PDA

View Full Version : Вярвате ли,че има рай и ад?



Страници : [1] 2

JivaRana
01-02-2008, 19:00
И как си ги представяте?Също така за къде мислите,че сте вие 8-)

mulgore
01-02-2008, 19:05
Не вярвам в тея неща...За рая и ада..
Но вярвам в прераждането след смърта..
Т.е. искам да кажа,че вярвам в това че след като умрем почваме нов живота,но никой няма да ни каже...

А за къде смятам че съм аз ли?
За ада.. :)

MIKROBA
01-02-2008, 19:25
Не съм се замисляла за тези неща,дори не съм си ги представяла,а пък където и да отида ми е все едно. :)

variety
01-02-2008, 19:43
Vqrvam samo v prerajdaneto :-)

sladка_ягодка
01-02-2008, 20:57
Не вярвам в това

BluE_s
01-02-2008, 21:39
Ако има рай аз определно см за там 8) в ада просто няма място за мен :Д

Sonnenkinder
01-03-2008, 02:18
Хехе,твърде романтично е като за мен.Не,не вярвам,нито в рая,нито в ада,нито в каквито и да е божества.
Но все пак ако има ад,..някой навит ли е да се пържим на две съседни скари?

:evil: :smt006 :smt006

Mortificatiоn777
01-03-2008, 13:23
Ако има рай аз определно см за там 8) в ада просто няма място за мен :Д

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Да, Ада е на Земята. А дали ще ида там не решавам аз. :)

mulgore
01-03-2008, 14:41
Хехе,твърде романтично е като за мен.Не,не вярвам,нито в рая,нито в ада,нито в каквито и да е божества.
Но все пак ако има ад,..някой навит ли е да се пържим на две съседни скари?

:evil: :smt006 :smt006

Мдам съгласна съм..
Пък и аз си казах за там съм... 8-)
Нищо че не вярвам..

Sonnenkinder
01-03-2008, 15:19
Хехе,твърде романтично е като за мен.Не,не вярвам,нито в рая,нито в ада,нито в каквито и да е божества.
Но все пак ако има ад,..някой навит ли е да се пържим на две съседни скари?

:evil: :smt006 :smt006

Мдам съгласна съм..
Пък и аз си казах за там съм... 8-)
Нищо че не вярвам..

:grin: Йепии,ще си правим скара парти ^^

SeaEatsShips
01-05-2008, 12:34
тва са пълни глупости според мен.... пък и всеки от нас прави грехове тоест супер малко хора ще оптидат в рая.... аз съм за ада... 100%

Decu
01-05-2008, 12:49
Абе никой не знае..може и да има, може и да няма :neutral:
Ще видим.. 8-)

Mitio_man
01-05-2008, 15:33
Ада е на земята :)

Николай
01-05-2008, 15:47
Мисълта на БисквитенотоЧудовище е много точна щото ако има рай ми.. ще е с много слаба клиентела :lol: . Много малко хора се интересуват от това дали има рай или ад понеже в напрегнатото ни ежедневие надали остава на някой време да се интересува от това , понеже много от младите хора са заринати с куп други и най вече по важни проблеми . Колкото до мен както се римуваше в една песен на X-Team " Характер бурен .. за ада недостоен от рая прокуден .. "

Virtuallll
04-28-2008, 16:42
Който е чел поне малко от Библията знае, че Ада и Рая са реални места и съществуват. Бог поема наште грехове и злини и търпи наказанията вместо нас... Добрите хора след смъртта си отиват и живеят мирно в Рая с Бог, докато лошите хора и богохулниците отиват на вечни физически и психически изтезания в Ада.

lsd43
04-28-2008, 19:28
Аз лично вярвам че има ,ама точно къде са никой човек незнае със сигурност.Не съм много навитак за Ада ,но пък за рая няма да откажа!

enrique_fenka
04-30-2008, 09:37
Аз мисля,че ада е на земята :)

flowerchence
04-30-2008, 21:06
Всички в семейството ми са ревностни християни и съм научена от съвсем малка да вярвам в съществуването на Ад и Рай...така че -да ,определено вярвам,че ги има...някъде там

mulgore
05-01-2008, 00:23
Хехе,твърде романтично е като за мен.Не,не вярвам,нито в рая,нито в ада,нито в каквито и да е божества.
Но все пак ако има ад,..някой навит ли е да се пържим на две съседни скари?

:evil: :smt006 :smt006

Мдам съгласна съм..
Пък и аз си казах за там съм... 8-)
Нищо че не вярвам..

:grin: Йепии,ще си правим скара парти ^^
Да,и ще си вземем биричка. 8-)

Christ
05-01-2008, 09:23
Бах мааму, тоя Ад вече за нищо го нямате... :?

SeaEatsShips
05-01-2008, 21:32
този раааааайййй води в аадаа лалала........

GoldPearl
05-01-2008, 22:00
Еми някой път ми се иска да вярвам,но...не се получава просто иначе в Бог си вярвам...аз съм за рая... :P

05-03-2008, 17:57
аз малко или мн вярвам в това...

xXxScreamxXx
05-06-2008, 08:49
ПРЕДИ ВРЕМЕ БЯХ ПУСКАЛА СЪЩАТА ТЕМА ........

и впро4ем НЕ ВЯРВАМ .........

hgfh
05-08-2008, 14:07
[quote="Virtual^Reality"] Бог поема наште грехове и злини и търпи наказанията вместо нас...
ЪЪЪ верно :shock:

tonit0yy
05-11-2008, 11:17
ada e na zemqta,koito vqrva v Gospod vqrva v ada i raq..ima rai i tam 6te otidat samo vqrva6tite a gre6nicite 6te izgniqt v ada..

Virtuallll
05-12-2008, 22:33
Взехте темата на шега... въпреки, че аз не бих се шегувал с тези работи...

DisciplineAndOrder
05-12-2008, 22:44
пълни глупости

Lunatic-
05-12-2008, 23:48
спокойно
рано или късно всички ще разберем има или няма 8-)

tonit0yy
05-14-2008, 14:17
IMA GOSPOD IMA RAI IMA AD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Diam0nD
05-14-2008, 19:28
а бе вярвам ,ама както и да кажа че си ги представям ,то никога няма да е 100% вярно ,така че ще спестя :D

gorska
05-14-2008, 20:26
Всъщност да.
Вярвам например, че ада е един и същ за всички. А рая всеки си го създава както му харесва. И после, ако иска се преражда.
Вярвам в тези 2 неща, а за Бог... не съм толкова сигурна. :-o
Иначе трябва да се замислим дали за т.нар. "ад" е всеки, който някога е извършил нещо лошо, и го е осъзнал и въпреки това е продължил да "греши", или пък е спрял; или за там са хората, които не знаят какви са... и на които не им пука.. общо взето "злобарите" :D

Sashakiss
05-15-2008, 14:52
Вярвам, че след като умре, човекът става безжизнен труп...

chocoleptic
05-15-2008, 21:11
НЕ

Blo0dyBitch
05-18-2008, 22:10
като се има в предвид,че не вярвам в бог е малко сложно да отговоря...
надявам се да има,да
идеята ми се вижда къде къде по-добра от това да се преродя...
не знам

gangstata
05-19-2008, 06:57
мм не..След като не вярвам в Бог не намирам и смисъл да вярвам в съществуването на Ада и Рая..

SlYn4iCe
05-21-2008, 11:57
Уууу искам да отида в Ада (ако има). Мисля, че ще е много яко да се пека по цял ден :grin: :D

п.п. ми щом са го измислили значи може и да има :-|

death_wish_
07-01-2008, 09:56
Уууу искам да отида в Ада (ако има). Мисля, че ще е много яко да се пека по цял ден :grin: :D



пффф...взимате тая тема на шега ......много ли ще е яко да се пържиш вечно в огнено езеро??? :?

Иначе да, вярвам че има Ад и Рай. :)

Nam3less
07-01-2008, 14:32
Леле, то почти никой не знае какво значи ад и рай. Вярвате ли в нещо, което не знаете какво е? Адът е място, където душата ти е отдалечена от Бог и където се пържиш в огъня на собствената си съвест, осъзнавайки грешките си, където трябва да простиш на себе си. Естествено, не става въпрос за физическа болка. Адът и раят не съществуват физически, нито са материални. Все едно да сънуваш.
Хората си представят ада като място, пълно с огън, където демоните измъчват хората. Това е физическо представяне на духовно нещо. Хората са душите им всъщност, няма нищо физическо, нямаш тяло. Демоните са злите деяния, които те измъчват и ти се разкайваш. А огънят е "болката" на съвестта ти. Раят пък е обратното на адът.

xaxa
07-01-2008, 22:50
ixa zna4i prometei ne e otkril og1nq.. ..v ada e bilo 1voto mqsto ???

Nam3less
07-01-2008, 23:15
ixa zna4i prometei ne e otkril og1nq.. ..v ada e bilo 1voto mqsto ???Огън има само на земята. Май нищо не разбираш кво искам да кажа :D

xaxa
07-02-2008, 09:02
ixa zna4i prometei ne e otkril og1nq.. ..v ada e bilo 1voto mqsto ???Огън има само на земята. Май нищо не разбираш кво искам да кажа :D
da tvoito e v prenosen smisal :o

Nam3less
07-02-2008, 13:05
ixa zna4i prometei ne e otkril og1nq.. ..v ada e bilo 1voto mqsto ???Огън има само на земята. Май нищо не разбираш кво искам да кажа :D
da tvoito e v prenosen smisal :oИменно. Много неща са в преносен смисъл.

Christ
07-02-2008, 13:30
ixa zna4i prometei ne e otkril og1nq.. ..v ada e bilo 1voto mqsto ???Огън има само на земята. Май нищо не разбираш кво искам да кажа :D
da tvoito e v prenosen smisal :oИменно. Много неща са в преносен смисъл.

Не чак толкова много, обаче.

kalinapet
07-02-2008, 14:49
Вярвам, че след като умре, човекът става безжизнен труп...

Тялото е обликът, който си използвал на Земята, а душата е съвсем различно нещо.
Аз вярвам, че има Ад и Рай. Отреденото от Господ не може да се избегне. Nam3less е казал/а много точно таке че не знам какво повече да кайа.

Lunatic-
07-02-2008, 20:29
има курец
всичко е измислено от силните
за да манипулират слабите плазмодий
като вас :(

lsd43
07-02-2008, 21:36
има курец
всичко е измислено от силните
за да манипулират слабите плазмодий
като вас :(


Пише се "плазмодии" ,научи се да пишеш пък тогава коментирай.

lsd43
07-02-2008, 21:41
Ако изобщо съществува ,за мен Адът ще е мястото в което се сбъдват най-големите ни кошмари,всичко от което се е страхувал човек ще се случва и ще го гони цяла веченост,накрая този страх ще се превърне в омраза,която ще погълне собствената му душа и ще го убие духовно завинаги.

Christ
07-02-2008, 22:06
Ако изобщо съществува ,за мен Адът ще е мястото в което се сбъдват най-големите ни кошмари,всичко от което се е страхувал човек ще се случва и ще го гони цяла веченост,накрая този страх ще се превърне в омраза,която ще погълне собствената му душа и ще го убие духовно завинаги.

Човек си е духовно мъртъв откакто Адам падна. Адът е оприличен на сметището на Йерусалим - Гехена, където огънят не угасва, защото се хвърля още и още в него. Адът също е оприличен на Ше'ол, което се превежда като "гробът". Какво следва? Адът е място, където си мъртъв в пълно отделение от Бог.

Pagan_man
07-02-2008, 22:55
Ми аз искам съм в ада има казани и ще си варя ракия.
Иначе никой още не се е върнал и да каже кака седят нещата след като умреш
иначе искам у валхала

xaxa
07-02-2008, 23:25
:D :D
cepi6 :D

InnocentGreed
07-07-2008, 10:18
Иска ми се да има, защото е малко гадно да свършиш като безжизнен труп, два метра под земята.

Nam3less
07-07-2008, 11:41
Не, няма.Колко и лошо нещо да е сторил някой човек, едва ли заслужава да се пържи в Ада цяла вечност....
Чел съм доста книги и във всичките пише, че грешниците отиват отново на Земята, за да страдат и да поправят грешките си.Аз тези, които са добри преминавали отвъд.
Ди ЕндИма ад, но не е това, което си мислиш че е. Ад е да си далеч от Господ, да се разкайваш за греховете си и да се опитваш да си простиш сам, ад е и земята.

Kaos_Urbano
07-07-2008, 12:22
Не.Не вярвам.

krisiiiiito
07-20-2008, 10:35
Аз по скоро не вярвам. Когато човек умре го заравят 2 метра под земята и толкова.Пък и както казаха някои от вас колкото и грехове да е сторил човек не заслужава да се пържи в Ада цяла вечност.Никой не се е върнал след смъртта си , за да ни каже дали е отишъл в ада , в рая или Господ го е посрещнал. Лично аз не съм от много вяващите - може би вярвам в нещо .. в някаква сила ,но нищо не е доказано.Мисля също ,че роля играе и възпитанието.Ако родителите ти са вярващи ще те накарат и ти да повярваш.

ReBeL
07-21-2008, 10:53
Който е чел поне малко от Библията знае, че Ада и Рая са реални места и съществуват. Бог поема наште грехове и злини и търпи наказанията вместо нас... Добрите хора след смъртта си отиват и живеят мирно в Рая с Бог, докато лошите хора и богохулниците отиват на вечни физически и психически изтезания в Ада.

+1

akinom
07-21-2008, 16:44
Nqma jivot sled smurta, spored men. Chovek umira i tova e obache mozuka mu funkcionira do 12 min (maximum) sled kato tqloto umre. Ta togava toi osuznava za smisula na jivota, za vsichko postignato, za vsichko propiliano, za vsichki greshki i nevoli za radostnite migove, za vsichko. Oshte kogato e jiv chovek spored men si pravi jivota ili RAI ili AD a ne kato umre da otide v ada ili v raq ...

Myrth
07-30-2008, 10:13
До колкото съм разбрал това дали ще ходиш в Рая или Ада не се определя само от това, колко си добър, а от това как показваш обичта си към Бог. Shit bro, явно само простият морал няма да ни спаси ;]

Иначе ми е много интересно физическото състояние на душата в тези измерения, рай и ад, както и какво ще рече това 'навеки' и какъв ще е смисъла от това вечно безметежно съществуване в Рая?

И екзотермичен или ендотермичен е адът? 8-) http://www.sivosten.com/forum/viewtopic.php?f=63&t=4193

И защо по дяволите всичко звучи толкова несправедливо :)

Christ
07-30-2008, 10:45
Не е несправедливо. Ти си духовно мрътъв след падението на Адам. Бог не напразно каза, че ще умре ако "яде" от "плода" на знанието за добро и зло.

Ти си духовно мъртъв грешник, който само Бог може да съживи. Съживи ли те... супер е. :)

Myrth
07-30-2008, 10:52
Ти си духовно мрътъв след падението на Адам.

Ето за това говоря. Защо трябва да се кося за нечий грях сторен преди толкова много време?
И не те разбирам, в какъв смисъл съм духовно мъртъв? Даже бих казал, че съм необичайно духовит :)

И ми е интересно все пак да чуя мнението ти за Рая. Какъв е този вечен живот без болка и къде е смисъла му? Къде отива индивидуалността на личността? И за какво ще се боря?

Christ
07-30-2008, 11:04
Ти си духовно мрътъв след падението на Адам.

