PDA

View Full Version : Трудно ли е да живеем, като православни християни ?



Ultra_Bulgaria
01-03-2008, 13:54
Според медиите печатни и електонни е много трудно. Трябвало да се спазват някакви моного сложни неща, да се чете дебелата и неразбираема Библия, да се ходи на досадни неделни служби в църквата, където оядени свещеници искат да те набият, изнасилят и ограбят и въобще какво ли още не. Пак според медийното внушение на изповед човек трябва да разказва какви ли не интимни подробности от сторените грехове.
Дали обаче наистина е така ?
Православното християнство е просто, логично и лесно за разбиране. То не поробва , а освобождава човека от всякакви суеверни предрасъдъци и безмислици. Ставайки православен човек се покланя вече само на единия Бог вместо на сто други ненормални бесове.
Дебелата и неразбираема Библия не е нужно да се чете, за да се разбере вярата е нужно човек да прочете катахезис, после новия завет и житията на светиите ден за ден.
Неделните служби не само че не са досадни, но и са едно много приятно изживяване и свещениците и хора на църквата пеят прекрасно и човек се чувства добре.
Самите свещеници не са агресивни, а благи и не насилват никого за нищо.
На изповед човек не описва греховете си с подробности, просто казва прелюбодействах например и точка.
Да си Православен Християнин е наистина лесно, практично и разумно. Приел веднъж вярата човек спира да тормози безмислено близките си и да им налага егоистичните си тъпанарщини лишени от здрав разум, става състрадателен, вежлив и приятен за общуване.
_________________
Бог да пази майка България !!!

Mortificatiоn777
01-03-2008, 15:19
Долу църквите! Извращават същността на вярата!

SunnyG
01-04-2008, 08:47
Християнството е достъпнои за всеки,който желае да го изповядва.Никой не е задължен да го прави и който смята,че му е трудно е свободен да се откаже от него.

Ultra_Bulgaria
01-04-2008, 14:25
Бед гърл,не вярвам да си "лошо"момиче,както се опитваш да се представиш в обществото може би и пред хората в интернет пространството,затова не мога да разбера за какво ти е трудно да приемеш светото християнство?Нещо много сложно ли има в това да живееш праведно и да си добър човек доколкото ти позволява човешката природа?Да,вярно е,християнството не е за всеки,то не се налага насила,както някои други религии например(като юдаизма),а точно обратното!Точно затова християнството е най-правилната и свята религия,която ти дава възможност да тръгнеш по пътя,по който ти пожелаеш,но носейки отговорността на плещите си за всяко свое действие!И точно затова християнството не е за слабите,то е за силните,защото християнството е сила,по-голяма от всички на този свят!Нищо никога и при никакви условия неможе да пребори и победи християнството,защото да се бориш против него означава да се бориш със сам Господ Иисус Христос!А това нещо е невъзможно-всеки,който тръгне на борба с него,е обречен на гибел!Но пък всеки грешник,тръгнал по пътя,който води до Христа,ще получи спасение и ще бъде силен во веки веков!И последно-ако не тръгнем по пътя,който води до Христа,по кой път ще тръгнем тогава мила госпожице?!?Аз ще ти кажа-до път,които ще ни обърка и до никъде няма да ни изведе!Защото отричайки по някакъв начин вярата си в Бога,ние сме загубени и до никъде няма да стигнем!И ще се доверяваме на някави си баби-врачки-шарлатанки и астроложки с болен мозък,които ще ме убеждават,че днеска звездите предричали недобри неща за мене примерно...дрън-дрън,звездите ще ти определят живота,трябва да си адски прост да вярваш на подобни измами и мерзавщини!Защото само вярата в Бога,в Бог Иисус Христос е пътя на Силата,на Спасението,на Истината и само когато истински вярваш в него,можеш да преодолееш всичко лошо,което може да ти се случи на този свят!

Sasho_Kill
01-04-2008, 15:30
Ами някои казват 4е християнството е религията която ние запазила през вековете, аз не съм наплълно съгласен, защото векове преди да станем християни сме били силни и никогане сме били роби тогава :!:
Въпреки това вярвам в християнската религия естествено до определенна степен, но е глупаво д се фанатизираш и да мислиш 4е Господ създал земята за 7 дни ](*,)
Ли4но аз никога няма да се откажа от християнството, пак казвам вярвам до определенна степен, а не безрасъдно.

Mortificatiоn777
01-04-2008, 17:24
Християнството ни е крепило през вековете на турското робство. Кой е написал История Славянобългарска?

speciality
01-04-2008, 17:55
Лесно е да се живее като православни християни. Трудно е да се живее като истински християни.... :-|

Mortificatiоn777
01-04-2008, 18:05
Лесно е да се живее като православни християни. Трудно е да се живее като истински християни.... :-| Всъщност е точно обратното. :Р

Sasho_Kill
01-04-2008, 18:12
Християнството ни е крепило през вековете на турското робство. Кой е написал История Славянобългарска?

