PDA

View Full Version : вярвате ли в духове?



Страници : [1] 2

lsd43
01-03-2008, 12:04
Съществуват ли според вас духове ,или така наречените призраци
и те са само плод на човешкото въображение?

HAGVXSXVH
01-03-2008, 12:06
ами аз вярвям,но мисля,че по скоро те са плод на човешкото въображение :-|

Moonwalker85
01-03-2008, 12:08
СПоред мен има нещо такова!

Wrathchild
01-03-2008, 12:09
Има, да... не са злите духчета, които ни описват, но да, има...

eli03
01-03-2008, 12:18
Аз определено невярвам в духове!!!

vodolei4e_m
01-03-2008, 12:21
ima da, daje sega 4eta edna takava kniga, i duhovete sa vatre v nas no nie ne go osaznavame, mn e interesna, ako nqkoi se interesuva moga da mu kaja kak se kazva da q pro4ete...no te ne sa lo6i duhove, tova sa prosto na6ite du6i, no bez tela, sled kato telata ni umrat.... bla-bla :)) mn qko :p

yu
01-03-2008, 12:24
DA EST 4E VQRVAM V DUHOVE,NO DORI PONQKOGA USE6TAM 4E TA SA SRED NAS,NEZNAM MOJE DA KAJETE 4E SAM LUDA NO 4ESNO VI KAZVAM NE SAM I DA VQRVAM 4E IMA DUHOVE.... [-o<

AnoNim4e
01-03-2008, 12:24
След това което гледах-ДА !Гледах за едно къща построена в/у индянски гробища и вс,които влезе в къщата,после кат излезе и е съвсем др човек-гледа в 1 точка,клати се напред ,на зад като лудите,абе нз дали е истина,обаче в тия документални филми повечето е истина,абе ще ви намеря линк да го гледате !На мен повече ми е инт дали има извън земни :smt118

BluE_s
01-03-2008, 12:24
абе дано да има... :)

AnoNim4e
01-03-2008, 12:32
Ако се инт от такива неща,може да прочетете "Неразгаданите мистерий" мн готина книжка,пише за духове,полтаргаизи,хора обсебвани от духове,извън земни,за бермутския триъгалник,за Джак искормвача,за това какво става с човека след смърта,абе за разни е такива мистерий и са обяснени доста подробно и доста добре.
Аз лично ще се радвам да видя дух(ако съществуват),защото ще знам,че след смърта има и др живот,а не изчезваш просто еи така !

BBS
01-03-2008, 12:45
emi ne e nevuzmojno da sushtestvuvat no ne vseki ima vuzmojnost da gi vidi :)

vodolei4e_m
01-03-2008, 18:22
abe ima ama 6te gi vidim 4ak sled smarrta si kogato i nie se prevarnem v takiva

i se pi6e мистериИ -> мн.число завършва на "и" , няма как да стане "ий"

vodolei4e_m
01-03-2008, 18:25
пра баба ми като почина(преди 11 год) и от устата и излезе нещо, като въздух ама такова по-скоро като дим, ама не точно, не мога да го опиша - това май беше душата й, бтв една приятелка работи в болница и тя каза също че на хората които умират, така става - на някои - излиза им душата от устата, ама не всеки може да го види

CrazyWitch
01-08-2008, 15:55
Тия които казват, че не вярват в духове, означаава, че не вярват в душата на човек.... Аз вярвам!

eclipseee
01-18-2008, 20:50
И аз вярвам напълно!

lovetanya
01-20-2008, 17:13
Ами аз вярвам! Толкова много документални филми съм гледала! Духовете са душите на хората!!! :-o

lsd43
01-27-2008, 09:27
Преди няколко дни като се рових в нвта попаднах на едни снимки ,които ме шокираха ,снимани бяха гробища на единя си личеше дете върху гроб а на другта снимка една жена която излиза от гроб с разтворени към небето ръце и много озлобен поглед,според мен не бяха фълшификати,но най-странното което ми се случи беше ,когато бях сам в нас и изведнъж покрай мен мина една сянка обърнах се и нямаше никой ,но аз усещах че в стаята има някой или нещо . По принцип вярвам силно в духове ,но мисля че повечето духове не са тук с добра цел. :-o

gamercheto_
01-31-2008, 18:27
И аз вярвам в духове,но мисля че хората са си изградили грешна представа за духовете!Пример за това са малките дечица които като чуят за духове и изпитват някакъв страх.Страх от какво?От къде ние можем да сме сигурни дали духовете са положително настроени или не?Според мен те си съществуват но ние просто не можем да ги видим..може би просто усещаме тяхното просъствие,но нищо повече!

apparition
02-08-2008, 08:18
аре като стана дума за духове някой да ми даде някфо разказ4е на английски за духове.....плс да е кратичко плс плс :-)

Christ
02-08-2008, 09:33
аре като стана дума за духове някой да ми даде някфо разказ4е на английски за духове.....плс да е кратичко плс плс :-)

Once upon a time there was a ghost in a haunted house. And he ate the teenagers. The end.

VampireGirl666
02-08-2008, 19:57
Определено вярвам в духове.Много е тъпо да си мислиш,че няма такива паранормални явления.Който не вярва,просто не иска да разбере каква е реалността.

Monincetoo
02-10-2008, 10:46
Веднъж ми казаха че има духове и извънземни баче ние не сме достатъчно развити за да ги виждаме...значи имало седем нива на развитие нии сме били на 3 още...абе общо взето ми напълниха главата с глупости...обаче аз вярвам... :razz:

petity12
02-11-2008, 14:32
Emi gledala sam kup predavaniq govore6ti za dyhove i tam podobni...4ela sam knigi i est... za kyde bez yjasite ;] Si4ki tezi ne6ta po nqkav na4in te karat da "povqrva6" oba4e ot obektivna gledna to4ka "vyzmojno li e da vqrva6 v ne6to koeto ne si vijdal?" (v sly4ai 4e ne si de) :D
be...kazano na kratko spored men ima 89,99% vazmojnost da sa6etstvyvat :D 8-)

AutumnTears
02-13-2008, 18:10
Emi gledala sam kup predavaniq govore6ti za dyhove i tam podobni...4ela sam knigi i est... za kyde bez yjasite ;] Si4ki tezi ne6ta po nqkav na4in te karat da "povqrva6" oba4e ot obektivna gledna to4ka "vyzmojno li e da vqrva6 v ne6to koeto ne si vijdal?" (v sly4ai 4e ne si de) :D
be...kazano na kratko spored men ima 89,99% vazmojnost da sa6etstvyvat :D 8-)

vijdala li si bog za da vqrvash v nego togava?

lsd43
02-13-2008, 19:43
...В една съседка преди години беше дошъл полтъргайс,не се бъзикам.Хващаше я за косата и я дърпаше,чуваха се викове крясъци,бешие страшн направо.Също така тя ми е казвала,че както си лежи и изведнъж той я хващал и изправял от леглото.даже бяхме дошли у нас,та да видим дали ще дойде и при нас полтъргайсът,и той дойде....ние бяхме седнали на леглото ,първо седнах аз и нищо,но после като седна и тя леглото буквално почна да се повдига и някой да чука под матрака се едно някой чука на врата ви ,eй такова чукане се чуваше.Това момиче как издържа незнам просто.То беше нещо страшно........Добрече се оттърва какво беше това чудо.......

При такива ситуации първо проучете дали някъде до къщата и е имало гроб убийство или нещо от рода ,ако е имало съм чувал че това място трябва да се освети и тогава душата на мъртвеца или демона ще си тръгне !

[B]a[N]D[i]T[k]a
02-16-2008, 08:16
НЕ! на принципа око да вииди ръка да пипне :grin: маи туи с ръката специално за духовете нема да стане ама ... :-D

SuNsEt
02-16-2008, 10:49
Определено вярвам в духове.Много е тъпо да си мислиш,че няма такива паранормални явления.Който не вярва,просто не иска да разбере каква е реалността. Не.Аз пък не вярвам.Какво от това?Не можеш да кажеш,4е който не вярва,не знае какво е реалност.

Я ми дайте пример за съществуване на духове.Ама не измислени или някой да ви е казал...Според мен са глупости.Този страх от духове или просто да вярваш в тях в пове4ето слу4аи се е зародил от гледането на прекаленно много филми на ужаси и "проминаве" на мозъците с глупости,когато са били малки.

demons_of_my_soul
02-16-2008, 13:53
Когато бях малък вярвах и ме беше старх, сега пораснах и разбрах че за всичко си има обяснение...
Ако срещна някой призрак ще го убедя че не съществува :D :D :D :D

djudjutu
02-16-2008, 15:28
Според мен има :smt107

GD
02-16-2008, 19:15
АЗ не вярвам , това е само измислица и плод на въображението :-D

Virtuallll
04-28-2008, 16:31
Вярвам + това е доказано че духове съществуват :)

death_wish_
07-01-2008, 19:19
Аз вярвам 100% че има духове, но не вярвам в онези духчета които ги дават по ТВ или призраци на умрели хора...Вярвам, че има демони и ангели.

Nam3less
07-01-2008, 21:49
Аз вярвам 100% че има духове, но не вярвам в онези духчета които ги дават по ТВ или призраци на умрели хора...Вярвам, че има демони и ангели.Ангелите и демоните са души на дорбото и злото. А за демон може също да се каже че е всяко зло нещо, всеки път като човек изпада в страсти или крайни състояния "той привлича демоните", мисловни енергий на злото.
А духовете са души, които взаимодействат с физическия свят и оказват влияние върху материята. Според много източници същестуват 7 измерения. 7-мото е физическия ни свят, а тия духове са в 6-тото етерно измерение. Учените казват, че вероятно същестуват много светове, които са на един милиметър от нас, но под други пропиций. За това става въпрос. Радвай се, че не само нашата вселена съществува, но и нещо отвъд нея. А тия измерения не са изградени от атоми като физическия ни свят, а от тънки енергий, подобни на нашите мисли.

xaxa
07-01-2008, 22:37
zapo4nax da se 4udq
4e vsi4ko e edna ilioziq
ili 4e prosto na6iq jivot e edna ilioziq

nad_zakona_f
07-01-2008, 23:29
vseki ima razlichna gledna tochka na neshtata i razlichno mnenie. spored men ima chela sam dosta raboti otnosto tazi tema i moga da kaja che sas sigyrnost ima. Dori sas edna moq priqtelka sme si porachali edna kniga s koqto mojesh da .... kakto i da e shte reshite che sam se pobarkala i togava savsem nqma da vqrvate :D I vse pak DA IMA DYHOVE!

Nam3less
07-01-2008, 23:30
vseki ima razlichna gledna tochka na neshtata i razlichno mnenie. spored men ima chela sam dosta raboti otnosto tazi tema i moga da kaja che sas sigyrnost ima. Dori sas edna moq priqtelka sme si porachali edna kniga s koqto mojesh da .... kakto i da e shte reshite che sam se pobarkala i togava savsem nqma da vqrvate :D I vse pak DA IMA DYHOVE!Тия книги не са шега работа. Гледай реалния живот, като свръши тогава ше станеш дух :D

nad_zakona_f
07-01-2008, 23:33
vseki ima razlichna gledna tochka na neshtata i razlichno mnenie. spored men ima chela sam dosta raboti otnosto tazi tema i moga da kaja che sas sigyrnost ima. Dori sas edna moq priqtelka sme si porachali edna kniga s koqto mojesh da .... kakto i da e shte reshite che sam se pobarkala i togava savsem nqma da vqrvate :D I vse pak DA IMA DYHOVE!Тия книги не са шега работа. Гледай реалния живот, като свръши тогава ше станеш дух :D

:D :D :D :D nqmam namerenie da stavam duh :D a i dyhovete ne mogat da se vidqt na nivoto na choveshkoto oko :P Prosto sam mn zainteresyvana i shte prizova duh makar i da vi se vijda nevazmojno :-P

Nam3less
07-01-2008, 23:50
vseki ima razlichna gledna tochka na neshtata i razlichno mnenie. spored men ima chela sam dosta raboti otnosto tazi tema i moga da kaja che sas sigyrnost ima. Dori sas edna moq priqtelka sme si porachali edna kniga s koqto mojesh da .... kakto i da e shte reshite che sam se pobarkala i togava savsem nqma da vqrvate :D I vse pak DA IMA DYHOVE!Тия книги не са шега работа. Гледай реалния живот, като свръши тогава ше станеш дух :D

:D :D :D :D nqmam namerenie da stavam duh :D a i dyhovete ne mogat da se vidqt na nivoto na choveshkoto oko :P Prosto sam mn zainteresyvana i shte prizova duh makar i da vi se vijda nevazmojno :-PТова го могат единици хора, много филми гледаш :D Сигурно се шегуваш, ако наистина го искаш, тва е се едно да правиш сатанински ритуал :D

nad_zakona_f
07-02-2008, 00:02
[/quote]Това го могат единици хора, много филми гледаш :D Сигурно се шегуваш, ако наистина го искаш, тва е се едно да правиш сатанински ритуал :D[/quote]

:D ami.. poprincip ne sam gledala filmi sas guhove :D .. apak ako opitam i ne stane nishty ne gybq :) ap to ne stava ot vednaj :) ako se poluchi nepremenno shte ti se pohvalq :D

Nam3less
07-02-2008, 00:13
Това го могат единици хора, много филми гледаш :D Сигурно се шегуваш, ако наистина го искаш, тва е се едно да правиш сатанински ритуал :D[/quote]

:D ami.. poprincip ne sam gledala filmi sas guhove :D .. apak ako opitam i ne stane nishty ne gybq :) ap to ne stava ot vednaj :) ako se poluchi nepremenno shte ti se pohvalq :D[/quote]Губиш, все едно правиш "демонични" ритуали, това има психологични последствия. Да чертаеш пентраграми, да запалваш свещи и да говориш заклинания на странни езици, такива неща пише в книгите :D

nad_zakona_f
07-02-2008, 10:04
Това го могат единици хора, много филми гледаш :D Сигурно се шегуваш, ако наистина го искаш, тва е се едно да правиш сатанински ритуал :D

:D ami.. poprincip ne sam gledala filmi sas guhove :D .. apak ako opitam i ne stane nishty ne gybq :) ap to ne stava ot vednaj :) ako se poluchi nepremenno shte ti se pohvalq :D[/quote]Губиш, все едно правиш "демонични" ритуали, това има психологични последствия. Да чертаеш пентраграми, да запалваш свещи и да говориш заклинания на странни езици, такива неща пише в книгите :D[/quote]
mai ti si gledal tvarde mnogo filmi.. :D

xaxa
07-02-2008, 10:28
http://www.dnes.bg/article.php?id=53617 komentiraite ;]

Christ
07-02-2008, 12:55
http://www.dnes.bg/article.php?id=53617 komentiraite ;]

LOL

Знаеш ли колко такива "духове" съм виждал по камерите в Техно Маркет? :-D

Мухи ми лазеха цяла нощ по камерите пролетта...




Местният поп коментира случая: Това е духът на Йоан Кръстител.


К'во, Йоан Кръстител е отишъл да сипе бензин ли? :lol: :lol:

geko
07-05-2008, 15:56
за онези, които са мераклии да призовават духове мога да кажа че съм участвал в подобно нещо и съвсем не е фън. Ако нещо се лепне след това за вас хич няма да ви е приятно - следва безсъние, нервност, главоболия и куп тъпотии, които могат да продължат с години и да се прехвърлят и върху роднините и познатите ви.

lsd43
07-05-2008, 17:30
http://www.dnes.bg/article.php?id=53617 komentiraite ;]

LOL

Знаеш ли колко такива "духове" съм виждал по камерите в Техно Маркет? :-D

Мухи ми лазеха цяла нощ по камерите пролетта...




Местният поп коментира случая: Това е духът на Йоан Кръстител.


К'во, Йоан Кръстител е отишъл да сипе бензин ли? :lol: :lol:


Еми до рая има доста път пък колата не върви с въздух. :D

lsd43
07-05-2008, 17:31
за онези, които са мераклии да призовават духове мога да кажа че съм участвал в подобно нещо и съвсем не е фън. Ако нещо се лепне след това за вас хич няма да ви е приятно - следва безсъние, нервност, главоболия и куп тъпотии, които могат да продължат с години и да се прехвърлят и върху роднините и познатите ви.


А кажи им го !

parkourgirlss
07-06-2008, 21:57
ИЗМИСЛИЦА СА ЗА ДА СИ ОБЯСНИМ НЯКОИ ФИЗИЧНИ ЯВЛЕНИЯ КОЛКОТО И СТРАННО ДА ЗВУЧИ! :D

Nam3less
07-07-2008, 00:51
ИЗМИСЛИЦА СА ЗА ДА СИ ОБЯСНИМ НЯКОИ ФИЗИЧНИ ЯВЛЕНИЯ КОЛКОТО И СТРАННО ДА ЗВУЧИ! :DФизичните явления са точно "духове", макар че науката не е открила подобни финни енергий :)

mistake
08-29-2008, 11:36
ами аз вярвям,но мисля,че по скоро те са плод на човешкото въображение :-|
Не може и да вярваш ,че съществуват и да мислиш ,че са плод на човешкото въображение. ИЛИ...ИЛИ.
По темата: Не вярвам в духове!

AdmiralJohn
08-30-2008, 09:56
Духове няма.

mistake
08-30-2008, 11:18
Ако обичате не давайте мнение без опит! Аз лично съм ги усещал, но за жалост, mistake, това няма как да се докаже. Ако измислиш начин ми го кажи за да го докажа!
Не мога да ти кажа как да го докажеш , поради простата причина , че не вярвам в духове и тем подобни. Това не може да се докаже и според нормално разсъждаващите хора - несъществува.

Nam3less3
08-30-2008, 11:51
Духове има.

Kman
08-30-2008, 14:29
Той ги бил усещал....с кое си ги усещал :lol: Е как къде на тавана,играя белот с плъховете и чакат изгоден момент някой да се качи и да го изплашат че си умират от скука и поке така малко се забавляват....

mistake
08-30-2008, 15:23
Той ги бил усещал....с кое си ги усещал :lol: Е как къде на тавана,играя белот с плъховете и чакат изгоден момент някой да се качи и да го изплашат че си умират от скука и поке така малко се забавляват....
Да бе верно, защо ли питам... :grin:

hgfh
09-28-2008, 10:05
лично аз вярвам ..
и ме е страх :-D

nicolepcd
09-28-2008, 18:53
Имааа... и много ме е страах... идват в 00.00 и правят това, което не са могли да свършат, докато са били живиии ... Уф, не съм виждала и се радваааам, нооо съм чела хипер много за това, гледала съм различни предавания от типа на "Ясновидци" и най-добрите ги усещаат... имаше в една къща... духове... и май малките деца могат да ги видят, защото сина на потърпевшата все си е говорил с някой... и такам... ужас... после дойдоха ясновидците, и казаха, че вярно има... виждат се силуетите им привечер... и там те не искат да се махат и апартамента никой не иска да го купи, защото тия духове ги плашат... и тая жена даже се е обърнала към църквата за помощ, и там са й казали да сложи 4 или 2 не помня кръста в двата ъгъла на стаята и тя ги е сложила и незнайно как единия все падал... уфф... И цялата история идва от там, че в рода са имали "вещица", която е правила черни магии... офф, дълга история беше... но мога да разкажа още 100 такива... и не, не съм луда... много! :lol:

crazygirl13
10-01-2008, 10:15
Според мен няма духове.

Nam3less3
10-01-2008, 12:00
Срещал съм, че духовете са мисли на доброто или злото.

Kman
10-01-2008, 12:26
И къде си го "срещал",в коя художествена литература?

IvJonas
10-01-2008, 12:36
вярвам.
понякога като съм сама в стаята и е тихо, се чувствам сякаш съм в пълна стая и чувам много гласове да си говорят :D сега като го казах се съмнявам, че съм добре

Nam3less3
10-02-2008, 11:54
И къде си го "срещал",в коя художествена литература?Има много подобни окултни литератури, в които да прочетеш подобни неща.

xXxXSweetDreamsxXxX
10-10-2008, 16:14
Мдам.. вярвам,че съществуват... [но не става въпрос за малките духчета като Каспър xD ]

Lady_B_
10-10-2008, 21:40
СПоред мен има нещо такова!

+ 1

play_life
10-11-2008, 11:03
Има и те никога няма да са плод на въображението ни ! .. те са сред нас :)

n3_m3_k3f16
11-07-2008, 21:09
Бе знае ли човек.....Когато баба ми почина и още не бяха минали 40 дни ние с мама и леля палехме свещ всяка вечер.Една вечер кучето почна да се умилква и да скача на някой се 1 във въздуха, наоколо стана студено и пламъка на свещта почна да трепери супер силно без да има вятър....странно, не мислите ли...

Nam3less3
11-07-2008, 21:15
Бе знае ли човек.....Когато баба ми почина и още не бяха минали 40 дни ние с мама и леля палехме свещ всяка вечер.Една вечер кучето почна да се умилква и да скача на някой се 1 във въздуха, наоколо стана студено и пламъка на свещта почна да трепери супер силно без да има вятър....странно, не мислите ли...Има си и "научно" обяснение, но хората не са дозряли за него, защото е отвъд границите на сегашната наука. И все пак има хора, които са навътре в тия неща и обясняват по най-добрия начин какво са духовете, демоните и т.н. И въобще не са такива като във филмите и игрите.

Jigi
11-07-2008, 23:12
А ти вярваш ли в Торбалан?

CeLyVka
11-07-2008, 23:20
Мене Торбалан всяка вечер като се прибирам ме дебне с чувала пред входа :grin:

VHack
11-22-2008, 16:49
Ами май има незнам :)

AdmiralJohn
11-23-2008, 11:16
Kато съм сама в стаята и е тихо, се чувствам сякаш съм в пълна стая и чувам много гласове да си говорят
А тези гласове...карат ли те да правиш разни неща...?
Иначе, няма духове!

ivsan4eto
11-26-2008, 17:29
Аз изобщо невярвам, но ми е много интересно. :P

mir4eto93
11-26-2008, 18:29
Еми може да се каже, че вярвам, че има разни паранормални явления :-o Ето например веднъж аз и една приятелка бяхме на един строеж и викахме духове ( на строежа нямаше никой друг, защото беше изоставен) . Та, седнахме в средата на стаята и направихме всичките му там джиджавки и нищо не стана в началото. И ние естествено си казахме какви глупости и т.н, обаче в мига, в който го казахме от тавана падна една тухла ама баш в центъра на стаята, където бяхме седнали преди това :shock: Такива писъци бяха :?

ImmortalForever
11-26-2008, 19:42
Nein!

lost_girl_in_love
11-26-2008, 19:57
Има нещо такова :)

AdmiralJohn
11-26-2008, 21:15
Еми може да се каже, че вярвам, че има разни паранормални явления :-o Ето например веднъж аз и една приятелка бяхме на един строеж и викахме духове ( на строежа нямаше никой друг, защото беше изоставен) . Та, седнахме в средата на стаята и направихме всичките му там джиджавки и нищо не стана в началото. И ние естествено си казахме какви глупости и т.н, обаче в мига, в който го казахме от тавана падна една тухла ама баш в центъра на стаята, където бяхме седнали преди това :shock: Такива писъци бяха :?
Ми строежът е бил изоставен.Едва ли е в перфектно състояние и си е било чисто съвпадение.

Kokzero
11-27-2008, 03:02
Поредното доказателство колко ограничено може да е човешкото съзнание.
Око да види, ръка да пипне. Тази толкова прословута човешка философия.
Аз по тази логика не вярвам в китове, не съм виждал, не съм пипал, всичко, което гледам по телевизията е плод на нагласени видеоматериали и фотошоп.
Разликата е, че вие можете да ме заведете при кит, а аз вас при дух не мога. Това прави ли духовете несъществуващи, напълно невярно. Аз не мога да ви заведа и на Марс, и това не е защото Марс не съществува. Това е защото не е налице условието - ракета или космически кораб. Същото е наличието на условие да повярваш в духове - способността да ги видиш, която мнозинството няма.
Независимо дали виждаме или не виждаме обаче, всичко се свежда до това вярваш ли или не. И нямам предвид вярата като религия, а вярата в непознатото и неопознатото, в идеята. Пишат се толкова книги, правят се толкова проучвания. Ако не дават резултат, това не е защото няма какво да се открие, може би методите на момента не са достатъчни.
Колко столетия са се правили опити за летене, още преди самолети и делтаплани, лепили са пера по ръцете си, скачали са от скали и са махали като птици. Но хората не са се отказали, защото са вярвали, и ето ви резултата.
Някога мнозинството е вярвало, че земята е плоска, а малцинството, че е кръгла. Тогава какво са писали по форумите в интернет ( :-D ). Сигурно темите са били "Вярвате ли че земята е кръгла?" или пък "Как ви върви Windows 1548 XP Edition?" :D

Та това по темата, моля никой да не казва твърдо "Това или онова", дори в 21 век, века на технологиите, все още сме открили прекалено малко, за да кажем че знаем отговори на въпроси като този и много други.

ivsan4eto
11-27-2008, 06:34
Aми точно затова на този етап може да се каже, че не вярваш (не лично ти, а по принцип). Мислиш наистина логично, но щом не е доказано и показано на цял свят (и то не в някой измишльотенски филм) аз лично не вярвам. Когато вече си вървя по улицата и се поздравявам с разни духове и призраци тогава ще повярвам. :lol:

AdmiralJohn
11-27-2008, 20:27
Поредното доказателство колко ограничено може да е човешкото съзнание.
Око да види, ръка да пипне. Тази толкова прословута човешка философия.
Аз по тази логика не вярвам в китове, не съм виждал, не съм пипал, всичко, което гледам по телевизията е плод на нагласени видеоматериали и фотошоп.
Разликата е, че вие можете да ме заведете при кит, а аз вас при дух не мога. Това прави ли духовете несъществуващи, напълно невярно. Аз не мога да ви заведа и на Марс, и това не е защото Марс не съществува. Това е защото не е налице условието - ракета или космически кораб. Същото е наличието на условие да повярваш в духове - способността да ги видиш, която мнозинството няма.
Независимо дали виждаме или не виждаме обаче, всичко се свежда до това вярваш ли или не. И нямам предвид вярата като религия, а вярата в непознатото и неопознатото, в идеята. Пишат се толкова книги, правят се толкова проучвания. Ако не дават резултат, това не е защото няма какво да се открие, може би методите на момента не са достатъчни.
Колко столетия са се правили опити за летене, още преди самолети и делтаплани, лепили са пера по ръцете си, скачали са от скали и са махали като птици. Но хората не са се отказали, защото са вярвали, и ето ви резултата.
Някога мнозинството е вярвало, че земята е плоска, а малцинството, че е кръгла. Тогава какво са писали по форумите в интернет ( :-D ). Сигурно темите са били "Вярвате ли че земята е кръгла?" или пък "Как ви върви Windows 1548 XP Edition?" :D

Та това по темата, моля никой да не казва твърдо "Това или онова", дори в 21 век, века на технологиите, все още сме открили прекалено малко, за да кажем че знаем отговори на въпроси като този и много други.
Аналогията с кита и с Марс е тъпичка.Абсолютно всяка наука ще ти отхвърли идеята за духовете.Замисли се малко....няма как да съществуват духове...Като си мислиш, че има я ми обясни какво са?Все ще си имаш някакво обяснение за себе си като вярваш в тях?

xbLaHx
12-08-2008, 17:43
вервам бе! ;д :D

Kman
12-09-2008, 17:52
няма значение дали вярвате или не в съществуването на богове и духове,
дали вярвате на разни малоумни фанатични слухове!
Те сега за тва религиозните институции ги е изтрах-
знаят че тея теории ще бъдат направени на пух и прах!

nia711
12-09-2008, 19:11
хмм ами напълно вярвам ...просто защото съм го усещала и виждала с очите си ...баба ми беше врачка ..така де не е врачка ,а човек който усеща нещата.Не е от тези който взимат пари за измишльотини,а истината.Тя като малка е получила отравяне на кръвта и се е наложило да и се ''смени кръвта'' чрез многократни преливания.Нз как е станало ,но в един момент през системите е взлязло въздух.От там вените и се напълват с кислород.На косъм не веднъж е била от смъртта.Била е акробатка като тийнеиджърка и е имала страшно мн контузий от които някой с доста последствия като по-възрастна.От един такъв случай тя притежава тази сила.Нз сиг си мислите ,че си измислям ,но не е така.Вече не го прави тъй като е възрастна и не може да издържа на силата.Когато го прави не пали някви огньове или такива ми ти работи и глупости който повечето знаете.Духът бива свободен когато биват изпълнени всички методи и работи на тялото преди и слде погребение.Когато това бива направено те са спокойни и си отиват.Гледала съм мн научни филми по този въпрос и определено вярвам,че съществуват духове. :)

Kman
12-10-2008, 11:31
Чувала ли си за плазебо ефект,самоубеждение,самоза блуда...

nia711
12-10-2008, 12:05
Чувала ли си за плазебо ефект,самоубеждение,самоза блуда...
хах пише се плаЦебо ефект ама карай ти по-разбираш :wink: не съм тръгнала да убеждавам няккого ,че нещо съществува или не , или да си налагам своята гледна точка и мнение,просто споделям мойте възгледи над нещата :)

Kman
12-10-2008, 15:05
сорка за правописната грешка....радвам се че ги сподели,хубаво е когато човек има изградена гледна точка относно нещо и я защитава.Е и тука си има едно "но",ама карай :)

crazyteengirl
12-10-2008, 15:14
ами аз вярвям,но мисля,че по скоро те са плод на човешкото въображение :-|
+1

Jumbie483
12-13-2008, 23:56
Вярвам само за това, което баща ми е разказвал, а именно, че когато бил малък баба му починала и той всяка вечер чувал стъпките и под прозореца. Когато била жива тя минавала от там за да иде да си налее вода за през нощта. После и леля ми (на баща ми сестрата) казала, че ги чува, а когато двамата попитали родителите си, те казали, че ги чуват но не им казали, за да не ги плашат :grin:

DimovB
12-14-2008, 00:01
вярвам. вчера закусвахме с един.

Kman
12-15-2008, 20:42
всяка вечер чувал стъпките и под прозореца

т.е. има нещо което го издава този шум,я шум от мърдащи листа на дърво,я някви мишки,котки....а може и да е течение или някво скрибуцане от старо дъврво и още много други причини.....
Четирима човека чуват някви шумове които приличат на стъпки.....че чуват шумове-чуват,но че са стъпки на дух е най-вероятно плод на фантазията им.Предполагам че са проверили какво толкова шуми,но не са разбрали....ако е било скрибуцане от дърво,течение или нещо друго подобно едвали ще се успее да се разбере че е всъщност е такова,а не дух.

Kokzero
12-15-2008, 22:27
Аналогията с кита и с Марс е тъпичка.Абсолютно всяка наука ще ти отхвърли идеята за духовете.Замисли се малко....няма как да съществуват духове...Като си мислиш, че има я ми обясни какво са?Все ще си имаш някакво обяснение за себе си като вярваш в тях?

Tъпа или не аналогията я свързвам с мнението си, напълно невъзможно и излишно е да обяснявам какво са духовете, при условие че никоя от науките, които съществуват в обществото ни няма нито методите да разбере, нито приборите да измери понятието дух. Може ли древногръцки философ и математик да обясни термоядрения синтез или пък генните мутации? Отговора е същия, няма я нито теорията, нито разбирането, нито метода за измерване или отчитане на явлението. Как тогава да може да бъде обяснено то. Същото е и с духовете, технологията ни е напреднала в дадена посока, но това напълно не означава че няма и други посоки, в които да има дълъг път за извървяване, преди човек да има възможността да разбере що е дух.

SWASTICA
12-16-2008, 02:26
Духове не съществуват.
Това е факт.

Съжалявам, че ви го казвам. Това е като да кажеш на малкия, че няма Дядо Коледа.

Няма души, няма духове.

Ок?
Искаш ли аргументи?

Айде...

Всички "срещали" духове твърдят, че духът е ефимерно прозрачно нещо, което досущ прилича на човешка фигура.

След като се намира на Земята и е видяно, каквото и да е това нещо, то съществува.
За да съществува едно нещо са му необходими физиологични процеси. Ако душата може да съществува без тяло, то ние можем да излизаме от това тяло N пъти, защото няма нещо, което да "залепи" душата с тялото.

За да съществува едно нещо, ние трябва да го видим, а щом го видим, то автматически става обект, който пречупва светлина.

За да бъде един човек изцяло невидим, трябва да може да пречупва светлината така, че да премине през него без да смени посоката си със мм, което все още е доказано, че е напълно невъзможно.

Щом има пречупване на светлина, значи има нещо реално, което съществува, но духовете са нещо мъртво, нещо, което пречупва светлината до положението, което казахме, че е невъзможно.
98% от всички тези привидения могат да се опишат със нормални процеси протичащи на планетата Земя. Останалите 2 % се нарича умопомрачение на мозъка. Това е функция, която се поражда от автосугестия. Мозъка визуализира и обработва за реално това, което си мислиш за даден момент.

Аз съм имал случай. Сядам си в парка, идва едно момиче, говорим около 3 мин, изпращам си я, тя завива и на стената виждам нейния некролог. Това е умопомрачение на мозъка, минавал съм по тази улица, виждал съм го и се е получи точно това. Грубо казано - Преплитена на процесите на мозъка. :)

AbeLoshSam
12-18-2008, 16:45
кви духове ве :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
я се усещайте малко :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
тва днешните пешлемета мно зарибени по фантастиката май а :D :D :D

sladkotykate
12-19-2008, 15:07
vqrvam v duhove,yseshtala sam prisastvieto na duh i ne e mn priqtno,no vse pak gi ima

SWASTlCA
12-19-2008, 16:19
vqrvam v duhove,yseshtala sam prisastvieto na duh i ne e mn priqtno,no vse pak gi ima
Я прочети дългия пост над теб.

Kman
12-19-2008, 19:03
Хората в днешно време са много заети и нямат време да четата много много май... 8-)

DMX1
12-19-2008, 19:46
Нз дали има духове. Аз лично не съм усещал присъствието им , но може и да има :smt102

teffii
12-22-2008, 12:52
според мен има :)

kifLataxD
12-22-2008, 15:40
^ и аз мисля така :)

Kman
12-23-2008, 09:10
Духове съществуват! Колкото и странно да звучи, помислете ме за куку или за каквото си искате, но съм виждал духове и то не веднъж.

И аз преди не вярвах, но ... ПОВЯРВАХ!

немога да разбера....лечението ли си променил,писнало ти е пеиш хапчета или някой ти е пробутал кофти хапове...

AbeLoshSam
12-23-2008, 10:31
на пешлеметата май още никой не им е казал, че Дядо Коледа не съществува
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
глупаци такива ше ме съсипете от смях ве ... :razz: :razz: :razz: :razz:

silana
12-23-2008, 21:35
Съществуват духове и те са около нас.Лоши или добри те са като хората. ;-)

betterman
12-24-2008, 11:26
духове има на всяка крачка :grin: :grin:

AbeLoshSam
12-24-2008, 18:42
глупава тема може да се заключи, обаче ГЛУПАЦИТЕ ще си останат на свобода
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

miminky
12-25-2008, 13:51
според мен има :)

dramaqueen
12-30-2008, 20:52
Дам :) :)

_LacrymoSa_
12-30-2008, 21:43
да :)

Jo_Ni_To
12-30-2008, 22:26
В духове-НЕ, но в свръхестествени сили - ДА
:)

Nam3less3
01-03-2009, 02:52
Някой ще ми каже ли какво има предвид под духове, че да знам дали вярвам в тях? :D
Май и вие не знаете дали вярвате или не вярвате в "духовете".

DJACK
01-03-2009, 08:40
neznam dali duha ima formata na 4oveshkiq obraz no se 4udq zashto zashto sa oble4eni v drehi? tova go kazvam savsem seriozno

mitternacht
01-03-2009, 09:08
Не е въпроса дали вярваме в тях!Въпроса е, дали те вярват в нас :-D

И да има, и да няма, не могат да се намесват в живота ни.Не би било честно.

zai4ety13
01-04-2009, 11:07
ами да аз вярвам.Но не вярвам в тея прозрачни малки духчета дето обитават големите къщи и викат "Бууу" вярвам в силата,в енергията на мъртвия...смятайте ме за луда ако искате но за мен си е така.

Nam3less3
01-04-2009, 16:24
ами да аз вярвам.Но не вярвам в тея прозрачни малки духчета дето обитават големите къщи и викат "Бууу" вярвам в силата,в енергията на мъртвия...смятайте ме за луда ако искате но за мен си е така.Няма нищо лудо, тва че повечето хора са невежи... Ама сред хората се е затвърдило едно мнение, че духовете са измислици от филмите...

elsy
01-04-2009, 17:19
Вярвам

Uffie
01-15-2009, 18:04
Вярвам...До колкото е възможно да вярва човек,който не се е срещал със истински духове,призраци,души или както там се казват :D :D Но и това ще стане с моето вечно любопитство | - (

skailer
01-16-2009, 15:34
HE :smt116

Adwokat
01-16-2009, 17:38
Ne

SoFarSoG00d
01-20-2009, 21:44
Аз вярвам,ама дали има или не.....

momchence_89
01-24-2009, 15:42
вярвам :(

anichkaaaaa
01-24-2009, 19:51
не

Pagan_man
01-25-2009, 15:10
Ами приемам ги акто вид енергия - негативна , позитивна.
Може да има и природни духове.

DJEB
01-26-2009, 18:44
абе не знам дали сега покрай мен има духове,но на мен ми се иска ,когато умра да мога да слизам от небето и да виждам близките си... Ама сега се сетих че май не нужно да слизаш от небето,за да ги видиш ,абе не знам някой ден всички ше разберем...

colymoly
02-22-2009, 13:46
може да има някакво въздухато излъчване, но аз не съм го срещала и съответно не вярвам докато не видя

Axe_vs_Sword
03-01-2009, 11:16
Един път, докато отивах до нас през голямото междучасие, някаква енергия ми дръпна леко краката, но помислих, че е някаква реакция на мускилите. И все пак си помислих и да не е някой дух да ми казва да не отивам. Буквално не трябваше, защото съм объркал голямото междучасие с малко :>

addicted2y0u
03-01-2009, 15:01
Вярвам ДА, определено! Бях гледала като по - малка по БТВ даваха там някакви детски филмчета следобед, но едното беше не точно за деца ... Във всяко предаване се разказваше по една история и доброволци отиваха да проверят дали наистина е така (винаги бяха по 2ма) и ги пращаха да преспят в дадена къща, ранчо .... има 1 случай, който помня най - ясно ... Един мъж бил прегазен от влак или нещо подобно и според мита всяка нощ на релсите се виждала светлинка и се смята, че това е духа му с фенер в ръка и като отидаха да проверят стояха скрити там и изведнъж се показа някаква светлина в далечината :shock: .... Имаше и други водеха ги в едни къщи с камера и уоки - токи-та в две различни стаи на къщите и вечерно време се чуваха някакви шумове, тропания, писъци .. незнам колко е било наистина, но според мен не бяха лъжа ;) .... Духове съществуват!