Ето за това говоря. Защо трябва да се кося за нечий грях сторен преди толкова много време?
И не те разбирам, в какъв смисъл съм духовно мъртъв? Даже бих казал, че съм необичайно духовит :)

И ми е интересно все пак да чуя мнението ти за Рая. Какъв е този вечен живот без болка и къде е смисъла му? Къде отива индивидуалността на личността? И за какво ще се боря?

Нечий грях, а? Ако баща ти и майка ти са грешници, ти какъв си? Просто ни е в същността. Кажи ми, ако видиш отворен магазин без абсолютно никой наоколо няма ли да пробваш да "щипнеш" нещо?

Не е нужно да отговаряш.

Пределно ясно ми е, че разговорът с теб няма да ни отведе никъде. Прекалено си заслепен от фалшивия ти скептицизъм. Моля се Бог да ти отвори очите.

Приятен ден

Myrth
07-30-2008, 11:13
С ръка на сърцето казвам, че няма да докосна нищо. Такова ми е възпитанието.

Иначе ако майка ми и баща ми са грешници, не виждам защо и аз трябва да съм такъв. Друг е въпросът, че Бог е решил така. Да кажем, че не споделям гледната Му точка. В крайна сметка щом Той е по-висш от мен, тъкмо Той има правото на силата да определи какъв съм, особено като се има предвид, че статутът ми на грешник е изцяло обвързан с Неговите разбирания ;]

Не съм скептичен, защото допускам всяка твоя дума да е истина. Просто бих искал да разгледам проблема от чисто човешка и морална гледна точка и за момент да оставим това, което идва отгоре.

Nam3less
07-30-2008, 15:28
Раят е когато душата ти е толкова еволюирала и добра, когато си мъдър и добър като Исус Христос, това е раят на душата ти.

Christ
07-30-2008, 15:30
Раят е когато душата ти е толкова еволюирала и добра, когато си мъдър и добър като Исус Христос, това е раят на душата ти.

Еволюирала... :grin:

AdmiralJohn
07-30-2008, 15:33
Ако разбирате "рая" и "ада'' като място където ще отиде душата ви след смъртта(не че има нещо като душа,ама айде карай,не е темата за това)то тогава такова нещо няма!
Ако говорим за място.Тоест например Земята е рай,защото тука човешкия вид се развива пълноценно и живота е красив,приятен и такива...
Адът би трябвало да бъде Венера,тъй....е ако сте ходили на училище ще знаете.

Nam3less
07-30-2008, 15:34
Раят е когато душата ти е толкова еволюирала и добра, когато си мъдър и добър като Исус Христос, това е раят на душата ти.

Еволюирала... :grin:Еволюиране на душата значи, да става по-добра и да се доближава повече до духовните закони от библията.

Christ
07-30-2008, 15:35
Раят е когато душата ти е толкова еволюирала и добра, когато си мъдър и добър като Исус Христос, това е раят на душата ти.

Еволюирала... :grin:Еволюиране на душата значи, да става по-добра и да се доближава повече до духовните закони от библията.

Bullshit.

Чрез Христос е очистваме от всякакъв грях и душата ни е автоматично спасена, независимо колко близко или далеч сме от "духовните" закони от Библията.

Nam3less
07-30-2008, 15:36
Ако разбирате "рая" и "ада'' като място където ще отиде душата ви след смъртта(не че има нещо като душа,ама айде карай,не е темата за това)то тогава такова нещо няма!
Ако говорим за място.Тоест например Земята е рай,защото тука човешкия вид се развива пълноценно и живота е красив,приятен и такива...
Адът би трябвало да бъде Венера,тъй....е ако сте ходили на училище ще знаете.Ти да не възприемаш средновековните разбирания за ада и рая, примерно че ада е място където дяволи те колят. Ад значи душата ти да е отдалечена от бог, да се разкрайваш за греховете си и да се опитваш да си простиш, а думата огън, свързана с ада, символизира болката и съжалението на душата ти.

AdmiralJohn
07-30-2008, 15:38
Ако разбирате "рая" и "ада'' като място където ще отиде душата ви след смъртта(не че има нещо като душа,ама айде карай,не е темата за това)то тогава такова нещо няма!
Ако говорим за място.Тоест например Земята е рай,защото тука човешкия вид се развива пълноценно и живота е красив,приятен и такива...
Адът би трябвало да бъде Венера,тъй....е ако сте ходили на училище ще знаете.Ти да не възприемаш средновековните разбирания за ада и рая, примерно че ада е място където дяволи те колят. Ад значи душата ти да е отдалечена от бог, да се разкрайваш за греховете си и да се опитваш да си простиш, а думата огън, свързана с ада, символизира болката и съжалението на душата ти.
Хм...тука имаме проблем...Christ каза,че Бог е навсякъде...как тогава душата ми ще е отдалечена от него?

Nam3less
07-30-2008, 15:39
Ако разбирате "рая" и "ада'' като място където ще отиде душата ви след смъртта(не че има нещо като душа,ама айде карай,не е темата за това)то тогава такова нещо няма!
Ако говорим за място.Тоест например Земята е рай,защото тука човешкия вид се развива пълноценно и живота е красив,приятен и такива...
Адът би трябвало да бъде Венера,тъй....е ако сте ходили на училище ще знаете.Ти да не възприемаш средновековните разбирания за ада и рая, примерно че ада е място където дяволи те колят. Ад значи душата ти да е отдалечена от бог, да се разкрайваш за греховете си и да се опитваш да си простиш, а думата огън, свързана с ада, символизира болката и съжалението на душата ти.
Хм...тука имаме проблем...Christ каза,че Бог е навсякъде...как тогава душата ми ще е отдалечена от него?Ти се шегуваш.

Christ
07-30-2008, 15:42
Ако разбирате "рая" и "ада'' като място където ще отиде душата ви след смъртта(не че има нещо като душа,ама айде карай,не е темата за това)то тогава такова нещо няма!
Ако говорим за място.Тоест например Земята е рай,защото тука човешкия вид се развива пълноценно и живота е красив,приятен и такива...
Адът би трябвало да бъде Венера,тъй....е ако сте ходили на училище ще знаете.Ти да не възприемаш средновековните разбирания за ада и рая, примерно че ада е място където дяволи те колят. Ад значи душата ти да е отдалечена от бог, да се разкрайваш за греховете си и да се опитваш да си простиш, а думата огън, свързана с ада, символизира болката и съжалението на душата ти.
Хм...тука имаме проблем...Christ каза,че Бог е навсякъде...как тогава душата ми ще е отдалечена от него?

Неймлес отново допусна грешка.

Ад (Ше'ол от стар иврит) значи нещо като гроб. Всъщност, точно това си значи - гроб. :-D Друг е въпроса, че "средновековните християни" са плашели хората, че "дявола" ще те измъчва в Ада.

Исус казваше притчи за Ада, като го описваше като място на огън, където всяко дърво, което не дава хубав плод ще бъде хвърлено и изгорено.

Нямам какво повече да кажа засега.

nailana
07-30-2008, 15:45
Ако разбирате "рая" и "ада'' като място където ще отиде душата ви след смъртта(не че има нещо като душа,ама айде карай,не е темата за това)то тогава такова нещо няма!
Ако говорим за място.Тоест например Земята е рай,защото тука човешкия вид се развива пълноценно и живота е красив,приятен и такива...
Адът би трябвало да бъде Венера,тъй....е ако сте ходили на училище ще знаете.


Новаци........първо излез на улиците и да видим за какъв рай говорим.
В безпътие сте....и има такова нещо 'душа"!И незнам за каква Венера ми говориш.Слънчев удар ли си получил?На наркотици ли си?Алкохол употребяваш ли?Да Ви имам училището...на това ли ни учат вече там?Че Венера би трябвало да е адът или твоят дезориентиран разум сам си го измисли?Вземи не ходи на училище по - добре.....

AdmiralJohn
07-30-2008, 16:02
Не говоря за ад какъвто ти го разбираш!Чети по точно.Имам предвит друго.Само да те питам ти да не би да неходиш на училищ,тъй като по поста разбирам нещо подобно.
Не съм на наркотици,нито алкохол!
Казвам,че Земята е най-близкото до рай.Не говоря за никакви души и тем подобни глупости.Ти да не би да искаш да живееш на Марс.Или предпочитам Меркурий.
Знаеш ли въобще нещо за Венера.Мога да ти бясня набързо,ама имам чувството,че няма да зацепиш нищо.
Пак казвам не говоря за души и такива неща.И само не ми казвай,че съм на наркотици или съм алкохолик,защото това е много обидно и не е вярно!

nailana
07-30-2008, 16:45
Не говоря за ад какъвто ти го разбираш!Чети по точно.Имам предвит друго.Само да те питам ти да не би да неходиш на училищ,тъй като по поста разбирам нещо подобно.
Не съм на наркотици,нито алкохол!
Казвам,че Земята е най-близкото до рай.Не говоря за никакви души и тем подобни глупости.Ти да не би да искаш да живееш на Марс.Или предпочитам Меркурий.
Знаеш ли въобще нещо за Венера.Мога да ти бясня набързо,ама имам чувството,че няма да зацепиш нищо.
Пак казвам не говоря за души и такива неща.И само не ми казвай,че съм на наркотици или съм алкохолик,защото това е много обидно и не е вярно!

В Раят е щастие!Там няма АБСОЛЮТНО НИКАКВА тъга или болка!НИКАКВА!Какъв Марс те гони пък сега???????????Аз не ти говоря за планетите!А за ада и рая!
Аре обяснявай като толкова разбираш.

AdmiralJohn
07-30-2008, 16:48
Нямам намерение да обяснявам и ще потретя.НЕ говоря за рай какъвто ти го разбираш!Говоря за нещо друго,ама ти явно, че не разбираш за какво точно.

Iowa
07-31-2008, 03:28
Не, не вярвам.

Ама все пак ако съществуват,
искам да отида в ада, за да се срещна със Sid Vicious

:D

LINKNOT
07-31-2008, 03:52
Който е чел поне малко от Библията знае, че Ада и Рая са реални места и съществуват. Бог поема наште грехове и злини и търпи наказанията вместо нас... Добрите хора след смъртта си отиват и живеят мирно в Рая с Бог, докато лошите хора и богохулниците отиват на вечни физически и психически изтезания в Ада.
:lol:

Къде живеят с негово величество Бог? Бягат по облаците,а? Пък тези дето са в ада се къпят с магма? 8-) Я по-сериозно! Според мен това са остатъци от приказки и митове,запазили се във времето. Който им вярва трябва да е голям дебил ...

Исус е реално съществувал човек,но аз си мисля,че е бил поредния кретен,който се е мислил за видиш ли "чадо на Бога" и най-големите малоумници са тръгнали да му вярват и да го величаят ... Абе сектантска работа ...

Аз съм над тея неща. 8)

Sashakiss
07-31-2008, 09:19
"Аз съм и ад и рай.
Господар съм и съм роб.
Начало съм и съм край!
Демон твой съм и твой съм бог."

Nam3less
07-31-2008, 12:11
Който е чел поне малко от Библията знае, че Ада и Рая са реални места и съществуват. Бог поема наште грехове и злини и търпи наказанията вместо нас... Добрите хора след смъртта си отиват и живеят мирно в Рая с Бог, докато лошите хора и богохулниците отиват на вечни физически и психически изтезания в Ада.
:lol:

Къде живеят с негово величество Бог? Бягат по облаците,а? Пък тези дето са в ада се къпят с магма? 8-) Я по-сериозно! Според мен това са остатъци от приказки и митове,запазили се във времето. Който им вярва трябва да е голям дебил ...

Исус е реално съществувал човек,но аз си мисля,че е бил поредния кретен,който се е мислил за видиш ли "чадо на Бога" и най-големите малоумници са тръгнали да му вярват и да го величаят ... Абе сектантска работа ...

Аз съм над тея неща. 8)Ще видиш къде ще свършиш и ще съжеляваш.

AutumnTears
07-31-2008, 12:37
:razz:

AdmiralJohn
07-31-2008, 13:56
Човекът определено е над тези неща и само необразованите хора биха вярвали в такива глупости.Един средностатистически индивид, който е учил анатомия на човека знае много добре къде ще отиде-на 2 метра под земята и постепенно ще се разложи като ще спре своето съществуване веднага след смъртта на мозъка.
Никой достатъчно умен човек не би тръгнал да вярва,че душата му ще оцелее и ще отиде в ада или рая в зависимост от дейността му и дали е вярвал в Бог.Тези,които не изповядват християнството ще отидат ли в този ад, за когото говорим???

lsd43
07-31-2008, 15:16
Човекът определено е над тези неща и само необразованите хора биха вярвали в такива глупости.Един средностатистически индивид, който е учил анатомия на човека знае много добре къде ще отиде-на 2 метра под земята и постепенно ще се разложи като ще спре своето съществуване веднага след смъртта на мозъка.
Никой достатъчно умен човек не би тръгнал да вярва,че душата му ще оцелее и ще отиде в ада или рая в зависимост от дейността му и дали е вярвал в Бог.Тези,които не изповядват християнството ще отидат ли в този ад, за когото говорим???


Ми ако имаш душа ,тя все някъде отива,аз съм атеист,обаче мога да кажа ,че не всичко може да се обясни с наука.В учебниците по анатомия ,определено не пише всичко,там е просто схемата на физическото тяло,но никой не може да каже със сигурност дали има задгробен живот.Нямам намерение сега да задълбочавам темата,за мен паранормалните явления съществуват.

Kman
07-31-2008, 15:41
Атеизма отрича както личния бог и божественото,така и всякакъв вид магия и душевност.......оповава се на истината.Атеист осначава безбожник,а ако вярваш в съществуването на душа,то следователно вярваш и в съществуването на бог,но кой по точно....защото различните богове имат различни искания за да ти спасят душата....това си е като сферата на услугите....те имат искания,ти ги изпълняваш и в замяна или те прераждат в нещо хубаво или ти спасяват душата от ада :D

LINKNOT
08-01-2008, 19:11
Човекът определено е над тези неща и само необразованите хора биха вярвали в такива глупости.Един средностатистически индивид, който е учил анатомия на човека знае много добре къде ще отиде-на 2 метра под земята и постепенно ще се разложи като ще спре своето съществуване веднага след смъртта на мозъка.
Никой достатъчно умен човек не би тръгнал да вярва,че душата му ще оцелее и ще отиде в ада или рая в зависимост от дейността му и дали е вярвал в Бог.Тези,които не изповядват християнството ще отидат ли в този ад, за когото говорим???

С теб съм, друже! :D

Nam3less
08-02-2008, 00:58
Човекът определено е над тези неща и само необразованите хора биха вярвали в такива глупости.Един средностатистически индивид, който е учил анатомия на човека знае много добре къде ще отиде-на 2 метра под земята и постепенно ще се разложи като ще спре своето съществуване веднага след смъртта на мозъка.
Никой достатъчно умен човек не би тръгнал да вярва,че душата му ще оцелее и ще отиде в ада или рая в зависимост от дейността му и дали е вярвал в Бог.Тези,които не изповядват християнството ще отидат ли в този ад, за когото говорим???

С теб съм, друже! :DУма няма много общо, макар че по-умните и свестните обикновено изповядват библията. Това представлява начин на живот и духовни закони, стига си ми говорил глупости.

SiegHeil
08-02-2008, 01:06
Ума няма много общо, макар че по-умните и свестните обикновено изповядват библията.
Можеш да си потърсиш статистиката за средното IQ на вярващите и на атеистите...ще останеш разочарован ^^

Endo
08-02-2008, 01:09
Ума няма много общо, макар че по-умните и свестните обикновено изповядват библията.
Можеш да си потърсиш статистиката за средното IQ на вярващите и на атеистите...ще останеш разочарован ^^

Ае братле за кой път ми се случва,да чета нещо,написано от теб,което точно това бих баписал и аз :D :D :D

P.S. Чиърс и ... да живее победата ;)

Valkyrie
08-02-2008, 01:32
Аз лично смятам като отида във Валхала да ги науча там да пият бира. Другото е вятър работа.

mariiche
08-02-2008, 11:39
тва са пълни глупости според мен.... пък и всеки от нас прави грехове тоест супер малко хора ще оптидат в рая.... аз съм за ада... 100%

оф не ща мн мн да си казвам мнението , ама все пак вземете поне веднъж да прочетете Бибилията дейбаа ;D всеки прави грехове , важното е след това да се разкайва .. безгрешни нямаа ;d

Kman
08-02-2008, 18:52
"Ще видиш къде ще свършиш и ще съжеляваш." "разкайва"
Защо в една мирна книга,която учи на "добродетели" те кара да се разкайваш,съжаляваш и страхуваш....това са действия на хора които не съзнават действията си.....ако си съзнаваш действията и последиците от тях няма да си съсипваш психиката,като си налагаш мисли от типа "трябва да се разкайвам,съжалявам и страхува"
Къде отива тогава волята,къде отива непримиримостта и смелостта,къде отива свободния от предрасъдъци и заблуди ум?
Защо в библията не се говори за това как никога не трябва да се отказваш и да се предаваш,а трябва да съжаляваш и да се разкайваш дори за "прегрешенията" на другите и да обвиняваш себе си....така няма да имап нито стимул нито добре изградена свободолюбива и възприемчива психика за да се справяш с неправдите и за да следваш мечтите си.
И най-важното....защо почти на всякъде се срещат фрази и изрази от типа на " ти трябва да изпитваш еди какво си,ти трябва да не правиш това,ти трябва да бъдеш еди какъв си".....също като диктаторите които казват какви трябва да бъдем и какви не трябва да бъдем.....не позволявайте на една книга да ви насочва към определен тип поведение,реакции и мислене.....които са погрешни и които ви застъпват да бъдете,да мислите и да правите определени неща,които до голяма степен могат да повредят на вашето свободолюбиво мислене,заплашвайки ви със вечни пламъци и вечно страдане на душата.А има толкова много други книги,религиозни,в които пише същото,ти трябва да правиш това...ти не трябва да правиш това....с огромната разлика че се различават до огромна степен нещата които трябва и не трябва да правиш във всяка религиозна книга.

Ето каква е "цаката"....следвап мечтите си,не се предаваш,мислиш рационално и логически,като не нараняваш никого не потъпкваш ничей права и свобода и най-важното.....живееш щастливо.
Немога да кажа че всички атеисти са такива.....но моите атеистични разбирания са такива,въпреки че отричам всякакви магии и религии,аз следвам мечтите си,които ще ме направят щастлив,като не наранявам по какъвто и да е начин останалите покрай мен,защото знам как ще се чувствам ако някой ме нарани психически,емоционално или физически.

А вие ли така правите?

JJ-JokeJokey
08-02-2008, 22:54
Ноу бади ноус :D

Nam3less
08-03-2008, 02:55
"Ще видиш къде ще свършиш и ще съжеляваш." "разкайва"
Защо в една мирна книга,която учи на "добродетели" те кара да се разкайваш,съжаляваш и страхуваш....това са действия на хора които не съзнават действията си.....ако си съзнаваш действията и последиците от тях няма да си съсипваш психиката,като си налагаш мисли от типа "трябва да се разкайвам,съжалявам и страхува"
Къде отива тогава волята,къде отива непримиримостта и смелостта,къде отива свободния от предрасъдъци и заблуди ум?
Защо в библията не се говори за това как никога не трябва да се отказваш и да се предаваш,а трябва да съжаляваш и да се разкайваш дори за "прегрешенията" на другите и да обвиняваш себе си....така няма да имап нито стимул нито добре изградена свободолюбива и възприемчива психика за да се справяш с неправдите и за да следваш мечтите си.
И най-важното....защо почти на всякъде се срещат фрази и изрази от типа на " ти трябва да изпитваш еди какво си,ти трябва да не правиш това,ти трябва да бъдеш еди какъв си".....също като диктаторите които казват какви трябва да бъдем и какви не трябва да бъдем.....не позволявайте на една книга да ви насочва към определен тип поведение,реакции и мислене.....които са погрешни и които ви застъпват да бъдете,да мислите и да правите определени неща,които до голяма степен могат да повредят на вашето свободолюбиво мислене,заплашвайки ви със вечни пламъци и вечно страдане на душата.А има толкова много други книги,религиозни,в които пише същото,ти трябва да правиш това...ти не трябва да правиш това....с огромната разлика че се различават до огромна степен нещата които трябва и не трябва да правиш във всяка религиозна книга.

Ето каква е "цаката"....следвап мечтите си,не се предаваш,мислиш рационално и логически,като не нараняваш никого не потъпкваш ничей права и свобода и най-важното.....живееш щастливо.
Немога да кажа че всички атеисти са такива.....но моите атеистични разбирания са такива,въпреки че отричам всякакви магии и религии,аз следвам мечтите си,които ще ме направят щастлив,като не наранявам по какъвто и да е начин останалите покрай мен,защото знам как ще се чувствам ако някой ме нарани психически,емоционално или физически.

А вие ли така правите?Изобщо не разбираш смисълът и значението на библията, затова си атеист.

Kman
08-03-2008, 08:46
"Изобщо не разбираш смисълът и значението на библията, затова си атеист."
Егати смехотворното.......ако не го разбирах как щях да го отхвърля!

Я ми кажи защо изповядваш християнството?Ако се беше родил/а в Тибет или Китай,пак ли щеше да изповядваш същата религия?

anichkaaaaa
08-09-2008, 16:35
да

kalokairi
08-09-2008, 17:34
Лично аз съм се замислял по този въпрос многократно ,но досега не съм стигал до някакво краяно заключение има ли няма ли ад и рай и как бих могъл да кайа със сигорност.От друга страна със сигурност знам че след като умрем все нещо се случва с нас.Изключително трудно ми е да повярвам че в даден момент всичко свършва,че просто изчезваш.Нали във природата всичко се запазва може да променя формата си ,но не изчезва вярвам че и с духовното в нас се случва същото.Определено не съм религиозен и не вярвам в неща като страшния съд.За мен има две вероятни възможности:
първата е че след смърта душата напуска тялото и си намира ново накратко преражда се ,но спомените умират заедно със тялото затова не си спомняме предишните си животи.факт е обаче че понякога дадени спомени се запазват и в определени ситуации изплуват.Предполагам че на много от вас също както и на мен им се е случвало когато отидат някъде където никога до сега не са били "или поне в този живот"изведнъж в съзнанието им да изплува странното чувство че и преди са били там
или пък отделни моменти от ежедневието които сякаш се повтарят така нареченото "deja vu" (от френски "вече видяно").Лично за мен това е основателна причина да вярвам че прераждането е факт
А втората вероятна възможност за това което се случва с нас след смърта е че отиваме на друго място било то ад или рай или просто по добро или по лошо място където можеби след време ще водим същия разговор защото няма да си спомняме.Предполагам че сегашният ни живот е някакъв вид изспитание.все едно държиш изпит за влизане в колеж от теб зависи къде ще те приемат със живота горе долу съшто освен че вместо да даваш отговори взимаш решения които ще диктуват живота ти и можеби съществуването след него
не знам за вас ,но лично аз не искам да знам какво ще се случи смен някога защото понякога най-страшното е да знаеш какво те очаква
определено не ме страх от смърта това от което ме е страх е живота и това след него смърта е просто преход проблемът вече е дали този преход е към по добро или по лошо
и все пак след всичките неща които казах единственото нещо което наистина искам е да изживея живота си достойно както е казал джон стайнбек : живей така ,че смърта ти да натъжи света и съм сигорен че ако наистина живеем така където и да отидем след смърта си, ще е на едно по добро място[/i]

sexy_baby_originale
08-17-2008, 17:20
Хах...това е доста интересен въпрос.За мене раят и адът се намират на едно и също място и това място е НАШАТА ПЛАНЕТА

CandituUu
08-17-2008, 22:26
Вярвам, че след като умре, човекът става безжизнен труп...

Тялото е обликът, който си използвал на Земята, а душата е съвсем различно нещо.
Аз вярвам, че има Ад и Рай. Отреденото от Господ не може да се избегне.


+1 :)
Семейството ми ме е научило да вярвам и то по-точно баща ми! Вярвам в Бог, вярвам, че има Рай и Ад! Виждам, че има желаещи за Ада! Явно те вярват, че там е супер яко... ами да - колкото по-гъзарско толкова по-добре... Ама жестоко се лъжете! И не мога да потвърдя обяснението, че добрите хора отиват в Рая, а лошите - в Ада! Това обяснение е за 5-годишно дете... Тук не сме малки деца, а сме реалисти и трябва да си говорим с точност! Няма лоши и добри хора! Кого наричаме лош.. онзи от сапунката на баба, който прави интриги, онзи от екшъна на татко дето убива... та това да не е филм! Да вярно... филма разказва за реалния живот и съществуват много такива "лоши" хора в действителността... Но във всеки така наречен "лош" човек съществува поне една мааааалка капчица добро... но по какво съдим дали е добър или лош.. тук не става въпрос дали злото в него е над 50% или обратното! Важното е всеки да повярва в Господ, да се разкае за греховете си и да признае грешките си!

Искам да кажа нещо специално за хората, които разчитат и варват САМО на себе си и не почитат Бог! Бог не е забравил никой от нас! Той обича всички, дори и неверниците! Помага на всеки един от нас тук долу и без него ние сме загубени! Нищо не можем да направим сами, без неговата помощ!!!! Знам, че не съм променила мнението на неверниците, но искрено се надявам Господ да ви прости, да ви отвори очите и да ви вземе с него... защото наистина ... накрая ще съжалявате!

unicorn_f
08-17-2008, 23:13
не вярвам в такива работи...като умреш просто ти заравят тялото под земята и толкова :-|

Chrissie
08-17-2008, 23:45
Лично аз много съм разсъждава по този въпрос и въпреки това не съм стигнала до точно определен отговор.За мен Бог има,той съществува,дори да не го виждаме,да не вярваме в него или дори да не искаме да чуем за подобно твърдение.Но тогава бихте ли ми дали отговор на следния въпрос:Да кажем,че няма Бог.Тогава бихте ли ми казали,как така стават нещата,че след най-лошите моменти в живота ви идват и най-хубавите?Не вярвам,че е само дело на Ин и Ян,защото без Бог,тях просто нямаше да ги има.И това всемогъщо чудо,което наричаме Господ е една невидима сила,която ни подтиква да направим едно или друго нещо в живота си.Не приемам нещата така,сякаш се делят по религията.Това няма значение-Бог е само един,той помага и обича всички.


Бих желала да дам един пример.Не ви ли се е случвало някога да искате нещо толкова силно,че накрая то да се сбъдне?Има много теории-че това се постига от силното желание,което се слива с неимоверните сили на човешкия мозък и благодарение на това,желанието става възможно.Да,тази теория е вярна и честно казано доста й се възхищавам,защото благодарение на мозъка си човек може да направи и невъзможното.Но исках да отбележа друго-не всичко се дължи на съзнанието ни.Съществува по-висша сила от нас,която прави мечтите и желанията ни реалност,която ни помага в трудни моменти.


На мнение съм,че тялото е само начин на съществуване в човешкия свят,начин,да се докоснем до материалното,да опитаме всичко от земният живот.Но вярвам,че съществува и друг,по-красив,по-идеализиран и висш свят,който съпъдства човешкия облик на земята.И точно този свят е част от самите нас,просто зависи как ние ще го приемем.Ако вярваме в него и се опитваме да го допуснем колкото е възможно по-навътре в сърцето си,той ще ни помогнем да се справим с трудностите на материалния свят.Но ако не вярваме,че той съществува,ще ни се наложи сами да се оправим,което никак няма да е лесно.


И аз мисля,че прераждането съществува и че от този живот,който живеем в момента зависи какъв ще бъде следващият ни.Ето и нещо любопитно,ако вярвате в прераждането де.Знаете ли,че ако в сегашния си живот сте жена,в следващия ще сте мъж и обратното?Не знам дали това наистина е така,но кой може да каже?!Според мен Рая е място,в което душата да се приюти,докато дойде време за следващият й живот,защото до тогава могат да минат хилядолетия.В Рая отива душата,която е съумяла да уравновеси духовния и материалния си свят,а в Ада отива тази душа,която не е.Разбира се,още веднъж ще повторя,че не знам колко е вярно това,все пак съм още в материалния свят. :-D Но ако не вярвате в прераждането,тогава как бихте си обяснили чувството,че познавате мястото,на което сте в момента,но никога до сега не сте идвали тук?Или че преживявате нещо отново,но знаете,че преди то не се е случвало?Това са спомени от предишните ви животи и понякога те са приятни,но друг път-изобщо.


Но все пак искам да отбележа,че това са си мои наблюдения и размисли и вие не сте длъжни да вярвате в подобно нещо.В крайна сметка,всеки си има негови виждания по всеки един въпрос. :)

Nam3less2
08-18-2008, 02:23
"Изобщо не разбираш смисълът и значението на библията, затова си атеист."
Егати смехотворното.......ако не го разбирах как щях да го отхвърля!

Я ми кажи защо изповядваш християнството?Ако се беше родил/а в Тибет или Китай,пак ли щеше да изповядваш същата религия?Именно, отхвърлил си го, защото грешно си го разбрал. А ако се бях родил в Китай, щях да съм будист, обяснението е в новата тема която пуснах.

ScionOfStorm
08-18-2008, 12:28
бла-бла-бла.

Зависи от настроението ми в какво ще вярвам. По-малко вероятно е това да бъде Рай, Валхала, или някакви такива простотии.

Иначе тук така или иначе си е Ад, не мой ме плашите с

ОМГИТЪРНЪЛДАМНЕЙШЪНИНХЕЛ!1 11

Kman
08-18-2008, 17:19
"Семейството ми ме е научило да вярвам "
Над 90% от вярващите вярват защото следват примера на родителтие си,следват примера на приятели,следват примера на други хора на които се възхищават,следват примера на висше поставен.....а това не е свободен избор,защото ако мама и тате са евреи и ставаш еврей,ако мама и тате са католици и ти ставаш католик,ако мама и тате са будисти и ставаш будист.
Друг е случаят с вярващите които са чели много и от собствена воля,без някой да ги кара или да им промива главите,са променили възгледите и вижданията си за света и в частност религията.Във всички статистики е ясно показано че разводите при семества атеисти,са много по малко от колкото при вярващите които се кълнат пред бог.Защо е така ли....защото атестите го правят от собствена воля,от СВОБОДНА воля.Водени единственно от мечтите,целите,чувствата и най-вече разума си.
"Свободен е онзи,който от нищо не се бои и не разчита на нищо" Демокрит
Осмелявате ли се да се наречете свободни хора...освободени от предрасъдъци,страхове,фина нсови зависимости и прочее?

CandituUu
08-18-2008, 22:50
"Семейството ми ме е научило да вярвам "
Над 90% от вярващите вярват защото следват примера на родителтие си,следват примера на приятели,следват примера на други хора на които се възхищават,следват примера на висше поставен.....а това не е свободен избор,защото ако мама и тате са евреи и ставаш еврей,ако мама и тате са католици и ти ставаш католик,ако мама и тате са будисти и ставаш будист.
Друг е случаят с вярващите които са чели много и от собствена воля,без някой да ги кара или да им промива главите,са променили възгледите и вижданията си за света и в частност религията.Във всички статистики е ясно показано че разводите при семества атеисти,са много по малко от колкото при вярващите които се кълнат пред бог.Защо е така ли....защото атестите го правят от собствена воля,от СВОБОДНА воля.Водени единственно от мечтите,целите,чувствата и най-вече разума си.
"Свободен е онзи,който от нищо не се бои и не разчита на нищо" Демокрит
Осмелявате ли се да се наречете свободни хора...освободени от предрасъдъци,страхове,фина нсови зависимости и прочее?

Виж ся... отклоняваме се от темата, но искам да ти кажа ено... мен никой не ме е карал да вярвам в Бог.. сама тръгнах по този път ... да вярно.. научила съм много от баща ми... Но той сам ми каза " Всеки има правото да вярва в каквото иска!" а след това не следваще обичайното "Но"... и аз съвсем сама се реших... това, че вярвам не ме прави безгрешна.. не ме прави праведница...не ме прави различна от останалите.. но все пак сама за себе си знам, че е правилно!

Nam3less2
08-19-2008, 18:10
"Семейството ми ме е научило да вярвам "
Над 90% от вярващите вярват защото следват примера на родителтие си,следват примера на приятели,следват примера на други хора на които се възхищават,следват примера на висше поставен.....а това не е свободен избор,защото ако мама и тате са евреи и ставаш еврей,ако мама и тате са католици и ти ставаш католик,ако мама и тате са будисти и ставаш будист.
Друг е случаят с вярващите които са чели много и от собствена воля,без някой да ги кара или да им промива главите,са променили възгледите и вижданията си за света и в частност религията.Във всички статистики е ясно показано че разводите при семества атеисти,са много по малко от колкото при вярващите които се кълнат пред бог.Защо е така ли....защото атестите го правят от собствена воля,от СВОБОДНА воля.Водени единственно от мечтите,целите,чувствата и най-вече разума си.
"Свободен е онзи,който от нищо не се бои и не разчита на нищо" Демокрит
Осмелявате ли се да се наречете свободни хора...освободени от предрасъдъци,страхове,фина нсови зависимости и прочее?Някой от вярващите са същите.

mistake
08-26-2008, 08:32
Глупости ,глупости,глупости. Ада и рая са създадени в психиката на хората, за да се успокоят , че ако сега живота им е труден , пълен с проблеми и мъчения , след смъртта си ще получат възнаграждение. А другите , както се казва "богаташчетата" , които мислят само за себе си след смъртта си ще бъдат наказани.
Някой да е виждал този ад , или този рай? Някой да си е говорил с Господ? Или някой от тук да ми каже какъв е бил в предишния си живот?
Всички тези неща според мен несъществуват. Не съм ги видяла , не съм ги докоснала, не съм ги усетила. За да вярваш в нещо трябва да имаш доказателства за неговото съществуване. Не може просто ей така да ти се каже нещо и на теб ако ти допадне да почнеш да вярваш в него.

Nam3less2
08-26-2008, 11:31
Глупости ,глупости,глупости. Ада и рая са създадени в психиката на хората, за да се успокоят , че ако сега живота им е труден , пълен с проблеми и мъчения , след смъртта си ще получат възнаграждение. А другите , както се казва "богаташчетата" , които мислят само за себе си след смъртта си ще бъдат наказани.
Някой да е виждал този ад , или този рай? Някой да си е говорил с Господ? Или някой от тук да ми каже какъв е бил в предишния си живот?
Всички тези неща според мен несъществуват. Не съм ги видяла , не съм ги докоснала, не съм ги усетила. За да вярваш в нещо трябва да имаш доказателства за неговото съществуване. Не може просто ей така да ти се каже нещо и на теб ако ти допадне да почнеш да вярваш в него.Не си първия, нито последния, който е повтарял тия клишета.. Някой хора усещат не само със сетивата си.

AdmiralJohn
08-26-2008, 12:41
Тука стана въпрос за прераждания-няма такова нещо бе, хора.Събудете се!Това, че ви е страх да приемете реалността, не значи, че трябва да измисляте подобни глупости за рая и ада или за преражданията, за да се почувствате спокойни, че все някъде ще отидете като умрете.Всичко свършва като умре мозъка, защото вие сте мозъка.И когато това стане-Край, End ,Конец.
Като говорете пък за тези неща с децата си става още по зле-започват да вярват и те.А това не трябва да се случва.Не можеш да кажеш на едно дете, че ако бъде непослушно ще отиде в ада.Ами, ако му повтарят , че ако хвърля боклук на земята, означава, че е лошо и то вземе, че хвърли някой път някоя опаковка и после се сети за ада-ще си помисли, че ще отиде там.Как мислите ще си почувства това дете, заради вашия страх от смъртта?

mistake
08-26-2008, 14:22
Глупости ,глупости,глупости. Ада и рая са създадени в психиката на хората, за да се успокоят , че ако сега живота им е труден , пълен с проблеми и мъчения , след смъртта си ще получат възнаграждение. А другите , както се казва "богаташчетата" , които мислят само за себе си след смъртта си ще бъдат наказани.
Някой да е виждал този ад , или този рай? Някой да си е говорил с Господ? Или някой от тук да ми каже какъв е бил в предишния си живот?
Всички тези неща според мен несъществуват. Не съм ги видяла , не съм ги докоснала, не съм ги усетила. За да вярваш в нещо трябва да имаш доказателства за неговото съществуване. Не може просто ей така да ти се каже нещо и на теб ако ти допадне да почнеш да вярваш в него.Не си първия, нито последния, който е повтарял тия клишета.. Някой хора усещат не само със сетивата си.

Интересно ми е за какви клишета става въпрос? Ходил ли си в рая? Говорил ли си си с Господ случайно? Защо да говоря клишета , мисля че от всичко което съм казала ,няма нищо невярно в случая. За да вярваш в нещо трябва да си убеден в неговото съществуване.

Christ
08-26-2008, 20:41
Този форум съществува ли? Виждаш го.

Като се погледнеш в огледалото, съществува ли образът ти или само го виждаш?

Това, което възприемаш е външният свят, пречупен през призмата на разбирането ти за него.

Nam3less3
08-27-2008, 02:39
Глупости ,глупости,глупости. Ада и рая са създадени в психиката на хората, за да се успокоят , че ако сега живота им е труден , пълен с проблеми и мъчения , след смъртта си ще получат възнаграждение. А другите , както се казва "богаташчетата" , които мислят само за себе си след смъртта си ще бъдат наказани.
Някой да е виждал този ад , или този рай? Някой да си е говорил с Господ? Или някой от тук да ми каже какъв е бил в предишния си живот?
Всички тези неща според мен несъществуват. Не съм ги видяла , не съм ги докоснала, не съм ги усетила. За да вярваш в нещо трябва да имаш доказателства за неговото съществуване. Не може просто ей така да ти се каже нещо и на теб ако ти допадне да почнеш да вярваш в него.Не си първия, нито последния, който е повтарял тия клишета.. Някой хора усещат не само със сетивата си.

Интересно ми е за какви клишета става въпрос? Ходил ли си в рая? Говорил ли си си с Господ случайно? Защо да говоря клишета , мисля че от всичко което съм казала ,няма нищо невярно в случая. За да вярваш в нещо трябва да си убеден в неговото съществуване.Аз съм убеден и без да съм "ходил в рая", има и други видове доказателства. А и първо трябва да повярваш и то с чисто сърце, а не да търсиш доказателства. След като повярваш, доказателствата сами ще дойдат при теб. Не е толкова лесно, пътят към истината е тесен.

ScionOfStorm
08-27-2008, 02:45
Абе, колко неймлеса ще има о.О?

Nam3less3
08-27-2008, 03:01
Абе, колко неймлеса ще има о.О?Предишните ми 2 акаунта се повредиха :?

mistake
08-27-2008, 09:35
Глупости ,глупости,глупости. Ада и рая са създадени в психиката на хората, за да се успокоят , че ако сега живота им е труден , пълен с проблеми и мъчения , след смъртта си ще получат възнаграждение. А другите , както се казва "богаташчетата" , които мислят само за себе си след смъртта си ще бъдат наказани.
Някой да е виждал този ад , или този рай? Някой да си е говорил с Господ? Или някой от тук да ми каже какъв е бил в предишния си живот?
Всички тези неща според мен несъществуват. Не съм ги видяла , не съм ги докоснала, не съм ги усетила. За да вярваш в нещо трябва да имаш доказателства за неговото съществуване. Не може просто ей така да ти се каже нещо и на теб ако ти допадне да почнеш да вярваш в него.Не си първия, нито последния, който е повтарял тия клишета.. Някой хора усещат не само със сетивата си.

Интересно ми е за какви клишета става въпрос? Ходил ли си в рая? Говорил ли си си с Господ случайно? Защо да говоря клишета , мисля че от всичко което съм казала ,няма нищо невярно в случая. За да вярваш в нещо трябва да си убеден в неговото съществуване.Аз съм убеден и без да съм "ходил в рая", има и други видове доказателства. А и първо трябва да повярваш и то с чисто сърце, а не да търсиш доказателства. След като повярваш, доказателствата сами ще дойдат при теб. Не е толкова лесно, пътят към истината е тесен.
Ти вярваш в нещо , създадено от твоето въображение. Ти искаш да съществува живот след смъртта , много хора искат, дори и аз искам. Но немога да вярвам в нещо , което съществува само във въображенията и мечтите ни.

AdmiralJohn
08-27-2008, 11:44
Това, което възприемаш е външният свят, пречупен през призмата на разбирането ти за него.

Малее, какво беше това бе :D :D :D .По "умно" нещо не бях чел скоро :D

Christ
08-27-2008, 12:00
Това, което възприемаш е външният свят, пречупен през призмата на разбирането ти за него.

Малее, какво беше това бе :D :D :D .По "умно" нещо не бях чел скоро :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Perception :)

Kman
08-27-2008, 15:39
Глупости ,глупости,глупости. Ада и рая са създадени в психиката на хората, за да се успокоят , че ако сега живота им е труден , пълен с проблеми и мъчения , след смъртта си ще получат възнаграждение. А другите , както се казва "богаташчетата" , които мислят само за себе си след смъртта си ще бъдат наказани.
Някой да е виждал този ад , или този рай? Някой да си е говорил с Господ? Или някой от тук да ми каже какъв е бил в предишния си живот?
Всички тези неща според мен несъществуват. Не съм ги видяла , не съм ги докоснала, не съм ги усетила. За да вярваш в нещо трябва да имаш доказателства за неговото съществуване. Не може просто ей така да ти се каже нещо и на теб ако ти допадне да почнеш да вярваш в него.

ТОВА МИ ХАРЕСА! :grin: много добре го каза :)

Най-трудно разбираемо е това което неможе да се види и докосне,но има огромна разлика между реално съществуващи и измислици.И тази разлика е че за едното има абсолютни и безпордни доказателства,а за другите догатки,митове и хипотези.Например кинетичната енергия....немога да я видя или помириша,но когато се прояви,тя се проява със все сила,като преобръщането на една кола и това може да бъде математически и физически и химически и общо всето по научен може да бъде доказано.А съществуването на бог е доказано че е измселено от праотците ни,които са били невежи и са си фантазирали и измисляли поради липсата на информираност,а днес сме достатъчно информирани и умни за да знаем че това СА ИЗМИСЛИЦИ и всеки които продължава да твърди това просто следва стадото."Мнозинството е наслада за плахите!".А това стадо се ръководи от един овчар който определя правилата и така се появява манипулрането.А дори и да твърдите че не сте в това стадо и че не ходите на църква и не сте като останалите християни и че църкавата била мафия вие пак изповядвате в същите мега остарели ценности,които немогат по накакъв начин да се съчетаят с новия технологичен свят и продължавате да вярвате в митовете и измислиците на невежите стархливци!!!Вие живеет в миналото,това е деградация и затова съм против религиите.Колкото по бързо осъзнаете тази истина толкова по скоро ще си отворите очите за прекрасния живот,освободен от страхове и предрасъдъци породени от религия и остарели ценности!

Nam3less3
08-28-2008, 01:37
Глупости ,глупости,глупости. Ада и рая са създадени в психиката на хората, за да се успокоят , че ако сега живота им е труден , пълен с проблеми и мъчения , след смъртта си ще получат възнаграждение. А другите , както се казва "богаташчетата" , които мислят само за себе си след смъртта си ще бъдат наказани.
Някой да е виждал този ад , или този рай? Някой да си е говорил с Господ? Или някой от тук да ми каже какъв е бил в предишния си живот?
Всички тези неща според мен несъществуват. Не съм ги видяла , не съм ги докоснала, не съм ги усетила. За да вярваш в нещо трябва да имаш доказателства за неговото съществуване. Не може просто ей така да ти се каже нещо и на теб ако ти допадне да почнеш да вярваш в него.

ТОВА МИ ХАРЕСА! :grin: много добре го каза :)

Най-трудно разбираемо е това което неможе да се види и докосне,но има огромна разлика между реално съществуващи и измислици.И тази разлика е че за едното има абсолютни и безпордни доказателства,а за другите догатки,митове и хипотези.Например кинетичната енергия....немога да я видя или помириша,но когато се прояви,тя се проява със все сила,като преобръщането на една кола и това може да бъде математически и физически и химически и общо всето по научен може да бъде доказано.А съществуването на бог е доказано че е измселено от праотците ни,които са били невежи и са си фантазирали и измисляли поради липсата на информираност,а днес сме достатъчно информирани и умни за да знаем че това СА ИЗМИСЛИЦИ и всеки които продължава да твърди това просто следва стадото."Мнозинството е наслада за плахите!".А това стадо се ръководи от един овчар който определя правилата и така се появява манипулрането.А дори и да твърдите че не сте в това стадо и че не ходите на църква и не сте като останалите християни и че църкавата била мафия вие пак изповядвате в същите мега остарели ценности,които немогат по накакъв начин да се съчетаят с новия технологичен свят и продължавате да вярвате в митовете и измислиците на невежите стархливци!!!Вие живеет в миналото,това е деградация и затова съм против религиите.Колкото по бързо осъзнаете тази истина толкова по скоро ще си отворите очите за прекрасния живот,освободен от страхове и предрасъдъци породени от религия и остарели ценности!Сатанински разсъждения :(
Църквата не я намесвай, тя е работа на хората. Религията те учи на добродетели, полезни за цял живот, и няма за цел да обяснява физически явления, да манипулира(църквата е създадена и поддържана от хората, за това всичко може и да го прави това), тия ценности не са остарели ами са универсални, и се вписват във всякакъв начин и епоха на живот, стига изобщо да можеш да ги разбереш. Хората, за които говориш в поста си са просто глупци, манипулирани от църквата, истинската вяра няма нищо общо с това което написа...
Овчар е Исус Христос, а овцете са силните и вярващите хора, успяващи в духовното и физическото съществуване. А адът и раят може да се тълкуват по няколко начина(а не като оня от църквата с огъня), и са правдоподобни, и на вярвящия са му доказани подобни неща, иначе щях ли да ги пиша тия работи. Да не си мислиш че си измислям, само щото сляпо искам да вярвам в нещо?

