PDA

View Full Version : Определение на думата "задръстеняк"?



Sashakiss
01-04-2008, 20:59
Много мразя, когато имаме дупка по физкултура...

И така точно в една таква дупка нямаше какво да правя и седнах на стола, който стои пред учителското бюро, гледах в една точка и слушах как 2 момичета и 1 момче от моя клас си бълбукат.
И така по едно време, едно от момичетата каза че си хванало някакво гадже, което предпочита да води затворен начин на живот(разбирайте - стои си у тях, не излиза много и не ходи по дискотеки). След като тя разказа на момчето за него, той й отговори:
(не помня думите едно към едно, но бяха нещо от рода: )
- Абе, махай го тоя задръстеняк !!!

Аз също предпочитам затворения живот.Не излизам много навън, не ходя по дискотеки и слава на Тарикатизма - даже не пия никакъв алкохол :smt030 :smt030 .

Споделям това с вас, защото съм чувал и други да наричат "задръстеняци" хора като мен(респективно - и като гореспоменатото момче).

Моля за Вашите коментари !

:smt069

bebe_s_bazuka
01-04-2008, 21:16
Ем нито ти нито онова момче или който и да е било друг е задръстен само ,защото води по-затворен начин на живот.Това как живееш и какво правиш си е само твоя работа.Всеки сам избира как да живее а не друг да му казва.А това,че не излизаш много много ни най-малко не те прави задръстен.Но нали сега така е модата в къщи да не се спираш дет се казва майка ти и баща ти да не те знаят "бял ли си черен ли си" и само заради това,че не си като тях и веднага ти лепват етикета задръстеняк.Точно пък тези дето викат,че иди кой си е задръстен точно пък те са задръстени просто толкова ограничено да мислят,че не е истина.Какво да кажа и ние сме едно поколение.Така,че хич да не ти пука даваш на пред и без да обращаш внимание на такива хора дет де чудят само как да се намират на работа :mrgreen: \:D/

Blab
01-04-2008, 21:16
Ако щат и мен да ме наричат "задръстена".
Не обичам прекаления шум.(С изключение на периодите, в които откачам)
Не си падам особено по блъсканиците в дискотеките.
Обичам да съм вкъщи. Уютно ми е и в собствената ми компания.
Не съм асоциална, но в живота ми присъстват моменти на дълбока депресия и "отшелничество".
Добра съм. С наивистична душа. - В днешно време т'ва не са добродетели, а фактори, обричащи те на меланхолия и самота...

Freeminded
01-04-2008, 21:23
Основателни прични да те наричат задръстеняк няма. Комплексарите наричат задръстеняци хората, които не познават.

elsy
01-04-2008, 21:31
Ако щат и мен да ме наричат "задръстена".
Не обичам прекаления шум.(С изключение на периодите, в които откачам)
Не си падам особено по блъсканиците в дискотеките.
Обичам да съм вкъщи. Уютно ми е и в собствената ми компания.
Не съм асоциална, но в живота ми присъстват моменти на дълбока депресия и "отшелничество".
Добра съм. С наивистична душа. - В днешно време т'ва не са добродетели, а фактори, обричащи те на меланхолия и самота...
Дамм, и аз съм такава ;-) Приятно ми е да съм си вкъщи или просто с двете ми най-добри приятелки ( :-) ) да си се шляем някъде...но не обичам много шум, предпочитам си спокойствието и това е :)

XceSS
01-04-2008, 21:48
Ако щат и мен да ме наричат "задръстена".
Не обичам прекаления шум.(С изключение на периодите, в които откачам)
Не си падам особено по блъсканиците в дискотеките.
Обичам да съм вкъщи. Уютно ми е и в собствената ми компания.
Не съм асоциална, но в живота ми присъстват моменти на дълбока депресия и "отшелничество".
Добра съм. С наивистична душа. - В днешно време т'ва не са добродетели, а фактори, обричащи те на меланхолия и самота...
Дамм, и аз съм такава ;-) Приятно ми е да съм си вкъщи или просто с двете ми най-добри приятелки ( :-) ) да си се шляем някъде...но не обичам много шум, предпочитам си спокойствието и това е :)

+1

lovetanya
01-05-2008, 08:08
Ако щат и мен да ме наричат "задръстена".
Не обичам прекаления шум.(С изключение на периодите, в които откачам)
Не си падам особено по блъсканиците в дискотеките.
Обичам да съм вкъщи. Уютно ми е и в собствената ми компания.
Не съм асоциална, но в живота ми присъстват моменти на дълбока депресия и "отшелничество".
Добра съм. С наивистична душа. - В днешно време т'ва не са добродетели, а фактори, обричащи те на меланхолия и самота...
Дамм, и аз съм такава ;-) Приятно ми е да съм си вкъщи или просто с двете ми най-добри приятелки ( :-) ) да си се шляем някъде...но не обичам много шум, предпочитам си спокойствието и това е :)

Съгласна!!! ;-)

nicolepcd
01-05-2008, 08:18
Ми... не мисля, че са малко хората, които обичат тоя "затворен" живот... И аз съм от тях, обичам да си седя в нас, да не излизам, са си ми е спокойно в нас... Или да се разхождам с приятелки през деня, когато няма какво да се прави... Но не мисля, че това ще рече, че си "задръстен"... На пръв поглед ще е така, но ако опознаеш хората от този тип, ще останеш с друго впечатление :wink: