PDA

View Full Version : Мислят ме за зубърка!



slun4evo
01-05-2008, 10:20
Вие какво мислите.Оценките ми са нормални, колкото да хващам стипендия, но аз много обичам да чета, чета всякакви книги, но повечето са трилъри.Когато кажа на някой приятел, че чета обаче всички ме възприемат като зубарка, странна, и т.н. А не е така имам си много приятели, ходя по дискотеки, кафета, но въпреки това заради страстта ми към книгите много хора не ме възприемат.Защо е така?Какво толкова като чета, срамно ли е?Вие как мислите?
Благодаря предварително!

Aileen
01-05-2008, 10:35
Всъщност въобще не е срамно това, че четеш. Напротив - много е хубаво. Въпросът е да не е това единственото ти хоби и да не парадираш с това колко четеш. Аз също обожавам да чета и като го кажа това на някого, когото не познавам много добре усещам как му падам в очите. Но на мен не ми пука. Да не ти пука и на теб. Важното е приятелите да не считат за странно това, което правиш - на другите не им обръщай внимание. :)

Master_88
01-05-2008, 11:00
Не го изтъквай и гледай да не го споменаваш много,щом предизвиква мнения,които не искаш де предизвиква

Reed
01-05-2008, 11:15
Те тия сигурно са толко тъпи,че по-добре да не контактуваш с тях .. 8-)
И аз имам 4-5 по математика и ми викат,че съм зубарка 8-) изобщо не ми пука..хъх

miloto_girl_4e
01-05-2008, 11:28
Не може заради четенето на книги да те определят като зубърка :!: Това все пак няма много общо с учението :!: Явно в клас си по-дейна, често вземаш участие, знаеш почти всички отговори... А и какво ти пука за погрешното мнение на другите ?

chefzz
01-05-2008, 11:41
Възприемат та като зубърка щот тях ги мързи да четат :D :D

nicolepcd
01-05-2008, 11:57
Ами... не смятам, че един нормален човек може да те преценява по бройката книги, които си прочела... Бих казала, че това е глупаво :?

•._.•No_NaMe•._.•
01-05-2008, 12:06
Не го изтъквай и гледай да не го споменаваш много,щом предизвиква мнения,които не искаш де предизвиква
+1

elsy
01-05-2008, 12:08
Ми тези, които те смятат за такава изглежда не знаят значението на думата 8-) Кво общо имат книгите с ученето #-o А иначе, щом си изкарваш хубави оценки значи си се потрудила и тях ги е яд и просто искат да те накарат да се чувстваш виновна, заради "успеха" си! Според мен не си заслужава да дружиш с такива хора :o

nicolepcd
01-05-2008, 12:49
Ми тези, които те смятат за такава изглежда не знаят значението на думата 8-) Кво общо имат книгите с ученето #-o А иначе, щом си изкарваш хубави оценки значи си се потрудила и тях ги е яд и просто искат да те накарат да се чувстваш виновна, заради "успеха" си! Според мен не си заслужава да дружиш с такива хора :o
Съгласна съм с Elsy-ту \:D/

Presley
01-05-2008, 15:48
Хубаво е ,че има хора,които четат,тоест млади хора,които четат.Эащото стават все по-малко.Иэобщо недей да се впечетляваш от мнението на теэи,които те смятат эа раэлична или странна.Не си такава.Не виждам какъв е проблемът и каква е причината да те считат эа такава.Четенето е нещо нормално.Всеедно тея дет гледат телевиэия или киснат по цял ден на компа ,да ги имаш эа странни или пък эа эубари.Просто е глупаво.На всеки му харесват раэлични неща.Четенето е нещо много хубаво,дори ти обогатява речника и ти раэвива речта,а не на всяка втора дума да се эамисляш и да каэваш ЪъъЪъъъ :D .И аэ обичам да чета.Е не съм чак толкова эапалена,ама нямам и много време.Эа щастие нямам подобен проблем :shock: Абе не се впечетлявай от хорската простотия,эащото тя е навсякъде.

N0_feAR
01-05-2008, 16:31
Абе това е тъпо и повърхностно мислене "щом четеш книги си зубър и си задръстен". И аз чета книги и к'во....Зубърка ли съм? Ако бях нямаше да имам 4ки :D Бе дремити на **** к'во мислят хората за теб.

Seducti0n
01-05-2008, 16:40
Я ми кажи има ли някакво значение как те възприемат хора с толкова повърхностно мислене.Най-добре въобще не се вслушвай в лишените им от всякакъв смисъл коментари относно личността ти.Продължавай да четеш и да се обогатяваш,радвай се на живота,дръж на истинските си приятели и се научи да не се подаваш така лесно на подобни безпочвени критики. :wink:

BrokenInnocence
01-05-2008, 17:05
Чета от много малка и на моменти ми се струва, че книгите са ми по- нужни от въздуха... Никога не са се отнасяли с мен като със "зубърка" само защото чета, да не говорим, че при това съм си имала винаги и хубави оценки... Подбирай си по- добре хората, с които общуваш... малко повече сиво вещество не е твърде висок критерий, уверявам те.

dan4ety
01-05-2008, 17:23
И на мене ми викат, че съм зубърка, защото имам хубави оценки по английски :? Абе не им обръщай внимание. Наистина, както Presley`n`Sum каза, са малко хората, от днешното поколение, които четат. А това е наистина хубаво :) И аз чета, но не много, де :oops: . Ако не искаш да те възприемат като "странна" - просто не им казвай, че толкова много обичаш да четеш :)

Freeminded
01-05-2008, 17:38
Зухава и смотана ли се чувстваш от този факт? Тогава ако не, къв е проблема?

Seducti0n
01-05-2008, 17:42
И на мене ми викат, че съм зубърка, защото имам хубави оценки по английски :? Абе не им обръщай внимание. Наистина, както Presley`n`Sum каза, са малко хората, от днешното поколение, които четат. А това е наистина хубаво :) И аз чета, но не много, де :oops: . Ако не искаш да те възприемат като "странна" - просто не им казвай, че толкова много обичаш да четеш :)



Глупаво е да търсиш реализация в среда,която те принуждава да прикриваш най-хубавите и проложителни черти на характера. :wink:

TheNewReligion
01-06-2008, 18:54
emi nz ama ne se otkazvai v nikakuv slu4ai ot interesite si !

Devilsplaymate
01-06-2008, 20:30
Мога да ти кажа "браво". Много малко млади хора в днешно време четат книги.
Тези, които те мислят за такава са ограничени...

DisciplineAndOrder
01-07-2008, 07:39
по-добре зубрачка,отколкото глупачка!

FatPanda
01-07-2008, 10:15
завиждат

twix_91
01-07-2008, 14:47
Споко бе и аз чета доста книги и на моменти ме земат за зубър,ама като ме опознаят виждат,че съм много готин човек. Пък и не само кафенетата и дискотеките са всичко,което един тинейджър според мен трябва да прави. Пък ако са ти истински приятели няма да им пречи и ще те приемат такава каквато си. \:D/

Madness
01-07-2008, 16:04
И на теб ти пука,защото?

sasha_90
01-07-2008, 16:23
Не е лошо,че четеш.Просто в днешно време малко са любознателните като теб.

lqlqlqlq
01-07-2008, 19:42
Е и?Кво те засяга чуждото мнение?И на мене ми викат зубър ама средния пръст оправя нещата :grin:

Presley
01-08-2008, 05:04
И на мене ми викат, че съм зубърка, защото имам хубави оценки по английски :? Абе не им обръщай внимание. Наистина, както Presley`n`Sum каза, са малко хората, от днешното поколение, които четат. А това е наистина хубаво :) И аз чета, но не много, де :oops: . Ако не искаш да те възприемат като "странна" - просто не им казвай, че толкова много обичаш да четеш :)



Глупаво е да търсиш реализация в среда,която те принуждава да прикриваш най-хубавите и проложителни черти на характера. :wink:
Съгласна съм ;-)

*****
01-08-2008, 14:42
Е...за съжаление, явно още има хора, които не разбират какво е значението на думата "зубър". Нз вие какво мислите и как го разбирате, но за мен "да зубриш" значи да учиш нещо наизуст...без да го разбираш. И всъщност зубъри в повечето случаи са не тези, които изкарват добри оценки или които четат книги, а тези, които учат наизуст и като ги вдигне даскалката и им зададе малко по-замотано въпроса и те блокират щот...са го учили наизуст без да влагат и грам мислене :razz: така че споко чети си книги и не се интересувай от това какво си мислят другите. Важното е това да харесва на теб.

CHELUVCHICA
01-08-2008, 20:44
Тъкааа... значи и аз имах същия проблем,но колкото пъти се замислех изкарвах повече и повече аргументи в моя полза!Знаете,че в училище децата (демег ние самите) са най-жестоки (за това и даскалите са поизперкали,ма това е др тема) и имаше моменти,в които съм ронила крокодилски сълзи,задавайки си въпроса:"Защо ,по дяволите ,ме наричат зубър и не искат да говорят с мен,а аз толкова мн се старая?!" :cry: Ама после станах 9-ти клас и осъзнах,че ми е писнало да си задавам този въпрос и спря да ми пука...тогава се запознах с едно стадо прителки и техните приятели и сега е мн забавно... хич не ми дреме какво си мислят тъпите хора които ме наричаха" зубар".А в последно време когато разговарям с някои от моя клас чувам нещо от този род: "...i sq kat nai golqmoto zubar4e she hoq samo az ot krun na daskalo ..." (става въпрос за ваканцията) или ако изкараш по-добра оценка от тях на някой тест пак си "зубар" или ако решиш да не бягаш от час -"зубар". ::: Не свързвам нито една от тези дейности със зубрене!!!Трябваше сама да осъзная,че принципите които изграждам или нещата които постигам не изнасят да останалите и това ги кара да злобеят...така че мила моя... четенето на книги е едно полезно нещо не за другите ,а за теб....така че продължавай с четенето и им е** ма*ката на другите :grin:

sasha_90
01-09-2008, 13:52
А и важно е как се чувстваш ти,а не другите какво мислят.

black_raven
01-15-2008, 19:39
ами и аз 4ета много книги,но като го кажа на някои само ми казват,,ти си луда''но нищо повече