PDA

View Full Version : Момичета как се грижите за лицата си?



black_mermaid
01-06-2008, 18:44
Напоследък ми излизат пъпки по лицето, кожата ми стана груба и така нататък.Как успявате да пазите лицето си едеално?Без нито една пъпка,без нито една точица.Повечето тийнейджърки имат страхотни лица, аз не знам какви продукти да използвам. Темата може и да се повтаря, но ми е любопитно, защото смятам да се погрижа за себе си.

Sisqta
01-06-2008, 18:50
Оф и мен ме мъчи същия проблем с пъпките..Напоследък малко се поизчистиха ама...ами един френд ползва на VICHY i e mnogo dovolen.Ползва крем 35лв и коректор около 25 лв и е доволен :)обаче редовно тряя да се мажеш ;)

Boot
01-06-2008, 22:33
Повечето тинейджърки изобщо нямат хубава кожа, но пляскат два пръста фон дьо тени и пудри и ружове и коректори, но като ги махнат за ужасяващи.

Аз си мия лицето с гелче за лице, после ако има останал грим доизчиствам с млекце, после тоник и накрая кремче. (Напоследък и околоочен крем за сенки под очите)н. Два пъти дневно. И лицето ми си изглежда добре.

jotitu
01-06-2008, 22:38
използвам крем с мед за 1.50 от аптеката, ако е много лошо положението смесвам ихтиол, бебешка пудра и крем здравя и се мацам :grin: мирише гадно ама много помага :)

BeBsItO
01-07-2008, 08:57
po princip horata s idqlna koja ( bez nito edna to4ica i pup4ida) Q IMAT PO PRIRODA, A NE ZA6TOTO POLZVAT EDI KVO SI. rabotata s fondutenite e dr ga... ne govorq za neq. a ina4e az polzvan na GARNIER PURE GEL4ETO, NA AVON EDIN EXFOLIANT, IMEX, KREM4ETA SLED SI4KITQ TOQ TORMOZ, I PONQKOGA MASKA ( AMA NE SMA MN DOVOLNA OT NEQ) :smt001

RiseGirl
01-07-2008, 10:37
аз ползвам маска на Ейвън с грейпфрут, лосион за дълбоко почистване с някакви сини гранулки в нея пак на Ейвън и още някакъв ексфолиант на Ейвън ама той ми е отдавна и май вече го няма по каталозите :) А сега мисля да си взема Гарниер 3в1..казват че било много ефикасно :)
ами това е... не ползвам някви за пъпки, защото все още не ми се е наложило, дано и не стане :)

Madness
01-07-2008, 13:05
Сапуна му е майката.
Преди имах един гел,не беше лош.Даже наскоро може да си взема пак.
Грим махам със тоалетно мляко,фон дьо тени(как се пише тва о.О),пудри и други подобни никога през живота си не съм слагала.
И имам едно кремче за пъпки,което върви със сапунче,което трябва да си купя :lol: ...ама смятам,че и обикновения върши работа...
И си имам хубава кожа...

ice_skater
01-07-2008, 13:36
Ми аз кат се къпя си слагам някво такова кат гел с едни гранули вътре.Грима си го махам с мляко.И се мажа с някъв крем.Ама и преди да се мажих нямах много пъпки.Най ме тормозят черните точки :-# .Но се боря! :---)

•._.•No_NaMe•._.•
01-07-2008, 15:51
edva li nqkoi tuk moje da ti pomogne da ima6 perfektna koja na liceto.nqkoi pisa 4e izpolzva sapun no toi izsu6ava kojata.az si po4istvam grima s toaletno mlqko sled tova se miq s edinn gel na oriflame i mn kremove sled tova i ponqkoga maska i eksfoliqnt.kakvo li ne si slagam po liceto no vse pak si mi e 4isto :P

Pedigree
01-07-2008, 16:05
Не бъди сигурна,че всички са с перфектна кожа.
Има много и най-различни начини да се покрият дефектите.

Какво използвам аз:
имам специален измиващ гел и си го ползвам сутрин,и вечер.
Също използвам някво мазило на Clean&Clear против черни точки.
Грима си го махам с тоалетно мляко.