Kman
03-04-2009, 15:30
духчето каспар е реален и не трябва да се габаркете с него че току виж ви обсебил...

Krasencety
03-28-2009, 20:09
Вярвам! Това, че не виждаш нещо не означава, че то не съществува!

kuklichka_bg
03-29-2009, 10:37
ВЕЧЕ НЕ

Liar
03-29-2009, 12:45
Всички "срещали" духове твърдят, че духът е ефимерно прозрачно нещо, което досущ прилича на човешка фигура.

След като се намира на Земята и е видяно, каквото и да е това нещо, то съществува.
За да съществува едно нещо са му необходими физиологични процеси. Ако душата може да съществува без тяло, то ние можем да излизаме от това тяло N пъти, защото няма нещо, което да "залепи" душата с тялото.Това и преди е било обсъждано,излизането от тялото не става "ей така",нужни са определени усилия

За да съществува едно нещо, ние трябва да го видим, а щом го видим, то автматически става обект, който пречупва светлина.

За да бъде един човек изцяло невидим, трябва да може да пречупва светлината така, че да премине през него без да смени посоката си със мм, което все още е доказано, че е напълно невъзможно.Казано е "все още"...За в бъдеще кой знае...В една друга тема от този раздел прочетох,че няма скорост по-голяма от тази на светлината,но опит доказал,че не е точно така...
И щом хората казват,че виждат какво е духът и че има определена форма,това не значи ли,че не е невидим и не е необходимо да пречупва светлината така,както го прави плътта?

Щом има пречупване на светлина, значи има нещо реално, което съществува, но духовете са нещо мъртво, нещо, което пречупва светлината до положението, което казахме, че е невъзможно.
98% от всички тези привидения могат да се опишат със нормални процеси протичащи на планетата Земя. Останалите 2 % се нарича умопомрачение на мозъка. Това е функция, която се поражда от автосугестия. Мозъка визуализира и обработва за реално това, което си мислиш за даден момент.Кой казва,че духовете са нещо мъртво?Всъщност не знам дали духовете са само невидими,а привиденията на хората са плод на въображението им,но това,че не са признати от науката не означава,че ги няма.Щом не са материя,няма как да отговарят на законите,свързани с нея.Сигурна съм,че ако попитате някой много близък на починал вече човек,той ще има какво да ви разкаже и не става въпрос за историики като по филмите...Най-често проявленията са чрез сънища.Не съм имала такива,не съм и 100% убедена,че като умрем душите ни остават,но много неща,свързани с мои близки ме карат да се замислям.Никой от тях не е виждал човек,през който можеш да гледаш като през стъкло...Става въпрос за послания,знаци,които не са директни.Така че като оставим настана привиденията,невидимата енергия или каквото е там не се влияе от физичните закони,нали не можеш да я пипнеш.Необясними са много неща,като интуицията например.Как ще обясните,че преди катастрофи във влакове да речем,броят на пътниците е два пъти по-малък,в сравнение с редовните дни?Явно някои хора имат по-развити сетива от други.Един вид са "по" от тях.Много от вас са убедени в съществуването на по-развити извънземни цивилизации,щом ние сме "по-долу" значи има още много,което не знаем изобщо.Ами ако през времето,когато хората са си мислели,че Земята е плоска(този пример и доста използван,но е достатъчно красноречив) са го приели за стопроцентова истина и не са продължавали да изследват,може би и сега щяхме да си живеем в заблуда...А може и да го правим.Наистина се чудя на хората,според които това,което не е доказано го няма...

Искам да поясня,че не упорвам написаното от Свастика,за съжаление имам минимални(айде да не кажа почти никакви) научни познание,просто написах разсъжденията си и въпросите,които изникнаха след горния коментар.Ако бъркам-поправете ме.

Kman
03-29-2009, 17:51
-Аз вярвам
-Защо?
-Ми.....ей тъй

Сигурен съм че неможете да отговорите на въпроса защо вярвате...И в опита си да отговорите ще се оповавате я на библията,я на разни други фантасмагории,което е лишено от всякаква логика и не отговор на въпроса!

Liar
03-29-2009, 18:40
На Библията-едва ли,нали според нея след смъртта дирекно попадаш в рая или казана,или се пречистваш,като това се случва на реални места(май)...
Дали са фантасмагории разказите на много близки хора,всеки преценява за себе си,но пак да кажа,става въпрос за индиректни послания,не филмови сцени.Общо взето това е основното,което ме кара да вярвам до някаква степен в тези неща,дотогава не се бях замисляла задълбочено,не ме и интересуваше особено..Но,да, има и доза вътрешно убеждение...И при опозицията го има!
Ами вие защо отричате?"Защото науката не го е доказала"...Това по-добър отговор на въпроса ли е?

selens
04-11-2009, 19:54
Има, да... не са злите духчета, които ни описват, но да, има...

lsd43
04-15-2009, 09:10
"някаква енергия ми дръпна леко краката"
-мен енергиите направо ме спъват.

"вечерно време се чуваха някакви шумове, тропания, писъци .. .... Духове съществуват!"
- и през деня се чуват => духовете НАИСТИНА съществуват.

"Вярвам! Това, че не виждаш нещо не означава, че то не съществува!"
- разбрахте ли сега?трябва да УСЕТИМ... може би чрез телепатия, или чрез сърцето си...

"vqrvam v duhove,yseshtala sam prisastvieto na duh i ne e mn priqtno"
- ne si4ki duhove sa dobri...

"според мен има Smile"
- желязна логика!

"^ и аз мисля така Smile"
- ТИТАНИЕВА!!!

"Духове съществуват! КОЛКОТО И СТРАННО ДА ЗВУЧИ, помислете ме за куку..."
- ако си убеден в напълно неоспоримото им съществуване, защо допускаш, че може да звучи странно?

"И аз преди не вярвах, но ... ПОВЯРВАХ!"
- ъъъъъъъъъъх!!!

"Съществуват духове и те са около нас.Лоши или добри те са като хората. "
- само че духове...

"Същото е наличието на условие да повярваш в духове - способността да ги видиш, която мнозинството няма. "
- не прави реклама на "рентгенол"

"усещала и виждала с очите си ...баба ми беше врачка .."
- Ванга...

"всяка вечер чувал стъпките и под прозореца."
- материален дух?!

>.<
Какви са тея глупости бе?!Поразен съм от факта, че толкова много хора могат да се закълнат, че нещо, което дори не знаем какво е и как така го има, ГО ИМА?!!!Човека няма душа!Набийте си го в главата и не се излагайте по интернет!За тая работа си има "Кофата".Когато човек умре той просто престава да бъде.Някои просто не са доволни от жестоката реалност и създават алтернативна, с цел да се надяваме, че няма да изчезнем някъде-никъде след смъртта си, или тази на близките.

Заключете темата и четете на 7-ма страница пост-а на SWASTIKA.
П.П. Отговори а ла "да","не","вярвам" са нарушение на правилника.

Това ,че не виждаш въздуха ,не означава ,че го няма ,това ,че не може да видиш някой човек ,за когото пише в учебника ,не онзачава ,че го е нямало ,може и да ги има ,защо не ? Защо човек да няма душа ? Това ,че не се вижда не означава ,че я няма ,може да се каже ,че тя е част от разума и си има отделна наука за нея ,психология или наука за душата ,но все пак аз не мога да убедя някой в това , в което вярвам аз ,нито той може да ме убеди ,че всички след като умрем ставаме само за храна на червеите ,това е въпрос на вътрешно разбиране за всеки човек.

Единствено смъртта може да покаже каква е истината ,след някое друго десетилетие всеки от нас ще разбере дали е бил прав или е грешал. Все пак има едно сигурно нещо ,човек винаги умира ,няма как да го избегне.

SolusChristus
04-15-2009, 13:49
-Аз вярвам
-Защо?
-Ми.....ей тъй

Сигурен съм че неможете да отговорите на въпроса защо вярвате...И в опита си да отговорите ще се оповавате я на библията,я на разни други фантасмагории,което е лишено от всякаква логика и не отговор на въпроса!

А какво трябва да кажа?

Защото ме е страх да умра, ли? :lol:

Kman
04-15-2009, 15:33
Отговора на този въпрос не е кратък и изисква по задълбочен замисъл над психилогията на човека. Пример....вярата на хората става по силна,тогава когато се чувстват слаби психически и физически и те и за тва сектите търсят точно такива хора....айтсайдери,хора загубли наскоро близки и тем подобни.
Защо вярвате....липса на информация и знания,обкръжението(хората ) влияе и най-вече защото се пълнят главите на хората със онези заплахи и насилия дето ги пише в библията и много други неща,но по задълбочения въпрос изисква обръщане на по голямо внимание на човешката психология.

kasidy
04-16-2009, 20:59
Ми спорен мен има. Ама то аз вярвам, че и кентаври има :D Това, че хората да кажем не са ги виждали, не доказва че ги няма.

lovec
07-20-2009, 15:12
не

pe6Ko0o
07-23-2009, 14:59
абе...да ви кажа чесно аз вярвам :oops: като0 е вечер и ти кажат някоя психарска история о0с0бено ако си близо0 да го0рата и е тихо0 се насирам на момента :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D скоро бях ме на едно заведение краи гората и на една поляна има пеики като се обърнах ми се привидяха само бял панталон в следващия миг го няма6е :D :D мн 6антаво0 :D :D

YourPoison
08-05-2009, 12:37
съществуват ! аз вярвам ..

YourPoison
08-05-2009, 12:41
Вярвам ДА, определено! Бях гледала като по - малка по БТВ даваха там някакви детски филмчета следобед, но едното беше не точно за деца ... Във всяко предаване се разказваше по една история и доброволци отиваха да проверят дали наистина е така (винаги бяха по 2ма) и ги пращаха да преспят в дадена къща, ранчо .... има 1 случай, който помня най - ясно ... Един мъж бил прегазен от влак или нещо подобно и според мита всяка нощ на релсите се виждала светлинка и се смята, че това е духа му с фенер в ръка и като отидаха да проверят стояха скрити там и изведнъж се показа някаква светлина в далечината :shock: .... Имаше и други водеха ги в едни къщи с камера и уоки - токи-та в две различни стаи на къщите и вечерно време се чуваха някакви шумове, тропания, писъци .. незнам колко е било наистина, но според мен не бяха лъжа ;) .... Духове съществуват!
даа и аз като малка съм го гледала това предаване и ми беше много интересно .. някъде бяха казали ,че са го спряли защото майките се оплаквали нещо ,че това не е за малки деца и някви такиава...

Nam3less3
08-05-2009, 13:51
Има духове, но далеч не са такива, какви го представят по филмите и игрите.

YourPoison
08-05-2009, 14:30
Има духове, но далеч не са такива, какви го представят по филмите и игрите.
И аз така мисля

Nam3less3
08-05-2009, 16:06
Има духове, но далеч не са такива, какви го представят по филмите и игрите.
И аз така мисляВ книжарниците в секция 'Окултизъм' има някой книги, в които пише за хора, правили астрално пътуване, и твърдят, че са били в етерното измерение и са общували с духове. Разгледай ги, много е интересно ако се интересуваш от мистични работи. Всъщност това са традиции от хиляди години и сериозни книги, не просто измислици на някой луди.

YourPoison
08-05-2009, 16:54
Има духове, но далеч не са такива, какви го представят по филмите и игрите.
И аз така мисляВ книжарниците в секция 'Окултизъм' има някой книги, в които пише за хора, правили астрално пътуване, и твърдят, че са били в етерното измерение и са общували с духове. Разгледай ги, много е интересно ако се интересуваш от мистични работи. Всъщност това са традиции от хиляди години и сериозни книги, не просто измислици на някой луди.
мда аз като влизам в книжарниците съм се заглеждала много.. вълнувам се много от такива мистични работи .. а в нета има много разкази за духове и други такива ама според мен някои са измислени както и снимките ,на които се опитват да докажат че се виждат истински духове .. са разглехдах и в момента чета това :
http://www.sibir.bg/index.php?page=displayTopic&id=4670&tid=72323

SunnyTime
08-05-2009, 19:14
Има според мен...

themusicinme
08-06-2009, 20:04
Има. Мисля, че съм имала срещи, затова така мисля.
Между другото SunnyTime, споделям за Майкъл... На всички ни е тежко...

