PDA

View Full Version : Фотоепилация



jotitu
01-03-2008, 22:44
Всичко, което знаете за Фотоепилация на горната устна. Мислех лазерна, но докато преглеждах темите и случайно попаднах на този термин.. който е запознат или има опит, ако може да сподели

Lady_Milena
01-03-2008, 23:07
Аз съм се подлагала на фотоепилация и те съветвам най-искрено да не го правиш.

Фотоепилацията праща един сгорещен заряд, изгаря космите и доста често кожата ти. Ефектът е абсолютно същия ако просто си запалиш космите - по-ефективен от бръсненето, но не по-ефективен от коломаска например. Да не говорим че е скъпо и наранява кожата. След процедурата с дни трябва да се мажеш с кремове против изгаряне.

Ако попаднеш някъде на ЛАЗЕРНА епилация, това е друго и лъчът стига до самия корен и го унищожава. Освен това лазерът не обгаря кожата. Някои студиа се опитват да рекламират, че лазерна и фотоепилация са едно и също - не са. Лазерната е по-безопасна и ефективна. Ако ще даваш толкова пари, поне да е за нещо трайно.

Държа да отбележа, че е добре първо да се преглежаш при лекар ако смяташ, че окосмяването ти е сериозно. Ако имаш хормонални промени/смущение, никаква епилация няма да бъде трайна.

ra4ence
01-04-2008, 12:15
:)
Недей да си губиш времето с фотоепилация. Тези дни ще се записвам на лазерна в Пикасо. Мога да ти дам сайта да прочетеш,има и за различните видове епилации,както и цени. Процедурите се повтарят 4-5-6 пъти /при всеки си е различно/ през месец,месец и половина :) Където и да се прилага лазерна епилация не е препоръчително излагането на слънце
ето сайта:

http://www.cosmelas.com/

maroon
01-04-2008, 13:14
Изброявам причини, поради които да НЕ го правиш:
1. Първият път ти отстраняват косъмчетата със САМОБРЪСНАЧКА!
2. Не падат поне 1-2 седмици
3. Ако си подрастваща изобщо няма да паднат и после ще трябва да ги махаш редовно и постоянно
4. Възможно е кожата ти да започне болезнено да се бели
Една приятелка мн пострада. Съветвам те, ако не са големи или да не ги бараш, или да ги изрусиш при козметик. Или лазерна вече, ако чувстваш, че е наложително.
:-({|= :twisted:

&ILoveU2
01-04-2008, 15:08
Ако ще е само за мустаче те съветвам с пинцета. Първият път ще е гадно, но е по добре от лазерна или фото епилация. Една приятелка си ги маха така преди е имала много а сега маха по 2-3 косъма на ден. Пък с кола маска ще растът едновременно и ще трябва винаги да израстнат до определена дължина за да ги махнеш

jotitu
01-04-2008, 20:08
махам ги с пинсета от половин година... не ми харесва как се развиват нещата.. затова лазерна...

Срам ме е, но като бях малка (първи клас - 6 години) напипах бръснарското ножче на баща ми и.. сещате се.... даже тогава и веждите ми го отнесоха 8-) .. от начало нямаше проблем естествено, но с пубертета тези мъхчета които бяха се посгъстиха и потъмняха.. от там започнаха подигравки.. започнах и да ги изрусявам, но резултат нямашеи така един ден въпреки, че си имах едно на ум, че е грешка взех пинсетата и махнах сичко по-тъмно.. остана лек мъх.. това беше преди една година.. после се посъвзех и започнах пак да ги изрусявам, но отидох на лагер лятото и си забравих перхидрола и амоняка и нямах избор затова пак с пинсетата.. гадна работа трябваше после лазерна епилация, но изведнъж дойдоха проблеми с парите и така и не направихме.. сега проучвам по подробно зашото се очаква другия месец да имам възможност, за нещо такова

на 16 години съм

GaBiIi__
01-05-2008, 00:53
ami az sam 4uvala 4e za lazerna epilaciq trqbva da si na 18 ta vqrno li e #-o #-o #-o