PDA

View Full Version : Вечерния час и дискотеките



AnIcHkAtA
12-30-2007, 16:42
Здравейте!Имам два много големи проблема с нашите-вечерния час и дискотеките...Незнам какво да правя.Всичко опитах-да им огаждам на капризите-да чистя да готвя и чат-пат да събирам и да гладя прането...не стана нищо-нито овеличение на вечерния час нито разрешение за дискотека.Опитах и по по-трудния начин-почнах да им се опълчвам да се караме, да не помагам за нищо в къщи-отново никакъв ефект.Пробвала съм да седнеме и тихо и мирно да обсъдим проблема и го докарвам само до едно "Не, Анитче още си прекалено малка за кафета и т.н." по възможно най-дразнещо казания начин от остата на майка ми.Баща ми е готин и ако не беше тя сичко щеше да е ОК, обаче му въздейства и аз немога да направя нищо :( .Вечерния час направо ме е срам да ви го кажа -6!!!- и според мене колкото и малка да съм (12) заслужавам поне 8...Кажете какво да правя щото вече не се издържа така 8-[.Още повече не ми дава да излизам към 2 да речеме, а трябва да съм си стояла в къщи поне до 4 защото "Имаш си къща няма какво да правиш по цял ден по улиците".

П.П.:Прочетох важната тема "Малко съвети как да преодолеете проблемите с родителите" ама там не намерих нищо конкретно, което да ми помогне.Кажете моля ви какво да правя защото вече наистина не се издържа така.

Благодаря предварително

chipi_kaoo
12-30-2007, 16:47
12... ти още миришеш на мляко, пък вече си самостоятелна... я се окроти малко.... прислугвай им на ваще, тот ти е толкова и акъла ... на 12 годишна... ти си момиче и си много малка, ваще се притесняват да не ти се случи нещо (да не те из*бат) ми то тва си е нормално да ги е страх. Прислугвай им още1-2 години, и може да те пуснат на дискотека :P

AnIcHkAtA
12-30-2007, 16:51
:D Колко ме успокои само :D ...И все пак всички от компанията са до 8-9, а са с по max 1 година по големи от мене.

chipi_kaoo
12-30-2007, 16:59
Когато пораснеш..ще те пускат до 8 а сега да се прибираш в 6 ако зависи от мен, ще си идвам в 9 когато се прибират всички.. кво става тогава... майка ми ми вика .. крещи.. хващат я нервите... а аз съм съвършенно спокоен.. наказва ме 1 седмица да не излизам... на следващата седмица права същото... и така до припадък... ако съм слушал постоянно.... няма такъв човек.... щях да съм некав изрод... извоювай си свободата вместо да им се мазниш с некви тъпизми. Като те накажат кво.. ше си чатиш, гледаш тв... и ше клъопаш пуканки гледайки некой готин филм... вместо да си на дискотека... ма ше знаеш, че следващият път ще си изкараш супер :grin: а не да си тръгнеш когато става най-весело :-P

Cool_Bitch
12-30-2007, 16:59
Saglasna sam s chipi_kaoo ta ti vse o6te si na 12 kvo iska6???Horata se pritesnqvat za tebe iz4akai o6te nqkoq godinka togava ne6tata 6te se opravqt!!! 8)

Insatiable
12-30-2007, 16:59
Кво да ти кажа... аз на 12 си играех с куклите ми още... :D Според мен родителите ти са прави :) и за какви дискотеки става на въпрос тук... изключено е да те пуснат в някоя дискотека 8-) Не знам, не знам .. освен да се примириш с едно кафенце от 4 до 6 и тва е :)

JivaRana
12-30-2007, 17:03
Еми има различни родители,твойте са по-строги,но неможеш да ги смениш.Според мен можеш само да изчакаш,щом си пробвала различни варианти,за да ти дадат повече свобода и не си успяла..няма и да отстъпят,освен когато те сами не решат.Пък и аз мисля,че ако имах дете на 12 също не бих го пуснала до много късно или на дискотека,аз не съм и мислела тогава за дискотеки,само бях ходила с класа си...А всъщност май повечето родители си мислят,че като децата им ходят на дискотека се напиват,пушат и т.н. може и затова да не ти позволяват.Просто имай търпение и се съобразявай с тяхното решение,че може да ги ядосаш и да ти намалят времето за излизане още повече :roll:

mon4eto
12-30-2007, 17:03
Ta ti si o6te na 12 mnogo barza6 da porasne6 :? Spoko ima vreme o6te 2-3 godini i 6te po4nat da te puskat :wink: Az kogato bqh na 12 dori ne si pomislqh za diskoteki pa ve4eren 4as..pf nqma6e takova ne6to :-D Vzemi i po4ni da si 4ete6 urocite i tem podobni i ne se izma4vai s gluposti radvai se 4e se pak te puskat da izliza6 :)

