PDA

View Full Version : Няколко въпроса :)



BluE_s
01-03-2008, 22:09
Значи имам няколко въпроса:
1. Видео картата ми е Н-видиа Джи Форс нз си кфо и преди долу в дясно (нз някфа област се наричаше, там дето седят сакйпа ай си кю и др.) и там всеки път седеше една иконка нали със знака на ен-видиа обаче от известно време (5-6 месеца) забелязвам че я няма... та въпроса ми е трябва ли да бъде там или не?
2. Нали има едно меню с настройка на херцовете на монитора и аз питах един даскал по ИТ и той ми каза че най-добре за очите е монитора да е настроен ана 75 херца (тфа е честотата на опресняване на монитора) обаче като го сложа на 75 и сичко става съвсем леко размазано и ако го загледам за десетина секунди се разплаквам :Д щото и надписите са някфи е*ани а когато го сложа на 60 или 65 (не помня точно) както е сега сичко си е нормално и не ме дразни толкова...та на колко херца е добре и излъгали ли са ме като са ми казали 75 херца ?
Благодаря предварително :)

Ruthless
01-03-2008, 22:43
1. Nvidia Settings мисля, че беше може би е изключен да се включва при стартиране на Windows и затова. Не се притеснявай няма никакъв проблем.
2. Не съм много сигурен, не съм се инстересувал, но на мен ми бяха препоръчали, дори и в момемнта съм си с резулюция 1280x1024 и на 75 херцова чистота. Нормално ми е на мен лично.

AnTiBuLLsHiTs
01-04-2008, 08:31
Ей от тия големи резолюции ще ослепеете. Вуйна ми е очен лекар и ми е казал-а точно на монитора какви са му оптималните настройки, подходящи за очите...
Резолюция: 1024х768
Честота:75-85 херца

При голяма честота се взираш повече => че очите ти се развалят по-бързо.
При голяма честота се "опреснява" по-бързо и очите ти стават по чувствителни.

Има едни очила, който "отразяват" лъчите от монитора.. струват 60лв. ама вършат работа.

chipi_kaoo
01-04-2008, 10:32
Иконката на мен си ми седи на мястото си, а за честотата аз винаги си слагам на 85 херца, и мисля, че така е най-добре :-P

BUFU994
01-04-2008, 10:43
пич за иконката на инвидиа долу в ъгъла не е задълйително да е там
понейе аз например никога не съм я имам (но пък съм със виста и маи за хп трябвасхе да си е там) така 4е наи лес би било да си реинсталнесх двривърите за видиото

до колкото за за резолиуциата и херците не мога да ти помогна особенно
но аз в момента и достадълго време сам с тези : 1440 на 900 пиксела и херца на 60 (дисплеиа е лаидскреен затова)