YourPoison
08-06-2009, 22:10
Има. Мисля, че съм имала срещи, затова така мисля.
Между другото SunnyTime, споделям за Майкъл... На всички ни е тежко...
какви срещи .. разкажи ?

themusicinme
08-07-2009, 06:12
С духовете на починали хора. И не само хора... Някакви същества. Ами виждала съм като сенки или съм усещала като присъствие, миризма.

Nam3less3
08-07-2009, 06:36
С духовете на починали хора. И не само хора... Някакви същества. Ами виждала съм като сенки или съм усещала като присъствие, миризма.Това е често срещано. Някой твърдят, че е работа на мозъка, а не истина. Не се знае. Ето интересна информация:
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=4781

themusicinme
08-07-2009, 20:23
С духовете на починали хора. И не само хора... Някакви същества. Ами виждала съм като сенки или съм усещала като присъствие, миризма.Това е често срещано. Някой твърдят, че е работа на мозъка, а не истина. Не се знае. Ето интересна информация:
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=4781

Прочетох статията. Против съм. Опитват се да обяснят нещата научно. Почти не се споменава за духове. Не съм съгласна, че е работа на мозъка. Аз казвам за себе си какво съм изпитала.

Liar
08-07-2009, 22:05
Не знам как можеш да си толкова сигурна,сетивата лъжат понякога.И мен са ме лъгали.Изглежда реално,но вероятно е под влияние на нещо,нали се интересуваш от такива неща като духове и подобни.

PurpleDream
08-07-2009, 23:50
не вярвам в такива работи

Nam3less3
08-08-2009, 07:30
С духовете на починали хора. И не само хора... Някакви същества. Ами виждала съм като сенки или съм усещала като присъствие, миризма.Това е често срещано. Някой твърдят, че е работа на мозъка, а не истина. Не се знае. Ето интересна информация:
http://www.chudesa.net/?p=statia&statiaid=4781

Прочетох статията. Против съм. Опитват се да обяснят нещата научно. Почти не се споменава за духове. Не съм съгласна, че е работа на мозъка. Аз казвам за себе си какво съм изпитала.Това е научната версия. Иначе има и духовна такава, от източните философии и окултистичните, говори се за езотеричното измерение със 7 по 7 нива.

Nickole
08-08-2009, 07:33
не вярвам в такива работи

Nam3less3
08-08-2009, 07:45
не вярвам в такива работиАма защо така беее :-o

Nickole
08-08-2009, 07:48
не вярвам в такива работиАма защо така беее :-o
Оо аз ако вярвах в това, при фразата на комшиичетата (9-10 годишни)
"Духа на Майкъл Джексън те преследва" щях да съм се самоубила до сега.... :?

Nam3less3
08-08-2009, 07:58
не вярвам в такива работиАма защо така беее :-o
Оо аз ако вярвах в това, при фразата на комшиичетата (9-10 годишни)
"Духа на Майкъл Джексън те преследва" щях да съм се самоубила до сега.... :? Духовете, за които говорим, нямат нищо общо с тия измислици, за които си чувала 8)

themusicinme
08-08-2009, 12:35
Не знам как можеш да си толкова сигурна,сетивата лъжат понякога.И мен са ме лъгали.Изглежда реално,но вероятно е под влияние на нещо,нали се интересуваш от такива неща като духове и подобни.

Сетивата не са ме излъгали. Реално е.

Liar
08-08-2009, 23:31
Добре,тогава би ли разказала нещо повече-какво точно виждаш,по кое време става,от теб ли зависи,по какъв начин общуваш...за какво.
Интересно ми е.

themusicinme
08-09-2009, 09:54
Добре,тогава би ли разказала нещо повече-какво точно виждаш,по кое време става,от теб ли зависи,по какъв начин общуваш...за какво.
Интересно ми е.

Понякога зависи от мен, понякога не. Просто се случва или аз ако имам силно желание се получава среща в някакъв вид. Като че ли става около нощното време. Ами ако са починали получавам сведение за това как са... Ако е др същество не е имало разговор и ги избягвам, понеже не ми се виждат добри, имайки предвид формата, в която се появяват. Но не са мн случаите. Скоро май не ми се е случвало нищо такова. Най-мн някакво усещане да съм имала, но не съм виждала. Дано някой като чете това да не се смее (много) :)

blackvelvet
08-09-2009, 11:30
Не знам...на мен понякога ми се виждат много нереални тези неща с духовете.Дори не мога да кажа,че ги приемам или отхвърлям с категоричност.Просто има някои неща,които не мога да си обясна...и понякога тези "случки" ме водят на мисълта,че може да има нещо като дух,призрак или нещо такова....

SolusChristus
08-09-2009, 13:14
Не знам как можеш да си толкова сигурна,сетивата лъжат понякога.И мен са ме лъгали.Изглежда реално,но вероятно е под влияние на нещо,нали се интересуваш от такива неща като духове и подобни.

Сетивата не са ме излъгали. Реално е.

Няма как да си сигурна.

PurpleDream
08-09-2009, 13:41
не вярвам в такива работиАма защо така беее :-o

докато не видя не вярвам 8-)

YourPoison
08-09-2009, 14:07
не вярвам в такива работиАма защо така беее :-o

докато не видя не вярвам 8-)
ее .. може да видиш някой ден 8-) да те посетят

PurpleDream
08-09-2009, 15:48
не вярвам в такива работиАма защо така беее :-o

докато не видя не вярвам 8-)
ее .. може да видиш някой ден 8-) да те посетят

е като дойдат ще повярвам :D

Nam3less3
08-09-2009, 16:15
Вярвам, че "мъртвите" могат да се свързват с нас, но цялата тая идея със чуването на стъпки през нощта или призрачен шепот и т.н. не ми допада.

Сетивата могат да лъжат.Ако вярвахме само на сетивата си, щяхме да мислиме, че релсите се съединяват в далечината, например. [ click (http://pic-bg.net/files/6v9ptgupq5tsogqspqzj9zw7ez9hliomym30iyuu.jpg) ]
Или пък, че слънцето се потапя в морето всяка вечер. [ click (http://shipicker.com/_Media/dscn2847-2.jpg) ]
Или пък, че Земята е плоска.
И т.н. :Р

:smt023 8-)Значи ти вярваш в духове на мъртъвци, но не вярваш в съществуването на Бог или каквато и да е друга висша сила? :shock:

themusicinme
08-11-2009, 20:57
Ако духовете не са това, което са, то те изобщо не са духове, а души.
Тук идва въпроса, автора "Дух" или "Душа" е имал предвид?
Дух - крайно невероятно
Душа - възможно
Напротив. Душа - невъможно, дух - възможно. Като се говори за среща с духове, има се предвид два вида - духове и призраци. Разликата: духовете са преминали отвъд и идват на посещения, когато пожелаят, а призраците не са преминали, те са приковани и фактически са никъде и е относително...

SolusChristus
08-11-2009, 21:04
Не знам тия неща от къде ги взимате, но ако някой спомене, че са християнски, жив ще го одера ако е пред мене...

Nam3less3
08-11-2009, 21:10
Не знам тия неща от къде ги взимате, но ако някой спомене, че са християнски, жив ще го одера ако е пред мене...Няма нищо антихристиянско в това. Нито е магическо, нито "дяволско". Това е явление от някакво непознато засега естество.

Nam3less3
08-11-2009, 21:25
Магията е наблюдавано явление, за което няма научно(или някакво друго) задоволително обяснение. Това е моята дефиниция. Едно време и гръмотевиците са смятали за магия, а гадната църква е наричала изобретателите "вещери". След време може да се окаже, че духовете са нещо нормално, кой знае :D

themusicinme
08-12-2009, 17:45
Не знам защо намесваш магията тук, но иначе си прав :)

Naman07
08-12-2009, 17:55
Само защото разбираш механиката на това как нещо работи, не го прави по-малко стойностно от чудо. Което просто е друга дума за магия. Може би оттам идва и фразата, че всички се поддържат живи от магия, хях.

themusicinme
08-12-2009, 20:14
Само защото разбираш механиката на това как нещо работи, не го прави по-малко стойностно от чудо. Което просто е друга дума за магия. Може би оттам идва и фразата, че всички се поддържат живи от магия, хях.

Понеже магията по своята същност е мисъл, следва, че тя ръководи радикално живота ни (магията). Май това имаше предвид.

Nam3less3
08-12-2009, 20:17
Само защото разбираш механиката на това как нещо работи, не го прави по-малко стойностно от чудо. Което просто е друга дума за магия. Може би оттам идва и фразата, че всички се поддържат живи от магия, хях.

Понеже магията по своята същност е мисъл, следва, че тя ръководи радикално живота ни (магията). Май това имаше предвид. :)Всъщност имах предвид поста на SolusChristus, че темата е антихристиянска. Примерно християнството отрича магьосничествата, вещерствата и подобни "окултистични и магически неща". За това споменах, че това за духовете и душите може да се окаже нещо нормално, но още неразкрито. Иначе има и различни дефиниции за думата магия, а и за мисълта ни съм чувал да я наричат по друг начин. Някой на това викат дух.

Naman07
08-12-2009, 20:50
Само защото разбираш механиката на това как нещо работи, не го прави по-малко стойностно от чудо. Което просто е друга дума за магия. Може би оттам идва и фразата, че всички се поддържат живи от магия, хях.

Понеже магията по своята същност е мисъл, следва, че тя ръководи радикално живота ни (магията). Май това имаше предвид.
Имам предвид, че примерно това, че някакви ел. импусли и био енергии позволяват на тялото ни да функционира, и ние разбираме механиката му, не го прави по-малко чудо. Говорех за материално живи :lol: , но както каза Неймлес това е само една от дефинициите на думата 'магия'.

themusicinme
08-13-2009, 19:58
Не е по темата, но не искам да пускам тема, само да споделя. Получих видение за бившия ми и новата му приятелка. Видях ги. Не знам дали вече са заедно или тепърва предстои. Много е гадно да видиш такова нещо. :( Друго да беше по-добре, но това. Много ми е гадно... Вече 2 месеца не сме заедно, като последния го търсих не знам колко пъти. С една дума мн се излагах. Той забрани да му се обаждам. Скоро му е рождения ден. Няма да го поздравя. Просто боли ме да го чувам и да съм далеч от него. Зле съм. Днес минах покрай къщата му, да съм по-близо до него... Не исках да го виждам, просто да усетя присъствието му. Само да не изперкам :( Извинявам се, че не е по темата. Някой да каже мнение... Не споделям това с никой наживо, само ще ме критикуват и ще ми се подиграят, че съм толкова зле.

ZipFail
08-13-2009, 20:07
Уцелила си темата ;-)

Naman07
08-13-2009, 20:21
Уцелила си темата ;-)
Не иронизирай. Момичето пуска поста си тук, с надеждата, че ще се намери някой по-сериозен от слепците и лигльовци в другите раздели, за да й вдъхне кураж.
themusicinme имаш ЛС.

ri41
08-20-2009, 17:30
до като не видя не вярвам, за вярата в Господ това е друго нещо :D

DimovB
08-20-2009, 17:32
не, но са интересна част от митологията и фентъзито

Nam3less3
08-21-2009, 01:07
не, но са интересна част от митологията и фентъзитоВярата в Бог няма нищо общо с фентъзита и митологии. Отварял ли си някога примерно библията? Изобщо имам чувството, че нямаш идея какво пише в нея.

vaniliika
10-11-2009, 08:39
http://www.dnes.bg/article.php?id=53617 komentiraite ;]

LOL

Знаеш ли колко такива "духове" съм виждал по камерите в Техно Маркет? :-D

Мухи ми лазеха цяла нощ по камерите пролетта...




Местният поп коментира случая: Това е духът на Йоан Кръстител.


К'во, Йоан Кръстител е отишъл да сипе бензин ли? :lol: :lol:


Еми до рая има доста път пък колата не върви с въздух. :D

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Belair
10-21-2009, 10:13
След две бутилки алкохол и призраци ми се е случвало да виждам

SomewhereInTime
10-21-2009, 16:19
Мисля че има.

Liar
10-25-2009, 10:59
Хем не вярвам,че някой мъртвец ще ми се яви,хем се посирам,като чуя за такива случки,не знам как става!

SunnyTime
11-03-2009, 08:01
Тия които казват, че не вярват в духове, означаава, че не вярват в душата на човек.... Аз вярвам!


Подкрепям :)

Ами да и според мен съществуват!Не сме сами на този Свят!!!Знам доста неща които мога да напиша в подкрепа на коментара ми,но просто не ми се пише.Те тези дето вярваат си знаят :)

Naman07
11-03-2009, 08:11
Тия които казват, че не вярват в духове, означаава, че не вярват в душата на човек.... Аз вярвам!


Подкрепям :)

Ами да и според мен съществуват!Не сме сами на този Свят!!!Знам доста неща които мога да напиша в подкрепа на коментара ми,но просто не ми се пише.Те тези дето вярваат си знаят :)
Глупаво прикритие на мързела си направи... Никога не знаеш по какъв начин ще повлияе написаното от теб в/у някой друг. В бъдеще споделяй всичко, което ти се струва интересно, и не оставяй такива голи, безсмислени постове :-P .

SolusChristus
11-03-2009, 13:22
Само искам да кажа нещо преди всички (гретчету) да са се хвърлили да обиждат и псуват, духове, според Християнската религия няма.

YouKnowImBetterThanYou
11-04-2009, 11:40
Само искам да кажа нещо преди всички (гретчету) да са се хвърлили да обиждат и псуват, духове, според Християнската религия няма.
Това, че според вярата няма, не означава че действително няма! А доказателства за съществуването на призраци има толкова, колкото и за съществуването на бог. Въпрос на гледна точка е в кое намираш по-голям комфорт. Да приемеш, че ще отидеш в рая или ада, или пък ще продължиш съществуването си на тази призрак.

Vortexa
11-04-2009, 21:30
Не знам защо изобщо християнството трябва да се намесва в цялата работа.Духове като ,,стереотипи,, и като образ, създаден от хората с времето в следствие на внушението им относно необясними неща няма.Духове като енергия и като физическо преминаване на душата в друга форма на друго място (имам в предвид място като местоположение-не като духовно извисяване) няма как да се отрече че няма.Най-малкото е фактът за олекването на човека с 21 грама малко след смъртта му и материализирането на тази енергия в различни форми (оттам нататък е въпрос на внушаване че тази форма е придобила формата на ,,прапрадядо ми ,, или нещо от сорта).Всичко е въпрос на психика и на внушение. :) Надявам се да съм се изказал възможно най-ясно макар че като го чета е зле :D :D :D

SolusChristus
11-04-2009, 21:41
Vortexa, просто го казвам като предупреждение към хората, които веднага ще се хвърлят да обиждат и да се смеят, че християните това, християните онова. :P

Vortexa
11-05-2009, 12:52
Е да разбрах те :D :)

Liar
11-05-2009, 18:51
Тия които казват, че не вярват в духове, означаава, че не вярват в душата на човек.... Аз вярвам!


Подкрепям :)

Ами да и според мен съществуват!Не сме сами на този Свят!!!Знам доста неща които мога да напиша в подкрепа на коментара ми,но просто не ми се пише.Те тези дето вярваат си знаят :)
Глупаво прикритие на мързела си направи... Никога не знаеш по какъв начин ще повлияе написаното от теб в/у някой друг. В бъдеще споделяй всичко, което ти се струва интересно, и не оставяй такива голи, безсмислени постове :-P .
Аааа....на мен не ми влияят добре такива постове.
Иначе,каквото и да напише,остават си празни думи!

clever
11-19-2009, 14:26
Не вярвам в духове и призраци. 8-)

vanigsc
12-13-2010, 15:30
Определено вярвам в духове.Много е тъпо да си мислиш,че няма такива паранормални явления.Който не вярва,просто не иска да разбере каква е реалността. Не.Аз пък не вярвам.Какво от това?Не можеш да кажеш,4е който не вярва,не знае какво е реалност.

Я ми дайте пример за съществуване на духове.Ама не измислени или някой да ви е казал...Според мен са глупости.Този страх от духове или просто да вярваш в тях в пове4ето слу4аи се е зародил от гледането на прекаленно много филми на ужаси и "проминаве" на мозъците с глупости,когато са били малки.

Не съм много съгласна че духовете не съществуват. Един мой мн добър приятел вижда духове. Знам колко странно и нереално звучи и аз първоначално не повярвах. Той го е страх да влезе в банята, защото те били на всякъде и не го оставяли намира. В училище, той ходи с психолога си, за да го успокоява.
Знам че няма да ми повярвате. но исках да споделя. И аз напълно вярвам в духове!

ZipFail
12-13-2010, 16:23
И тоя пич изобщо не е психично болен...

burpp
12-13-2010, 17:15
Хора, като сме заговорили за духове, моля ви, препоръчайте ми някой документален филм за духове и паранормални явления. Ще ви бъда адски много бладорен. :)

По темата- Да, вярвам, че съществуват ...

Nam3less3
12-13-2010, 17:37
Хора, като сме заговорили за духове, моля ви, препоръчайте ми някой документален филм за духове и паранормални явления. Ще ви бъда адски много бладорен. :)

По темата- Да, вярвам, че съществуват ...Филмите няма да ти помогнат. Чети духовна литература.

burpp
12-13-2010, 18:22
Хора, като сме заговорили за духове, моля ви, препоръчайте ми някой документален филм за духове и паранормални явления. Ще ви бъда адски много бладорен. :)

По темата- Да, вярвам, че съществуват ...Филмите няма да ти помогнат. Чети духовна литература.

Ами да, знам, но ми се ще да гледам филми ... ще съм благодарен, ако някой ми посочи някой :)

gandalfepi4
12-13-2010, 19:23
Fifth dimension

burpp
12-13-2010, 19:53
Това не е ли книга ?

gandalfepi4
12-13-2010, 20:02
http://www.youtube.com/watch?v=49XIQzz4d4s

http://topdocumentaryfilms.com/5th-dimension-ghosts/


не знам, ти как мислиш?

burpp
12-13-2010, 20:23
http://www.youtube.com/watch?v=49XIQzz4d4s

http://topdocumentaryfilms.com/5th-dimension-ghosts/


не знам, ти как мислиш?

Супер, мерси :)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-15-2010, 08:08
Духова?
В смисъл дух-тяло? Или призрак?

lsd43
12-15-2010, 20:09
Лол темата е почти на 3 години вече :razz:

burpp
12-15-2010, 21:14
Лол темата е почти на 3 години вече :razz:

Е, няма нищо, духовете са си още тук.

SwEeTMuFFiN
12-19-2010, 06:39
повечето хора под ,,духове,, разбират нещо зла, страшно. аз вярвам в духовете на умрелите хора които просто си гледка 8-)

gandalfepi4
12-19-2010, 15:59
^ while you masturbate...

Nam3less3
12-19-2010, 23:11
повечето хора под ,,духове,, разбират нещо зла, страшно. аз вярвам в духовете на умрелите хора които просто си гледка 8-)Е живите нямат ли духове? Всичко що е разум е дух.

gandalfepi4
12-20-2010, 11:42
^ това па кой ти го каза? има доста доказателства че всъщност дух няма, а и да има не е свързан с разума поне (като това твърдение мога да го обоснова йелязно и с философия и с направени експерименти)

mech0
12-21-2010, 10:11
^ това па кой ти го каза? има доста доказателства че всъщност дух няма, а и да има не е свързан с разума поне (като това твърдение мога да го обоснова йелязно и с философия и с направени експерименти)
gandalfepi4, обикновено винаги се обосноваваш добре, ще ни ги предоставиш ли тези доказателства? Аз пък твърдя, че след като човек умре от него се отделят едни 21 грама, които са душа/дух и както още щете го наречете.

RoSKo0o0
12-21-2010, 11:08
Духът е плод на човешкото въображение. Вярваш в него и го виждаш в тягостен момент или започваш просто да халюцинираш. Доказателство затова е миража за оазисите примерно. Когато човек желае силно нещо, дори и да го няма, то ще се появи. Но някои хора са казали: "Мъртвият си е мъртъв" и "няма как да видиш нещо невидимо".
Тези документални филми къде ги дават по телевизията, мдам... доста стряскащи и страшни са (лично мен ме плашат някои), но именно това е силата на медията, това е медийното манипулиране, защото те в други ден могат да измислят, че има и някакъв друг тип "същества, аномалии" и да правят документални филми и няма как просто голям процент от хората да не се вържат. Това е. Не казвам на никого нищо, който в каквото иска да си вярва.
Аз съм викал духове, бил съм на страховити места и може би завъдеще ще посетя все пак (може и да греша в мнението си), но отникъде нищо не се появява, а вярвах... просто хората сме сами :)

gandalfepi4
12-21-2010, 11:12
^ мечо, аз пък твъдря че ти нямаш каквато и да е причина да вярвяш че след като умреш от теб се отделят 21 грама (стига да се не посериш постмортем) и ето как се обосновавам:

http://en.wikipedia.org/wiki/Duncan_MacDougall_%28doctor%29

http://www.physicsforums.com/showthread.php?t=115706

http://perceptionalism.com/archives/000040.html

http://www.snopes.com/religion/soulweight.asp

http://boards.straightdope.com/sdmb/showthread.php?t=249585

http://forums.randi.org/archive/index.php/t-13860.html

където линквам към форуми го правя не толкова заради дискусията, колкото за линковете които дават те щото е адски трудно да намеря нещо против тази теория защото още от създаването си преди 100-ина години никой не я взема нито нея, нито експеримента като нещо научно и следователно никой не си е правил труда да я прецаква обстойно.

само джеймс ранди (link included) се е изказвал по този градски мит, уви, официално., но все пак това че експеримента е дискредитиран още от първия път, това че въпросният човек е бил предубеден, че никога не го е повторил и подобрил и другите десетки глупости свързани с цялата ситуация трябва да ти говорят достатъчно


(между другото ако толкова смяташ че информацията която предоставям за този случай конкретно не е достатъчна, понеже и аз не съм много доволен от количеството и качестовото и, си поканен да предоставиш по-добри доказателства "за" нея, като под доказателства за нейната правота не разбирам просто някой сайт който казва "според този експеримент това е така" щото според всяка организация на учени за която намерих данни този експеримент е предубеден, смотан, неточен, ненаучен и (не че е важно но все пак) нехуманен)

Nam3less3
12-21-2010, 17:25
Между другото, всички се объркахме.
Правилният термин е не дух(spirit), а душа(soul). Душата има 3 сили - мисли, чувства, воля. Тя носи съзнанието ни, разумът ни, паметта ни, и изобщо всички подобни думички са част от душата. Човекът представлява душа + тяло.
Духът вече е друга работа, и малко души "го притежават". Заради това, когато говорим за нематериалното ни Аз и нашият разум, правилният термин е душа, както когато говорим за хората правилният термин е човек. Макар че думата дух може да се използва и в друг смисъл, но като говорим за духове на умрели, трябва да кажем души на умрели.

gandalfepi4
12-21-2010, 17:34
Душата има 3 сили - мисли, чувства, воля. Тя носи съзнанието ни, разумът ни, паметта ни, и изобщо всички подобни думички са част от душата.

мда, затва ако ти се бъгне мозъка точно спомените, емоциите и начина на мислене или се променят брутално или изчезват напълно нали?

Nam3less3
12-21-2010, 17:46
Душата има 3 сили - мисли, чувства, воля. Тя носи съзнанието ни, разумът ни, паметта ни, и изобщо всички подобни думички са част от душата.

мда, затва ако ти се бъгне мозъка точно спомените, емоциите и начина на мислене или се променят брутално или изчезват напълно нали?Тялото е инструмент, носител на душата, а мозъкът фунцкионира така, че с помощта на нервната сила, хормоните и прочие биологични елементи да намира физическо отражение на душевните процеси. Примерно когато някой е ядосан, се покачва адреналина му и това ни дава повече физическа сила, за да афектираме физическият свят. Тялото е проводник на душевните процеси върху този физически свят. Заради това, ако бъде наранен мозъкът(домът на душата), е възможно примерно да загубим паметта си. Но в паметта на душата ни има безброй спомени и събития, които в момента са заключени за нас и нашият мозък, защото ако човек се роди с всичките знания на душата ни се губи смисълът на живота. Това, което наричаме подсъзнание, според някой е истинската памет на душата, до която нямаме достъп докато сме живи.

mech0
12-21-2010, 17:54
Ами ще ти предложа някои статии. Заповядай:
http://zonabg.info/Life.70_74/2780.article/
Тук погледни 17 страница от книгата:

http://books.google.com/books?id=K1M0gVKYbzQC&pg=PA17&lpg=PA17&dq=%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D1%8A%D0%BB+%D1%83%D0%BE%D1% 82%D1%81%D1%8A%D0%BD+%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D0%B 5%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82&source=bl&ots=cwlTz0DMW8&sig=qh4cCkhA1l6N_qkOV9_pVinPacg&hl=bg&ei=degQTZLVOIe48gP6j9iDBw&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=4&ved=0CCkQ6AEwAw#v=onepage&q=%D0%BB%D0%B0%D0%B9%D1%8A%D0%BB%20%D1%83%D0%BE%D1 %82%D1%81%D1%8A%D0%BD%20%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D 0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82&f=false

Ето 1 интересен експеримент на доктор Пим ван Ломел:

http://www.temanews.com/index.php?p=tema&iid=387&aid=9404

Auriss
12-21-2010, 18:07
Неймлесс ,почни да четеш малко философия. Препоръчвам ти Ницше като за начало - Антихрист и Тъй рече Заратустра. Това с цел да си изясниш гледната точка на опонентите. Разбира се ти няма да разбереш в дълбочина написаното ,а просто ще се почувстваш обиден ,но все пак - не пречи да пробваш. Това ти го казвам във връзка с първия абзац от предпоследния ти пост.