Паисий Хилендарски (нз дали се пише така)

- Крепила ни е умразата и българското ни самосъзнание

Mortificatiоn777
01-04-2008, 18:16
Християнството ни е крепило през вековете на турското робство. Кой е написал История Славянобългарска?

Паисий Хилендарски (нз дали се пише така)

- Крепила ни е умразата и българското ни самосъзнание Паисий е бил монах.

Да, както кажеш, обаче. Хич не сме се интересували за църквите ни, заровени наполовина в земята, за джамиите, за "потурчването," за дискриминацията... Не, изобщо.

Ultra_Bulgaria
01-04-2008, 18:31
Ами някои казват 4е християнството е религията която ние запазила през вековете, аз не съм наплълно съгласен, защото векове преди да станем християни сме били силни и никогане сме били роби тогава :!:
Въпреки това вярвам в християнската религия естествено до определенна степен, но е глупаво д се фанатизираш и да мислиш 4е Господ създал земята за 7 дни ](*,)
Ли4но аз никога няма да се откажа от християнството, пак казвам вярвам до определенна степен, а не безрасъдно.
Всъщност прочети статията,която пратих за "Християнството при прабългарите" и сам се убеди,че прабългарите не са били езичници,а са били християни от край време!И сам си направи изводите!Иначе статията не съм я писал аз,копи-пейстнах я от сайта на организацията Българска Родна защита-www.br-zo.com,но съм чел и доста други неща по тази тема,които почти категорично доказват,че християнството е било широко разпространено сред прабългарите!И то при положение,че Кубрат,Тервел и доста други български канове са били християни да се говори,че прабългарите били езичници е глупаво!А че християнството е довело България до възход,че е спасило нас българите от обезличаване и изчезване като народ доказва на 100% тезата,че "Има православно християнство-има Български народ-Няма православно християнство-няма Български народ"!

Sasho_Kill
01-04-2008, 18:32
Християнството ни е крепило през вековете на турското робство. Кой е написал История Славянобългарска?

Паисий Хилендарски (нз дали се пише така)

- Крепила ни е умразата и българското ни самосъзнание Паисий е бил монах.

Да, както кажеш, обаче. Хич не сме се интересували за църквите ни, заровени наполовина в земята, за джамиите, за "потурчването," за дискриминацията... Не, изобщо.

Да монах, ти ме питаш кой написал Исория Славянобългарская, аз пък ти казвам.
Какво имат общо закопаните църкви, джамиите и дискреминацията, говорим за това което ни е крепило :?:

InitialD
01-04-2008, 21:30
Аз мисля че това е най-хубавото деление на Християнството..не е много ангажиращо не е и много разпуснато..просто е перфектно! =D>

speciality
01-05-2008, 12:16
Лесно е да се живее като православни християни. Трудно е да се живее като истински християни.... :-| Всъщност е точно обратното. :Р
Е че какво му е трудното да си правосалвен християнин - правиш каквото си искаш-накрая отиваш и са изповядваш-попа ти казва че всичко ти е простено и са смяташ за чист-да живееш като истиски християнин е доста по-трудно...... :? Тогава ще трябва поне да се стареш да прилагаш принципите от Библията,която всъщност е основата на християнството....

Mortificatiоn777
01-05-2008, 12:25
Лесно е да се живее като православни християни. Трудно е да се живее като истински християни.... :-| Всъщност е точно обратното. :Р
Е че какво му е трудното да си правосалвен християнин - правиш каквото си искаш-накрая отиваш и са изповядваш-попа ти казва че всичко ти е простено и са смяташ за чист-да живееш като истиски християнин е доста по-трудно...... :? Тогава ще трябва поне да се стареш да прилагаш принципите от Библията,която всъщност е основата на християнството.... Грешка. :) Когато си истински християнин, ти си роден отново от Светия Дух. Тогава греха става гнусен за теб и невъзможно да съгрешиш. :)

speciality
01-05-2008, 12:40
Лесно е да се живее като православни християни. Трудно е да се живее като истински християни.... :-| Всъщност е точно обратното. :Р
Е че какво му е трудното да си правосалвен християнин - правиш каквото си искаш-накрая отиваш и са изповядваш-попа ти казва че всичко ти е простено и са смяташ за чист-да живееш като истиски християнин е доста по-трудно...... :? Тогава ще трябва поне да се стареш да прилагаш принципите от Библията,която всъщност е основата на християнството.... Грешка. :) Когато си истински християнин, ти си роден отново от Светия Дух. Тогава греха става гнусен за теб и невъзможно да съгрешиш. :)
Това казвам и аз - като си истински християнин грехът е гнусен за теб - но все пак всички сме несъвършени така че не е невъзможно да съгрешим.Просто повечето хора днес , които наричат себе си православни християни всъщност не са истински християни - това е !!! :wink:

Mortificatiоn777
01-05-2008, 16:50
Лесно е да се живее като православни християни. Трудно е да се живее като истински християни.... :-| Всъщност е точно обратното. :Р
Е че какво му е трудното да си правосалвен християнин - правиш каквото си искаш-накрая отиваш и са изповядваш-попа ти казва че всичко ти е простено и са смяташ за чист-да живееш като истиски християнин е доста по-трудно...... :? Тогава ще трябва поне да се стареш да прилагаш принципите от Библията,която всъщност е основата на християнството.... Грешка. :) Когато си истински християнин, ти си роден отново от Светия Дух. Тогава греха става гнусен за теб и невъзможно да съгрешиш. :)
Това казвам и аз - като си истински християнин грехът е гнусен за теб - но все пак всички сме несъвършени така че не е невъзможно да съгрешим.Просто повечето хора днес , които наричат себе си православни християни всъщност не са истински християни - това е !!! :wink:

Отново казвам - невъзможно е да съгрешиш. Никоя религия или църква не е умряла на кръста за теб. Исус Христос го направи. Доверявай се на него, не на поповете, не на папата, не на Дева Мария. Исус Христос е начинът, истината и животът.

Jesus_is_good
01-05-2008, 20:32
Моето мнение.
Църквата е била искренна и правилно устроена до 1 век след Христа.
След това се превръща в тотален контрол.
До сега,когато хората се опитват да отрекат по всякакъв начин саществуването на Бог

21 Защото, като познаха Бога, не Го прославиха като Бог, нито Му благодариха; но извратиха се чрез своите мъдрувания, и несмисленото им сърце се помрачи.
22 Като се представяха за мъдри, те глупееха,
23 и славата на нетленния Бог размениха срещу подобие на образ на смъртен човек, на птици, на четвероноги и на гадини.
24 Затова, според страстите на сърцата им, Бог и ги предаде на нечистота, щото да се обезчестят телата им между сами тях, -
25 те които замениха истинския Бог с лъжлив, и предпочетоха да се покланят и да служат на тварта, а не на Твореца, Който е благословен до века. Амин.



Аре сега не че нещо,но това е писано преди 2000 години :wink:

lsd43
01-27-2008, 08:18
Лично моето мнение за църквата е ,че тя се е превърнала в институция
възползвала се от вярата на хората за своите лични амбиции-папи,патриарси и какви ли не други духовници в продължение на векове са се опитвали единствено да починят света ,и според мен не са давали и "зрънце" истинаска вяра в това ,което проповядвали ,не може главата на половината тогавашен християнски свят да обяви масово изтребление на хора с цел "премахване на вещерство и ерес",с истинската умисъл да се обогати с имотите и парите на тези хора ,които са погинали заради алчноста на даден духовник.Нима е правилно единствено папата да има достъп до гроба на свети Петър?Защо много книги и апокрифи се пазят във Ватикана без никой освен папта да има достъп до тях ,нима хората нямата право да ги видят ?Нима на това ни учи Християнството ,на лъжи ,убийства и алчност?Мисля че църквата вече се е извратила до ткава степен,че тя не може да изпълнява функцията си на Божи дом ,за мен тя се е првърнала в пазар на интереси на хора с власт,поредният опорочен от хората идеал превърнал се в инструмент за пари и власт е ръцете на хората.Не говоря за православие ,католизъм,протестантство или евангелизъм говоря общо за самия орган църква ,който се е превърнал в огледало на човешките стремежи!

ANTI
02-10-2008, 00:27
Burзум много точно го е казал като са го питали защо пали църкви - Аз не паля църкви а останките от Лайната по моята страна.

tankistabg
02-10-2008, 05:36
Долу църквите! Извращават същността на вярата!

Точно така!

Аз няма да се кланям на хора които се казват "Иисус, Моисей, Авраам, Давид, Соломон," и прочие шибани имена!

miiimeto
02-09-2010, 09:37
Долу църквите! Извращават същността на вярата!

Точно така!

Аз няма да се кланям на хора които се казват "Иисус, Моисей, Авраам, Давид, Соломон," и прочие шибани имена!


Един ден ще отговаряш пред Бог за глупостите които говориш.Ей такива като тебе си мислят,че сега си живеят живота..ама ще видят после като горят в ада :( А и никой не те кара да се кланяш на Мойсей,Давид и Соломон..спасението е единствено чрез Исус Христос и само на него трябва да се покланяме.

Naman07
02-09-2010, 10:36
Толкова трудно, колкото да се откажем от пороците си. А това ще е една отвратителна и неприятна битка... :D

emancipaciq
02-09-2010, 10:57
Долу църквите! Извращават същността на вярата!

Точно така!

Аз няма да се кланям на хора които се казват "Иисус, Моисей, Авраам, Давид, Соломон," и прочие шибани имена!
Тогава ходи се кланяй на измисления ти тангра :x