PDA

View Full Version : Аз и обиците=проблем. Моля за съвети.



lLady_MooN_RaiN
01-06-2008, 10:36
Здравейте на всички!

Това е моята история.
Аз по принцип имам много чувствитела кожа. Лесно измръзва, често получава разни обриви...Когато бях малка, на 7-8 години ми продупчиха ушите. Носех си медицинските, а след това и едни, златни, които ми бяха подарък от баба. Но веднъж сложих едни обици, които не бяха нито златни, нито медицински. От пробиването на ушите ми вече бяха минали няколко месеца и не се страхувах. Но след известно време от дупките на ушите ми започна да изтича по малко кръв и гной и малко ме болеше. Уплаших се и набързо свалих обиците. Сложих медицинските, но кървенето и гноенето не спря. Оттогава минаха десетина години, през които аз не исках и да чуя за обици, толкова се бях наплашила. Естествено дупките на ушите ми съвсем зараснах отдавна. Това не ми беш проблем досега. Тази година завършвам и ми предстои бал. Баща ми ми подари комплект от пръстен, колие и обици, от истински морски перли и злато.Много скъпи и много красиви. Обиците наистина са прекрасни и много искам да ги нося.
Посъветвайте ме как да постъпя. Да си пробия ли ушите отново? Някой изпадал ли е в подобна ситуация....? Благодаря предварително

Sisqta
01-06-2008, 10:43
Ами аз си пробих 1-во лявото ухо..Мина малко време свалих медицинската и сложих сребърна..Така нямах проблем с нея,минаха няколко години и на морето се борихме с едно момиче във водата и тя ме ритна в ухото и обицата ми падна и така не я намерих.Купих си нова от която още на същия ден ми се поду ухото имаше кръв,гной и вече не си слагам обицата.Бях си пробил и дясното охо.Обаче на дене в който ми го пробиха махнах медицинската и сложих сребърна..Много се поду и сега имам едно голямо топче зад ухото което много ме дразни и мисля да отида на хирург за да го изреже.Така,че те съветвам да не си ги пробиваш отново но ти си решаваш ;) Успех

LofYou
01-06-2008, 10:46
Ам на мен лично не ми се е случвало подобно нещо .. Но според мен трябва да си пробиеш ушите отново .. може пък да не стане както преди .. пък и ти ще носиш злато :twisted:

punkrock
01-06-2008, 10:55
Пробий се наново! Спокойно, все пак ще сложиш златни, едва ли ще ти стане нещо. :)

lLady_MooN_RaiN
01-06-2008, 10:59
Много благодаря за бързите отговори...И аз така мисля от една страна, но от друга...когато стана така с кървенето и гноенето също пробвах със златни, а после и с медицински...но не помогна. Ще си помисля още и разбира се, ще чакам още мнения....

проблемна
01-06-2008, 11:07
Здравей мацко :) Аз имам същият проблем с обеците и ушите :-D обаче сега наскоро си направих трета дупка ии все още го имам тоя проблем .. с медицинските съм обаче ми се появи едно топче зад ухото, но вече почти мина .. понеже са ми адски чувствителни ушите и тряя да седя с медицинскиет не 2 седмици а поне месец .. така че те съветвам да си пробиеш ушите сега и си стой с медицинските до май месец тогава сменяш със златните и след това ако ше ги носиш само за една вечер или слагаш пак медицинските или слагаш злат0.В никакъв случай разни тенекета .. дори и сребро :) Айде успех :-)

Madness
01-06-2008, 13:08
Ебаси страха,10 години...
Мен ми се е.ба ухото така,щото завирах някви боклуци уж да прая флеш...ам мен тогава ме боляха лимфните възли и някви антибиотици дрън дрън...
Заеби...
Пробии си ушите,ама по-бързо,за да имаш време да носиш известно време медицинските и после тия там...златните (=

Boot
01-06-2008, 13:48
Пробий си пак ушите, но походи 1-2-3 месеца със медицински обици, не ги пробивай с пистолет, по-добре в студио. И мажи една седмица дупките със антибиотик - гентамицин, тетрациклин, банеоцин (има ги по аптеките) и промивай с кислородна вода. А като мине една седмица, поне веднъж дневно ги промивай с физиологичен разтвор.

Ако направиш това, вероятността да ти се възпалят пак е дооста малка.

VilleBaby
01-07-2008, 14:54
IMAM ABSOLUTNO SA6TIQ PROBLEM! NITO ZLATO MI PONASQT,NITO SREBRO NITO NI6TO! :-# :-# :-# PLS HELP :-#

i'm so excited!
01-07-2008, 15:21
Бях си пробил и дясното охо.Обаче на дене в който ми го пробиха махнах медицинската и сложих сребърна..Много се поду и сега имам едно голямо топче зад ухото което много ме дразни и мисля да отида на хирург за да го изреже.Така,че те съветвам да не си ги пробиваш отново но ти си решаваш ;) Успех

еми така е като си малоумен.

до девойката; дупчи смело (не с пистолет), поноси повече време медицинските обици, чисти редовно дупките с физиологичен разтвор и няма да имаш никакви проблеми.

Avarice
01-07-2008, 15:29
Imam 10 dupki obshto na dvete ushi..po 5 na vsqko...i edna na nosa.Vsichki sa praveni s pistolet...Imah podoben problem..i otidoh na lekar...tova beshe predi godini i ne pomnq imato na spreq koito mi predpisaha.Prosto nosi samo zlato i srebro sled kato svalish medicinskite obici,Kakto sama kazvash, imash chuvstvitelna koja i tq lesno se vyzpalqva ot "teneketa".Problemyt ti e reshe :P

lLady_MooN_RaiN
01-08-2008, 14:02
Благодаря на всички, които ми отговориха. А..с какво да дупча, щом казвате да не е с пистолет...

Madness
01-08-2008, 16:08
Абокад.
(по-подробно да обясняват по-запознатите....)
Просто иди в студио.

EJI4eTy
01-08-2008, 19:21
Абокад.
(по-подробно да обясняват по-запознатите....)
Просто иди в студио.

абокаТ :wink: за мекото на ушите може и с пистолет ам щом казваш че си с чуствителна кожа по-добре и с абокат :) за обиците - от титан създават най-малко проблеми ,но се съмнявам че и медицинското злато ще ти създаде проблеми :) по добре носи обиците 1-2 месеца и след това ги сменяй , за почистванеее ... там не ги знам кфи са някъде по нагоре пишеше :| Успех \:D/

Madness
01-09-2008, 15:55
тцът...ми неграмотна съм :-s

:-|

lLady_MooN_RaiN
01-12-2008, 10:06
Ако може някой да ми поясни процедурата с абоката ще съм му благодарна...

Seducti0n
01-12-2008, 10:32
Според мен няма проблем отново да пробиеш ушенцата.Важното е просто да преодолееш страха си и да не се тревожиш излишно.

:arrow: П.С.-Занапред носи само хубави златни или сребърни,обеци, а не такива с неясен произход на метала-сама виждаш какво се получава.

:arrow: П.С.2-Сигурна съм,че с този комплект от бижута,които татко ти, ти е подарил ще бъдеш една от най-красивите на бала. :mrgreen:

Madness
01-12-2008, 13:28
Модераторке,само аз ли така съм чувала,че среброто не е оферта...
Не че аз не носа сребро де...ама не ми прави проблем...

AliceSw
01-12-2008, 13:50
що пишете разни глупости...кво по дяволите е медицинско злато...златото си е злато...абокатът е тръбчка, която слагат на хората, за които се налага да бъдат слагани инжекции често...абе нещо като по-дебела игла (:

Pedigree
01-12-2008, 14:22
Ох,спокойно! :)
На мен преди една година ми се бяха "скъсали" дупките на ушите и на същия ден отидох и си направих нови.Да,естествено,при всеки е индивидуално.
Няма нищо фатално.Просто се пробий,но не при козметик с пистолет,а при някой пич,който си има студио.След това стой 3-4 месеца с медицинските,защото явно имаш наистина чувствителни уши. :)

Seducti0n
01-12-2008, 22:45
Модераторке,само аз ли така съм чувала,че среброто не е оферта...
Не че аз не носа сребро де...ама не ми прави проблем...

Зависи.Някои хора имат алергия към среброто(майка ми,на пример).За авторката не знам,май най-добре е да си ходи със златни обечки, щом има толкова чувствителна кожа. :wink:

Amy lifestyle =]
01-13-2008, 13:10
Кофти...
Слушай са, отиваш в студио. Не при козметик, не при позната, не се пробваш сама, тва са грешки.
Отиваш си в студио там ти ги дупчат и те ше ти кажат нали там колко време (при мене две седмици) да се прочистваш с еди какво си. Ти им кажи какво е станало и те ше ти кажат кога да сменяш обиците и с какви обици да ходиш/не ходиш.
И на мене ми кървяха като си ги сменях, въпреки, че си изчаках единия месец, през който тряаше да съм само с медицински. Горе долу нормално, ама тва за гнойта... вече не знам, абе отиди си в студиото и те ше ти кажат на кво се е дължало и какво да направиш, за да не се повтаря :)

st1ka
01-13-2008, 18:22
Ами като по-малка братовчедка ми имаше същия проблем и не носеше дълго време обеци!И наскоро си ги проби отново и нямаше никакви проблеми!Тъи че предполагам няма да имаш проблеми,а и като се има предвид,че обеците ти са златни още по-малко!

i'm so excited!
01-14-2008, 06:19
НЕ СРЕБЪРНИ!

gorska
01-14-2008, 10:01
И аз имах подобен проблем - само че се появяваше само, докато съм с обиците, когато ги махна пак съм си наред. Някаква жъло-бяла течност, май е гной, но съм забравила, понеже много рядко нося обици. Уж се получаваше само при разни металчета, но на мен ми се струва, че и със сребърните имаше същия ефект.
Аз мисля, че трябва да си продупчиш ушите отново, да носиш медицинските известно време и да попиташ жената, която ги продупчи с какво евентуално можеш да ги лекуваш, ако пак се получи възпаление, кръв и т.н.
Трябва да превъзмогнеш страха си и да сложиш хубавите златни обици, още повече, че са в комплект и че са подарък.
Ооооо, сетих се, ако пак стане нещо, пробвай да им сложиш малко Гентамицин, докато е в начален стадий. :D

N0_feAR
01-14-2008, 16:56
пробий се, мисля че няма да имаш проблеми. Просто си алергична към някои метали, за това за по-сигурно се пробий с медицински или от титан, а после можеш да ги смениш със златни. Хубаво е в началото да ги промиваш и да ги въртиш от време на време за да се оформи дупката. Спокич, мисля че няма да имаш проблеми.
пп:не слагай сребро на прясно пробита дупка - среброто се окислява и може да стане още по-лошо

lLady_MooN_RaiN
01-15-2008, 05:27
Много благодаря на всички! Наистина ме поуспокоихте. :)

lLady_MooN_RaiN
01-17-2008, 12:01
Пробих си ги! Току що се връщам от лекарката. Взех си и едно гелче, което тя ми препоръча. Дано да нямам повече проблеми...

kifla
01-17-2008, 12:18
Според мен след като ушите ти вече са зараснали и ако сега ги пробиеш отново няма да имаш проблема ,който ти се е бил появил преди време.Все пак не забравяй ,че тези обици ,които си носила сигърно са били тенекиики и затова са ти се възпалили ушите,а сега тези които искаш да сложиш са истински явно!Успех ,дано не се появи старият проблем точно за бала \:D/