PDA

View Full Version : предписаха ми Azitrox,не зная дали да го пия



elitza
01-04-2008, 11:57
Здравейте,преди около месец се появиха някакви странни,подобни на ранички образувания по срамните устни и започнаха отвратителни сърбежи през целия ден.Отидох при гинеколог,който ме прегледа и ми предписа аулин и клотримазол,но не ми направи абсолютно никакви изследвания!,с оправданието че понеже не водя полов живот взимането на секрет било непрепоръчително.След известно време симптомите се върнаха и отидох отново на лекар.този път ми взе секрет и от резултатите от въпросното изследване ми предписа Azitrox,който да пия 3 дни по 2 хапчета наведнъж.Смятам че е трябвало да ми се направят изследвания още първия път,за да не пия излишни лекарства-това е нещо,срещу което съм много против.Общо взето,мисля че лекарите просто пробват с каквото им падне и затова се колебая как да постъпя в момента.На 18 години съм.Тези симптоми се появиха в момент когато бях под голям стрес и смятам че най-вероятно се дължат на намален имунитет.Според изследванията имам стрептококи-бактерии.Някой пил ли е Azitrox и при какви симптоми?Всяка информация ще ми е от полза!

Благодаря !

yu
01-04-2008, 12:03
Azithromycin е антибитик с широк антибактериален спектър (лекарство, действащо ефективно срещу повечето бактериални щамове). Той потиска протеиновата синтеза в бактериите, така че повлиява способността им да растат и да се размножават. Azithromycin се резорбира добре след вътрешно приложение, прониква бързо в тъканите и различните органи. Високите концентрации, които се явяват след използването на терапевтични дози са бактерицидни (убиват бактериите) и те едновременно запазват терапевтичния ефект в продължение на 5-7 дни след спиране използването на лекарството.
Azithromycin се излъчва много бавно от тъканите – факт, който позволява прилагането на 1 дневна доза и съкращава общото време на лекарството.
Azithromycin действа срещу целия спектър от различни бактерии.
nadqvam se da sam pomognala... :-)

elitza
01-04-2008, 12:10
благодаря ти! :)

batkodoki
01-05-2008, 23:26
предписан ви е азалиден макролид, койтое мн добро лекарство.

Alex_f
01-07-2008, 07:39
На мен ми изписаха Azitrox,но за съвсем друго нещо.Имам много пъпки и отидох на дерматолог и той ми го изписа.Но както казаха по горе убива много бактерии,така че става за доста неща,но аз не съм много компетентна просто казввам че сам го пила и за намаляване на пъпките много ми помогна.Цялата ми кожа стана много гадка и мека!

Audi111
10-24-2010, 09:46
А ти колко дена го приема и по колко хапчета ?

Converse333
10-24-2010, 10:03
Azitrox-a не е ли прекалено силен антибиотик? :-o
Аз пиех такъв, когато бях с много тежък бронхит.