и дали е толква силна връката между двамата партньори? ЩЕ се радвам да споделите вашето мнение 8)

FelisDirus
12-30-2007, 11:17
Не мога да разчитам цял живот на неговите чувства - да ме обича, да ми направи 2 деца и да си хване пътя, щото не сме узаконени и нищо повече не го държи при мен (прииииииииимерно).

Трябва да има брак.

Семейни начала... да, не е лошо, но го виждам като временен вариант - за да преценят партньорите дали си допадат, дали могат да живеят заедно, дали са готови за семейство и т.н.

`Death`Whore``
12-30-2007, 11:21
Къдли, колко двойки живеят в бразразличие и дори омраза, а са женени? Вярно, че живеят заедно заради децата, но в тези случаи не бракът, а отговорността задържа хората един до друг.

За мен пък бракът не означава нищо. Бих го направила заради децата, разбира се...но пак не е сигурно. Ти толкова ли нямаш вяра на партньора си?

JivaRana
12-30-2007, 11:22
Според мен не е задължително да има брак,за да бъде силна връзката между двама партньори.Дори когато са сключили брак има случай,в които хората се скарват,развеждат,следват разправии и т.н.Ако 2-ма истински се обичат за тях няма да има значение дали са подписали или не.А и напоследък знам за доста хора,които живеят заедно,но не мислят да се женят :) За мен от най-голямо значение е църковния брак.

Canis_Dirus
12-30-2007, 11:35
Не можете да живеете един бе друг? Оженете се и ще можете!

DisciplineAndOrder
12-30-2007, 11:40
За да сключиш брак трябва да изпитваш силни чувства към партньора си.
По мои наблюдения,след сватбата отношенията доста охладняват...

FelisDirus
12-30-2007, 11:42
Къдли, колко двойки живеят в бразразличие и дори омраза, а са женени? Вярно, че живеят заедно заради децата, но в тези случаи не бракът, а отговорността задържа хората един до друг.

За мен пък бракът не означава нищо. Бих го направила заради децата, разбира се...но пак не е сигурно. Ти толкова ли нямаш вяра на партньора си?

Да, да, съгласна съм. Нашите например са заедно само заради мен и брат ми.

Аз друго исках да кажа. Например, ако нашите нямаха брак, може би баща ми щеше да ни напусне и да остави майка ми да се оправя сама с две деца. Хипотетично, разбира се, баща ми не е чак такъв балък, но принципно един мъж е способен на това.

По принцип и разводи има, но е някак си по-сложно, по-голяма разправия е и т.н.

FelisDirus
12-30-2007, 11:47
и една жена е способна на това... ;)

жена да си зареже децата? възможно е, но е по-малко вероятно

vodka_f
12-30-2007, 11:50
хахаха бих направила подобно нещо само заради дете,не че не вярвам в брака и така нататъка,но смятам, че любов без брак е по удачно,а любов+дете+брак е най-добре! :D :razz:

RoyTheReaper
12-30-2007, 12:18
И за какви точно права става въпрос?

BlueDevil
12-30-2007, 15:02
и една жена е способна на това... ;)

жена да си зареже децата? възможно е, но е по-малко вероятно
Веднага в съзнанието ми изплуват 2 такива "майки"... не, чакай, 3, не искам да задълбавам, защото ще излязат още. А за колко бащи, оставили децата си се сещам? Пак толкова. Но с майките някак си е по-страшно и невероятно.
Всички тези хора, за които говоря, бракът не ги е спрял по никакъв начин, децата също, драснали са по живот и се обаждат веднъж годишно евентуално.
Мисълта ми е, че бракът си е отживелица. Той е означавал началото на съвместния живот на двама млади. Сега обозначаването на това начало е сведено до целувка. Няма я тръпката на първата брачна нощ, защото допреди нея двойката вече е опитала какво ли не...
И въпреки не толкова красивите ми приказки, аз искам сватба, и то красива сватба, обичам традициите, обичам празниците, празничната атмосфера, цялата тая работа със сватбите си има особен чар, който за нищо на света не искам да пропусна.
И така, мнението ми е, че в наши дни може преспокойно да се живее без брак, но що се отнася до мен, аз искам ;)

`Death`Whore``
12-30-2007, 15:04
В България красиви сватби няма. Освен ако пияни роднини и циганска музика не е красиво.