PDA

View Full Version : Болка при проникване



Where_is_the_love_
01-01-2008, 12:12
Здравейте, нз към кого да се обърна и реших първоначано да питам вас.Проблемът ми е следния-Когато приятелят ми се опитва да проникне в мен (девствена съм) всичко е ок, до един момент, в който изведнъж изпитвам супер силна болка ниско в корема и мисля, че обхваща и яйчниците :cry: :cry: . Това мн ме притеснява.
БДУ:при последното ходене на преглед, ми казаха, че имам възпален яйчник...и се чудя може ли това да е причината.
:cry: :cry: :cry:

ResidentEvil
01-01-2008, 12:36
Здравейте, нз към кого да се обърна и реших първоначано да питам вас.Проблемът ми е следния-Когато приятелят ми се опитва да проникне в мен (девствена съм) всичко е ок, до един момент, в който изведнъж изпитвам супер силна болка ниско в корема и мисля, че обхваща и яйчниците :cry: :cry: . Това мн ме притеснява.
БДУ:при последното ходене на преглед, ми казаха, че имам възпален яйчник...и се чудя може ли това да е причината.
:cry: :cry: :cry:

Щом имаш възпален яйчник може и от това да е, но не съм сегурен.

Cool_Bitch
01-01-2008, 13:39
Konsultirai se sas lekar toi nai-dobre 6te ti obqsni dali moje da e ot tva!

жижи
01-01-2008, 13:44
може и от яй4ника да е нооо попринцип при моми4етата я има тази болка когато си девствена ... но не съм напълно обедена :neutral:

Devilka
01-01-2008, 14:02
Щом е ниско долу в корема,значи би следвало да е от яйчника.Но най-добре обясни всичко това на лекаря.

Lady_Milena
01-01-2008, 14:10
Да, възможно е да е от яйчника, за което трябва консултация с гинеколог. Аз обаче съм склонна да вярвам, че причината е психологическа. В началото (още като бях девствена пък и след това) само да ми замиришеше сериозно на секс с мъж и ме свиваше в средата, все едно някои ме е ритнал в корема.

Възможно е и хименът ти да е много плътен. Моят съвет е първо да пробвате с пръст/и. Изчакайте като сте в настроение и нищо не ви безпокои - защото мисълта, че мама и тати могат да влязат всеки момент никак не е стимулираща. Опитайте с един пръст в началото - всъщност много момичета споделят, че това много им харесва (аз съм неутрална по въпроса).

Имай предвид, че болката първите пъти не е толкова от химена - освен ако не е много плътен, той е малка ципичка, която лесно се къса. Болката идва от това, че проникването общо взето стига до цервикса и то от веднъж. Това място е недокосвано от раждането насам и разбира се, е много чувствително.

Надявам това помага :)

mokka
01-01-2008, 14:17
Vsu6nost moje i da ne si vuzbudila dostatut4no i vlagali6eto da ne se e raz6irilo kakto trqbva i za tva da izpitva6 taq bolka.V4era 4etoh podobna teme i ima6e takuv otgovor...A moje i da e ot qi4nika.Popravete me ako gre6a

Where_is_the_love_
01-01-2008, 21:07
Aми колкото до психическата нагласа-не мисля (възможно е, но едва ли...)
А проникването с пръсти не е никакъв проблем.
Благодаря ви за отговорите.
Скоро ще отида отново на преглед.
Ако има някой, който може да добави още нещо, няма да е излишно да прочета.

toni_boni
01-01-2008, 23:16
Всъщност до голяма степен си зависи от психическата нагласа и невинаги тя може да бъде контролирана :roll: Ще ти дам за пример себе си. Когато се опитах да спя с приятеля си за първи път /казвам "опит", защото нищо не стана/ изпитвах ужасна болка ниско в корема, притъпена и постоянна. Той беше изключително внимателен и въпреки това така се бях стегнала, че провалих всичко :cry: Следващите опити.. същата ситуация, непрекъснати си мислех, че и този път ще ме боли и пак няма да стане - сякаш слагах преграда м/у мен и него. С приятеля ми се разделихме временно, като аз си мислех, че вината е моя и се дължи на глупостите, които си мисля. През това време мои приятелки ми даваха ценни съвети и ме окуражаваха, че трябва да се отпусна максимално - телесно и душевно, да се откъсна от всякакви натрапчиви мисли и ще ми бъде много по-лесно. Събрах се отново с приятеля си и решихме отново да опитаме. Отначало всичко започна зле, пак болка, пак стягане :x Но в главата ми нахлуха думите на моите приятелки и аз бавно започнах да се отпускам, докато накрая не болката премина в наслада и всичко си дойде на мястото :grin: Да ти кажа... ние използвахем презерватив с повече лубрикант, любовната игра беше доста дългичка, а и бяхме в мисионерска поза, като аз си бях сложила възглавничка под гърба - така най-лесно и безболезнено се постига желания ефект. Успех ти пожелавам :smt008