Summer_Spirit
08-28-2008, 11:55
Никак не си представям ада и рая. Просто за мен не съществуват.

Kman
08-28-2008, 12:59
Ада и рая съществуват в съзнанието на слабоуните хора.


Сатанински разсъждения Sad
Църквата не я намесвай, тя е работа на хората. Религията те учи на добродетели, полезни за цял живот, и няма за цел да обяснява физически явления, да манипулира(църквата е създадена и поддържана от хората, за това всичко може и да го прави това), тия ценности не са остарели ами са универсални, и се вписват във всякакъв начин и епоха на живот, стига изобщо да можеш да ги разбереш. Хората, за които говориш в поста си са просто глупци, манипулирани от църквата, истинската вяра няма нищо общо с това което написа...
Овчар е Исус Христос, а овцете са силните и вярващите хора, успяващи в духовното и физическото съществуване. А адът и раят може да се тълкуват по няколко начина(а не като оня от църквата с огъня), и са правдоподобни, и на вярвящия са му доказани подобни неща, иначе щях ли да ги пиша тия работи. Да не си мислиш че си измислям, само щото сляпо искам да вярвам в нещо?

НЕ МЕ НАРИЧАЙ САНАТИНИСТ,ФАНАТИК ТАКЪВ....и ти си част от стадото и ти имаш стадно мислене,призлява ми вече от това шибано мислене.Църквата следва това кеото и ти следваш,не ти в виновна църкавата а религията.ВСИЧКО СЕ ПРОМЕНЯ НИЩО НЕ ОСТАВА СЪЩОТО,камо ли ценностите,те са точно тези които се менят най-много....няма универсални такива....НИкъде не се вписват....аз никога няма да почитам родите ми ако ме пребиват и не ми помагат да се развивам....не само ще няма да ги уважавам ами ще и ги презирам и това е как нешата стоят в новия свят и тези християнски закони един от който е почитай майка си и баща си не се връзва.....такива хора които пребиват децата си и ги тероризират не трябва въбоще да имат деца и трябва да бъдат пратени в затвора!!!!Религията вече не помага в това отношение а вреди!!!!!!И тя и ценностите й...неможе да изповядваш същите ценности както са изповядвали прадеди те,защото имаме 100000 пъти повече знания и умения повече от тях.

ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ДОКАЗА КОЛКО СИ ЗАБЛУДЕН И КОЛКО Е ЗАБЛУДЕНИ РЕЛИГИОЗНОТО ТИ МИСЛЕНЕ!

Ти на куче да му говориш толкова време и толкова упорито и то ще те разбере,но не и един религиозен човек.Те кучетата са по умни от вас!

Nam3less3
08-28-2008, 15:57
Ада и рая съществуват в съзнанието на слабоуните хора.


Сатанински разсъждения Sad
Църквата не я намесвай, тя е работа на хората. Религията те учи на добродетели, полезни за цял живот, и няма за цел да обяснява физически явления, да манипулира(църквата е създадена и поддържана от хората, за това всичко може и да го прави това), тия ценности не са остарели ами са универсални, и се вписват във всякакъв начин и епоха на живот, стига изобщо да можеш да ги разбереш. Хората, за които говориш в поста си са просто глупци, манипулирани от църквата, истинската вяра няма нищо общо с това което написа...
Овчар е Исус Христос, а овцете са силните и вярващите хора, успяващи в духовното и физическото съществуване. А адът и раят може да се тълкуват по няколко начина(а не като оня от църквата с огъня), и са правдоподобни, и на вярвящия са му доказани подобни неща, иначе щях ли да ги пиша тия работи. Да не си мислиш че си измислям, само щото сляпо искам да вярвам в нещо?

НЕ МЕ НАРИЧАЙ САНАТИНИСТ,ФАНАТИК ТАКЪВ....и ти си част от стадото и ти имаш стадно мислене,призлява ми вече от това шибано мислене.Църквата следва това кеото и ти следваш,не ти в виновна църкавата а религията.ВСИЧКО СЕ ПРОМЕНЯ НИЩО НЕ ОСТАВА СЪЩОТО,камо ли ценностите,те са точно тези които се менят най-много....няма универсални такива....НИкъде не се вписват....аз никога няма да почитам родите ми ако ме пребиват и не ми помагат да се развивам....не само ще няма да ги уважавам ами ще и ги презирам и това е как нешата стоят в новия свят и тези християнски закони един от който е почитай майка си и баща си не се връзва.....такива хора които пребиват децата си и ги тероризират не трябва въбоще да имат деца и трябва да бъдат пратени в затвора!!!!Религията вече не помага в това отношение а вреди!!!!!!И тя и ценностите й...неможе да изповядваш същите ценности както са изповядвали прадеди те,защото имаме 100000 пъти повече знания и умения повече от тях.

ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ДОКАЗА КОЛКО СИ ЗАБЛУДЕН И КОЛКО Е ЗАБЛУДЕНИ РЕЛИГИОЗНОТО ТИ МИСЛЕНЕ!

Ти на куче да му говориш толкова време и толкова упорито и то ще те разбере,но не и един религиозен човек.Те кучетата са по умни от вас!Просто си проклетия, и ти е малко акъла, за това не можеш да разбереш тия ценности и ти изглеждат остарели. Всички, които не вярват, са заблудени. И за стотен път ти казвам че го знам това, знам кое е истина, докато ти няма да разбереш, така че каквото и да напишеш аз си знам че съм прав, и че ти живееш в заблуда. 8)

Kman
08-28-2008, 17:14
И кое е истината,хайде след като в продължение вече на колко дни говориш че знаеш иситната,кажи коя е истината....и ти не я знаеш.Вярваш че света е създаден за 6 дена....
Не познаваш света и ценностите които го изграждат......ценностите на релгиията противоречат с тези на природата както вече казах.
Акъла ми е доста по голям от твоя шанадуро такава....
тези ценности са си остарели...колко човека трябва да ти го кажат,че да го разбереш.Напротив разбирам ги,нали все пак и аз съм някога съм християнин и съм ги изповядвал,но са били в разрив със всичко което чета и уча и съм отхвърлил,което доказва че ти не четеш и на тебе ти е малко акъла.
"Всички, които не вярват, са заблудени."
Докажи го....неможеш,а аз мога да докажа обратното,което означава че аз съм прав!
Ама не...ти продължаваш да си пляпмаш все едни и същи глупости....
хайде предисзивквам те.....напиши нещо различно от всичко което си написал досега в опит да ме разубедиш че науката греши!
пак ще напишаш същите простотиии.Стига си писал едни и същи глупости,не само че си банален,а и доказваш колко малко има в тиквата ти и това ще ти го каже всеки разумен и интелигентен човек.....какъвто ти не си!

mistake
08-28-2008, 20:47
Ада и рая съществуват в съзнанието на слабоуните хора.


Сатанински разсъждения Sad
Църквата не я намесвай, тя е работа на хората. Религията те учи на добродетели, полезни за цял живот, и няма за цел да обяснява физически явления, да манипулира(църквата е създадена и поддържана от хората, за това всичко може и да го прави това), тия ценности не са остарели ами са универсални, и се вписват във всякакъв начин и епоха на живот, стига изобщо да можеш да ги разбереш. Хората, за които говориш в поста си са просто глупци, манипулирани от църквата, истинската вяра няма нищо общо с това което написа...
Овчар е Исус Христос, а овцете са силните и вярващите хора, успяващи в духовното и физическото съществуване. А адът и раят може да се тълкуват по няколко начина(а не като оня от църквата с огъня), и са правдоподобни, и на вярвящия са му доказани подобни неща, иначе щях ли да ги пиша тия работи. Да не си мислиш че си измислям, само щото сляпо искам да вярвам в нещо?

НЕ МЕ НАРИЧАЙ САНАТИНИСТ,ФАНАТИК ТАКЪВ....и ти си част от стадото и ти имаш стадно мислене,призлява ми вече от това шибано мислене.Църквата следва това кеото и ти следваш,не ти в виновна църкавата а религията.ВСИЧКО СЕ ПРОМЕНЯ НИЩО НЕ ОСТАВА СЪЩОТО,камо ли ценностите,те са точно тези които се менят най-много....няма универсални такива....НИкъде не се вписват....аз никога няма да почитам родите ми ако ме пребиват и не ми помагат да се развивам....не само ще няма да ги уважавам ами ще и ги презирам и това е как нешата стоят в новия свят и тези християнски закони един от който е почитай майка си и баща си не се връзва.....такива хора които пребиват децата си и ги тероризират не трябва въбоще да имат деца и трябва да бъдат пратени в затвора!!!!Религията вече не помага в това отношение а вреди!!!!!!И тя и ценностите й...неможе да изповядваш същите ценности както са изповядвали прадеди те,защото имаме 100000 пъти повече знания и умения повече от тях.

ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ДОКАЗА КОЛКО СИ ЗАБЛУДЕН И КОЛКО Е ЗАБЛУДЕНИ РЕЛИГИОЗНОТО ТИ МИСЛЕНЕ!

Ти на куче да му говориш толкова време и толкова упорито и то ще те разбере,но не и един религиозен човек.Те кучетата са по умни от вас!Просто си проклетия, и ти е малко акъла, за това не можеш да разбереш тия ценности и ти изглеждат остарели. Всички, които не вярват, са заблудени. И за стотен път ти казвам че го знам това, знам кое е истина, докато ти няма да разбереш, така че каквото и да напишеш аз си знам че съм прав, и че ти живееш в заблуда. 8)
Знаеш...и ти незнаеш какво знаеш, ама си спориш без факти. За да се приеме "истината" ти за истина , трябва да бъде доказана. За да твърдиш нещо , трябва да си сигурен в него, а за да си сигурен в него -трябва да имаш доказателства. При теб доказателствата липсват и не просто липсват - те несъществуват.

Nam3less3
08-29-2008, 03:51
Няма да пиша нищо повече, освен това че няма нужда да доказвам на никой, това е лично нещо и аз си знам че е истина, ако ще и всички потребители във форума да ми кажат че е лъжа. Тия доказателства също не могат да бъдат дискутирани с атеисти.

Kman
08-29-2008, 11:38
Защо....не сме ли и ние хора или сме по долу от вас богупомазаните :lol:

mistake
08-29-2008, 11:40
Няма да пиша нищо повече, освен това че няма нужда да доказвам на никой, това е лично нещо и аз си знам че е истина, ако ще и всички потребители във форума да ми кажат че е лъжа. Тия доказателства също не могат да бъдат дискутирани с атеисти.
Доказателствата са си доказателства при всякакви условия!

AdmiralJohn
08-30-2008, 10:02
Защо да не могат?Току виж някой вземе да повярва(съмнявам се,но...)

mistake
08-30-2008, 11:11
Защо да не могат?Току виж някой вземе да повярва(съмнявам се,но...)
Еми нека докажат , че са прави , ако го направят -няма повече да споря с тях и ще ги приема за прави. Но те си правят оглушки и твътдят , че казват истината, но немогат да се обосноват. Е, това е глупаво...

Myrth
08-30-2008, 12:08
mistake, крайният ти скептицизъм и твърдоглавието ти не са признак на интелигентност и дразнят. Съветвам те да се замислиш, това е впечатление на база кратко наблюдение на постовете ти в различни теми.

mistake
08-30-2008, 12:21
mistake, крайният ти скептицизъм и твърдоглавието ти не са признак на интелигентност и дразнят. Съветвам те да се замислиш, това е впечатление на база кратко наблюдение на постовете ти в различни теми.
Aз рзсъждавам по този начин:
Има ли доказателство за едно нещо - значи съществува.
При положение че не могат да дадът доказателства за теориите си, не мога да ги приема за истинни.
По-горе вече казах: Докажете ми че сте прави и ще ви приема за такива.

Myrth
08-30-2008, 12:26
Това, че не приемаш нещо за истина, не значи, че трябва да го отричаш. Това ти ограничава възможностите и затваря кръгозора ти, прави те лош събеседник. Единственото предимство е, че ти дава твърда позиция, защото никой не може да каже нищо пред липсата на доказателства...но спор, който се крепи САМО на факти и веществени доказателства си губи чара, не мислиш ли :)

mistake
08-30-2008, 12:34
Това, че не приемаш нещо за истина, не значи, че трябва да го отричаш. Това ти ограничава възможностите и затваря кръгозора ти, прави те лош събеседник. Единственото предимство е, че ти дава твърда позиция, защото никой не може да каже нищо пред липсата на доказателства...но спор, който се крепи САМО на факти и веществени доказателства си губи чара, не мислиш ли :)
Малка част от мен наистина иска да съществуват такива неща. Но едно е мечтата , а съвсем друго реалноста. Аз гледам реалистично на нещата. Факт е , че няма доказателства. Факт е , че до момента всичко е само в мислите и съзнанията на хората. Факт е , че хорада се обръщат към Господ с молитви , в трудни момети. Те си втълпяват в главата, че ще има възнаграждение за мъките им. Бог е опората на психично слабите хора. "Съществуването" му им помага да живеят и да се борят с живота си. Аз не вярвам в Бог. Няма доказателства за съществуването му и не мога просто да повярвам. Няма логика да вярваш в нещо , без да си сигурен , че е истина. Не мислиш ли? :)

Myrth
08-30-2008, 12:39
Последното ти изречение си е вярно, затова и никъде не казвам, че вярвам в Бог, може би за това някой ден ще съжалявам и плащам прескъпо... Но вярата и почитта към Господ си я чувствам някак далечна, просто не мога да усетя тази обич, която имат вярващите, не мога да кажа, 'обичам те Боже', ей така, само защото било хубаво за мене да се покая и тн. Ако не ми идва от вътре си е чисто лицемерие, а Бог би разбрал това, нали ;}

И ми е непоносима тази идея да съм грешник по наследство и да заплащам за чужди грехове. Мисля, че има нещо сбъркано в тази система, но времето ще покаже :D

mistake
08-30-2008, 12:43
Последното ти изречение си е вярно, затова и никъде не казвам, че вярвам в Бог, може би за това някой ден ще съжалявам и плащам прескъпо... Но вярата и почитта към Господ си я чувствам някак далечна, просто не мога да усетя тази обич, която имат вярващите, не мога да кажа, 'обичам те Боже', ей така, само защото било хубаво за мене да се покая и тн. Ако не ми идва от вътре си е чисто лицемерие, а Бог би разбрал това, нали ;}

И ми е непоносима тази идея да съм грешник по наследство и да заплащам с чужди грехове. Мисля, че има нещо сбъркано в тази система, но времето ще покаже :D
:) :) :)

Kman
08-30-2008, 14:45
"С времето се разкрива всяка истина" Менандър
И на тази истина й дойде времето :)

Nam3less3
08-30-2008, 18:44
"С времето се разкрива всяка истина" Менандър
И на тази истина й дойде времето :)Да, но за вас на истината ще и дойде времето след няколко прераждания 8-)

Kman
08-30-2008, 20:35
Докажи че съществуват преражданията...

