PDA

View Full Version : Наркотиците ....



slavito007
01-06-2008, 07:52
Здравейте :)
Следобед мисля да напиша едно ЕСЕ относно наркотиците.
Но не съм много вещ в тази област :-o и ще помоля някой ако може да ми намери 1-2 есета, пък може и съчинения няма да пречи.
И да не сте ме разбрали погрешно, не искам да ми го пише някой. Просто искам да видя няколко работи и да взема това-онова Zа моето си есе. Иначе сам ще го пиша ;)

sherry
01-06-2008, 08:38
Ето едно (http://209.85.135.104/search?q=cache:fJMjmPi_HXMJ:otkrovenia.com/main.php%3Faction%3Dshow%26id%3D43872+%D0%BD%D0%B0 %D1%80%D0%BA%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8+%D0%B5% D1%81%D0%B5&hl=bg&ct=clnk&cd=9&gl=bg&lr=lang_bg) :)

sexa_na_kompleksa
01-06-2008, 08:45
Ето още едно:


Наркотиците


За наркотиците се говори и пише много в днешни дни.Те са честа тема на разговор.Някои хора може да имат приятели или роднини, употребявящи дрога. Наркотиците и проблемите, създавани с тях, не са нови.Някои наркотици, като канабис и алкохол, са били около нас хиляди години. Новото, обаче, е нарастването на наркоманиите днес. Днес има повече достъпни наркотици от когато и да било - легални или не. Днес има повече хора, изложени на проблемите, които те създават. Днес проблемите, свързани с наркотиците, включително личното и семейното нещастие, нарастващата престъпност, пътните произшествия и вечно нарастващите цени на съдебните процедури и медицинската помощ са главна обществена грижа. Широко разпространеният достъп и употребата на наркотици означават, че независимо дали ни харесва или не, всички ще се сблъскаме с този проблем по един или друг начин. Това означава също, че всички се нуждаем от прецизна информация за наркотиците и злоупотребата с тях. Нуждаем се от факти за това какво са наркотиците, защо хората ги употребяват и как те засягат нашия живот?
Наркотиците влияят върху настроението. Те могат да променят или да въздействат на начина на мислене,чувствата или действията. Голям брой от дрогите се използват за премахване на болката, успокояване или укрепване на съня. Някои от тях, като никотина и алкохола, могат да бъдат купени и използвани почти от всеки. Други, като канабиса и кокаина, са нелегални улични дроги.
Злоупотребата с наркотици може да предизвика телесно или психическо увреждане.Тя може да предизвика персонални личностни промени, като загуба на мотивация, или пристрастяване. Злоупотребата с наркотици може да обтегне семейните отношения, да предизвика социални проблеми, като нарастващата престъпност,
икономически проблеми и пътни произшествия. Дори употребата на дрога, предписана от практикуващо медицинско лице може да предизвика проблеми и да доведе до злоупотреба.
Един от най-често задаваните въпроси в нашето общество е: Защо хората употребяват наркотици? Логичен отговор на този въпрос няма, защото те може да са много. Всеки може да стане наркоман. Наркомани има във всички части на страната. Те могат да бъдат богати или бедни, млади или стари, мъже или жени, интелегентни или не толкова, добре или зле образовани.
Различните хора употребяват различни дроги по различни причини. Хората могат да започнат да употребяват наркотици по една причина (любопитство, удоволствие, социален натиск или медицинска нужда) и да продължат да ги употребяват по съвсем друга (като зависимост или групов натиск). За повечето хора опитването на дрога за първи път е главна стъпка. Единствен експеримент не означава, че определена личност ще стане човек употребяващ наркотици, но може да отстрани някои бариери срещу пробването на наркотици отново. Също така е истина, че хора, които редовно употребяват един наркотик, е по-вероятно да употребят и друг. Дрогите са вредни, когато степента на употреба предизвика физически, умствени или икономически проблеми. Много дроги могат да имат и други въздействия,освен тези, които употребяващият търси. Много пътни произшествия и фатални случаи се причиняват от шофъори, интоксирани с алкохол или друга дрога. Често хората, които са приели алкохол или друга дрога, не съзнават нарушението си, което прави риска още по-голям.
Особено висок е рискът при младите хора. Млад човек, който се обръща към наркотиците като начин за избягване от нормалната тревога и депресия, може да изгради модел на поведение, с който трудно би могъл да се раздели в бъдеще. Много от употребяващите стигат до убеждението, че не могат да живеят нормално без дрога.
Затова ще призова всички да се обединим срещу този сериозен проблем в нашето общество и да извикаме високо : НЕ НА НАРКОТИЦИТЕ!

slavito007
01-06-2008, 08:53
Благодаря мно0о0ого ина двамцата :wink:

Insatiable
01-06-2008, 11:53
Наркотиците са номер 1 бе!!! 8-) Стига сте лъгали детето :) Бъзикам се... да не се засегне някой :)

slavito007
01-06-2008, 13:40
Наркотиците са номер 1 бе!!! 8-) Стига сте лъгали детето :) Бъзикам се... да не се засегне някой :)
еЕе на 15 съм :D
Ако госпожата ми пише 6, ще го препиша есето и ще го постна тука :::