PDA

View Full Version : Ницше



nanahaha
01-03-2008, 09:22
Има ли някой, който го чете?

Der Sturmer
01-03-2008, 09:36
Има.

Mortificatiоn777
01-03-2008, 13:26
Ницше е мъртъв. :P

Blacklisted
01-03-2008, 16:06
Ницше е мъртъв. :P

Бог е мъртъв преди Ницше :-P

Mortificatiоn777
01-03-2008, 16:23
Ницше е мъртъв. :P

Бог е мъртъв преди Ницше :-P Да, щеше да важи ако подлежеше на преди и след. :-D

Der Sturmer
01-03-2008, 16:58
Ницше има страхотни идеи,обаче има и някои откровени глупости. :-o

Sky_WHy_I_cant_FLy
01-08-2008, 07:32
Ницше има страхотни идеи,обаче има и някои откровени глупости. :-o



не са глупости.. да има :grin:

Canis_Dirus
01-08-2008, 12:06
Ницше уби господ.

Поне не е ЕМО.

CrazyWitch
01-08-2008, 15:19
Ницше е мъртъв. :P

Бог е мъртъв преди Ницше :-P

Бог.. тая огромна сила.. която човешния ни мозъчец не може да си и представи, никога не се е раждал, че да умира!

ThunderGoddess
01-11-2008, 20:02
Ницше е пич, много е готен. Има страхотни идеи! И направо разкатава майната на Господъ ... а той, понеже е слаб и глупав, дава и другата страна като истински наивник :P
ПС: Ницще може да е мъртъв, но идеите му НЕ СА и всичко, което е казал е останало написано за поколения наред. Дефакто не е толкова мъртъв, хаахаха :)

mila_pila
01-11-2008, 23:04
Има, има. Аз сега (всъщност от много време) чета "Тъй рече Заратустра" и се опитвам да не възприемам буквално идеите му и да го заклеймявам като атеист, нихилист или каквото и да е, което е доста сложно и затова бавнично напредвам. Не ми допада идеята за камшика и жените и нещата от сорта на това: цитирам по памет- За мъжа щастието е Аз искам, за жената е Той иска и по принцип малко женомразец ми се вижда.. ама то и времето, в което е живял трябва да се вземе под внимание...

jarod
01-18-2008, 20:15
Хитлер го е чел.....Сталин го е чел..... => аз също... но не съм му фен :?

защо ли 8)

Идеята за "Свръхчовека" не ме радва много



Затова стремежът за постигане на "принципа на живота" в самата си същност е "антихристиянски" и съвременноста провъзгласява, че "Бог е мъртъв!"


разбрахте ли защо Хитлер и Сталин са го чели..... {не, май}

RAWRRR
01-20-2008, 04:33
Ницше е мъртъв. :P

Бог е мъртъв преди Ницше :-P

..защото Ницше уби Бог. 8-)


Има, има. Аз сега (всъщност от много време) чета "Тъй рече Заратустра" и се опитвам да не възприемам буквално идеите му и да го заклеймявам като атеист, нихилист или каквото и да е, което е доста сложно и затова бавнично напредвам. Не ми допада идеята за камшика и жените и нещата от сорта на това: цитирам по памет- За мъжа щастието е Аз искам, за жената е Той иска и по принцип малко женомразец ми се вижда.. ама то и времето, в което е живял трябва да се вземе под внимание...

А,правилно си сванала.Да,Ницше е женомразец.Това е пропуск в разсъжденията му,защото ненавистта му към жените,е на базата на лично отношение.Бил е заразен със сифилис на младини..затова и презира всички жени,дори майка си.
Една ного известна негова мисъл,във връзка с това :

"При жена се ходи,в едната ръка с рози,в другата с камшик"

Canis_Dirus
01-20-2008, 10:51
Всъщност НИцше един вид съзнателно се е заразил със сифилис. Георги Лозанов имаше някакъв разказ по този повод.

Един вид НИцше може да каже "Аз сам си избрах тази съдба вечната черна оцва"

mila_pila
01-20-2008, 11:39
Да бе, той нали после е казвал, че всъщност болестта му помага да твори и е стигнал до извода: "Това, което не ме убива, ме прави по-силен."

Uptown_soldier
02-04-2008, 18:42
впрочем това негова мисъл ли е: Здрав дух, в здраво тяло.

Blacklisted
02-04-2008, 21:59
Едва ли... доста нездрав дух ще е бил.

amatorium
02-07-2008, 22:09
Nitzshe e bil edin jaluk nihilist bolen ot sifilis. Chel sum go. Chovek bez varq ne e nishto poveche ot jalka purjola. 8)

mila_pila
02-07-2008, 22:15
Мхм по-добре пържола, отколкото човек. Хората са плужеци. Цитирам по памет "жалкия нихилист": "... трябва да превъзмогнем човешкото в себе си".