Nam3less3
08-31-2008, 02:15
Докажи че съществуват преражданията...Изчакай смъртта си, и тогава ще разбереш дали съществуват или не. А не искаш ли да имаш безсмъртна душа?

mistake
08-31-2008, 07:44
Докажи че съществуват преражданията...Изчакай смъртта си, и тогава ще разбереш дали съществуват или не. А не искаш ли да имаш безсмъртна душа?
Смъртта си е смърт. Затова е наречена по този начин. Ти умираш. Край!!! Няма те вече. Съществуваш само в спомените на хората.

Christ
08-31-2008, 07:45
Докажи че съществуват преражданията...Изчакай смъртта си, и тогава ще разбереш дали съществуват или не. А не искаш ли да имаш безсмъртна душа?
Смъртта си е смърт. Затова е наречена по този начин. Ти умираш. Край!!! Няма те вече. Съществуваш само в спомените на хората.

Ако има Бог, не е така.

AdmiralJohn
08-31-2008, 10:10
Изчакай смъртта си, и тогава ще разбереш дали съществуват или не. А не искаш ли да имаш безсмъртна душа?
Ами аз искам, ама това не значи, че ще стане така.


Смъртта си е смърт. Затова е наречена по този начин. Ти умираш. Край!!! Няма те вече. Съществуваш само в спомените на хората.
Съгласен съм с теб до последното изречение.В останалите съществуват само спомените свързани с теб, но твоята същност я няма.

mistake
08-31-2008, 11:24
Докажи че съществуват преражданията...Изчакай смъртта си, и тогава ще разбереш дали съществуват или не. А не искаш ли да имаш безсмъртна душа?
Смъртта си е смърт. Затова е наречена по този начин. Ти умираш. Край!!! Няма те вече. Съществуваш само в спомените на хората.

Ако има Бог, не е така.
Ако има Бог... ама къде е бе човече? Добре , дори и да има Бог , той ще се съгласи с мен , че няма доказателство за съществуването му. Бог... няма го , и няма да го има до момента в който не излезат реални доказателства за него.

Nam3less3
09-01-2008, 00:05
Докажи че съществуват преражданията...Изчакай смъртта си, и тогава ще разбереш дали съществуват или не. А не искаш ли да имаш безсмъртна душа?
Смъртта си е смърт. Затова е наречена по този начин. Ти умираш. Край!!! Няма те вече. Съществуваш само в спомените на хората.

Ако има Бог, не е така.
Ако има Бог... ама къде е бе човече? Добре , дори и да има Бог , той ще се съгласи с мен , че няма доказателство за съществуването му. Бог... няма го , и няма да го има до момента в който не излезат реални доказателства за него.За някой хора има доказателства..

Kman
09-01-2008, 00:08
За разлика от теб неймлесс,ние следвайки система подобна на провосъдната доказваме правотата и вярноста на всяка истина,за която има съмнения че може да е лъжа.А точно правосъдната система е органа който може най-компетентно да отсъди истинноста.Нали си наясно как работи тази система?

Nam3less3
09-01-2008, 00:12
За разлика от теб неймлесс,ние следвайки система подобна на провосъдната доказваме правотата и вярноста на всяка истина,за която има съмнения че може да е лъжа.А точно правосъдната система е органа който може най-компетентно да отсъди истинноста.Нали си наясно как работи тази система?Правосъдната система е последното нещо за което може да се досетя около тия теми..
Ти не може да ми докажеш че няма Бог, и аз не мога да ти докажа че има. За мене има, за тебе няма. Никой не може да убеди другия в противното.

Kman
09-01-2008, 00:23
"А не искаш ли да имаш безсмъртна душа?"
Не искам да имам безсмъртна душа....искам всичко да има край и начало и да има кръговрат....а то си и има,а с твърдението за безсмъртието противоречиш на кръговрата.А неможе тези две неща да са еднакво истинни и при положение че много добре знаеш че има кръговрта и трябва да има края,трябва да има смърт,защото ако няма смърт няма поставяне на ново начало,което представлява кръговрата....чаткаш ли!

Не е нужно да те убеждавам,нужното е да те провокирам а самоубеждението ще дойде само от самия теб.Въпрос на психика...но дори и да не се убедиш,следващите поколения ще бъдат все по убедени че бог е измислица,като съдим по повишаването на процента на атеистите с всяка година.
Както казах....кръговрат....с началото на едно нещо е сложен края на нещо друго и с края на някое друго нещо,се полага началото на нещо съвсем различно....кръговрат....това съм го писал вече сигурно десетки пъти,но ти продължаваш да пишеш простотии които си противоречат със кръговрата за който всички знаят че е болезнено истински.

Nam3less3
09-01-2008, 00:29
"А не искаш ли да имаш безсмъртна душа?"
Не искам да имам безсмъртна душа....искам всичко да има край и начало и да има кръговрат....а то си и има,а с твърдението за безсмъртието противоречиш на кръговрата.А неможе тези две неща да са еднакво истинни и при положение че много добре знаеш че има кръговрта и трябва да има края,трябва да има смърт,защото ако няма смърт няма поставяне на ново начало,което представлява кръговрата....чаткаш ли!

Не е нужно да те убеждавам,нужното е да те провокирам а самоубеждението ще дойде само от самия теб.Въпрос на психика...но дори и да не се убедиш,следващите поколения ще бъдат все по убедени че бог е измислица,като съдим по повишаването на процента на атеистите с всяка година.
Както казах....кръговрат....с началото на едно нещо е сложен края на нещо друго и с края на някое друго нещо,се полага началото на нещо съвсем различно....кръговрат....това съм го писал вече сигурно десетки пъти,но ти продължаваш да пишеш простотии които си противоречат със кръговрата за който всички знаят че е болезнено истински.С абсолютно нищо, което написа, не съм съгласен. Кръговрата явно го разбираш по друг начин, изобщо няма нищо общо с безсмъртието на душата. Аз няма какво да се убеждавам, не разбираш ли че знам че съществува Бог, и няма причина да те лъжа?

mistake
09-01-2008, 08:45
"А не искаш ли да имаш безсмъртна душа?"
Не искам да имам безсмъртна душа....искам всичко да има край и начало и да има кръговрат....а то си и има,а с твърдението за безсмъртието противоречиш на кръговрата.А неможе тези две неща да са еднакво истинни и при положение че много добре знаеш че има кръговрта и трябва да има края,трябва да има смърт,защото ако няма смърт няма поставяне на ново начало,което представлява кръговрата....чаткаш ли!

Не е нужно да те убеждавам,нужното е да те провокирам а самоубеждението ще дойде само от самия теб.Въпрос на психика...но дори и да не се убедиш,следващите поколения ще бъдат все по убедени че бог е измислица,като съдим по повишаването на процента на атеистите с всяка година.
Както казах....кръговрат....с началото на едно нещо е сложен края на нещо друго и с края на някое друго нещо,се полага началото на нещо съвсем различно....кръговрат....това съм го писал вече сигурно десетки пъти,но ти продължаваш да пишеш простотии които си противоречат със кръговрата за който всички знаят че е болезнено истински.С абсолютно нищо, което написа, не съм съгласен. Кръговрата явно го разбираш по друг начин, изобщо няма нищо общо с безсмъртието на душата. Аз няма какво да се убеждавам, не разбираш ли че знам че съществува Бог, и няма причина да те лъжа?
Не се съгласяваш , защото ако се съгласиш противоречиш на твърденията си.

FroggY
09-27-2008, 14:17
Не вярвам много в рая и ада, човек го е измислил за да съществува духовен баланс - злите в ада, добрите в рая, ха но няма човек който да е вършил само добро или само зло , трудно ще преценяват кой за къде е :D просто хората им олеква когато знаят че "всеки ще си получи заслуженото" а това доколко е вярно.... да и за това прераждане не може да умреш и просто така да стоиш в нищото , душата ти отива в някое същество , каквото и да е то, жалкото е че не помним миналия си живот (може би тук се намесва дежавю-то) чувала сам, че бебетата помнят миналия си живот интересно :D

hgfh
09-27-2008, 19:12
вярвам че има рай ама не и ад

Kman
09-27-2008, 20:39
Баланса,съдбата и тегликата кяото премерва добро и зло не съществува,измислена е от неоправданите хора,които са искали отмъщение и са си наумии че "съдбата" ще си върне след време на тези които ги тормозят или че нарушавайки баланса бидейки тормозени,то този баланс възтановявайки се щял да сбъдне отмъстителните им желания.

Абсолютни простотии,нито има добро в пълната му форма нито зло,нито съдба,нито баланс някъв си там нито каквито и да било свърхсестествени измлишлиотини.

Nam3less3
09-27-2008, 20:44
Баланса,съдбата и тегликата кяото премерва добро и зло не съществува,измислена е от неоправданите хора,които са искали отмъщение и са си наумии че "съдбата" ще си върне след време на тези които ги тормозят или че нарушавайки баланса бидейки тормозени,то този баланс възтановявайки се щял да сбъдне отмъстителните им желания.

Абсолютни простотии,нито има добро в пълната му форма нито зло,нито съдба,нито баланс някъв си там нито каквито и да било свърхсестествени измлишлиотини.Ти пак ли сееш глупостите си? Къш от темата! :-o
Ей такива заблуденяци като тебе, дето си мислят че всичко е лъжа и конспирация живеят в грешка цял живот.
Балансът между доброто и злото е навсякъде хора. И не забравяйте, че всяко зло, което ви се случва, е предначернато, и е за добро. Смисълът на живота е в това да еволюира духът ни.

Kman
09-27-2008, 20:49
Хахахахахаха ей тва беше невероятна глупост....и наричаш себе си християнин ХАХАХАХАХ смешник!
Значи да ти ампутира крака е нещо хубаво и трябва да се радваш и да черпиш.....сууууупер!

Nam3less3
09-27-2008, 20:53
Хахахахахаха ей тва беше невероятна глупост....и наричаш себе си християнин ХАХАХАХАХ смешник!
Значи да ти ампутира крака е нещо хубаво и трябва да се радваш и да черпиш.....сууууупер!Нищо антихристиянско не съм казвал. Това че всяко зло е за добро не значи че ако ти ампутират крака трябва да черпиш, такова нещо може да бъде казано само от 15-16 годишен. Уж си голям мислител, пък...

Kman
09-27-2008, 21:01
По твоите думи така излиза.....къде в библийката ти пише че трябва да развиаш телекинеза и телепатия и че тези двете ще те развият духовно.....ХАЙДЕ КАЖИ МИ КЪДЕ ГО ПИШЕ!И ИЗОБЩО ЗНАЕШ ЛИ КАКВО ПИШЕ ОТНОСНО ТЕЗИ НЕЩА.....Ами как няма да се чудиш за мозъка ми като ти не разбираш дори религията си.работата е че според твоята теория за баланса....ако има прекалено много добро пак не е добре и ще се случи нещо доста кофти,така че мн хубаво не е на добре!
Ей добре че има хоракато тебе че да се разведрявам :lol:

Nam3less3
09-27-2008, 21:04
По твоите думи така излиза.....къде в библийката ти пише че трябва да развиаш телекинеза и телепатия и че тези двете ще те развият духовно.....ХАЙДЕ КАЖИ МИ КЪДЕ ГО ПИШЕ!И ИЗОБЩО ЗНАЕШ ЛИ КАКВО ПИШЕ ОТНОСНО ТЕЗИ НЕЩА.....Ами как няма да се чудиш за мозъка ми като ти не разбираш дори религията си.работата е че според твоята теория за баланса....ако има прекалено много добро пак не е добре и ще се случи нещо доста кофти,така че мн хубаво не е на добре!
Ей добре че има хоракато тебе че да се разведрявам :lol:Телекинезата и телепатията са като човешки духовни способности, както човек има и физически способности, все едно в библията да трябва да пише за футбол и т.н.
А и християнството не акцентира върху тези неща, нито ги отрича, то не ги споменава и няма такава цел.
Ако човек е развит духовно, той може да открие телекинезата и т.н.
Ти пак явно не си схванал "теорията за баланса" :D

Christ
09-27-2008, 21:08
k`man, призовавам малко уважение към "библийката". :)

В Библията стриктно пише да не се отклоняваш от нея. Ако чудото не идва от Бог (както в повечето случаи), то идва от .. чичо Сатанчо. Всите там телекинези, трансове, медитации, всичко това отклонява вниманието от Бог. На чичо Сатанчо не му трябва да му се кланяте, трябва му само да не служите на Бог.

Няма да взимам позиция по отношение на атеизма.

Kman
09-27-2008, 21:10
Къв ти баланс ве,виж света в който живееш 21 век няма никакъв баланс,ако имаше такъв то нямаше да умират от глад мали дечица на по 7-8 годинки.

Nam3less3
09-27-2008, 21:12
Къв ти баланс ве,виж света в който живееш 21 век няма никакъв баланс,ако имаше такъв то нямаше да умират от глад мали дечица на по 7-8 годинки.Не знаеш Божия промисъл, не знаеш дали наистина някой е невинен. Човек се ражда тук да бъде изпитан и заради предишни грехове.

Kman
09-27-2008, 21:17
Ооооо заради предишни грехове,а как така населението е нарастнало с няколко милиярда и с всяка година продължава да расте със хиляди....да не би да се раждат нови души :lol:

Christ
09-27-2008, 21:18
Къв ти баланс ве,виж света в който живееш 21 век няма никакъв баланс,ако имаше такъв то нямаше да умират от глад мали дечица на по 7-8 годинки.Не знаеш Божия промисъл, не знаеш дали наистина някой е невинен. Човек се ражда тук да бъде изпитан и заради предишни грехове. Няма предишни грехове.

Роден си грешник, повечето хора умират грешници.

Nam3less3
09-27-2008, 21:21
Ооооо заради предишни грехове,а как така населението е нарастнало с няколко милиярда и с всяка година продължава да расте със хиляди....да не би да се раждат нови души :lol:За това не се знае, но явно се създават нови, или идват от други по-нисши планети, или пък досега са били в отпуска :lol:
@Christ ами преди да се роди човек, не се знае какво е ставало със душата му.

Christ
09-27-2008, 21:25
Ооооо заради предишни грехове,а как така населението е нарастнало с няколко милиярда и с всяка година продължава да расте със хиляди....да не би да се раждат нови души :lol:За това не се знае, но явно се създават нови, или идват от други по-нисши планети, или пък досега са били в отпуска :lol:
@Christ ами преди да се роди човек, не се знае какво е ставало със душата му.

Не е съществувала.

Kman
09-27-2008, 21:32
Ето това е изказване на един истински християнин
"Няма предишни грехове.

Роден си грешник, повечето хора умират грешници."
Браво на човека за дето познава това в което вярва!

Nam3less3
09-27-2008, 21:38
Ето това е изказване на един истински християнин
"Няма предишни грехове.

Роден си грешник, повечето хора умират грешници."
Браво на човека за дето познава това в което вярва!Сега нарочно го защитаваш(при положение че си атеист), за да ме изкараш грешник, пък ти самия не вярваш в тия неща, а подклаждаш спорове :D

Kman
09-27-2008, 21:47
Аз казах че е истински християнин и че разбира от това в което вярва,това че съм атеист не ми пречи да призная че човека си разбира религията....а това че ти не си разбираш от религията е от ясно по ясно...

Nam3less3
09-27-2008, 21:55
Аз казах че е истински християнин и че разбира от това в което вярва,това че съм атеист не ми пречи да призная че човека си разбира религията....а това че ти не си разбираш от религията е от ясно по ясно...Може и да не я разбирам толкова, ама като тебе човек не съм срещал да е толкова нтирелигиозен.

