PDA

View Full Version : Вярвате ли,че има рай и ад?



Страници : 1 [2]

YouDontKnowMe
01-23-2010, 09:56
Не вярвам в съществуването на Рая и Ада . Всеки все някога си плаща за грешките и на земята. Няма нужда от Ад.

van4o
02-03-2010, 13:08
Хора замислете се , много от вас казват че няма ад, няма рай . Ами ако има ? Какво ще стане ако има ад, ако има рай ? Къде ще сте вие ?

Откровение 20:15
И ако някой не се намери записан в книгата на живота, той биде хвърлен в огненото езеро.

Откровение 20:10
И дяволът, който ги мамеше, биде хвърлен в огненото жупелно езеро, гдето са и звярът и лъжепророкът; и ще бъдат мъчени денем и нощем до вечни векове.

Откровение 20:12
Видях и мъртвите големи и малки, стоящи пред престола; и едни книги се разгънаха; разгъна се и друга книга, която е книгата на живота; и мъртвите бидоха съдени според делата си по написаното в книгите.

Откровение 21:8
А колкото за страхливите, невярващите, мръсните, убийците, блудниците, чародейците, идолопоклонниците и всичките лъжци, тяхната участ ще бъде в езерото, което гори с огън и жупел. Това е втората смърт.

Замислете се хора , много хора не вярват но ако всичко това е истина?
Знаете ли къде ще сте вие ?

Слава на Бог има спасение чрез Исус Христос и Бог може да ви спаси от ада, стига да се приемете Исус Христос в живота си и да се предатете в Божиите ръце. :)

Марк 16:16
Който повярва и се кръсти ще бъде спасен; а който не повярва ще бъде осъден.

filmimilmi
02-03-2010, 14:57
Хора замислете се , много от вас казват че няма ад, няма рай . Ами ако има ? Какво ще стане ако има ад, ако има рай ? Къде ще сте вие ? Замислете се хора , много хора не вярват но ако всичко това е истина? Знаете ли къде ще сте вие ?

Има едно голямо АКО. Страхът мотивира. Обещанието за облаги също. Вяра чрез страх... Вяра чрез обещания... Почти всички религии твърдят, че ако не си техен последовател, ще попаднеш в Ада. След като религиите са повече от една и никой не принадлежи на повече от една религия, можем да приемем, че всички души ще попаднат в Ада.
Предлагам ти да се замислиш по-скоро върху това.

van4o
02-03-2010, 18:46
Има разлика между другите религии и християнството, разликата е че тук сам Бог идва на земята и казва кое как е.Просто и ясно казва че който не се покае отива в ада,а който повярва ще бъде спасен.Ти ако искаш се страхувай ако искаш недей :)Аз съм християнин и няма от какво да се страхувам.Не съм от хората който не знаят защо вярват.Аз знам защо вярвам и в кой Бог съм повярвал.Бог ме е променил, знам какъв съм бил преди и след като съм повярвал в Исус.Оставих живота си в Неговата ръка и наистина Бог ме променя много,не съжалявам и никога няма да съжалявам че съм повярвал в Исус Христос :)
Ти никога не си виждал вятъра но го усещаш и виждаш действията му.Така е и с Бог, не съм виждал лицето му,но това не значи че го няма.Имало е вечери когато съм бил в планината , лежал съм навън и съм гледал звездите и всичко е толкова красиво,толкова невероятно,виждам как цялото творение е толкова съвършено , ако погледнеш устройството на някое животно ще видиш колко съвършено е направено. Напрмер пчелата , отива сабира си прашец ,отива в кошера,минава незнам колко процедури и накрая .. мед.Чувал съм че имало такива пчели в кошера които стоят и пазят , ако някоя заразена пчела дойде и се опита да влезе в кошера те не я пускат , а даже май я убиват.Това е само едно малко нещо, може ли земята да е толкова точно на мястото си , ако е малко по близко до Слънцето ще изгорим , ако е малко по далече ще замръзнем.Това са малки примери , има толкова удивителни и съвършени и красиви неща в природата че думи не ти стигат да ги опишеш.При всичко това как да кажа : няма Бог ? Не мога и няма да се съглася че всичко това съвършенство е станало ей така , две неща се сбъскъли,станал голям взрив , и след незнам колко години е станало всичко това.Бог е жив и съществува въпреки че не го виждаме сега, мога да видя действията му,усещам го,и виждам какво прави за мен. :)

filmimilmi
02-03-2010, 19:20
Пчелите, кошерите, пеперудките, охльовите... Но ми се струва, че по-скоро възприемаш Бог като едно колективно произведение на всичко накуп взето заедно. Въпроса е, че зад видимото възникват и чисто технически въпроси като "как?". Хората сме любопитни създания, които имаме нуждата да търсим отговора на това как е устроено всичко, а Бог не дава достатъчно смисъл на желанието ни да търсим и да откриваме. По-скоро трябва да си разберем как са устроени нещата, а не да се задоволяваме с простичкото "защо?" и "един Господ знае...". Не знам дали ме разбра точно, но не е необходимо.

Но за мен все пак Бог е опростеното разбиране на нещата. Вярата не помага сама по себе си, а силата за да се промениш се намира в теб самия. Също така вселената не е устроена перфектно, ако беше, то нямаше да има борба за оцеляване на видовете. Някои видове изчезват дори без намесата на човек, но това е от несъвършенството на природата. Природа сама се бори за своето оцеляване. А според Библията Бог си почива на 7мия ден и от тогава до сега си е почивал. Следователно е престанал да се намесва в природата, но тя продължава да се изменя. А ако реши да се намеси, то го прави единствено по отношение на хората, а не по отношение на животните, защото те нямат нужда от това да бъдат наказвани. Но това си е чисто наказание твоят вид да изчезне. И ако да речем дадени животински видове изчезват и то с темпове от около по 25 вида на ден (насекоми най-вече), то как става това? Значи няма баланс, няма съвърешнство. Просто най-силните и приспособимите оцеляват. Просто човешкият вид е най-прогресивен, но какво от това? Трябва ли да си обясняваме нещата просто с Бог? Еволюцията е доказан факт, а това означава, че продължаваме да се развиваме като биологичен вид, а как ще става това при положение, че Бог си почива? Значи ако има такъв, то той или продължава своята работа или пък не винаги Библията е права... Тръгнах да развивам цяло съчинение, но не ми се довършва... И по други теми съм писал и спорил, по-скоро ще е по-лесно да събера всичките си постове в един по-дълъг но за това ме мързи... Тръгнах да анализирам по-надълго защото и ти с тези примери за пчелите тръгна в подобна посока. Както и да е, накратко исках да кажа, че един отговор никога не е правилен. Не може да пренебрегваме собствената си природа - любопитството, което ни е заложен инстинкт. Щом го имаме, значи ни е позволено да продължим да търсим. Не може целият смисъл да се изчерпа изведнъж с една книга... Бог не е достатъчен отговор за нищо. Няма лошо да имаш Християнски ценности и морал, нищо от това, на което Християнството учи не е вредно (с някои изключения в зависимост от гледната точка), но по-важно е да осмисляш заобикалящото те не толкова буквално, каквтото то трябва да бъде според Библията защото инак примерно няма да бъдеш допуснат до Рая и т.н. ...

van4o
02-03-2010, 20:27
Напълно съм съгласен с теб че човек търси развитие, иска да знае повече и повече.Не съм казвал че просто си обяснявам всичко ей така , просто с една дума Бог.Мисля че Бог е центъра и Той е Твореца,Бог сега надали си почива,помага на много хора,мисли за много хора, а относно природата и човека , човека сам си разрушава природата, Бог е поставил човека сред природата и го е поставил стопанин , а това колко човека се грижи за природата е друг въпрос.Относно това че природата била несъвършена , не съм съгласен ,животните се избиват и ядат едни други , и да това е борба за оцеляване, но това не значи че природата не е съвършена защото животните умирали, изчезвали видове животни,може би за изчезването на някой видове животни и хората имат вина , за други като динозаврите, мислил ли си какво щеше да бъде ако в сегашно време живееха динозаври големи 27м. , какво щеше да стане с хората?Представяш ли си колко много щяха да са вече динозаврите ако не бяха изчезнали а бяха се размножавали и до днес ?Щяха да избият хората.Искам да кажа че за всеки вид който е на изчезване или е изчезнал си има причина , а не е изчезнал защото природата е несъвършена. :)

Dimana99
02-03-2010, 20:34
Няма такива неща според мен

filmimilmi
02-03-2010, 21:54
Искам да кажа че за всеки вид който е на изчезване или е изчезнал си има причина , а не е изчезнал защото природата е несъвършена. :)

Имах предвид, че съвършенството в буквален смисъл е съвсем различно от това, че нещата в цялата система са взаимосвързани и зависими едни от други. Тоест всеки елемент в природата е в следствие или зависим от друг както и обратно, а всяко празно място се запълва... До тук добре, но аз под съвършенство разбирам нещо, което е си е самодостатъчно само по себе си и не е зависимо от промените и цикъла от различни процеси в природата. Тоест нещо, което е достигнало крайната си форма. Щом има еволюция значи крайната форма още не е стигната. Та в този ред на мисли ще допълня като се самоцитирам от една друга тема -
Няма ад или рай. Всичко е една супа от атоми и други невъобразимо малки частици, а основния закон, по който всичко се движи е привличането в спирала. Галактиките, ураганите, ДНК-то и чак до водовъртежите (дори когато водата от мивката се оттича през канала). Едно необяснимо цяло от всичко и същевременно от нищо. Проекция на собствените ни разбирания. Холограма, илюзия. Вярата в Бог е просто оценка, която замества необходимостта от обясненията на нещата. Всичко е едно цяло, без смисъл.
...
Това е личната ми гледна точка и аз разбирасе не претендирам, че съм прав. В крайна сметка и да има творец, който е всевиждащ и всезнаещ и е вложил предварително план и смисъл на всяко свое творение, то не би следвало да се сърди и наказва някого за грешките му след като той е програмирал всичко. И ако той е перфектен в своя план, то значи неговата програма включва в своите изчисления, според които на всеки и всяко нещо по отделно е част от мястото, до което задачата се приближава все повече и повече към своето решение. Следователно ако целият експеримент или "Божествен план" се изпълни, то всяка част от него ще е имала своето предназначение и следователно ще е допринесла за цялостта на отговора на цялата задача, която Бог си е поставил... Би ли следвало да си наказван ако си изпълнил своята цел в плана и допринесъл за решението?...

Не че съм програмист или математик, че да вкарвам подобни филми в своите разсъждения, но това е моето възприемане за нещата. Пак казвам, не претендирам, че разбирам, но все пак раздела е предназначен, за да пофилософстваме и поспорим. А пък в спора се ражда и истината... 8-)

van4o
02-04-2010, 12:55
Работата е там че вярата в Бог не е нещо което замества необходимостта от обяснение на нещата.Вярата в Бог и в Библията дава обяснение на нещата.Виждам че вярваш в еволюцията и разбирам че от там идва мисленето ти за това че природата е несъвършенна и има още да се усъвършенства.Аз вярвам в Библията и за това мисля че светът е съвършен. :)
Колкото до това дали е редно Бог да те наказва щом те е сътворил и щом си в плана - Бог е създал хората със свободна воля.Ако Бог ни беше създал така че да се подчиняваме на всяка негова заповед , да правим всичко без грешка , то тогава ние щяхме да сме просто роботи.Нямаше да има свободна воля,нямаше да имаш избор дали да вярваш в Бог или да не вярваш.Щеше да си просто робот.Но Бог ни е създал със свободна воля , ние да решаваме , какво стана с Адам и Ева.Бог им каза да правят това и това, ама от онова дърво да не ядат, те имаха избор и избраха да ядат, тогава стана грехопадението , от там дойде грехът в света,от там започна всичко лошо.Грехът по земята се умножаваше и хората все повече и повече не се подчиняваха на Божиите заповеди.Как мога да казвам че следвам Божият план а пък в същото време правя каквото си искам а не това което Бог е казал да правя.От тук идва и заплатата за греха :
Римляни 6:23 Защото заплатата на греха е смърт; а Божият дар е вечен живот в Христа Исуса, нашия Господ.
Тук не се говори за земна смърт.Тук се говори за много по страшна смърт.За втората смърт,за смъртта на духът който ще отиде в ада за вечни времена.

Откровение 21:8
А колкото за страхливите, невярващите, мръсните, убийците, блудниците, чародейците, идолопоклонниците и всичките лъжци, тяхната участ ще бъде в езерото, което гори с огън и жупел. Това е втората смърт.

Откровение 20:14
И смъртта и адът бидоха хвърлени в огненото езеро. Това - присъдата за в огненото езеро е втората смърт.

За тази смърт се говори тук.Но слава на Бог има спасение чрез Исус Христос.За това дойде Исус на земята, за да може всеки който повярва да бъде спасен.Дойде за да спаси от греха.Този които повярва в Исус Христос в смърта и възкресението му и се покае от греховете си ще бъде спасен. :)

fr33runner
02-06-2010, 14:42
Не вярвам във рай и ад.А и не мислите ли,че след толкова хиляди години "вярване" не трябва просто да продължим напред?

Религия:Един от най-успешните начини за манипулиране на хората.

DevilWish
02-06-2010, 15:11
Разбира се, че вярвам.Всеки вярващ в Господ трябва да вярва в ада и рая, защото това е написано и обеснено достатъчно в свещенната книга. ;)

van4o
02-06-2010, 16:13
Разбира се, че вярвам.Всеки вярващ в Господ трябва да вярва в ада и рая, защото това е написано и обеснено достатъчно в свещенната книга. ;)

А ти знаеш ли къде ще си след смъртта ? :)

DevilWish
02-06-2010, 16:42
Разбира се, че вярвам.Всеки вярващ в Господ трябва да вярва в ада и рая, защото това е написано и обеснено достатъчно в свещенната книга. ;)

А ти знаеш ли къде ще си след смъртта ? :)
Никой не го знае.Но ако Господ иска, ще бъда в рая.Правя добри дела, но правя и много грешки, безгрешни хора няма.Но се опитвам най-малкото, което е ;)

van4o
02-06-2010, 17:42
Разбира се, че вярвам.Всеки вярващ в Господ трябва да вярва в ада и рая, защото това е написано и обеснено достатъчно в свещенната книга. ;)

А ти знаеш ли къде ще си след смъртта ? :)
Никой не го знае.Но ако Господ иска, ще бъда в рая.Правя добри дела, но правя и много грешки, безгрешни хора няма.Но се опитвам най-малкото, което е ;)

Господ казва в слово си (Библията) че чрез добри дела никой няма да бъде спасен.

Ефесяни 2:8-9
8 Защото по благодат сте спасени чрез вяра, и то не от сами вас; това е дар от Бога;
9 не чрез дела, за да се не похвали никой.

Тези стихове показват че не можем да се спасим чрез добри дела.Въпросът тогава е : как мога да бъда спасен?

1 Йоаново 5:11-13
11 И свидетелството е това, че Бог ни е дал вечен живот, и че тоя живот е в Сина Му.
12 Който има Сина, има тоя живот; който няма Божия Син, няма тоя живот.
13 Това писах на вас, които вярвате в името на Божия Син, за да знаете, че имате вечен живот [и да вярвате в името на Божия Син].

Тези стихове показват че който е повярвал и приел Исус Христос може да бъде сигорен че е спасен.Въпрос:Защо трябва да приема Исус Христос? Отговор: Защото само чрез Исус Христос можем да бъдем спасени от греховете си,чрез неговата жертва на кръста.Заплата за грехът който е в нас е смърт.Не земна смърт,а вечна смърт,осъждане на вечност в ада.

Римляни 6:23
Защото заплатата на греха е смърт; а Божият дар е вечен живот в Христа Исуса, нашия Господ.

