PDA

View Full Version : Помогнете, противозачатъчни!



Lithium
01-05-2008, 10:14
Пия противозачатъчни от месец, на Регулон съм. Пих ги 21 дни и в четв спрях да пия за 7 дневна пауза, в която трябва да настъпи цикъл, но все още не е настъпил. Веднага от пъряия ден ли идва менструация, по време на 7мте дни, може на 6тия ден да дойде или как? Не съм светната особено. Четох, че можело да не настъпи менструация, но когато попитах гинеколога, той каза, че се случвало но при жени, които не ги вземали стриктно. А аз не съм пропускала, в 1 и същи час ги пия. Притеснявам се, моля помогнете!

aLakaZam
01-05-2008, 10:17
Говори с гинеколога си, тук едва ли има някой, който може да ти даде компетентен отговор за такива сериозни неща

Kanela
01-05-2008, 11:09
На мен ми идва около обяд в четвъртия ден от паузата.
Не е възможно докато ги спреш да ти дойде-яйцеклетката едва едва излиза от яйчника чак 24 часа след последното хапче....И докато умре.... :) Спокойно :) Може и на шестия ден да ти дойде,да :) Но когато и да ти дойде,пак почваш на 8-я ден,нали знаеш :wink:

marmalad4e
01-05-2008, 11:16
и при мен идва 4ак на 4-тия ден от по4ивката така 4е спокойно :) вси4ко е тип-топ засега.само се забравяй кога да ги по4неш отново :wink:

Kanela
01-05-2008, 11:28
Ако в четвъртък си взела последното хапче-в понеделник трябва да ти дойде.Ако в сряда си взела последното хапче-утре трябва да ти дойде.

Lithium
01-05-2008, 11:57
Знам, че на 8мия ден трябва отново да ги започна дори и да имам все още менструация. :) Благодаря много!

kalpazanka
01-06-2008, 09:50
На мен ми идва около обяд в четвъртия ден от паузата.
Не е възможно докато ги спреш да ти дойде-яйцеклетката едва едва излиза от яйчника чак 24 часа след последното хапче....И докато умре.... :) Спокойно :) Може и на шестия ден да ти дойде,да :) Но когато и да ти дойде,пак почваш на 8-я ден,нали знаеш :wink:
Каква яйцеклетка, какви 5 лева, при положение, че се пият противозачатъчни? Нали пиейки тези хормони, вие потискате яйчниковата функция? И нали точно по тази причина в листовките ви пише, че течението е менструалоподобно!

Съвсем ми объркахте понятията в този форум! ](*,)

Kanela
01-06-2008, 11:09
Добре,сгреших.Извинявай.Не се отделя яйцеклетка(ПРИ ПОВЕЧЕТО СЛУЧАИ).Менструалното кървене се поражда от хормоните.....
Но и ти грешиш-Хормоните забавят придвижването на яйцеклетката по маточните тръби или го спират напълно,но е възможно тя да се отдели.
Естествено,бременност отново не е възможна поради прекалената кисленност на средата в матката-ако там попаднат сперматозоиди,те умират или стават негодни.