EJI4eTy
12-30-2007, 17:08
и аз съм на 12 пък ме пускат наще на дискотека до 10 часа , вечерен час ... хммм емии до 9 часа , а ако съм някъде по наще улици може и до 11 :D а относно твоя проблеем ... ами попитай вашите дали може на дискотекаа с някой по голям/а фр или може би с някое момиче от твоя клас за да знае че и на други 12 годишни им позволяват на дискотека :-| успех все пак :wink:

AnIcHkAtA
12-30-2007, 17:10
Пълна отличничка съм (изключваме четворката по география 8-) ) и веднъж (май миналата седмица) ходих в double vision на детската с братовчед ми (той е на 14).ИиИиИи... исках и тая събота, ама не отпуснаха...по-точно майка ми не даде.А за кафетата като й саобщя че съм била на кафе прай най-нацупената физиономия, дето може да извади и промърморва "Ама не си ли още много малка за кафета?" а тя кФо иска-да седа на студа ли???Ако пък наистина реща да съм на някоя площадка и да чопля семки с френдите почва да мръкна да не сме стояли на студено...

girl_in_black
12-30-2007, 17:22
На 16 съм и не ходя по дискотеки.Имам вечерен час.На Нова Година ще съм с наще(като повечето момичета, които познавам).А какво да си говорим за времето, когато съм била на 12?Но и не съм имала претенции тогава за дискотеки и кафенета(е сега имам ама това е друг въпрос).Тук не се свежда до това дали родителите ти ти имат доверие или не.Просто ги е страх за сигурността ти..не се инати толкова и виж, че са прави за това, което искат

Obsession
12-30-2007, 17:35
Не сте прави! Тя не говори за нощна (аз съм на 16 и не ме пускат на нощна), а за децка дискотека, мен на 12 ме пускаха, ама аз така и не ходех...
Ами, не нормално хем да искат да си у вас до 6, хем да не излизаш преди 4.
Това с подмазването съм го пробвала, не ме огрява. При мен нито скандалите, нито нищо не помага понякога :neutral:

Sarge
12-30-2007, 17:52
Аве кво става с тия деца ве?? Дееба, на 12 и за дискотека ще говори. Ае земи се осъзнай малко бе :D . Аз ли съм назад с материала? Днешните деца са яко разврат :D . А и да се похваля-нямам ве4ерен 4ас, мога да си излизам когато си поискам, НО съм разумен и не злоупотребявам с тази си свобода. Така 4е си правете изводите :D .

krisy
12-30-2007, 18:11
Аз като бях на 12 ходех на дискотека но максимум до 9.30-9.45.Чесно казано не ме беше интересно на дискотека тогава, имаше само големи и ми беше тъпо.
Но техните наистина много я стягат...нз 6 е много рано мен ма 12 ме пускаха поне до 10

AnIcHkAtA
12-30-2007, 18:19
6 е за сезона...лятото ще е 9-10-11 зависи кога се стъмва.

_SmiLe_FoR_yOu_
12-30-2007, 18:56
Хахахаа :D :-D :-D :D :razz: :razz: :razz: 12 годишна искала да ходи по дискотеки и да стои до късно.. :lol: :lol: :lol: :lol: Чакай малко скъпа като пораснеш ще ходиш колкото си искаш ся си гледай детския живот и си изживей детството. ](*,)

asi_basi
12-30-2007, 20:19
Abe lape q se uspokoi mani4ko a ? Na 12 godini si i iska6 da mi hodi6 na disko ? hahaha q si stoi vka6ti i si gledai detskite. Misli6 4e s po4istvanetoo vka6ti stava6 samostoqtelna? Gre6i6 ! Iz4akai o6te 2-3 godinki, po4ni rabota pone prez lqtoto i togava moje da stane6 malko po samostoqtelna. Az li4no po celi no6ti moga da ne se pribiram no tova e za6toto sam spe4elila doverieto na roditelite mi i znaqt 4e saam otgovorna i samostoqtelna do kolkoto moga, a i poznai na kolko sam a ? - 18 mili4ka, i ne kazvam 4e sam mnogo golqma i 4e kato stane6 na 18 ve4e si prai6 kvot si iska6, no na 12 si o6te malka ;)