А сега по повод последния - логически погледнато ти твърдиш ,(1)че като следствие на физическа травма на човешкия мозък се травмира и душата. В такъв случай е актуално и обратното -(2) в следствие на "душевна" травма се травмира мозъка И физически. Тук трябва да уточня УМИШЛЕНО ,че психическите заболявания са следствие на ФИЗИОЛОГИЧНИ фактори ,което ги изключва автоматично от уравнението.
Е ,дай ми пример за номер 2. Едва ли ще успееш.
3) Ти твърдиш ,че душата е преносител на спомените и т.н. ,а мозъка е един вид "ключ" ,така ли да разбирам ?? Тоест ако повредим ключа губим достъп до "душата" ?
4)След като мозъка е проявление на душата в нейната способност да помни събития и т.н. ,а покачването на адренали е в следствие на "желание" на душата (а не физиологичен процес предизвикан от мозъка....) ,значи същата би трябвало да има и други проявления.
Като например чувствата на душата да са обвързани с човешкото сърце ? Нали хората все пак казват ,че ги боли сърцето като преживяват тежки разочарования :) ?

И така ,стигаме до извода :

5) Емоциите ,чувствата и спомените се ръководят от човешката душа.

Но тук си задаваме и въпроса :

Ако ХИПОТЕТИЧНО човек изпадне в амнезия и има сърдечно-съдово заболяване ,означава ли това ,че ще е лишен от своята душа ? След като е лишен от своите спомени и емоции ,то той не би ли бил на практика лишен от "душата" си ? За да не ми избягаш от въпроса ,ще цитирам това ,което си написал 2-3 мнения назад :

Душата има 3 сили - мисли, чувства, воля

ПС: Мързи ме да си едитвам мнението така че ще трябва да си го четете с правописните грешки :D

Nam3less3
12-21-2010, 18:10
Абе все говорите за физическото. Тия неща са недоказуеми и недостъпни за науката. Който се интересува от "материалната" същност на душата, мислите и т.н., доколкото тя съществува, то тя е спомената в окултни книги като тези на Агни Йога.

Auriss
12-21-2010, 18:15
Мечо ,изчетох ги. Запознат съм вече с тях. Не ме впечатляват. Доволен ?

Като ще се замеряме с факти :
http://www.youtube.com/watch?v=oAVjF_7ensg&feature=channel
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0_ %D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D 0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B0
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0_ %D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F_%D0%B2% D0%B7%D1%80%D0%B8%D0%B2

Впрочем нещо относно вашите души :). Представете си най-най-най ситното миниатюрно и безполезно нещо ,което можете. Например някоя прашинка. Сега си представете ,че тази прашинка "съществува" за 1 стотна. Само толкова. Проблясва и изчезва безвъзвратно. Сега си преставете ,че вашите "души" на фона на безкрайната вселена са милиони пъти по-мимолетни ,безполезни ,нищожни и незабележими от тази прашинка.
Приятна вечер :)

Nam3less3
12-21-2010, 18:18
Неймлесс ,почни да четеш малко философия. Препоръчвам ти Ницше като за начало - Антихрист и Тъй рече Заратустра. Това с цел да си изясниш гледната точка на опонентите. Разбира се ти няма да разбереш в дълбочина написаното ,а просто ще се почувстваш обиден ,но все пак - не пречи да пробваш. Това ти го казвам във връзка с първия абзац от предпоследния ти пост.

А сега по повод последния - логически погледнато ти твърдиш ,(1)че като следствие на физическа травма на човешкия мозък се травмира и душата. В такъв случай е актуално и обратното -(2) в следствие на "душевна" травма се травмира мозъка И физически. Тук трябва да уточня УМИШЛЕНО ,че психическите заболявания са следствие на ФИЗИОЛОГИЧНИ фактори ,което ги изключва автоматично от уравнението.
Е ,дай ми пример за номер 2. Едва ли ще успееш.
3) Ти твърдиш ,че душата е преносител на спомените и т.н. ,а мозъка е един вид "ключ" ,така ли да разбирам ?? Тоест ако повредим ключа губим достъп до "душата" ?
4)След като мозъка е проявление на душата в нейната способност да помни събития и т.н. ,а покачването на адренали е в следствие на "желание" на душата (а не физиологичен процес предизвикан от мозъка....) ,значи същата би трябвало да има и други проявления.
Като например чувствата на душата да са обвързани с човешкото сърце ? Нали хората все пак казват ,че ги боли сърцето като преживяват тежки разочарования :) ?

И така ,стигаме до извода :

5) Емоциите ,чувствата и спомените се ръководят от човешката душа.

Но тук си задаваме и въпроса :

Ако ХИПОТЕТИЧНО човек изпадне в амнезия и има сърдечно-съдово заболяване ,означава ли това ,че ще е лишен от своята душа ? След като е лишен от своите спомени и емоции ,то той не би ли бил на практика лишен от "душата" си ? За да не ми избягаш от въпроса ,ще цитирам това ,което си написал 2-3 мнения назад :

Душата има 3 сили - мисли, чувства, воля

ПС: Мързи ме да си едитвам мнението така че ще трябва да си го четете с правописните грешки :DДушата е безсмъртна, неповредима, недосегаема, неразболяема :D
Лудите и душевноболните са си с напълно нормална душа, но имат някакви физически проблеми в мозъка им(не работят правилно някой центрове и части примерно), за това докато са живи или не бъдат излекувани, губят способността си за трезвено мислене във физическия свят.
Това искам да кажа, че мозъкът е физически орган, който възприема мислите на душата ни във физическия свят.

Auriss
12-21-2010, 18:23
Е ти си уникален.


Лудите и душевноболните са си с напълно нормална душа, но имат някакви физически проблеми в мозъка им


Това искам да кажа, че мозъкът е физически орган, който възприема мислите на душата ни във физическия свят.

Nam3less3
12-21-2010, 18:26
Е ти си уникален.


Лудите и душевноболните са си с напълно нормална душа, но имат някакви физически проблеми в мозъка им


Това искам да кажа, че мозъкът е физически орган, който възприема мислите на душата ни във физическия свят.Ами вече и аз се обърках. За да ме разбереш, трябва да прочетеш информация за тънките светове, за това къде в тях обитава душата и т.н.

gandalfepi4
12-21-2010, 19:29
мечо, мечо ако не можеш сам да видиш какво куца на поста ти положението не е много розово, но все пак:


отностно първата статия - във втората и половина се говори за човек чиито лош експеримент е бил дискредитиран и определен като ненаучен преди 100 години и го представя като твърд факт - това трябва да те поусъмни в искренноста на автора.

първата част пък говори за професор, който не можах да намеря в гугъл нито на българси, нито на английски (с изключение на сайтовете които просто повтарят тази статия) и част от мозъка която, поне според интернет, не съществува, а би следвало да е спомената поне тук-таме ако е чак толкова важна и интересна.

освен това ще забележиш някои доста интересни факти в оригиналната статия, които в българския вариант липсват (или са добавени без да има основание за тях)



http://www.zimbio.com/David+Banda/articles/OLf59JsHtMA/The+human+soul+has+been+found

и по-точно това че като той говори за душа говори фигуративно, просто нарича нещото така понеже в ежедневния език това се подразбира под духовност

все пак тъй като аз самият и уча и се интересувам от такива работи все пак имам доста точно предположение за кой точно район става въпрос

http://www.bbc.co.uk/science/horizon/2003/godonbrain.shtml

още по-сигурен съм че става въпрос за нея понеже го има въпросния ефект да ти подсилва малко имунната система (както и други райони между впрочем, няма нищо ново в това)

а сега искам да си отговориш на един въпрос - ако някой наистина беше открил човешката душа, беше дал някакво силно научно доказателство за този сензационен, паранормален феномен нямаше ли да има малко повече гласност по въпроса?

и медиите и учените (уви) са изключително привлечени от подобни, ярки новини, а всичко което има по въпроса е една статия?

защо може да е това? човекът или въпросното откритие дори не са поместени от някой привърженик в уикипедия за бога. трябва да има нещо странно в цялата работа.

оставям те сам да решиш какво е то, само ще намекна че ако чисто и просто човека е идиот който не е направил никакво реално откритие ефекта щеше да е 100% еднакъв с този който се е получил в реалност.




а отностно второто - въпросния уатсън такова нещо не е откривал или поне не е експлицитно споменато, а ми се струва един твърде интересен факт, за да бъде подминаван лесно (за сметка на това пък пише че е бил коментатор на сумо борби, явно е било по-интересно от доказването на безсмъртната душа)

и освен това - 2.5 до 6.5 грама??? та това е десет пъти по-малко от 21-те грама за които ти твърдеше!

еугениус кугис пък даже не съществува според интернета. само намирам статии които дословно цитират параграфа (copy paste) и това е то.

не разбирам защо такъв човек ще бъде толкова неспоменаван особено след като е променил мнението на научното общество по какъвто и да е въпрос. освен това това е лъжа, никъде не пише че учените приемат каквито и да било хипотези даже за наличието на душа, нито пък някой от въпросните го е казвал. поредната измислица представена като факт, чудя се още колко такива ли има?

това между другото доста бързо и просто обяснява пълната липса на каквито и да било опратки и списък на източниците в тази книга.





http://www.besttopnews.com/anomalous/24-11-2006/34286-soul-0

това е единственото което успях да изровя с триста зора - човекът правил експерименти които НИКОЙ няма да позволи, хващал е душа, заснемал е душа - прилича на амурче с дълга опашка, трансплантирал е въпросната душа в друго тяло и продължава да се занимава с такива работи под правителствена тайна (като извънземните)

мога да ти кажа (ако не си се сетил сам) че само едно от нещата които този човек уж е правил беше вярно научното общество щеше да е в небивал фурор

с последното не ми се занимава но съм сигурен че и то като другите е нищо повече от глупост особено след като прочетох малко от него.

само да знаеш - това не е експеримент, това е лично твърдение и нищо повече.


в заключение ще кажа само едно нещо:



ЕБАХТИ ДЪЛГИЯ ПОСТ!

gandalfepi4
12-21-2010, 19:42
абе неймлес я се обоснови. светски хора сме, можем да се разберем като такива. кажи откъде ти дойде тази идея и с какво можеш да я подкрепиш, щото говориш доста уверено и спокойно без да даваш за пример нито автор, нито учен, нито философ, нито книга, нито пиклив линк даже.

кажи защо смяташ каквото смяташ

Nam3less3
12-21-2010, 19:45
абе неймлес я се обоснови. светски хора сме, можем да се разберем като такива. кажи откъде ти дойде тази идея и с какво можеш да я подкрепиш, щото говориш доста уверено и спокойно без да даваш за пример нито автор, нито учен, нито философ, нито книга, нито пиклив линк даже.

кажи защо смяташ каквото смяташАко можех да ти дам линк към мозъка ми, щеше да разбереш :D
Смятанията ми са резултат от библията, християнската вяра, както и безброй други книги и духовни източници. А ако имаш предвид тънките светове, то основно, но не само от окултни книги(примерно тези на агни йога).
Тука ги има всичките [url]http://www.agniyoga.org/[url]

mech0
12-21-2010, 20:16
gandalfepi4, съгласен, че наистина почти липсва каквато и да било информация относно първите 2 неща, които представих, но в в никакъв случай не пренебрегвай третото. За него поне може да откриеш предостатъчно и на английски език.
http://www.towardthelight.org/neardeathstudies/pimvanlommelarticles.html
http://www.towardthelight.org/pimvanlommel.html
http://www.youtube.com/watch?v=YOeLJCdHojU

gandalfepi4
12-21-2010, 20:45
мале брат ще ме умориш ей! :D

ще се опитам да прегледам интервютата, но всичко друго може (не казвам че е но преспокойно може) да е породено от предубедеността на интервюиращия.

казвам ти го като човек който е правил такова неща сам.

mech0
12-21-2010, 20:47
мале брат ще ме умориш ей! :D

ще се опитам да прегледам интервютата, но всичко друго може (не казвам че е но преспокойно може) да е породено от предубедеността на интервюиращия.

казвам ти го като човек който е правил такова неща сам.
Ако искаш ги гледай, просто ти дадох примери за последното изследване, за да не кажеш, че никъде не пише, че е проведено. Напиши името на човека в Google на английски, ако искаш и ще се убедиш, че излизат много матерали за него.

Debi
12-22-2010, 21:26
Вярвам вярвам...имам доста доказателства,които когато започнах да ги разказвам и изведнъж изчезнаха..странно нали...

Nam3less3
12-22-2010, 21:30
Вярвам вярвам...имам доста доказателства,които когато започнах да ги разказвам и изведнъж изчезнаха..странно нали...И какви са тия доказателства? По принцип, те не могат да бъдат достъпни за външни хора. А и това не е наука, нито си длъжна да го доказваш на който и да е. Вярата няма да бъде заменена от доказателства.