Kman
09-27-2008, 22:00
оооо бъди спокоенм,аз съм лек случай....има къде къде по тежки вариации "антирелигиозност".

Nam3less3
09-27-2008, 22:02
оооо бъди спокоенм,аз съм лек случай....има къде къде по тежки вариации "антирелигиозност".По-голяма антирелигиозност, антидуховност и античовечност не мога да си представя :D

Christ
09-27-2008, 22:06
оооо бъди спокоенм,аз съм лек случай....има къде къде по тежки вариации "антирелигиозност".По-голяма антирелигиозност, антидуховност и античовечност не мога да си представя :D Аз пък мога...

Kman
09-27-2008, 22:12
"По-голяма антирелигиозност, антидуховност и античовечност не мога да си представя Very Happy"
Е то не всеки има добре развито въображение

bishop
09-28-2008, 18:35
Heaven doesn't wan't me and Hell is afraid I'll take over. в превод: "Раят не ме иска, адът се бои че ще поема управлението" (на англ. звучи по добре)

сега сериозно. не не вярвам.

Kman
09-29-2008, 18:52
Забелязах нещо....Как така свързваш Антирелигиозност с античовечност.
И какво определяш като античовечност....при положение че подкрепям всички научни новооткрития които спасяват човешки животи и отричам религиозните ценности които ако се вгледаш в историята ще видиш че са били причината да бъдат убити повече хора от колкото е убила атоманата бомба.И не само това а и винаги съм бил против насилието,май не си ми чел онази моя теория в кяото подкрепям твърдението че "насилието поражда насилие"....Предлагам ти да четеш по внимателно нещата които пиша и да си преценяваш изразните средства!

Nam3less3
09-30-2008, 11:28
Aд не значи да се пържиш буквално. Значи да гориш в огъня на собственото си съзнание, да си в мрак, за злините, които си сторил, ако си го заслужил.

DevilWish
10-10-2008, 16:21
... докато лошите хора и богохулниците отиват на вечни физически и психически изтезания в Ада.
Значи ,че човек в рая няма да има . . . :)))

Напоследък започнах малко повече да се замислям ,не да вярвам ,но да се замислям . . А ако има ,определено ще съм в Ада . . и мисля ,че всеки човек.Аз до сега перфектен не съм видяла и няма и да видя ;)

Nam3less3
10-10-2008, 17:06
... докато лошите хора и богохулниците отиват на вечни физически и психически изтезания в Ада.
Значи ,че човек в рая няма да има . . . :)))

Напоследък започнах малко повече да се замислям ,не да вярвам ,но да се замислям . . А ако има ,определено ще съм в Ада . . и мисля ,че всеки човек.Аз до сега перфектен не съм видяла и няма и да видя ;) Ада не е изтезателна камера..

play_life
10-11-2008, 11:15
Еми то неможе да се нарече че има рай и ад.. тях ги няма.. ако си бил гаден през тоя си живот.. умираш и са раждаш в лошо семейство и си плашташ за всичко .. а рая.. просто няма такива неща.. умираш тялом.. духом не така че.. душата ти утива на някаде :D

BlackRevenger
10-31-2008, 23:05
ми как да кажа вярвам повече в прераждането отколкото в рая и ада и след смърта си го описвам като дълбок сън и нещо като пречистване на паметта и наново :)

Kman
11-01-2008, 12:31
Неймлесс и ти наричаш себе си християнин.....щом тълкуваш религията си символистично,значи не си християнин.Самата религия е създадена за да се тълкува буквално!

CeLyVka
11-01-2008, 13:15
Раят и адът са в ума ни.

SiegHeil
11-01-2008, 18:50
Раят и адът са в ума ни.
Това не значи че не съществуват ;)

Nam3less3
11-02-2008, 17:37
Неймлесс и ти наричаш себе си християнин.....щом тълкуваш религията си символистично,значи не си християнин.Самата религия е създадена за да се тълкува буквално!Библията е създадена така, че да бъде тълкувана по много начини. Каквото е съзнанието на хората, така я тълкуват. В миналото е било ниско, заради това е имало различни нива на тълкуване, създал се е католицизма, протестантството. Някой неща в нея много ясно че трябва да бъдат тълкувани символистично. Да тълкуваш буквално неща като заповедта "Не убивай!", е безумно, както беше написал, все едно да не трябва да убиеш муха :lol: В днешно време библията се тълкува изцяло символистично, буквалното тълкуване е било в миналото.

Christ
11-02-2008, 18:54
Не убивай, защото не си дал животът ти, а Бог. Само Бог може да създаде живот и само той може да го отнеме. Дори муха да е, животът е даден от Бога, убиеш ли я, съгрешаваш.

Nam3less3
11-02-2008, 18:56
Не убивай, защото не си дал животът ти, а Бог. Само Бог може да създаде живот и само той може да го отнеме. Дори муха да е, животът е даден от Бога, убиеш ли я, съгрешаваш.Значи като вървиш по улицата, трябва постоянно да гледаш къде стъпваш, за да не настъпиш и убиеш случайно някоя мравка :lol:

Christ
11-02-2008, 19:01
Не убивай, защото не си дал животът ти, а Бог. Само Бог може да създаде живот и само той може да го отнеме. Дори муха да е, животът е даден от Бога, убиеш ли я, съгрешаваш.Значи като вървиш по улицата, трябва постоянно да гледаш къде стъпваш, за да не настъпиш и убиеш случайно някоя мравка :lol:

Марко 12:28-31

28 А един от книжниците, който дойде и ги чу, когато се препираха, като видя, че им отговори добре, пита Го: Коя заповед е първа от всички?

29 Исус отговори: Първата е: "Слушай, Израилю; Господ нашият Бог е един Господ;

30 и да възлюбиш Господа твоя Бог с цялото си сърце, с цялата си душа, с всичкия си ум и с всичката си сила".

31 А ето втората [подобна на нея] <заповед:> "Да възлюбиш ближния си като себе си". Друга заповед по-голяма от тия няма.

CeLyVka
11-02-2008, 19:06
олелеле :X

SiegHeil
11-05-2008, 10:17
Такаам, приемаме че всичко в Библията е символично...
Значи 'Не прелюбодействай' аз мога да го разбирам като 'не прави секс с повече от 10 жени едновременно', и ще съм прав, така ли ? 8-)

Nam3less3
11-05-2008, 10:58
Такаам, приемаме че всичко в Библията е символично...
Значи 'Не прелюбодействай' аз мога да го разбирам като 'не прави секс с повече от 10 жени едновременно', и ще съм прав, така ли ? 8-)Е, и сам може да прецениш дали е правилно :lol:

SiegHeil
11-05-2008, 11:03
Ми според мен така е правилно, ае земи ми кажи че в Библията пише друго 8-)

Christ
11-05-2008, 12:56
SiegHeil е прав. ;)

Nam3less3
11-05-2008, 13:38
Ако се разбира само буквално става още по-голямо объркване и недвусмислици. Това са основни заповеди, които се разбират по такъв начин, в зависимост от съзнанието на човека, моралът на света около него и т.н. Нито са буквални, нито символистични, а са динамични :)

Kman
11-05-2008, 16:08
Аааааа сега станаха динамични 8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
вече не са символични,а динамични.....
Религията е създадена както казах да се туктува буквално и да не си правят разни хора символистични тълкувания с които да изпозлват релгиията са лични цели.....символистичното тълкуване,което е последвано от динамичността,е признак на слабост или в самата религия или с човека който я следва....да приемем че слабостта е в религията->стигате до заключението че всъщност религията си е създадена с определена цел,а ако човека има по особенно виждане към нея,то той започва да я тълкува символично и да преиначава още повече вярата за да я пригоди към себе си,към неговите си лични харесвания....
Или приемаш религията като такава каквото е,или въобще не я приемаш,те за тва сега стават всичките тея противопоставяния на тема религия,защото всеки втори започва да тълкува библията символично и да я използва както си иска за собствени цели.
В религията няма нищо символично и динамично,в нея нищо не се променя и изменя,въпреки че разни хора се опитват постоянно чрез точно този символизъм да променята някои неща в нея,за да могат да я натъкмят единственно и само с една цел.....по голяма клиентела.
За какво им е на хората повече последователи.....е как защо,получават някакво възнаграждение за това.Както си следва в йерархията->най горе поставения дава пари за да завърти колелата на системата за да може да взема пари от най-отдолу поставените и въпреки че може и да не дават реални пари,самите те са броика и когато тези висше поставени дадат отчет че имат еди колко си последователи,получават приходи и във всички случай,хората които дават тези пари,стоят в сянка и само лапат.
Неможе да ви се побере в акъла,за какви схеми и какви машинации става въпос,какъв вид ограбване и контролиране реално всъщност се провежда зад всичките тези красиви религиозни ценности и деали които си изграждате.

Hrdcore`Lady
11-05-2008, 20:59
Християнската религия е много плитка. До голяма степен се препокрива с другите религии, които са съществували доста време преди нея. КОйто се поинтересува ще открие интересни неща по въпроса. Колкото до ад и рай... тук аз нямам мнение.

А това не е за слаби сърца--> http://media.photobucket.com/image/religion/xmrsdanifilth/The%20Sick%20Room/religion.jpg?o=40

SiegHeil
11-06-2008, 10:27
Ако се разбира само буквално става още по-голямо объркване и недвусмислици. Това са основни заповеди, които се разбират по такъв начин, в зависимост от съзнанието на човека, моралът на света около него и т.н. Нито са буквални, нито символистични, а са динамични :)
Супер, тогава взимам библията и отивам да избивам делфини 8-)

Christ
11-06-2008, 11:43
Ако се разбира само буквално става още по-голямо объркване и недвусмислици. Това са основни заповеди, които се разбират по такъв начин, в зависимост от съзнанието на човека, моралът на света около него и т.н. Нито са буквални, нито символистични, а са динамични :)
Супер, тогава взимам библията и отивам да избивам делфини 8-) :grin: :grin: :grin: :grin: Бог иска ние да решаваме какво ще правим със Заповедите. Ае за делфини!

Аз отивам да се пецкам с 3 жени едновременно, защото в моята култура е позволено. :oops:

ANTIHUMAN
11-06-2008, 13:28
Който е чел поне малко от Библията знае, че Ада и Рая са реални места и съществуват. Бог поема наште грехове и злини и търпи наказанията вместо нас... Добрите хора след смъртта си отиват и живеят мирно в Рая с Бог, докато лошите хора и богохулниците отиват на вечни физически и психически изтезания в Ада.

Как пък не! Може и да е истина, но аз не вярвам в Бог!Не вярвам в Рая, вярвам само в Ада, защото аз в момента съм там! :) Ада е на Земята!

Jigi
11-07-2008, 23:15
Като видиш тъщата ще разбереш.

Kman
11-09-2008, 14:12
Virtual^Reality написа:
Който е чел поне малко от Библията знае, че Ада и Рая са реални места и съществуват. Бог поема наште грехове и злини и търпи наказанията вместо нас... Добрите хора след смъртта си отиват и живеят мирно в Рая с Бог, докато лошите хора и богохулниците отиват на вечни физически и психически изтезания в Ада.


Как пък не! Може и да е истина, но аз не вярвам в Бог!Не вярвам в Рая, вярвам само в Ада, защото аз в момента съм там! Smile Ада е на Земята!

8-) :lol: ХУМОРИСТИ!

-------------------------------------------------


Християнската религия е много плитка. До голяма степен се препокрива с другите религии, които са съществували доста време преди нея. КОйто се поинтересува ще открие интересни неща по въпроса. Колкото до ад и рай... тук аз нямам мнение.
+1 :) Като абсолютно всички други религии например се включва мита за "бога слънце",чрез ореола.А първите вярвания,зародили се още преди да има език и писменност,са именно свързани със слънцето,което символизирало живота и се боготворяло и във всички следващи религии,умрели и все още изповядвани в наши дни се забелязва точно това обожествяване на слънцето.
Който е гледал Зайтгайст знае за какво горовя!!!!!!!!!
Религиите като всичко друго си имат начало и край,както многото до сега изчезнали и загинали религии,тъй като религиите се зараждат чрез човешкото съзнание и психика,те изчезват заедно с хората които ги изповядват.....и ако не сте унедени все още в това се поразтършувайте относно изчезналите религии,които до огромна степен наподобявали сегашните и са които изчезназнали заедно с хората които са ги изповядвали....позовавайки се на историята,намираме доказателството че религията и бог съществуват единственно и само във въображението ни,а историята е точно за това-да ни учи да не повтаряме грешките на предците ни!
В миналото хората са били предимно варвари,неуки и груби хора и религиите които са изповядвали са били точно такива,религии които са били в синхрон с техните разбирания,днес съвременния човек живее в демократична епоха и религията се нагажда към това за да може отново да е в синхрон с разбиранията на хората.Инструмент и оръжие което се нагажда според епохата и привичките на хората,за да може да поддържа живота си във въображението и съзнанията на хората.....иначе изчезва,което всъщност е неизбежно.

Kman
11-09-2008, 14:38
А тази снимка,реална или не
А това не е за слаби сърца--> http://media.photobucket.com/image/religion/xmrsdanifilth/The%20Sick%20Room/religion.jpg?o=40
според мен е правена в Италия,съдя по орнаментиката на леглото и голите бели стени-много типични за Италия.
А до колко е реална немога да кажа,но не е нищо със зверствата които са правени на хората които не са изповядвали християнството.Но за мен най-голямото зверство,което бие дори зверствата по време на втората световна война е това на предците ни.......Да пиеш вино от черепа на загиналия ти враг....

Vesk0u
11-09-2008, 18:46
Vqrvam samo v prerajdaneto :-)

Защото така е по приятно и романтично нали? Happy end... За съжаление грешиш.

Няма рай и ад, и разбира се няма прераждане. Сега е момента да се живее. Сега и никога след това.

fashion90
11-21-2008, 21:13
inmm araii8)

molika
12-12-2008, 17:42
Не аз съм човекът който може да каже къде се намира рая и къде ада,но мога да предполагам и аз предполагам че наистина адът е на земята.

ImmortalForever
12-17-2008, 19:26
Всичко е просто:
В Рая е хубаво, но в Ада компанията е по-добра! :grin:

NamelessRomantic
12-21-2008, 20:59
Не смятам че има нито господ,нито рай.Не вярвам дори в това че сме създадени от някакъв бог.Ад и рай също не смятам че има.Все пак няма никкави доказателства.Тая библия може да е някаква книга с призки дето са я намерили някога и сега да смятат че всичко е истина :D

DimovB
12-21-2008, 23:45
има,
в болните ви глави

Lysit0
12-22-2008, 09:01
Вярвам и в ада и в рая,и в прераждането и смъртта.Човек колкото е по-добър на земята,толкова повече време може да седи в рая като си замине от 3емята.Доста книги съм изчела.Аз мисля,че съм директно за Рая.