SadoCunt
02-12-2009, 17:14
Много ми харесват книгите му. Надминал е учителите си наистина :booooomb:

SiegHeil
02-12-2009, 17:49
Nitzshe e bil edin jaluk nihilist bolen ot sifilis. Chel sum go. Chovek bez varq ne e nishto poveche ot jalka purjola. 8)
ахахах...яко брейнуош.. 8-)

Kman
02-12-2009, 18:53
Едно е да си чувал за Ницше,друго е да разбереш теориите му.
Ницше и Бърнард Шоу са философите които най-много уважавам т.е. ме кефят.
Теорията за свръхчовека ми беше малко трудна за схващане,но е изключително интересна. „Аз ви уча за Свръхчовека: Човек е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато.“
А и между другото и двамата философи за се изказвали против политиката и държавността като цяло и това че разваля човека.
„Човекът започва там, където свършва държавата.“
Аз съм изцяло съгласен,но според мен държавността е нещото прея кеото трябва да преминем преди да достигнем по високо ниво на цивилизация.
ето и Цитати на Ницше :
http://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%A4%D1%80%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B8%D1%85_%D0%9D% D0%B8%D1%86%D1%88%D0%B5
В Уикицитат може да се намерят и на много други мислители и философи.
Не очаквам хората които са дори и малко вярващи да се съгласят с философията на Ницше.

Kman
02-12-2009, 19:09
Nitzshe e bil edin jaluk nihilist bolen ot sifilis. Chel sum go. Chovek bez varq ne e nishto poveche ot jalka purjola. Cool

Защо хората искат да се спасят от пъклите на ада...щото там боли,щото там ги изтезават....или може би защото ги е изстрах.Страхът е най-пагубното нещом,то поражда предпоставки за агресия и насилие,а насилието не прави нищо друго освен да поражда насилие.
Осбоди ума си от страха и ще имаш незамъглена представа за света в който живееш и правенето на житейски избори няма да е трудно....пф отпелснах се......
Вяра,надежда и любов....трите принципа на християнството....

вяра-самоубеждение което ако остане без покритие(т.е. сляпа вяра) си е чиста заблуда,а ако бъде подкрепено то вече не вяра,а знание!

Надежда-комбинация от страх и вяра

любов-едно е привъзаност,друго е приятелска,братска,родител ска любов и съвсем различно нещо е любовта между мъжа и жената......но без значение каква любов имаме напредвид,тя си остава хормонален дисбаланс

„Човек трябва да носи хаос в душата си, за да може да роди танцуваща звезда.“ — от „Тъй рече Заратустра“
Ницше

Kman
02-12-2009, 19:16
Бог.. тая огромна сила.. която човешния ни мозъчец не може да си и представи, никога не се е раждал, че да умира!

+1

Не умира само това което никога не е съществувало,а в природата(в реалния свят) такова нещо като "до днес не е същесвувало,а днес вече същесвува" няма,има само "всико е копие на копието на копието на копието..."

няма нищо вечно

Разума не признава граници....мисловните процеси и психическите умения са безгранични и са за предпочитане пред това "да се осланяш на сърцето си"(на чувствата си)....а религията се държи именно на чувствата и то на любовта,за която именно се казва "да се осланяш на сърцето си".
Предпочитам да използвам това което ми е на раменете ми от това да замъглявам съзнанието си чрез хормоналния дисбаланс.

DimovB
02-12-2009, 20:32
Има ли ebook на български? Много искам да прочета "Тъй рече Заратустра".

Nam3less3
02-12-2009, 20:54
„Религиозният човек мисли само за себе си.“ ;-)Егоизма не е характерен за религиозният човек.

Kman
02-14-2009, 14:16
Ако те е грижа за другите то ти самия няма да отидеш в рая,защото ще се стараеш да направиш всичко те да отидат в рая и стараейки се ти ще престъпваш религиозните закони и независимо от това че ти си искал да им помогнеш като отидеш при св. Петър и започнат да ти изброяват лошотиите и добротите ще открият че не си за рая....тва е същото като с кръстоносците....убиват в името на бог,дали са отишли в рая....и ти ще си същия ако искаш останалите да отидат в рая и не те е грижа дали ти ще отидеш.....в такъв случай ти си фанатик и реално погледнато не следваш религиозните си закони,следователно няма как да се наречеш християнин.....

Nam3less3
02-14-2009, 14:50
Ако те е грижа за другите то ти самия няма да отидеш в рая,защото ще се стараеш да направиш всичко те да отидат в рая и стараейки се ти ще престъпваш религиозните закони и независимо от това че ти си искал да им помогнеш като отидеш при св. Петър и започнат да ти изброяват лошотиите и добротите ще открият че не си за рая....тва е същото като с кръстоносците....убиват в името на бог,дали са отишли в рая....и ти ще си същия ако искаш останалите да отидат в рая и не те е грижа дали ти ще отидеш.....в такъв случай ти си фанатик и реално погледнато не следваш религиозните си закони,следователно няма как да се наречеш християнин.....Бог не ми е поръчал на кръстоносците да си правят походи, че да убиват в негово име. Изобщо доста абсурдни примери даваш, но ме мързи да ви чета дългите постове и да отговарям :oops:

Kman
02-16-2009, 12:52
Ае кво пише в бибилията....нали тя е вдъхновение на бога...в нея кво пише за еретиците и хората които не изповядват христовата вяра!?!?!
Пак си показваш непознаването спрямо религията,която както изглежда изповядваш на периоди....

Uptown_soldier
02-19-2009, 18:29
впрочем това негова мисъл ли е: Здрав дух, в здраво тяло.

ne na sokrat e :-D :-D :-D

ShiZo
03-03-2009, 22:36
Ницше е мъртъв. :P

Бог е мъртъв преди Ницше :-P Да, щеше да важи ако подлежеше на преди и след. :-D
заби!
:razz:

Li0nesS
01-18-2010, 15:29
Има. :)