Reed
01-07-2008, 16:57
Ми..никак 8-)
Само сапун от време на време
и нямам почти ник'ви пъпки
за сега 8-)

Baby_b
01-08-2008, 20:55
Сутрин и вечер 1.гел за измиване на Нивея
2.Тоник на Виши и Гарниер
3. крем на Гарниер :grin:
То и аз имам хубава кожа по природа, но това, което ти е дадено трябва и да се поддържа :-P

kalpazanka
01-09-2008, 07:25
Не използвам сапун! Дерматоложката ме предупреди, че той само влошава положението. Дори и да свърши прословутият гел Ексфолиак, се плискам само с вода. Появи ли се проблем, мажа с Акне аут и с крем Ексфолиак. Предпочитам да давам пари за почистващи препарати, отколкото за козметика на Орифлейм, Виши и т. н., която само да скрива проблема.

AliceSw
01-09-2008, 07:28
аз нищо не ползвам...мия се с ексфолиращо сапунче Дав и понякога може да се намажа с малко обикновено кремче Дав пак (:

кожата ми е супер чувствителна и ставаше на рани от повечето продукти за пъпки, които съм ползвала преди 3-4 години, абе супер простотия, сега не ползвам нищо и кожата ми е перфектна

ЕPu
01-09-2008, 09:44
^ аз пък съм точно обратното..
кожата ми рядко се трогва от каквито и да било мазила, затова редовно ползвам гелове/кремове против пъпки, че те са ми най-големия проблем
мия се със сапун, слагам някакъв крем а сутрин и вечер - тоник за проблемна кожа, преди да си легна ги слагам тия против пъпките, ама явно ми куца рутината, щото забравям да ги слагам редовно и няма ефект

KRaLiCa_na_OrGaZmA
01-09-2008, 09:55
Първо мацка зависи каква ти е кожата. Може да се изисква посещение при дерматолог. Моята е адски зле защото е много чувствителна и от всичко, всичко започва да се бели, да ме сърби, да боли и дадох малко повечко пари ( 70 лева ) за медицинска козметика и сега лицето ми се чувства райски :grin: и се оказа, че не трябва да ползвам нищо в което има сапун. Така че най-добре първо да се консултираш с компетентен лекар. :) А и освен това да не вземеш да си купиш нещо бебешко, защото бебешката козметика не е подходяща за по-зрялата кожа, тъй като тя има други нужди. И най-добре сложи край на сапуна, защото именно той много често уврежда кожата.

Axel_f
01-09-2008, 11:14
Мия си лицето с едно гелче на Nivea за смесена кожа, след това се мажа с крем Eucerin и където има пъпка слагам една антибактериална пудра - Сулфатиазол и наистина има ефект от нея. Преди мн често използвах розова вода,защото след като се измия с гела кожата ми беше доста сухичка :roll: Иначе имам и някакви глупости на Avon и на Clean&Clear,ама не са толкова добри.

maackata
01-09-2008, 12:55
Po4istvam go s gel pqna na avon kato se poiso6i kojata s krem za lice niveq, dav sa6to moje da se po4istva i sas spirt zalice ot aptekite kato si maha6 postoqno grima sled kato ne ti e nujen ve4e, slaga6 masko marni bani i na kozmetik moje6 da ide6.Tezi ne6ta si4ki gi pravq po razli4no vreme ina4e redovno gel pqnata ili spirta i zimata krem

st1ka
01-09-2008, 13:52
Ами чистата кожа според мен си е до гена!Аз имам много малко пъпки по лицето и използвам тоалетно мляко на Дева,тоник на спиртна основа на Avon (много съм доволна) и тоник с мед и мляко,пак на същата марка!Сестра ми има адски много пъпки и черни точки и използва един крем - скиноре,продават го по аптеките и много и помага!А също и маска на Aroma!

kalpazanka
01-09-2008, 14:37
Към Скинорен, както и към останалите лекарствени препарати се привиква, т. е. резултатът е до време.