ScionOfStorm
12-22-2008, 09:46
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Christ
12-22-2008, 10:48
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8-) 8-) 8-)

ScionOfStorm
12-22-2008, 16:06
тази реална ли е бе, райдърокрайсте? 8-)

Christ
12-22-2008, 19:01
тази реална ли е бе, райдърокрайсте? 8-)

So it seems. :(

jghgh
12-22-2008, 19:47
ПРЕСТАНЕТЕ.С.ТОЯ.ШИБАН.ЗАЙТ ГАЙСТ

СЪКС

loveactually
12-29-2008, 21:33
Ада е на земята за Рая надявам се да има,за да се разнообразим евентуално ! :booooomb:

mistake
12-31-2008, 14:51
Раят и адът са в ума ни.
Това не значи че не съществуват ;)
Ако казваш, че въображението е равносилно на реалността, тогава значи и раят и адът съществуват. Само че, някъде тук , в тази логика се губи смисъла...

Kman
01-01-2009, 15:45
йеееееее това означава че бисквитеното чудовище наистина съществува :grin:

fashion90
01-02-2009, 16:27
ima

Nam3less3
01-03-2009, 02:35
Нормално е след смъртта човек или да си плати за греховете си, или да бъде възнаграден за постъпките си. Раят и адът съответно са такива състояния на душата, но всеки може да гадае какво точно представляват. Има няколко основни теорий за рая и ада, едната е че те са нещо като "места" в незнайното място, където са душите на хората след смъртта им, а другата теория е че това са просто състояния на духа, ума или както щете го наричайте. Поддръжниците на тази теория примерно цитират описанието на ада като огнено езеро от библията, те го разбират небуквално, имайки предвид, че грешника в ада "гори" от ужас(разкайва се и съжалява много, "реве"?) заради злото, което е извършил. Има и трета теория, че няма ад и рай, ами че след смъртта има прераждане, рай ще е да се родиш с добра карма и на хубаво място, ад съответно - лошо.
Според мене и трите теорий са верни.

Kman
01-03-2009, 15:05
Не е нормално да страдаш,защото си мислиш че после ще бъдеш възнаграден за това!
Ако един човек е по един начин виновен за страданието ти...примерно някой политик и после чуеш от някъде че страданието ще бъде възнаградено като умреш....това не е ли перфектния план изготвен точно такива "политици"....примерно казвам...
Не е нормално да имаш възможност да направиш живота си по добър(по съвсем почтен начин) и да не го правиш защото тогава няма да страдаш и следователно няма да отидеш в рая.
Това със възнаграждението с рай "незнайно" прекалено много ми звучи като онея 800 дни дето бяха обещани от царя преди доста време...
Прекалено много еднакви ми звучи като онея реклами дето рекламират някакъв домакински уред,който 1 седмица след като си го купил се е сччпил.
А това със ада ми звучи прекалено еднакво с онова че като отидеш в затвора и ще платиш за това което си направил....един огромен процент обаче от хората които са лежали в затвора малко по дълго време,след като излязат пак се връщат там!

Как звучи Ада...заплашително,като нещо което ще ти налага психическо,емоционално или дори физическо насилие....а насилието единственното което прави е да поражда насилие.
Ето как действат тея работи....незнанието е като любопитстовото,ако не бъде задоволено става лошо.Ако незнанието не бъде задоволено се поражда страх,а страха поражда насилие!
А сега погледнето по обратния ред....ада е насилствено място където по насилствен,болезнен начин си плащаш за делата,без значение психически ли или физически.Това насилие е следствие от страх,а този страх от незнанието.Е вече живеем в 21 век и човек може да задоволи незнанието т.е. е в непосредствена близост до източници на знание и така се прекъсва веригата.
Като трябва да обърна внимание че има много видове страхове и оказване на насилие и точно с тези неща трябва да се внимава,защото дори и липсата им е пагубна....всичко трябва да е в допустимите граници.И само излизането от тези граници отново завързва тази верига на пораждането на насилието.

Всичко е въпрос на психика...

Christ
01-03-2009, 18:24
Не е нормално да страдаш,защото си мислиш че после ще бъдеш възнаграден за това!

Католик.. :o :-D



Как звучи Ада...заплашително,като нещо което ще ти налага психическо,емоционално или дори физическо насилие.

Няма такова нещо... емоционално насилие.... хах


Объркал си се нещо, в Рая не се ходи чрез страдание. Можеш да имаш щастлив и пълноценен живот и пак да идеш в Рая. Просто зависи от вярата ти. (Тук има ужасно много за обяснение... ако искаш на ЛС, ако не искаш просто се смей както обикновено правиш. :))

И те така..

zai4ety13
01-04-2009, 11:04
:lol: незнам
човек като умре отива долу-при бубулечкити :D не съм се замисляла мн за тея неща...а пък и като гледам май наистина Ада е на Земята

Kman
01-04-2009, 11:50
иска ми се да е така...да не е нужно да се страда за да се отиде в рая,обаче там отиват само страдалците които са преминали през "изпитанията" на живота....един вид това тук на земята им е изпитателен срок дали са годни(достойни) за охолен живот в рая.
То нали за тва се казва че на небето ще се получи възнаграждение за изстрадалите,което логически означава че за всички останали остава наказанието.
Нали сме родени с първородния грях и трябва да се разкайваме пред бог, даму се молим за спасение,да съжаляваме....ето това е психическо страдание...цял живот да съжаляваш и да се разкайваш.

Adwokat
01-16-2009, 17:40
ne

SolusChristus
01-16-2009, 18:06
иска ми се да е така...да не е нужно да се страда за да се отиде в рая,обаче там отиват само страдалците които са преминали през "изпитанията" на живота....един вид това тук на земята им е изпитателен срок дали са годни(достойни) за охолен живот в рая.
То нали за тва се казва че на небето ще се получи възнаграждение за изстрадалите,което логически означава че за всички останали остава наказанието.
Нали сме родени с първородния грях и трябва да се разкайваме пред бог, даму се молим за спасение,да съжаляваме....ето това е психическо страдание...цял живот да съжаляваш и да се разкайваш.


Колко пъти трябва да ти обяснявам, че в Рая не се влиза с дела?!

Kman
01-16-2009, 20:24
Тогава значи няма смисъл да се правят каквито и да било дела...т.е. каквито и дела да правиш пак можеш да отидеш в рая...
Я ся казувай какво трябва да извършваш и над какво да размишляваш,вярваш и т.н. за да отидеш в рая!?

SolusChristus
01-16-2009, 20:26
Тогава значи няма смисъл да се правят каквито и да било дела...т.е. каквито и дела да правиш пак можеш да отидеш в рая...
Я ся казувай какво трябва да извършваш и над какво да размишляваш,вярваш и т.н. за да отидеш в рая!?


Ако имаш вяра, ти можеш да грешиш, но ще искаш ли?

angelcheeee_93
02-18-2009, 22:01
вярвам,че ги има.
Ето така си ги представям:
АД-Зловеща,огромна мн мрачна дупка,заобиколена с огън,където пускат хората да изгорят,заради лошите си деяния.
РАЙ-красива,обширна поляна,осеяна с милиони цветя,красиви дръвчета огреяни от слънцето,претрупани с всеразлични плодчета.
Малка красива къщичка с тераска,където да си починеш и да се насладиш на гледката,а ако с теб там е и любимия човек-превъзходно :oops: ...ех ,красота
Бог ще реши къде да отида :)

Nam3less3
02-18-2009, 22:11
вярвам,че ги има.
Ето така си ги представям:
АД-Зловеща,огромна мн мрачна дупка,заобиколена с огън,където пускат хората да изгорят,заради лошите си деяния.
РАЙ-красива,обширна поляна,осеяна с милиони цветя,красиви дръвчета огреяни от слънцето,претрупани с всеразлични плодчета.
Малка красива къщичка с тераска,където да си починеш и да се насладиш на гледката,а ако с теб там е и любимия човек-превъзходно :oops: ...ех ,красота
Бог ще реши къде да отида :)Това са материални представяния, но според мен те дори не могат да бъдат определени с думата "места". Доста хора си ги представят като 2 отделни свята, в които душите на мъртвите "пътуват" със скоростта на мисълта си(вероятно могат да материализират желани от тях неща), а самите "измерения" в отвъдното нямат нищо общо с физическите закони, т.е. не можем да си ги представим.

turmionkatilot
02-19-2009, 10:34
Адът е на земята ...и това сме ние,а дали има Рай? Лично аз смятам, че има :)

Vesk0u
02-19-2009, 23:20
Няма Господ, няма рай, няма ад и аз съм на Земята - единствената планета на, която има живот в целия "Млечен път".

SiegHeil
02-20-2009, 09:34
Няма Господ, няма рай, няма ад и аз съм на Земята - единствената планета на, която има живот в целия "Млечен път".
Доста широк мироглед имаш 8-)

Kman
02-20-2009, 14:51
За първите неща съм съгласен,но за последното ти е доста ограничен мирогледа....явно въображенито ти е много малко,защото вселената е доооооооооооста по огромна от колкото си я представяш...на марс има вода и изключително голяма вероятност под повърхността да има живи организми....какво остава за останалите галактики сред които има милиярди подобни галактики на нашата!?!?!?!

guinessgirl
03-26-2009, 14:42
ада е мястото,където отиваме,ако сме си поживели добре?
ахаха

shmurkam
03-27-2009, 16:00
Мисля,че няма. Защо?
Да се обоснова:
Раят е много относително нещо. Адът също. За всеки това е място твърде индивидуално.
Например, аз умирам, послушна съм(да бе :oops: ), в моя рай има много вода, плажове, морета, островчета, винаги е топло, по цял ден се четат книги, пее се, рисува се, разсъждава се върху шантави въпроси и , да кажем,някой от вас е в моя рай(защото така ми харесва в моя рай)но вие мразите морето, хващате морска болест, не обичате да четете и рисувате. Тогава какво? Ако и вие сте добри и искате да сте в свой рай, но той съвсем не е като моя(да кажем, на планината, ужасно място, става ми лошо от надморската височина, гаден сняг, много камънаци)но също искате аз да съм при вас. Тогава какво? Ще си разкъсаме душите на две за да сме заедно, но и да сме си в рая. Или ще съществуваме в рая на другия само въображаемо? Възможно ли е да си разкъсаш душата? Хората са казали:колкото цвят, толкова свят. Всички сме различни и напрактика не можем да сме по едно и също време на няколко места, а и да сме щастливи в тоя рай, който за едни е рай, а за други ад. Аз например, ако живея в тоя рай като в Библията, ще полудея и ще помоля да ме преместят в ада(там може да е по-приятно).
Ок, отплеснах се. Надявам се някой да ме е разбрал поне с процент. :D

Vesk0u
03-27-2009, 22:01
Няма рай. Няма ад. Има само Планета Земя, Галактика Млечен Път и другите галактики.

Satanic
03-27-2009, 22:02
Както е казал Ла Вей в Библията си , /Огън/ Снигата на Сатаната , Изобличителната реч на Ада , Книга на Сатаната - |V - 2 : "Няма рай , яркоблестящ и няма ад , където грешниците се пекат . Тук и сега е нашия ден на мъчение ! Тук и сега е нашият ден на радостта ! Тук и сега е нашата възможност ! Изберете този ден , този час , защото няма никъкъв спасител ! "

Kman
03-28-2009, 12:09
Ей това не им харесвам на тея Ла Вейски сатанисти...хем сатанизъм,ама отрича че съществуват рая и ада и бога и сатаната.

SiegHeil
03-28-2009, 12:55
Ей това не им харесвам на тея Ла Вейски сатанисти...хем сатанизъм,ама отрича че съществуват рая и ада и бога и сатаната.
Сатанизъм не значи да вярваш в рогатия и да принасяш девствени девици в негова чест...

Kman
03-28-2009, 18:25
Значи аз съвсем лесно бих могъл да се нарека сатанист....интересно ми е какво мислят,тоест как възприемат и как гледат сатанистите на бъдещето.
Моите възгледи за бъдещето са оптимистични и отричам всички магии и красиви историйки,като приемам че всичко е свързано с молекули,атоми и взаимодействия....тоест материализъм.
Не съм много запознат със самия мироглед на сатанистите спрямо бъдещето,но иначе до тук атеизма и сатанизма имат много общи неща.
Някой по запознат със сатанизма би ли ме осветлил каква е разликата между сатанизъм и материализъм, как възприемат сатанистите бъдещето.

Satanic
03-29-2009, 17:45
С атеистите и антихристите си приличаме по едно - против църквата сме , тук отделно , че атеистите са против всички религии .
Как въприемаме и гледаме на бъдещето ? Ние си живеем живота, ние сме господари на самите себе си и можем сами да определяме 'бъдещето' си , и това което искаме постигаме докато сме живи , не ни интересува нищо което ще попречи на нашия земен успех и щастие .

Kman
03-29-2009, 17:54
Ми то и аз съм тка....имах на предвид оптимистично настроени ли са сатанистите или песимистично спрямо бъдещето или нещо средно?

Satanic
03-30-2009, 08:39
Разбира се , че оптимистично .

elimeli
03-31-2009, 19:23
az mislq 4e ada i raq tova e zemqta za vseki razli4no za edni jivota e ad za drugi e rai

Nam3less3
03-31-2009, 19:39
az mislq 4e ada i raq tova e zemqta za vseki razli4no za edni jivota e ad za drugi e raiАко има прераждане и карма, това е истина.

Kman
04-01-2009, 10:47
Ема едно голямо Ако...по скоро аку,аки баки...

backiss
12-04-2009, 22:25
Ако има рай или ад както ги описват. То те са във Фантазията ни.

silverxblue
12-28-2009, 15:55
Аз не мисля, че има рай и ад. А ако има, ада е на Земята. От нас зависи дали ще останем в "ада", или ще продължим напред. :)

Belair
01-13-2010, 15:16
Не,въобще на вярвам в Господ

Li0nesS
01-17-2010, 18:01
Не, няма, това е едно от средствата за манипулация... :)

Kaley
01-22-2010, 17:02
Леле, то почти никой не знае какво значи ад и рай. Вярвате ли в нещо, което не знаете какво е? Адът е място, където душата ти е отдалечена от Бог и където се пържиш в огъня на собствената си съвест, осъзнавайки грешките си, където трябва да простиш на себе си. Естествено, не става въпрос за физическа болка. Адът и раят не съществуват физически, нито са материални. Все едно да сънуваш.
Хората си представят ада като място, пълно с огън, където демоните измъчват хората. Това е физическо представяне на духовно нещо. Хората са душите им всъщност, няма нищо физическо, нямаш тяло. Демоните са злите деяния, които те измъчват и ти се разкайваш. А огънят е "болката" на съвестта ти. Раят пък е обратното на адът.

е да ама не.. в Ада си в пълно съзнание.. виждав, чуваш, чувстваш.. и в действителност гориш в езеро от сяра и демони се гаврят с теб..

http://www.vbox7.com/play:6be76a9f замислете се !!! ( btw това е сън, откровение дадено на този гимназист от Бог. )

onestar
01-22-2010, 17:09
Не вярвам в "ада" и "рая"... те са измислени просто, за да вселяват страх сред простолюдието...
Ще извинявате ако с това съм ви обидила 8-)

ZipFail
01-22-2010, 22:49
е да ама не.. в Ада си в пълно съзнание.. виждав, чуваш, чувстваш.. и в действителност гориш в езеро от сяра и демони се гаврят с теб..

http://www.vbox7.com/play:6be76a9f замислете се !!! ( btw това е сън, откровение дадено на този гимназист от Бог. )

АХАХАХХАХАХАХАХХАХАХ :razz: :razz: :razz:

Смял съм се на коментара а клипчето направо ме РАЗБИ ! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kaley
01-23-2010, 10:45
ами всеки с мнението си.. един ден всички ще разберат истината.......