PDA

View Full Version : Не разбирам нищо по математика, помагайте!



Heaven_Can_Wait
01-01-2008, 00:47
Хора, 8 клас съм, по математика нищо не чаткам. Или по-точно по алгебра. :shock: На класната не драснах и една цифричка на листа и го предадох празен. Вече имам няколко двойки...Всеки ден си отварям учебника и чета, гледам примерите, ама не... :shock: НИЩО не мога да схвана... Първия ни урок - корен квадратен...и това не схващам даже... пффф, почвам да се отчайвам вече... има ли някой тук, който е добре с обясненията и му се занимава с мен...? :-#

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

BluE_s
01-01-2008, 00:59
Що не пробваш с частен учител ;)

Heaven_Can_Wait
01-01-2008, 01:05
Защото сега ме приеха в езикова, следователно имаме занималня и по цял ден на даскало. Едвам смогвам да си науча по езика, какво остава да ходя и по уроци...нямам времето... :roll:

mulgore
01-01-2008, 01:33
Мила щом изпуснеш цаката на математиката от 5-ти клас край..
Нищо друго няма да ти помогне освен частен учител който да почне от начало да ти обеснява всичко..
Така че вземи потърси някой и да се заемате..
Това е моя съвет..

И аз един път бях болна няколко дена и пропуснах 4-5 часа по математика..Бях изпуснала много..Отворих учебника и почнах да гледам с надеждата да разбера,но не стана...
Обесни ми учителката и готово,но все още съм си навита на частен учител..
По-добре е...

Успех с математиката...

Pesh0
01-01-2008, 01:46
Ami probvai da pitash daskalkata.tq moje da ti help-ne.a inache da hodish na uroci e nai-dobre
i az sam 8 klas mn ne q sfashtam n za 4 fashtam :cry:

Freeminded
01-01-2008, 02:03
Какъв ти е точно въпроса?
Вярно е нова година, ама пък някои неща просто не могат да се сбъднат.
Иска ти се изведнъж да почнеш да чаткаш всичко по предмет, скойто сигурно мразиш? И какво ти пречи да питаш някой съученик за помощ, щом не желаеш да ходиш на уроци?
И дори да можех как бих могъл да се занимавам с теб, както в случая отправи въпроса си?

CapNuSS
01-01-2008, 15:26
Скъпа до 7 клас учих в математическа гимназия.7 клас имах 49 двойки по математика и пак минах с 3.Сега съм 11 клас в английска гимназия.За 4 години в това даскало по английски имам сиг към 200 двойки,но пак минах :).Не съм ходил на частни уроци изобщо.Просто тегли 1 майна на учението и ше видиш как ще ти потръгне с даскалъка :D

BerRy`
01-01-2008, 18:37
Моя съвет е да не се отказваш.100 % съм сигурна че вече си свикнала със мисълта че нищо не разбираш и не се опитваш.Започни от началото.От най лесните примери.Дори и за най малкото нещо питай госпожата си.Ако след като го обясни пак не го разбереш-кажи и.Не се притеснявай да я питаш.Или потърси помощ от родители , приятели.Математиката не е толкова сложна.Ще се справиш с малко повече търпение и упоритост. Айде успех :)

Madness
01-01-2008, 18:56
Хах
Мда,от 5ти клос треа де си фанала...да не кажа от по-рано...

Аз съм 8 клас,в МГ и първоначално бех като шашардисана :lol:
Абе,нее толко сложно,споко (:

ProstoAz
01-01-2008, 19:29
Просто трябва да слушаш г-жата в час, когато обяснява. Като не разбираш нещо трябва да помолиш то да се обясни отново. Трябва да решаваш и задачи вкъщи - само с гледане на учебниците НЕ става! :wink:
И аз от 8-ми клас й пропуснах нишката на математиката. От време на време попреглеждам нещо вкъщи от учебника, в час въобще не слушам и не пиша (чета си по някой друг предмет, играя си на бинго и т.н.), преди контролно си хващам някой по-разбиращ да ми обясни на две на три материала и толкова! Сега съм 11кл. и всеки клас след 8 съм завършвала с 4 по математика! Повече не ми трябва. На някои хора не им се отдават или просто не са им толкова интересни точните науки. Гледай да изкреташ някак си и това е (предполагам няма да кандидатстваш с математика).
И още нещо - не предавай празни листи! Математиката не е толкова сложна, винаги можеш да напишеш/препишеш нещо! Аз обикновенно предавам по 2-3-4стр. и накрая се оказва, че всичко ми е грешно и имам 2, хахаха. :razz: Измислям си някаква нова математика от време на време, интересното е, че всеки път ми се получават симпатични отговори на задачите. :-D

slun4evo
01-02-2008, 10:12
И аз не схващах, ама се принудих и си взех частна учителка, така е по-лесно има кой да ти обеснява.Не се отчайвай, а пробвай и ти. Късмет и днао поправиш двойките. :)

FeelTheBeat
01-02-2008, 15:50
Частен учител е истината. Или поне някой твой приятел/роднина, които наистина разбира нещата и би ти ги обяснил добре.
В 8ми клас имахме ужасна учителка, в смисъл такъв, че не преподаваше добре. По алгебра се справях, 'щото не беше толкова трудна, но по геометрия всичко изпуснах. От тази година пак ходя на частни уроци и едновременно с новия материал си наваксвам и от стария.