miglencheto_
01-26-2008, 20:54
toaletno mlqko sled tova tonik (na oriflame sa hubavi si4kite) i krem zdrave ili bochko, tova go pravq sqka ve4er,moje i sutrinta,no na men rqdko mi ostava vreme, i vednyj v sedmicata po4istva6ta maska...idealen rezultat :grin: :D

Ice
01-26-2008, 23:46
Ами почиствам с гел на Гарниер, правя си маска кремче и така :) пък и аз си харесвам кожата!!!! :) Нямам проблеми с нея.. :)

Gothique♫
01-27-2008, 09:01
Ами аз първо го мия със сапун dove след това използвам един измиващ гел на Avene и после се мажа със крем 'Бочко' и не се оплаквам,пък и кожата ми е такава че не ми излизат много пъпки,ама подържането му е майката ;)

_BoSSy_
01-27-2008, 09:28
Аз използвам скраб веднъж или два пъти седмично.Иначе грима задължително го махам с мляко вечерно време,и после си мия лицето с вода.А покаже ли се някоя пъпка...майка ми е козметик и веднага взима положението в ръце :)

Naughty_
01-27-2008, 09:33
Повечето тинейджърки изобщо нямат хубава кожа, но пляскат два пръста фон дьо тени и пудри и ружове и коректори, но като ги махнат за ужасяващи.

Аз си мия лицето с гелче за лице, после ако има останал грим доизчиствам с млекце, после тоник и накрая кремче. (Напоследък и околоочен крем за сенки под очите)н. Два пъти дневно. И лицето ми си изглежда добре.
крема ти за сенки под очите на коя фирма е и колко струва :-o

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-27-2008, 10:11
хах еми ползвам на виши норма дерм като съм в банята.. вечер крем.. :) върпекки че мака казва че не било полезно :?

Liar
01-27-2008, 10:18
Грима си махам с розова вода смесена с масло от жожоба(мисля че и се продаваха смесени,ама аз не намерих),със същощото нещо и си почиствам лицето,когато нямам грим.После слагам някакво друго масълце и/или кремче =p

Jeuelle
01-28-2008, 11:06
Ползвам серията на Орифлейм с Алое Вера за чувствителна кожа и съм много доволна. След като нанеса тоника слагам бебешки крем на Нивея....толкова добре ми действа :grin:

BlueMushroom
01-28-2008, 15:42
а тва на Виши помага ли?каква му е цената?

elsy
01-28-2008, 16:12
Почистващ гел + вода на Гарниер, но попринцип използвам някое бебешко кремче... :-D

DaЯk_AнGэL
01-28-2008, 16:32
Ами обикновенно първо мия със сапун, минавам с два гела с гранули и един против черни точки :x , после с тоник и тоалетно мляко.В неделя (ако не ме мързи, което за съжаление се случва доста често :-s ) слагам пилинг маска.А ако имам грамадански пъпки, си слагам от едно кремче което е доста ефикасно, но е в малка тубичка и струва 6 лева.
http://images.ciao.com/iuk/images/products/normal/039/product-5830039.jpg
Това правя общо взето, обаче за съжаление доста ме мълзи напоследък- :o

maackata
01-28-2008, 16:59
Az slagam krem kogatoo mi se izo6i kojata, miq q s gel-pqna i ne6to 2v 1 imam na avon sega s pora4ah i emulsiq za lice (kvot i da re4e tva)na avon, grima gi maham s mlqko na orifleme ili bebe6ki mokri karpi4ki. Pravq i doma6ni maski na liceto s med, limon, kiselo mlqko, huma imah i na aroma maska za gladka koja 8)

nicolepcd
01-28-2008, 18:16
Преди с TeenClean, ама нещо не съм го мяркала, та сега съм с Clean&Clear :D Ама иначе понякога и с бебешки кремове... те са най-добрите :D

PinkFloydSound
01-29-2008, 13:59
Ам тя хубавата кожа си е ген бе хора...Каквото и да използваш...все ще е нещо временно /в най-добрия случай/ та мисълта ми е не си съсипвай кожата с някакви химически препарати и бъркочи.Изчакай и с времето тя сама ще се изчисти.

zaharnatafeq
01-29-2008, 15:22
Ам тя хубавата кожа си е ген бе хора...Каквото и да използваш...все ще е нещо временно /в най-добрия случай/ та мисълта ми е не си съсипвай кожата с някакви химически препарати и бъркочи.Изчакай и с времето тя сама ще се изчисти.
ъхъ права си, много е вредно да си почистваш лицето, също да се къпеш, миеш зъбите или да се обескосмяваш, грима пък си е направо отровен :-D :razz: :grin:

по темата:
аз ходя два пъти в месеца на почистване, след процедурата няколко дни сутрин и вечер се мажа зинерит, а през останалото време ползвам измивен гел, лосион и хидратантен крем на Юриаж

Myxaxaxa
01-29-2008, 16:49
.........

PinkFloydSound
01-30-2008, 11:49
Ам тя хубавата кожа си е ген бе хора...Каквото и да използваш...все ще е нещо временно /в най-добрия случай/ та мисълта ми е не си съсипвай кожата с някакви химически препарати и бъркочи.Изчакай и с времето тя сама ще се изчисти.
ъхъ права си, много е вредно да си почистваш лицето, също да се къпеш, миеш зъбите или да се обескосмяваш, грима пък си е направо отровен :-D :razz: :grin:

по темата:
аз ходя два пъти в месеца на почистване, след процедурата няколко дни сутрин и вечер се мажа зинерит, а през останалото време ползвам измивен гел, лосион и хидратантен крем на Юриаж
хихихи дамз наистина тва е най-полезното :lol: айде стига с бъзиците :D ам имах предвид че не трябва да се прекалява защото на някои хора прекомерната употреба на подобни мазила не им се отразява много добре :)

ElisaDay
01-30-2008, 12:23
Моята кожа е хубава (да чукна на дърво), но въпреки това използвам малко химия.След като си измия лицето с вода си го мия с 2 козметични препаратчета от серията на Clean&Clear и някой път ако случайно ми се появи някоя пъпка имам и коректор, с който я заличавам (понеже не използвам фондьотен :-D )

PinkFloydSound
01-30-2008, 13:50
Моята кожа е хубава (да чукна на дърво), но въпреки това използвам малко химия.След като си измия лицето с вода си го мия с 2 козметични препаратчета от серията на Clean&Clear и някой път ако случайно ми се появи някоя пъпка имам и коректор, с който я заличавам (понеже не използвам фондьотен :-D )
ти къв коректор ползваш? :-D

Syringe
01-30-2008, 19:24
Хохахаха... еми аз ползвам най-добрия лосион, сама си го правя :-) :-D

антибиотик Хлорнитромицин + Салицилов 2 % и отгоре мажа един слой Бочко (( Първото изсушава пъпките, а Бочко възстановява кожичката )) и немам никви акнета и комедониии.

Откакто го ползвам, кожата ми изглежда така.
http://i212.photobucket.com/albums/cc11/SYRINGE_88/DSC00632.jpg - Вдясно.

Ice_Queen_
01-31-2008, 06:13
Напоследък ми излизат пъпки по лицето, кожата ми стана груба и така нататък.Как успявате да пазите лицето си едеално?Без нито една пъпка,без нито една точица.Повечето тийнейджърки имат страхотни лица, аз не знам какви продукти да използвам. Темата може и да се повтаря, но ми е любопитно, защото смятам да се погрижа за себе си.

има милион теми за маски за коса или лице,просто можеш да потърсиш!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

varnen4e
01-31-2008, 06:17
Аз никога не съм имала перфектна кожа на лицето. И за да не задръствам раздела с тъпи теми ще използвам тази, за да попитам дали е имало някой друг, който да е бил с доста проблемна кожа, но нещо да му е помогнало, защото честно да ви кажа... ползвала съм сума ти лосиони и кремове, на козметичка съм ходила. Дори в момента ползвам Зинерит и бебешки сапун за почистване на лицето.. има малък ефект, но винаги съм си мечтала за хубаво и чисто лице, а все не го постигам, така че да попитам някой може ли да ми каже конкретен препарат с голям ефект... ?
:)