Debi
12-23-2010, 12:02
Да речем,че ме светнаха в тази работа.Принципа е на питане и отговор.Е,не сме разговаряли с извънземни или спиритични същества,но беше интересно.Говорим за духове на починали наши близки..След време обаче освен,че не се получаваше..не можехме да разберем защо :shock: Всеки е имал преживявания с духове или поне така си е мислил..не знам нашия случай от кои е :D

Nam3less3
12-23-2010, 16:52
Да речем,че ме светнаха в тази работа.Принципа е на питане и отговор.Е,не сме разговаряли с извънземни или спиритични същества,но беше интересно.Говорим за духове на починали наши близки..След време обаче освен,че не се получаваше..не можехме да разберем защо :shock: Всеки е имал преживявания с духове или поне така си е мислил..не знам нашия случай от кои е :DДушите на умрелите не се интересуват от земните въпроси :D

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 23:23
Да речем,че ме светнаха в тази работа.Принципа е на питане и отговор.Е,не сме разговаряли с извънземни или спиритични същества,но беше интересно.Говорим за духове на починали наши близки..След време обаче освен,че не се получаваше..не можехме да разберем защо :shock: Всеки е имал преживявания с духове или поне така си е мислил..не знам нашия случай от кои е :DДушите на умрелите не се интересуват от земните въпроси :D

Дали?

Nam3less3
12-23-2010, 23:25
Да речем,че ме светнаха в тази работа.Принципа е на питане и отговор.Е,не сме разговаряли с извънземни или спиритични същества,но беше интересно.Говорим за духове на починали наши близки..След време обаче освен,че не се получаваше..не можехме да разберем защо :shock: Всеки е имал преживявания с духове или поне така си е мислил..не знам нашия случай от кои е :DДушите на умрелите не се интересуват от земните въпроси :D

Дали?Е, има моменти, в които помагат на близките, било чрез явяване в сън или нещо друго.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 23:43
Да речем,че ме светнаха в тази работа.Принципа е на питане и отговор.Е,не сме разговаряли с извънземни или спиритични същества,но беше интересно.Говорим за духове на починали наши близки..След време обаче освен,че не се получаваше..не можехме да разберем защо :shock: Всеки е имал преживявания с духове или поне така си е мислил..не знам нашия случай от кои е :DДушите на умрелите не се интересуват от земните въпроси :D

Дали?Е, има моменти, в които помагат на близките, било чрез явяване в сън или нещо друго.

Човека е просво същество.Вижда само повърхноста и няма желание да вникне в същината.

Nam3less3
12-23-2010, 23:51
Да речем,че ме светнаха в тази работа.Принципа е на питане и отговор.Е,не сме разговаряли с извънземни или спиритични същества,но беше интересно.Говорим за духове на починали наши близки..След време обаче освен,че не се получаваше..не можехме да разберем защо :shock: Всеки е имал преживявания с духове или поне така си е мислил..не знам нашия случай от кои е :DДушите на умрелите не се интересуват от земните въпроси :D

Дали?Е, има моменти, в които помагат на близките, било чрез явяване в сън или нещо друго.

Човека е просво същество.Вижда само повърхноста и няма желание да вникне в същината.За да вникне в същината, първо трябва да види повърхността. Така че да не обиждаме хората, че виждат повърхността :lol:

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 23:54
Да речем,че ме светнаха в тази работа.Принципа е на питане и отговор.Е,не сме разговаряли с извънземни или спиритични същества,но беше интересно.Говорим за духове на починали наши близки..След време обаче освен,че не се получаваше..не можехме да разберем защо :shock: Всеки е имал преживявания с духове или поне така си е мислил..не знам нашия случай от кои е :DДушите на умрелите не се интересуват от земните въпроси :D

Дали?Е, има моменти, в които помагат на близките, било чрез явяване в сън или нещо друго.

Човека е просво същество.Вижда само повърхноста и няма желание да вникне в същината.За да вникне в същината, първо трябва да види повърхността. Така че да не обиждаме хората, че виждат повърхността :lol:

Тадам........тадам.........тадам.. адам..тадам....тадададамммм м.....тириририрам.....

Destroyer89
12-23-2010, 23:54
Imperium march !? :?

Nam3less3
12-23-2010, 23:55
Тадам........тадам.........тадам.. адам..тадам....тадададамммм м.....тириририрам.....Точно така. Музиката и звукът са в основите на Вселената :idea:

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-23-2010, 23:59
Тадам........тадам.........тадам.. адам..тадам....тадададамммм м.....тириририрам.....Точно така. Музиката и звукът са в основите на Вселената :idea:

наи...наи....нананананаи.....ти ридиридаи...

Destroyer89
12-24-2010, 00:00
http://www.vbox7.com/play:1de7b9d0 !!!

Debi
12-24-2010, 07:32
Приложението,чрез което се "свързахме" може всеки да си го направи.Изисква голяма точност и не е опасно,само дето трудно се задейства...Е,който не вярва ще му се стори безмислено,но пък е интересно :)

mech0
12-24-2010, 13:40
gandalfepi4, май забрави да се изкажеш за последното изследване, което ти предоставих, даже ти пратих и други линкове да видиш, че човекът реално съществува, световно признат е и изследването наистина е проведено, а резултатите повече от любопитни.

gandalfepi4
12-24-2010, 15:09
не, не съм. посто нямам много време сега да гледам час и нещо интервюта (а това което видях в нета не е окуражително между другото)

няма да избягам споко, даже темата която пуснах сега е просто за да задам наново въпрос отпреди половин година (+/-)

тъй че споко, не забравям такива глупости (виж ако беше тест или нещо такова, веднага щях да забраява)

gandalfepi4
12-30-2010, 20:21
прегледах нещата мечо.

сори ама дей сък мънки болз.

едно интервю не видях документирано, той фактически може да не е предал резултатите правилно или директно да си е измислил всичко, никой не може да му каже копче.

идеята за душа като такава създава много проблеми, но всеки ниър дет експириънс се обяснява сравнително стабилно с хипотезата за спирането на кислорода до мозъка и ефектите върху съзнанието.

във филма забелязах че той твърди че учените не са отговорили на въпроса от какво е направена вселената - това са слонски ташаци. и ти, и аз, и той знаем от какво е нарпавена вселената - енергия.

забелязва се обаче че като пуска тази лъжа може да спекулира свободно за съществуването на душа по-спокойно... това не е окуражително за валидността на твърденията и искренността му.

лъже и че няма физиологическо обяснение - има и го представих по-горе

лъже като казва че е възможно съзнанието да не е физиологична фунцкия изобщо - това е глупост понеже и държание, и спомени, и знание, и емоции могат да бъдат манипулирани с физически средства като наркотици, лекарства, травми, упражнения и тн. настрана въпросът че не виждаме някакви зомбита без пулс, но със съзнание да си щъкат под път и над път

лъже като казва че тези впечатления са независими от религията или липсата на такава при пациента. гледал съм интервюта (гледал, а не слушал съм някой който казва че е правил) с такива хора и описват доста митологични преживявания на моменти - даже една позната на майка ми е така не си го изкарвам от задника това твърдение.

моралните импликации които той описва като последици в пациентите не съм ги срещал никъде, не можах и да намеря такива описани след кратко търсене и подозирам че и затова или лъже или префасонира.

прави нещо което съм срещал АДСКИ често из религиозни шарлатани, главно креационистки псевдо-учени "учените вярват че спомените са в мозъка" НЕ, учените са правили изследвания и наблюдения които са ги довели до тези идеи.

не може като те фрасна по главата да ти затрия половината минало ако не бяха биологични, а се пазеха някъде другаде. просто нямаше да е възможно

виждам че се опитва да се ебава с квантите ама съм сравнително сигурен че измерение в което се случва нещо но няма време е невъзможно.

все пак не съм много сигурен за това.

забележи и използването на психарска музика - да си забелязвал нещо такова някога при интервю с учен? сериозно?

аз съм забелязвал такива неща когато някой се опитва да се докопа до емоциите на зрителя и да ги манипулира по някакъв начин.

и освен това откъде-накъде този кардиолог започна да говори за някакви физични лично свои теории и хипотези и да ги представя едва ли не като факти само от наблюдение на някакъв такъв феномен?

това е като да кажеш - тя се изпърдя в клас следователно ме обича - едното не изисква другото, а дори и да е така каузалността не присъства, двата факта не са свързани, може да означава или импликира хиляди други неща но това...?

освен това пък и не виждам защо някоя душа би си губила времето да живее 70 години в някакъв сън (който е пък 50% прекаран в сън така или иначе) вместо да си стои на по-готиното и истинско нещо ама както и да е.

и между другото не виждам защо не е взиман насериозно - ако беше представил документирани интервюта и изследвания хич нямаше да се ограничава до едната си книга. (и спри да го представяш като нещо супер тежко, и азис е написал книга)

и защо по дяволите интервюиращия получава оргазми през 3 минути?!

освен това и забелязвам още нещо което го правят псевдо-учените които съм гледал - никой не взима тези факти насериозно и това означава че науката трябва да бъде променена така че да се акомодират в нея. НЕ, това означава че има нещо грешно в самите изследвания. няма стигма, няма присмехи, няма такива измишльотини.

никой за нищо не го е страх, това обаче не спира тъпите креационисти да твърдят че всеки вярва в теорията им но го е страх да си каже да не го обезглавят злите невярващи.

интервюиращия употребява думата "евангелически" когато говори за атеисти?

човек, ти осъзнаваш ли колко близо отиват до теогония?????


всичко започва от съзнание, съзнанието е родило всичко, съзнанието е направило това и това и идва от там и там.

защо просто не кажат бог и да се свършва?!

така и така разискваха как еволюцията е тъпа и атеистите са тъпи. уффффф, още 10 минути требе да го гледам, ш'те убия че ме караш да си губя времето с лайна

казва че неговата теория е сходна с тази на платон. аз съвсем случайно съм чел "държавата" и мога да кажа че двете имат толкова общо колкото гъзо ми и пощенска марка

казва че рене декарт е спомогнал за дискредитирането на идеята за душа - според декарт душата се помещава в пинеалната жлеза. пичагата пак лъжондри мечо

аре пак - нашето общество е толкова тясно скроено и толкова задушаващо че моята брилянтна теория не може да живее! този човек може да е едно към едно американски креационист - всички учени са тъпи само аз съм умен

уффф, пак старите неща - злите, долни материалисти колко са ограничени и смотани

и какви са тези ташаци че в квантовата физика всичко опирало до съзнанието?!!!!

тоя тъпанар знае ли какви ги дрънка изобщо :-x

НЕ ако приемеш квантовата физика (която е приета) не приемаш автоматично душата като даденост!!!!

и какви са тези моралистки лайна! той е учен, не му е работа да се занимава с това! и защо говори само за хората, животните толкова ли са низши?!


ето, свърших. сега отивам да се напоркам, а ти ми дължиш една свирка че се насилих да гледам тези двете глупости

mech0
12-30-2010, 20:37
^Congratulations, you have busted this myth. http://http://www.google.com/imgres?imgurl=http://discoverymedia.ro/Fun/Wallpapers/index/mythbusters_1.jpg&imgrefurl=http://connect.in.com/mythbusters/images-mythbusters-1-383751036696.html&usg=__kNyqA8PcrMNWT3vhxBF0Y3MSwmk=&h=960&w=1280&sz=517&hl=bg&start=54&zoom=1&tbnid=NU_sUaMFFxZsDM:&tbnh=140&tbnw=187&prev=/images%3Fq%3Dmythbusters%26um%3D1%26hl%3Dbg%26rls% 3Dcom.microsoft:en-US%26rlz%3D1I7GGLJ_en%26biw%3D1003%26bih%3D619%26t bs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=235&ei=BO0cTefmJMf1sgaUla37DQ&oei=6uscTfXsD8Wh8QO3p_GDBw&esq=5&page=5&ndsp=14&ved=1t:429,r:2,s:54&tx=77&ty=73

gandalfepi4
12-30-2010, 21:03
server not found, wtf is this shit ಠ_ಠ

mech0
12-30-2010, 21:16
Нали щеше да си поркаш? :D Линкът се е прецакал, иначе имаше хубава картинка на Mythbusters.

gandalfepi4
12-30-2010, 21:36
аааха. тогава предлагам по-хубава картинка

http://access.nscpcdn.com/gallery/i/m/mford/MelyssaFord5-014EWeb-NS.jpg

I'm just gonna leave this here...

12-30-2010, 23:57
аааха. тогава предлагам по-хубава картинка

http://access.nscpcdn.com/gallery/i/m/mford/MelyssaFord5-014EWeb-NS.jpg

I'm just gonna leave this here...

Ако трява да сме точни това не е ли снимка?

ChildOfBodom
12-31-2010, 09:51
Докато не видя не вярвам.