Какво означава да приемем Христос в живота си ? Това означава да се обърнем от себе си към Бога и да се доверим на Христос да влезе в живота ни,за да опрости греховете ни и да ни направи такива,каквито иска да бъдем.Не е достатъчно само да признаваме, че Исус Христос е Божият Син и че е умрял на кръст заради греховете ни,нито само да имаме необичайни религиозни преживявания.Приемането на Исус Христос става с обмислено решение,взето с вяра.

Как мога да приема Христос?
Можете да приемете Христос още сега,като се помолите с вяра.
Ето една примерна молитва:
"Господи Исусе,нуждая се от Теб.Благодаря Ти,че умря на кръста заради мен.Моля те,прости ми греховете.Отварям сърцето си за Теб и Те приемам за мой Спасител и Господ.Благодаря Ти,че опрощаваш греховете ми и че ми даваш вечен живот.Застани начело на живота ми и ме направи такъв,какъвто искаш да бъда!Амин(да бъде)"

Откровение 3:20 Ето стоя на вратата и хлопам; ако чуе някой гласа Ми и отвори вратата, ще вляза при него и ще вечерям с него, и той с Мене.

Марк 16:16
Който повярва и се кръсти ще бъде спасен; а който не повярва ще бъде осъден.

Бог обещава на всеки който иска от Него да влезе в живота му че ще го направи. :)

anonymous682486
02-08-2010, 16:38
:lol: :lol: :lol: :lol: сега пък рай и ада ако имаше раи трябваше да ги гледаме в облака :D :D :D а ако имаше ада трябваше да ги гледаме в дупките :razz: :razz: :razz: :razz:

Kpuculove
03-31-2010, 16:56
Да

BloomF
04-01-2010, 01:34
Да. Не ми се вярва убийците и благородните хора да отиват на едно и също място.. :-o

gir
04-01-2010, 07:06
Да. Не ми се вярва убийците и благородните хора да отиват на едно и също място.. :-o

Така е. Отиват в различни морги, различни гробища, различни крематориуми.
Ад и рай са понятия, които не са доказани да съществуват реално. А аз без доказателства не вярвам.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
04-01-2010, 16:59
Да. Не ми се вярва убийците и благородните хора да отиват на едно и също място.. :-o

А дали отиват някъде...А?????Навярно не.Ако отиват тогава чак да умуууваме къде?

Nam3less3
04-01-2010, 23:55
Да. Не ми се вярва убийците и благородните хора да отиват на едно и също място.. :-o

А дали отиват някъде...А?????Навярно не.Ако отиват тогава чак да умуууваме къде?Като умреш ще разбереш, но ще е твърде късно за теб :D
А не мога да проумея човек, който не вярва без доказателства, то това е да си материализиран и с ограничено до край съзнание, не виждащо по-далеч от очите.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
04-05-2010, 16:54
Да. Не ми се вярва убийците и благородните хора да отиват на едно и също място.. :-o

А дали отиват някъде...А?????Навярно не.Ако отиват тогава чак да умуууваме къде?Като умреш ще разбереш, но ще е твърде късно за теб :D
А не мога да проумея човек, който не вярва без доказателства, то това е да си материализиран и с ограничено до край съзнание, не виждащо по-далеч от очите.

Бих казал,че ограничен е този,който вярва в нещо което му е казано и той не се е "докоснал" до него по никакъв начин и дори не знае за какво става на въпрос,но се натяга и дори "вярва"(дори не знае в какво). :x

HRaBr0TyYKeBaPcHe
04-05-2010, 16:54
Да. Не ми се вярва убийците и благородните хора да отиват на едно и също място.. :-o

А дали отиват някъде...А?????Навярно не.Ако отиват тогава чак да умуууваме къде?Като умреш ще разбереш, но ще е твърде късно за теб :D
А не мога да проумея човек, който не вярва без доказателства, то това е да си материализиран и с ограничено до край съзнание, не виждащо по-далеч от очите.

Бих казал,че ограничен е този,който вярва в нещо което му е казано и той не се е "докоснал" до него по никакъв начин и дори не знае за какво става на въпрос,но се натяга и дори "вярва"(дори не знае в какво).