CapNuSS
01-02-2008, 18:18
не ги слушай тия скъпа.Като си на кеф тогава внимавай в час.Да ти кажа на даскало часовете по математика почти всичките ги проспивам и пак искарвам някоя хубава оценка сред 2ките.Пари за частен даскал не давам!По-добре да си купя марихуана или да изляза да почерпя гаджето ,но на тия задници няма да им дам и стотинка.Така,че мога само да ти кажа да не се занимаваш с такива глупости.Направи като мене-учи като хората само по предметите,с които ще кандидатстваш след 12 клас.Останалото колкото за 3.

TheChosenOne
01-11-2008, 19:57
При мен положението е следното: 7ми клас се справях добре, решавах си задачите за 5-6. 8ми клас , ново даскало , нов материал, даскалката беше смотана , и следователно решаваха задачите , само хората на които им харесва и им се отдава , докато пир мене беше по-различно , ходех на уроци и затова ги решавах. И така... в 8ми клас се справих с преписване само за 5ца за годината!... нищо не разбирах, от там едвам фанах 4-ка в 9ти клас. Сега съм 10ти клас , и бях почнал да се отчайвам... Обаче аз съм си инат и НИКОГА НЕ СЕ ПРЕДАВАМ ! Реших да ходя на консултациие на учителката (9 и 10 клас е различна от 8ми), почнааах лееко да прихващам , и май не е толко сложно , обаче още съм си тъп, 2ма от приятелите ми, са доста добре с математиката , обаче просто съм им писнал, ей така пред контролно , абе дай да ми помогнеш с 1ва задача , а и с 2-ра , 3-та , и аз да бях щях да престана да помагам... и на мен вече не ми е удобно да ги моля за помощ като лайно, реших сам да се справя , и съм се зарекъл да се оправя с тая математика! Иначе чувството е много кофти , аз даже се подтискам донякъде. Да не говорим че и химия , физика задачите също не решавам... По др предмети може да си науча по-лесно и ще се справя , обаче тая математика.... ако се предам окончателно предавам себе си най-малкото затова каквото и да става , по някакъв начин ще се справя , сега събота и неделя ще решавам най лесните примерчета които намеря от учебника и така.
В краен случай 2-ри срок некви уроци , ще видя.

Sticky778
01-13-2008, 01:38
Мила щом изпуснеш цаката на математиката от 5-ти клас край..
Нищо друго няма да ти помогне освен частен учител който да почне от начало да ти обеснява всичко..
Така че вземи потърси някой и да се заемате..
Това е моя съвет..

Стига глупости завърших 7 клас с 4 по математика като имах много черни дупки сега тази година ще завършвам МГ , та само за справка оценките ми: в в 8-ми клас - 4 в 9 клас - 4 в 10-ти 6 и в 11-ти 6 ..
Основите на математика започват да се учат в 8 клас за мен тва е възловият момент ако имаш конкретни въпроси питай ще ти помогна ама няма как да ти обесня цялата математика в 1-2 или 3 поста :)

confused_m
01-20-2008, 20:12
Аз пък не казвам че не разбирам от алгебра но по ми се отдава. Геометрията просто никога не съм я разбирал. Миналата година ни смениха учителката по математика щото тя отиде в Италия. И от тогава по геометрия нищо не разбрах щото даскалката беше смотана. Сега съм 8 клас в МГ и нищо не разбирам и имам само двойки. Страхувам се че няма да завърша тая година :cry:

BlueAvalanche
01-20-2008, 21:29
То не става само с гледане :) То и аз така правя. И частен учител си взех и резултатите са същите - 2ки и 3ки ама то или го можеш или не :roll:

shadow4e
01-21-2008, 11:44
Щом сега си толкова зле, не виждам как ще успееш да завършиш 12-ти клас. Хвани си учител, защото явно имаш прекалено много пропуски.

amadeuskb
01-21-2008, 12:07
Тука само ice_cream_f може да ти хелп.
ice_cream_f ---> :mrgreen:

kiss_poni4ka
01-21-2008, 14:45
Аз по геометрия хал хабер си нямам от нещетата,макар че ходя на уроци.Благодарна съм поне,че от алгебра разбирам.И аз незнам какво да прая с тая геометрия :cry: 8-[

ice_cream_f
01-22-2008, 10:51
Poprincip zada4ite po geometriq se re6avat 4rez teoremite!Nai-dobre gi nazubri na izust i posle zada4ite v uroka gi prere6i otnovo bez da gleda6 i posle si gi sveri i taka kato gi prere6i6 po4ni s tezi koito sa sled uroka pove4eto se re6avat analogi4no ::: AIDE USPEH :smt006

ice_cream_f
01-22-2008, 10:52
Тука само ice_cream_f може да ти хелп.
ice_cream_f ---> :mrgreen: :-) :smt006 :razz:

confused_m
01-25-2008, 12:04
Ами май до там е положението - дали ти върви или не.
Аз не разбирам от геометрия и няма да разбера. А и с частни уроци не става.

bloodfrozen
01-25-2008, 12:43
На мен постоянно ми повтарят, че математика се учи с решаване на задачи..
Сякаш има нещо вярно :wink: Откакто се отнасям малко по-сериозно към геометрията и алгебрата има ефект.
Това му е цаката - задачи, задачи и пак задачи.

