PDA

View Full Version : В кои ВУЗ-ове...



bboy_bunker
01-02-2008, 17:06
освен СУ има специалност Психология ?

ABSOLUTme
01-02-2008, 17:19
НБУ,ако го броиш :D
Само за София ли говорим?

bboy_bunker
01-02-2008, 17:28
мда :)

ABSOLUTme
01-02-2008, 17:54
Мм,нз,не мога ти помогна.Мога ти кажа за Робер Шуман в Страсбург,иначе тц. 8-)

Blacklisted
01-02-2008, 18:58
В НБУ има и е доста на ниво.

sh3_1s_7h3_0n3
01-02-2008, 19:22
В УНСС май има също. :)

bboy_bunker
01-02-2008, 19:48
В НБУ има и е доста на ниво.наречи ме предубеден, но чуя ли НБУ тактично се правя, че не съм чул/прочел..

иначе не питам за мен :) аз съм далеч от психологията :D

Blacklisted
01-02-2008, 19:55
Пропагандата си върши работата :) наричам те роб.

bboy_bunker
01-02-2008, 20:05
Еми не е точно пропаганда, а по-скоро обществена тайна :)
Самият факт, че е частен университет, в който се влиза с пари и не полагаш почти никакви усилия, за да влезеш, говори само по себе си за репутацията му като цяло :)

иначе може и роб да съм :)

Blacklisted
01-02-2008, 20:14
За неполагането на усилия пак мит, искам да видя колко точки ще изкараш като си толкова умен :)

bboy_bunker
01-02-2008, 20:19
Кога съм казал колко съм умен ?

И въпреки това съм сигурен, че без да се готвя и срещу точната сума мога веднага да бъда приет там...

Blacklisted
01-02-2008, 20:32
Въпреки това си балон, в другите университети не може с пари ли? Не ставай смешен, освен това е важно обучението и базата, която ти предлага университе, ако си мързел няма значение в кой ВУЗ си.

bboy_bunker
01-02-2008, 20:39
С малката разлика, че в НБУ без пари не може.. нали се сещаш ?
И повярвай ми.. ако си мързел, без пари не можеш да влезеш в СУ или УНСС да кажем.. а с дипломата от НБУ коооолкото и старателен да си бил. .. най-много да си избършеш гъза с нея, защото ако се явиш на интервю за работа и срещу теб застане човек с диплома от друг ВУЗ, ще ти кажат чао-чао...

п.п. и не викай балон да не ти гърмят ушите...

Blacklisted
01-02-2008, 20:45
И въпреки това съм сигурен, че без да се готвя и срещу точната сума мога веднага да бъда приет там...

Това си е баш балонско.

И то пък са големите пари, за 2 месеца и ги изкарваш, ама ти ще муфтиш мама и тате, а? :)

Много ги чаткаш интервютата :) имам познати работещи като ПР, последното нещо, което се гледа е дипломата :) Но както и да е това си е твоето бъдеще ти си решаваш и аз мислех като теб, после си промених мнението и не съжелявам. Успех

bboy_bunker
01-02-2008, 20:53
Не гледат дипломата? Да си чувал, че се подават документи при кандидатстване за работа? Освен това, драги ми смехурко, е моя работа откъде ще намеря пари.. не се притеснявай за бъдещето ми..
Балонско е това, че не можеш да признаеш очевидното.. обзет си от някаква злоба.. може би не си приет другаде и с паричките, които изкарваш за 2 месеца си си платил? Жалка картинка...

п.п. пише се съжАлявам...

Blacklisted
01-02-2008, 21:10
Къде пише, че не гледат бе Балончо. Освен това слабо ме късае, мисля да работя за себе си, не в някакъв офис да изкарвам парички на някой си :)

Смешно е това, че се опитваш да ме убедиш за нещо, което само си чувал от дадено лице, чуло го от друго лице и превърнало се в градска легенда. Драги ми Мехурко(дори 'с' не заслужаваш :-P ) злобно е да се хванеш за нещо толкова малко като една провописна грешка от бързане и е дребнаво. А ти не беше ли онзи, които щеше да ходи в планината? Там с дипломата наистина само може да се забършеш или ще преподаваш на бобрите? :) Бай.

bboy_bunker
01-02-2008, 21:22
Научи се да пишеш... неграмотнико...

bboy_bunker
01-02-2008, 21:24
последното нещо, което се гледа е дипломата



Къде пише, че не гледат


Тадаммм....

RAWRRR
01-03-2008, 02:07
В УНСС май има също. :)
Няма.
Иначе в пловдивския университет има психология,дам.




последното нещо, което се гледа е дипломата



Къде пише, че не гледат


Тадаммм....

Всъщност Факин Хостил е прав,дипломата почти не се гледа.Във образуването на бала се взима само веднъж,докато оценките от изпитите се отрояват примерно.
+ това не ти се взима целият успех,а само даде специализиращи предмети (така е за СУ,ПУ) .
Така че ако по български имаш 4ка и ти е балообразуващ предмет,но пък дипломата ти е 5 и 80-още по-лошо за теб,защото ще ти вземат оценката от българския.

Само едно ще ти кажа,не си мисли,че много лесно ще мине кандидатстването ти за психология.Кандидатства се с български език,а това е нож с две остриета.От една страна,езиковата култура е почти елементарна,но от друга най-много са кандидатстващите с нея,защото е най-лесна ,най-кратка за учене и най-достъпна,тоест конкуренция2та ще е голяма.Аз не можах да влезна в УНСС,наприм ер миналата година,щото изродите с езикова култура бяха заели взички места в икономическия университет.
Все още ми е непонятно,каква е връзката между икономика и езикова култура,защо са направили така изпитите.Но факт,изкарах 5 и 60,и не влезнах,даже от 4то класиране.

И недей да бъдеш така груб с момчето,той вече е студент,минал е през това,ти трябва да си му благодарен,че се опитва да ти обяснява.

RoyTheReaper
01-03-2008, 08:53
С малката разлика, че в НБУ без пари не може.. нали се сещаш ?


Ако не си платиш, не можеш да очакваш да те научат на нещо. Грозно, но факт. Само не разбирам защо асоциирате високата такса за обучение с мързел и посредственост.

bboy_bunker
01-03-2008, 08:57
RAWRRR, не става дума за това :)

1. Говорехме, че когато завършиш висше образование и кандидатстваш за работа ти се гледа дипломата..

2. Вече казах, че не съм аз този, който ще кандидатства с психология.. питам, за да помогна на един човек :)

3. Отдавна ми стана ясно, че въпросния "балон" е студент в НБУ, но това не го прави богоизбран и всезнаещ.. айт ? :-P

kudravoto
01-03-2008, 08:59
Еми не е точно пропаганда, а по-скоро обществена тайна :)
Самият факт, че е частен университет, в който се влиза с пари и не полагаш почти никакви усилия, за да влезеш, говори само по себе си за репутацията му като цяло :)

иначе може и роб да съм :)

ami qsene gledai sega vtora godina sum v nbu i vuobshte ne e kakto ti kazvash da ne polagam nikakuv trud pri nqkoi specilanosti moje i da e taka no pri moita ne e i mislq 4e psihologiqta v nbu e na nivo naistina :)

bboy_bunker
01-03-2008, 09:00
С малката разлика, че в НБУ без пари не може.. нали се сещаш ?


Ако не си платиш, не можеш да очакваш да те научат на нещо. Грозно, но факт. Само не разбирам защо асоциирате високата такса за обучение с мързел и посредственост.Защото обикновено това, което не става с акъл, става с пари :)

bboy_bunker
01-03-2008, 09:01
Ели, какви изпити положи там, за да влезеш ?

Blacklisted
01-03-2008, 09:03
Изключително скучно ми е да споря с теб :) Все пак си ученик, аз съм вътре вече - знам малко повече. Пък и таксите в държавните ги вдигнаха :)

RoyTheReaper
01-03-2008, 09:04
С малката разлика, че в НБУ без пари не може.. нали се сещаш ?


Ако не си платиш, не можеш да очакваш да те научат на нещо. Грозно, но факт. Само не разбирам защо асоциирате високата такса за обучение с мързел и посредственост.Защото обикновено това, което не става с акъл, става с пари :)

В случая това не изключва акъла. Тоест, работата може да стане и с пари, и с акъл. :D

kudravoto
01-03-2008, 09:06
Ели, какви изпити положи там, за да влезеш ?

ami test :) i da ti kaja ne e tolkova lesen

bboy_bunker
01-03-2008, 09:09
Е, да. Но все пак знаете, че една диплома от НБУ не е равностойна на диплома от СУ или УНСС, та дори и ТУ... Грозно, но факт :)

И може все още да съм ученик, но това не ми пречи да знам как стоят нещата.. това ми трябва, за да мога да направя избора си :)

п.п. казах, че се гледа дипломата за висше само в някои добри фирми и държавни длъжности... иначе за магазинер няма да ти я гледат.. то е ясно ;)

kudravoto
01-03-2008, 09:11
ami ne mislq 4e diplomata ot NBY ne e neravnostoina na drugite !

RoyTheReaper
01-03-2008, 09:11
Е, да. Но все пак знаете, че една диплома от НБУ не е равностойна на диплома от СУ или УНСС, та дори и ТУ... Грозно, но факт :)


Всъщност, тук си прав. За съжаление бизнеса страда от същите предразсъдъци, както и плебса.

bboy_bunker
01-03-2008, 09:13
Ами дано не се наложи да разбереш :)

Blacklisted
01-03-2008, 09:15
Нали някой трябва да го излекува този предрасъдък :)

HopeLesss
01-04-2008, 10:38
Аз не мога да разбера каква е тая злоба към хората, които са избрали НБУ. Изглежда, че тя е едностранна, защото не съм забелязала някои ми колеги така злобно да обсъждат другите ВУЗ-ове. Имах избор. Можех да вляза МО в СУ, но избрах НБУ и не съжалявам изобщо. Относно психологията в НБУ, не знам как е в СУ и другите, но при нас имат невероятно оборудване. Показваха ми кабинетите им по психоанализа и е пълно с разни джаджи, каски със жички и какво ли още не. Сигурно е яко да си играеш на опитно зайче 8-)

_showy_
01-04-2008, 14:32
За НБУ и аз мога да кажа добри неща. Първо да отбележа, че избрах НБУ не защото в другите ВУЗове са ме скъсали, ами само защото там кандидатсвах и там исках да уча.
Таа.. В този ВУЗ е направено интересно. Не е просто да ти се появи един професор и да ти говори час и половина монотонно, ами с помощта на оборудването, презентации и други материали успяват да направят лекциите интересни и приятни. Това според мен е доста важно, защото, ако не могат да задържат вниманието на студентите става лошо... По този начин се запомнят доста неща.
Друго което ми харесва там е, че отделят голямо внимание на езиците. Както на българския, така и на чуждите.
Другото което е, в НБУ са събрани едни от най-добрите преподаватели.. Имаме преподаватели от УНСС, СУ както и Медицинска академия...