PDA

View Full Version : Проблем с ДВД



shooter
01-01-2008, 12:02
ДВД-то не ми 4ете дисковете!Това от днес сутринта.И преди се е слу4вало,но се опражя като рестартирам компютъра а и беше нещо като едини4ен слу4ай.Какво да направя 4е да опражя проблема?Мерси предварително! :-D

Johnny Depp
01-01-2008, 12:15
Ако си на XP :

My Computer -> десен цък -> Properties -> Tab Hardware -> Device Manager

Оттам в колонката в ляво търсиш DVD / CD-ROM Drives и там като цъкнеш на плюсчето долу ти падат устройствата вързани през ATAPI, който ползваш за CD / DVD. И оттам ако няма некво червено хиксче цъкаш десен бутон върху устройството което е дало фал -> Disable. После рестартираш, влизаш в My Computer -> десен цък -> Properties -> Tab Hardware -> Device Manager и оттам пак търсиш DVD / CD-ROM Drives и пак цъкаш на плюсчето и на прецаканото устройство даваш десен цък -> Enable.

И воала !!! Би трябвало да се е оправило, ако проблема е бил на софтуерно равнище. Ако не стане, зимай ново.

П.П. При Vista всичко е същото само, че не цъкаш с десен бутон върху My Computer, ами на Computer. :D

П.П.2. Пробвал съм нееднократно и работи. ;)

amadeuskb
01-01-2008, 12:15
Значи и аз имах такива проблеми.Имах вируси и червейчета в ПС-то и за това имах проблеми.А има и друго вече четеца да е издухал.

shooter
01-01-2008, 13:07
Johny Depp сега ще пробвам и ще напиша какво е станало.Ако не се оправи... :smt067 :smt068 :smt070

shooter
01-01-2008, 13:11
Има тия 4ервените дето ги каза!Има ли смисъл да го правя това дето каза или маи към ново отивам...каръка е 4е ДЖД-то и ЦД-то са ми отделни щото ми е стар компа.И двете са с 4евената отметка...Отговори ми бързо плс!

shooter
01-01-2008, 14:42
Оправих го! :D :D :D