ThunderGoddess
01-25-2008, 16:59
Питай каквото ти трябва за квадратния корен. Аз имах една учтелка, която никак не можеше да обяснява в осми и девети клас и много ни закопа, но десети (сега) дойде една нова и цакам нещата до известна степен. Седни и се опитай да решил някоя задача и кажи от къде не може да продължиш просто и ще се опитаме да ти обясним защо и как става нататък ... айде..

XceSS
01-25-2008, 18:09
Не те знам какво ще правиш ама по добре научи в 8 клас щото нещата там са ти в основите на почти всички задачи в 10-11 клас.От 7 клас спрях да уча по математика и след това 9 клас -дванайсет двойки 10-10 и е сега 11 се чудя кво да правя ! Сядай и УЧИ !

PerfectStrang3r
01-25-2008, 18:44
Скъпа до 7 клас учих в математическа гимназия.7 клас имах 49 двойки по математика и пак минах с 3.Сега съм 11 клас в английска гимназия.За 4 години в това даскало по английски имам сиг към 200 двойки,но пак минах :).Не съм ходил на частни уроци изобщо.Просто тегли 1 майна на учението и ше видиш как ще ти потръгне с даскалъка :D

Ама адското изказване. И с тоя успех и т.н. какво мислиш да правиш... да продаваш дюнери ? Ся си голямта гъзарка, но след 10 години ...

bqsna_teenagerka
01-26-2008, 17:06
я се стегни и недей да ревеш!!! ние как ще ти помогнем ако не е тайна! по4ни да се упражняваш да си учиш теорията и така...няма как иначе да стане сори майкъл!!! :-P е ти пък точно по алгебра!!! тя е удоволствие сравнение с геометрията!

jeni92_abc
01-26-2008, 17:07
ходи на консултации или накарай някой от вашия клас дето разбира от математика да ти обясни задачите не са много трудни ;)

Juctopus
06-05-2012, 09:41
Пич аз по математика хал хабер си нямам но знаеш ли какво почнах да уча здраво ЗДРАВО!!!!!!!!!!! учи че послу ще съжаляваш

mrankoniiii
06-05-2012, 11:02
То само с гледане не става сядаш и почваш да решаваш задачи мъчиш се , а не гледаш ги 5 минути не можеш да ги решиш и си излизаш на вън . Математиката и трябва учене и всеки ден упражнения иначе няма оправия

scrooper
06-05-2012, 11:08
Намираш дружка, която цака задачите. Отиваш при нея с решения на задачи, които не разбираш, или направо със самите задачи и започваш да питаш. После черпиш пича.

ParadOx
06-05-2012, 11:24
Освен че не разбирате от математика май и числата не познавате

Темата е от 2008 и човека сигурно вече се е оправил....

scrooper
06-05-2012, 14:19
Темата е за всеки, който още не се е оправил : )

Bojidarr
06-22-2014, 09:49
Аз съм 6-ти клас и също не разбирам почти нищо по математика , но искам след 7-ми клас да кандидатствам в СМГ.
Смятате ли,че ако почна от начало на 7-ми клас до НВО-то и съвестно използвам всяка свободна минута без уроци , ще се справя,толкова ли е трудно?

Catalyst64
06-22-2014, 16:53
Ще се справиш.

OoVasKoO
06-22-2014, 21:44
Аз съм 6-ти клас и също не разбирам почти нищо по математика , но искам след 7-ми клас да кандидатствам в СМГ.
Смятате ли,че ако почна от начало на 7-ми клас до НВО-то и съвестно използвам всяка свободна минута без уроци , ще се справя,толкова ли е трудно?
Ама то въобще не е трудно, толкова е лесно, че няма накъде. xD :D
Защо искаш да влизаш в СМГ като не можеш да решаваш, трябва доста да се напънеш и да наваксаш.
Тия задачи на НВО след 7 клас са нищо в сравнение с това, което ще решаваш в СМГ.

mitkot39
06-23-2014, 10:08
Аз съм 6-ти клас и също не разбирам почти нищо по математика , но искам след 7-ми клас да кандидатствам в СМГ.
Смятате ли,че ако почна от начало на 7-ми клас до НВО-то и съвестно използвам всяка свободна минута без уроци , ще се справя,толкова ли е трудно?
Късно ще ти е да почнеш от началото на 7 клас.Още от сега започвай да преговаряш нещата от 5 и 6 клас,ако искаш да успееш без никакви уроци.