SlAdKoTo`KoTe
12-31-2007, 14:29
И аз съм на 12 (Е след няколко дни ставам на 13 ама тва е друг въпрос)Майками беше същата като твойта.Но като и казах че всички други мои саученички ги пускат и тя се примири.Зимата вечерния ми час за дискотека е 10ч.А ако искам да си разхождам с приятелки по мойта улица може и до 11ч.А лятото вечерния ми час за дискотека е 11ч. А ако искам да си разхождам с приятелки по мойта улица може и до 12ч.еми може и ти да опиташ да им кажеш че всички твои саученички ги пускат.незнам дали ще помогне.УСПЕХ :)

CfEtii
12-31-2007, 16:26
Хмз...къде си тръгнала...те го правят за твое добро.Може да ти звучи старомодно,но аз ако съм ти майка също няма да те пускам по нощите.Ше ми се спацира по тъмницата :lol:

CfEtii
12-31-2007, 16:27
Я...ся видях че си на 12 :shock: те наще по кафета не ме пускаха,ти на диско искаш...и то па до 12.ццц аз ся съм на 15 и не ме пускат ан диско пък ти...то не че ми се ходи де ама да си кажа :smt003

dan4ety
12-31-2007, 16:30
Еми аз съм на 14, мене часа ми за прибиране е 6:30, понякога 7. Ама и повече не искам. Не обичам да ходя на дискотека, понеже не ми харесва да бъда затворена в дупка пълна с пушек от "гъзарите", които пушат, не ми харесва и да си развалям очите на скапаното им осветление или пък да слушам тъпа музика. Което означава, че дискотеките SUCKS! Лятото часа ми за прибиране не надвишава 7:30-8. Така че, примири се. Ще си стоиш доколкото си искаш, когато станеш на достатъчно години, че да живееш сама, защото родителите ти се притесняват за тебе, пък и като заживееш сама, живота си е твоя отговорност. За сега си отговорност на родителите ти, и те искат да те предпазят. :) Ч

удя се на днешната младеж, защо искат вече да са големи? И без това е детството е прекалеееено кратко, ще имаш достатъчно време да ходиш по опушени дупки (извинявам се, дискотеки имах предвид), недей да си разваляш детството. По нататък ще искаш да си върнеш тези годиним, повярвай ми (не, че съм много голяма, ама сега това ми дойде на главата и това пиша :-D )

Devilka
12-31-2007, 16:59
На 12 кафенце?! :lol: :lol: :lol:
Малката,я се укроти малко.Каква дискотека на 12?!?! :lol: :lol: :lol:

CfEtii
12-31-2007, 18:49
На мен ми се струва,че нито ти се ходи на диско,нито на кафенце,но за да си в ''клуба на пичките'' се водиш по ъкъла на всяка 2-ра помярка и за да не останеш назад се влачиш и ти :?

AnIcHkAtA
01-01-2008, 12:51
Абе, вие чувате ли се?!?Според мене няма нормален човек, на който да не му се забавлява (това какво разбирате под забавление си е алсолютно индивидуално за мене забавлението е песни танци и т.н.). А за SlAdKoTo`KoTe-като й кажа за френдите следва "Мене не ме интересуват другите-ти си мое дете другите да правят каквото искат" :cry: .

bloodfrozen
01-01-2008, 13:46
Ще ходиш по дискотеки и кафета колкото си искаш, че ще ти омръзне даже.. Ама майка ти има право в случая :)
То явно ако не ходиш по дискотеки, не се напиваш, не пушиш, не се друсаш, не си актуален в днешно време ..

puppy
01-01-2008, 16:50
ехх, щом с нищо не можеш да ги убедиш да те пускат трябва да измислим нещо, което удовлетворява и двете страни. Първото, за което се сещам, е да ходиш у приятелки и те у вас, дори и това да се случва между 4 и 6, съберете се няколко момичета, гримирвайте се, говорете си за дрехи, пуснете си музика, пейте, танцувайте (ние с една приятелка и сега пеем от време на време, а вече гоня 17) Наистина в дискотеката е по-хубаво, има повече хора, дори и гадните песни там ми зжучат добре и като цяло си е готино място, но вашите се тревожат (радвай се за това, те няма да те оставят да се превърнеш в някоя малка смешна излагаща се курва, ще бъдеш уважавана дама, когато порастнеш). Един съвет - недей да ги лъжеш за нищо(поне не за това къде си била), продължавай да учиш, опитвай се да ги радваш (ходи по олимпиади, явявай се в разни конкурси... я за есе, я нещо друго, дори и да не си много запозната по темата, те ще се радват и ще се гордеят с теб.) Аз като моля за нещо и почвам със следното:
".........Моля ти се де, мамоооо! Виж ме - не пия, не пуша, не ползвам наркотици, движа се с възпитани хора, уча си (виж, тая седмица 3-4 шестици ти донесох), знаеш, че не съм глупава, имам глава на раменете, моля те, и аз имам нужда да се забажлявам, сега ми е времето, като порасна и се оженя по цял ден на работа, после шътане.. като се пенсионирам ... то може и да не доживея, един живот си имам, дай да си го изжиевея, то ако ми е писано нещо лошо да ми се случи... винаги може, нали си чела приказката за гарвана..........." И така мога да си говоря с часове, говоря докато не ми каже: "оффф, не знам какво да те правя вече теб, качваш ми се на главата, ама то ти ще си шатиш като стане нещо..." и така, аз се усмихвам и се обличам, като по някое време и звъня, да не се притеснява... и така, пробвай да научиш моите реплики :evil: А ако пак не стане не се отчайвай ами изтегли готини песнички (извести, дето ги знаете), покани приятелки, съученички, пейте, играйте... Айде успех! Пожелавам ти много забавления!

MiSs_DioR_CheRiE
01-03-2008, 15:02
Абе мила на 12 куде си хукнала кротни се малкоо и като станеш малко по голяма ще те пускат. Имаш цял живот да живееш :!: и аз на 12 си мислих че съм мн печена и че трябжа да ме пускат до късно ама не.... и сега вече ми е лесно ... споко ще мине просто трябва да се кротнеш малко 8)

Romance
01-03-2008, 17:40
Е туй пък ващо е от гъзария вече...На 12 год!
Мен за първи път да изляза вечерта на кафе с приятеля ми (с който ходихме 2 месеца без да излизаме) ме пуснаха на 15 год.И говорим за кафе в 7 ч.А ти се оплакваш че не те пускали на дискотека...
Аз сега съм на 16 и все още не ходя на диско..Така че изобщо не подкрепям мрънкането ти за това.Вечерният час вече може да поработиш да ти го увеличът до 7,7 и 30 .Но повече не мисля че ти е необходимо.Малка си..С право ваще не те пускат.

4ujdata_
01-04-2008, 12:55
macka glei sa az sam na 14 po4ti 15 i na6te me praat na 12 godi6na za tfa ne se oplakvai .i men ne me puskat na disko i ve4erniq mi 4as e 7 8 .ama ko da se prai az pa se kefq .6te se u4idi6 ama se kefq 6toto kato se pribera i visq na kompa i pi6a tuka dali pa ne e qko a ?? :grin: (ebavam se qd me ama nqma kfo da se pravi)

Pliok0019
01-04-2008, 15:52
Аз след по-малко от месец ставам на 16, но вечерния час, който ми обявиха беше 21.30!

Естествено вече никой не го споменава и наште са щастливи като се прибера в 11-12 часа през нощта и мога да ходя :D

LofYou
01-05-2008, 20:30
Оооо Боже вече ме оставяте без думи .. абе вие какво искате още на 7 да тръгнете по дискотеки и кунони .. Аз съм на 17 и едва миналата година тръгнах по дискотеки и не мисля че ти някаква си пикна на 12 години разбираш за какво става дума .. По добре в този етап на живота си слушаи маика си .. Тя не желае да станеш поредната курвичка от малка .. Моя съвет е стои си на дупето :wink: