PDA

View Full Version : Вредно ли е да се пие кола ?



bboy_bunker
01-02-2008, 10:01
Пиете ли редовно кола ? Замисляте ли се, че е вредно ?

Decu
01-02-2008, 10:04
Вредно е, да. Добре, че не обичам 8-)

Blacklisted
01-02-2008, 10:04
Като малък се наливах като животно :D, ама почнах да пея и не пия газирано изобщо :)

Disrespect
01-02-2008, 10:18
Много ясно, че е вредна.

Ама и с нея се наливам, както и с други вредни работи.

Madness
01-02-2008, 10:21
Зависи колко ти пука...хах...

TellMeYourName
01-02-2008, 10:26
1 шише на ден ми е нормалното

slavito007
01-02-2008, 10:28
Вредна е!
Първо на първо е газирана, второ има адски много захар в нея. и трето оцветителите се правят от едни неща, които като се сетя за тях ми се повръща.
Но какво е един сандвич без кока-кола ? :D

HAGVXSXVH
01-02-2008, 10:28
ами знам,че е вредно ама я пия от време на време :-|

JivaRana
01-02-2008, 10:56
То като се замислиш почти всичко около нас е вредно :-| А колата да вредна е заради кофеина,захарта и т.н.Иначе пия,но повече от тази на дерби :)

DisciplineAndOrder
01-02-2008, 11:15
вредна е,много при това.

това не ми пречи да се наливам 8-)

AliceSw
01-02-2008, 11:19
не пия нито много, нито често...ако искам кофеин пия кафе, което е не по-малко вредно

бтв, преди години са заливали с кола ръждясали болтове, за да ги развият...дотук ще спре коментара ми (:

DisciplineAndOrder
01-02-2008, 11:23
1. В много американски щати пътната полиция винаги има в патрулката си 2 галона Кола, която й служи за измиване кръвта от платното след катастрофи.
2. Направи си експеримент - сложи в дълбока чиния пържола и я полей с Кола - и след 2 дни няма да я намериш там.
3. За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и... не пускай водата до 1 час. Лимонената киселина в Колата ще премахне петната от фаянса.
4. За да премахнеш ръждивите петна от хромираните джанти, изтъркай ги със смачкан лист алуминиево фолио, накиснато в Кола.
5. За да премахнеш корозията от бронята на колата, я залей с кутия Кола и тя ще изчезне.
6. За да развинтиш ръждясал болт, намокри парцал с Кола и го обвий около болта за няколко минути.
7. За да почистиш мръсни дрехи, полей купчината мръсни дрехи с бутилка Кола, добави прах за пране и изпери в пералнята както обикновено.
8. С Кола можеш да почистиш прозорците на колата от прах.

За твое сведение - активният ингредиент на Кока-Колата е фосфорната киселина.
Нейното рН е равно на 2.8. За 4 дни тя може напълно да разтвори ноктите ти.
За превоза на концентрата камионът, с който се пренася, трябва да бъде оборудван със специални платки, предназначени за предпазване от висококорозивни материали.
Дистрибуторите на Кола вече 20 години я използват за почистване на моторите на камионите си.

8-)

bboy_bunker
01-02-2008, 11:39
^ след това реших, че повече няма да пия кола :shock: :D

TellMeYourName
01-02-2008, 11:48
Намират се полезни приложения значи

Disrespect
01-02-2008, 11:58
Ако я мешаш с водка не е вредна!

с ром бе..

FelisDirus
01-02-2008, 12:06
пия по няколко литра на ден... нека е вредно 8-)

TellMeYourName
01-02-2008, 12:10
С ром вярно е по-яка :)

Alcohooligan
01-02-2008, 12:25
i alkohola e vreden.
i tiutiuna e vreden.
i trevata e vredna.
taka che i da piem,i da ne piem cola - vse edno. ;-)

EJI4eTy
01-02-2008, 12:27
8-) 8-) 8-) нали не се умира :lol: начи не е чак толку вредна

bboy_bunker
01-02-2008, 13:22
много неща са вредни, но ги правим нали...

това звучи като оправдание :)

ABSOLUTme
01-02-2008, 13:32
Ако я мешаш с водка не е вредна!

с ром бе..

с уиски бе :D

heely
01-02-2008, 13:45
По вече кола няма да пия :shock:

Blab
01-02-2008, 13:53
Не обичам кола, за щастие.
Преди време бях постнала едни линкчета по темата, сега ме мързи да ги търся пак.
Но определено можеш да си чистиш среброто с този разтвор.

Madness
01-02-2008, 13:54
^оф,добре бе...
Ти се едно не си знаела до сега,че е вредно нали...
Като почнете така...
Се едно,ебаси,не осъзнавате кво прайте...и за пръв път чуваш,едва ли не...
Ми вредно е...то сичко е вредно...
...или се пълне блахахахаха

RiseGirl
01-02-2008, 15:12
и аз пия Кола ама Лайт :) защото от другата ме заболява корема :(

mon4eto
01-02-2008, 15:39
Znam 4e e vredno i za tva ne piq 4esto :-P

Special K
01-02-2008, 16:05
Вредна си е и то доста......Това за ниското Ph не е проблем защото така или иначе Ph на стомашните сокове е между 1 и 2 при хората и между 1 и 4 за останалите видове.....

_showy_
01-02-2008, 16:42
Избягвам газирано.
Пия само понякога за разредител. :oops:

koman
01-02-2008, 16:45
ММ тва си е дрога бе ... Вдига инсулина , превръща всичката захър ( към 70 бучки в 2 литра кола) в мазнини . Повишава кръвното.

" П.С. Колата не е истинският враг тук. Това е динамичната комбинация между от големи дози захар, в комбинация с кофеин и фосфорна киселина. Неща , които се съдържат в почти всички газирани напитки."

ЕPu
01-02-2008, 18:31
вредно-невредно, аз си се наливам яко

Вие сериозно ли обаче сте тръгнали да мислите в кой продукт колко вредни вечества има?Излиза, че не трябва да дишаме, драги мои.

Така, че пийте си кола (без да прекалявате, естествено) и не задълбавайте толкова.

sLaDkA_GrEsHkA
01-02-2008, 20:29
za piene e vredna no kakto kaza nqkoi oshte v nachaloto... dosta raboti bqha izredeni sam vijdash che moje da e polezna v mnogo neshta no ne i v prednaznachenieto i :D

Liz
01-02-2008, 20:55
Аз вече никога не пия газирано, и да доста е вредно..Ест не ако пиеш понякога, но постоянно при всички случаи не е полезно..

DeviL_AsS
01-02-2008, 21:04
ми аз кола обожавам и почти постоянно пия..
ми нека е вредна мен не ми пречи.

rakiQ
01-02-2008, 21:11
вредна или не
пак ще пия кола

http://prikachi.com/files/72845g.jpg

Ice_Queen_
01-02-2008, 21:25
http://i.actualno.com/club.bg/files/2007/03/22/a5739ac783.jpg

:smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007

chefzz
01-02-2008, 21:35
Вий шом за тва се притесняяте спрете да дишате бре :D въздуха сякаш не е вреден :D

koman
01-02-2008, 21:56
изтеглете си филма Super size me да видите за какво става дума :?

Pedigree
01-03-2008, 09:46
Ами аз си се наливам и не ми пука :-|

koalka
01-03-2008, 10:02
Не обичам кола, ама никак.И, да, вредно е, това всеки го знае.

st1ka
01-03-2008, 15:05
Да,знам че е вредна,но обичам да си пийвам...

Canis_Dirus
01-03-2008, 19:50
Ако я мешаш с водка не е вредна!

с ром бе..

с уиски бе :D Те от това "уиски с кола" по-проста комбинация няма. Само глупаците пият така.

По темата - не пия кола. Не ме кефи. да вредна е. Поради 1 милион причини

П.П. Cola Light i Cola Zero са най-добрите отрови срещу мравки. Трепе ги до крак

*.~*` *~* anaRial *.~*.`*
01-04-2008, 00:29
Колата дали е вредна.. На мен хич не ми вреди, дори напротив:)Ако трябва да се замисляме за вредните неща, нека обсъдим вредата от тютюнопушенето, алкохола, който мн тийнейджъри си позволяват по купони... Кафето(то би трябвало да е по - вредно) Наркотиците, тревата и там др-те такива неща..Изпарениата от бензина, някои фабрики.. изобщо сме заобиколени от една мн вредна околна среда.. Нека си я пазим, колкото можем, както и собственото си здраве и най - важното е да се чувстваме добре

P.S. В колата има и вредни съставки, но всяко нещо с мярка може да бъде и малко полезноP.S.2 Пийте Cola и не се притеснявайте:).. и все пак имайте мярка :D :-$

Blacklisted
01-04-2008, 10:52
Най - вероятно :) аз поне мога да потвърдя за перилните препарати, Ариел от Австрия няма нищо общо с нашия :D, щото ни го карат от турските заводи, а там пропускат по някоя друга съставка, за да си напълнят джобчето определени индивиди и се получават съвсем други хим. реакции :) ефекта на праха за пране се намаля няколко пъти.

Decu
01-04-2008, 11:04
Колата в Германия си е същата :neutral:
Обаче в Турция е отврат...

HopeLesss
01-04-2008, 11:13
Дам, също така е вредно да се яде след 6 вечерта; вредно е свинското, вредни са хамбургерите, мазните пържени картофки, генно-модифицираните храни и ... (да изреждам ли 8-) ) За това правете като американците - двоен чийзбургер, двойни пържени картофки, ябълков пай и диетична кола 8-)

bboy_bunker
01-04-2008, 14:26
Да бе.. по тая логика щом всичко е вредно, да се тъпчеме с всичко ?

Ми то е вреден въздухът.. дай направо да дишаме лепилце...

Ми то храните от магазина са вредни... направо да пушим, пием и се друсаме.. в крайна сметка нали всичко е вредно?

Не сте прави...

FelisDirus
01-04-2008, 15:01
Да бе.. по тая логика щом всичко е вредно, да се тъпчеме с всичко ?

Ми то е вреден въздухът.. дай направо да дишаме лепилце...

Ми то храните от магазина са вредни... направо да пушим, пием и се друсаме.. в крайна сметка нали всичко е вредно?

Не сте прави...

Не, напротив, ти не си прав.
Каква е разликата дали ще пиеш кола, или ще набиваш мазни свински пържоли с бял хляб, а за десерт торта примерно? Май второто е по-зле.

Мислиш, че спирането на колата е голямо геройство? Има толкова по-вредни неща и това, че правиш тема за едно безалкохолно.. абе, според мен си е леко безсмислено, ама ти си знаеш.

Иначе колата е свещена в моето сърце - елексир, без който няма живот! И по-добре да се наливам яко с кафе и кола, отколкото да се тъпча с противна храна.


П.С.
Не разбрах много връзката между въздуха и лепилото... и колата.. whatever..

bboy_bunker
01-04-2008, 15:05
Въобще не съм карал никого да спира колата...

Ето, ти си същата.. точно за това, което говорех.. Понеже еди какво си било вредно.. дай да се тъпчеме с всичко, защото така или иначе има и по-вредни неща.. та дори въздухът бил вреден....

FelisDirus
01-04-2008, 15:14
Въобще не съм карал никого да спира колата...

Ето, ти си същата.. точно за това, което говорех.. Понеже еди какво си било вредно.. дай да се тъпчеме с всичко, защото така или иначе има и по-вредни неща.. та дори въздухът бил вреден....

Неее, уф, не става въпрос за това. Напротив, казах точно обратно - по-добре кола, отколкото свинско. А определено има хора, които често ядат правят подобни кулинарни комбинации (това, което споменах в предния пост).

И колата не е толкова вредна. Пък! [-(

bboy_bunker
01-04-2008, 15:18
Е, да, но така можеш да оправдаеш всичко..

Например можеш да кажеш, че става да дишаш лепило, защото има и по-вредни неща от него - хероин например..
То така можеш да оправдаеш всяко нещо :)

Иначе са ми много смешни хората, които отиват да се натъпчат в макдоналдс и си взимат следното меню: големи картофки, 2 бикмака и ДИЕТИЧНА кола...

fake
01-04-2008, 15:20
допи ми се кола от вас...
"фсссс"(отварям бутилката)

Blacklisted
01-04-2008, 15:21
11 Божа заповед(изгубена)

Свинско>Кола

Canis_Dirus
01-04-2008, 16:25
Кво му е вредното на свинското? Няма нищо вредно в свинското.
като говорим за отрова, що намесвате хубавата храна?

СВИНСКОТО Е ПОЛЕЗНО.

FelisDirus
01-04-2008, 18:24
Кво му е вредното на свинското? Няма нищо вредно в свинското.
като говорим за отрова, що намесвате хубавата храна?

СВИНСКОТО Е ПОЛЕЗНО.

Колата не е отрова, не преувеличавай.

Canis_Dirus
01-04-2008, 18:26
Колата не е отрова, не преувеличавай.
Това го кажи на 12 годишните американчета с множествена склороза от консумация на кола лайт. Или на някой с диабет от злоупотреба със захар. И по-точно течната форма а захарта като в колата.

LiveFlower
01-04-2008, 23:43
e estestveno,4e e vredna,ama si q piq,makar,4e nqkoi kazvat,4e trqbva da se pie do ri 4a6i

Special K
01-04-2008, 23:45
Е, да, но така можеш да оправдаеш всичко..

Например можеш да кажеш, че става да дишаш лепило, защото има и по-вредни неща от него - хероин например..
То така можеш да оправдаеш всяко нещо :)

Иначе са ми много смешни хората, които отиват да се натъпчат в макдоналдс и си взимат следното меню: големи картофки, 2 бикмака и ДИЕТИЧНА кола...
Хероина НЕ Е по вреден от лепилото.......
Ще ти дам пример......ако осигуриш на някой неограничено количество химически чист хероин той ще стане зависим от него и ще е наркоман за цял живот.....но няма да умре от него,защото няма никакви други примеси и има неограничен запас от него което му позволява да го приема по алтернативен от венозния път.......
Докато дай на някои неограничено количество лепило и гледай кумулативни щети...... :D

FelisDirus
01-04-2008, 23:48
Колата не е отрова, не преувеличавай.
Това го кажи на 12 годишните американчета с множествена склороза от консумация на кола лайт. Или на някой с диабет от злоупотреба със захар. И по-точно течната форма а захарта като в колата.


Наливам се с кола от 8 години, ей ме на - жива и здрава. Пия минимум литър и половина дневно. :?

InitialD
01-05-2008, 00:34
Колата не е отрова, не преувеличавай.
Това го кажи на 12 годишните американчета с множествена склороза от консумация на кола лайт. Или на някой с диабет от злоупотреба със захар. И по-точно течната форма а захарта като в колата.


Наливам се с кола от 8 години, ей ме на - жива и здрава. Пия минимум литър и половина дневно. :?

УоУ ти май чиста вода не пиеш хехехе! :wink:

Иначе аз гледам да не пия кола много..зимата въобще не пия газирано а лятото малко и то само Пепси кола..иначе колата не е много полезна..има кофеин.Но това е мое мнение...

FelisDirus
01-05-2008, 08:15
Колата не е отрова, не преувеличавай.
Това го кажи на 12 годишните американчета с множествена склороза от консумация на кола лайт. Или на някой с диабет от злоупотреба със захар. И по-точно течната форма а захарта като в колата.


Наливам се с кола от 8 години, ей ме на - жива и здрава. Пия минимум литър и половина дневно. :?

УоУ ти май чиста вода не пиеш хехехе! :wink:

Иначе аз гледам да не пия кола много..зимата въобще не пия газирано а лятото малко и то само Пепси кола..иначе колата не е много полезна..има кофеин.Но това е мое мнение...

хахаха, аз пия по 4-5 кафета дневно, та кофеинът в колата ще ме притеснява...

DollsiiTa
01-05-2008, 08:51
колата не е толкова вредна колкото я изкарват всички..аз от както се помня си пия всеки ден по 2 литра кола и нищо ми няма ... и тва за пържолата че щяма да изчезне - не е вярно /личен опит/ и тва за болтовете и за кръвта също не е вярно...

blaaaa
01-05-2008, 09:06
Вредна е,но какво да направя като съм пристрастена :D

Saymon90
01-05-2008, 09:48
Много обичам кола...и все пак пия 1-2 пъти в месеца. Абе, в днешно време почти всичко е малко или много вредно, тъй че... :)

JivaRana
01-05-2008, 14:59
Днес гледах едно предаване,в което правиха опити,за да разбият тези митове,свързани с колата.Кръвта горе долу успяха да я измият;на пържолата и нямаше нищо,само беше леко размекната.Джантите обаче успяха най-добре да почистят;също така сложиха зъб в кола за 24 часа,но не се разтвори,както предполагаха,само стана ужасно кафяв 8-)

cappy123
01-05-2008, 15:09
Мм на ден мия по 2 литра кола :( Знам, че е много вредно!!!Даже и лекаря ми забрани...ама колата е като наркотик УЖАС :( :( :( :(

fake
01-05-2008, 15:36
оф не знам, ама аз откакто съществува тая тема рязко увеличих потреблението на кола
само като видя темата и надигам бутилката. заради вас ще умра по-рано!!! [-o<

puppy
01-05-2008, 16:37
Днес гледах едно предаване,в което правиха опити,за да разбият тези митове,свързани с колата.Кръвта горе долу успяха да я измият;на пържолата и нямаше нищо,само беше леко размекната.Джантите обаче успяха най-добре да почистят;също така сложиха зъб в кола за 24 часа,но не се разтвори,както предполагаха,само стана ужасно кафяв 8-)
Ми... то тва не е малко
п.с. Canis_Dirus СВИНСКОТО Е ВРЕДНО и не само то...

Canis_Dirus
01-05-2008, 16:41
ъъъ айде някой да ми каже, с какво точно е вредно свинското?

А това, че месото се разгражда няма връзка а колата. Опита е доста по-успешен с пилешко бутче. Само дето ще се разгради не само в кола, ами във всяка газирана напитка. Разгражданто идва от въглеродия диоксид.

MIKROBA
01-05-2008, 16:44
То не само колата евредна. :)

Special K
01-05-2008, 16:47
Въглеродния диоксид не разгражда нищо освен ако не е в течно състояние, когато се превръща в сравнително добър органичен разтворител(става при 93 градуса целзии)......

Saymon90
01-05-2008, 16:49
Абе, ти нормален ли си бе? Сега остава да ми кажеш и че свинското не е вредно... плс. С тея мазнотии, е безплатен билет към инфаркт...

Но нека сме на ясно с нещо - нищо не е толкова вредно, ако се употребява в разумни количества. Говорим за храни, напитки и т.н. Просто не трябва да се прекалява, да има нормален режим на хранене (или поне постоянен) и да се подържа добра лична хигиена :)

Canis_Dirus
01-05-2008, 16:53
Абе, ти нормален ли си бе? Сега остава да ми кажеш и че свинското не е вредно... плс. С тея мазнотии, е безплатен билет към инфаркт...
Ъъъъ, съжалявам, че ще те разочаровам, но холестериновата хипотеза и теорията за вредните наситени мазнини отдавна са опровергани. Наситените мазнини не са вредни, даже напротив. Хората, които консумират много наситени мазнини и холестерол имат по-нисък кръвен холестерол. Справка Framingham.

puppy
01-05-2008, 17:21
това, че месото (свинското например) е вредно го знаят и децата. както и това, че пилето - не (или поне не толкова) и че рибата е полезна. сам помисли, представи си едно прасе, какъв процент от месото му е мазнина, м? я сега си представи как ядеш тая мазнина, дали е полезна? а да си чувал нещо за раститени и животнски мазнини (да ти подскажа - свинското спада към животинските) погледни в една таблица за калории и сравни свинското с някое друго месо. тва е... не е кой знае кво да го мислим и обсъждаме... всеизвестно е

Saymon90
01-05-2008, 17:23
Ох... wtvr. Все пак предпочитам да съм on the safe side.

Canis_Dirus
01-05-2008, 17:32
това, че месото (свинското например) е вредно го знаят и децата. както и това, че пилето - не (или поне не толкова) и че рибата е полезна. сам помисли, представи си едно прасе, какъв процент от месото му е мазнина, м? я сега си представи как ядеш тая мазнина, дали е полезна? а да си чувал нещо за раститени и животнски мазнини (да ти подскажа - свинското спада към животинските) погледни в една таблица за калории и сравни свинското с някое друго месо. тва е... не е кой знае кво да го мислим и обсъждаме... всеизвестно е

Ми мен не ме интересува, какво си мислят децата. Биохимията и човешкта физиология знаят друго. Ами зависи от местото, ако е филе - под 2%. Да мазнината е полезна. Наситените мазнини са много важни за производството на някой хормони като например тестостерон, хормон на растежа итн. Тези двата между другото забавят стареенето и "гоят" мазниите в човешкото тяло. Освен това хубавото свинско (разбирай домашно отгледано, всичко промишлено отгледано е шит) е с 2:1 съотношение на ОМега 3: Омега 6, което значи - по - здраво сърце, по-здрави стави, по-малко мазнини в нашето собствено тяло. Всичко това благодарение на Омега 3, които са силнопротивовъзпалителни (например инфаркта се води възпалителна болест). Омега 3 е най-добре да се набавя от животински изотчници като месо, яйца и най-вече риба. Разбирасе и леноното семе е богато на Омега3, но при него става въпрос за Алфа-линолеова киселина, която не е с толкова положително фукции като животнските ДХК и ЕПК.

Отделно растителните мазнини са твърде богати на омега 6, които имат възпалителни свойства. Растителните мазнини са и неустойчиви на топлинна обработка, а тези с голям процент полиненаситени мазнини и нисък наситени окисляват много лесно.


МОля, не ми говорете работи прочетени в космополитън!

Дург е проблема, че днешното индустрилано поризведено свинско и по-точно свинската мазнини имат разпределение наситени-моно-поли като на растение :shock: - яко шит.

ОТделно кокоса е растение, а има най-голям процент наситени мазнини и се смята за много полезен.

Special K
01-05-2008, 17:36
Пропусна конопените семена.......

mindphaser
01-11-2008, 20:43
Ебаси селянията е да смесваш алкохол с кола.

А иначе, от всичко се умира. Вече за колко време от какво е друг въпрос.


МОля, не ми говорете работи прочетени в космополитън!

!!!!!!!!

kelcie
01-12-2008, 20:00
ами не мн полезно, ама аз пия, нонаистина не е полезно

Canis_Dirus
01-12-2008, 20:16
Какво става с тялото, когато пием кола.

В първите 10 минути 10 чаени лъжици захар си намират път в тялото. 100% от препоръчителната дневна дажба (която е силно завишена. Може и съвсем без хич). Единствената причина да не повърнете е, че фосфорната киселина намалява вкуса.

В рамките на 20 минути кръвната захар се изстрелва в небето, а черния дорб реагира с огормна секреция на инсулин, който превърща излишната захар в мазнини. (Тук дали ще се превръща и колко ще се превръща зависи от индивидуланата "инсулинува чувствителност" - заради нея някой хора ядат сладко на поразия и не качват)

До 40 минути. Абсорбацията на кофеина е завършила, зениците се разширяват, кръното се покачва, а черния дроб изпомпва още захар в кръвоснабдителната ви система.

След около 45 минути тялото увеличава продукцията на допамин, който стимулира центровете на удоволствие в мозъка - физически индентично както след употреба на хероин.

След 60 минути кръвната захар рязко пада. Тялото изпраа сигнали за глад. (и ви се яде сладко, понеже ще достави бърза енергия - омагьосан кръг)


Източник:
http://nutritionresearchcenter.org/healthnews/?p=140

П.П. Писаното в скобите е от мен

After 60 minutes, you’ll start to have a sugar crash.

FelisDirus
01-13-2008, 00:26
Добре бе, мама му стара, що не забранят производството щом е толкова вредна (като наркотиците примерно) и който употребява кола да бъде преследван от закона. Смях в залата... всичко е вредно.

Вървете живейте в планината на чист въздух, яжте само плодове и зеленчуци, пийте по чаша червено вино на ден и ходете минимум 10км дневно за тренировка.. ще доживеете 100г. и ще живеете ебати живота.

И като е вредна - не я пийте. Защо трябва да клатите назидателно глава и да насърчавате другарчетата си към един по-здравословен начин на живот?

Моят свят без цигари, кафе и кола е изгубен - не го сривайте, моля.

П.С.
Смъквала съм 12 кг, наливайки се с поне по 2литра кола на ден, обяснявай на някой друг, че от нея се дебелее.

kuklichka_bg
01-13-2008, 00:28
коЛко дрУгИ нэщА нЭ сА поЛеъзнИ виэ зА колАтА ли сЭ заХванАхте? :-)

teenkopele
01-13-2008, 03:28
Кой мисли дали е полезно?

:arrow: Не, не пия редовно.

Canis_Dirus
01-13-2008, 08:17
П.С.
Смъквала съм 12 кг, наливайки се с поне по 2литра кола на ден, обяснявай на някой друг, че от нея се дебелее.
А някой да е казал, че от нея се дебелее? От нея се качват мазнини. Ако не приемаш достатъчно калории като цяло няма как да надебелееш. Което обяснява и защ хората, които се ядат сладко и отслабват от някаква диета после си връщат килограмите - загубили са мускулна маса (тежка и плътна), но са запазили мазнините си. А колкото по-малко мускули и повече мазнини - по-лесно се качват мазнини поради понижения калориен разход.

Sasha2k8
01-13-2008, 08:38
Ааа за мене такова нещо като вредно и полезно няма.... щом ми харесва не се отказвам, и да пия кола..... по 1.5л на ден :D

psychopath
01-13-2008, 09:32
много неща са вредни, но ги правим нали...

това звучи като оправдание :)не е оправдание 8-)

Madness
01-13-2008, 13:00
^баси не мога да те възприема с тоя нек,бе деба

teenkopele
01-13-2008, 22:04
Колата в Германия си е същата :neutral:
Обаче в Турция е отврат...

Турска му работа...

petet
01-14-2008, 08:54
Пълни шемети!
Вий си сотйте на тази кълка,че тва,като пиете кола и плюскате пържено и захари нищо няма да ви има.Ама след някоя дрга годинка ще говорим...

1 малко пакетче захар,дига захарта с 1 еденица!!!В колата ще пресметна и ще кажа...само си морите панкреасите,затлачвате с шибани холестороли,мазнини и глупости! #-o

Но всеки си избира как да живее живота,зле,добре,трудно,при ятно...

petet
01-14-2008, 08:55
Вземете да се информирате малко





Аспартам съдържа токсични киселини, които могат да причинят мозъчни проблеми. Аспартамът съдържа метанол, който се освобождава в дебелото черво, където се преобразува във формалдехид, доказан канцероген. Хроничното излагане на много ниски дози от формалдехид се свързва с повреди в имунната и нервната системи, както и главоболия, общо влошаване на здравето, перманенти имунни увреждания и поредица от други сериозни здравни проблеми.
АСПАРТАМ {Е951}. Най-често се използва под наименованието Nutrasweet. В момента това е най-популярният подсладител. Получен е за първи път през 1965 година. Създаден е от две естествени аминокиселини, участващи в синтеза на белтък от организма. Аспартамът е 180–200 пъти по-сладък от захарта и няма никакъв привкус. Произвежда се в лесноразтворими таблетки и прах, с който се подслаждат напитки и сладкарски изделия. Влиза и в състава на комплексни заместители на захарта. В чист вид се произвежда като NutraSweet.

Плюсовете: Аспартам не съдържа калории и една стандартна опаковка от него замества 4–8 кг обикновена захар.

Минусите: Термонеустойчив е. Противопоказан е на хора, страдащи от фенилкетонурия. Съдържа токсични киселини, които могат да причинят мозъчни проблеми. Много хора съобщават за замаяност, главоболия, пристъпи, подобни на епилептични и менструални проблеми след употребата му.

Безопасна доза: не повече от 3,5 г на ден.

petet
01-14-2008, 08:58
Ако човек е умен първо ще помисли за здравето си и после да дава парите си на коли моли.

И да,колата се отказва лесно,стига да искаш.Преди 2 години пих по 2 бутилки - 2литра на ден,почти всеки ден.И като видях,че взех да се УГОЛЕМЯВАМ я спрях и свалих над 20 кг за 3 месеца.
После ревете що сте били дебели...колата е бъкана със захар


бтв за 1 седмица успях да я откажа,да,бепе трудно,но може!!!

petet
01-14-2008, 08:59
1 шише на ден ми е нормалното

а ти сигурна ли си,че си нормална/лен? ](*,)

HenykucT
01-14-2008, 09:02
Кола маняци :razz: :razz: :razz: Била вредна :razz: :razz: :razz: Първо колата е вредна само за хора с ниско или високо кръвно или к'вото беше там ( не помня точно ). Второ, че е бъкана със захар, бъкана е ама от колата не се дебелее. Трето яжте като разпрани мазно и пържено пък не пийте кола ... същата работа ... Празни приказки са това тук ...

По темата : Колата не е вредна стига да е ограничени количества ...

:::

petet
01-14-2008, 09:04
1. В много американски щати пътната полиция винаги има в патрулката си 2 галона Кола, която й служи за измиване кръвта от платното след катастрофи.
2. Направи си експеримент - сложи в дълбока чиния пържола и я полей с Кола - и след 2 дни няма да я намериш там.
3. За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и... не пускай водата до 1 час. Лимонената киселина в Колата ще премахне петната от фаянса.
4. За да премахнеш ръждивите петна от хромираните джанти, изтъркай ги със смачкан лист алуминиево фолио, накиснато в Кола.
5. За да премахнеш корозията от бронята на колата, я залей с кутия Кола и тя ще изчезне.
6. За да развинтиш ръждясал болт, намокри парцал с Кола и го обвий около болта за няколко минути.
7. За да почистиш мръсни дрехи, полей купчината мръсни дрехи с бутилка Кола, добави прах за пране и изпери в пералнята както обикновено.
8. С Кола можеш да почистиш прозорците на колата от прах.

За твое сведение - активният ингредиент на Кока-Колата е фосфорната киселина.
Нейното рН е равно на 2.8. За 4 дни тя може напълно да разтвори ноктите ти.
За превоза на концентрата камионът, с който се пренася, трябва да бъде оборудван със специални платки, предназначени за предпазване от висококорозивни материали.
Дистрибуторите на Кола вече 20 години я използват за почистване на моторите на камионите си.

8-)

някой здравомислещ най-сетне :-$

petet
01-14-2008, 09:07
8-) 8-) 8-) нали не се умира :lol: начи не е чак толку вредна

ти вземи малко се образовай,патко такова :-x

знайш ли колко автоимунни заболявния може да ти предизвика и колко други заболявния и меко казано "разлагане" на органите #-o

диабет да ти говори нещо
високо кръвно налягане
инфаркт,инсулт,исхемия ?! (те са последствени заболявания от колата)


пий си пък след някоя и друга година като се разболееш(недай си боже) ми се обади [-(

petet
01-14-2008, 09:08
и аз пия Кола ама Лайт :) защото от другата ме заболява корема :(

oще по-зле !

Лайт уврежда белите дробове! #-o

Decu
01-14-2008, 09:09
^"Не всичко, което лети се яде" ... мамка му, време е и аз да го осъзная ](*,)
Фанта юбер алес! :smt006 :D

petet
01-14-2008, 09:10
ММ тва си е дрога бе ... Вдига инсулина , превръща всичката захър ( към 70 бучки в 2 литра кола) в мазнини . Повишава кръвното.

" П.С. Колата не е истинският враг тук. Това е динамичната комбинация между от големи дози захар, в комбинация с кофеин и фосфорна киселина. Неща , които се съдържат в почти всички газирани напитки."


алооооо
инсулина разтваря глюкозата!!! #-o
дига захарта и уврежда и натоварва панкреса,който образува инсулин,от там идва и диабета(не може да се усвои захарта от организма и клетките и се разнася из целото тяло,така от където мине уврежда ВСИЧКО!)

HenykucT
01-14-2008, 09:11
и аз пия Кола ама Лайт :) защото от другата ме заболява корема :(

oще по-зле !

Лайт уврежда белите дробове! #-o

Ти пък стига писа глупости бе ... Кажи ми кое нещо за пиене не е вредно ? :::

Decu
01-14-2008, 09:12
^Водата ;D

HenykucT
01-14-2008, 09:15
^Водата ;D

Хлора и ръждясалата тръбопроводна мрежа ? Да да ... :D :::

Друго ?

petet
01-14-2008, 09:18
жалко че не мога да си едитвам постовете

диабета се причинява от захарите,които се поемат(да не говоря за фрашканата кола)


инсулина разгражда поеттата захар и тази захар служи като за енергия на клетктие (инсулина се образува от панкреаса)
АКО тази захар не може да се разгради,отива в кръвта и минава през всички органи като бавно ги уврежда
нормалното ниво на захар в човека е от 3-5.5 (като над 5.5 е вече...)
така освен,че с тази кола си увреждате панкреасите,а и си навличате ОГРОМНИ ПРОСТО ОГРОМНИ неприятности


диабета е автоимунно заболяване т.е "работи" с/у организма
случва се да се ослепява напълно!
ако се бие инсулин,не може да се нацели точната доза,това води до огромни затластявния,от затластяванет знаете че се уврежда сърцето,от това инфаркти инсулти атеросклерози...
случва се често да се АМПУТИРАТ крайници-гангрена!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
получават се хипо или хипер глекимии - внезапно падане на захарта и това води до припадане

ако искате още ще ви изредя!!!

всеки се грижи за себе си,въпроса е как го прави

petet
01-14-2008, 09:19
и аз пия Кола ама Лайт :) защото от другата ме заболява корема :(

oще по-зле !

Лайт уврежда белите дробове! #-o

Ти пък стига писа глупости бе ... Кажи ми кое нещо за пиене не е вредно ? :::

да,водата
глупостите аз не ги пиша,вие ги пишите с тъпите си изкзвания
от рода "Пий,самоубий се" #-o

petet
01-14-2008, 09:21
Дам, също така е вредно да се яде след 6 вечерта; вредно е свинското, вредни са хамбургерите, мазните пържени картофки, генно-модифицираните храни и ... (да изреждам ли 8-) ) За това правете като американците - двоен чийзбургер, двойни пържени картофки, ябълков пай и диетична кола 8-)


после станете като тях
грозни,дебели,гнусни,увред ни свине със СТОТИЦИ болести


чудя се как ги казвате тези работи,изобщо мислите ли като ги казвате 8-[ #-o [-(

petet
01-14-2008, 09:24
Кво му е вредното на свинското? Няма нищо вредно в свинското.
като говорим за отрова, що намесвате хубавата храна?

СВИНСКОТО Е ПОЛЕЗНО.


ДИГА КРЪВНОТО!
но не е чак толквоа вредно колкото шибаната кола,пък и в умерени количества винското е наситина нужна храна за организма

но иначе пилешките(пилета,патки,гъс и мъски) продъкти са най-полезните АМА НЕ КАТО ПЪРЖЕНИ

HenykucT
01-14-2008, 09:26
^ дразниш вече ...

п.п. Ти като си толкова умен, не пий нищо, не яж нищо, самокомплексирай се и се самоубий !!! И не пълни на хората главичките с глупости !!! Спирам да се занимавам с теб !

petet
01-14-2008, 09:27
Колата не е отрова, не преувеличавай.
Това го кажи на 12 годишните американчета с множествена склороза от консумация на кола лайт. Или на някой с диабет от злоупотреба със захар. И по-точно течната форма а захарта като в колата.


Наливам се с кола от 8 години, ей ме на - жива и здрава. Пия минимум литър и половина дневно. :?

тръпна в очакване да те видя в бъдещето (недай си боже),героинята на мама =D> #-o

ти някакво чувство на самосъхранение имаш ли?

kakaomen
01-14-2008, 09:27
То е доказано, че и дишането е вредно, ама дишаме нали?

petet
01-14-2008, 09:32
Абе, ти нормален ли си бе? Сега остава да ми кажеш и че свинското не е вредно... плс. С тея мазнотии, е безплатен билет към инфаркт...
Ъъъъ, съжалявам, че ще те разочаровам, но холестериновата хипотеза и теорията за вредните наситени мазнини отдавна са опровергани. Наситените мазнини не са вредни, даже напротив. Хората, които консумират много наситени мазнини и холестерол имат по-нисък кръвен холестерол. Справка Framingham.

почти всички твои коментари се верни!!!!!само да вмъкна,че прекалената употреба на свинско,както казах вреди на сърцето и дига кръвното!


ПРАВЕТЕ РАЗЛИКА МЕЖДУ СВИНСКА МАЗНА ПЪРЖОЛА И ПЛЕШКА,КЪДЕТО НЯМА ГРАМ СЛАНИНА.
БЕЗПРОСВЕТНИ ХОРА

petet
01-14-2008, 09:36
Какво става с тялото, когато пием кола.

В рамките на 20 минути кръвната захар се изстрелва в небето, а черния дорб реагира с огормна секреция на инсулин, който превърща излишната захар в мазнини.


ПАНКРЕСА ПРОИЗВЕЖДА ИНСУЛИНА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!! #-o [/b]

petet
01-14-2008, 09:38
Добре бе, мама му стара, що не забранят производството щом е толкова вредна (като наркотиците примерно) и който употребява кола да бъде преследван от закона. Смях в залата... всичко е вредно.

Вървете живейте в планината на чист въздух, яжте само плодове и зеленчуци, пийте по чаша червено вино на ден и ходете минимум 10км дневно за тренировка.. ще доживеете 100г. и ще живеете ебати живота.

И като е вредна - не я пийте. Защо трябва да клатите назидателно глава и да насърчавате другарчетата си към един по-здравословен начин на живот?

Моят свят без цигари, кафе и кола е изгубен - не го сривайте, моля.

П.С.
Смъквала съм 12 кг, наливайки се с поне по 2литра кола на ден, обяснявай на някой друг, че от нея се дебелее.


ЗАЩО ПЪК ДА НЕ ОТИДА!ПОНЕ ЩЕ СЕ РАДВАМ НА ПО-ДЪЛЪГ ЖИВОТ!НИКОЙ НЕ КАРА НИКОГО ДА Я ОТКАЗВА!КАЗВЯАМЕ КАКВИ СА ВРЕДИТЕ ОТ НЕЯ,А ВЕЧЕ ВСЕКИ ДА СИ НАПРАВИ ПРЕЦЕНКА.
А ОПРЕДЕЛНО ТИ,ТРЯБВА ДА ПОМИСЛИШ СЕРИОЗНО! #-o

petet
01-14-2008, 09:39
П.С.
Смъквала съм 12 кг, наливайки се с поне по 2литра кола на ден, обяснявай на някой друг, че от нея се дебелее.
А някой да е казал, че от нея се дебелее? От нея се качват мазнини. Ако не приемаш достатъчно калории като цяло няма как да надебелееш. Което обяснява и защ хората, които се ядат сладко и отслабват от някаква диета после си връщат килограмите - загубили са мускулна маса (тежка и плътна), но са запазили мазнините си. А колкото по-малко мускули и повече мазнини - по-лесно се качват мазнини поради понижения калориен разход.

УФФФФ,да от колата СЕ ДЕБЕЛЕЕ!
Относно сладкото виж предните ми постове,то вече ми писна

petet
01-14-2008, 09:44
^ дразниш вече ...

п.п. Ти като си толкова умен, не пий нищо, не яж нищо, самокомплексирай се и се самоубий !!! И не пълни на хората главичките с глупости !!! Спирам да се занимавам с теб !

това не са глупости,а е реалност!!!вземи да четеш малко повече!това,че на теб не ти пука за здравето,хич не ме е*е,някой поне може да се замисли...всичко това е истина,няма лужа,няма измама,вече който квото иска да си мисли

Аз не съм комплексар,не се притеснявай.Живея си живота и ми е прекрасно!!!Ти ходи се прави на голямата работа.
Еми незнам кой ще се самоубие пръв,аз или ти.На мен живота ми харесва,щото съм проумял тези неща!

Това,че на теб или някой друг не му харесва не ме интересуваАз изказвам мнение,помагам,дори може и да стрясквам...при теб проблема е че те е страх да примеш реалноста!!!!

HenykucT
01-14-2008, 09:50
^ Абе олигофренче малко ... доста повече неща знам от теб със сигурност по темата : " Здравословен начин на живот " ... Първо ходя на фитнес от 3 години и второ това уча ( Готварство ) и съм сигурен, че съм доста по-умен от теб и знам доста повече неща за калориите, вредността, захарта, мазнините и т.н. ... ходи на друг обеснявай ... Не ме цитирай повече ! Ясен ли съм ... !

petet
01-14-2008, 09:55
олигрофен на друг
еми браво,радвам се за теб,то явно във фитнеса наистина доста работи научаваш,продължавай все напред,идиот

Canis_Dirus
01-14-2008, 12:30
Кво му е вредното на свинското? Няма нищо вредно в свинското.
като говорим за отрова, що намесвате хубавата храна?

СВИНСКОТО Е ПОЛЕЗНО.


ДИГА КРЪВНОТО!
но не е чак толквоа вредно колкото шибаната кола,пък и в умерени количества винското е наситина нужна храна за организма

но иначе пилешките(пилета,патки,гъс и мъски) продъкти са най-полезните АМА НЕ КАТО ПЪРЖЕНИ
Ам моето тогава що е 115/77 ? и пулс в покой 55? Вярно го консумирам в умерени коли+еста 0,5 - 1 кг свинско на ден

Котарана
01-14-2008, 12:36
Незнам дали е вредно или не...Ама това едва ли би ме отказало от нея. Кола пия постоянно :grin: Все пак един живот живея , сега ако не се наливам с кола кога. :D

FelisDirus
01-14-2008, 15:11
Добре бе, мама му стара, що не забранят производството щом е толкова вредна (като наркотиците примерно) и който употребява кола да бъде преследван от закона. Смях в залата... всичко е вредно.

Вървете живейте в планината на чист въздух, яжте само плодове и зеленчуци, пийте по чаша червено вино на ден и ходете минимум 10км дневно за тренировка.. ще доживеете 100г. и ще живеете ебати живота.

И като е вредна - не я пийте. Защо трябва да клатите назидателно глава и да насърчавате другарчетата си към един по-здравословен начин на живот?

Моят свят без цигари, кафе и кола е изгубен - не го сривайте, моля.

П.С.
Смъквала съм 12 кг, наливайки се с поне по 2литра кола на ден, обяснявай на някой друг, че от нея се дебелее.


ЗАЩО ПЪК ДА НЕ ОТИДА!ПОНЕ ЩЕ СЕ РАДВАМ НА ПО-ДЪЛЪГ ЖИВОТ!НИКОЙ НЕ КАРА НИКОГО ДА Я ОТКАЗВА!КАЗВЯАМЕ КАКВИ СА ВРЕДИТЕ ОТ НЕЯ,А ВЕЧЕ ВСЕКИ ДА СИ НАПРАВИ ПРЕЦЕНКА.
А ОПРЕДЕЛНО ТИ,ТРЯБВА ДА ПОМИСЛИШ СЕРИОЗНО! #-o

Ти да не пиеш повече кола и кафета и от мен? Изглеждаш ми доста нервна.

И като искаш, ходи в планината, аз критика относно начина си на живот и поведение не приемам, така че не си прави труда да ми изписваш света.

И няма какво да мисля сериозно, казах, че от много време пия кола и нищо ми няма. И не, от колата не се дебелее. Дебелее се от противните боклуци, които продават в училище, дебелее се от шоколадите и вафлите, от хляба и т.н.

Canis_Dirus
01-14-2008, 15:13
И не, от колата не се дебелее. Дебелее се от противните боклуци, които продават в училище, дебелее се от шоколадите и вафлите, от хляба и т.н.
Ж че то е същото. Все са въглехидрати с висок гликемичен индекс - високо съдържание на захар. като колата е най-зле, понеже калориите са в течен вид.

FelisDirus
01-14-2008, 15:20
Казах ти, смъквала съм 12 кила и съм се наливала с кола. Ако се тъпчех с шоколад или хляб, това нямаше да се случи.

Къде отива тогава логиката ти?

Нямаше да споря толкова, ако не беше истина, но е факт и аз продължавам да държа на своето.

Canis_Dirus
01-14-2008, 15:22
Казах ти, смъквала съм 12 кила и съм се наливала с кола. Ако се тъпчех с шоколад или хляб, това нямаше да се случи.

Къде отива тогава логиката ти?

Нямаше да споря толкова, ако не беше истина, но е факт и аз продължавам да държа на своето.
Логиката ми се базира на изследвания правени на представителни извадки от населението. Сега, че при теб е станло - е и? То не зависи само от колата.

FelisDirus
01-14-2008, 15:30
Казах ти, смъквала съм 12 кила и съм се наливала с кола. Ако се тъпчех с шоколад или хляб, това нямаше да се случи.

Къде отива тогава логиката ти?

Нямаше да споря толкова, ако не беше истина, но е факт и аз продължавам да държа на своето.
Логиката ми се базира на изследвания правени на представителни извадки от населението. Сега, че при теб е станло - е и? То не зависи само от колата.

Хубаво, четете си представителните извадки, докато аз се наливам с моя животворен елексир...

Не познавам нито един човек, който е надебелял, защото пие кола и продължавам да не вярвам. В крайна сметка за мен е по-логично човек да се базира на опита си, а не на това какво са казали другите.
Окей, изследванията показват, че е вредна, но аз нямам проблеми със стомах/сърце, имам перфектно кръвно и пулс, въпреки нездравословния ми начин на живот, удавен в кола и обвит в тютюнев дим, имам ужасен хранителен режим (сега например гладувам), но все пак съм здрава и всичко ми е наред.

petet
01-14-2008, 18:41
1.Не съм женско

2.От колата се дебелее много,доказано

3.Ако беше видяла по-горе щеше да забележиш,че (при мен) като спрях колата преди 2 години отслабнах с 20 кг,а си бях същинско прасе!!!Наливах през лятото 4 литра на ден!

4.Не може да се тъпчиш с толкова много захар и да отслабваш #-o

5.Мила,ти какво очакваш веднага да ти дойдат проблемите ли,имаш време,малда си,живота и болестите (н едай си боже) са пред теб,ще се реве ама късно.Ти си пий колата без да ти пука за здравето си и после ще има сълзи,ама късно!



6.Моите уважения към Canis_Dirus ,някой свестен да се намери,браво

FelisDirus
01-14-2008, 21:57
Уф, хубаво, не ща да споря, знам, че е вредна, но имам усещането, че много преувеличавате, пък и я обожавам и нищо ми няма от нея.

както и да е, лека нощ

B3B0K
01-14-2008, 22:05
ako ima6 rajda pistoleta primerno potopqva6 v kola za malko i posle e kato nov :wink:

magneziq
01-16-2008, 15:45
мн ясно че колата е вредна,за това пия бира :D

DieselBlood
02-12-2008, 13:16
колата е най-вредната от всички газирани предпочитам Фанта

Tigurcheto
02-12-2008, 15:50
Ако се пие в много големи количества-ДА...
Може да се стигне и до пристрастяване...


Аз пия Кола,но не в мн.големи количества.

Saymon90
02-12-2008, 16:13
Ако беше вредна, до сега да съм умрял 8-)

NH3
02-12-2008, 17:02
колата е вредна защото е газирана ( съдържа CO2) при взаимодействието си с H2O CO2 се превръща в нестабилната и слаба кисилина H2CO3 коята засилва киселинността на стамаха и повишава риска от язва кофеина си е нещо необходимо :) ако не се прекалява с колата няма страшно

а не мога да се саглася че с нея се отслабва при положение че в нея има 12-13 гр въглехидрати на 100мл който приети вечер не се изразходват а се превращат в подкожни мазнини
но пак метаболизмите на всички са различни така че може и да е варно :neutral:

damn_me
02-12-2008, 19:13
Естествено,че е вредна...всичко хубаво е вредно :?
но това не ми пречи да я пия и то доста..